דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זה נחמד שהוא טוב בדברים נוספים, אבל הוא כושל בדבר המרכזי שהוא צריך להתמחות בו בתור חלוץ וזה להבקיע שערים.

להחתים אותו?!חס וחלילה.
לנסות להשאיל אותו?כן. אבל זה חתיכת סיכון עצום שיכול לעלות לך בתארים.

הxG של RDT

עוד נתון שצריך להזכיר בהקשר של RDT זה שהוא היה בועט הפנדלים של אספניול. זכורים לי כמה פנדלים שלו העונה. אם מישהו יודע להוציא את הסטטיסטיקה הזאת אני אשמח…

בנוגע לטימו ורנר הוא גם לא מציאה גדולה לדעתי, אבל ככל הנראה הוא הכי טוב ביחס למה שיש. יש לי הרבה מאוד ספקות לגביו. מקווה שאם יביאו אותו שלא ישברו את הבנק בשבילו. הצעה אחת הגיונית, כן כן, לא לא, מקסימום נסתדר עם מה שיש עד ינואר.

סה"כ 17 שערי ליגה מהם 5 פנדלים, כלומר 12 שערי שדה. שער שדה כל 244 דקות.

האתר פה מראה שהיה לו לכל היותר פנדל אחד בליגה, אם בכלל.

https://one-versus-one.com/en/rankings/la-liga/statistics
לעומת השותפים שלו למקום השלישי שחוסה הבקיע 3 פנדלים ויאגו אספס הבקיע חמישה.

הנה, מפורט לפי תאריך ומשחק

לא יודע מה מזילים עליו ריר פה. הוא לא שחקן שאמור לשחק ברמות האלה. יודע לפרגן לו ואפילו הצלחתי לנחש שיבקיע מולנו בתחילת העונה, אבל הוא לא שחקן שמתאים לנו.

אף אחד לא מרייר על ראול דה תומאס ולדעתי הוא מקבל “חיזוק” כי הוא גדל בקאנטרה. ברור שהוא שחקן שנופל ממוראטה לצורך העניין. אבל הוא לא נגר ואנחנו מבינים שהמועדון ישן בעמידה. מצטער גם השם ראול שווה כמה נקודות. לגבי טימו ורנר - מחמיצן כרוני, שחקן מרושל. אוהב את המהירות והמלחמה שלו אבל הוא אצן ולא שחקן כדורגל גם אם הבקיע נגדנו גולאסו (תן לו עוד מאה פעמים והוא לא עובר שלושה שחקנים ברחבה). לוקה מאוד בחסר בעצירת כדור, כדרור ופס. הוא יעזור לפרוץ בונקר? זה שהוא רץ מהר זה אומר שהוא יכול לשחק בכנף ולהיות טוב שם?

אם מדברים מתוך סנטימנטים אז סבבה, עם זה אין לי רצון להתווכח. ‘לא נגר’ זה רחוק מאוד מלהיות מספיק כדי להיות שחקן ריאל מדריד. לא נגר גם מיוראל עונה להגדרה הזאת.

אם אנחנו לא רוצים להתקע פה עם עוד מריאנו חדש אז צריך לשים לב טוב טוב למה אנחנו מקווים. חוזרים פה שוב ושוב על הסטטיסטיקה שלו כאילו שמדובר במשהו יוצא דופן. מדברים על שחקן שנתן 12 שערי שדה מעמדת החלוץ הפותח כשלא היה פצוע כל העונה. אם הוא יבוא לפה נראה לך שהוא יחזור על הסטטיסטיקה הזאת? להערכתי הוא בכלל לא יסתדר עם ההסתגרויות מולנו ויתקשה להגיע למצבים.

מאסנסיו שנתן כמות דומה מעמדת הקשר הימני כשהוא שחקן רוטציה רוצים להיפרד, כי הוא לא מספיק מגוון (למרות שהמנטרה שכל מה שיש לו זו רק בעיטה שגויה לגמרי), אבל את ראול דה תומאס רוצים לרכוש, כשהאחרון באמת שחקן עם מגרעות ולא מסוגל להשתתף בשטף המשחק. אני באמת לא מבין את זה.

