דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

עד עכשיו הייתי על הגדר עם נטייה להסכים עם כל מי שכתב ברחבי הפורום שיש מאמץ עילאי לנפח כל שטות עם אמבפה מאז שדחה את ריאל, ושאלו בסה״כ סיפורי-סופרסטאר שלא חורגים מהנורמה. אבל אם עושים כזה סיבוב פרסה פחות מחצי שנה אחרי חידוש חוזה סופר-מתוקשר בסכומים אגדיים (כלומר - כמעט בוודאות לא מדובר בתכסיסי מו״מ), יש שתי אופציות:

1. פאריז התנהלו בצורה לא מקצוענית מול אמבפה. סיפור כלשהו שחורג מהנורמה.
  2. אמבפה הוא רעל בחדר ההלבשה ברמה שלא חשבתי שהוא.

(כמובן קיימת גם אופציה 3 שמדובר בהרבה אוויר חם, עם כל הכבוד לדיווחים מכל המקורות האמינים ביותר שניתן למצוא).

המקום היחידי שמתאים לילדון הזב חוטם הזה זה לשחק באיזה אל ראיין מהליגה הסעודית להרוויח 200 מיליון יורו בעונה ולשלוט בכל דבר במועדון עד רמת איזה סבון שמים בשירותים.

מעולם לא ראיתי שחקן מודרני מתנהג ככה. אפילו מסי ורונלדו, שעשו פי אלף ממנו בקריירה, לא הגיעו לרמות כאלה של פרימדונה.

לא מדויק, למילאן יש אופציית רכישה אחרי כל עונה. הם העדיפו לא לממש אותה עונה קודמת ואני גם לא חושב שהם יממשו אותה העונה. האומנם האופציה היט בסביבות ה25 מיליון אבל לקבוצת האחזקה האמריקאית יש אינטרס ברור למכור את הקבוצה ולכן הם לא משקיעים סכומים כאלה. אלא מהמרים על צעירים לא מוכרים במחירי זנות. זה עובד להם נהדר עד עכשיו אז שאפו להם. לדעתי הם גם יצליחו למכור את הקבוצה בקרוב.
לגבע אמבפה, אין לי רגשות טינה אליו. ההישארות שלו בפאריס הייתה בצורה פראית (עיתונאים, נשיאים ומי לא). ואני יודע שאני לא הייתי מצליח לסרב לכל הנ"ל. הכעס היחידי שלי כלפיו זה שהוא חשב שאנחנו מועדון קטן שצריך לחכות לאיזושהי תוכנית טלוויזיה בשביל לדעת מה הוא החליט. והוא הפסיק לדבר עם פרש בזמן אמת.
אני לא חושב שהוא יעזוב בשנתיים הקרובות, אז הידיעות האלה לא כל כך שוות התייחסות.

כותבים שאין פה אופצית רכישה, אלא בעצם שזה סתם שמועה שרצה ברשת.

מילאן כבר נמכרה לREDBIRD
https://www.si.com/soccer/2022/06/01/ac-milan-sale-redbird-capital-serie-a

העזיבה שלו לא תלויה רק בו, אלא גם בפסז. בסופו של דבר הוא חתום על חוזה עד קיץ 2025.

תודה על מילאן, לא ידעתי שהיא הצליחה להימכר חודש שעבר. עצוב שזה לא מסוקר בכלל בתקשורת הספורט הישראלית. ואני עוד יותר שמח שזה לא הקבוצה מבחריין שקנתה.
לגבי בראהים, קשה באמת לדעת. ראיתי גם כתבות שיש אופציה בסוף כל עונה. נידע יותר טוב שנה הבטה. בכל מקרה אני לא חושב שהוא יהיה חלר מריאל עתידית.

סיכום שלי להתפתחות הנוכחית בסאגת אמבפה:

א. קארמה איז אה ביצ’. בן-אדם שאי אפשר לסמוך עליו שיכבד הסכם ג’נטלמני שסגר שנה קודם עם קבוצה אחרת, אל תצפה גם שיכבד הסכם שסגר איתך.

