דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

עניין הזרים חדש יחסית, ונובע מהעלייה בהכנסות מזכויות שידור של כל קבוצות הליגה. 20 מיליון פאונד עבור מאחרז הם נזיד עדשים בשביל לסטר, וכך גם 30 או 40 (בייחוד כשמדובר בשחקן העונה). אנגלים תמיד היו יקרים יותר, גם לפני 20 שנה.
ההייפ המקומי סביב שחקנים אנגלים צעירים מוגזם תמיד, והתקשורת מכתירה כל פוטנציאל כבובי צ’רלטון הבא. זה היה כך עם ראבל מוריסון, וולקוט, לנון, ווילשר, רודוול, וולבק ועוד. ההייפ התקשורתי מוביל קבוצות להעריך יתר על המידה ‘כשרונות’ אנגלים, בין אם אלו הקבוצות המוכרות או הקונות, והמחירים עולים בהתאם. התופעה הזו מאוד דומה, וקשורה, להייפ סביב הנבחרת לפני כל טורניר גדול. ‘It’s coming home’ בכל פעם מחדש. זה לא.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1306529909779685376?s=20

פבריציו מאשר!
מחר בייל ממריא לטוטנהאם כדי להצטרף אליי למדור המושאלים (לא האמנתי שאגיד את זה אי פעם).

שמו הורד מהחנות הרשמית וכבר לא ניתן לרכוש חולצות גולף הנושאות את השם גארת’ בייל. חג שמח.

דניאל לוי, מוריניו, בייל… הרכש הבא: שרדר הרשע מצבי הנינג’ה

הנה 2 שערים ושני בישולים עוזבים, יהיה לנו מאוד קשה למלא את החלל, לא בציניות, ברצינות.
אני מהמר על 15 שערים של בייל העונה.

למען האמת אני חושב שהתועלת מעזיבת שחקן שמושך אליו הרבה אש, תשומת לב ויתכן כי גם משרה מרמור בחדר ההלבשה תהיה הרבה יותר גדולה מ-2 השערים ו-2 הבישולים האלו.
בייל וריאל זה משהו שכבר לא יכול לעבוד, וחבל שזה לא קרה כבר לפני שנתיים.

מסכים אבל שבאופן כללי יש לנו בעיה קשה ומחסור בגולים. העזיבה של בייל, ברהים וחאמס היא חסרת משמעות מבחינת השערים והבישולים כי באמת שהם לא תרמו לנו פשוט כלום, השאלה אם מישהו מבין הזאר, יוביץ’, אסנסיו, רודריגו או וינסיוס יביאו אותם ויורידו את התלות מראמוס.
גם אם 2 מבין הנ"ל יעשו את קפיצת המדרגה ויתנו 8-10 שערי ליגה (אני צנוע) השתדרגנו משמעותית השנה.

זה לא הימור כזה משוגע 15 שערים, אם הוא יהיה מוכן לעבור תהליך של רונאלדוזציה (לחנות ברחבה ולבעוט מכל חצי מצב) אולי יגיע אפילו ליותר, אני מעריך שלפחות בעיטות טובות עוד נשארו לו. הבעיה היא שבשביל לעשות את זה הוא יצטרך שקיין ימשיך להיפצע. לא כזה דמיוני, אולי הם יעשו חצי-חצי על מיטת הטיפולים. אבל אם שניהם ישחקו ביחד ומישהו שם בונה על זה שהוא ירוץ דרך שחקנים כמו פעם וייצר מצבים לא צפה בו משחק בשנתיים האחרונות.

אם טוטנהם רוצים לשלם לו אפילו חצי מהמשכורת בשביל 15 שערים שיהיה להם לבריאות, אולי יגרדו את הטופ 4.

השאלה אם מישהו מבין הזאר, יוביץ’, אסנסיו, רודריגו או וינסיוס יביאו אותם ויורידו את התלות מראמוס.

מי שאני מרגיש שיש להם את הכי הרבה סיכויים לבצע את הקפיצה הזו - ויניסיוס והאזרד - חולקים את אותה עמדה. בהנחה שאנחנו צריכים לפחות שני שחקנים שיבצעו את הקפיצה הזו, זו בעיה.

הייתי רוצה לקוות שהשני יהיה אסנסיו אבל בכל פעם שאני מפתח קצת ציפיות הוא נעלם לי לחלוטין.
אולי דווקא עכשיו שהעמדה מצד ימין לא תהיה בית זונ*ת ולא תתחלק בין בייל, אסנסיו, חאמס, רודריגו, ברהים, ואסקז וואלורדה. רודריגו/ אסנסיו יוכלו לצבור יותר ביטחון ולתפוס את העמדה בהרכב.

