דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני באמת חושב שאנחנו מסוגלים לצאת קירחים מכאן ומכאן. גם אם הסביבה של הלאנד תשדר כלפי חוץ שאנחנו המועדון המועדף עליו, יהיו לפחות עוד 3-4 מועדונים שיילחמו עליו, שיוכלו לעמוד בדרישות השכר האסטרונומיות של ראיולה ושלהן אין את טבאס על הראש מהבחינה הזו. ממש לא חושב שהוא יהיה בכיס שלנו גם אם אמבפה לא יגיע.

הלאנד ואמבפה הם שחקנים של 40-50 שערים בעונה, בלעדיהם אנחנו נצטרך לקוות לנס בגזרת איזה כוכב מזדקן שאולי יהיה בשוק (סלאח, סון או מאנה), להתפשר על שחקנים דרג אחד מתחת (רישארליסון, פראן טורס וכו’) או להישאר עם הויניסיוסים שלנו.

אני גם נרתע מהסכומים עם כל זה שמאוד מגניב פתאום להיכנס לכל חשבונות הטוויטרים ולהיות אולי מופתע מכל רגע, זה עדיף על כל מיני כתבות ‘בייל חזר’, ‘אנצ’לוטי שיקם את איסקו’, ‘עונת הפרידה של מרסלו’. מצד שני, בארבעה חודשים הרבה דברים יכולים לקרות: מסי מבשל לאמבפה כל שבוע, קבוצה תחרותית, אולי יזכו בליגת האלופות. מספיק שהוא מאריך חוזה בשנה אחת וזה אותו הסיפור ואז גם הסכום יהיה דומה. והפעם זה שחקן לעשור שלם בניגוד להזאר שהגיע בגיל של פיגו או זידאן. לגבי הולאנד תהיה מלחמה עם האנגליות לדעתי, לאו דווקא פריז, ואולי באיירן מינכן אם לבנדובסקי יעזוב.
לדעתי יחד עם אמבפה אנחנו פייבוריטים לאליפות ספרד ואסור לזלזל בזה לאור מאזן האליפויות הדל שלנו, אני לא זוכר עונה שלקחתי כל כך קשה שלא זכינ בתואר המקומי כמו אשתקד (גם בשל השתלשלות האירועים). אני גם חושב שהיה צריך להגיע חיזוק התקפי אפילו שחקן מבוגר בפרופיל של קבאני - כבר אשתקד, זה מחדל. ההתקפה פתחה טוב אבל לדעתי היא עדיין החלק הלא בטוח בקבוצה. ההגנה תשתפר.

@sh4rky, לדעתי אתה גם אנטי אנחל די מאריה אחרי שהסריח את הדשא אצלכם באולד טראפורד אבל זה קורה לכולם. הוא בישל דווקא מספר דו ספרתי נדמה לי בחצי העונה הראשון, אבל לא השתלב, הפרצוף המבאס למוות של ואן חאל או סתם עונה פח אחרי כמה שנים בטופ. צירופו של די מאריה היה הברקה של פ.ס.ז’. את וראטי אני לא אוהב. אני מניח שהם התחרו מול יובנטוס על דונארומה אבל בגדול הנקודה שלך נכונה.

אם יש להם את אמבפה וניימאר למה שילחמו על כוכבי על מול קבוצות נוספות?
קנו 2 כוכבי על ובנו סביבם קבוצה מצויינת.

כי יש עוד עמדות.
בסוף אמבפה וניימאר היו מעולים אבל היה חסר להם משהו.

הקישור שלהם ממש לוקה בחסר לצורך העניין.

אולי היה חסר להם משהו, אבל לא עוד כוכב על שיש להילחם עליו מול קבוצת צמרת, הלא כן?

נכון. ורק את האלאנד. זה הרי מראש מועדון של גג חמישה שחקנים, לכן הגישה של ‘אם יש הזדמנות להביא מביאים’. לך תדע מה יקרה. אולי הם יקחו אלופות והוא כבר לא ירצה לזוז לשם מקום. ישנו הגיון גם במה שאתה טוען, לא אומר שלא. דילמה

לא אמרתי שדי מאריה שחקן רע, אבל הוא בפירוש היה שחקן מאוס. האם באשמת ואן חאל? כן (לדעתי). אבל זה לא רלוונטי, הטענה שלי היא רק לגבי היותו מאוס במועדון. הוא לא היה רצוי במנצ’סטר יונייטד והלך לקבוצה היחידה שהייתה מוכנה לשלם.

