דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסכים. הכוונה הייתה שבמחיר של פוגבה ניתן להביא 2 שחקנים(אונדמבלה/אריקסן/ואן דה בייק). אבל כיוון שהתוכנית היא לא לאייש מחדש 2 עמדות קשרים, זידאן מעדיף שרק פוגבה יגיע.

אני לא בעד פוגבה עוד מהקיץ ההוא שבו בסופו של דבר הוא עבר ליונייטד, מעדיף את אריקסן שיתן עבודה בשקט ובלי כל המסביב אצל פוגבה.
פוגבה הרבה יותר כישרוני אבל בעייתי, מזכיר קצת את באלוטלי אבל עם יותר IQ וגם כישרון.
וגם דה בייק לדעתי היה הכי מרשים בכל הריצה של אייאקס ויכול להפוך לשחקן סגל מצויין בריאל ברוטציה שזידאן אוהב לעשות.

במארקה מיחזרו את התמונה הזו כמה פעמים: “הרכב המכירות של ריאל מדריד” - השאיפה למכור את השחקנים האלה ותג המחיר הריאלי כביכול.

האמת שאני מאוד לא אופטימי, נהיה מעין טרנד חדש כזה בשוק ההעברות - השאלה עם אופציית רכישה, נראה שזה הכיוון של נאפולי וחאמס, לא אתפלא אם צ’לסי תבקש לעשות זאת שוב, מילאן תוכל לצרף את דני סבאיוס רק בדרך הזו כנראה, שלא נדבר על גארת’ בייל. ריאל מדריד צריכה כסף, לנאפולי יש כסף, ואני מניח שבחודש יולי יהיו התפתחויות, עד עכשיו השוק מאוד רדום וצריך לנסות לדחוף שחקנים לאנגליה שם נמצא הכסף הגדול. אני מאמין שראול דה תומאה יעזוב והעברתו לבנפיקה תיסגר על 20 מיליון יורו. הזוי שעד עכשיו רק מרקוס יורנטה נמכר ו-30 מיליון יורו זה נראה לי סכום קצת נמוך, אז מה אם היה שחקן ספסל. בהתחשב בכך שאתלטיקו לא מוכרת לנו שחקנים, הוא צעיר שלא סובל מפציעות והשוק גם ככה משתולל.

אגב, האתגר הבא של פלורנטינו הוא להגיע למיליארד יורו הכנסות ממכירת שחקנים בכל תקופתו במועדון, הסכום כרגע עומד על 730 מיליון יורו

אלברו טחרו, מגן ריאל מדריד קסטיליה שבעונה האחרונה הושאל לאלבסטה, עובר לאייבר ויחתום בה עד 2024.

לפי דיווחים בספרד, ריאל איפשרה לטחרו לעבור בחינם לאייבר - אך שמרה על 50% מכרטיסו. בכל מכירה עתידית של המגן בן ה-22, הבלאנקוס יקבלו מחצית מסכום העסקה.

אונדה סרו מספרים שבורחה מיוראל יעבור לסוסיאדד אחרי יורו הצעירות תמורת 15 מיליון יורו. גם אודגור קרוב מאוד לחבל הבאסקים, בהשאלה. מתלבט בינם לבין ליגת האלופות בלברקוזן.

ממליץ לו על חבל הבאסקים, סן סבסטיאן בירה קולינרית.
אם אודגארד אכן עושה עונת השאלה בסוסיאדד או לברקוזן זו מבחינתי דוגמה נהדרת לאיך כן צריך לנהל קריירה של צעיר עם פוטנציאל.

אין לתאר את הסכומים המופקעים האלה

להכתיר את סן סבסטיאן כבירה קולינרית זה כמו לתת לרמלה את פרס בירת הקולינריה של ישראל, אחלה אוכל אבל מכאן ועד בירה הדרך עוד ארוכה :wink:

בכול מקרה התלבטות קשה, מצד אחד הזדמנות בשבילו באמת להכיר את הליגה. מצד שני צ’אנס להיכנס לקבוצה לא רעה בכלל שמשלבת שחקנים צעירים, משתתפת בצמפיונס והכוכב(ים) של העונה האחרונה שלה כנראה ימשיכו לתחנה הבאה שלהם בגרמניה - היישר לדרום הבווארי כיאה לכול שחקן גרמני מוכשר. יש לי תחושה שאצל הבאסקים הוא פחות יצליח לבלוט כמו שהוא יוכל לבלוט בגרמניה. ביטחון עצמי וחוזק מנטלי הוא חלק לא קטן מלהפוך מפוטנציאל לכוכב על ולפעמים בחירות לא נכונות בקריירה מערערות את כול אלה/קבלת החלטות/וואטאבר, אני חושב שמעבר מהליגה ההולנדית לגרמנית בהתחשב לכדורגל שפה וכללי הרבה יותר קל לשחקן בגיל הזה. הוא יוכל לבלוט שם הרבה יותר מאשר בחבל הבאסקים.