שכחתי שגם אודגארד הגיע, מקווה שגם הוא יתן לנו את ה 5+5, אהיה מרוצה אם יגיע לסטטיסטיקה הזו.

אתם אופטימיים אם אתם חושבים שתהיה עמדה בצד ימין ברוב המשחקים. חזרתו של אודגור בתוך הרכש היחיד הקיץ מצביעה על חזרה למערך 1000 הקשרים

מי לדעתכם צריך לקבל את חולצה מספר 11? מרקו אסנסיו למשל שמזוהה עם 20 או ויניסיוס ג’וניור לדוגמא? גם רודריגו זו אופציה, אם זה יהיה אדן הזאר זה יהיה מצחיק, אבל זה לא יקרה.
לפי “Jugones”, בייל כבר נפרד מהשחקנים הבוקר בוולדבבאס במה שמוגדר כ"בוקר אמוציונלי", כמובן ימריא מחר ללונדון.

שמענו לא מעט ביקורת על בייל, במארקה יש גם טור אחד מפרגן עם כותרת “ריספקט לבייל”:

לפי כל הדיווחים אלה השעות האחרונות של גארת’ בייל כשחקן ריאל מדריד. הוולשי ימריא מחר ללונדון כדי להצטרף לטוטנהאם של ז’וזה מוריניו בהשאלה (יחד איתו יגיע גם סרחיו רגילון בתמורה ל-30 מיליון יורו). לא מעט ביקורת נמתחה על הוולשי במשך תקופתו במועדון, על אחת כמה וכמה בשנתיים האחרונות, אולם במארקה יש גם טור דעה לזכותו: “ריספקט לבייל”, ביקש חסוס סאנצ’ס.

הוא כותב בטורו: "תמיד חשבתי שהאיבה כלפיו מפתיעה. מעולם לא הבנתי אם הסיבה היא שאינו דובר ספרדית, כי הוא אהב גולף בזמנט הפנוי. איך זה קורה לשחקן ריאל שהוא מגיבורי תור הזהב השני של המועדון: ארבע זכיות בצ’מפיונס בחמש שנים מלבד תארים אחרים. הוא ראוי להערכה ומעולם לא קיבל אותה.

"הוא התבקש להיות רונאלדו, למרות שלעולם לא יהיה עוד כריסטיאנו. הוא סבל מתג מחיר גבוה, יותר משחקנים אחרים כמו גריזמן למשל. הוא סבל מהאיבה הספרדית האופיינית כלפי כל מי שזר. גם החולשה הפיזית הייתה אחת מחטאיו, אך במקום להזדהות איתו כשסבל מחוסר מזל - הפציעות, הואשם בבריאותו הלקויה. הוא רצה להיפצע ולא לשחק?

בייל שיחק שבע עונות כאן - 251 משחקים עם 105 שערים (0.42 שערים למשחק) ו-68 בישולים. שערים מכריעים בגמר, 16 תארים בסך הכל. בספרדית או באנגלית, תבחרו אתם, זה יוצא דופן. כשהוא הופיע ברגעים המכריעים גם היה לאנשים מה לומר. נאמרו עליו הרבה מאוד שטויות. מדברים על הטעות של קאריוס בגמר ולא על המספרת שלו. אם יש משהו שהאוהדים בלבן לא סולחים לו, אלה השנתיים האחרונות, הגישה האיומה שלו. בייל היה רע בהקשר הזה. הוא איבד את הביטחון של זידאן ומעולם לא נלחם כדי להוכיח אחרת. הוא עשה את הרושם שלא אכפת לו מהכל מלבד חוזהו המרהיב. בוכל זאת, אני חושב שהוא לא היה עוד אחד בהיסטוריה של ריאל. הוא גיבור הרבה יותר מנבל. בייל היה נהדר במדריד, עם הרגעים הטובים והגרועים. מגיע לו יותר כבוד".

כתבתי בדף שלנו בפייסבוק, אפילו יש בי קצת עצב שהוא עוזב כמו סמרטוט ולא רצוי, אבל לגבי השנתיים האחרונות אין מה לעשות - זה עליו. בכל מקרה, אני יודע שבזמן שזה יהיה רשמי - כל הכעס ייעלם. את השנתיים האחרונות אמחוק מהזיכרון וגם את הפציעות, הגולף והסוכן המעצבן. פשוט אגיד תודה על הרגעים הגדולים שהיו גם היו, ובעיקר הערב ההוא בקייב. לא אשכח את הצמרמורת הזו אחרי המספרת של בייל. אושר של רגע, טירוף, אתה לא יודע מה לעשות עם עצמך. חיוך שלא יורד מהפנים. בגלל רגעים כאלה אנחנו אוהדי כדורגל.

https://twitter.com/InfiniteMadrid/status/1306667035326283777
בדיחה אם זה נכון, רק בקיץ הקודם אתלטיקו היו מוכנים לשים עליו 40 מיליון ונאפולי לא הרבה פחות, במקום זה השאירו אותו לארח חברה לוינסיוס ורודריגו ביציע

האגו של פלורנטינו גרם לריאל הפסד של הון עתק בשנה האחרונה.

בקיץ הקודם קבוצה מסין הייתה מוכנה לקחת את בייל ולשלם את כל החוזה שלו, רק לא הייתה מוכנה לשלם העברה. אחרי שכבר היה סיכום פלורנטינו הטיל וטו. בייל מרוויח פה 14 מיליון יורו נטו, למועדון זה עולה 28 מיליון לעונה. אז 28 מיליון כבר הפסדנו וגם בעונה הבאה נשלם חצי מהשכר שלו בטוטנהאם.

אתלטיקו ונאפולי רצו את חאמס אבל המועדון לא רצה לחזק את אתלטיקו ונאפולי לא הסכימה לשלם 30 מיליון יורו. במקום להתגמש השארנו אותו פה, רק כדי לשחרר אותו בחינם לאברטון כעבור שנה. בוא נגיד שהפסדנו 15 מיליון דמי העברה. בנוסף המשכורת של חאמס היא 8 מיליון נטו. כלומר העונה המיותרת שלו פה עלתה 16 מיליון יורו למועדון, תוסיפו הפסד של דמי העברה ומגיעים למעל 30 מיליון.

את הטעויות של הקיץ הקודם מנסים לתקן הקיץ, רק שזה מעט מידי ומאוחר מידי. בגלל הקורונה קיבלנו הרבה פחות ממה שיכלנו לקבל בקיץ הקודם.

מדהים שבארסה הצליחה למכור לאברטון את ירי מינה ב-30 מיליון יורו ואנחנו לא קיבלנו כלום עבור חאמס.

עם כמה שיורדים על ההנהלה של בארסה גם אנחנו לא כאלה גאונים גדולים. לא שהייתי מחליף את ההנהלה שלנו עם שלהם…

אני לא חושב שטוטנהאם נעקצה פה.
בייל שחקן טוב עדיין, פשוט בריאל הוא כבר שרוף. בין אם הוא שרף את עצמו או אנחנו אותו זה דיון אחר, בשורה התחתונה אין לו מה לחפש בריאל יותר.
אבל, הוא עדיין שחקן שיש לו מה להראות. גם אם לא יהיה טופ 10 (או טופ 50) הוא עדיין שחקן טוב שבמועדון הנכון שיתן לו את האמון שהוא צריך הוא יוכל אולי לפרוח.

אני דווקא חושב שיש פה וואחד עקיצה מצד ריאל וניסיון נואש של טוטנהאם לחזור לטופ 4.
כשאני מסתכל על העסקה הזו הדבר הראשון שעולה לי לראש זה אלכסיס ליונייטד, שחקן פציע שיושב על משכורת עתק ולא מצליח לשמור על כשירות מינימלית ואם זה לא מספיק מוריניו מאמן את שניהם.
אם אני לא טועה ב-3 שנים האחרונות לבייל היו 13 פציעות שונות , בהצלחה בהתמודדות עם דבר כזה כשיכסחו אותו בפריימרליג.

סירי, מהי חכמה בדיעבד :point_up_2:

בייל פתח את העונה האחרונה כשחקן הרכב. חאמס שותף ב8 מ10 המשחקים הראשונים. אחר כך שניהם נפצעו.

ובאופן כללי לכתוב על ההנהלה שלנו, או על פלורנטינו, שהוא “לא כזה גאון” זאת בורות מוחלטת בפועלו של האיש ובמקצוע הניהול.

חוסר ההתאמה בין זידאן לשני הכוכבים לשעבר היה ידוע לכל, כמו גם הזיקה שלהם למיטת הטיפולים. אז זו לא בדיוק חכמה בדיעבד.
מצד שני אפשר להבין את הדון, הסגל היה ועדיין חסר שחקני התקפה טובים. אז ניסו לתת צ’אנס אחרון לשחקנים שעשו דבר או שניים בקריירה, גם ככה ההצעות עבורם היו בדיחה ביחס למוניטין.

סתם תהייה : לפי דעתכם לריאל יהיה מספיק כסף להביא בקיץ הבא את האלנד,מבאפה וקאמבינגה ? עם כל המכירות של הקיץ הזה יש 100 מיליון + חיסכון המשכורת של חאמס ובייל.
אני לא יודע מה התקציב הכללי אבל שלושת אלה יעלו לפחות 250 מיליון יורו, נשמע לי כמו קיץ חלומי.

