דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זה מנצ׳סטר יונייטד, למען השם. באיזה קטע הם משלמים סנט פחות מ 120 מיליון יורו.

כמה הם שילמו על בלם שמסתבר שהוא בכלל מוכר נקניקיות ליד האצטדיון של מילוול?

אה ואני גם ממש אוהב אותו. סע**

על איזה מהארבעה אתה מדבר? :slight_smile:

בתמונה אחת - קיץ שהוא סיוט.

קיץ מהבזויים שאני זוכר בתור אוהד. איך הפכנו למועדון ששם את הפן הפיננסי לפני טובת הקבוצה? במקום לפתוח פער על ברצלונה חצי גוססת אנחנו מוכרים באנקרים שלנו מהיום למחר כאילו אנחנו בבאסטה בשוק. בהנהלה בכוח רוצים להפסיד השנה את כל התארים אחרת אין לי הסבר אחר לתופעה הזאת.
קרלו בובה על חוט. למה אתם חושבים שקונטה, קלופ או טוכל לא הגיעו למועדון? אלה מאמנים שרוצים רכש. פלורנטינו ממשיך במסע ההרס עצמי. ברצלונה צריכה לנשק לו את הרגליים שהוא עוזר לה לחזור לתמונת האליפות.

אני חייב לשאול בלי טיפת ציניות- מה קרה?
הרי לפני פחות מחודש דיברנו פה וכשביקרתי את ההנהלה ומדיניות הרכש אמרת שאין אף שחקן שאפשר להחתים ופלורנטינו תמיד צודק, כשהבעתי חשש על מה שקורה בברצלונה ועל כך שהם יחתימו גם את קונדה וברנרדו סילבה אתה ואחרים אמרתם שאין סיכוי וההנהלה שלנו מדהימה לעומתם.
אז מה השתנה פתאום? עכשיו כן צריך רכש? הרי כל מה שקורה עכשיו צפוי לחלוטין, גם זה שגם במידה שקאסמירו ימכר לא יגיע אף שחקן אחר.

אני חושב שאנשים חייבים להכנס לפרופורציות.
בדיוק קנינו קשר אחורי צעיר ומוכשר ב100 מיליון (ההנחה היא שהוא יגיע למשתנים). לא מדובר באיזה סותם חורים צעיר, ולא בשחקן שמקווים שיפרוץ, מדובר בקראק לכל דבר. שחקן שכבר היום נרדף על ידי כל העולם עם הבטחות להרכב, ושחקן שכבר השתלט על הרכב נבחרת צרפת שהיא כידוע לא נבחרת עם מחסור בקשרים.
כלומר, במילים אחרות, כבר העונה קאסמירו צפוי להיות מחליף.
ריאל מדריד תקבל סכום כסף לא מבוטל על שחקן מחליף במגמת ירידה, כפי שכתבתי בעבר ההיסטוריה לימדה אותנו שצריך לדעת לחתוך בזמן, וזה הזמן לחתוך.

מהצד של יונייטד מדובר בחתיכת הפאזל החשובה ביותר עבורם. קשר אחורי אמיתי שיעשה סדר בקישור המתפרק שלהם.

מהצד של קאסמירו מדובר בשדרוג כלכלי עצום שהיה מסנוור כל שחקן ושחקן. באופן יחסי לא בטוח שמדובר בשדרוג נמוך משל אמבפה, הרי יונייטד מציעה לו פי 2 מריאל ולמשך שנתיים יותר.
גם מבחינה מקצועית, הוא יהפוך משחקן רוטציה למרכז של פרויקט. פרויקט שלא נראה מבטיח מידי כרגע, אבל הגעה של הברזילאי תשדרג את הפרויקט בטירוף (לא אומר אליפות, אבל בהחלט מאבק על הטופ 4).

בקיצור עבור יונייטד וקאסמירו מדובר בהעברה מעולה, ועבורינו לא מדובר בהפסד כל כך גדול. אז קצת פרופורציות חברים.

כמובן שהכל יכול להתפוצץ לנו בפנים אם ההימור על טשואמני יתברר כטעות. אבל בכך שאנחנו עושים את חילופי הדורות העונה אנחנו רק נקדים את הכאפה ההיא בעונה או 2, היא הייתה מגיעה בין כה וכב אם טשואמני ייכשל כי ככה או ככה בנינו עליו וניתן לו צ׳אנס כשחקן הרכב.

מדוע קאסמירו בגילו מצריך חילופי דורות? תשפוט לפי היכולת. אף אחד לא טוען שזה הסוף של ריאל מדריד. הטענה היא שבסוף בזבזת כסף ונחלשת.

