דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש הרבה שמועות ביממה האחרונה בנוגע להעברה של ואן דה ביק, במיוחד בקרב מקורות מקורבים לאייאקס.
ברובם מצוין תו מחיר בסביבות ה50-60 מיליון.

אני בכל הכנות לא מבין מה יש לנו לחפש בהעברה הזו, זה מחיר מופקע לשחקן שפרץ העונה ואין לו Real Madrid quality.

בדיוק באותה התקופה אנדומבלה של ליון מקושר חזק עם טוטנהאם. בלי קשר לאם הוא טוב יותר או פחות(ובעיני אין שאלה), הוא הרבה יותר מתאים לנו. הוא יכול להשלים מצוין שחקנים כמו קאסמירו ופוגבה, וגם במקום הבריזלאי כקשר אחורי. זה יהיה הזוי אם ואן דה ביק יגיע במחיר דומה במקומו.

פורסם בעבר שזידאן מחפש להפוך את הקישור לאנרגטי ופיזי יותר. ההולנדי אמנם רץ הרבה בלי הכדור, אבל אנדומבלה גם מסוגל לזכות בו בצורה הרבה יותר יעילה, וזה שלא שחסרים שחקנים אחרים שהרבה יותר פיזיים ומהירים ממנו.

אם זידאן מחפש שחקן במקום פוגבה, שיתן מספרים, שוב, יש אלטרנטיבות טובות בהרבה- סראביה, ברונו פרננדס ואריקסן כולם הציגו מספרים טובים יותר, בליגות טובות יותר וכנראה יעברו קבוצה הקיץ.

מאוד מקווה שלא נביא אותו כי זה לא החיזוק שאנחנו צריכים. בדומה לסבאיוס, כנראה שעוד שנתיים הוא יהיה בשוק.

לחשוב שלבארסה יהיה קישור של ארתור בוסקטס ודה יונג, כשבספסל וידאל וראקיטיץ’, שלנו יהיה בהרכב את קרוס קאסמירו ודה ביק עם פדה ומודריץ על הספסל. זה אפילו לא כוחות.

אבל היי, אולי אני מחמיץ משהו ומישהו יעיר את עיני. ואולי השמועה הזו תעלם, כמו השמועה על ראביו.

ואן דה ביק קשר הרבה יותר קדמי מאנדובלה. עם חוסר שביעות הרצון אני מסכים - ההולנדי אחלה שחקן אבל אם הוא הקשר היחיד שיגיע זה לא מספיק טוב. זה עוד רכש לרוטציה ולא להרכב.

סראביה חתם בפס"ז דרך אגב… ובגרושים. לא הקשיבו לי

ואן דה ביק יכול להתברר כחתיכת בינגו. פשוט מדובר בשחקן שנתן עונה אחת טובה בסופו של דבר.
מצד שני אני ממש אשמח לקשר שיעשה בלאגן ויצטרף מקו שני, שחקן התקפה שטוב גם בלי הכדור ולא רק איתו.
באמת אשמח שיגיע, אפילו במקום שחקנים אחרים, הכי הרבה בשוק של היום 50 זה לא מחיר בשמיים.

לא כוחות לטובת מי ?

זה לא משנה כי אין תחרות כזאת

הנקודה בכל הסיפור הזה- צריך קשר שיגיע להרכב. להבנתי רק אריקסן ופוגבה הם כאלה, בעוד ואן דה בייק הוא עוד שחקן שלא ייגיע להרכב. זה מתחיל להרגיש שבמקום להביא צעירים ספרדים מביאים צעירים מעוד מדינות.

אני לא באמת מכיר את ואן דה ביק, הוא באמת נראה אחלה כששיחק בליגת האלופות אבל גם סבאיוס נראה אחלה והוא לא בדיוק מקבל הזדמנות.

אתה באמת משווה? ואן דה ביק אחלה שחקן ברמות הגבוהות ביותר בניגוד לסבאיוס.

