קורונה :: הדיון של הקוביד

מה שמעניין זה שבזמנים של הגבלות, סגרים, ריחוק חברתי, מסיכות, חיסונים ואפילו אפס הגבלות, בין אם באלפה, דלתא, אומיקרון או כל וארייאנט אחר, בכל הגלים הייתה עלייה בהדבקה עד שהגענו לשיא של 12-13 אלף נדבקים ביממה ומשם המספרים התחילו לרדת.

זה מאוד מובהק, בלי קשר לצעדים שננקטו או שלא ננקטו, ועדיין משום מה לא מודים ולא מפנימים שלקורונה יש דפוס מובהק ושכבר אפשר לנבא כמה אנשים יידבקו בכל גל ומתי תגיע הדעיכה של הגל.

וזה לא שמדובר בנבחרי ציבור - אנשים שבאופן טבעי אני מצפה מהם להיות מטומטמים, מדובר ברופאים וסטטיסטיקאים. לכאורה אנשי מדע… מה נסגר?

היום יותר מכל זמן אחר אני מבין כמה מטומטמים היו הסגרים. הציפייה ל0 הדבקה. איזה טמטום.

כיום אני נגד סגרים ונגד הגבלות. בכל מחיר. אסור לפגוע בזכויות אזרח בסיסיות, כי זה מדרון חלקלק וראינו לאן אפשר להגיע.

ועדיין, לטעון שבזמן אמת כשלא היה חיסון, וניסו למשוך זמן עד שיגיע החיסון לא היה היגיון בהגבלות - זה לחטוא למציאות.

אני בזמן אמת תמכתי בסגרים הראשונים מהסיבות שטל כתב למעלה. בדיעבד ברגע שנותנים לשלטון את הכח הזה הוא לעולם לא יפסיק . מי שלא מבין את זה עכשיו לא יבין את זה לעולם.

תושבי ניו זילנד למשל מקבלים שיעור עצוב מאוד בזה.

https://twitter.com/realDailyWire/status/1551690346039492608

גורג אורול מתהפך בקברו ונאנח בכאב:

“שכתבתי את 1984” לא חשבתי שזה יהפוך להיות מדריך הפעלה לממשלות של היום"

אני לא תמכתי בסגרים בזמן אמת, למה? כי אף מדינה לא עשתה את המינימום ההכרחי ברגע שגילינו שיש קוביד: לסגור הרמטית את הגבולות.
כשטרמפ הענק הציע משהו דומה והאשים את סין במחדל, התקשורת המטורללת תקפה אותו ונעלבה על “גזענות”, במקום לדאוג למדינה שלהם.
באותו רגע היה לי ברור שאין לאף אחד אינטרס אמיתי בתיקון המצב אלא שהם רוצים לנצל את זה להתנגח בנשיא ולעזאזל העם.

לתת לממשלות כוח כזה זה טירוף וזה מדרון חלקלק מדי.
תראו מה קורה היום:

• הWHO מצביע 6 מול 9 על מצב חירום בגלל אבעבועות הקוף אבל הבוס שלהם מתעלם מההצבעה ומחליט שבכל זאת יהיה מצב חירום. טירוף.

• שמתם לב שאין כבר בעיות לוקליות לכל מדינה?? הכל זה גלובלי ועולמי, כל בעיה היא האינטרס של כולם… יש דחיפה הזויה לממשלה ומשטר עולמי.
    עכשיו למשל יש לנו “משבר” אקלים מהונדס לחלוטין.

• מצחיק אותי איך מדינות אירופה “נלחמות” בפוטין בזה שהן מונעות גז ונפט מהעם שלהם!!
    למה לעזאזל אף אחד לא משתמש באנרגיה גרעינית עד שאנחנו מתקדמים מספיק טכנולוגית בשביל להמציא אנרגיה “ירוקה”??

• תראו מה קורה בהולנד, ושום מילה על זה בתקשורת!!

• שמתם לה איך שינו את הרפואה?? ממתי אם אתה מחלים ממשהו, מחסנים אותך תוך 6 חודשים לזה? למה יש עכשיו מחקרים שמראים שההגנה אחרי החלמה מהקוביד זה ל14 חודשים לפחות, אבל אף אחד לא מקשיב למדע הזה פתאום וממשיכים לדרוש חיסון??

• תופתעו אם עוד מעט ייתנו לכל אחד מאיתנו כמות מסוימת של גז או בנזין שיש להתשמש בזה וזהו?? אם אני לא טועה בסירילנקה התחיל ניסוי כזה.

• אתך בטוחים שאם נעבור לכסף דיגיטלי לא ימנעו מאנשים עם דעות לא נכונות להשתמש בכסף שלהם? בסין וקנדה עושים את זה, וזה אפילו לא כסף דיגיטלי.

• תראו איך הם גייסו אות כל הסלברטאים כדי להתחיל ולנרמל אכילת חרקים!! כן, אנחנו צוחקים על זה, אבל רוב העולם אהבל ומקשיב לסתומים האלה.
    גם האפיפיור הבן אלף זה שיש עכשיו, הוא עוד עכבר שצועק את האג’נדה שלהם כל יום… עכשיו הוא מדבר על זה שעדיף לנו לאכול פחות בשר ולדאוג להתחממות הגלובלית… לא ייאמן.

ובזמן הזה מה הם עושים?

• הם אומרים לנו לשים מסכות, והם לא שמים מסכות.

• הם מדברים איתנו על התחממות גלובלית ועל זה שאנחנו חייבים לחיות במערות בזמן שהם טסים במטוסים פרטיים שבטיול אחד שורפים כמו כמה משפחות בשנה.

• הם אומרים לנו לאכול חרקים והם אוכלים אחלה אסאדו.

• הם אומרים לנו שיש להילחם בפוטין ולסבול את הקור באירופה בזמן שהבתים שלהם חמים.

• והם גם גורמים לנו להילחם אחד בשני עם כל הנושאים שהם זורקים עלינו כדי להסיח את הדעת.

פעם אמרו שאג’נדה 2030 היא סתם תאוריית קונספירציה, אבל היום שוואב והעכברים שלו בממשלות השונות מדברים על זה בפומבי.
אין צורך להאשים את אנשי הלטאה… יש לנו פה את הWEF.

ואני מאמין שבלי הסגרים והקלות בה נכנענו גם לסגרים, גם להגבלות ומעל הכל לVax mandate, שום דבר מכל זה לא היה קורה!!
תראו איך הרסו את הטניס… אתם חושבים שאם הATP היה מזהיר את אוסטרליה שאי שיתופו של הג’וקר יגרום להם להפסיד את הג"ס הצבועים האנגלים היו מעזים להשעות את הטניסאים הרוסים? ועכשיו האמריקאים לא רוצים להכניס אותו כי הוא לא “מחוסן” בזמן שיש טינסאים לא מחוסנים שישחקו וגם כל יום אלפים נכנסים לא חוקית שמה וגם הם לא מחוסנים…

הם בדקו את הגובולת שלנו, ראו שאנחנו מרשים להם, ועכשיו כולנו משלמים.

שאלה לרופאים פה, אבל מה לגבי מחלות הלב שקשורות ב או נגרמות בגלל הקורונה? אם חליתי לא מזמן מאיפה אני אמור לדעת שהלב שלי לא נפגע? זכורים לי איזה 2-3 מקרים של ספורטאים שמצאו את מותם בגלל כשל בלב אחרי שחלו במחלה. אז מה עושים בקיצור?

בד״כ כשהלב נפגע מרגישים די מהר :stuck_out_tongue:
יש מחקרים רבים בנושא הזה וגם בנושא סרטן, נוירולוגיה ועוד.
יעבור זמן עד שנקבל תוצאות ששווה להתייחס אליהן.