אני חושב דווקא שהמחיר סביר. הוא בן 30 ולהערכתי השיא מאחוריו.

אני מבין את קאסמירו אם הוא מרגיש תחושת מיצוי בריאל מדריד ורוצה לעבור. אני לא מבין למה לעבור ליונייטד.

זה לא טוב. וזה ברור למה. אחרי עונה אחת פחות טובה השיא מאחוריו?

-כמובן שגם עניין הלב מעורב כאן וזה בסדר גמור. קאסמירו גם רוצה כסף אבל הוא לא להוט לעזוב.
-ריאל מדריד היא לא מועדון שמוכר את הכוכבים שלו. או שלפחות היה כזה. אז מה אם הוא רוצה, למה לא לשים ברקס? רק התדמית הנאורה הזו חשובה?
-מנצ’סטר יונייטד שילמה הון על שחקנים פח, למה בריאל מדריד יש מבצע כל השנה? זה בטח לא מחיר טוב. משלמים על פוטנציאל אבל עדיין.
-לטשואמני יקח זמן להיכנס לנעליים שלו וכל אוהד עם שיקול דעת בריא היה מעלה את קאסמירו נגד המפלצות האלה סיטי\פ.ס.ז’\באיירן\ליברפול אם נפגוש אותן מחר. חילופי המשמרות היו צריכים להיות בהדרגה.
-דיווחים שאנצ’לוטי מודאג מאוד ממה שקורה ונגד ההעברה הזו, הוא חושב ש"אין פיתרון לטווח הקצר". קרלו לא ייאבק לעולם.
-זה קיץ מאכזב רביעי-חמישי של ריאל מדריד כבר, זה פשוט לא יאומן.

אני חושב שגם בלי הרבה מו"מ היינו מוציאים 80+ מיליון מיונייטד.

העזיבה של קאסמירו תהיה אחת הכואבות. יש שחקנים יותר טובים ממנו שעזבו אותנו אבל הברזילאי שחקן נשמה אמיתי. אי אפשר שלא לאהוב אותו, הוא נכנס ללב והיה יותר שחקן בית מרוב שחקני הבית שלנו. קאסמירו מסוג השחקנים שאתה מקווה שיפרשו במועדון. אין לי טענות אליו אם הוא מעוניין באתגר חדש, או קיבל הצעה מטורפת שאי אפשר לסרב לה. הוא הרוויח את הזכות לבחור את דרכו אחרי כל מה שנתן לנו. גם למועדון אין לי טענות שמאפשר לו לעזוב, רק שלא ימכרו בזול וישקיעו יותר.

מבחינה מקצועית אין כמעט שחקנים בעולם שיכולים להחליף אותו. קאסמירו הקשר האחורי הכי טוב בעולם. הכי קרוב שיש זה טשואמני למרות שהוא שחקן בסגנון אחר. הצרפתי לא שחקן שמחכה קצת מעל רביעיית ההגנה ומנקה הכל כמו קאסמירו. הוא יותר מהיר ודינמי. ההגנה שלנו תהיה עכשיו קצת יותר חשופה אבל יתאפשר לנו לעשות משחק לחץ גבוה ולמשוך את רביעיית ההגנה שלנו עוד 10-15 מטר קדימה. נוכל לשחק כדורגל יותר מודרני עם טשואמני, כמובן כל עוד המאמן עצמו רוצה ויודע ליישם את המעבר לשיטות מודרניות יותר.

יהיה כאן מבחן גדול לאופי של טשואמני. במקום להיכנס לאט לעניינים עכשיו הוא יצטרך להשתלב מהר ולהתחיל להוביל. במקום שנת התאקלמות רגועה אנחנו זורקים אותו למים סוערים. נראה אם הוא ישחה או יטבע.

הבעיה העיקרית עם העזיבה של קאסמירו היא מוראלית ומנטלית. זאת מכה לאגו ולביטחון העצמי שלנו האוהדים ואולי גם לשאר השחקנים. הברזילאי הוא עוגן לא רק במגרש אלא גם בחדר ההלבשה. מנהיג, ווינר, תמיד מופיע למשחקים גדולים. שימש חונך לברזילאים הצעירים שאיבדו כבר את מרסלו בתחילת הקיץ. הדאגה שלי היא איך העזיבה תשפיע על ויני, רודריגו ומיליטאו.

אנחנו מגיעים לעונה החדשה עם תחושה שנחלשנו. מפנטזיות על אמבפה והלאנד לעזיבה של קאסמירו… על הנייר זה בהחלט נראה ככה. במציאות אם ויני, פדה, קמא ורודריגו ימשיכו להשתפר וטשואמני יהיה השחקן שמצפים ממנו שיהיה אז אנחנו עדיין בתמונה. מה שבעיקר חסר זה עוד סקורר.

