דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ההחתמה הצפויה של אמבפה לדעתי מקפיצה אותנו חזרה לטופ של הטופ.
ישנם שלושה ביטויים שונים לכוחו של שחקן גדול. איך הוא משחק, איך הוא משפיע על חבריו לקבוצה ואיך הוא משפיע על היריבה.
רונאלדו למשל עדיין שומר על כוחו דרך הלחצים שהוא מעורר ביריביו.
אמבפה כרגע אמור לספק את שלושת הביטויים הללו. על היכולת המקצועית שלו אין עוררין. גם על העובדה שיריבה יודעת שהיא הולכת לשחק מולו. אבל הדבר המעניין והמשמעותי ביותר הוא השפעתו של שאר השחקנים בקבוצה.
באופן טבעי זה יוריד מהם לחץ ועומס. בעיקר על שחקני ההתקפה. בנזמה לבטח יהיה משוחרר יותר. אצל הזאר זה יכול להיות משמעותי יותר. הוא יכול להוריד ממנו את האחריות הכבדה שהוא נושא עליו מהרגע שהגיע. אמנם זה ללכת צעד אחורה אך לדעתי יכול ממש להיטיב עם הבלגי. גם על צמד הברזילאים זה אמור להשפיע. מעמדם כשחקנים משלימים אמור להיות ברור יותר. מקווה שזה ירגיע ויתן להם ביטחון עמוק יותר.
מיותר לציין את הקשרים שככל הנראה יגדילו את מספר הבישולים שלהם העונה.
יהיה מעניין מאוד.

אני דווקא לא חושב שהחתמה שלו מחזירה אותנו לטופ. אני עדיין מודאג מההגנה שלנו: חסר לנו בלם על ומגן ימני מחליף טוב.

לסמוך על על נאצ’ו ומיליטאו בתור בלמים פותחים זה לא רציני בעיניי, כי הראשון מעולם לא היה בלם מהרמה הכי גבוהה והשני הראה רק פוטנציאל בעונה שעברה. אני לא יודע איך אלאבה בתור בלם. אם הוא טוב מאוד זה קצת ירגיע אותי למרות שניחלש בעמדת המגן השמאלי.

בעמדת המגן הימני, קרבחל נמצא בירידה ביכולת אבל עדיין אני שקט כשהוא משחק. הבעיה היא הפציעות שלו והמחליף שלו- לוקאס לא מגן ימני. ראינו את זה מול אינטר בבתים בצ’מפיונס ומול ולנסיה במסטאייה עונה שעברה, וקיבלנו תזכורת לכך במשחק הליגה האחרון.

הוצאת לי את המילים מהראש. מעבר להחזרת חלק מהיוקרה והשידרוג המקצועי, זה הדבר הכי מרגש בהגעה שלו. עזב את המקום הכי נוח שיכל לבקש מכל הבחינות כדי להגיע אלינו לסיאוטציה פחות נוחה. אולי בכל זאת נותרה טיפת רומנטיקה בכדורגל.

בשורה התחתונה של העונה הקרובה אני לא חושב שזה ישנה הרבה. היינו פייבוריטים לאליפות גם בלעדיו אחרי העזיבה של מסי, ובאלופות זה כנראה לא יספיק. אבל זה בהחלט צעד גדול בדרך הנכונה שגם יעזור למשוך שמות גדולים בהמשך (למרות ההוצאה הכבדה).

רק בקשה אחת: תישאר בריא ילד.

למה שזה לא יספיק לאלופות? ההתקפה הייתה ה-בעיה שלנו מאז שרונאלדו עזב. עכשיו האופציות שלנו מקדימה, סוף סוף, מפחידות. בקישור יש לנו שלישייה פותחת ברמה גבוהה (קאסמירו, וואלוורדה ומודריץ/טוני) עם גיבוי סביר לכל אחד מהם.

ההגנה היא החיסרון היחידי, אבל אני חושב גם שלוקאס, נאצ’ו ומיליטאו נקטלו פה מהר מידי אחרי שני משחקים. הם החזיקו אותנו כמעט כל העונה ואני מאמין בהם.

בסוף יש כמה סימני שאלה (עקביות מצד ויניסיוס, כשירות של הזאר, יציבות של מיליטאו) אבל הסגל הזה לגמרי יכול לקחת את כל הקופה.

פנטזיה - אסנסיו, ואייחו ואיסקו לסביליה תמורת קונדה.

