דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסתמן שיוביץ’ יושאל בימים הקרובים לאחת האיטלקיות.

נמאס כבר לקוות, עם החוסר חשק שהוא מפגין בדקות שהוא כן רואה אני חושב שמקומו לא איתנו. מעדיף מאיורל נכה שבא להתקרצץ על ההגנה מאשר סקורר טוב בפוטנציה שנראה כאילו העירו אותו משנץ.

חייב להסכים עם נירו בהקשר הזה.
אני מאלו שמאוד רצו את יוביץ’, מאוד שמחו שהגיע ומאוד רצה שהוא יקבל יותר הזדמנויות.
אבל… יוביץ’ נראה בדיוק, אבל בדיוק אותו דבר בכל דקה אותה הוא קיבל. אדיש, לא מחויב, לא “טורף את הדשא” כמו שאתה מצפה משחקן צעיר שצריך להוכיח את עצמו. הוא באמת צריך ללמוד משהו ממריאנו ומיוראל שכנראה משמעותית פחות טובים ממנו אך מצד שני משתדלים ונותנים מעצמם הרבה יותר בכל דקה אשר הם מקבלים.
אולי זה האופי של הבן אדם, אבל קשה לי לראות איך הדבר הזה מתפתח לשחקן הרכב בריאל מדריד, כולי תקווה שיתן עונה מפלצתית באיטליה ויחזור אלינו טוב יותר.
ואגב… למרות בינוניותו, אתפלא אם מיוראל יתן פחות מ-2 שערים (הכמות שיוביץ’ הבקיע בהם בעונה שעברה) גם באותו מספר דקות.

אני לא מבין איך אפשר לקבל הזדמנות לשחק במועדון כמו ריאל מדריד ועדיין לבוא עם גישה כזו. אדם סביר המקבל הצעה לעבוד באחד ממקומות העבודה הכי טובים בתחומו אמור לבוא עם כל המרץ ולתת מעל ומעבר, לפחות עד שיוכיח את עצמו.

מסכים איתך, סמיר, לכן אני נאלץ להגיע למסקנה שזה פשוט הוא וזה האופי שלו. הוא לא מסוג החלוצים הלוחצים והוא צריך קבוצה שתעבוד בשבילו. אולי ראש לשועלים יעבוד יותר טוב.

אם הוא היה משחק עוד איזה 300 דקות בקבוצה בשנה שעברה הייתי יותר שקט עם הכותרת של ‘פלופ’, להוציא חודשיים בהם הזאר היה בריא - רוב העונה מאוד התקשינו בהבקעת שערים או בכלל ביצירת מצבים. זוכר אותו אבוד בסופרקופה במשחקים של הנעת כדור משעממת. בכל מקרה ברור ששפת הגוף שלו מעצבנת אותי ואני כבר מרחם עליו, הוא צריף לטרוף את הדשא. שוב אחזור על המנטרה שלי - זה די ברור שהוא לא יחזור לכאן. אני חושב שצריך לעשות הכל כדי למכור אותו ולא להשאיל שוב. הוא יפגיז 25 שערים ואז יונייטד או אחת האיטלקיות תפתח את הכיס? לא יודע. מריאנו חלוץ טוב יותר מבורחה מאיורל אבל בחצי המזמן הוא גם פצוע שזה משהו שקשה לי להבין. דווקא החזקתי ממנו אחרי העונה ההיא בליון.

רגילון נותן גול לצ’לסי בצד אחד, וגול לטוטנהאם בצד השני.
ההרגשה שלי היא שלתת למוריניו מגן שיתרונותיו העיקריים נעוצים ביכולותיו ההתקפיות זה לתת אגוזים למי שאין לו שיניים.

אני לא בטוח שהיתרונות של רגילון הם בהתקפה. לדעתי מה שמאפיין אותו זה מהירות ומוטיבציה ומעבר לכך הוא בינוני בשני הצדדים. עם שלושה בלמים כמו אתמול הוא יבלוט בעיקר בהתקפה אבל מבחינת מה שקשור לכדור הוא רחוק מהרמה אפילו של מרכוס אלונסו לדעתי.