הוא לא עוזב בגלל מיצוי אלא בגלל שהוא הולך לקבל כפול בחוזה הגדול הספק אחרון שלו.

שום דבר לא השתנה. זה שאני מבואס ומרגיש שבאתי לקיץ הזה עם טונה ציפיות שהתהפכו עליי, לא אומר שאני מבין יותר טוב מהם מה לעשות.
אני איפשהו מבין את המכירה הזאת. קסמירו שחקן שמראה בבירור סימני האטה והבאנו שחקן ב100 מיליון יורו על העמדה שלו. מעל לכל, רעיון העזיבה הגיע ממנו ואצלנו המועדון מכבד את השחקנים שלו וכשהם אומרים שהם מעדיפים להיות במקום אחר, אז נותנים להם לעזוב. אולי אם היינו נכנסים לקרקס עם היונייטד ומנסים לסחוט עוד כמה מיליונים היינו מרגישים טוב יותר עם עצמינו, אבל בסופו של דבר זו ההתנהלות שראינו מהמועדון עוד לפני הרבה מאוד זמן עם צ’אבי אלונסו ב2015.

החשש הגדול מבחינתי הוא שטשואמני לא יצליח להתמודד אצלינו עם הלחץ והכל, ויזרק למים העמוקים מוקדם מדיי, ואז נפסיד אותו ונצא קרחים מכאן ומכאן. הזמן יגיד…

https://twitter.com/theMadridZone/status/1560552390230687745?t=591roAQ_vQOsmUTztq5upw&s=19

התחלנו

ככל שאני חושב על זה יותר ויותר אני משתכנע עוד ועוד שהמכירה של קאסמירו היא טובה מאוד עבור ריאל מדריד(יותר נכון להגיד הכדורגל שאני רוצה לראות מריאל מדריד), הייתי בטוח שככל שהרגע יתקרב אני ארגיש צער על פרידה משחקן ענק ואהוב, אבל ההפך קורה, אני מרגיש שזה צעד נכון עבור כולם, גם עבור היונייטד(פה באמת לצערי), אבל אני שמח עבור קאסמירו שיקבל המון כסף בשנים המועטות שעוד נותרו לו ככדורגלן.

עכשיו, מעניין אותי מאוד אם טן האח חושב שעמדת המגן השמאלי ביונייטד צריכה שידרוג, יכול להציע לו את המגן השמאלי ההגנתי הכי טוב בעולם.

אי אפשר לדעת האם היא תתברר כטובה או רעה עבורינו מכיוון שאנחנו לא יודעים איך טשואמני יתפתח.

יש שלושה תסריטים אפשריים:

1. טשואמני תופס פיקוד ומממש את הציפיות, ומראה לכולם את המפלצת שהוא בתיאוריה.

2. טשואמני מתגלה כשחקן סביר שעוד צריך ניסיון כדי להתפתח.

3. טשואמני קורס תחת הלחץ, או לחילופין אנצ’לוטי בכלל משחק עם שלישיית קישור שהוא לא כלול בה ואנחנו צריכים להתמודד עם קרוס כקשר האחורי שלנו.

נכון לרגעים אלו, אנחנו לא יודעים מה יקרה. אנחנו יכולים להרגיש או לדמיין מה יקרה, אבל אין לנו שום הבטחה לכך ואנחנו לא באמת יכולים לנבא את העתיד.

בתסריט הראשון ואפילו השני, אנחנו נהיה בסדר. אבל בתסריט השלישי, שגם הוא הגיוני מאוד, אנחנו נאכל אותה חזק.

נכון לעכשיו, אני כלל לא בטוח שהמכירה שלו טובה.
הסיבה הראשונה היא שקסמירו היה יכול לחפוף את טשואמני ולתת לו זמן התאקלמות בקבוצה בלי לחץ. הסיבה השנייה היא שאף פעם לא טוב לאבד את אחד השחקנים הטובים בעולם בעמדתו. הדבר היחיד שטוב פה הוא שהכנסנו כסף למועדון, וכולנו יודעים שכסף לא חסר לנו כרגע.

אני מאמין שמוכרים אותו לא כי זה טוב לנו, אלא פשוט כי זה רצונו, ונענים לרצונו משום שמכבדים אותו כאדם שנתן המון למועדון.