ב. לדעתי האישית, הסיפור די פשוט. להפעיל לחצים כבדים ולא פרופורציונליים על אדם עד שיגיד ‘רוצה אני’, ובניגוד לרצון האמיתי שלו, זה אף-פעם לא רעיון שיכול להחזיק לאורך זמן.

ג. מישהו יודע מה סעיף השחרור הנוכחי של הצב? אני מדבר כמובן על הסכום שיעלה לנו להשתחרר מהסאגה הנוראית הזאת כבר. אני מוכן לערוך מגבית.

היחיד שסיקר את זה היה דסקל, כל השאר פשוט ציינו את זה.

בנוגע לדיאז, עונה שעברה הוא לא סיפק את הסחורה בכלל. אולי העונה הוא יצליח לעלות את הרמה על מנת להוכיח לו שהוא שווה מקום בתור מחליף, אבל רוב הסיכויים שהוא ייסים כמו בורחה מיוראל.

מה דעתכם על העניין ההולך וגובר שלנו בבלינגהאם?

תלוי במחיר. לא שווה את הסכומים המגוחכים שדורשים עליו, לא שחקן שובר שוויון.
אבל שחקן טוב, עם אתלטיות וורסטיליות מאוד נוכחת וזה מה שריאל הנוכחית מחפשת, אז הוא יכו מאוד להתאים לנו ולמה שאנחנו מחפשים. אבל בטח לא במחירים של 100+ שמדברים עליהם.
תריך גם לזכור שקרוס נוטה לפרוש, ולוקה מתחיל להיראות כמו בן 37 (כבר קשה לו להשלים 90 דקות משחק אחרי משחק בניגוד לפעם). מה גם שנראה שהוא לא מתכוון לפרוש מהנבחרת, לצערי עם כל האהבה ללוקה זו אמורה להיות דרישת בסיס עבור חוזה חדש בגיל שלו. אה, וגם סבאיוס כנראה לא יאריך חוזה.
אז לסיכום, כן שחקן טוב, כן מתאים לנו, כן יש לנו צורך בעמדה שלו. אבל ממש לא בסכומים האלה. אפשר להביא שחקנים אחרים במחיר הרבה יותר נמוך ולבזבז את הכסף הזה על עמדות קריטיות כמו מגן ימני ושחקן נוסף להתקפה.

ברנרדו סילבה לעניים.

כאילו, להיפך - בגלל שהוא אנגלי, הוא יעלה 50% יותר מסילבה, עם 50% פחות יכולת (ואני נדיב). אם אפשר את סילבה (והסימנים מעידים שאפשר), אין שום סיבה להביא את התחליף המשונמך.

לא מבין את הזלזול בבלינגהם.
נתחיל מכך שהוא בן 19! הוא לא מוצר מוגמר אלא רחוק מכך. מוזמנים להסתכל איפה רוב השחקנים הגדולים היו בגיל 19, ובפרט איפה ברנרדו סילבה היה בגיל הזה.

ברשותכם אתחיל בפסקה קטנה על איך שאני רואה את הקישור. קישור צריך איזון. היו המון דיבורים על הקישור העתידי של וולוורדה, קאמבינגה וטשואמני ורובינו מהר מאוד ראינו את הבעייתיות בקישור הזה. חסר בעל בית. חסר שחקן שינהל את ההתקפה ושהכל יתחיל דרכו, שחקן שיבוא לקבל את הכדור, שישחרר אותנו מהלחץ באמצעות יכולת טכנית.
כזה שחקן הוא בלינגהם, זה בדיוק מה שחסר לנו ביום שאחרי מודריץ’ (וקרוס).

המספרים שלו ב2 העונות האחרונות מטורפים לקשר מרכזי ואני רק מדמיין מה הוא יוכל לעשות אצלינו לצד שחקנים אתלטיים והגנתיים כמו טשואמני, פדה וקאמבינגה.

המחיר בהחלט מרתיע, אבל הוא בהחלט נראה כמו הדבר האמיתי. גם טשואמני עלה קרוב ל100 בסוף, מישהו מתחרט על ההגעה שלו? להביא אותו בלי לחשוב פעמיים, שחקן כמוהו ולסגור את הקישור שלנו באמת לעשור הקרוב.

