דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

פריז מעצבנת בכל כך הרבה מובנים, כל אחד יכול לבחור את המועדף עליו :slight_smile:

מבחינתם, יכול להיות ששנה אחת של אמבפה שווה להם יותר מ180 מיליון, וזה בסדר.
מה שלא יפה זה חוסר הבהירות. אתם לא רוצים למכור? תגידו ותיסגרו את הסיפור. רוצים? בואו נתקדם.
וכמובן ההתנהלות הקטנה של להחזיק שחקנים בניגוד לרצונם. מקווה שיהיו לכך השלכות עם החתמות עתידיות שלהם.

נתי, הטיעון שלך לא תופס. האם אתה יכול לדמיין סכום שהיה מוציא את רונאלדו מריאל או את מסי מברצלונה ב2012? אני לא.

מה זה בניגוד לרצונם ? אמבפה חתם חוזה ל5 שנים בניגוד לרצונו כשהיה יכול לחתום בריאל בגיל 18 ?

אבל…זה בדיוק מה שברצלונה עשתה בתחילת העונה שעברה, ומה שליברפול עשתה עם סווארז, מה שטוטנהאם עשתה עם קיין, ומה שעוד המון קבוצות עשו.

בפועל מעט מאוד שחקנים שרוצים לעזוב קבוצה מחכים להשתחרר בחינם בסוף החוזה שלהם - אפילו הקבוצות מעדיפות למכור לפני כן כדי לא להפסיד.
כששחקן כל כך נחרץ לעזוב קבוצה, בטח בשנה האחרונה לחוזה שלו - קבוצות גדולות בדרך כלל משחררות.

אתה נותן דוגמאות שלא בהכרח קשןרות, כמה שנים נשארו בחוזה לסוארז וקיין?, בנוגע למסי זה טענה שכבר כתבתי שהיא פופוליסטית ואין לי כוח להסהיר למה, רק תחשוב על המצב של ברצלונה שנה שעברה עם או בלי מסי, וכמובן תוסיף לזה את התדמית של ברטומאו בעיניי האוהדים.
לרוב אני נהנה להתנגח איתך אבל הפעם אני לא ישנה את הדעה שלי גם ככה. קבוצה שמכבדת את המגבלות הכספיות שלהם צריכה להיכנס למשא ומתן במצב שנוצר. שלפחות תדמיתית ההשתנה מהמקפצה תיראה יפה.

עד עכשיו שמענו מהמקורבים של אמבפה שהוא רוצה לחתום בריאל בסיום החוזה שלו, הוא לא דיבר על לעזוב כבר העונה, הלחץ לשחרר כבר העונה זה בגלל העונה האחרונה, אני מאמין שעד לסגירת החלון אמבפה ילבש לבן.

אתה לא יכול לכתוב משהו ואז דוגמא שהיא דומה אחת לאחת הופכת להיות פופוליסטית.

החלון לא נסגר עדיין, והם כן נכנסו למשא ומתן, אחד השיטות הידועות לקבל יותר במשא ומתן זה להקשיח עמדות “אנחנו שייח’ים ומשתינים על כסף אם לא תתנו לנו מה אנחנו מבקשים לא נמכור”

כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב, הסירוב של ברטומאו היה מטומטם ולא מקצועי, ואין לי שום כוונה להגן עליו בטח לט במהלך הזה ספציפית. פשוט התכוונתי שהסיבות היו אחרות לחלוטין אם כי התוצאה המטומטת זהה.
וכמו שכתבתי בהתחלה, אני גם חושב שבסופו של קיץ הוא יילבש לבן, פשוט דרך ההתנהלות מדאיגה אותי. לא מוכן לקבל שקבוצה לא עונה בכלל להצעה כזו, זה מראה לי הרבה על הביטחון שלהם שבין השאר נובע מחוסר אכיפה של אופא.
בכל מקרה משחק עוד מעט, חייבים ניצחון, לא בא לי להתחיל לרדוף אחרי קבוצות.
ושיהיה ברור עם או בלי אמבפה אחרי העזיבה של מסי לא לקחת אליפות זה כישלון מהדהד.

פריז מעצבנים, אבל אולי זה מה שסביליה מרגישה שנה אחרי שנה מול ריאל וברצלונה?

