דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

צ’אבי אלונסו ללא ספק ברשימה (כמו גם ראול…), אבל בטווח הארוך יותר. זאת בסה"כ שנה ראשונה שלו כמאמן ראשי בקבוצת בוגרים, בקבוצה בלי יותר מידיי ציפיות, וגם אם הדברים נראים מאוד מבטיחים בינתיים - אני חושב שכולנו נסכים שהוא עוד צריך לצבור קילומטראז’ משמעותי לפני שיגיע אלינו.
אני מחפש משהו מיידי יותר. אנצ’לוטי, בנוסף לשלל הבעיות המוכרות לנו היטב, הוא לא האדם שיעמוד מול ההנהלה וידרוש את המיני-מהפיכה שדרושה לנו בסגל. אם אנחנו לא רוצים לחוות עוד עונה שבה נצפה במודריץ’ ובנזמה נמקים אל מול עינינו, אנחנו זקוקים למישהו שיעשה את זה בהקדם.
ארטטה, בנוסף למה שכבר אמרתי, הצליח להיכנס לסיר לחץ לא קטן, לקחת קבוצה לוזרית נצחית כמו ארסנל, לייצב אותה, וגם אם התוצאות לא תמיד היו מושלמות - לרכוש את אמון ההנהלה בכך שהוא מתווה דרך ברורה, ועכשיו גם נראה שמתחיל לקצור את הפירות. לדעתי האישית הוא עשוי מהחומרים הנכונים, אבל ימים יגידו.
אגב, גם האו יכול להתאים לפרופיל הזה, אבל מעבר לפערי התרבות (ולמה שכבר נאמר מעליי), לדעתי האישית הוא פחות מרשים בינתיים.

עם זאת, אני מסכים בגדול עם מי שלא ממהר להתלהב וחושש מארטטה. במצב רגיל גם אני לא הייתי מסתכל פעמיים על מאמן בקאליבר הזה, כמו שלא התלהבתי בזמנו מכל הוילאש בואשים, הלופטגים והפלגרינים.
אבל במצב הנוכחי של השוק, בדומה למה שקורה בשוק המגנים ושחקני ההתקפה, פתאום כל פלוץ הוא מלך. מעבר לשני הנפילים שתפוסים חזק בקבוצות שלהם (ושגם להם הבעיות שלהם כידוע), אני מסתכל ימינה ושמאלה ולא רואה יותר מידיי טוב מסביב. ובכל בליל הבינוניות הזה, ארטטה לדעתי הוא אופציה לא רעה בכלל, מכל הסיבות שציינתי.

הכל טוב ונכון, במדריד הוא היה מפוטר עוד בעונה הראשונה. הם השקיעו בתקופה הזו איזה 300M ברכש, חלקם התעקשויות של ארטטה כמו וייט ורמסדייל ועד עכשיו השיא שלהם היה יורופה ליג. בשתי העונות לפני כן הם סיימו מקום שמיני!

בהתחשב בזה שסארי עשה 2-3 עונות ברמה הכי גבוהה שיש ועם שחקני דרג ב’ במקרה הטוב כמו אלביול, הוסאיי, גולהאם וקייאחון- אתה צודק, כרגע זו לא אותה סקאלה. לארסנל יש כרגע חצי עונה מצוינת ועוד חצי עונה טובה בגארבג’ של עונה שעברה. אם כבר זה יותר מזכיר את לסטר לבינתיים.

אגב, ממה שאני קורא ומתעדכן לארטטה יש לא מעט כאסחים עם שחקנים. בדיוק ההפך מאנצ’לוטי וזידאן.

אדי האו- מה הקשר? הוא עשה דברים יפים עם בורנמות’ אבל אם לא היה מתמזל מזלו להגיע לפרויקט השיחים ועם רכש בול בפוני הוא כנראה בצ’מפיונשיפ. נראה לי שמיצינו את העניין של מאמן דרג ג’ מפסיד את חדר ההלבשה של ריאל מדריד תוך חודש בתפקיד.

אם פנטזיות… פליק המאמן של גרמניה ולא כל כך הולך לו שם. בהתחשב בזה שיש לו ניסיון בלריב עם הנהלות אני לא אהיה מופתע אם יעזוב בסיום המונדיאל, אז יש כאן את אפקט הזידאן של מאמן שהפציץ 2-3 עונות וחתך אבל באיירן שלו הייתה באמת משהו אחר, 4231 עם 4 שחקני התקפה, מגנים תוקפים ולחץ גבוה.