כל קשר טכני הוא ברנרדו סילבה לעניים.
רוב השמועות מקשרות את סילבה לברסה. לא רואה אותו נוחת בריאל לצערי (הלוואי שאטעה).

1. לא רואה סיבה שלא יהיה כסף לגם וגם. קיץ שעבר היו לנו 200M לאמבפה שלא שולמו, הקיץ הזה הושקעו 100 בטשואמני, ולתקציב יתווסף כסף. לכל זה אפשר להוסיף את ה70 שקיבלנו מקאסמירו.
  2. להשלים את הקישור שלא יהיה תלוי במודריץ בן ה38 זה בהחלט רכישה קריטית. אנחנו לא מדברים על בלם חמישי אנחנו מדברים על קשר להרכב שכנראה יהיה הקשר המוביל בעשור הקרוב.
  3. אשמח שתמנה לי את החלופות הטובות יותר. מי הם כל אותם מגני על שרק מחכים בתור שנסתכל לכיוונם?

יש שחקנים שאתה קונה בגיל 19 כי אתה יודע שהם משהו מיוחד. בלינגהם הוא כזה.

לסיכום: בהנחה הלא סבירה שברנרדו רוצה ריאל - להביא את ברנרדו. בכל מקרה אחר, אין שחקן טוב מבלינגהם לקישור שלנו. זו תהיה רכישה שלא נתחרט עליה לדעתי.

להביא את בלינגהאם כשיש לך את פדה וקמאבינגה בסגל זה לא חכם, להביא את בלינגהאם ב 150 מיליון כשיש לך את פדה וקמאבינגה בסגל זה כבר גובל בטימטום.
תשאלו את יונייטד כמה באמת שווים אנגלים צעירים שמצטיינים ונותנים מספרים טובים בדורטמונד ועולים טרליון יורו.

אם לא היה אנגלי היה עולה 40 מיליון והיה שווה לקחת עליו סיכון, אבל לשלם על ילד בן 19 כ 150 מיליון יורו ולקוות לטוב ?

קמאבינגה לדעתי יותר טוב, גם יותר מהיר וגם יותר אגרסיבי ועושה הגנה יותר טובה, עם הזמן ישפר את המשחק שלו קרוב לרחבה ויהיה מפלצת.

להביא מגינים ושחקני התקפה.

בקלאסיקו פדה היה בעל הבית כשהוא באותו מגרש עם אגדות כמו קרוס, בוסקטס ומודריץ’.
קמאבינגה ופדה יהפכו לבעלי בית מול כל קישור בעולם, צריך עוד קצת ניסיון, זה יבוא עם הזמן כששיחקו ביחד עוד ועוד ושיתוף הפעולה ביניהם ישתפר.

אנחנו כבר שנים משחקים אותו חרא של משחק עד שאוהדים שלנו התחילו להאמין שצריך לשחק ממש לאט ומשעמם וככה אתה “שולט” במגרש, בנתיים הכדורגל בשאר העולם התקדם.

זה לא מספיק. בעונה הבאה סבאיוס, קרוס, ואולי אפילו מודריץ’ כבר לא יהיו פה. מה שבעצם משאיר אותנו עם טשואמני וקמאבינגה, וזהו בערך. אם ממש רוצים גם וואלוורדה אבל זה קצת לא הוגן כי וואלוורדה הוא טוטאל פוטבול ורלוונטי לכל העמדות.

נדמה לי ש-2 קשרים (אחד אחורי פרופר ואחד יותר התקפי. בתכלס אולי אפילו צריך עוד אחד) זה בערך הדבר הכי דחוף לנו בקיץ הבא. לאחר מכן הייתי מתמקד בחלוץ מחליף ובווינגרים. רק אחר כך הייתי חושב על מגנים שהם מהעמדות הפחות בעייתיות אצלינו. לא מבין את הקטע הזה שכולם פה כל הזמן רק רוצים מגנים. קרבחאל ולוקאס ואזקס בימין ומנדי את אלבה בשמאל זה יותר טוב ממה שיש לכמעט כל מתחרה אפשרית שלנו על כל תואר רלוונטי.