ברור שזה מבאס שפתאום יש קבוצות עם יותר כסף, בסוף זה לא כזה שונה ממה שריאל עשו לקבוצות אחרות, ואז גם לא היה פייר פליי

תרגיל יפה של פריז שנתנה הרגשה לכולם את ההרגשה שאמבפה כבר בכיס ושזה רק עניין של עוד כמה מליוני יורו, בסוף היא כנראה “תנצח” במאבק הקטן שלה ותנסה לשכנע את אמבפה במשך 4 חודשים נוספים.
אנחנו כבר 3 שנים בעונות מעבר, פחות יכאב לי שעונת המעבר הזו תימשך עונה נוספת, רציתי שאמבפה יבוא גם אם מחיר יקר, אבל עוד שנה כשהוא מגיע בחינם נשמעת לי כמו עסקה טובה (בתקווה שזה מה שיקרה).

עד אז, ניפטר ממרסלו, איסקו ובייל, נבין אם מיליטאו באמת ברמת הרכב, נבין שמיליטאו נאצ’ו וואיחו זה לט מספיק, נבין אם וינסיוס באמת הופך למפלצת או שמדובר בהבלחה.
נוכל לעשות קיץ גדול באמת.

רוב הקיץ הייתי אדיש לגביו אבל בשבוע האחרון והכותרת המפוצצת של המארקה או העצבים של פ.ס.ז’ והפרצוף של ג’וזף פדרול מאל צ’ירינגיטו - גרמו לי להרגיש שזה אכן Tic Tac ואנחנו שוב הכי גדולים בעולם ופלורנטינו כל-יכול. אין לי תלונות אליו כמובן. זה היה מרגש אם היה מגיע עכשיו אבל יהיה מטורף להביא שחקן כזה לעשור ובחינם.
מה שכן הייתי מנסה מהלך בזק על הולאנד בסביבות ה-120-130 מיליון יורו בכסף ‘שנחסך’ ולאור העובדה שסעיף השחרור שלו יורד ותהיה תחרות קשה עליו בקיץ מצד סיטי/אנגליות/פ.ס.ז’. בנזמה יוצא המון החוצה מהרחבה ואני לא חושב שיידרכו זה על זה.

חד משמעית מחזק את מה שאמרת על הלאנד.
בסיטואציה הנוכחית ריאל צריכה ״להתאבד״ על הלאנד ולנצל את הקשרים הבאמת טובים שיש בין דורטמונד לבינה.

יגיע ינואר מצבת הצרפתים שלנו עשויה לגדול
עם פוגבה
עם אמבאפה
עם קמבינגה
כולל כהעברה חופשית,
כולם בינתיים לא מחדשים חוזה כי רוצים ( לפי פרסומים ) לעבור לריאל.
מש כמובן גם את רודיגר וגורצקה בתקשורת פמפמו.

אנחנו נעיף מהpayroll את החוזים השמנים של איסקו, מרסלו, בייל ונוכל להתחיל להיות קבוצה שוב

התחושה שלי היא שהוא בסופו של דבר יגיע ביומיים הקרובים. הפריזאים מנסים בעיקר להתיש ולעצבן. אולי להוציא עוד כמה מליונים.
כך או כך, ריאל צריכה להיות רגועה. אם לא יעבור בסוף אמבפה צריך להמשיך במגמה הזאת עוד ארבעה חודשים. במצב כזה הרצון שלו אמור להתחזק. גם העניין הכספי יהיה יתרון שלנו. מעבר בקיץ הבא יגיע עם מענק חתימה שמן מאוד כנראה.
אם אחרי הכל הוא יבחר לחדש חוזה ולהמשיך שם כנראה שהוא לא ראוי לשחק אצלנו. צריך גם לשמור על שפיות ורציונליות בסיסית בתוך כל הטירוף הזה.
מה יהיה? באמת רב הנסתר על הגלוי.

