דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

קודם כל הוא כבר לא הגרזן הטוב בעולם.
שנית, גרזן זה רק חלק מתפקיד הקשר האחורי. זו מכבסת מילים יפה כדי להגיד שהוא מתקל נהדר וראשון לכדורי הגובה, אך לא מספיק טוב על הכדור ברגל ומאבד יותר מידי כדורים.

הוא כבר היום לטעמי לא בטופ של הטופ. וסטטיסטית לפי הגיל הוא גם לא יחזור לשם. תמיד יש הפתעות, אבל אני לא אשים את כל הכסף שלי על הפתעה.

לא. אבל לא מדובר בילד כשרוני רגיל, מדובר בשחקן על שכל אירופה רדפה אחריו. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה היה כזה הייפ סביב שחקן צעיר שאינו שחקן התקפה. דוגמאות של ילדים שלא פרצו לא תקפות כאן.
מדובר בשחקן שכבר פותח בנבחרת צרפת ושלא במקרה עלה 80 מיליון.

למה מביך? זה נכון.

הוא חידש חוזה לפני שנה

כאשר לפני שנתיים הוא קיבל הארכת חוזה

בתאכלס זה פחות האתגר, אלא יותר הכמות כסף שהוא הולך להרוויח כל חודש בחוזה של 4 שנים עם אופציה לשנה נוספת.

המרוויחים הגדולים מעזיבת קסמירו:
-יונייטד שמקבלים קשר אחורי מעולה עם המון ניסיון ווינריות.
-סאביוס אשר הולך לקבל יותר דקות
-צ’ומאני אשר הולך לתפוס את עמדת הקשר האחורי בבלעדיות.

-קאסמירו שירוויח פי 2 ולאורך שנתיים יותר ויהיה במרכזו של פרויקט ולא מחליף.

קאסמירו לא ישחק מחר כמובן. קרוס בחוץ עם שפעת. רודריגו עדיין פצוע מה שאומר שפדה בטח יפתח שוב באגף ימין. מניח שהקישור שלנו מחר יהיה מודריץ’, טשואמני וקמאבינגה.

למען הסר ספק- אני ממש לא חושב שאנשים הפורום פה מבינים יותר מפרז, קרלו או האחרים.
אבל זה לא משנה מה הסיבה (חוסר הבנה, יהירות, תקציב דל וכו) התוצאה היא ששוב כרגיל אנחנו מתחזקים בקיץ בזמן שהיריבות שלנו מתחזקות מאד.
אני אגיד עוד פעם, גם עכשיו אחרי שפספסנו המון שחקנים עדיין ישנם שחקנים שיכולים לשפר את הקבוצה, לסיים את חלון ההעברות ככה שה פשוט אסון.
אגב גם אני חושב שבסך הכל ההעברה הזו הגיונית וזן כנראה ההזדמנות האחרונה שלנו לעשות אקזיט על קאסה, הבעיה שלי היא שגם עכשיו לא יגיע כלום במקום.

זה אומר שאפשר כבר עכשיו לרשום 3 נקודות בקופה.

פוטנציאל לקישור ברמה היסטורית לדעתי

שמע, אנצ’לוטי בעצמו אמר עכשיו שטשואמני הוא המחליף של קסמירו ובמידה ונצטרך קרוס ישחק אחורי.

אם אתה לא זוכר, אני הכי בעד לשנות את המערך הזה למערך 442 או 4213. היו לנו (לי ולך) הרבה מאוד דיונים בהקשר הזה.
עם זאת, יש רצוי ויש מצוי. התחלנו את העונה עם אותו מערך וכנראה שכך זה ימשך.

מתקל נהדר וראשון לכדורי גובה? אשכרה ככה סיכמת את קסמירו?
וכן, עדיין הוא הגרזן הטוב בעולם. נכון, יש לו בעיה כשהוא עם הכדור, ועדיין היכולת שלו לאפשר לשאר השחקנים מסביבו לתקוף בשקט בידיעה שיש מי שיכסה על כל הפקרות שיחשקו בה שווה כל חסרון טכני שלו.

אתה ממש נסחף לטעמי. הייתה לו תקופה רעה בתחילת סלש אמצע השנה אבל הוא הציג יכולת מעולה לקראת הסוף. נכון, לא הכי טובה בקריירה שלו, אבל עדיין טופ של הטופ.

עדיין, הוא מעולם לא חווה את הלחץ שנקרא ריאל מדריד. זו עונה ראשונה שלו ברמות האלו ואף אחד לא מבטיח שהוא יעמוד בלחץ ובציפיות. אני לא מדבר על יכולת על הדשא, נטו חוסן מנטלי.