אולי לא ראיתי משחקים שלו, אבל מסרטונים ותקצירי משחק של דורטמונד הוא נראה בול בסגנון של פדה וקמא רק עם אחד על אחד יותר טוב (בפער) - בין בדריבל בין מול השער, הוא גם תמיד מחפש את השער במיקום התקפי, אבל שום סימן ליכולת ותפקוד במגרש של מנהל משחק ושל שחקן שמשתחרר מלחץ
כלומר ממה שנראה הוא לא עשה את התפקיד הזה, ואם הוא השתחרר מלחץ פעם פעמיים זה לא מעיד… גם פדה וקמא עשו את זה, מה שאנחנו צריכים זה שחקן שזאת תכונה אצלו, ותפקיד שהוא מבצע.

בגלל זה אני יותר מתחבר לשמועות/פנטזיות על סילבה ובארלה, שאלה שחקנים נהדרים וברמת טופ והם באמת מנהלי משחק.
את מה שאמרתי לא רואים בבלינגהאם, עם כל הפוטנציאל והוא באמת שחקן מעולה כבר עכשיו הוא עוד בוקס טו בוקס רק הרבה יותר התקפי ממה שיש לנו, אבל לא בטוח שיהיה מנהל משחק טוב יותר או בכלל טוב

בקשר לזה מדברים על 425 מליון כרגע בתקציב שריאל יכולה להשתמש לרכש. לא אומר שבטוח ישתמשו בזה עכשיו, אבל זה בערך התקציב

אולי בליגה, אבל לאנגליות - צלסי, ליברפול וסיטי יש יותר טובים.
בלי קשר, קרבאחל פציע, מזדקן ועם ירידה ברמה. על ואסקז קשה לסמוך מול קבוצות חזקות כמגן
מנדי זה השחקן הכי נגר וחסר טכניקה שראיתי שמשחק בריאל מדריד ואלאבה גם לא מתופקד שם ברוב הזמן וגם כבר נראה שקשה לו פיזית לרוץ על הקו 90 דקות וזה כן פוגע לו ברמה כשהוא כן משחק כמגן

אם רוצים לשחק כדורגל התקפי וטוב חייבים לשפר את העמדות האלה אם תהיה הזדמנות להביא מישהו מספיק טוב
מנדי יעיל מול קבוצות חזקות כי ההגנה היא הצד החזק שלו (דרך אגב גם שם הוא עושה המון טעויות מסוף עונה שעברה הוא כבר לא ״בלתי עביר״ אז גם בפן הזה הוא כבר לא ככ טוב) אבל רוב הזמן ריאל משחקת מול קבוצות קטנות שבאות לעשות הגנה וזה כמו לשחק עם שחקן פחות

שוק המגינים לא משופע השחקנים לבטח לא כאלה שריאלי להביא.
אולי הגיע הזמן לגדל איזה מגן בית חדש סטייל דני?

סיטי-אני מסכים שהמגנים הפותחים שלהם עדיפים משלנו.
צ’לסי-ג’ימס ריס מצד ימין הוא מפלצת, אבל משמאל יש לך את אספיליקווטה שהוא הרבה פחות טוב ממנדי.
ליברפול-ארנולד השנה הוא חור עצום, בכללי הוא לא שוס בהגנה.
רובטרסון?לוקח את מנדי עליו בכיף.
בעולם יש לך את חכימי שהוא שהוא נהדר התקפית, אבל פחות טוב הגנתית.
אין ממש מגנים יותר טובים בשוק כיום או כאלו שתוכל להביא במחיר סביר.

יונייטד זה בית קברות לשחקנים, כל שחקן שמגיע לשם פשוט נהרס. זאת לא דוגמא לכלום ושום דבר.
קרוס פורש בסוף העונה או לכל היותר סוף עונה הבאה[לפי הדיווחים], מודריץ’ הולך להיות בן 38 עונה הבאה, סאביוס צפוי לעזוב בחינם.
להביא אותו ב150 זה לא טירוף כיוון שהוא צעיר עם פוטניצאל עצום, בנוסף על כך יש לך את האופציה של להחזיר עליו את הרווח במכירה עתידית.
להביא את סילבה זה בעייתי, גם בגלל שבארסה רוצה אותו אז זה יכול לגרום לו למחיר שלו להגיע למחיר סביבות בלינאגהם או קרוב אליו.