כמובן שיש משהו בדבריך בנוגע להתקפה, אבל אפשר להביא שחקן טוב יותר לקישור המרכזי מגיי ואנדר הררה, או בלם טוב יותר מקימפמבה. לדוגמא - דה ליכט.
אגב - ניימאר ואמבפה לא הפריעו להם להביא את פאקינג מסי, אז אולי גם זה לא טיעון כל כך מוצלח.

דונארומה
ברנט ראמוס מרקיניוס חאכימי
ווינאלדום וראטי
ניימאר מסי אמבפה
איקארדי

הרכב יותר מאוזן קמפמבה במקום איקארדי ומרקיניוס קשר אחורי.

וספסל שהיה גם לוקח אליפות ברוב הליגות בעולם

האמת שאני לא ממש מבין את השיקול שאומר לחכות לקיץ כי הוא יגיע בחינם, כדורגל הוא עולם הפכפך ושנה אחת היא המון המון זמן, גם ניימאר היה רגל וחצי בברצלונה ולאחר מכן חתם על חוזה חדש ולא חסרות עוד דוגמאות.
לא כל יום יש לקבוצה הזדמנות להנחית כוכב על אמיתי, גיים צ’יינג’ר שיכול להביא המון תארים ולזכות בכדור הזהב, לריאל מדריד זה קורה בממוצע כל 7-8 שנים, לרוב הקבוצות זה לא קורה בכלל.
אם יש הזדמנות צריך לעשות כל מה שאפשר כדי להביא אותו עוד העונה, לא צריך כמובן לעבור את ה200 מיליון ובטח שלא לשבור את שיא ההעברות אבל אני מאד מרוצה מההתנהלות של פלורנטינו עד כה, עוד הצעה אחת מעט גבוהה יותר ואני מאמין שהשייחים יתקפלו.

לא מבין מה הבהלה. אתם באמת מאמינים שהוא הגיע סוף סוף לעונה האחרונה לחוזה ופתאום יחליט לחדש את החוזה בידיעה שהוא יכול לחתום בחופשיות בעוד כמה חודשים במועדון שהוא חלם לשחק ולקבל על הדרך מענק שמן? לא רואה מצב כזה קורה. במיוחד שהוא מודע לכך שהארכת חוזה משמע - אין יציאה מכלוב הזהב בשנים הקרובות.

כשמבקרים את ניסיון הרכישה של אמבפה לקראת סוף החוזה אתם יוצאים מתוך הנחה שפרז לא יודע מה שאתם יודעים? כלומר הוא לא יודע שאמבפה מסיים חוזה ואפשר להביא אותו עונה הבאה בחינם?
או… אולי פרז שהוא אחד מאנשי העסקים הכי מוצלחים בספרד ואולי הנשיא הכי ממולח בתולדות הכדורגל יודע דברים שאנחנו לא יודעים ולכן מציע סכומים כאלה על שחקן שמסיים חוזה.

קשר על הוא לא כוכב על?
להביא איזה פוגבה או קאמבינגה (או גם וגם) בהחלט היה משדרג אותם.

כוכב זה לא רק שחקן התקפה נוצץ ואת זה גם פרז למד על בשרו. הקיץ נראה שגם דונטלו שם בפריז הבין זאת עם החתמות לעמדות נוספות.

אני חושב שאין שום טעם לדון בפורום כדורגל על פרטי עסקאות וסכומים. כל עוד אני כאוהד ופרז חולקים את אותו היעד והאינטרס, צריך לסמוך עליו שהוא יודע מה הוא עושה, מ2 סיבות:

1. הוא איש עסקים יותר טוב מכל אחד מאיתנו, וכנראה מכל אדם שאי פעם עסק בכדורגל.
  2. הוא מעורה בפרטים ובמידע שלעולם לא יהיה לנו גישה אליו - הוא מדבר עם אמבפה, עם המשפחה שלו, עם חאליפי, עם עורכי העיתונים, עם עורכי דין, עם הספונסורים, ועוד.

