דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בלינגהם כמו הלאנד,זה שחקן שהייתי קודם מביא ואז חושב מה לעשות איתו.

האמת? יכול ליצור לנו קישור מטורף עם קאמבינגה וטשואמני/פדה.
אפילו ברמת הלשחק עם 2 אחוריים כשבלינגהם מעליהם כאשר כל פעם האחוריים יפרצו קדימה (כולם בעלי יכולת פריצה).
לא עוקב אחריו מספיק, מישהו יכול לשפוך עליו קצת אור מבחינת תפקוד טקטי על המגרש?

לא הייתי שם אותו אבל באותה קטגוריה של האלאנד מבחינת ה״קודם להביא ואחר כך לחשוב״. הוא יקר יותר מהאלאנד והם לא באותו לבל מבחינת החלופות שיש בשוק.

כתבתי זאת בפורום של ברסה, תקף מאוד גם לכאן.
צריך להזהר מאוד מהבאת שחקני התקפה מקבוצות בעלות אופי מאוד התקפי. קבוצות כאלה מדגישות את היכולות ההתקפיות של השחקנים. דורטמונד היא אחת הקבוצות ההתקפיות ביותר בליגה ההתקפית ביותר. לשחקני התקפה קל להצליח שם ולא במקרה רובם מתקשים לשחזר את היכולת הזו בקבוצות אליהן הם עוברים (אובמיאנג, דמבלה, סאנצ׳ו…).
כמובן שזה לא אומר דבר, רק משהו שכדאי להתחשב בו.

בלינגהאם הקשר 50/50 הכי מוכשר בעולם לדעתי,טכני בטירוף,מהיר,פיזי,מוסר נהדר והוא בן 19.
הבעיה שהוא יהיה מאוד יקר.

אם ככה אז העברה מעניינת מאוד.
הבעיה היא שזה ייצור לנו עומס בחלק הקדמי וגם בקישור, כלומר בעומס בהתקפה לא נוכל לטפל באמצעות קישור של 2 משום שהוא יהיה עמוס גם אם נשחק עם 3 בקישור.
לא פוסל שזה כנראה שמועה על מנת להעלות מחיר ולהכניס את שמו לכותרות, אבל במידה וכן לא אתנגד.
מה שכן, מתקשה לראות את זה קורה העונה לצד האלאנד, אולי בתור פרס ניחומים אם האלאנד יבחר בסיטי

עוד כדורגלן אנגלי, בן פחות מ-20, שמככב בדורטמונד, ועוד עם אותיות J ו-D בשם הפרטי שלו? נשמע לי כמו מבוא לפלופ…

וברצינות רגע - נשמע כמו כיוון טוב, השאלה העיקרית היא לאן מכוונים את קמאבינגה (כמובן שאם תלוי באנצ’לוטי אז לא מכוון אותו לשום מקום). אם מכוונים אותו ל-50-50 אז בלינגהאם קצת מיותר, אבל אם רוצים שקמאבינגה יחליף את קאסמירו בבוא העת - אז יש צורך אדיר בשחקן בפרופיל הזה. אישית אני מקווה מאוד לאופציה השנייה.

זה כמו טופו כפרס ניחומים כשלא קיבלת סטייק עסיסי

אם בלינגהאם יגיע אז אני חושב שקמאבינגה יהיה קשר אחורי נטו,המחליף של קאסמירו.
אם יגיע טשואמני שגם עליו יש דיבור חזק,אז קמאבינגה יהיה מחליף של קרוס ומודריץ יחד עם פדה.
אם אף קשר לא יגיע אנחנו בבעיה.

בחיים לא חשבתי שאני אגיד את המשפט הזה:כרגע הגוף שלנו זקוק יותר לטופו מאשר לסטייק עסיסי,במיוחד אם הכבד אווז מפאריז מגיע.

אף אחד לא זקוק לטופו אף פעם

לא בטוח בכלל.
בהנחה שטשואמני מגיע אז הקישור שלנו בסדר גמור גם ללא בלינגהם וגם אם מודריץ יפרוש מחר. כמובן שבלינגהם ישדרג אותנו כי הוא טוב מפדה, קרוס וקאמבינגה (לפחות כך נראה) אבל האלאנד ישדרג את ההתקפה הרבה יותר, אפילו אם לשנה הקרובה יהיה לנו תחליף הולם.
חשוב לזכור שבנזמה כבר בן 34 ושהוא אמר לא פעם שירצה לחזור לליון. אני לא רואה אותו ממשיך אחרי השנה הקרובה, בטח שלא אם האלאנד מגיע.
כלומר, עוד שנתיים אין לנו חלוץ (או קיצוני אם נסיט את אמבפה לאמצע), מצד שני קישור של טשואמני, פדה וקאמבינגה יכול לשחק פה גם עוד 10 שנה.