לא נראה לי שיתנו לקרוס ומודריץ’ לעזוב באותו הקיץ, לדעתי פרז ישאיר את שניהם גם לעונה הבאה עד שפדה וקמא ישתלטו על הרכב.
בהתקפה המצב יותר קשה, יש לנו רק 3 שחקנים שם ואחד מהם יהיה בן 36 ובלי מחליפים.

פדה זה קשר על, הוא יכול להיות המגן הימני הכי טוב בעולם, יכול להיות קיצוני מצויין, אבל בחודשיים האחרונים הוכיח שהוא יכול להיות אחד השחקנים הטובים בעולם מעמדת הקשר, הייתי מאוד סקפטי ביכולת שלו לשחק בקישור ולכן אמרתי שעדיף שיהיה מגן ימני על, אבל בחודש האחרון הוא הוכיח שהוא יכול לעשות הכל, בקלאסיקו פשוט נתן מופע, גם היה מגן, גם ניהל את המשחק, גם הבקיע מעמדת הקשר ההתקפי ובישל את הפנדל מעמדת הקיצוני הימני.
ברגע שיפסיקו לבקש ממנו לעשות את העבודה ההגנתית של קרבחאל או לחלטר בעמדת הקיצוני הוא עוד יותר יתפוצץ, במקום להגיע מקו הרוחב שלנו ולהבקיע אחרי שעזר לקרבחאל הוא יצטרך לעשות זאת רק ממחצית המגרש.

אם אחד מבין קרוס ומודרית’ עוזב חובה להתאבד על סילבה(הייתי מתאבד עליו גם בלי קשר לעזיבה).

אם אלאבה היה משחק קבוע מגן שמאלי וואסקז ימני אז אולי, אבל בפועל אלאבה רוצה לשחק בלם וקרבחאל משחק לפני ואסקז, אז המגינים שלנו יותר טובים מעל מתחרה אפשרית על התארים המקומיים, על הצ’מפיונס כל מתחרה פוטנציאלית עם מגינים יותר טובים.

קרבחאל בקלאסיקו קיבל שבחים ואני ראיתי משחק חלש שלו, החמצה של לבה(היה נבדל) זה בקורה שלו, השער התחיל מהצד שלו ופעמיים נכנס עם הכתף בגב של הפולני ושופט אחר היה יכול לשרוק לפנדל גבולי שה VAR לא היה משנה, כל זה כשפדה בא לעזור לו בכל התקפה, התקפית לא נותן כמעט כלום.

מנדי נגר בן נגר שהתיקט שלו היה שהוא חומה כבר כמה משחקים רצוף אשם בשערים.

מנדי על מגן שמאלי שמבשל בממוצע בפרמיירליג מעל 10 שערים כבר כמה עונות רצוף ?

לשלם 150 מיליון יורו על פוטנציאל זה טירוף ! זה מחיר של אמבאפה/האלאנד מוכנים אחרי הרצה של שנתיים !!! ופה עוד רוצים לעשות זאת כשיש לנו שני צעירים לא פחות טובים או מוכשרים ממנו.

פתאום נזכרתי שזה גם דיון פנטזיות ולא רק העברות. אז הפנטזיה שלי לקיץ (ועדיין בגבול הריאלי) זה רכש של בארלה, ריס ג’יימס, וחלוץ עם עתיד מבטיח - או אחד שיפציע במונדיאל, או נניח בנג’מין ששקו שאני מאוד תופס ממנו.

בארלה זה הדבר הכי דומה למודריץ’ בשוק ובכלל שחקן מעולה, הגנתית והתקפית. יעזור מאוד למלא את החלל אחרי הפרישות הקרבות של מודריץ’ את קרוס.
ריס ג’יימס - שילוב של שחקן מדהים ועמדה בעייתית מאוד אצלנו. דני איבד את המהירות, את הבטחון בחלק הקדמי, ואת הזריזות להתמודד הגנתית עם כוכבים. ג’יימס הוא החבילה השלמה, בנוסף ישלים מאוד יפה את הקבוצה האתלטית בטירוף שנרקמת במדריד.
ששקו - פשוט שחקן מצוין, מהיר, סיומת, חכם וקר רוח. לא ייצור מלחמות אגו כשיישב בספסל (בשנים האחרונות של בנזמה) מכיוון שנדמה שעוד לא פמפמו לו בתקשורת שהוא כוכב-על (והוא אכן עוד לא).