יכול להיות שההחלטה שהוא יקבל לגבי אמבפה תתברר כטעות, אבל מה שבטוח ב100% זה שיש לו סיכוי גדול יותר לקבל החלטה נכונה מאשר לכל אחד מאיתנו.
לכן מי שמסכים איתו שהמטרה מס’1 היא להביא את אמבפה, פשוט צריך לתת לו לעשות את העבודה ולא לנסות לחשב אם צריך לשלם 160 מליון או 260 מליון או להביא אותו בחינם. פרז יביא אותו בסכום שהוא מעריך שהוא שווה, וזה הכל.

מי שחושב שהמטרה שלנו צריכה להיות הלאנד, או בלם איכותי, לזה כבר יש מקום לדיון לגיטימי.

חוץ מזה - לא התגעגעתם לימים שריאל ופלורנטינו הם הגופים הכי מעניינים בחלון העברות וכולם מדברים עלינו? שנים שלא התרגשתי ככה באוגוסט. אחרי כמה קיצים של איסקו 2.0 וואיחו, תהנו מהרגע ועזבו את המספרים.

לגמרי - העובדה שהגשנו הצעה רשמית ריגשה אותי.

מעבר לזה האינטרס של פרז ברור, הוא מעוניין לצמצם למינימום את הסיכוי שאמבפה יתחרט במהלך השנה או שיקרה כל דבר אחר שהוא בלתי צפוי (פציעה קשה במהלך העונה וכו) וזה לבד שווה לו את הכסף. זה לחלוטין לגיטימי.

לגיטימי לגמרי גם לחשוב שלאותו סיכון שהוזכר בפסקה הקודמת יש מחיר והמחיר הזה הוא כנראה נגזרת, בין היתר, של ההערכה שלנו לאמבפה כשחקן כדורגל וכמותג. לפלורנטינו יש הרבה יותר נתונים עליו כמותג ולכן זה לא בר ויכוח, אבל כשחקן כדורגל דעתו של כל אוהד נבון היא שוות ערך (לכל הפחות) לדעתו של הנשיא הכל יכול שלנו. בפשטות - אני חושב שהוא מוערך ביתר. מעדיף את האלאנד כל יום.

אני מאוד מסכים עם זה, ושמח שאנחנו נלחמים על אמבפה, אבל בסוף פרז הוא גם פוליטיקאי שמנסה לרצות את רצון תומכיו - אנחנו.

אם אנחנו כאוהדים נדבר המון על שחייבים את אמבפה ועכשיו זה ישפיע על קבלת ההחלטות. כמובן שזה לא שהוא קורא פה בפורום, אבל זה בסוף הדעה בעולם של אוהדי ריאל (כמו כל מהלך פוליטי) ולכן ככל שכאוהדים נפעיל לחץ על הבאת רכש אזלורנטינו ירצה להביא רכש כדי לרצות אותנו.

אז אנחנו פה 10, אבל יש עוד מיליונים בעולם, כל אחד משתף את דעותיו במקום כלשהו, בין אם מספר בעל פה לחברים, כותב בפורום או בפייסבוק וככה הדעה מתפרשת בעולם.

כמובן שאני סומך על פלורנטינו שיעשה את מה שטוב, אבל בו בעת אני גם באיזשהו מקום בצורה מאוד מאוד פעוטה כן משפיע על ההחלטה. כלומר אני אחד ממיליונים שמביעים דעה שבסוף הדעה הזו משפיעה על קבלת ההחלטות שלו.

לא יודע לחשב לכם כמובן מה מידת ההשפעה (המאוד מאוד פעוטה, 1 מתוך מיליונים שמשפיעים על אחוזים בודדים מקבלת ההחלטות), ולא יודע מה המשקל של שעת הקהל על החלטותיו, אבל זה לא נכון להגיד שזה לא משנה מה שנגיד.

לא יפתיע אותי שאם כל הדברים היו מתנהלים ללא תקשורת ומאחורי הקלעים אז הרבה דברים שקרו לא היו קורים וההפך.

