דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מה אתם אומרים פלורנטינו ישנה את דעתו לגבי אמבפה?

אין מה לשנות, הוא רצה ואני מאמין שעדיין רוצה אותו.

נראלי ש’קצת’ מאוחר.
אגב כל עוד שפוגבה לא אצלינו אני מבסוט. השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה.

אולי אוברייטד, זה עניין של ציפיות, אבל שלוש רמות מעל טוני קרוס.
ספציפית במונדיאל הוא עושה עבודת הגנה שאף אחד מקשרי ה50-50 לא מסוגל לעשות, ניצח את המשחק מול אוסטרליה עם כניסה לעומק, היום שם את אמבפה מול שוער בכדור ארוך נהדר. אמנם לא שווה כמו 15,000 מסירות עם ראמוס אבל הלוואי עלינו.

לגבי אמבפה, פלורנטינו רצה וגם שם כסף על השולחן בקיץ שעבר לפני פס"ז.

פוגבה הוא קלאסי לטורניר כזה כי יש מאחוריו קשר אחורי מדהים, כי ההגנות פחות מתואמות בכדורגל נבחרות וכי בכללי המשחק יותר מבולגן. עם זאת, צריך למדוד אותו בהשוואה לציפיות/למה שהוא מצריך שיהיה סביבו. פוגבה נראה טוב באמת כשהוא מקבל חופש. זה שחקן תכליתי שאתה רוצה שיתעסק במשימות תכליתיות, הוא לא ההוא שיניע את הכדור והוא בכלל לא מדהים כשלוחצים אותו. השאלה היא אם הוא מספיק טוב כדי לקבל חופש בקבוצה מהטופ. לפי היכולת שהוא מדגים ביונייטד, אני בטח לא חושב שהתשובה היא ׳חד משמעית כן׳. אם הוא יבוא הציפיות ממנו יהיו שיתן מספרים ויכולת של כוכב, האמת שאני סקפטי.

גילוי נאות, מאד רציתי אותו בזמנו

איך הוא אוהב…

השאלה מה זה יעזור שאני אביא לפה סרטונים מהמשחקים של גרמניה, שבו רואים את טוני קרוס מדביק כדורים לראשים של מולר, בואטנג ושאר החבר’ה והם מחמיצים מתיבת החמש.
השאלה מה זה יעזור שאביא לפה את תקציר המשחק של פוגבה שבו רואים אותו פעם אחר פעם מאבד כדורים כמו מישהו שכלל לא קשור לענף. אתה הרי אפילו לא תפתח אותם, תגיד שטוני קרוס רק יודע למסור לרוחב.

רגע ואיך בכלל טוני קרוס נכנס לפה שוב פעם. אני החלטתי כבר מזמן שאני לא מגיב לך בהקשר של זה. אולי אתה לא מבין מה החשיבות של טוני קרוס, וזה בסדר להיות בעל הבנה מוגבלת, אבל צריך גם להכיר בעובדות. לא הגיוני שכל עולם הכדורגל מטומטם ורק אתה גיא, מבין כזה גדול שאי אפשר לעבוד עליו. וגם אם תחזור על המנטרה הזאת 3 פעמים ביום ותסחף אחריך 3-4 משתמשים נוספים שיאמינו לך, זה לא יהפוך את המנטרה הזאת לנכונה.

באמת שהדיון הזה כבר ישן ולמרות שמדיי פעם אני נגרר אליו, הפעם זו היתה הפעם האחרונה.
Everyone is entitled to their own opinion. תהנה מהדעה שלך.

@whykds, בהשוואה לציפיות הוא מאכזב, כי הצפיות ממנו נורא גבוהות, ואני חושב שמשחקן בתפקיד שלו הן בלתי אפשריות. בשביל שפוגבה יעמוד בציפיות הוא צריך לנפק משחקים מושלמים, ללא הנחות בהגנה, בדיוק במסירות, בקבלת החלטות ועל כל זה להוסיף ברק של שחקן התקפה ומספרים. אני חושב שהוא רחוק מלהיות מושלם בכל אחד מהפרמטרים, אבל מאידך גם אין לו באמת חסרונות גדולים. אני לא חושב שהוא צריך חופש, להיפך - הוא צריך תפקיד כביכול משלים ליד שחקנים טובים יותר. אנחנו נהיה קבוצה כל כך יותר טובה עם קשר בסגנון הזה ליד מודריץ’, כל כך.

לא בדקתי מפות חום אבל לדעתי הוא שיחק ממש לצד קאנטה ולא לפניו. הוא ממש קשר אחורי במונדיאל הזה (כך היה גם בנוקאאוט של היורו).