בנוסף, סבאיוס הוא עוד ממה שיש, עוד קשר ספרדי שרוצה כדור לרגל ומעדיף את הפס הפשוט. ואן דה ביק הוא משהו שונה, שחקן שעושה תנועה בלי כדור ומצטרף מקו שני ובו בעת עושה הרבה הגנה.
גם פוגבה ואריקסן הם פשוט שחקנים של כדור ברגל פשוט ברמה גבוהה הרבה יותר.
אני ממש אשמח לשחקן שונה, שחקן שזז, דינאמי, שקבוצות יתקשו לשמור אותו.

לאנדמבולה יש תכונות חיוביות כמובן, אבל החשש שלי זה משחקן שבהתקפה יראה כמו סמי חדירה. לא ראיתי אותו מספיק, אבל הוא לא מאד נקי בטכניקה שלו

המחיר עלה ל20 מיליון

למיוראל אין שום תכונה ברמה סבירה חוץ מקילר אינסטינקט משוגע מול השער, מהסוג של פדרו או תומאס מולר בעבר. זה לא מספיק לריאל מדריד ואולי גם לא לסביליה ומקבילותיה, אבל מאחל לו שיימצא איפשהו מקום שישים אותו במרכז.

אגב סבאיוס לא היה במשחק אתמול. ואייחו היה רגיל. פביאן רואיז מצויין וגם פבלו פורנאלס שעבר עכשיו מויאריאל לווסטהאם מעניין מאוד (הבישול למיוראל עם הפאלש שלו) . הגמר מול גרמניה ביום ראשון.

מדויק.
אני חושב שאם ראול ואינזאגי היו מתחילים היום את הקריירה שלהם היה להם קשה מאוד להרשים אותנו ואולי גם אנשי מקצוע. מה שלמדתי מהחלוצים האלה זה להיות קצת יותר צנוע בניתוח שלהם כי די קשה לשים את האצבע על הנקודה של מה כל כך טוב בהם שגורם להם להקריס הגנות פעם אחר פעם.
כמובן שראול הרבה יותר אסתטי מהמסתנן האיטלקי אבל שניהם לא חזקים, לא מהירים, חסרי דריבל, לא בועטים בשתי רגליים או בועטים חזק בכלל וכו’.

(חוץ מ-2 בעיטות של ראול - אחת נגד בארסה לחיבור בברנבאו והשניה נגד יונייטד :partying_face:).

אבל החשש שלי זה משחקן שבהתקפה יראה כמו סמי חדירה

שחקן שונה לגמרי, הרבה יותר טכני ומהיר.

אוסיף שקצת לפני הגול הוא החמיץ מול שוער

סבאיוס היה במגרש ארבע דקות אתמול, ושכנע אותי שהוא חייב להיות מושאל למקום אחר. ה׳מוב׳ שלו זה לתת מסירה חכמה בנגיעה אחת תוך שהוא תופס את ההגנה לא מוכנה. בשביל שהדבר הזה יהיה יעיל הוא צריך להיות רוב הזמן בעמדה מאד קדמית ולהיות הציר המרכזי שסביבו מניעים את הכדור. כדי שיקבל הזדמנות אמיתית להוכיח מה הוא שווה, כלומר כמה חודשים בהרכב עם דקות משמעותיות, הוא יצטרך להרוויח את זה. עדיף כרגע לשני הצדדים.

אז בסקאלת הטכניקה של קשרים מרכזיים, שנראית בערך ככה
סמי ********************************פוגבה ******** מודריץ׳

איפה אתה שם אותו?

לטובת ברצלונה, כמובן.
אמנם ההרכב על הנייר הוא לא מה שקובע את חוזק הקישור וגם לא דירוג השחקנים בפיפא, אבל אם דה יונג ישתלב בצורה טובה זה קישור הרבה יותר דינמי, מדויק וחכם, כשגם המחליפים ורסטילים בהרבה ובעיני טובים יותר. לא תחרות.