אנחנו סקפטיים עד כמה ההתקפה שלנו הייתה ממשיכה לכבוש כמו בקצב של פתיחת העונה - גם בגלל היריבות, גם בגלל ההתלהבות ההתחלתית של כולם ואולי על אחת כמה וכמה הזאר ובייל והמערכים של אנצ’לוטי (נניח בלי קרוס). אז אני אטיל ספק גם עד כמה היינו ממשיכים לספוג באותו הקצב. אני לא סומך על ההגנה שלנו באופן מוחלט, לדוגמא, אבל זה ישתפר, בוודאות.
אני רוצה שוב לעלות לכאן את נושא נאצ’ו. הוא השורד האולטימטיבי ולדעתי הוא בהחלט בלם מהטופ. הוא ראוי להזדמנות הזו לעת זקנה מבחינתו והיא הגיעה. אני יודע שעונה שלמה היא לא רצף של 15 משחקים כמו אשתקד אבל יש לו כלכך הרבה הופעות נהדרות ברזומה נגד קבוצות מהטופ, מבחינתי הוא באנקר. נאצ’ו הוא שורד כמו שאמרתי. אצל ראמוס בשיאו הכל היה נראה קל, שהוא לא מתאמץ בכלל לחסום את היריבים, זורק אותם עם הגוף ומסמן להם בשחצנות - ‘קומו, קומו’. אנצ’לוטי כבר אמר שנאצ’ו פסימי ולחוץ ולכן הוא בכוננות שיא 90 דקות עם ריכוז מקסימלי. הכל הולך לו קשה אבל הוא כמעט תמיד מנצח. קרבחאל ישחק כמגן ימני (לוקאס כמחליף זה לא מספיק?) ואולי מנדי בצד שמאל ונהיה יותר יציבים.
זה גם לא קשור לאותו האגף אבל תוספת כוח התקפית כמו אמבפה או כושר טוב של ויניסיוס או הזאר לדוגמא ויהיה אפשר ‘לסבול’ את ההצבה של אלאבה כמגן ולא להתאבל על כך שנאבד כוח התקפי בצד שמאל - אלא נסתכל על החיובי שמנדי יציב.

עם אמבפה אנחנו פייבוריטים לאליפות בקטנה. נופלים מאתלטיקו ביציבות אולי, בארגון ובעיקר על הקווים. יש לנו יתרון על ברצלונה הן בעמדת המאמן לדעתי ואנחנו יותר יציבים מהם. וגם אם ימשיכו לתת שלישיות ורביעיות זה ייפסק, העזיבה של מסי כן תשפיע.

האמת, עניין המשכורת המשונמכת של אמבפה היא הסבר מאוד הגיוני לחתימה המיידית לעומת המתנה לשנה הבאה.

חיפשנו פה כל הזמן סיבות לנושא, אבל התעלמנו מהחשובה מכל.
בסוף אם אמבפה יסכים נניח לשכר נמוך ב10 מיליון משהיה מסכים שנה הבאה אז יש פה חיסכון של 50 מיליון לאורך 5 שנים.
לזה אפשר להוסיף מענק חתימה נמוך יותר בעקבות הקניה.
לכל זה נוסיף את אחוזי הזכיה באליפות וגביע שעלו, וככל הנראה הגעה לשלב מאוחר יותר באלופות ונקבל עסקה קצת יותר משתלמת מ180 לעומת 0.

לא אומר שהעסקה כה להיות משתלמת כלכלית, אבל זה כבר לא ספיגה של 180 עבור עונה אחת, אלא הרבה פחות.

לגבי סיכויי הזכיה באלופות, חד משמעית איתו זה אפשרי.
אנחנו לא פייבוריטים לזכיה, אבל היו דברים מעולם. ממצב בו אנחנו לא באמת פקטור אמיתי אנחנו כעת במצב בו בהחלט אפשר להשיג ניצחונות מול קבוצות חזקות מאיתנו.

גם 60 מיליון אירו זה הון, יותר ממה שוראן או חכימי נמכרו עבורו.

אגב, לא הייתי שוכח שכמעט תמיד התקשורת המדרידאית(בעיקר המארקה) מנפחת או מקטינה מספרים כדי להציג את המועדון באור חיובי.
חאמס (גם כשהגיע וגם כשנמכר), בייל, האזר, מוראטה, יורנטה ואני בטוח שהיו עוד- תמיד הדיווחים מציגים מספר ו"שוכחים" איזה 10% מהסכום שהקבוצה מאבדת.