לא רוצה לבאס אתכם אבל זה בדיוק מה שהיה עם ניימאר בקיץ האחרון (או אחד לפניו, כבר לא זוכר) והניסיון שלו לחזור לברצלונה.
השמועות היו שהוא לא רוצה להמשיך בפריז והנה כבר כבר הוא חותם, ופריז כמעט הסכימה ונשארו דברים קטנים ואפילו בארסה מאניה כבר התחילו עם ה’טיק’ שלהם אבל בסוף פריז צחקה על כולם וניימאר נשאר + הארכת חוזה (לא סגור לגבי זה) והצהרה שהוא מעולם לא רצה לעזוב ואין כמו פריז וכו’

אני מזהה אותם דפוסים בדיוק עם אמבפה עכשיו.
הבעלים שלהם אמר מפורש יותר מפעם אחת שהם לא מעוניינים לתת לו לעזוב. ואתם חושבים שהנה ב180 מיליון הם בטוח ישתכנעו.

אז נחיה ונראה,
אולי יש פה כוחות שוק שאני לא מודע אליהם (נייק או משהו דומה) שיטו את הכף, אבל בלי זה, כמו שכבר כתבתי, אמבפה ימשיך בפריז ואם הוא יעשה יותר מדי חוכמות, זה גם יהיה ביציע.

ההבדל הוא שעוד ארבעה חודשים אנחנו נוכל לחתום עם אמבפה על pre-contract ולפריז לא יהיה שום דבר לעשות בנידון. זה היה אותו דבר אם ברצלונה הייתה מתעניינת בו הקיץ וניימאר לא היה מאריך את החוזה (שניהם חתמו ב2017 על חוזה לחמש שנים עד 2022). אמבפה הרבה יותר קרוב גם כרונולוגית ל"שחרור מכלוב הזהב" ממה שניימאר היה בכל קיץ שהתעניינתם בו.

כדי לנתח מקרה צריך להיצמד לכל המרכיבים השונים.
ראשית, עד כמה שאני זוכר ניימאר לא היה ארבעה חודשים לפני תום החוזה. שנית, הסכומים לא היו 180 מליון יורו.
בכלל, הצורה שבה אמבפה וניימאר התנהלו שונה לחלוטין. אמבפה משדר מסר ברור יותר לאורך זמן ובאופן מגמתי.

האם זה אומר שהקטארים ימכרו אותו ביומיים שנותרו? קשה לדעת. זה כבר שיקולים שלהם. אבל בשונה ממקרים אחרים של הפעלת לחץ על המועדון למכור שחקן כאן הסיטואציה היא משפטית. עונה אחרונה לחוזה והצעה של 180 מליון.
הכוח לא נמצא אצלם.
לזרוק אותו ליציע? אולי. מה ירוויחו בזה? קשה למצוא משהו כזה.
בלי קשר - נראה לי שאמבפה בחור עם הרבה יותר אופי מהברזילאי. אבל זאת רק תחושת בטן.

לא אמרתי שהמקרים הם קופי אבל עדיין יש הרבה קווי דימיון.
מדובר על 2 מהכוכבים הגדולים ביותר בכדורגל העולמי שרוצים לעזוב כשיש להם חוזה בלי אפשרות להשתחרר.

אני לא זוכר שפורסמו הסכומים אצל ניימאר אבל הדיבור שזכור לי היה על אזור 100 + דמבלה שזה בהחלט אותו סדר גודל כמו ה180 על אמפבה עכשיו.

ניימאר כן שידר לאורך כל הדרך באמצעות מקורבים שהוא לא מרוצה ורוצה לעזוב (אם כי לא התבטא בתקשורת - לא נראה לי שאמבפה כן התבטא). הוא אפילו קיבל שריקות בוז מהקהל הצרפתי בגלל זה.

מה שאתה ושאר האוהדים פה מתקשים להבין שאין פה שום סיטואציה משפטית והכוח לגמרי אצל פריז.
פריז לא חייבים למכור את השחקן ואין להם מה לעשות עם ה180 מיליון מריאל.
אין להם הבדל אם הוא הולך בחינם שנה הבאה או הולך הקיץ תמורת 180 מיליון.
אם כבר יש הבדל אז האופציה השניה רעה יותר מבחינתם.

אולי לא יזרקו אותו ליציע אם לא יאריך חוזה (כמו שעשו לאחרים) אבל אם הוא ישחק בחוסר חשק ויעשה חוכמות, אני לגמרי רואה אותם זורקים אותו ליציע.
כסף לא מהווה שיקול שם.