זה נכון במידה מסוימת, מצד שני אם התכנית היא להביא אותו לצד פוגבה הוא יותר ממספיק טכני.
אם הוא מגיע במקום פוגבה, הוא עדיין אלטרנטיבה טובה בהרבה מהאחרות, ושנה הבאה יהיה אפשר לתקן עם קשר התקפי יותר. אבל שחקנים שמשלבים יכולות הגנתיות, קריאת משחק ויכולת מסירה כמוהו וכמו דה יונג קשה יותר למצוא.

הוא מבשל הרבה ויש לו דריבל ומהירות פנטסטיים.
לואן דה ביק אגב גם בעיות בטכניקה, הוא מאבד הרבה כדורים ממה שראיתי ואחוז המסירות שלו על הפרצוף (סביבות ה77%).

השאלה מה היכולת שלו להניע כדור, כי אם יש מסקנה ברורה מהקדנציה של פוגבה ביובה וביונייטד זה שהוא צריך לידו קשר שישחרר אותו מהמשימה הזו.

אתה לקחת את עניין הדשא של השכן כמה צעדים טובים קדימה…

אין מאמן שיעדיף קישור המורכב מארתור ודה-יונג על קישור המורכב מקרוס ומודריץ’, אם יעשה כך יום אחרי הוא יפוטר.
שני שחקנים צעירים נחמדים ועדיין פרווה מול צמד הקשרים שהם בין הכי טובים בדורם(מודריץ’ הקשר הטוב בדורו), גם אם יש ירידה ביכולת של מודריץ’ בשנתיים האחרונות הוא עדיין הקשר הטוב בסגלים של ריאל וברצלונה.
עונה טובה באייאקס ועונה סבירה בברצלונה וכבר הפכת אותם ליותר טובים משני וורלד קלאסים שראו וזכו בכל דבר אפשרי, דה יונג עוד יכול להתברר כפלופ וארתור יתכן וישאר השחקן הנחמד שהוא כרגע בברצלונה ולא יותר, מול שני שחקנים שהוכיחו מעל לכל ספק מה הם שווים.

לקחת שני קשרים בני 22 שפותחים קבוע בברזיל ובהולנד בנבחרות שלהם, שנחשבים לחלק מהכשרונות הכי גדולים בקישור בכדורגל היום, על פני קשר בן 33 וקשר בן 29 זה מבחינתך עילה לפיטורין? כי מבחינתי זה טבעי בכל קבוצת כדורגל, קוראים לזה מחזור חיים.

שהציניות שלי לא תצא מהקשר לרגע, זה שאחד הקשרים הטובים בהיסטוריה אומר עלייך (דה יונג) שהוא כנראה הקשר הכי טוב באירופה כרגע, זה כאין וכאפס לעומת הראייה של טיטי קאמרה.

באיזה דור זה בדיוק?

אתה יודע כמה פעמים פלה(לדעת רבים אחד השחקן הטוב בהיסטוריה) הכתיר שחקן מסויים כטוב בעולם ובסוף התברר כפלופ ? אזס רוביניו הוא הגדול בהיסטוריה כי פלא אמר ?

2 קשרים נחמדים שעדיין לא עשו כלום, יש המון שחקנים שפתחו בתחילת הקריירה בנבחרות והיום לא שומעים עליהם, קרוס ומודריץ’ לא רק שפתחו הם המשיכו והתקדמו והפכו לקשרים וורלד קלאס מוכחים, וכן כל מאמן יעדיף אותם על הצמד הנחמד שלכם.

העשור האחרון.

פלה הוא חתיכת סטייק, למצוא לך עשרות ראיונות שהוא אומר שרונאלדו הטוב בעולם ועשרות שמסי?