אז לא הייתי אומר שבלינגהם נחוץ יותר גם אם לשנה הקרובה זה יהיה נכון

אצלנו רק עד שרואים את ההודעה הרשמית אפשר להתייחס לכל התעניינות כלשהי.

יותר מכל שחקן כלשהו, חשוב מאוד להתחיל לשחרר שחקנים. הייתי מתחיל בכל אלה שכבר רגל וחצי בפנסיה כמו איסקו, בייל, הזארד ומרסלו. וממשיך עם אלה שלא לרמה של קבוצת אמצע טבלה כמו וואייחו, מאריאנו וסבאיוס. מבין ואסקז וקרבאחל צריך להשאיר אחד. את קרוס הייתי שולח עם זר פרחים לכל קבוצה כלשהי (אישית אני לא סובל את השחקן הזה והאפאתיות שבאה איתו).

אם מסתכלים על מספר השקנים המיותרים בסגל מבינים שהניהול בשנים האחרונות לא היה באמת טוב, מבאפה והאלאנד ביחד לא יספיקו לסגל מספיק טוב כדי לחזור לקדמת הבמה. מקווה שיקדמו את השחרורים כמה שיותר מהר.

איסקו, בייל ומרסלו מסיימים חוזה העונה.
מדברים על התעניינות ביוביץ׳, אז מאמין שהוא לא יישאר עוד עונה.
מדובר בהמון משכורות מיותרות שנפנה פה.

סבאיוס אולי לא שחקן חשוב, אבל בהנחה שאיסקו עוזב ושטשואמני לא מגיע אני חושב שזה לא סוף העולם שיישאר. הוא לא יושב על משכורת גבוהה כמו איסקו (מתחת 3 מיליון לעונה) מצד אחד, ומצד שני בלעדיו הקישור שלנו יכלול 5 שחקנים בלבד (עבור 2 עמדות) כשאחד מהם בן 37 והשני יהיה 33.
אם טשואמני יגיע כדאי שגם הוא יעזוב, ועדיין זה פחות נחוץ מאיסקו.
ככה או ככה אנחנו נפנה 4 משכורות כבדות העונה.

ואייחו בהחלט לא לרמה של הקבוצה, אך הוא בלם רביעי ולא אמור לראות כמעט דקות. הוא מחזיק במשכורת השניה הכי נמוכה בקבוצה (רק מיגל מתחתיו) והוא לא עושה בעיות.
לא יודע אם נוכל בשכר שלו למצוא בלם טוב ממנו.

זה בהנחה שיגיע מגן ימני. אם לא יגיע אחד כזה אז שניהם נחוצים מאוד בעיקר בגלל חוסר היציבות שלהם.

כלומר מלבד מריאנו והזאר אנחנו כמעט בוודאות נפטרים מכל השומן העודף שלנו בהנחה שאין רכישות.

מזה בדיוק אני חושש. אין שום סיבה שנהיה תוצאתיים לרכש שלנו. אנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו רואים את הקבוצה קדימה, ולפי זה לבנות את תוכנית הרכש (למעט הזדמנויות חריגות כמו הלאנד), לא הפוך. ככה עובדת קבוצה בריאה.
אבל כמובן שבשביל כל זה צריך ג’נרל מנג’ר ו/או מאמן עם תוכנית משחק סדורה, ולא מאמן שעשה קריירה מלא להסתכסך עם אף אחד.

מחשבה קדימה כוללת ציפיה להרכב הטוב ביותר.
אם הרכב של קאמבינגה כאחורי ובלינגהם מעליו יותר טוב מקאסמירו כאחורי וקאמבינגה מעליו אז לא רואה בכך שום בעיה.

נכון שבלינגהם הוא לא האלאנד מבחינת הנושא של לקנות ולא משנה מה, אבל אין לנו כמעט קשרים בעלי יכולת לספק מספרים ככה שהוא לא צריך להיות האלאנד כדי לשפר את
האספקט הזה אצלינו.

אם בלינגהאם מגיע, אז אין שום סיבה שנביא את טשואמני כיוון שאז קאמבינגה יוכל לשחק קשר אחורי במקום קאסמירו, אם נביא את טשואמני[מעדיף אותו על פני בלינהגאם]אז ניתן לתת לקאמבינגה את העמדה של מודריץ’.

חוץ מזה, אנחנו צריכים להביא בלם על מנת שנוכל להעביר את אלאבה לשחק בתור מגן שמאלי, אם לא אז להביא מגן שמאלי מחליף ברמה.
כמובן שזה לא משנה את העובדה שחייבים להביא מגן ימני ברמה-רוצים להחזיר את אודרוסולה מפיורנטינה[מישהו ראה אותו משחק שם?עפ"י קריאה ברשת אמרו שהוא מציג רמה גבוהה]. אבל עפ"י הדיווחים שנראה שחקימי לא מסתדר בפסז ומעוניין לעזוב. אם נוכל להשיב אותו עלינו זה יהיה מדהים.