אם במועדון ירכשו אותו אני אתפלא מאוד למרות שבכל מקרה מדובר במצב של אין ברירה. כרגע ברור שיהיה רכש וחוץ מראול דה תומאס שהוא רכש סביר מינוס ואולי ורנר שהוא סימן שאלה אחד גדול, אין אופציות בשוק.

ראול דה תומאס בסדר עם הכדור, הוא לא מריאנו דיאס לצורך העניין. בפתיחת הקיץ הייתי מעקם פרצוף, אבל לבטח לא עכשיו. ואני לא מחזיק מטימו ורנר. ההערות על השם ראול זה היה בצחוק אבל כן זה נחמד שהוא גדל אצלנו. וכמובן שזה לא רק. אספניול בעונה שעברה גם לא הייתה קבוצה מי יודע מה. הוא היה כמעט כל משחק ההתקפה שלה. הוא כבש נגד ברצלונה ועוד יריבות גדולות. ישחק בקבוצה עם שחקנים הרבה יותר טובים.
אני חושב שהוויכוח הגדול לגבי מרקו אסנסיו הוא בהתחשב בכך שהוא מסיים חוזה ועל כך שהוא לבטח לא מתאים להיות שחקן הרכב בריאל מדריד, חצי העונה הטוב שלו נשכח מהר מאוד כי הוא סיים חלש. כשחקן סגל, מחליף - אסנסיו זה בסדר גמור.

אתה מדבר כל הזמן על המספרים, ורנר שיחק מספיק בצ’לסי שנתיים, לעתים כחלוץ - ולא הבקיע. אז אצלנו תחתוך לו עוד את הדקות, ומה?

עוד שיקול חשוב שכדאי לקחת בחשבון בשאלת ה-RDT מול ורנר, היא השאלה הכלכלית.
כולנו מסכימים (נראה לי) שבשני המקרים אנחנו מדברים על פלסטרים, על פילרים זמניים עד שיהיה משהו טוב יותר בשוק. את ראול דה תומאס יהיה הרבה יותר קל להביא על הטיקט הזה - הוא יהיה “אסיר תודה” על ההזדמנות לשחק במועדון גדול, מועדון נעוריו, לקראת השלבים האחרונים של הקריירה שלו, ולכן גם כנראה יסכים לתנאים כלכליים נוחים מבחינתנו.
ורנר, לעומת זאת, כבר משחק בקבוצה ברמה גבוהה, הוא צעיר, וכנראה גם רואה את עצמו כסוג של כוכב. חוץ מזה, שהוא מבין בדיוק את הסיטואציה בה אנחנו נמצאים, ויבין שהוא עתיד להיות לכל הפחות השלישי בהיררכיה בהתקפה. לכן, הוא יבקש תגמול בהתאם, ואם הדברים לא יסתדרו מקצועית (כפי שיש סיכוי לא מבוטל בכלל שיקרה), או שסתם נרצה להביא מישהו טוב יותר בהמשך (הרי מלכתחילה מדובר בפלסטר זמני) - אנחנו עלולים להיתקע עם עוד חוזה יקר שיהיה לנו קשה מאוד להיפטר ממנו בהמשך.

לפי הדיווחים צ’לסי מוכנה להשאלה לעונה אחת, והשחקן עצמו מוכן להוריד מהשכר כדי לצאת להשאלה, מביאים בהשאלה אם מצליח קונים, אם לא אז לא.

וורנר ירד מאוד בכושרו העונה, עונה שעברה היה סביר, בגרמניה נחשב לכוכב הגדול הבא ולזה שיוביל את הנבחרת, עדיין צעיר ויכול להתפתח לכוכב.

הסטנדרטים שלך נמוכים. להיות יותר טוב ממריאנו עם הכדור או כמו שכתבת בהודעה הקודמת לא להיות נגר, זה לא מספיק. אנחנו נצטרך לחיות עם הדבר הזה אחר כך. לא יודע כמה בסדר הוא או לא, מכיוון שאני לא רואה אותו יותר מדיי עם הכדור, הוא מופיע רק כשהוא מאיים על השער.

הוא שחקן טוב כשנותנים לו שטחים להתגנב אליהם. אני לא אומר שאין בו כלום, אלא מה שיש זה לא מספיק. תנועה טובה, התמקמות טובה, סיומת חדה, הכל אחלה. אבל תזכור כמה עבודה בנזמה עושה כדי להגיע למצבים שלו וכמה פעמים הוא נאלץ לברוח מהעמדה שלו כי הוא מכוס על ידי 4 שחקנים שם… ראול דה תומאס לא יעשה את זה, הוא פשוט יחכה שיפול לו כדור לגול.

זה לא מה שהבנתי מהחברה כאן. מציגים פה את אסנסיו כשחקן של בעיטה בלבד. נכון, הוא איבד הרבה מהמהירות שהייתה לו וכבר הוא לא רלוונטי למשחקים מול הקבוצות הגדולות בעולם אבל חוץ מזה הוא בסדר גמור ונותן תוצרת.
בכל מקרה זה לא הדיון, אפשר לחזור לזה אחר כך אם יעניין.

אני לא מתלהב גם מורנר. ולא בגלל שהוא מחמיצן, זה חרטא, ניתן לשיפור, אלא בגלל שהוא נראה לי מתאים יותר למשחק פתוח ולא ראיתי אותו מול הגנות נמוכות. הוא מסתמך על המהירות ולהתקפה שלנו כמעט אף פעם אין את השטחים.

ולכל שחקן מחליף שנביא נצטרך לחתוך את הדקות, פשוט כי הוא ישחק מחליף…

@EJB אני מבין את התיאוריה הזאת אבל גם מריאנו אסיר תודה לשחק אצלינו. לא מספיק טוב אם נרצה להיפטר ממנו ולא נצליח. טימו ורנר צעיר מראול דה תומאס בשנה או שנתיים גג. לא יודע למה תיארת את דרישות השכר שלהם כל כך שונות, קראתי שורנר מוכן לקצץ את רוב שכרו כדי לחזור ללייפציג.

אני דווקא רואה את זה הפוך מכם. עדיף ורנר, כי הוא עוד עלול להפתיע. יש לו מהירות והוא שחקן אינטנסיבי. מראול דה תומאס אנחנו יודעים בדיוק מה נקבל וזה לא מספיק.

נו, אז נשלם על דה תומאס 30 מיליון, והוא יקבל משכורת יפה שלא תואמת את הרמה שלו. הוא לא יראה דשא בכלל ובסוף, כשנרצה למכור אותו, לא נוכל. הוא לא ירצה להשתנמך בשכר, קבוצות לא יהיו מוכנות לשלם הרבה עבורו כי הוא כמעט ולא שיחק.
נשמע מוכר?
זה אחד לאחד הסיפור של מריאנו. רכישה רעה, כדאי להימנע.
או השאלה, או שחקן נוער.

טימו ורנר כבר בן 26, מתי יגיע השיפור הגדול? זה לא המקרה של ויניסיוס ג’וניור שטבעי שבגיל 22 הסיומת שלו תהיה טובה יותר. לגבי דה תומאס - הוא שחקן עם ניצול מצבים לא רע בכלל וגם שחקן כזה אנחנו צריכים. כמובן שהיה טוב יותר אם היה שחקן יוצר - אבל יאגו אספס לא יגיע. כנראה שכחנו מה זה חלוץ רחבה שיודע להבקיע גם בנגיחה או לזרוק את עצמו לכדור רוחב. התנועה שלו לעומק בסדר גמור. הדוגמא וההשוואה למריאנו הייתה כמובן בהומור.

לגבי אסנסיו הוא שחקן מאוד איטי והגישה שלו - לא יודע, סבאיוס למשל שבמצב די דומה והתחרות שלו אף קשה יותר - עולה בקדם העונה כאילן זה המשחק האחרון בחייו. אסנסיו ממהר למסור אחורה, הוא לא בועט מספיק לשער. כמובן שראיית המשחק שלו מצוינת. אני הייתי משאיר אותו בסגל בהחלט כמחליף ראשון.