אני עדיין לא מבין איך ריאל תוכל לרשום את מבאפה לליגה כשלא הצליחו לרשום את אודגארד ואת סבאיוס.
העיתונים מעריכים שהשכר שלו יהיה בסביבות 25M נטו, הגדול בסגל. אבל אף אחד לא מדבר על הנושא הזה.

לא רשמו את אודגור וסבאיוס כי לא היו בטוחים שהם יישארו ולא רצו לאבד מספר בסגל. לא הייתה בעיה לרשום אותם מבחינה כלכלית.

אתה חוזר על הטענה הזו, אבל בפועל לא ראיתי שום דיווח על בעיית שכר אמיתית בריאל.
ראיתי רצונות להפטר משכר עודף, אך בשום מקום לא התעסקו בנושא כמו בברסה בגלל שאני מאמין שהבעיות אצלינו קטנות הרבה יותר.

מאוד מקווה שאני לא טועה בנושא, אבל קשה לי להאמין שכן.
אחרת פרז לא היה קונה את אמבפה. להוציא 180 מיליון על שחקן ששנה הבאה יכול להגיע בחינם ולא לרשום אותו ינצח כל מעשה שברטומאו אי פעם עשה

אוי שיט, מישהי חייב להתקשר לפלורנטינו ולעדכן אותו!
אתה באמת חושב שהדברים האלו לא נלקחו בחשבון? שאין כסף לסבאיוס ויש לאמבפה?
יש אנשים שיודעים את העבודה וצריך לתת להם קרדיט, אנחנו באמת לא יודעים כלום ושום דבר.

image

לא באמת נפל תחת הראדר ועדיין: קאסמירו חתם רשמית עד 2025| בצהריים דווח בטוויטר שהקשר יחד עם אשתו נוסע למשרדי הברנבאו ואחרי שעות קיבלנו את האישור הרשמי . “זה הבית שלי בו כל החלומות מתגשמים. האללה מדריד”, כתב באינסטגרם. בכך ישלים מעל עשור בלבן כשאת הופעת הבכורה שלו רשם ב-2013 בחודש אפריל נגד בטיס…בזכות ז’וזה מוריניו. ההופעה ה-300 קרובה-קרובה (288 משחקים). קאסמירו זכה ב-14 תארים בשמונה השנים שלו בקבוצה, כבש 30 שערים, שבעה בעונה שעברה שהיא שיא שלו יחד עם 2017/18, בה רשם את מספר ההופעות הגבוה ביותר - 48. אין ספק ששיא הקריירה עוד לפניו ובגיל 29 הוא קשר את עתידו בריאל. “מסע השיפוצים (החוזים החדשים) נמשך” ו"קאסמירו, העוגן, הוא דוגמא לכך שהסבלנות משתלמת", נכתב במארקה. זוכרים שהוא היה צריך לצאת לעונת השאלה בפורטו ומאז 2015/16 כבש את מקומו מחדש? “אגדה במועדון בשלוש הזכיות הרצופות בליגת האלופות, ההיסטוריה ממשיכה”, נכתב באתר הרשמי. לא רק מתקל בחסד אלא גם אחראי על השער השני בגמר המטורף נגד יובנטוס ב-2017 וכבש גם בסופר קאפ האירופי נגד מנצ’סטר יונייטד או הוולה נגד נאפולי. חלוקת ההופעות: 191 בליגה, 62 בליגת האלופות, 21 בגביע המלך, שישה משחקים באליפות העולם למועדונים, חמישה בסופר קופה הספרדי ושלוש הופעות בסופר קאפ האירופי. הקשר הטוב בעולם? הנה הסרטון המרגש שהכינו לו באתר הרשמי.

אתם מוזמנים לקרוא מה אנצ’לוטי אמר על היחס כלפיו בקדנציה הקודמת שלו (הוא הודה שהוא טעה איתו). מעבר לכך שימו לב שתמיד לפני המשחק המצלמה הולכת אליו נושא תפילה לשמיים וגם אחרי שהקבוצה סופגת רואים את המבט המיוסר בעיניים שלו. נכס עצום, למעשה המועדון האריך חוזים לכולם פרט לקפטן. ראמוס כבר איננו, ובינתיים אני כן מאמין בקאסמירו שיכול לתת לנו כמה 0:1ים חשובים במאבקי האליפות עם שער במצב נייח. אני תמיד אזכור את הקלאסיקו בקאמפ נואו ב-2015/16 וניצחנו 1:2 את ברצלונה בעשרה שחקנים. הוא בזה אחר זה “חיסל” את מסי, ניימאר וסוארס בשיא הקריירה ואימלל אותם.