סך הכל רכש נקודתי, לא מאוד יקר, צעיר, שמשלים לדעתי בצורה טובה את אופי הקבוצה שלנו ובעיקר את החסרונות שבה.
דעתכם? בתקווה שיש עוד משועממים כמוני בזמן הזה.

אנחנו כנראה רואים את תפקיד הקישור בצורה שונה. אתה חושב ששלישיה אתלטית מספיקה ולדעתי צריך להוסיף איזה בעל בית. לא סתם אנחנו עדיין כל כך תלויים במודריץ’ למרות שיש לנו את טשואמני, קאמבינגה ופדה.
בלינגהם מבחינתי נכנס בדיוק למשבצת של מודריץ’. לשחק מעל טשואמני וקאמבינגה/פדה וליצור שלישית קישור מאוד חזקה הגנתית ולוחצת, ובאותה עת גם מאוד התקפית וטובה עם הכדור.

ממש לא מסכים. מדובר באחד השמות הכי גדולים בכדורגל העולמי. שחקן שמוביל את הקישור של דורטמונד על אף היותו בן 19. שחקן שמעמדת הקשר המרכזי מעורב כבר ב7 שערים (יותר מבנזמה וכמו פדה, אך מהקישור המרכזי!). זה לא שחקן של 40 מיליון בשום עולם, ובטח שלא בעולם שבו קנינו את ויניסיוס ורודריגו ב45. גם אם היה ישראלי היה מדובר בשחקן של קרוב ל100 מיליון.

בגדול אני מסכים שיש הייפ מוגזם על שחקנים אנגלים בדרך כלל. זה לא המצב הפעם לדעתי.
אני חושב שמרוב רצון ללכת נגד כשרונות אנגליים אתה סובל ממצב הפוך בו אם השחקן היה צרפתי היית מחתים אותו גם ב150.

לא אותה משבצת מבחינתי. בקישור האידיאלי שלי לצד קאמבינגה צריך גם לשחק מנהל משחק. ככה בעיניי גם נמקסם את יכולותיו של הצרפתי ונאפשר לו את החופש כדי לעשות תנועה ודריבל.

הטענות לקישור הן לא העובדה שיש מודריץ’. הטענות הן שלצד מודריץ’ משחק קרוס ולא שחקן נייד ואתלטי יותר, ושמאחוריהם שיחק קאסמירו שהוא שחקן מאוד מוגבל.
לטעמי קישור של מודריץ’, טשואמני ופדה/קאמבינגה הוא מאוד מודרני.
עכשיו תחליף את מודריץ’ בגרסה צעירה שתעמוד הרבה יותר טוב בקצב (בלינגהם) ונקבל קישור שאמור על הנייר להיות מאוד אטרקטיבי ומודרני.
אני ממש לא מבקש עוד מאותו דבר. אני רק לא טוען שאם טענו שהקישור שלנו שם דגש גדול מידי על הטכניקה אז שצריך לעשות את ההפך הגמור. כמו בכל דבר בחיים, החוכמה היא באיזון. להשאיר שחקן טכני זו חוכמה בעיני.

כמו שדוד אמר, עונה הבאה אנחנו ללא קרוס וסבאיוס. נשאר עם 4 קשרים בלבד כשאחד מהם בן 38. אנחנו לא זקוקים לקשר אחד אלא ל2! זו רכישה סופר חשובה ואני ממש לא מספיק שצריך להסתפק בסותמי חורים. לדעתי שחקן כמו בלינגהם ייתן לנו לבנות את הקישור העתידי שלנו כשמודריץ’ יתחיל לעלות מהספסל ופדה, קאמבינגה וטשואמני יתחרו על 2 העמדות האחוריות יותר.
יש מספיק דקות לכולם ולדעתי ככה נייצר קישור בריא יותר.