מבחינה כלכלית לשלם 180 מיליון יורו על שחקן שיכול לבוא בחינם בעוד שנה זה פראייריות. אבל אם כבר לצאת פראיירים אז עדיף על אחד משני השחקנים הצעירים הטובים בעולם. שחקן שאמור להיות מתחרה קבוע על כדור הזהב בעשר השנים הבאות. הוא והולאנד אמורים להיות הפנים של הכדורגל העולמי (יחד עם ניימאר) בעידן שאחרי מסי ורונאלדו.

בעולם אידיאלי היינו מחכים שנה, אוספים את אמבפה בחינם ובכסף שחוסכים מוסיפים את הולאנד וקונדה. אבל לא צריך להיות חזירים. מנחיתים לנו פה את השחקן שחיכינו לו ויכול לתת לנו בדיוק את מה שחסר לנו - גולים. שחקן שכל קבוצה בעולם רוצה ואנחנו נקבל אותו. אז ניפרד מ-180 מיליון. אני אוהב לבקר את המועדון (ויש על מה) אבל הפעם פחות אכפת לי. בואו נצא “פראיירים” ונשחק עם אמבפה. זה מקרה קלאסי של עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ. עדיף אמבפה עכשיו מאשר לחכות לאמבפה והולאנד בשנה הבאה ולך תדע מה באמת יקרה.

פלורנטינו בכל מקרה ייתן לקטארים את מה שהם יבקשו. חברת הבנייה שלו קיבלה חוזים במיליארדי דולרים בשנים האחרונות בקטאר. הוא לא יכול להרשות לעצמו לעצבן את האמיר ולהפסיד חוזים עתידיים. עדיף ליהנות מזה שאמבפה יגיע.

אני מאמין שבמצב הדברים שנוצר, אין מנוס אלא לרכוש אותו הקיץ. הבנאדם התאבד ושרף את עצמו בפריז. עכשיו יגידו לו תמשוך עוד עונה? סיכון גדול מדי שיכול לשנות את פני הדברים. כבר פספסנו אותו פעם אחת בגלל “קמצנות”, לא צריך לפספס את זה שוב.

לגבי שנה הבאה -אם אני זוכר נכון כמה שחקנים עם משכורות רציניות מסיימים חוזה בעונה הבאה. שחקנים שגם ככה לא חלק מהתוכניות, שמבחינה פיננסית יקלו עלינו קצת. גם סעיף השחרור של האלנד יורד לאזור ה-75 מיליון יורו. הדאון סייד פה זה מינו ראיולה - לא אחד שרוצים להיכנס איתו מתחת לחופה.

הצעה נוספת של 170+10 במשתנים. אומרים שגם אחרונה. נראה.

נראה לי שאתם מפספסים פה נקודה חשובה.

הדבר האחרון שמעניין את הבעלים של פריז זה כסף.
לא יזיז לו אם אמבפה הולך עכשיו והוא יקבל 170 או שהוא יילך בחינם בקיץ הבא.
אין לו שיקול של מועדונים אחרים ששווה להם למכור בשנת חוזה בשביל למקסם את הרווח.
הוא הוכיח את זה כבר עם כמה שחקנים.
הייתי אומר שזה יעזור לו לפיירפליי אבל לא נראה שזה מזיז למישהו בפיפ״א אז אין סיבה שיזיז לו.

הדבר היחיד שמעניין אותו זה כבוד.
אין לו שום בעיה להושיב את אמבפה עונה שלמה ביציע ושיילך בחינם בקיץ. העיקר שהכבוד שלו יישמר.

הדבר האחרון שאפשר להרוויח במצב כזה זה כבוד.
פריז תיתפס (כבר נתפסת) כבית כלא לשחקנים, כמועדון שלא מכבד את עצמו ובעיקר כעקשנית לחינם.

ככל שעוברים הימים מתגברים הדיווחים על יותר ויותר קולות פנימיים שם שחושבים שכדאי למכור את אמבפה. הטון כלפי חוץ בוטה ונוקשה אבל ברור שבחדרי חדרים העניינים אחרים.
עם כמה שאופ"א מושחתת גם להשתוללות שלהם תהיה גבול.