יאללה, בשביל הספורט וקצת לשבור שיגרה בדיון הזה, קצת ילדותי ועדיין: קאסמירו או קלוד מקאללה, מה דעתכם? למרות השינויים בתקופות\הצוות לידו\האיכויות ועוד.

לפי המארקה הזאר בראש רשימת הרכש של יובה בתור מחליף לרונאלדו:

נשמע קצת too good to be true לא?
מדברים שם על זה שעכשיו כשאמבפה בא הזאר יהיה מחליף (פצוע גם ככה כל החיים מי ישמע כמה הוא משחק כבר) וזה שיקול מבחינתו.

יכול להיות שזה רק לחץ של התקשורת המדרידאית עליו כדי לעבור לאיזשהי קבוצה ואין באמת עניין קונקרטי מיובה, אבל אם זה אמיתי זה פשוט חלום, גם אם זה רק בהשאלה. מעדיף פי כמה להריץ את רודריגו וויניסיוס.

קיץ שאמבפה בא והזאר הולך? Can’t get any better

מספר בסגל זה לא טיעון. אם שחקן עוזב, אפשר לתת את המספר לשחקן אחר ולרשום אותו. או לתת לו מספר מחוץ ל 25 למרות שהוא שחקן סגל ראשון ומקבל שכר בהתאם , כמו שעשו למינגסה בבארסה.

אני לא מבין את הסרקסטיות. אתה חושב שאני רומז שאף אחד בריאל לא חשב על מגבלת השכר?
אני שואל איך הם מצליחים לדחוף את השכר של מבאפה מתחת לתקרה. האם הוא וויתר על רוב השכר בשנה הראשונה? האם יש מגבלה הרבה יותר גדולה מהשנה שעברה? האם משהו השתנה בימים האחרונים אולי?
אני שואל ברצינות ולא רומז על כלום. בעיתונים לא מצאתי שום רמז, אז שאלתי פה.

האמת שזו לא שאלה קלה. אני חושב שקסאמירו לוקח אבל ממש ב"פוטו פיניש". בעיקר בשל התרומה ההתקפית שלו. מקללה לדעתי עמד במבחנים הגנתים קשים יותר, וגם הצטיין בשני מועדונים שונים שאת זה קסאמירו כנראה לא יעשה.

ועוד שאלה
עד כמה עניין אמבפה סגור? הרי חתימה רשמית ממה שהבנתי עדיין אין, פאריז לוקחים קשה את העניין מבחינת הכבוד שלהם שנפגע ומנסים להערים קשיים. השעון מתקתק ואני ממש בלחץ שיהיה לנו כאן דוד דה-חאה 2. מישהו יכול להרגיע אותי?

מקללה בלי לחשוב פעמיים, שחקן ענק והטעות הכי גדולה של פרז.

כרגע הם לא משיבים להצעה השנייה כי הם בטוחים שריאל מדריד לחוצים וישלחו הצעה נוספת עם יותר כסף כמובן,בריאל מדריד לפי הדיווחים,יש אופטימיות ורוגע ולא מתכוונים להציע הצעות נוספות,בטוחים שברגע שפסז תחתים תחליף הם גם יסכימו להצעה וישחררו את אמבפה.
בכל מקרה היום אמור להתפרסם הסגל של פריז למשחק מחר מול ריימס,אם הוא יהיה בחוץ זה אומר הרבה,שלושת הצדדים כבר מבינים שהוא די שרוף בפריז ושהמעבר בלתי נמנע וחייב לקרות עד סיום החלון ב 31.8,פריז חייבים לשחק משחקי אגו אבל בסוף ישחררו.

אני חושב שאם מבאפה לא נכלל בסגל, זה לא אומר הרבה.
הרבה פעמים שחקן שיש עליו מו"מ לא נכלל בסגל כדי למנוע פציעה ברגע האחרון. אי ההכללה אומרת שיש מו"מ, אבל את זה אנחנו גם ככה יודעים. זה לא אומר אם המו"מ יצליח או לא.
בינתיים יש דיווח בלה פריזיאן ש PSG דחו את ההצעה השניה של ריאל ורוצים יותר כסף.