אני פה רק להזכיר שרוב השחקנים נראים בדורטמונד טוב יותר מאשר בקבוצתם הבאה.

השם ישמור

אודריוסולה=תיאו הרננדס,עברו לליגה חלשה יותר ועכשיו כולם חושבים שהם מגני על.
שניהם לא לרמה של ריאל מדריד.

וואו, אני מצטער אבל זה פשוט לא נכון.
כמה עובדות- שווי השוק של תיאו הוא 48 מיליון יורו, של אודריוסולה 13, אחד משחק בקבוצה שבמקום הראשון בליגה, השני בקבוצה שבמקום השמיני.
תיאו עם 4 שערים ו6 בישולים בליגה, אודרי עם שער ובישול.
אחד מקבל בשנה האחרונה זימונים לנבחרת וגם משחק בה (כמובן הרבה יותר טובה עם תחרות גדולה יותר) והשני שיחק פעם אחרונה בנבחרת לפני כמעט 5 שנים.
אם תרצה אני אשמח גם לתת עוד סטטיסטיקה כדי שנבין שתיאו לא רק תוקף טוב יותר אלא גם מגן טוב יותר אבל באמת שאין צורך, מספיק לראות את שני השחקנים (ושוב, מצטער אבל לא נראה לי שראית את השחקן מספיק כי זה לא הגיוני)
ולסיום דעה- תיאו ימכר בקיץ הקרוב או גג אחריו ב40-50 מיליון יורו, אודריוסולה ינדד בין הספסל של ריאל לעוד השאלות עד שהחוזה שלו יגמר וכמובן לא יחודש.
באותה מידה יכולתי להשוות בין חכימי לרינייר כי שניהם שיחקו בדורטמונד.

לא אתווכח איתך,מכבד את הדעה שלך,אני חושב שהקבוצה שתרכוש אותו בסכום כזה תצטער על זה אבל רק ימים יגידו.
בכל מקרה,אני לא מרגיש שפספסנו אותו,על חכימי אני אוכל את הלב ומתפלל לקאמבק.

אתה שם לב שזה גם בדיוק מה שאפשר להגיד על חכימי?
גם חכימי לא הצליח לפרוץ בריאל.
גם חכימי עבר לליגה האיטלקית.

בשנתיים האחרונות תיאו עשה קפיצת מדרגה מאוד גדולה והוא נראה טוב בהרבה משנראה לפני שהגיע לריאל.
הוא בהחלט מזכיר מאוד את חכימי, האם הם יצליחו באותה מידה? רק הזמן יגיד, אבל זה לא שחכימי באופן ברור טוב ממנו.
סתם לשם השוואה:
חכימי 20-21: 18 שערים ובישולים ב45 הופעות
חכימי 19-20: 19 שערים ובישולים ב45 הופעות
תיאו 21-22: 13 שערים ובישולים ב32 הופעות (קצב של 18 ב45 משחקים)
תיאו 20-21: 16 שערים ובישולים ב45 הופעות

מדובר בסטטיסטיקה מאוד דומה באותה ליגה ובשנים כמעט זהות.
זה גם לא שחכימי טוב בהגנה כך שאפשר לתת לו יתרון ברור שם.
אודריוסולה לשם השוואה כבש ובישל 2 שערים בלבד העונה.

דרך אגב, מישהו פה הפך את אודריוסולה למגן על?
אותי אישית השיפור שלו מרגש בהקשר של אולי נצליח להפטר ממנו, ממש לא בכדי להחזירו.

טקטית מאוד אשמח לתיאו הרננדז. הוא יכול לתת לנו את התרומה ההתקפית שחסרה לנו ממנדי.
לא הייתי משלם עליו 50 מיליון אבל.
קודם כל, חבל להשקיע סכום כזה על שחקן שלא בא בוודאות להרכב הפותח.
שנית, יש לנו עמדות נחוצות יותר לחזק (לצורך העניין, אמבפה, האלאנד, מגן ימין, טשואמני ורק אז הייתי חושב על מגן שמאל).
ולסיום, הליגה הספרדית מצריכה יכולת טכנית גבוהה יותר מליגות אחרות בניגוד ליכולות פיזיות. כלומר היתרונות שלו יבואו פחות לידי ביטוי בליגה הספרדית בה הוא יהנה מפחות שטחים.

אבל בכל אופן, תיאו הרבה יותר מזכיר את חכימי מאת אודריוסולה והוא בהחלט עשה קפיצת מדרגה שאסור להתעלם ממנה.