במשחק הליגה הראשון אנצ’לוטי מאוד הפתיע, ואם הוא מוכן לוותר על קאסמירו הוא כנראה מתכנן להמשיך להפתיע.

באותן הדיונים שהזכרת אמרתי שאני הכי בעד קישור דאבל פיבוט, צ’ומה וקמא כיום זה אחד הצמדים הכי טובים שאפשר לחשוב עליהם למערך דאבל פיבוט בכדורגל המודרני.

טוני קרוס יכול לשחק קשר אחורי כמו שאני יכול מחר להיות המחליף של בנזמה.

אתה מדבר על מפעל חיים או על הקאסמירו הנוכחי?
מבחינת הקריירה קאסמירו היה קשר אחורי נהדר.
בשנה האחרונה היה פה דיון בו אנשים העדיפו ילד בן 19 שאינו קשר אחורי על פני אותו קאסמירו. אז כן, סיכמתי את קאסמירו הנוכחי כשחקן לא מספיק טוב לצערי.
בהמון משחקים אפילו עם קרוס כקשר אחורי נראינו טוב מאשר עם קאסמירו, אבל זה כבר תלוי צורך.
אז כן, עם טשואמני אני די בטוח שנראה טוב יותר, בטח ובטח לטווח הארוך כשהוא יקבל יותר ניסיון ויפתח חיבור מהר יותר עם קאמבינגה.
המכירה הזו גם בתקווה תעזור לנו להנחית קשר נוסף (הקיץ או קיץ הבא) שישלים את קישור העתיד שלנו, כי לטעמי פדה לא משלים את קאמבינגה וטשואמני מספיק טוב.

אתה מציג את זה כאילו היכולת החלשה היא היוצאת מן הכלל בעוד דווקא היכולת הטובה היא היוצאת מן הכלל

קודם כל לא ברור לי מאיפה הזלזול הזה. אפשר לחשוב שעם טוני קרוס כקשר אחורי נראינו כל כך רע.
זה בהחלט רחוק מלהיות מושלם, אבל זה נתן לנו המון טכניקה בקישור במשחקים בהם היינו צריכים להחזיק בכדור.
החיסרון הכי גדול של קרוס כאחורי היה הרוך של הקישור, זה קרה לרוב כשלצידו שיחקו איסקו וחאמס. עם מודריץ וקאמבינגה למשל לפניו הקישור יהיה הרבה יותר אגרסיבי, ועם קאמבינגה ופדה בכלל. זה בהחלט יכול לעבוד.
ושוב, אני מזכיר שזה הפלאן בי שלנו. זה לא שמישהו חושב למשל שנאצ׳ו הוא מגן שמאלי מספיק טוב, פשוט לא חושבים שמגן שמאלי מחליף שווה לנו 60 מיליון למשל. כנ״ל לגבי קרוס כקשר אחורי. זה פלסטר מספיק טוב כדי לא לבזבז 60 מיליון על פלסטר אחר.
גם שוב אני אוסיף שככל הנראה היה שם רצון של קאסמירו לעזוב או לקבל שכר גבוה יותר. להשאיר אותו בכוח לא היה גורם לו להציג כדורגל טוב יותר ואפילו עלול היה ליצור בעיות בחדר ההלבשה.

בנוסף, סלח לי, אבל הכדורגל הכי טוב של ריאל לא שוחק כשאתה פתחת בחוד של ריאל. אתה יודע אבל מי כן פתח בהרכב ששיחק את הכדורגל הכי טוב של ריאל? קרוס, כקשר אחורי…

במסיבת העיתונאים אנצ’לוטי אמר בפירוש שזו לא החלטה שלו אלא שזה הרצון של קסמירו. יתרה מזאת,רק אתמול הוא שמע על העזיבה האפשרית שלו. זה לא שזו התוכנית של אנצ’לוטי. מה שהיה לפני שבוע כלל לא רלוונטי.

באותם הדיונים אני גם הסכמתי איתך. הבעיה היא האם קרלו מסכים איתנו. במשחק הראשון העונה שיחקנו 433 קלאסי רגיל ומשעמם לאורך רוב המשחק.

כמובן. מלבד התקופה ההיא הוא יציב ביכולת. אני יכול להסכים על איזושהי נסיגה ביכולת, לא יותר מזה. אתה מגזים בכך שאתה מסכם לו כבר את הקריירה.

מה הכוונה בלסכם קריירה?
רק טענתי שהוא כבר לא מספיק טוב כדי לפתוח בריאל כשטשואמני חתם, ויש לנו גיבוי סביר לעזיבה שלו (בין אם קאמבינגה ובין אם קרוס).
אני גם לא חושב ששחקן מחליף לעמדה אחת שווה לנו 70 מיליון, על אחת כמה וכמה כשהוא מעוניין לעזוב.