גם נאגלסמן מתקשה(יחסית) בבאיירן אבל הפיקים שלה מרשימים והסגל שלנו טוב משלהם לדעתי.

קצת קשה להגיד כי במדריד הוא היה מגיע לקבוצה הכי חזקה בליגה הספרדית, לא למקבילה של ריאל סוסיאדד בליגה הספרדית. הציפיות שונות.

ממה שראיתי זה 8 בראשונה ו-5 בשניה, והעונה הנוכחית שו השלישית. כלומר בהחלט יש מגמת שיפור ברורה בליגה סופר תחרותית.

מה זו הרמה הכי גבוהה שיש?
באליפות הוא לא זכה, והליגה האיטלקית של יובה רחוקה מלהיות הליגה האנגלית עם סיטי, ליברפול וצ׳לסי של 3 השנים האחרונות.
באלופות מתוך ה2 עונות שלו, בראשונה הגיעו לשמינית והודחו מול ריאל, ובשניה הודחו בשלב הבתים מבית קל בו שחטאר עלתה שלב.

לא בא לזלזל חלילה, עשה יופי של תקופה בנאפולי. אך מה שהוא עשה לא מרשים יותר ממה שארטטה עושה (אם כי כמובן שנשפוט בסוף העונה).

הוא עשה את זה גם עם שחקנים כמו מרטנס, אינסינייה, וקוליבאלי.
גם בארסנל יש שחקנים פחות טובים, ובטח פחות טובים מבסיטי וליברפול כנראה שבכל עמדה ועמדה.
אדגיש שסיטי היא ממש לא יובנטוס.

לא אמרתי להביא את ארטטה בלי לחשוב פעמיים, אבל הוא בהחלט יכול לתפוס מקום גבוה ברשימה של המאמנים האפשריים.

אני תופס את הראש איך אתם מדברים פה שעות על מאמנים ואף אחד לא אמר את השם תומאס טוכל…

התגובה נכתבה בתור ציניות גמורה בתור תגובה לאלו שמהללים את ארטטה בתור מחליף לאנצ’לוטי.

חחחחח, גם אנצ’לוטי עד ההגעה לריאל נראה בדרך הבטוחה שם. אבל כן, אף אחד לא צריך אותו.

מאמנים שכן הייתי שמח שהיינו מנסים:
-האנזי פליק
-פוצ’יטינו

-רב עם ההנהלה בקבוע
-לא בנאדם פשוט ולא מסתדר הכי טוב עם שחקנים
-הצליח להפסיד במירוץ האליפות עם פסז[אפילו שפוטר באמצע]

זכה באליפות עם יובה.

כבודו של אנצ’לוטי במקומו מונח אבל אברטון הייתה ג’וב של סוף הקריירה. זה שמיים וארץ בינו לבין האו, אפילו כמעט לרמה שזה לא אותו מקצוע. האו בנה את עצמו מהליגות הנמוכות עד שלקח את בורנמות’ לפרמיר ליג(ועוד היא נראתה טוב ושיחקה התקפי עד לעונת התפרקות), קרלו מלבד הקדנציה בצד הלא נכון של ליברפול מאמן אך ורק כוכבים.

בשורה התחתונה גם אם אדי האו היה גאון טקטי ברמה של פפ(והוא לא), זה לא שווה הרבה בקבוצה כמו ריאל וראינו את זה עם מאמנים לא רעים כמו בניטז, לופטגי וגם סארי, מוריניו המודרני ועוד הרבה מאמנים שנכשלו בקבוצה גדולה בגלל יחסי האנוש.

אני גם משווע שנתחיל לשחק עם טקטיקות יותר מעניינות ולא “ויניסיוס תעשה דאבל פאס עם בנזמה, אלאבה אתה בהגנה” אבל מאמנים אלמוניים זה הקיצון השני.

בנוגע לפוצ’טינו, אני גם מעריך אותו אבל בפריז זה היה מה זה רע, בנוסף לחיבה שלו לחוטבי עצים(ד"ש מויקטור ווניאמה) ולנטייה שלו למשחק מבוסס מתפרצות, לא נראה לי שזה שידוך מתאים.

טוכל- כשזה עובד זה נראה מצוין אבל בשאר הזמן תוהו ובוהו, הוא זקוק לסגנון מאוד מסוים של שחקנים וכמו קונטה נעול על מערכים ושיטות. לא הבחירה שלי.