@Mikelike, ובאיזה שכר יגיע טימו ורנר? הוא יגיד שהוא גדל על ריאל מדריד הגרמנית של שנות ה-80 וישחק בחינם? ההשוואה למריאנו היא לא נכונה כי מריאנו גם היה פצוע כל כך הרבה פעמים וזה הזוי ביחס לכך שהוא לא משחק. אני מודה שנפלתי בפח של המוטיבציה והפרעות וההתלהבות והעונה הטובה בצרפת. אבל דה תומאס יודע לכדרר ולמסור. כמובן שהוא לא יהיה רכש מושלם. את לטאסה לא ראינו בכלל משחק ולא בטוח שהוא מוכן. הוא לא צריך להיות השני בהיררכיה אחרי קארים אלא גג השלישי.

אגב, בכל מקרה, עושה רושם שיש ‘נסיגה’ עם ראול דה תומאס. מריו קורטנגה שהוא כתב בכיר יחסית ומסקר אותנו במארקה (אחד מאלה), טוען שאין כלום. מעבר לכך אם דה תומאס רוצה מאוד להיכלל בסגל נבחרת ספרד למונדיאל אז זה לא צעד אולי ממש חכם עבורו.

אתה לא צריך לשכנע אותי שורנר אינו מניה בטוחה, אני מסכים במאה אחוזים. עם זאת יכול להיות שהוא פשוט לא מסתדר בצ’לסי, ובקבוצה או ליגה אחרת הוא כן יממש את ההבטחה שהוא היה.

בכל מקרה הסיומת זה משהו שמשתנה. שחקנים יכולים להשתפר בנושא הזה כמו גם ללכת אחורה. בכל זאת הוא דפק 34 שערים בעונתו האחרונה בגרמניה, ולמרות שהליגה שם בדיחה, הוא הראה כבר שהוא יכול לסיים.

אז שוב, לא אומר שהוא מניה בטוחה אבל לך תדע אולי בקבוצה אחרת הוא כן יתעורר… הצעה הגיונית, שכר סביר, ואם זה כן זה אז ניקח הימור. כרגע משהו בטוח אין בשוק.

דווקא אני מאוד מרוצה מהגישה שלו. הוא כן מתאמץ ומשתדל. במהלך העונה כשויני קיבל את כל הפוקוס ונבלם הוא ידע לקחת אחריות, לבנות וליצור מצבים. בעבר היה איתו בעיות מהבחינה הזאת אבל עושה רושם שהוא עשה שם התקדמות.

לא יודע מי יגיע ואם יגיע כבר מישהו אבל זה באופן כללי מאד עצוב שהתחלנו את הקיץ עם אמבפה והאלנד ואנחנו מסיימים אותו בדיבורים על ורנר וrdt.

אני לא יודע באיזה שכר הוא יגיע, אני כן יודע שזה בלי דמי העברה והעלות המצטברת של הדבר הזה תהיה נמוכה יותר. במידה ולא ישחק הרבה, לא תהיה בעיה להיפטר ממנו, כי הוא הולך גם ככה.

ההשוואה למריאנו לא קשורה לכן פצוע או לא פצוע. אני בטוח שברור לך שהוא היה מקבל פחות או יותר את אותן דקות גם אם הוא היה כשיר.

מריאנו שחקן לא רע. אבל זה לא משנה את העובדה שהרול הזה בקבוצה, הוא רול שחייב ללכת למושאל(צ׳יצ׳אריטו למשל מי שזוכר, או אפילו אדבאיור, שהם שני שחקנים שהעבירו פה קצת זמן כמושאלים והלכו, וברור כשמש שאם הם היו פה קבועים היינו נתקעים גם איתם) או לשחקן נוער.
וזה לא כי אני חושב שלטאסה הוא עילוי, אלא כי הוא יקבל את המעמד ולא יאכל משכורת מטורפת.

ברצלונה בדיונים עם ממפיס על התרת החוזה. אני אומר יש כאן מצב טוב לסביולה2…

לא זוכר מהלך אחד של הארנבון אצלנו…

אני דווקא זוכר איזה גול נגד בילבאו בבית (פאק,איך עברו להם 14 שנים) אבל אני יותר מדבר על קפיצה על ההזדמנות.