מקצועית ברור שנחלש, לא חושב שהתרומה המקצועית שנקבל משחקן בירידה שכבר עונה שעברה אכזב וגם רוצה לעזוב שווה לנו יותר מ70 מיליון.

אגב, חשוב לזכור שבנוסף ל70 מיליון יש גם משכורת שנחסכה. אולי משכורת סבירה של 10 מיליון אבל זו עדיין משכורת.
זו משכורת שגם אולי היינו נתקעים איתה לעוד עונה משום שהשחקן עצמו נמצא בירידה ואולי עונה הבאה כבר לא יהיה לו ביקוש. בטח ובטח כשאת רוב העונה הוא יבלה על הספסל.

אני מאוד אוהב את השחקן למען הסר ספק, חושב שמגיע לו לעזוב בכבוד ולהכניס לנו כסף מאשר להזדקן ולהפוך לנטל.

כשקרוס שיחק קשר אחורי בפעם האחרונה הוא היה בן 25,היום הוא בן 32,גם אז הוא היה איטי ורך,אז היום אתה רוצה אותו קשר אחורי?

לא חושב שקאסמירו נחלש משמעותית בעונה האחרונה. רק מבחינה התקפית הוא לא סיפק את המספרים שנתן עונות קודמות. בעבודה העיקרית שלו כקשר אחורי הוא עדיין היה מספר 1.

קאסמירו היה השחקן שדה הכי טוב שלנו בגמר מול ליברפול בפריז, והשחקן הכי טוב בגמר מול פרנקפורט.

קשה אבל אפשרי לקבל את העזיבה של קאסמירו. יש היגיון כלכלי וגם מקצועי (לתת אפשרות לטשואמני וקמאבינגה לפרוח). לא צריך לתרץ את העזיבה שלו בירידה ביכולת. הוא היה ונשאר שחקן על.

אגב, אם אנצ’לוטי מתכנן לעלות עם קרוס בתור קשר אחורי אז לא הייתי מוכר את קאסמירו גם תמורת מיליארד יורו…

אגב הקישור הדינמי הזה נותן לנו עוד כמה אפשרויות. מערכים בלי שני שחקנים על אותו קו כמו שלושה בלמים ** או יהלום שבהם יש יותר אחריות לקשרי אמצע לסגור את הקיצוניים יכולים לעבוד יפה כי בתמורה אתה משחרר את ההתקפה. קמה וורדה שניהם יכולים לכסות כמו עצומה של שטח (את צ’ומה עוד לא ראיתי מספיק). מסכים עם ההנחה הכללית שמה שצריך לעשות זה לשנות דיסקט, אני חושב שזה התחיל עוד בעונה שעברה כשלמדנו שיש שחקנים שהם טובים יותר מאשר רק לנצח משחקי ליגה קלים עד בינוניים.

** שלושה בלמים מעניק עוד יתרונות כמו ששלושתם ברמה גבוהה מאד וואלורדה שהוא קלאסי בימין. ויני ובנזמה גם ככה משחקים די חופשי. מצד שני בהכירי את המועדון הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס

רוצה? לא. בגלל זה הוא לא קשר אחורי אלא גיבוי. יש לנו גיבויים קצת יותר דחופים בקבוצה כמו מריאנו כחלוץ, או נאצ׳ו מגן שמאלי (וימני עם הכשירות של קרבאחל והחורים של ואסקז).

אני יוצא נגד אמירות שזה כישלון ידוע מראש.
קודם כל זה אולי קישור רך יותר אך גם טכני הרבה יותר. כלומר יש פה טרייד אוף ולא רק חיסרון.
שנית, קרוס איסקו וחאמס כבר לא יפתחו יחד, וזה היה הקישור הרך מידי. עם קאמבינגה ופדה האגרסיביים הרבה יותר מאיסקו וחאמס, זה ייראה אחרת. לזה אפשר להוסיף את מודריץ שגם הוא לא מפחד ממאבקים.
שלישית, כשקרוס היה קשר אחורי לצד מודריץ׳, לפני שהוא נפצע, זה היה הקישור הטוב ביותר שראיתי בריאל. לא הייתי בונה על זה כקישור הראשון, אך כגיבוי לאם שחקן שלא נוטה לפציעות ייפצע, זה מספיק בהחלט.