מבחן הכדורגל. נאפולי היו ה-אופנה אז, sariball וכל החרטא שמלווה לקבוצות עם הייפ. זה שהם לא זכו באליפות זה לא אידיאלי אבל יש גבול למה אפשר לעשות מול יובה שהייתה בטופ 4 באירופה באותן השנים. יש סיבה שאותה יובה לקחה את היגוואין וסארי.

הנקודה בכל מקרה זה לא “הכדורגל של סארי> הכדורגל של ארטטה” , אלא שסארי הצליח במשך שנים ולא שלושה חודשים. אין מה להשוות כרגע.

אגב, זו עונה רביעית של ארטטה כמאמן ארסנל, הוא מאמן שם מדצמבר 2019. הוא מונה כשארסנל במקום העשירי וסיים אותה במקום ה8, לא הצלחה גדולה.

בנוגע לשחקנים- אתה מוזמן לבדוק מי היו קוליבאלי, ג’ורגי’ניו מרטנס וכו’ לפני סארי(וזה לא שהם הגיעו בגיל 18 כמו מרטינילי). כן היו כמה רכשים כבדים אבל כמעט כולם הגיעו בגרושים, חלקם עברו עם סארי מהקבוצה הקודמת שלו ושיחקו איתו בסריה ב’, ולא היו שחקני בית מוכשרים כמו סאקה וסמית’ רואו.
זה רחוק מאוד מארטטה שמקבל שחקנים במאות מיליונים.

בגלל שאיך אפשר בלי.
רונאלדו כנראה שלא ימשיך ביונייטד אחרי ינואר.
עלתה לי המחשבה, למה לא להגיע אלינו?

לפני שתקטלו אותי, בקיץ ממש לא רציתי אותו וגם לא עונה שעברה, ובכללי בכל עונה מאז העזיבה שלו הבנתי שזה היה לטובה.
אז מה השתנה?

אם נסתכל על רונאלדו כמו על מניה, אז הוא בהתרסקות אדירה. הוא כרגע נמצא בשפל ולדעתי השווי שלו והכבוד לו הוא זוכה כרגע נמוכים מהיכולת שלו בפועל. מכאן יש לו רק לאן לעלות. הסיכון עצמו לטעמי נמוך מאוד (לא כי אין סיכוי שייכשל, אלא כי כישלון שלו כמעט ולא יעלה לנו דבר).
לדעתי הכאפה שהוא מקבל היום כל כך חזקה וגדולה בהיקף שלה, כך שהמציאות סוף סוף תחלחל לה פנימה ומשהו בו ישתנה. תגיע ההבנה לפיה הוא כבר לא שחקן הרכב ברמות הגבוהות. ההבנה הזו תגרום לו להבין שעדיף להיות שחקן ספסל בריאל מדריד מאשר לעבור לMLS או להפוך לפרשן בפרמיירליג.

מהצד של רונאלדו ברור לגמרי למה זה שווה לו:

1. לשפר מספרים אישיים.
  2. להוסיף לרפרטואר שלו עוד תואר או שניים.
  3. לעשות תיקון. לעצמו, לאוהדיו ולכולם. להראות שהוא יכול גם אחרת.
  4. כדי להמשיך לשחק כדורגל, זה לא שיש לו אופציות נוספות.

מהצד שלנו זה פחות ברור, אסביר למה בכל זאת:

1. לדעתי הכאפה הנוכחית תשנה אותו, תהפוך אותו לאדם צנוע יותר שמבין את מקומו כשחקן משלים ולא כבאנקר בהרכב. הוא יודה לנו יותר על דקות משחק וינסה לעשות פה ״זלאטן״ ולתת שערים חשובים מהספסל.
  2. הוא ידליק קצת את הקבוצה הכבויה שנוצרה לנו פה.
  3. לא חושב שהוא גרוע כמו מה שעושים ממנו. הוא לא שחקן מוביל ולא שחקן הרכב, אבל הוא שחקן שבכיף יכול לתרום 15 שערים מהספסל וזה משהו שממש נחוץ לנו.
  4. הסגל שלנו עצוב. בנזמה פצוע רוב העונה והאופציה היחידה שלנו מהספסל היא מריאנו. לא יזיק לנו חלוץ נוסף.
  5. רונאלדו עצמו להוט לעזוב, ויונייטד להוטה לשחרר. המחיר והשכר במצב כזה יהיו נמוכים מאוד.

לכן לדעתי מדובר במצב של win-win.
הוא יקבל מספרים, תארים ותיקון.
אנחנו נקבל עומק, גולים וקצת ״אש״.
כל זה במינימום סיכון.
ושלום על ישראל.