אנשים חושבים שהם מתנהלים מול מנהל עסקים ממולח… טעות בידיכם.
ההתנהלות היא מול מדינה, ואחת שבראשה הכבוד שלה ושמירה על האגו העדין.

וראטי היה למיטב זכרוני לקראת סוף חוזה, אולי אפילו עונה אחרונה. זה נגמר בהחלפת סוכן, הארכת חוזה ושחרור וידאו חייכני ושמח כמו הצילומים של שבויי דאעש.

אין ספק שפריז בעייתית וזה לא מועדון רגיל לנהל מולו עסקים. ספציפית לגבי הזריקה ליציע, לא חושב שזה יקרה לאמבפה כי הנזק התדמיתי יהיה גדול מדי להערכתי, שחקנים לא ירצו לחתום. אומנם חשבתי כך גם עם ראביו וזה היה מגוחך בעיני כבר אז, אבל נדמה לי שיחס שאפשר להחליק לראביו, לא יתאפשר להחליק כלפי אחד מ2-3 השחקנים הטובים והפופולאריים בעולם.

נחיה ונראה.

לגבי עצם התשלום העצום - פרגי התראיין ואמר שלפרז היה חשוב בזמנו לשלם 100 מיליון על כריסטיאנו כמהלך שיווקי שמראה עוצמה. כלכלית לתקופה הקרובה אולי נכון יותר לחכות ולהחתים שחקנים חופשיים, אבל זה לא “ריאל מדרידי” לעשות זאת. לבוא עם בוחטה ולהביס מועדון עצום בקרב על שחקן, זה בדיוק ברוח המועדון והנשיא שלנו.

אמבפה לא ייזרק ליציע. הוא כוכב נבחרת צרפת, אני רוצה לראות את הקטארים עושים את זה בצרפת.

ההבדל הגדול בין השניים הוא הסיכון שהם לוקחים על עצמם והמוכנות לקחת אותו.
ניימאר היה בזמנו בן 27 (?) לעומת אמבפה שהוא 22.
ניימאר היה שחקן פציע לעומת אמבפה שלא.
ניימאר היה שחקן בעייתי מבחינת משמעת לעומת אמבפה שלא.
על ניימאר היו המון קריאות מצד אוהדי ברסה שקראו לא להחזירו, לעומת אמבפה שאותו כולם רוצים בריאל.

אז ניימאר חשש מכך שאחרי עונה משהו ישתנה בברסה שלא תהיה מוכנה לקבל אותו פתאום והוא יאלץ להתפשר על שכרו ועל חזרה לפריז עם הזנב בין הרגליים או אולי למועדון שלישי או ירצה אפילו פחות.
בין אם זה יקרה בגלל יכולת שבירידה (אגב, אם אז ניימאר היה שווה לכם 180, מישהו חושב שערכו עלה?)
בין אם בגלל פציעות הולכות וחוזרות.
ובין אם בגלל התחזקות הקריאות הקוראות לסרב לבוגד.
בסוף ניימאר חשש מהסיכון ובחר ללכת על בטוח.
בסוף יש שיגידו שההימור השתלם כי הוא משחק עם מסי אבל במועדון שלו, ואולי אפילו יהנה ממסי ליותר זמן. אפילו סיכויי התואר האירופי שלו גדולים יותר במצב הנוכחי (אפילו בלי מסי לדעתי הם היו גדולים יותר בפריז מאשר בברסה בשנים שלאחר הדיבורים על החזרתו).

לאמבפה מצד שני יש הרבה פחות ממה לחשוש. אין לא זכנה ממשית לירידת ערך, אין קריאות נגדו אצלינו, והוא צעיר הרבה יותר.

אז המקרים דומים אבל גם שונים. על ניימאר היה הרבה יותר קל ללחוץ מאשר על אמבפה כי לניימאר היה הרבה יותר מה להפסיד.

בואו נגיד את האמת, אף אחד לא יודע בין אם כן ובין אם לא. כולנו מוזנים מהתקשורת וכולנו מאמינים למה שאנחנו רוצים להאמין ומסננים את כל השאר. אני אישית לא משתתף בפסטיבל הזה עד ההודעה הרשמית. עד אז חבל על האנרגיות.