כשמאמן לא רוצה שחקן אין טעם להשאיר אותו. זידאן רצה להיפטר מחאמס ובייל ולא הסתיר את הדעה שלו. זה היה כישלון ידוע מראש, לא חוכמה בדיעבד.

אגב, שמתם לב שהמועדון משקר לגבי המחירים של שחקנים שאנחנו קונים או מוכרים. אני מניח שכולם מייפים את המציאות אבל איכשהו אנחנו נתפסים בשקרים יותר מכולם. המועדון התעקש בזמנו שלא שילמנו על בייל יותר מאשר על רונאלדו, אחר כך הגיעו football leaks וחשפו ששילמנו על בייל יותר. פלורנטינו התעקש בראיון לפני שנה שראמוס הוא בעל השכר הגבוה בקבוצה למרות שבייל מרוויח יותר ממנו. על חאמס המועדון תידרך את העיתונאים הספרדים שהוא נמכר ב- 25 מיליון יורו, רק כדי שבאנפילד הארגנטינאית תוציא הודעה רשמית שהם לא קיבלו אחוזים על המכירה מכיוון שמדובר בהעברה חופשית. על הזאר דובר על 100 מיליון יורו דמי העברה בינתיים כבר הגענו ל-115.

בקיצור אי אפשר לסמוך על התדרוכים של המועדון. זה די מדאיג בקשר לעלויות של חידוש האיצטדיון. רק ששם לא נגיע להוצאות של 100-200 מיליון יורו מעל המתכונן.

ההבדל הזה בין הדיווחים למציאות אולי מסביר למה אנחנו להוטים למכור את אשרף ורגילון ולא מבצעים שום רכש.

אפשר לבקר אפילו את פלורנטינו, יש לו גם כשלונות. לא צריך לסגוד בצורה עיוורת לאף אחד.

להבנתי הרבה יותר. יש דיבור שכולל בונוסים זה מגיע לאזור ה 150 מ יורו.

משונה… נראה שהאייפון שלך תקול. בכל מקרה עברתי על ההודעות שלי ולצערי לא מצאתי הודעה בנושא אבל אתה יכול להתנחם בזו שגם לפני שנה זו הייתה דעתי. על בייל לא דיברתי.

סירי, מהי גניבת דעת?

אם אתה צריך רענון קל לזכרון, חאמס היה שחקן הרכב עד לבואו של זידאן. האחרון הוריד אותו לאט לאט ממעמד של אחד הכוכבים בקבוצה למחליף של המחליף.

פתחנו את העונה האחרונה עם חוליית קישור של קאסמירו, פדה, מודריץ’, קרוס, איסקו, וחאמס. שבעה קשרים כששניים וחצי מהם על גבול הבאנקר התמידי. חאמס היה על זמן שאול בהרכב ולראיה, מהרגע שהוא נפצע הוא גם לא חזר למרות שזידאן שיחק עם כל הקשרים בסגל מלבדו ולמרות שהשחקנים שמשחקים על המשבצת של הקשר ההתקפי במערך הם אלה שהסריחו את הדשא באופן תמידי.

כבונוס, ידעת שלוקאס שיחק בשישה מעשרת המשחקים האלה? ממש באנקר, הייתי מסרב גם להצעות של 100 מיליון אירו עליו.

מוזר, זכורות לי לא מעט ביקורות שלך כלפי זידאן, האם זו גם בורות בפועלו של אחד המנג’רים האגדיים בהיסטוריית הכדורגל?
פלורנטינו מנהל טוב אבל הוא טועה כמו כל בן אדם, וכן, לשחרר שחקן בחינם שנה אחרי שהוא קיבל עליו הצעה של 40 מיליון וכשבמקרה הטוב הוא יועד להיות שחקן רוטציה זו טעות די קשה, ולא רק בדיעבד.

לכל בן אדם עם זוג עיניים שהשתמש בהן כדי לצפות בחאמס רודריגז בשנתיים האחרונות היה ברור ש40 מיליון עליו זה אחלה דמי ניחומים על העברת עתק שתמיד נועדה להכשל(אגב, להגיד שפלורנטינו טעה כשהוא הביא את קרוס כקשר האחורי וחאמס כ50-50? שואל עבור חבר). הסיבה היחידה שלא זרקו את הגופה שלו לצד השני של מדריד היא כי הם נתנו לנו 7 בהכנה, ואם אתה שואל אותי זה לא מהלך ניהול מדהים. אבל מה אני מבין