כמובן שלא בכל מחיר. להציע לו איזשהו חוזה ״זלאטני״ לחצי עונה תחילה בשכר נמוך בהחלט משהו שיכול להועיל לכולם.
כמובן שלדבר איתו ולהסביר לו את המצב ואת הציפיות.

ראית את רונאלדו משחק לאחרונה?
גם בנבחרת ובטח ביונייטד הוא עושה רושם של שחקן עבר.
לא רואה מה הוא יוסיף לכם חוץ מתנועות ידיים ואי שקט.

ואני ממש לא מסכים איתך שזה אפס סיכון. ההתנהגות שלו היא סופר סיכון. נראה שיש יחסי חברות טובים, להכניס מישהו כמו רונאלדו יכול להרוס את כל המבנה.

ואתה ראית את מריאנו משחק לאחרונה?

אני לא רוצה אותו להרכב. חושב שהוא יכול להיות אחלה של חילוף למשחקים מסוימים בהם צריך גול.

כל מה שאני כותב הוא בהנחה, הסבירה לדעתי, שמשהו בו ישתנה בעקבות הכאפה הזו שהוא מקבל.
המציאות דפקה לו בדלת כבר כמה שנים. הוא כל הזמן התעלם והתעלם, עד שהעונה היא פשוט פרצה לו פנימה וגם השפילה אותו על הדרך.
אני לא חושב שהוא ימשיך להתנהג באותה צורה שהוא התנהג עד היום מהסיבה שהוא אולי חי בסרט, אך הוא לא אידיוט. הוא מבין שהסיכוי היחידי שלו להשאר רלוונטי בעולם הכדורגל היא להפוך לשחקן ספסל ולהוריד מהאגו שלו, או להפוך לפרשן.

אני חושב שבהנתן שינוי שכזה הוא יכול להיות מעין ה״זלאטן״ שלנו.
הוא בטוח רואה איך זלאטן בגיל 42 רק מעצים את האגדה של עצמו בעוד רונאלדו בגיל 37 כבר מתויג כשחקן עבר. כל זאת למרות שזלאטן לא עדיף עליו מבחינת כדורגל בשום צורה שהיא.

אני חושב שהיכולת הנוכחית כרגע היא תוצאה של כדור שלג שהרס אותו לגמרי. כדור שלג שגדל כמובן באשמתו, אך לא רק. כדור שלג שדף חדש במועדון שלנו יכול לעצור.
אנחנו יכולים לקבל שחקן של 15 גולים מהספסל במחיר זעום.

אם הוא יגיע כשחקן ספסל בחוזה נמוך, ההשפעה שלו לא תהיה גדולה כפי שהייתה בעבר. גם אם הוא יפול הוא לא ימשוך איתו אף אחד למטה.

גם היום ביונייטד זה לא נראה שהוא הורס להם משהו, הם משחקים בסדר גמור למרות כל מה שקורה. הוא פשוט כבר לא בעל השפעה שכזו.

אבל אתה מניח כאן יותר מידי הנחות שאני לא כל-כך מבין על מה הם מתבססות.

א. מה בהתנהגות שלו עכשיו גורם לך לחשוב שהוא פתאום יגיע כנוע, צייתן ושקט לריאל?

ב. 15 גולים מהספסל? כרגע הוא לא בכיוון גם שהיה בהרכב.

@Gev דבר אחד חשוב ששכחת כאשר כתבת שזה מינימום סיכון, לא חשבת על השכר שהוא ידרוש?
הבנאדם לא יבוא לקבל 2מיליון יורו עונתי, אלא ידרוש 2 מיליון יורו שנתי במינימום[כמובן שהרבה יותר].
יכולה להיות לו השפעה הרסנית על חדר ההלבשה ללא קשר.
גם למה שנחזיר שחקן עבר?אנחנו התקדמנו הלאה, חבל שיהרוס פה את העבר שלו כמו שעשה ביונייטד.

אני חושב שרונאלדו לא אדם טיפש והכאפה שהוא מקבל כעת בהחלט תשנה בו משהו.
אתה יכול להגיד שזה לא קרה עד כה, אבל מצד שני הוא מעולם לא חטף את הכאפה הזו (או בכלל). בריאל הוא היה ספק השחקן הטוב בעולם, ביובנטוס היה הכוכב של הקבוצה וכבש בצרורות, וביונייטד הוא החזיק אותם בחיים באלופות והיה מלך השערים.
רק העונה משהו השתנה בנושא. רק העונה מעדיפים שחקנים אחרים על פניו, ורק העונה הוא הגיע למצב בו אף קבוצה לא רוצה בו.