הסוכן של ואן דה ביק אמר שלפני שנה כבר לחצו ידיים על ההעברה שלו למדריד, שהייתה אמורה להיות הקיץ אבל חוזלשה בגלל הקורונה או בגלל שבסוף הגיעו עם החוזה לאישור סופי של זידאן והוא אמר - יש כבר מלא שחקנים רשומים בקבוצה, למה צריך עוד? תוך שהוא קורץ ללוקה מודריץ’.

הוא גם נבחר למצטיין המשחק:

לדעתי רגילון הוא סוג של קרבחאל בצד שמאל, לא מדהים התקפית אך לא רע בכלל, לא מנדי בהגנה אבל גם יותר טוב מאשרף בצד הזה.
הוא תמיד נותן מעצמו 100 אחוז, הוא משקיען אמיתי וכן… הא מהיר.
מאוד מעניין אותי אם רגילון יוכל להתפתח למגן טופ או שלנצח ישאר מגן טוב בדיוק בשביל קבוצות בסגר גודל של טוטנהאם.

מגינים זה קצת כמו שוערים: יש כמה בודדים שבאמת מיוחדים ועושים הבדל משמעותי, ודרג מתחת יש אוסף לא קטן של מגינים שדיי זהים ברמתם גם אם בסגנונות שונים. לרוב הקבוצות הגדולות אין מגן שמשמעותית טוב מרגילון. כולל אותנו אם מניחים שמרסלו בסוף הדרך.

מצד שני, סביליה יכולה לקחת את פראן גרסיה שהיה בקסטיליה בעונה שעברה והוא ייראה דיי טבעי שם עם השפעה/תפוקה דומה לרגילון. אפשר לקחת כדוגמה את מיגל טורס ואפילו נאצ’ו שבקסטיליה היו שחקנים דיי גנריים, קיבלו צ’אנס במקרה בריאל מדריד ונראו בסדר גמור. הקאנטרה מייצרת כאלה בערימות. רגילון באותה מידה יכל להיות היום בליגה השניה בספרד, הצ’אנס שקיבל מסולארי הוא הרי דיי חריג ולא בדיוק נובע מיכולות יוצאות דופן שרגילון הפגין בקאנטרה או בהשאלה ללוגרונייס.

יוביץ’ כישלון ענק עד עכשיו זה ברור. עדיין הפוטנציאל שלו יותר גדול משל מיוראל ומריאנו.
ההתנהלות של המועדון לא עקבית ולא מובנת. עד לפני יומיים ניסו למכור את מיוראל ופתאום מעדיפים להשאיר אותו ולהשאיל את יוביץ’.

נראה שמבחינת המועדון וזידאן התוכנית הייתה להישאר עם שני חלוצים בסגל. מריאנו הראשון שרצו להיפטר ממנו אבל הוא לא מוכן לעזוב. זאת הבעיה כשנותנים חוזים של 4 מיליון יורו נטו לכל שחקן בינוני. עכשיו לך תמצא קבוצה שתוכל לקחת עליה חוזה כזה. לא לכולם יש תקציב של ריאל, וקבוצות שיש להן תקציב עתק לא רוצות חלוץ ברמה של מריאנו.

על מיוראל שנמצא בשנה האחרונה בחוזה, לא קיבלו הצעה של 10 מיליון יורו כמו שרצו אז חשבו להאריך לו את החוזה ולנסות להשאיל אותו. עכשיו שוב התוכניות לגביו משתנות.

יוביץ’ שהיה אמור להישאר מועמד עכשיו לעזוב להשאלה. גם אם משאילים אותו תהיו בטוחים שהמועדון יעשה טעות וישאיל אותו לקבוצה גדולה שם הוא שוב יתייבש על הספסל. מה ההיגיון להשאיל אותו ליונייטד למשל? זה כמו להשאיל את אודריוסולה לבאיירן. אם כבר משאילים אז שישאילו לקבוצה מהדרג הבינוני שתבטיח לו מקום בהרכב.