סן סבסטיאן היא חד משמעית בירה קולינרית. חבל הבאסקים יושב על אזור אסטרטגי בין צרפת לספרד, יש שם דגים ופירות ים מהטובים בעולם, בשר מעולה ומסורת של המון שנים.

הרכש הבא שיגיע במובן מסוים יקבע את גורל העונה. עד כה “המהפכה” כללה שחקני רוטוציה בלבד(למעט הזאר), אסור לנו ליפול בין הכסיאות עם הרכש של קשר אמצע. בנוסף, נקווה שפלורנטינו מכין לנו הפתעות.

בנושא אחר- כנף ימין: מדובר בנקודת התורפה שלנו לעונה הבאה, זוהי לא עמדתו הטבעית של אף אחד מבין השחקנים הקיימים בסגל(למעט וסקאז). לכן נשאלת השאלה מי מבין אסנסיו, וינסיוס, בראהים דיאז צריך לאייש אותה בעונה הבאה? קרוב לוודאי שהתשובה לכך תתקבל בקדם עונה, שתתחיל ההרצה של ההרכב הראשון, וזידאן ייבחן מי הכי מתאים. בסוף איכשהו נסיים עם ואסקז בעמדה הזאת.

ויניסיוס מקבל עדיפות מבחינתי למרות שבצד ימין הוא מיעט לשחק. אולי אסנסיו שמגיע לעונה הזו בלי משקולות כבדות על הכתפיים של לחץ וציפיות - עוד יפתיע אותנו. כשהוא בימין הוא מסוגל לחתוך לאמצע ולבעוט ואולי יוכל לפנות את הקו לקרבחאל. בראהים שחקן מעניין ובעונה הבאה כנראה יהיו לנו יותר ילדים מוכשרים ומלהיבים אך מפוזרים וחסרי ניסיון כמוהו מאשר לוקאס ואסקזים “רובוטיים”.

אגב ייתכן שזו סתם שמועה חסרת בסיס אבל אולי אפשר למכור את איסקו לפפ וסיטי כיורשו של דוד סילבה.

החיזוק שלנו עד עכשיו הוא טוב אבל לא מעבר. בואו נגיד שרק הזאר גורם לצמרמורת ויוביץ’ בסדר.

כמו שזה נראה עכשיו גם בייל יהיה אופציה לאגף ימין, לפחות פעם בחודשיים בין הפציעות.

מוסיף על זה שלפי המארקה איסקו רוצה להשאר כי זידאן אמר לו שהוא בונה עליו. לא רואה איפה הוא נכנס אם יגיע עוד קשר…

לדעתי שאלת בייל היא חלק מסיפור גדול יותר של שאלת העוזבים. כמו שזה נראה הסיפור הגדול של הקיץ הזה יהיה סיפור של מי עוזב את הסגל או מי ישאר בסוף(ולא של מי הגיע).יש לנו יותר מידי שחקנים על אותם עמדות. ופחות מידי שחקנים על עמדות שאנחנו צריכים.

מעניין אם זידאן בונה על איסקו כמחליף לשינוי מערך ליהלום או לעמדה ההתקפית בשלישית הקישור. ואם באמת יגיעו 2 קשרים מה יהיה התפקיד של מודריץ. בהתחש בכל הקשרים שיגיעו והעובדה שזידאן בונה איסקו, גורמים לי לחשוב מה יהיה המקום של מודריץ בעונה הבאה.

אני בספק אם יגיע יותר מקשר אחד.
וגם אם כן, קח בחשבון שאנו מאבדים ברוטציה את יורנטה, סבאיוס, קובא וחאמס לא ימשיכו. יש סבירות לא רעה שגם איסקו עוזב.
מפה לשם, למודריץ’ יהיו מספיק דקות העונה, אולי אפילו יותר מדי.