נחלשנו משמעותית הקיץ הזה, כנראה ברמה הכי גבוהה מאז שכריס עזב. רק מה שחסר לנו עכשיו זה למכור את אסנסיו עבור נזיד עדשים ולמצוא את עצמנו עם לוקאס ואסקס כקיצוני ימני…

וואלה קיץ מבאס ברמות. כל כך הרבה תרחישים של בסט קייס צריכים להסתדר כדי שיצא משהו מהעונה הזאת שזה בלתי אפשרי. צריך שטשואמני יתאקלם מושלם ויהיה וורלד קלאס, שקרוס ומודריץ ישמרו על רמה גבוהה, שקמא ימשיך בנסיקה, שקרים איכשהו ישלוף עוד עונה מהסרטים בגיל 35, שויני יוכיח שזאת לא הייתה הבלחה חד פעמית, שרודירגו יהפוך לקראק סוף סוף, ומעל הכול שמנדי יפצע לחצי שנה ושאלאבה יוסט לעמדת המגן השמאלי באופן קבוע.

נראה שהולכים לעונה לא פשוטה בכלל מקצועית.

גם בלי כל התרחישים הללו נקבל קבוצה לא פחות חזקה מעונה שעברה.

• גם אם טשואמני לא יעמוד בציפיות זה לא אומר שהוא יהיה פחות טוב מקאסמירו. הציפיות ממנו הן שהוא יהיה טוב ושלם יותר מקאסמירו בשיאו, אז לא כל אי עמידה בציפיות שקולה לכך שהוא יהיה חלש מקאסמירו בשפל, וזה הקאסמירו שקיבלנו עונה שעברה.
  • גם אם קאמבינגה לא ימשיך בנסיקה, עדיין לא נקבל שחקן פחות טוב מעונה שעברה, ורוב הסיכויים שהוא כן ישתפר.
  • את עונה שעברה עשינו עם מנדי כמגן, העונה הנוכחית לא תהיה פחות טובה אם נשחק עם אותו מנדי.
  • רודריגו עונה שעברה לא היה וורלד קלאס, אז גם אם העונה הוא לא יהיה זה לא אומר שנחלש.
  • לגבי בנזמה וויניסיוס אין הרבה מה להוסיף כי לשיפור או היחלשות שלהם אין שום קשר לרכש שבוצע או לא בוצע.
  • אסנסיו עדיין כאן ואני בספק שהוא יימכר מבלי שיגיע מחליף.

להשיג יותר מעונה שעברה יהיה קשה על גבול הבלתי אפשרי גם אם נהיה קבוצה טובה פי 3. אנחנו גם עם קאסמירו לא בטופ 3 באירופה.
גם סיטי, גם ליברפול, גם צ׳לסי וגם טוטנהאם התחזקו.
פריז סוף סוף קיבלה את מסי באמת.
ברצלונה עם מסע רכש מרשים מאוד שיהפוך אותם למסוכנים הרבה יותר.

לא יודע למה, נפלה עליי אופטימיות פתאום. אני מתחבר גם להודעה המוקדמת יותר של גב בעניין.

המעבר הזה של קאסמירו, עם כל הצער שבדבר, יחייב את קרליטו השמרן להשתמש בכלים החדשים שהוא קיבל. כבר בשנה שעברה טענתי שאפשר וצריך לשלב את קמא הרבה יותר מהר ממה שאנצ’לוטי עשה, אז עכשיו הוא יהיה חייב לעשות את זה - עם שני הצרפתים הצעירים שבקישור שלנו. יכול להיות שתהיה לנו תקופת הסתגלות קשה בהתחלה, עם ההתרגלות של צ’מא לקבוצה החדשה, ועם ניסיונות לא מוצלחים של קרוס כקשר אחורי - אבל בסוף זה יתאפס. אני עוקב אחר צ’מא כבר תקופה והוא הדבר האמיתי, הוא ילמד את התפקיד מהר מאוד. וגם אנצ’לוטי עם כל השמרנות שלו, מבין כשהדברים לא עובדים (כמו שהיה אגב בשנה האחרונה בתקופה שקאסמירו היה פצוע, ובסוף הוא נתן את המושכות לקמא).

לגבי ההתקפה - ויני מראה במשחקים הראשונים העונה שהתקופה הטובה שלו לא הייתה הבלחה חד-פעמית, ושהירידה ביכולת הייתה בעיקר עניין של תשישות. עם רודריגו שכבר הוכיח את האיכויות שלו בצד שמאל, ובתקווה גם עם עזרה בצד שלו בדמותו של אלאבה (זה כבר התחיל, בוא ניתן את ההזדמנות לדווידה לעבוד עוד על אבא שלו), אני מאמין שגם התקופה הטובה של ויני תארך יותר זמן השנה. לגבי בנזמין באטן כבר אין לי מילים, אני לא יודע להסביר את הפיזיולוגיה שלו בשפה של בני אדם.

בקיצור, יש לי תחושה שנוכל לעשות שולה פנינים (הפוך על הפוך) יפה מאוד בסוף העונה הזאת מכל נבואות הזעם שלנו עכשיו :slight_smile: