דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הדיל עצמו לא רע אם זה המחיר, אבל

1. זו עמדה שיש לך בה רק שחקן אחד, והיא הוכחה כקריטית אין ספור פעמים. מה גם שבני אדם צריכים תחרות כדי להתאמץ
  2. כיוון שאני אישית רואה בו משהו, אצטער על עזיבתו כמו על עזיבת מוראטה - שחקן שזו פריבילגיה שיש שחקן סגל ברמתו (מן הסתם, אם הוא מצליח להדיח את קאסמירו מההרכב כי הוא מגלה יכולת מעולה אז 40 מיליון זה בטח לא הרבה בשבילו וכמובן שזו עסקה רעה)

אין יותר מדי מה להצטער על העזיבה הצפויה שלו. זה או הוא או זידאן. אין בניהם מערכת יחסים תקינה, ולכן יורנטה לא יכול להישאר. האם הוא שחקן טוב מספיק זה דיון פחות רלוונטי פה.

אם הכסף הזה ילך לטובת אנדומבלה אני אשמח.

יש דיווחים על מגעים בין ריאל לנאפולי לגבי השאלה של חאמס. ריאל מנסה לדחוף חובת רכישה בסיום ההשאלה בכ-40 מליון יורו, נאפולי רוצה ב-30.

קצת מסבך אותנו עם עניין הפייר פליי לא ככה?
כמו שזה נראה גם לחאמס וגם לבייל שהם על הנייר המוצעים למכירה עם שווי השוק הכי גבוה שלנו אין ביקוש גדול, ואת שניהם רוצים לשלוח להשאלה.
במצב הזה ה-100-120 מליון שבנינו עליהם משניהם לא יגיעו…

כל חודש שבייל לא איתנו זה שני מיליון יורו לא כולל פלסטרים ותחבושות

מצטט את ההודעה של מאור לכאן (בעקבות הדברים שפוגבה אמר):

נשמע כמו כוכב קלאסי כמיטב המסורת שלנו, ואנחנו עוד נגדיל לעשות ונשים אותו קשר אחורי.
אם מקשיבים טוב כבר אפשר ממש לשמוע את שריקות הבוז בברנבאו :heart_eyes:

(אני בעד אגב, מעדיף את אריקסן בעיקר בגלל היציבות וכל הפוזה מסביב אבל פוגבה יוסיף לנו המון… יש לנו מספיק וורלד קלאסים שיקיפו אותו)

אם כבר, אני בעד להחביא את קרוס בקישור האחורי. שם לפחות הוא מנצל תכונה טובה שלו שהיא ניהול משחק מאחור. כלומר, קבלת הכדור מהשוער, התמסרות עם בלמים והעברת הכדור למרסלו או לקרבחל.

לפני שאתם מתעלפים מהמחשבה על קרוס כקשר אחורי: בינינו, גם עם קאסמירו, וכאשר יש שלושה בקישור, הקישור שלנו עביר מדי. הקישור שלנו היה נראה איתן יחסית רק כאשר שיחקנו בו עם ארבעה.

כבר ניסו את קרוס כקשר אחורי, פעמיים; ב14-15 זה החזיק מעמד חלק מהזמן, למרות שהקישור לאורך כל העונה היה חלש וההגנה פרוצה.
בעונה אחרי זה, בניטז כבר התחיל להשתמש בקאסמירו, ואז בקלאסיקו החזיר את קרוס, התוצאה: 4-0.

לשחק בלי קשר אחורי, זה כמו לשחק עם בלם אחד, מגן אחד או בלי חלוץ: זה מצריך שחקנים מאוד ספציפים ושיטה מאוד ספציפית. כשיובה שיחקה עם קישור של וידאל, פוגבה\מרקיסיו ופירלו היה לה מרכז הגנה של שלושה שחקנים וקשר סופר אגריסיבי ואנרגטי כמו וידאל, לך יש את מודריץ’ בן 34 ופוגבה בלי המרץ של גיל 20, עם מגנים שמשחקים כחצי ווינגרים ובלמים שחובבים גיחות להתקפה.
אם קרוס חוזר להיות הקשר האחורי אפשר לזרוק את העונה לפח, שוב.