די מארציו ומארקה מפרסים שצ׳לסי תשלם על קובאצ׳יץ׳ 50 מיליון יורו + בונוסים. הסיכום הושג אתמול. העסקה צריכה להסגר רשמית עד יום ראשון כי אחר כך העונש של צ׳לסי נכנס לתוקף. great success לריאל מדריד.

שלא נדבר על 15 מליון יורו על מיוראל, לא האמנתי שנצליח לקבל עליו יותר מ-5 למען האמת (2 שערי ליגה בשנה שעברה).
גם 60 מליון על סבאיוס אם יצא לפועל זו עסקה נהדרת.

סה"כ אין ספק שהמועדון הזה יודע לעשות עסקים.

מישהו יכול להסביר איך בדיוק הפייר פליי עובד?
הבנתי שיש איזה עניין עם מה שקורה לפני ה30.6 ומה שקורה אחרי. והאם הפער של עד 100 מליון בין קניות למכירות תופס גם לגבי העונה הקודמת.
אשמח להנהרה של הנושא.

מתוך דף הפייסבוק של בועז סיטי - משפט וספורט:

כשמדברים על ה-“פייר פליי הפיננסי” למה מתכוונים?

פעמים רבות, קוראים בעיתונים, באינטרנט וברשתות החברתיות על מגבלות הפייר פליי הפיננסי, המאיימות לטרפד העברה כזו או אחרת. נראה כי יש בלבול בין קוראים רבים מה בדיוק כולל הפייר פליי הפיננסי.

באופן כללי, הפייר פליי הפיננסי מעוגן במסמך שכותרתו Uefa Club Licensing and Financial Fair Play Regulations. מדובר במסמך ארוך ומייגע, האוחז 95 עמודים, כתוב בשפה מסורבלת למדי, ועמוס לעייפה בפרטים חשבונאים למיניהם. ישנן שתי דרישות מרכזיות שונות שמועדונים מוטרדים מהן:

1. דרישת האיזון, המכונה, בעגה המקצועית, Break-even Requirement. קבוצה צריכה להציג איזון בין ההוצאות וההכנסות שלה מתחום הכדורגל. למשל, הכנסות מכרטיסים, זכויות שידור, הסכמי פרסום, הסכמי חסות, פרסים מתחרויות, מכירת ורכישת שחקנים, הוצאות תפעול שוטפות, דיבידנדים לבעלי המניות וכיוצא באלה. אופ"א כבר הענישה מועדונים שחרגו מדרישת האיזון. לא נתעמק כאן באיך מחשבים איזון ומתי מועדון מאוזן או לא, מטלה מורכבת וסבוכה בפני עצמה.

2. דרישת האיזון בין רכישה ומכירה של שחקנים, המכונה Player Transfer Balance. בשפה פשוטה, מועדון יכול להוציא על רכישת שחקנים בכל תקופת רישום (חלון העברות) עד 100 מיליון יורו יותר מאשר ההכנסה על מכירת שחקנים. כרגע, מועדון נדרש לדווח על חריגה בנתון זה, אבל אופ"א טרם הענישה או העמידה לדין מועדון שדיווח על רק על חריגה כזו. מדובר באינדיקציה לכך שהמועדון עלול להיות בסכנה פיננסית, אבל למיטב ידיעתי, טרם הוענש או הועמד לדין מועדון שהפר את האינדיקטור הזה.

לכן, כאשר מדווח בעיתון או באתר אינטרנט שמועדון מסוים חושש לבצע העברה מסוימת עקב מגבלות הפייר פליי הפיננסי - הכוונה היא, קרוב לוודאי, לאחת משתי הדרישות הללו.

• נערך קלות לצורכי הבהרה של מונחים מסוימים.

הדרישה השנייה היא רק החל מעונה הנוכחית, נכון?

בסעיף 62(6) למסמך של UEFA שכותרתו Uefa Club Licensing and Financial Fair Play Regulations, לא כתוב ממתי הוא חל. אני מעריך שהדרישה הזאת נכנסה החל המשנה, בגלל שלא משענו עליה לפני זה בשום מקום. שים לב שמדובר בחלון העברות, לכן יש לבדוק מתי נרכש כל שחקן. אם אתה מתעניין, הסעיף נותן כל מיני אינדיקציות לאיזה חלון העברות יש לשייך העברות שחקנים.