הוא קשור כי אתה מתריס באופן קבוע בנושא הזה עם הודעות שורה, וכשעונים לך אתה בוחר לברוח מהדיון כי “כל העולם אומר שקרוס ענק ורק אתה לא”. כל העולם גם אומר שפוגבה שחקן גדול, ושדי מאריה יקירך שחקן טיפש. אם אתה בוחר בטיעון הזה של “כל העולם אומר” אז לפחות תהיה עקבי. אתה לא יכול לאחוז את המקל בשני קצותיו - או שתשתתף בדיונים או שתפסיק עם ה-one liners.

אגב, אם אתה כבר מביא סרטונים של מסירות אקראיות תביא גם את איבוד הכדור וההגנה השערורייתית שלו אחריה בגול שגרמניה חטפה באותו משחק (המשחק הטוב בקריירה שלו כמדומני). ואת הבישול לשחקן של דרום קוריאה. ובאופן כללי את הבורדל שהיה בקישור האחורי של גרמניה בכל שלושת המשחקים.

די מריה יקירי, אבל אני גם מודה בכך שאם כולם אומרים כנראה שזה נכון. אמרתי מאה ואחת פעמים שאני משוחד לגביו.
לגבי פוגבה הועלו אינספור טענות. גם במונדיאל הזה, וגם במנצ’סטר יונייטד. פוגבה ממש לא קונצנזוס.

ברור שהציפיות ממנו בשמיים.
בוא ניישר קו - אם אנחנו מדברים עליו כעוד שחקן בסגל, אחד שיכול גם לשבת על הספסל - אני איתך. תביא אותו מחר. אני כן חושב שהוא מתבזבז בחוליית הקישור, ואף חושב שיש לזה עדויות: ביובה היה לו את מרקיזיו, וידאל ופירלו. ביונייטד הוא לא באמת הצליח לשחק בדאבל פיבוט ולדעתי היה טוב בעיקר כשהוצב יותר קדימה. מעבר לכך, פוגבה הוא לא שחקן אחראי. הוא יכול לעשות הגנה אבל אתה לא יכול לסמוך עליו שהוא יעשה את זה.

אין שום ספק שיש הבדל תהומי בין ההוא שנותן לך ערך מוסף מדהים כשהוא מצטרף מקו שני ומהווה איום כמעט מכל טווח, לבין זה שאתה בונה סביבו קבוצה. אם יש דרך להביא את ההוא שזכה בבייבי כדור הזהב (כשהוא מקדים את וראן…) ועלה 100 מ׳ ליונייטד, שחקן שהוא מהמשתכרים הבולטים בעולם - להיות עוד שחקן בסגל - כאמור אני בעד. משום מה יש לי תחושה שזה לא עובד ככה, ושהמועדון שלנו נכווה בעבר מעומס כוכבים.

אני חושב שהתפקיד האידיאלי בשבילו הוא ב4-3-3, עם “מנהל משחק” לצידו וקשר אחורי מאחוריו. בכל תפקיד/מערך אחר מפסידים אחד מהיתרונות שלו ומפסידים משהו מכיוון שהוא לא מצטיין בתפקיד חד מימדי כמו קשר אחורי או מספר 10 (אם כי יש גם מרכיב של זמן וותק בתפקיד קבוע, את היכולות יש לו).

בין עוד שחקן בסגל לשחקן שבונים סביבו קבוצה יש פער ולשם הוא מתאים. כמו כל שחקני ההרכב שלנו שהם לא כריסטיאנו. ביונייטד אני מסכים שהוא לא עומד בציפיות.

תראה, שלושה מועדונים גדולים שילמו עשרות מיליונים כדי להביא אותו, אז כנראה שלא כולם חושבים שזה נכון.
איך בדיוק אתה מגבש דיעה על שחקן? לפחות תביא איזה דרך מעניינת לקבוע מי בקונצנזוס ומי אוברייטד. איש מקצוע שווה 3 נקודות ומשתמש בפורום 1?

לדעתי הוא קלאסי למספר 10 ב- 4231 או בכל עמדה שבה אתה משחרר אותו ממשימות הגנתיות.
דמיין רגע קלאסיקו או רבע גמר נגד יובנטוס - אתה רוצה אותו במקום מודריץ׳? הוא לא יוכל לעלות כמו שאתה באמת רוצה שהוא יעלה, ולא ירד לגליצ׳ים כמו מודריץ׳ גם עוד מאה שנה.
אולי הסיבה היחידה שאתה רוצה אותו באמצע היא כדורי גובה.