ההנחה שהוא יעדיף להגיע לריאל כנוע מאשר לשחק בMLS.
אנחנו מדברים על שחקן שהולך לשבת כנראה עד סוף העונה ביציע, כן? זה לא שהוא בעמדת כוח פה.

כל הקריירה שלו הוא כבש פי כמה מזה. העונה נראית ממש כמו חריגה סטטיסטית בנוגע לכמות הכיבושים שלו.
כשמוסיפים לזה את הריבים עם המאמן, ואת איבוד הבן שלו זה בהחלט מובן. תן לו דף חדש ואני חושב שאפשר לצפות למספרים דומים לשנה שעברה.

כן חשבתי וכתבתי על זה.
כתבתי בהודעה שלי שאני רוצה בו כמובן בתנאי שהשכר נמוך ושהוא יקבל את מעמדו החדש.
יכולתי להניח שהוא יסכים לקצץ משמעותית בשכר ממספר סיבות:

1. היעדר אופציות - זה לא שיש לו הצעות נוספות.
  2. הוא מת לעוף מיונייטד וכמה שיותר מהר.
  3. הוא מת לחזור להבקיע ולהמשיך את האגדה ששמה רונאלדו. כדי לעשות זאת הוא צריך לשחק כדורגל ברמות הגבוהות.

למה? כי הוא עדיף על מריאנו. כי רונאלדו על הספסל זה נכס, על אחת כמה וכמה בקבוצה נכה התקפית כמונו.
מי שחקן טוב יותר, זלאטן או רונאלדו?
אם זלאטן שמבוגר ב4 שנים מרונאלדו, עדיין יכול לשחק, למה שרונאלדו לא? הוא רק צריך לקבל את המעמד החדש, שזה מה שאני מקווה שיקרה לו

אוסיף קצת, אני מעלה פה דיון.
אין הוכחה ואין כלום משום שכדי להוכיח שההעברה תכשל או תצליח היא צריכה לקרות.
העברות בטוחות כמו הזאר יכולות להכשל, ומנגד זלאטן בגיל 41 התברר כבינגו (בעיקר מנטלית, אך תרם גם כמה שערים חשובים).

מבחינת רמה, רונאלדו בהחלט ברמה של מחליף בריאל. עונה שעברה כבש 24 שערים. אנחנו לא ליברפול ועל הספסל שלנו לא נמצאים ז׳וטה ופירמינו שיכולים לשחק בחוד, על הספסל שלנו נמצא מריאנו.
לכן השאלות הנשאלות פה הן שאלות של אופי:

1. האם יסכים לקצץ משמעותית בשכר
  2. האם יסכים להיות מחליף ולצאת מאור הזרקורים

על זה אני בעיקר כותב את ההשערות שלי. כמובן שיש פה אלמנט של רומנטיקה והרצון שלי לראות אותו משקם את עצמו, אך אני חושב שגם מקצועית הוא מסוגל עוד לתרום במידה ויקבל את מעמדו החדש

שוב כריסטיאנו…
קרא את הריאיון האחרון שלו, על כך שהקבוצה “בגדה בו” ושהוא לא מכבד את המאמן שלו, וחשוב שוב האם מדובר בשחקן “כנוע” שהפך את עורו ויקבל את “מעמדו החדש”.
אין רונאלדו א’ ורונאלדו ב’, זה עדיין אותו רונאלדו חסר מודעות עצמית שהכל סובב סביבו וכשהוא לא מצליח אז כולם אשמים חוץ ממנו, מינוס היכולת.
אני ממש לא רואה אותו מספק תרומה של 15 גולים, ובטח שלא רואה אותו יושב בנחת על הספסל וממתין בשלוות נפש לפירורי דקות.
אני לא סובל את מריאנו, אבל להחזיר את כריסטיאנו, עם כל חבילת הנרקיסיזם שנלווית אליו, זה ממש לא הפיתרון.
די, באמת.

כריסטיאנו תמיד היה סוג של תיק- תנועות הידיים כשלא מוסרים לו, הצורך התמידי לרצות אותו, עצם זה שהוא הופך לתחנה אחרונה בהתקפה וכל הכדורים עוברים אליו, אי הרצון לשבת על הספסל אף פעם, המשכורת העצומה והארכות החוזה בכל פעם וכו.