הייתי ממליץ לבצע בדיקות תקופתיות שיגרתיות ובדיקות סקר בהתאם לגילך

על מה מדובר? זוכר שמות או פרטים?

לא ידידי מצטער. רק זכור לי איזה 2-3 מקרים של ספורטאים שהתמוטטו/מתו במהלך הקורונה אחרי שחלו בה. אבל בין כה וכה תיקח בערבון מוגבל כי מן הסתם מחקרית קשה עוד להוכיח שזה נטו בגלל הווירוס.

יש כל מיני שמועות אבל אני לא יודע אם אלו דברים מבוססים, אני לא רוצה סתם לכתוב דברים, אבל הבעיה שהאמון כל נמוך במימסד הרפואי והתקשורתי שאני לא יודע למי להאמין יותר…

מי שעדיין מתעקש לא להבין על מה אנחנו מזהירים פה בשנתיים האחרונות:

https://twitter.com/disclosetv/status/1552766962207539200

כן, אבל זו מדינה של מתחנגלים (זה נדמה לי כתוב במפורש בחוק הלאום שלהם, אתה יכול לבדוק :grin:), ברור שיש להם מה לחשוש…

איזה הפתעה!

שאני שואל איזה מנהיג הייתי באמת רוצה לקחת מארה"ב, זה כנראה את המתמודד הבא לסגנות או אפילו לנשיאות (אני לפחות מקווה) קבלו את רון דה סנטיס. מושל פלורידה. הוא לא סתם מדבר ומדבר ומדבר אלא פשוט עושה. רק דוגמה קטנה:

https://twitter.com/ChristinaPushaw/status/1554945762571829249

מזכיר לכם את המומחים שפה שבזמנו אמרו שלחרדים אסור להתקהל ולהתפלל בזמן קורונה בזמן שלמפגיני בלפור מותר להפגין נגד ביבי…

@whykds, הלונג קוביד האהוב עלינו.
מהעמוד של מח"צ:

זוכרים את ההפחדות הבלתי פוסקות על סכנות ה״לונג קוביד״?

:rotating_light: אותן השלכות ארוכות טווח של הקורונה, שהיוו עוד נימוק מאיים מדוע על ההורים לחסן את ילדיהם?

:rotating_light: כפי שכתבנו כבר אז בנייר עמדה של המועצה ( pecc.org.il/docs/position-paper-prevalence-and-significance-of-post-covid19-symptoms-in-children ), ההפחדות הללו היו משוללות בסיס מדעי.

:rotating_light: תופעות כגון עייפות, כאבי ראש וירידה זמנית בכושר הגופני נפוצות לאחר החלמה ממחלות ויראליות רבות, כולל שפעת.

:rotating_light: רבים נושאים עייפות או סימפטומים אחרים מספר ימים או שבועות לאחר ההחלמה מקורונה אבל מחקר חדש ורחב יריעה שפורסם במגזין NATURE MEDICINE מדגים שה"לונג קוביד" כתופעה מאיימת וייחודית לקורונה הינו עורבא פרח.

:rotating_light: במחקר החדש ( Symptoms and risk factors for long COVID in non-hospitalized adults | Nature Medicine ), שהתבסס על רשומות רפואיות של כמעט 2 מיליון אנשים(!), השוו החוקרים את הופעת תסמיני “לונג קוביד” בקבוצה של חולים בקורונה ובקבוצה של כאלה שלא הייתה כל עדות לכך שחלו.

:rotating_light: מסתבר ש-5.4% מהחולים דיווחו על לפחות אחד מתסמיני “לונג קוביד”, ביניהם קושי בנשימה, כאבי חזה, עייפות ועוד. אלא שבקרב אלו שלא חלו במחלה, למרבה ההפתעה 4.4% גם הם סבלו מאותם סימפטומים!

:rotating_light: אז כן, יש קצת הבדל בין הקבוצות, והחוקרים עושים מאמץ ניכר כדי להוכיח שההבדל משמעותי, אבל איך שלא מסתכלים על זה, ברור שאין הרבה מאחורי ההנחה שחולי קורונה סוחבים איתם במספרים משמעותיים סימפטומים ייחודיים ולא נעימים במשך תקופה ארוכה לאחר המחלה.