הוא יסכים לדעתך? לדעתי לא ואם כן אז זה לא יהיה בר קיימא

זה ביטוי. דעתי היתה שדי מריה שחקן מסוכן כמו רונאלדו ובייל שהיו הכוכבים הכי גדולים בעונת הדסימה, באותן עונות הוא בישל 15+ שערים בעונה.
אז אני חשבתי ככה, בריאל מדריד לא חשבו שהוא שווה שכר של 9 מיליון יורו בעונה. העדיפו את חאמס על פניו. הבנתי שאני כנראה מעריך אותו יותר ממה שמעריכים אותו.

מאמנים שזכו פעם או פעמיים בשלושת העונות האחרונות בליגת האלופות 10 נקודות, מאמנים שזכו בליגה הספרדית 5 נקודות, מאמן שזכה בגביע העולם בחמשת השנים האחרונות 12 נקודות.
משתמש פורום 0.000001 נקודות. משתמש פורום מאוד מוערך 0.0000002 נקודות.
וברצינות, אנחנו כאן בפורום, כולנו ללא יוצא מן הכלל, חובבנים. במקרה הטוב חובבנים פלוס. אם מאמנים בוחרים בשחקן, התקשורת מגבה אותו, פרשנים חולים עליו ולאוהדים אין בעיה איתו, אני אעדיף להאמין להם ולא למשתמש בפורום עם כל הכבוד.
ואל תגיד לי בנזמה, עובדה הוא לא בנבחרת והאוהדים גם בריאל מדריד שורקים לו בוז לעיתים. התקשורת מרימה גבה חדשות לבקרים למה הוא בקבוצה ומה הקשר שלו לזידאן.
אל תגיד לי פוגבה כי גם הוא ספג יריקות מאוהדי הנבחרת והתקשורת. גם במנצ’סטר יונייטד הוא ספג לא מעט ביקורות עקב הגישה שלו. זו הסיבה.

בעצמך הבאת איזה טוויט של מישהו וחגגת את זה שאתה לא לבד יותר בדעה על קרוס. לזה אני קורא קונצנזוס. פשוט שחקן שמוערך על כולם (-2)

אם יונייטד לא תחזור לזכות בתארים תוך שנה-שנתיים אולי לא תהיה לו ברירה אלא להסכים. כרגע ברור שהוא לא על הפרק.

אני חושב שאתה טועה לגבי המחויבות ההגנתית שלו. בכל אופן, מעדיף אותו ליד מודריץ’ ולא במקומו.

אין שום קשר לאמונה כאן, אין לך עיניים או מחשבה עצמאית?
זכותך להאמין בשגיא כהן ואף להתפלל עבורו - בפורום אנחנו פשוטי העם החובבנים כותבים את דעותינו ומנסים לנמק אותן, זאת הפואנטה של המקום.

שם רשעים ירקב.
הנה למשל עוד קונצנזוס. כולם שונאים אותו, חוץ ממישהו הזוי בערוץ הספורט שנותן לו לזבל את השכל. בעצם הוא צודק בדבר אחד בלבד, אתה יודע מה הוא…

יש לי, אבל אני מודע לכך שאני בסך הכל חובבן וההבנה שלי מוגבלת. בדיוק כמו במקרה די מריה.

סנטיאגו. גיא רואה בעבודה של הקישור תפקיד גם בייצור המצבים. (ואני מסכים איתו).
קישור צריך לעשות הגנה ולייצר מצבים. הנעת כדור היא דרך לייצר מצבים, אך אעדיף קשר שגם ידע לתוח את המשחק בדריבל או מסירה.
בגלל זה אני כל כך אוהב את קובא לדוגמה.
פוגבה לא מדויק כמו קרוס אך דיוק בכדורגל הוא מושג מאוד רחב.
אם אתה מוסר 90% דיוק במסירות קצרות זה עדיף מ80% במסירות ארוכות? אני לצורך העניין אעדיף את השחקן שמנסה לעשות דברים מסובכים, כי רק מהם יגיע הגול.
עוד שחקן בבקישור שממנו יוכל לבוא המצב זה יתרון לקבוצה.

פוגבה על אף הכל הוא גם שחקן מוגבל, לא הכי אחראי ולא מנהל משחק. לכן הוא צריך מאחוריו קשר אחורי ולצידו מנהל משחק.
ביונייטד יש את מאטיץ והררה, בריאל זה קאסמירו ומודיץ, לך תעשה השוואות איפה קל יותר.
ריאל העונה הייתה נואשת לעוד שחקן שיאיים על השער ויפתח את המשחק, מודריץ וקרוס מנהלי משחק מהטובים בעולם, אבל שניהם על אותה עמדה.
גם לדעתי מודריץ טוב יותר בלי קרוס, ככה הוא מתבחט כשהוא עושה יותר בעצמו ולוקח על עצמו יותר ואנחנו זוכים בעוד שחקן מסוכן התקפית.