כמו שכתבתי קודם. אני לא מבין למה זה או או.
מישהו פה כתב משהו על 425 מיליון. בהחלט יש לנו מספיק ל100 על בלינגהם ואז להתפנות לשחקני התקפה ומגינים.
אני גם לא מבין מאיפה השמועה על 150. הדיבור קודם היה 100, לא? לא חושב שזה ייסגר על הרבה יותר מכך. הוא לא שחקן פחות מוכח מטשואמני לצורך העניין שעלה סכום דומה.

גם אני הייתי מביא את ברנרדו סילבה אם הייתי יכול, אבל היות שזה לא המצב אני הולך לשם החם הבא ברשימה.

הדיון מאוד תאורטי כי כמובן שלא הייתי מביא את בלינגהם בכל מחיר.
בשורה התחתונה אנחנו זקוקים להרבה שחקנים הקיץ עקב כך שיעזבו אותנו 2 קשרים (סבאיוס וקרוס) ו2 קיצוניים (אסנסיו והזאר).
המגנים זו בהחלט עמדה בעייתית, אך בהתחשב במצב שנוצר יש עמדות בעייתיות ממנה. כמובן שאם אפשר אני שם על ריס ג’יימס גם 100 מיליון, אבל זה לא שוק שהאיר לנו פנים בשנים האחרונות.

בלינגהאם לא נכנס למשבצת של מודריץ’, בלינגהאם הוא במשבצת של פדה וקמא, הוא שחקן באותו סגנון כמו הצרפתי והדרום אמריקאי ולא קרוב למודריץ’.

קמאבינגה הוא לא רק “שחקן אתלטי”, הוא שחקן עם טכניקה מצויינת וראיית משחק טובה, הוא רק בן 19 וכבר עונה שנייה בריאל מדריד, הוא עוד יצבור ניסיון ויתפתח לשחקן ענק, לדעתי אפילו יותר מבלינגהאם.
פדה אחרי שצבר ניסיון וביטחון כבר מתחיל להראות איזה שחקן על הוא, בקלאסיקו הוא הניע כדור יותר טוב מקרוס ומודריץ’, נכנס לאמצע ועשה מה שרק רוצה וגם הוסיף גול ובישול לפנדל, חשבתי שהוא לא מתאים להיות שחקן קישור במערך 433, אני חוזר בי, בחודש חודשיים האחרונים עם הביטחון הוא שידרג את המשחק שלו, קרוס לא טעה כשכתב שהוא אחד מ 3 השחקנים הטובים בעולם כרגע.

השלישייה צ’ומה, קמא ופדה לא הרשימה ביחד כי זה המשחק הראשון או השני שהם שיחקו ביחד, לא בגלל שהם רק שחקנים “אתלטים” וצריכים מנהל משחק, עם הזמן צבירת הדקות ביחד כך גם המשחק שלהם ישתפר, הגיל הממוצע שלהם ביחד זה 21, אי אפשר להשוות לשיתוף הפעולה והתיאום שיש בין קרוס מודריץ’ ושאר החבר’ה.

ככה אמרו על סאנצ’ו, והתברר שמיליון שערים וחצי טרליון בישולים בדורטמונד בליגה הגרמנית לא שווים הרבה בעולם האמיתי.
לא אומר שהוא לא שחקן טוב או שלא יתפתח לשחקן גדול, רק שכרגע הוא פוטנציאל ברמה של קמאבינגה, ולשלם עליו 150 מיליון זה שיא הטימטום, אם רוצים פוטנציאל אז לזרוק איזה 55 מיליון על הילד הברזילאי החדש הזה שכולם מדברים עליו.

כישרון צרפתי יותר טוב ומבטיח הגיע אלינו ב 35 מיליון לפני שנה, יש לנו את הכישרון המבטיח בעולם(שכבר פרץ העונה), למה צריך עוד כישרון מבטיח במחיר של אמבפה והאלאנד ? לא עדיף ברנרדו סילבה וורלד קלאס אמיתי כבר עכשיו ב 70 מיליון ? זה משאיר לך 80 מיליון יורו לעוד קשר וורלד קלאס.

אני באמת לא מאמין שיש כאלה שמוכנים לשלם על שחקן אנגלי בן 19 לא מוכח ברמות הגבוהות 150 פאקינג מיליון יורו !