:rotating_light: מחקרים כבר הדגימו בעבר שבילדים למשל, אין הבדל גדול בין חולי קורונה ללא-חולים במופע של תסמיני “לונג קוביד”
( How Common is Long COVID in Children and Adolescents? : The Pediatric Infectious Disease Journal ).

:rotating_light: האם בעקבות פרסום המחקר החדש, אלה שהפחידו לחינם את ציבור ההורים בפרט, ואת הציבור בכלל, יקומו ויתנצלו? האם תשתנה המלצתם שהתבססה על בדיה והגזמה?

:rotating_light: ומה לגבי אותם 4.4% שסבלו מסימפטומים דמויי “לונג קוביד” גם ללא מחלה?
המחקר מתייחס לתקופה של 31 בינואר 2020 ועד 15 באפריל 2021.

:rotating_light: האם לא ייתכן שגם לסגרים, לביטול השגרה, לשעות הרבות מול המסך ולהיעדר פעילות גופנית חלק ביצירת סימפטומים של לונג קוביד ללא קוביד?

האם יש עוד אהבלים שמאמינים לממסד?

כנראה הווירוס החדש מאוד פי.סי ומכיל כמובן.

אנחנו בסופו של מה שניתן לכנות הגל השישי שמבחינת מספר מאומתים נראה לי שהיה גבוה יותר מהגל הראשון השני השלישי והרביעי (וזה במצב שבו כבר כמעט אף אחד לא נבדק). משכו של הגל מאוד דומה לגלים הקודמים.

איך זה שהגל נגמר בלי שהייתה חובת מסיכות? בלי סגר? בלי ריחוק חברתי? בלי תו סגול? בלי תו ירוק? בלי היסטריה?

איך זה שבניו זילנד ובאוסטרליה מתים כל כך הרבה אנשים בחצי השנה האחרונה?

כנראה שזה הטבע של הווירוס הזה, גלים עולים ויורדים בלי שום התערבות שלנו.
בקשר לאוסטרליה וניו זילנד זה מאוד מאוד מעניין, אבל לא נראה לי שהם מוכנים לחשבון נפש. הם עלו על עץ יותר גבוה מבורג’ חליפה ועכשיו קשה להם לרדת ממנו בלי backlash רציני.

הייתי ציני כמובן. כמה זמן לקח לאנשים להבין שלא התפילות שלהם גורמות לגשם לרדת? איפה כל הגאונים שטענו בתוקף שזה הריחוק החברתי והמסכות שמחרידים את ההדבקה?

גם אני הייתי ציני ליאור :grin:, את זה הבנו רובנו כבר אחרי כמה חודשים בתחילת 2020, אבל אני לא חושב שאנשים שהשתמשו בביטויים הזויים ולא נכונים כמו “מכחיש קורונה” או “מתנגד חיסונים” בצורה כל כך בוטה,אנשים שהצדיקו התנהגות פשיסטית בשם הווירוס הזה יבואו ויודו שהם היו אידיוטיים שימושיים בידי הWEF ו"מנהיגי" העולם.

ושוב, אני באמת מעוניין לקרוא משהו רציני במיינסטרים על מה שקורה באוסטרליה וניוזילנד.

אגב, יש פה אצלנו חוסר רציני ברופאים ולמרות שכולם מודים שאחרי כמה חודשים מהזריקה האחרונה אין באמת הגנה, אני עדיין מושעה מהעבודה. באמת מקשיבים ל"מדע".

אני ממליץ על נדב אייל. כל כל מה שהוא כותב אז המציאות הפוכה למה שהוא כותב, למרות שעכשיו שהוא הפך להיות מומחה בעיני עצמו לענייני הסרת חסמים ורגולציה במשק אז הוא כבר לא מדבר על קורנה כמו פעם…