ללא קשר לדיון השחוק על קרוס, צריך להסתכל על שחקנים כחלק ממארג יותר רחב שהוא הקבוצה כולה, ולא רק כאינדיבידואלים/חלק משלישיית קישור. יש לך את בנזמה, בייל ורונאלדו - כנראה שאתה צריך שלישיית קישור אחראית.
קרוס ומודריץ׳ הם שני בועטים יותר מסבירים, ושניהם כשהם עולים להתקפה - אז נוטים לשאול כאן ׳למה הם לא עושים את זה יותר׳. אז אולי אין קסמים, והסיבה שהם עושים מה שהם עושים היא כדי לאפשר לשחקנים אחרים בקושי לעשות הגנה?

שוב, כל מקרה לגופו. מה שמתאים לנו עכשיו לא בהכרח יתאים לנו עוד שנה. מספיק לחשוב על ריאל של מוריניו מול ריאל של זידאן - שחקנים כמו אוזיל ודי מאריה שלהם היה תפקיד חשוב במכונה - אצל זידאן היו צריכים להיות אחרי לוקאס ברוטציה.

אני מסכים במאת האחוזים שקשרים צריכים לעשות גם התקפה, אבל השאלה האם קרוס ומודריץ’ יכולים לעשות את זה נשאלה כבר בעבר. בקבוצות הקודמות שלהם הם שיחקו הרבה יותר התקפי ואיימו על השער. בנבחרות שלהם הם משחקים הרבה יותר התקפי ומאיימים על השער. אולי העובדה שהם לא עושים את זה בריאל מדריד נעוצה בכך שהם מקבלים הוראה לשחק יותר מאחור? אני באמת שלא יודע. אבל ראינו במונדיאל הזה שהם עדיין יודעים לאיים על השער, עדיין יודעים לבשל מצבים.
אני מעריך את יכולת המיקום של קרוס. היכולת להיות זמין 24/7 לקבל את הכדור, לא לאבד כדור תחת לחץ. לשנות את הכיוון של המשחק ביעילות מצד אחד לצד השני. לשלוט בקצב של המשחק וכן הלאה. גיא רואה בזה בסך הכל מסירות סתמיות שלא מועילות. זה שורש הדיון.

ההסתכלות שלי על קישור טיפה שונה.
בשנים האחרונות (בעיקר עקב ברסה של פפ) הקישור בכדורגל הפך להיות משהו טהור, יש פעמים שמרגיש לי שלשלוט בכדור חשוב יותר מלהבקיע לחלק מהקבוצות.
הקישור הוא אמצעי, אמצעי ל2 המטרות בכדורגל, להבקיע ולא לחטוף.
לכן אני מתנגד למערך של ספרד לדוגמה. חושב שהוא בזבוז.
אסביר את ההיגיון שלי בדוגמה הזו:
המטרה של הגנה היא לשמור על שער נקי, לכן המטרה של מאמן היא לעמוד במטרה ההגנתית עם מינימום שחקנים, ככל שיש פחות שחקני הגנה כך יש יותר שחקני התקפה. אם קישור התקפי יצליח לשמור על שער נקי אז הוא לא יהיה עדיף על קישור הגנתי יותר?

אז נכון זוהי חוכמה בדיעבד, וכדורגל יותר מסובך מכך (ריאל תוקפת יותר טוב עם קאסמירו על המגרש). אבל לכן זהו הימור נכון לפי דעתי.
המון פעמים ההתקפה מרגישה תקועה, אפילו הצטרפות המגנים לא עוזרת. צריך שחקן שיפתח את המערך ההגנתי של היריבה, ופה הגדולה של שחקנים כמו אינייסטה שיודעים גם לתת דריבל לעומק ולגרום לשחקן לצאת אליהם ואז בעצם הכל נפתח (כי אותו שחקן שיוצא על אינייסטה מפנה שחקן אחר).
כשריאל תוקפת קרוס ומודריץ עושים תפקיד מאוד דומה ולדעתי יש מקום בקישור לשחקן באופי קצת שונה, שחקן שישאיר את ניהול המשחק אצל מודריץ (כמובן שיעזור לו) וינסה יותר לפתוח את המשחק עם יכולות דריבל לעומק. זה לא שחקן שיעמוד בצורה שונה, אלא פשוט יתן יכולות שלקרוס אין.

https://twitter.com/OmVArvind/status/1013083530946019329

:joy:

פלורנטינו מתאמן על הצגת שחקנים בואלדבבאס. אוטוטו יסתיים המונדיאל ויגיע הזמן שלו לזרוח.