הרבה כותבים כאן על הג’נטלמניות היתרה שלנו מול קאסמירו, אבל אולי הסיבה שלא שומעים כל הזמן על ההרצון של קאסמירו לעזוב היא כבוד של קאסמירו למועדון עצמו?
אולי קאסמירו כן פנה למועדון בבקשה לשדרוג החוזה?

לדעתי זה גם מה שקרה. קאסמירו רצה חוזה שתואם את מה שנתן למועדון, והמועדון שהבין שמדובר בבזבוז כסף כעת החליט לחפש עבורו בית אחר. במועדון רצו שהכל יהיה שקט והעדיפו לצאת פראיירים מול יונייטד ובכך בעצם לכבד את קאסמירו ששיחק פה כל השנים עם שכר הרבה מתחת למה שהיה מגיע לו.
לדעתי הסיבה שקאסמירו כל כך שקט היא הכבוד שהמועדון נותן לו בהעברה במחיר נמוך יחסית.

זה נכון רק בהנחה שקאסמירו יציג את היכולת של לפני שנתיים ומעלה.
ביכולת של שנה שעברה לא בטוח שנאכל אותה, ואם היכולת של קאסמירו תמשיך להדרדר גם היא אז אפילו בטוח שלא נאכל אותה.
ההנחה שנקבל מקאסמירו יכולת של שחקן על לא תואמת את היכולת שלו בעונה האחרונה ולא תואמת את הסטטיסטיקה של שחקנים מבוגרים.

אני רוצה להזכיר לכולם ששנה שעברה אנשים פה כבר העדיפו ילד לא בשל בן 19 שאין לו את המיקום והבנת המשחק של קשר אחורי על פני קאסמירו. כעת אנחנו קנינו שחקן בשל יותר בעל ניסיון רב יותר גם בעמדה וגם ברמות הגבוהות של הכדורגל ולכן הסיכוי שהוא יהיה טוב מקאסמירו גדול אפילו יותר משקאסמירו יהיה עדיף על פניו.

אין ספק כשקסמירו ירד ביכולת, אבל הוא עדיין הגרזן הכי טוב שיש כיום. הוא נתן סיום עונה מהסרטים ומול סיטי כשהיה חסר הרגשנו את זה טוב טוב. אני מאמין שיש לו עדיין שנתיים נוספות בטופ של הטופ, בטח כשחקן רוטציה או מחליף.

זו התקווה. אבל עם זאת חסרים כשרונות שקרסו תחת הלחץ? טשואמני אמנם נראה כמו מפלצת אבל בסך הכל מדובר בילד בן 22.

אנצ׳לוטי עם דף המסרים במסיבת עיתונאים:
-המחליף של קאסמירו כבר כאן.
-קרוס יכול לשחק קשר אחורי,כששיחקנו ככה ניצחנו 22 משחקים ברצף (שכח שביים ללא תארים ופוטר בסוף העונה כנראה).

מביך.

הבעיה עם האפשרויות שלך שאתה מגביל את עצמך מבחינה מחשבתית לשבלונה שאנחנו משחקים בה כבר כמעט עשור, מבחינתך כשאתה לא יוצא מהשבלונה אתה רואה את צ’ומה כמחליף ישיר של קאסמירו באותה השבלונה.
אני רואה פה שבירת השבלונה, צ’ומה הוא לא מחליף ישיר של קאסמירו, הוא כלי אחד בארסנל אפשרויות שנותנות למאמן מבחר גדול של תמרון בין מערכים שרובם כוללים שחקנים אתלטים פיזים ודינמיים לשחק סוג כדורגל שלא ראינו כאן כבר שנים.

הייתי הסניגור הכי גדול של הטריו האגדי שלנו, גם בימים הכי קשים(דיוני “הם לא מספקים מספרים”) לרוב הייתי בדיעת מיעוט, הטריו הזה היה הכי טוב שאפשר בהרכב שכלל את מרסלו בשיאו, קרבחאל בשיאו ומר שער למשחק המשחק ליד בנזמה למעלה, ברגע שהסגל הוא הסגל העכשווי הטריו הזה טוב רק למשחקים נגד סיטי, צ’לסי וליברפול, ולא כל שנה יקרה נס וניקח צ’מיונס מעמדת נחיתות ברורה, יש לשנות את מאזני הכוחות.
בליגה ב 95% מהמשחקים אין שום הגיון לעלות עם הטריו האגדי, במשחק האחרון ראינו גם בבמחצית הראשונה מה קישור אתלטי ודינאמי יכול לעשות מול קבוצות תחתית.

מבחינתי לא לראות קשר אחורי שבורח אל לפני קשרי ה 50-50 כשאנחנו מנסים לבנות התקפות מאחורה זה כבר שינוי מרענן.