דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני גם
אבל לדעתך שווה לשים עליו 60 מליון כרגע?

האמת לפני כמה חודשים היו שמועות על זה שהמועדון הקצה 420 מליון לרכש בקיץ והייתי סקפטי, אבל עכשיו זה באמת נראה ככה :grinning:

עוד משהו שחשבתי עליו זה שחבל שאין אפילו שמועות על חזרה של ראמוס, גם עכשיו לדעתי שווה הרכב אצלינו, גם נחזיר אותו (מת עליו) וגם נביא קפטן ומנהיג חשוב שידע גם לחנך את ויני

בהחלט, בשוק של היום זה מחיר טוב לשחקן שכבר צבר ניסיון אבל עדיין צעיר ויכול עוד להתפוצץ, אני רק מקווה שלא מביאים אותו כמחליף לבנזמה ומתכננים להחתים 9 אמיתי.

אם מישהו רוצה להבין עד כמה אוהדי צ’לסי הם אנטי האברץ תראו איזה קליפ הם טרחו להכין…
https://twitter.com/CarefreeLewisG/status/1665775578757099524

כמובן שעבור כל שחקן התקפה אפשר להכין קליפ מביך, אז לא הייתי מסיק מסקנות מהוידאו הזה. מה שכן מדאיג זה שרוב מוחלט של אוהדי צ’לסי מתים להיפטר ממנו.

אם ניקח את אסנסיו למשל אז הדעות של אוהדי ריאל חלוקות לגביו. חצי היו רוצים שילך וחצי שיישאר. אצל האברץ יש כמעט קונצנזוס.

הביאו אותו בסכום שיא בזמנו, 85 מיליון יורו וחשבו שהם מקבלים שחקן ענק, בצ’לסי נתנו לו לשחק בעיקר 9 והוא לא חלוץ 9, הרבה יותר נוח לו להצטרף מאחורה, הוא קשר התקפי, כל ההתגוששויות האלה עם הבלמים הג’מוסים באנגליה זה לא הוא למרות שהוא חזק וגדול פיזית, מקווה שבריאל הוא ישחק בתפקידו המקורי, הוא שחקן יוצר סופר מתוחכם שיכול גם לסיים טוב, חייב לשחק אצלנו יחד עם חלוץ 9 אמיתי, בבקשה שזה יהיה קיין :crossed_fingers:

וחוץ מזה לא כולם נגדו, רק שלצערנו כל האנטים הם בדרך כלל הכי צעקנים ועושים רעש.

יהלום אמיתי הגרמני הזה.

זה סרטון די מגוחך.
רואים שם בעיקר שחקן שעם קצת ביטחון עושה מכל הדברים האלה שער, אין פה מהלכים מטומטמים או חוסר יכולת.

האברץ מייצג עבור אוהדי צ׳לסי את העידן הדי כושל של אחרי הזארד. ולכן הוא חוטף הרבה אש מקבוצה שנכשלת(והוא עוד עם שער ניצחון ענק בגמר ליגת האלופות).

אגב, רואה בתגובות הרבה שמגנים עליו דווקא.

אם הייתה תעודת ביטוח שהוא יבוא ויעשה קופי פייסט ליכולת מטוטנהאם אז מילא, אבל הוא צריך להתרגל לסגנון משחק, לליגה, לקבוצה אחרת. כמה שחקנים אתה מכיר דבאו לפה ועונה ראשונה השתלטו על העניינים? אלאבה הוא דוגמה יפה אבל חוץ מזה תמיד לקח זמן. ריאל מדריד זו אופרה אחרת לגמרי מטוטנהאם ויכול להיות שעד שהוא יכנס לעניינים תעבור עונה אחת מתוך 3.

כמובן שלא הכל קם ונופל על מחיר המכירה של השחקן, אבל זה מאוד מחייב. למשל, שחקן שמגיע בכסף גדול כמעט תמיד יהיה שחקן הרכב גם בתקופות פחות טובות. וכן, מחיר השחקן הוא גם משהו משמעותי.

יש הבדל בין שחקנים שכבר נמצאים בקבוצה והם חלק אינטגרלי מהמערכת לבין שחקנים שמביאים מבחוץ.

אם ננתח כל מקרה לגופו לא נגמור. כדי לבחון איך נכון להשקיע את הסף בשחקנים צריך להסתכל בצורה רחבה יותר על הדברים. הקבוצות המצליחות בעת האחרונה אלו קבוצות דהיו יציבות לאורך זמן, עשו שינויים נקודתיים, ולא חיפשו דרכי קיצור. הקבוצות שכן חיפשו לקנות כוכבי על כאן ועכשיו - נכשלו. אפשר לקחת לדוגמה את צ’לסי החדשה, את פסז כמובן, את ברצלונה, יונייטד, יובנטוס מאז שהביאה את רונאלדו. אנחנו בשנים האחרונים עושים בדיוק ההיפך, שומרים על יציבות, השחקנים שמגיעים נבחרים בקפידה, מחליפים אט אט את הדור המבוגר, וזה גם הביא לנו הצלחות.

זה דיי פשוט, זה עניין של גיל. קיין הוא רכישה לטווח הקצר ובמקרה הטוב אם הוא שומר על יכולת טופ עד גיל 35, אז רכישה לטווח הבינוני קצר. קולו מואני הוא שחקן שפרץ העונה אבל הוא צעיר ובעל יכולות רבות ומגוונות. אז קיין יתן לנו קצת יותר שערים ממנו העונה, אבל יעלה פחות, יתרום לאורך הרבה יותר עונות, והכי חשוב לא יגרום לנו לחרוג מהקווים שמנחים את המועדון ויגרום לנו לקחת החלטות נואשות.

דבר ראשון, יש לנו אסטרטגיה שעובדת מעולה, אני רוצה שבמועדון ישמרו עליה. אני גם לא האמנתי שנקנה את הזאר בדיוק מאותה הסיבה, בסופו של דבר חרגנו מהדרך שלנו, עשינו את הרכש פאניקה הזה, אבל מה שהציל אותנו היה דווקא ההשקעה בדרך הנכונה שלנו.

דבר נוסף, הכסף הזה יכול ללכת עבור שחקנים צעירים שיתרמו בהווה ובעתיד. הכסף שאתה שם על קיין בתוך שלוש שנים התאדה, אלא אם זכינו בשלושת השנים האלה בעוד צ’מפיונס כשקיין נותן עונת בנזמה של העונה הקודמת. לחצי הגמר אנחנו מגיעים גם היום, קל וחומר שנוכל להגיע אחרי הקיץ הזה, איתו ובלעדיו.

ודבר אחרון, כמו שאמרתי כבר הוא עלול לחסום מעבר של קראק אמיתי בעתיד. אני לא רואה את אמבפה או מי שלא יהיה כמו אמבפה חותם בקבוצה כשקיין נמצא.

כי אנחנו צריכים חלוץ שיכול לתרום כאן ועכשיו. חלוץ שיכול לתרום כאן ועכשיו יעלה הרבה כסף.

תשמע ברור לכולם שהוא לא השתלב וזה נראה הדדי, לא חושב גם שלהאברץ קשה להיפרד מהם.
לא נתנו לו ביטחון, שיחקו איתו בשיטה ובעמדה לא נכונים ועם כל זה הוביל אותם בשערים בשנים האחרונות (לא שהמספרים גבוהים) ועודים עליו חגיגות כאלו

ומצד שני - איזה חלוץ כן הסתדר בצלסי? (ושוב, הוא לא חלוץ באמת)
אחרי דרוגבה כולם כשלו שם אחד אחרי השני - טורס שהיה אימתני בליברפול, היגוואין, לוקאקו.
רק דייגו קוסטה וזירו הסתדרו שם

אלה אותם אוהדים של אותה קבוצה שזרקה את סלאח ודה בריינה? אם כך אני אופטימי מאוד.

אתה מכיר שחקנים שקיבלו מענק כזה באירופה? פרט ל PSG וניימאר.
אני אפילו לא מדבר על זה ש 40 זה לא 80. 8-10 זה מענק חתימה סביר.

ריאל עצמה לפי הדיווחים הציעה לאמבפה סכום מטורף כי התאפשר. בשנים האחרונות נהיה תקדים(כנראה בגלל ניימאר) על הסיפור הזה. יש גם הרבה יותר(לתחושתי, לא בדקתי) העברות חופשיות. לא מן הנמנע גם שבגלל הסיפור הזה.

ריאל הציעה על אמבאפה 200 מיליון שנה לפני סוף החוזה. כמה היא הציעה לאמבפה כשהחוזה הסתיים?
בלי לדעת את הפרטים, אני מנחש שזה לא היה קרוב ל 200 מיליון.
ניימאר ואמבפה הם מקרים מאוד מיוחדים של שחקנים גרידיים במיוחד. לפי מה שקראתי על קיין , הוא לא כזה. הוא גם יכל להרוויח יותר אם היה עובר לקבוצה אחרת, ולא חסרו לו הצעות.

אתה מכיר שחקנים ברמה של הארי קיין שסיימו חוזה וחתמו בקבוצה חדשה ?
ניימאר ואמבפה הם היחידים ברמה הזאת ולכן קיבלו מענקים דמיוניים.
אם ערך השוק של הארי קיין הוא 80 מיליון יורו למה שלא יבקש 40 מיליון בונוס חתימה ? רק לדניאל לוי מותר להרוויח ?
אם ישאר עוד עונה ב טוטנהאם ויסיים שוב עם קרוב ל 30 שערי ליגה הוא יקבל בונוס שמן מאוד.

טיטי עם כל המחמאות שלך לפוטנציאל והכל (אני תמיד סקפטי לגבי שחקנים שעוד לא הוכיחו את עצמם ועברו את גיל 21-22), תסביר לי בבקשה היכן אתה חושב שהוא משתלב כשחקן הרכב בריאל מדריד או האם אתה מאמין שצריך להביא שחקן ב-60 מליון יורו הישר לספסל.

מסי לא קיבל בונוס שמן כשעבר ל PSG. משכורת שמנה כן, אבל לא בונוס.
ניימאר קיבל בונוס ענק בנוסף ל 222 מיליון ש PSG שילמו לבארסה.
לבנדובסקי קיבל מענק של פחות מ 10 מיליון. אל תגיד לי שקיין זה חלוץ ברמה אחרת.
כמה קיבל האלנד? לפי מארקה 30 מיליון לאבא. וקיין זה לא האלנד.
ואם אנחנו מדברים רק על שחקנים חופשיים ברמה של קיין, אז מי מהם רלוונטי לדיון פרט לאמבפה ומסי?

קודם כל אני מסכים עם טיטי. שווי של שחקן, כלומר התפוקה שהוא יכול לתת בדשא, לא קשורה לסוף החוזה והיא שווה הרבה כסף. לכן השחקן יקבל את הנתח שלו, אם זה בגובה חוזה רב או מענק חתימה. מי שאמורה לקבל פחות היא הקבוצה ממנה קונים. זה בדרך כלל נכון, אבל גם כאן יש היצע וביקוש. כשמדובר בשחקן כמוהו יש בליגה עוד עשרה, זה ככה. חלוץ ששווה מנה מטורפת כל עונה, זה מה שנקרא ‘אין מחיר’. בטח כשמדובר בדניאל לוי וכשמאן יונייטד כנראה מעוניינים.

מקצועית, האברץ מביא איתו:

1. משחק ראש
  2. קבלת כדור לרגל וגם לשטח
  3. יכול לבנות מהלכים
  4. כניסות מקו שני

אפשר לעשות איתו ועם קיין גול שמתחיל ברחבה שלנו ותוך שלוש מסירות האברץ מול שוער. כרגע הבט היחיד שלנו בהתקפות מעבר זה להעיף כדור לויני שעושה פדלדות עד שמישהו טורח להגיע

ואם יהיו עשרה משחקים בעונה בהם פותח ההרכב החזק והוא יעלה מהספסל, זה הופך את המחיר ללא כדאי? לכל עסקה יש סיכון. זו נראית לי סבירה הרבה יותר מעסקאות כמו יוביץ’ או מריאנו ב 20 מיליון.

נניח לרגע שההרכב החזק הוא ויניסיוס, רודירגו וקיין (או כל חלוץ אחר), ואפילו שלא יביאו כנף ימין חזק יותר מרודריגו (אם יביאו זה יחזק עוד יותר את הטיעון שלי). גם תחת ההנחה שהאברץ המחליף הראשון לכל ה-3 (ולדעתי זו הנחה מאוד מאוד מאוד חריפה, ואני מקווה שלא תתממש כי ריאל מדריד ראויה לחלוץ מחליף נורמלי), עדיין בכל תסריט סביר יהיו הרבה יותר מ-10 משחקים בעונה (לפחות פי 2.5-3) שבו כל השלושה זמינים להרכב ולא זקוקים למנוחה.

כלומר, ברור לי שאחוז המקרים בהם אחד מהשלושה לא זמין הוא לא כזה קטן והאברץ ישחק לא מעט, אבל בשונה מעמדות אחרות של הקישור וההגנה, בעמדות ההתקפה יש הרבה פחות רוטציות ובסופו של דבר הוא יהיה שחקן ספסל מובהק בדיוק כמו שאסנסיו היה העונה. עזוב לרגע את זה שלא ברור למה שהוא יבוא לחמם את הספסל, אני שואל אותך למה שפרז, בקיץ שברור שהולך להיות לנו בו הרבה מאוד הוצאות, ישים פאקינג 60 מליון יורו על שחקן ספסל מובהק ללא שום פוטנציאל עתידי להפוך לכוכב הרכב.

זה לא המקרה של יוביץ’ שם אמנם הסיכון היה יותר גדול, אבל גם הפוטנציאל. להזכירך, כשהבאנו אותו דובר על פרוספקט שעתיד להחליף את בנזמה בהרכב. אין שום סרט סביר שבו האברץ הופך להיות שחקן הרכב מובהק אצלינו לטווח ארוך. זה שחקן שהגיוני להביא ב-30 מליון, אנחנו לא סיטי שנביא שחקני ספסל ברורים במחירים כאלה.

אני לא יודע בדיוק איך עניין ונושא הרכש מתנהל אי שם במשרדים במדריד, אבל אם האברץ נוחת בברנבאו (ולא מעניין אותי מי מגיע בנוסף) מישהו אחראי צריך לעוף משם. זה שחקן ומשבצת (במיוחד המשבצת) שכמעט ולא קיימת היום בכדורגל- מס’ 10. ואם כבר 10 אז יש את רודריגו למתחת לחלוץ/חלוץ שני
האברץ שחקן כלל לא לרמה של ריאל. הוא לא מוסיף כלום. שום מימד. מילא אם היה שחקן חופשי או 20-30 מ’ לספסל ולעיבוי הסגל. אבל רכש לבנות עליו; לא תודה.
אם כך המצב הייתי מעדיף להחזיר את דיאז (שימו לב לאן הגענו!)

רוצה להגיד משהו:
לא מת על רודריגו מתחת לחלוץ, אפילו חושב שזה לא טוב - לא עבורו ולא עבור הקבוצה. הסיבה היחידה שרודריגו נראה יחסית טוב שם זה כי יש לו יותר יכולת לכדרר עם הרגל הטובה מאשר בימין ושהוא קרוב יותר לאגף שלו.
מבחינת הנעת הכדור זה הגביל אותנו המון, רודריגו לא ככ עוזר בהנעה שלו וגם די נעלם בעמדות של האמצע (כחלוץ ומתח לחלוץ) - זה היה יותר 442 עם רודריגו כחלוץ שני ומעט נסוג מאשר 4231, ואנחנו מאבדים פה שני קשרים באמצע או אגף ימין שלם (כי ברור לכם שפדה בימין כן?)

מה שאני אוהב בויניסיוס ורודריגו זה שהם יודעים לעבור שחקנים. הם עושים זאת ברמות הגבוהות ביותר. מאותה סיבה תקרת הגג של אסנסיו מאוד מוגבלת. יש לו בעיטה אדירה בשמאל אבל לא הרבה מעבר לזה. אתה לא יכול להיות שחקן הרכב בהתקפה של ריאל מדריד כשאין לך את דריבל ברמה מסוימת.

האברץ לא שונה מאסנסיו במובן הזה. תוסיפו לזה אדישות וכדרור גס והשאלה למה לשלם על שחקן כזה מעל 60 מיליון יורו נעשית יותר ויותר מטרידה.

מסכים עם הקו הכללי שלך, לגבי המשפט הזה אני לא מסכים. כל עוד אנחנו יכולים להרשות לעצמינו את השחקנים שאנחנו מעוניינים בהם להרכב, אפשר לפתוח את הכיס גם על שחקנים שלא מיועדים להרכב. מלבד זה, שחקני התקפה מחליפים משחקים המו וחשוב שמי שיכנס יהיה איכותי.

מעבר לזה ספציפית לגבי האברץ, אני לא יודע אם הוא שווה את זה, אף פעם לא התעמקתי בצ’לסי מעבר למשחקים שלהם מול הגדולות באנגליה וקצת ליגת האלופות. בכללי, אם יש שחקן שהמועדון רוצה, גם אם הוא שחקן ספסל מובהק, לא אכפת לי שיבוא במחיר גבוה כל עוד הוא לא בא על חדבון שחקני הרכב הכרחיים.