כשגאטוסו אומר עלייך שאתה כנראה הקשר הטוב באירופה השנה מבחינתי זה אומר הרבה, אני אגב לא אומר שדה יונג וארתור מחר יהיו צ’אבי ואינייסטה החדשים אבל השמרנות הזאת לקרוס ומודריץ כקשרים הכי טובים בעולם וביקום מגוכחת, כאילו הם לא שיחקו השנה נגד אייאקס כשדה יונג שובר את קווי הקישור של ריאל פעם אחר פעם…

בסדר, וצ’אבי ואינייסטה הם קשרים בינוניים שמסתובבים סביב עצמם.

תלוי על מי הוא אומר כמובן… :wink:

כרגע קרוס ומודריץ’ רמה מעל ארתור ודה יונג, אחרי ששני הצעירים יוכיחו את עצמם מעל לכל ספק נדבר, אם אני(או כל מאמן אחר בעולם) צריכים לבחור אני בוחר בצמד של מדריד.

כל קבוצה בינונית עשתה העונה קרקס מריאל מדריד, העונה לא מדד לכלום, וכאן יש להזכיר שקרוס ומודריץ’ שהם עד לפני חודש היו צמד הקשרים שהחזיק את הקישור של הקבוצה שזכתה 3 פעמים רצוף בצ’מפיוס(ו4 מ-5 בסך הכל).

שחקנים ענקיים, קצת פחות טובים ממודריץ’.

אתם יודעים שנבחרת העונה הרשמית של הליגה ההולנדית כוללת את אודגור, ואילו ואן דה ביק אפילו לא נכנס לספסל?

ואן דה ביק יוסיף לנו תכונה שמאוד חסרה בקישור שלנו - הצטרפות מקו שני לתוך הרחבה. רוב הקשרים שלנו מעדיפים לשהות מחוץ לרחבה. מעבר לתכונה הזאת השאלה אם יש לו בכלל את האיכויות הנדרשות כדי להצליח פה. בניגוד לדה יונג ודה ליכט הוא לא שחקן הרכב בנבחרת הולנד. יש לו בסך הכל שתי הופעות במשחקים רשמיים של הולנד, בשתיהן הוא נכנס כמחליף. עוד 4 הופעות במשחקי ידידות. לא רזומה עשיר במיוחד. אחרי ההופעה שלו מול טוטנהאם בחוץ הייתי מחתים אותו בלי לחשוב פעמיים אבל אני מקווה שהמועדון שלנו בודק יותר לעומק אם הוא מתאים או לא…

גם הקישור של בארסה וגם הקישור של ריאל במתכונות הנוכחיות שלהם לא מספיק טוב. מעט מדי תרומה התקפית, ואחלה יכולת בנטרול לחץ ושליטה במשחק.

מודריץ וקרוס שחקנים מן הסתם מוכחים הרבה יותר מצמד הצעירים של בארסה, אבל כשקרוס מדבר כבר על פרישה מכדורגל (אפילו בסין הוא לא רוצה לשחק) ומודריץ בגיל 33 נראה כאחד שאיבד קצת עניין אחרי כדור הזהב+ המונדיאל ורצף הצ’מפיונס (הכי טבעי שיש) ומנגד לבארסה יש צמד שרק חרמן לשחק ולטרוף את הדשא, לא יודע על מי הייתי מהמר לעונה הקרובה כקישור מוצלח יותר.

כל עוד לא יגיע שחקן בעל יכולת התקפית ברמה הגבוהה (אריקסן, פוגבה, לא מדבר על דה בריינה) לאחת הקבוצות, בעיניי ההבדלים באמצע לא יהיו משמעותיים מדי ובעיית ייצור המצבים תשאר בקרב שתי הקבוצות.

ריאל הביאה את הזאר שיעזור לה בזה מהחלק הקדמי, לבארסה יש את מסי וכל עוד לא יקרה משהו לא צפוי בכלל, אז היתרון הזה של בארסה משמעותי הרבה יותר מהניסיון של הקישור המדרידאי ולכן התחושה היא שבארסה פחות חייבת קשר עם תרומה התקפית ויכולה להמשיך להשען על ארסנל ייצור המצבים הבלתי נגמר של גמד הקסמים שלנו.