עביר או לא זה לא התפקיד היחידי של קשר אחורי: קאסמירו מחלץ יותר כדורים ממודריץ’ וקרוס יחד, זה חשוב לא פחות למשחק ההתקפי מהיכולת להחזיק בכדור. בכלל, מה מעניק לך קישור של קרוס פוגבה ומודריץ’? עכשיו יהיו שלושה שחקנים שירצו את הכדור לרגל ויתמסרו ביניהם.

פוגבה יוסיף לנו המון עצבים ותסכול.

אני בדעה שהוא יכול להצליח יותר כאשר הקבוצה לא תהיה תלויה בו, כי המגרעות שלו גדולות מדיי כדי “לסחוב” קבוצה, וכך גם היתרונות שלו יבואו יותר לידי ביטוי. עם זאת שבעתי כבר מפרימדונות. מעדיף שחקן פחות מוכשר שבא לעבוד בחמישים משחקים בעונה מאשר שחקן מאוד מוכשר שעובד חמישה משחקים בעונה.

את האמת שזה רעיון מעניין, הבעיה שקרוס לא אוהב את התפקיד האחורי ולא מחוייב מספיק אבל בהחלט קשר שמנהל משחק מאחור זה תחליף מעניין לקאסמירו. סארי שיחק ככה בנאפולי ובצ’לסי, יובנטוס עושה זאת עם פיאניץ’.
בשיטה הזו ממה שראיתי שלושת הקשרים עושים הגנה משתתפים בניהול המשחק ובנוסף מצטרפים להתקפה. הבוקס טו בוקס(אלאן/קאנטה), מנהל המשחק(פיאניץ’/ג’ורג’יניו) והשחקן ההתקפי שמקבל יותר חופש(האמשיק).

• במחשבה שניה אני לא בטוח שהקישור שלנו מספיק מגוון לכך

גיא, הוורלד קלאסים בדעיכה ברובם, והצעירים המוכשרים צעירים מדי. כך שפוגבה לכשיבוא כנראה יהיה השחקן המוביל, בטח שבקישור. אחרי 2 קבוצות בהן לא הצליח לעשות זאת חייב להגיד שמפחידה קצת המחשבה הזו.

יש הבדל גדול בין ריאל ליונייטד וגם הבדל בין הליגה הספרדית לאנגלית. אני חושב שאצלינו אפשר להסתפק בפחות לחימה ויותר איכות ברוב המשחקים בליגה, מה שאי אפשר להגיד על אנגליה. בנוסף, אצלינו פוגבה יהיה עוד כוכב; ומעליו, או לפחות באותו קו, יש רשימה של שחקנים שזכתה בהרבה תארים ויש להם הרבה כבוד בחדר ההלבשה ובספרד בכללי. אני מדבר על ראמוס, קרבחאל, מודריץ’, קרוס, בנזמה, קסימירו בנוסף להזארד. השלד בריאל מדריד הוא הרבה יותר חזק מיונייטד.

ריאל מדריד הולכת לדבר צרפתית בשנים הקרובות. בזנמה, ואראן,מינדי, הזארד, קורטואה, אודריוזולה (בסקי) ועכשיו פוגבה, ואולי גם מבאפה… יהיה מעניין.

מעניין אותי כמה הרעיון של קרוס כקשר אחורי יהיה מעניין כשנראה שידור חוזר של גול במתפרצת וברקע טוני כהרגלו מחטט באף על קו האמצע :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

כמה הערות:

1. אני לא רוצה את פול פוגבה, אחד השחקנים שהכי הייתי אנטי כלפי המעבר שלהם. זה לא הגיוני להחתים שחקן ‘שיהיה טוב ליד שחקנים טובים ממנו’, ולדעתי הוא לוקה מאוד בחסר בחלק מהדברים - במחיר של אחד השחקנים היקרים בהיסטוריה. אתה לא יכול להביא אותו בהנחה שיהיה עוד אחד. אריקסן ב70-90 מיליון יורו או פוגבה בסכום כפול - אין שאלה בכלל. או.קיי, כל הקבוצה שלו הייתה חרא, אבל זה לא רק הכדורגל שלו אלא גם הגישה, עיין ערך הגומלין נגד סביליה באולד טראפורד. לפעמים לא היה בא לו לשחק כדורגל.
  2. יש כסף מיותר בבית הזה, איכשהו? לשים את המאה מיליון יורו האלה בצד, אולי אמבפה עוד שנה, אולי. אני עדיין עם תקווה של 1% שפלורנטינו שוב יעשה את הבלתי יאומן, וכבר כתבתי את זה.
  3. לגבי מרקוס יורנטה: הזוי שהוא יכול להיות הנכס שיניב לנו הכי הרבה כסף. אף אחת לא רוצה את בייל ואני מניח שנשאיל אותו בלבד, נאפולי רוצה לעשות את אותו הטריק עם חאמס. זידאן אליל אבל הוא לא אלוהים, גם הוא טועה. ביחס לשנה האחרונה אני כלל לא בטוח שיורנטה נופל מקאסמירו והוא לבטח מחויב ממנו. קאסמירו אמנם היה דופק פה ושם פצצות מרחוק אבל בשנה האחרונה פחות, והפלוסים שלו במצבים הנייחים זה לא מספיק. יורנטה גם יותר מהיר ממנו. לא רואה סיבה לא להקשות על אתלטיקו מדריד למרות ש-40 מיליון יורו זה בסדר מבחינתי.

יש ערך מוסף גדול לקרוס כקשר אחורי, שם התכונות שלו לא לאבד כדורים, לשלוט בקצב ולהתמסר עם ראמוס ומרסלו מועילה לקבוצה. אבל לא נראה לי שיש לנו את השחקנים או את המשמעת הקבוצתית כדי להחביא אותו בהגנה.

זה בערך כמו להגיד שיש ערך מוסף גדול להיות עיוור כי שומעים יותר טוב.

בתחילת הקיץ היו דיבורים על אנדומבלה. מאז יש פחות דיווחים עליו.
חבל. לדעתי שחקן שיכול להתאים לנו מאוד. שחקן מגוון הרבה יותר מקאסמירו.

הוא לא בדיוק קשר אחורי, אבל אותו יהיה הרבה יותר פשוט “להחביא” בקישור האחורי, מה גם שהוא יכול להשלים שחקן כמו קרוס או פוגבה מצוין. הוא מבשל יחסית הרבה, ויותר אחראי על כדורים ארוכים מאשר קצב משחק, מה גם שהוא עובד קשה ועבד בכמה תפקידים העונה.

נראה כרגע שהוא ילך לטוטנהאם, רק אתמול הוא התראיין ודיבר על זה שהם קבוצה גדולה. אני גם מאוד אשמח אם יגיע

הוא מאוד ורסטילי ומסוגל לשחק בכמה עמדות בקישור. באופן טבעי, בקבוצה גדולה יותר הוא ישחק בעמדה אחורית יותר.
ראיתי אותו השנה מול סיטי וברצלונה באלופות וניכר שמדובר בשחקן איכותי ביותר. יכולת מיקום טובה מאוד ובכלל קשה מאוד לנצח אותו במאבקים פיזיים.
טוטנהאם רק תרוויח ממנו. ואנחנו עוד שנתיים נשלם עליו כפול.

ריאל הגישה בקשה רשמית לנהל משא ומתן עם אמבפה, זה מתקרב…

יש לי תהייה בנושא - פוגבה ואמבפה לבדם יעלו יותר מ-300 מיליון, ככה שהוצאות הרכש של ריאל יגיעו ל-600-700 מיליון, נכון לכרגע (עדיין בתיאוריה, אני יודע, אבל זה הכיוון לא?).
איך ריאל מתכוונת לעמוד, כלכלית ופייר פליי-ית בנושא הזה? גם אם תמכרו לא מעט שחקנים, מחיר השוק והביקוש לשחקנים המיועדים לעזיבה אצלכם לא ממש מרקיע שחקים (לפחות לפי הבנתי). אמבפה אחד שווה לבד כמה וכמה שחקנים שאולי יעזבו. מה עם השאר?