אני אוהב את האנרגטיות של מיוראל ומבחינת “מגיע” אז מגיע לו יותר מליוביץ’ להישאר בסגל. מצד שני יוביץ’ עדיין הסקורר הכי טבעי בקבוצה. לא יודע אם כדאי לוותר עליו אחרי עונת נפל אחת. הגישה שלו מעצבנת, הנחמה שזה דבר שמאוד קל לשנות.

https://twitter.com/DeadlineDayLive/status/1312071917818519553?s=19

אז נשארנו עם יוביץ’.

לראשונה מזה 40 שנה מסיימים קיץ ללא רכש

ילדי ברזיל יחכו לקיץ הבא

החזרה של הזאר זה לא סוג של רכש?

אתה בטוח שזה יקרה ב-20/21?

לטובת ציבור רואי החשבון בפורום - 200 מיליון נכנסו ממכירות ונחסכו מתקציב השכר:

לא יודע, זה מה שפרז סיפר לנו… הזאר ואסנסיו הרכש החדש.

איך שברצלונה כפצוי נראו במשחק המסובך הראשון שלהם אני לא דואג לאליפות, וברור שגם העונה לא נעבור את השמינית, אבל נראה שנסבול קשות כל משחק, בדיוק מה שזידאן אוהב.

זה מזכיר לי שבינואר ולדאנו אמר שהבאנו את הרכש הטוב ביותר - קאקא - כשזה החלים מפציעה.

האם אתם מאמינים שיש מחשבה מקצועית כלשהי מאחורי התנהגות המועדון בדרך הזאת או שהשיקול הוא כלכלי נטו? יכול להיות שהרעיון הוא “בואו נזרוק את הילדים 2-3 עונות למים ונראה מה יצא ואחר כך נבנה סביבם”. הרי הויניסיונים למניהם צריכים דקות משחק כדי שיוכיחו את עצמם. כבר אפשר לראות בבירור שהעונה ויניסיוס הולך לכבוש הרבה יותר משנה שעברה. השאלה מה עם השאר?

כמו שאני רואה את זה, המחשבה היא בראש ובראשונה כלכלית. בזמן שרוב המועדונים הגדילו את החוב עקב הקורונה ששיבשה את כל התוכניות, אנחנו סיימנו עם רווח תפעולי (קטן אבל עדיין משהו).
כמו שזה נראה המצב לא הולך להשתפר בקרוב והמועדונים יצטרכו לחיות עם הכנסות קטנות יותר משמעותית מכרטיסים, תיירות ספורט, מרצ’נדייז וכו… ולכן יש צורך בהתאמות כדי להגיע לעונה הבאה במצב כלכלי מאוזן שיאפשר רכישות גדולות.

בכל מקרה, מבחינה ספורטיבית המצב די ברור. אני מאמין שאף אחד מקברניטי המועדון לא מאמין שאנחנו יכולים להתחרות על הצ’מפיונס העונה, אבל אליפות היא בהחלט ברת השגה גם עם הסגל הקיים וללא רכישות מפוצצות.

המפתח לכל הסיפור, מה שאפשר לשמור על המאזן בימים טרופים אלה, הוא שהסגל הזה לקח אליפות לפני חודשיים. זה גם נותן שקט וגם מאפשר להניח שנתמודד על האליפות בעונה הקרובה.

מדריד בין הערים שנפגעו הכי קשה מהקורונה בגל הראשון, והעיר שנפגעה הכי קשה בגל השני באירופה.

למועדון שלא מוחזק ע"י אוליגרכים, או מדינות מהמפרץ הפרסי יהיה קשה לצאת ממשבר כזה.

כשהקורונה תחלוף יהיה לנו איצטדיון חדש. התקווה שתושבי מדריד יוכלו בכלל להרשות לעצמם לקנות כרטיס למשחק. לא בטוח מה יישאר מהכלכלה הספרדית עד אז. הצפי של גידול בהכנסות באיצטדיון החדש מוטל בספק בטווח הזמן הקצר. לאורך זמן הכל אמור להסתדר. רק צריך להשאיר את הראש מעל המים בתקופה הזאת.

חבל שהסעודים ברחו עם 400 מיליון היורו שלהם אחרי שכבר סיכמו על חסות לאיצטדיון החדש. הכסף הזה היה יכול להיות קריטי בתקופה כזאת.