העניין הוא שלאורך יותר מעשור הוא גם היה שחקן מדהים ולבטח אחד מ2 השחקנים הטובים בעולם וזה היה שווה את זה.
היום לעומת זאת הוא כבר ממש לא שם, היתרונות העצומים שהיו לו די נעלמו והחסרונות עדיין ישנם.
היה טוב (מאד) וטוב שהיה אבל להחזיר את כריס עכשיו פשוט יהיה טעות, אנחנו יכולים לעצור את ההתפתחות של ויני ורודריגו וגם בנזמה סביר להניח שילך לאחור.
כמו שאני לא רוצה לראות איחודים של סדרות טלוויזיה או להקות מלפני 50 שנה, ככה אני אעדיף להשאיר את זה כזיכרון מתוק אבל בעבר, יש דברים ששווה להתגעגע אליהם מאשר להקים אותם לתחייה שוב.

חשבתי שאני אקרא כאן כל מיני דברים על פראן גארסיה כאופצייה במקומו של פרלאן מנדי, על ג’וד בלינגהאם, אולי מישהו השתעמם ופרסם את הקשקוש ב-AS על ארלינג הולאנד. מופתע שמדברים על כריסטיאנו רונאלדו. ריאל מדריד צריכה חלוץ והסיפור איתו הסתיים לא יפה אבל אלו שתי הנקודות היחידות שיכולות להיפגש.

אני משוכנע שעם כריסטיאנו רונאלדו בקבוצה - לא רודריגו ולא ויניסיוס היו מתפתחים ככה (בעיקר לגבי השני). רונאלדו למען האמת עם אפס ביקורת עצמית וכמה שאני רוצה להגן עליו כמו אלף ואחד הדברים שלא מתרחשים נכון במנצ’סטר יונייטד או הטרגדיה המשפחתית שעבר (ונניח שאני מבין שהחמיץ את קדם העונה כי ביתו הייתה חולה) - זה לא עוזר. מעבר לכך אני לא רוצה לראות אותו מתחנן או שמחתימים אותו מתוך רחמים, זה המון כסף, והוא בעיקר יהרוס את מה שהיה בעבר. שנזכור אותו כשחקן של 50 גולים בעונה, מפלצת כדורגל. אני מתכחש לכך שמספר 7 של מנצ’סטר יונייטד זה אותו השחקן.

כמה חבל שזה היה פייק ניוז:

רונאלדו וריאל מדריד זה היה שידוך משמיים, לדעתי ההעברה הכי גדולה בתולדות הספורט וכן אני אתפלצן כי אני לא פריק של NBA וכן הלאה. והוא הרס את זה.

כולכם עונים לי פה מאוד יפה למה רונאלדו במעמד ועם המשכורת של השחקן הטוב בעולם לא צריך להגיע.
זאת לא הנקודה שלי. כמובן שהוא לא צריך להגיע במצב כזה.

כולכם חוזרים פעם אחר פעם על זה שהמחיר והשכר שלו יהיו גבוהים, אני מנסה להבין למה. הוא הרי הנואש בסיפור, הוא זה שאין לו ביקוש, ואנחנו אלה שיש להם היצע מספיק גדול כדי לא להיות תלויים בהסכמה שלו.
לכן בהחלט אני יכול להניח שהעברה כזו יכולה להסתכם במשכורת נמוכה.
אל תסבירו לי למה לא להחתים אותו בשכר של היום, כי מעולם לא אמרתי לעשות את זה.

אני גם בטוח. אבל זה לא קשור לנושא בשום צורה שהיא.
לא כתבתי שהיינו צריכים להחזיר אותו לפני, כתבתי שאני חושב שעכשיו יכולה להגיע סיטואציה בה נרוויח מחזרה שלו, הפעם כמחליף.
חזרה שלו היום כמחליף לא תעצור שום התקדמות של אף אחד.

הטענה שלי היא שמשהו השתנה.
אם עד העונה הוא היה גיבור, אז עכשיו הוא סוג של נבל.
רונאלדו מעולם לא היה בסיטואציה בה לא רוצים בו ואין לו קבוצה, כך שכל הדוגמאות מהעבר פחות רלוונטיות.
המצב הנוכחי שם אותו במקום חדש, מקום בו האפשרויות שלו הן כאלה:

1. להוריד ראש ולהסכים לשחק בשכר נמוך בקבוצה גדולה כמחליף.
  2. לעבור לשחק בקטאר
  3. לפרוש

אולי בהתחלה הוא יבוא עם קצת דרישות, אבל אמרתי זאת כבר כמה פעמים, לא צריך להיענות להן.

רונאלדו רוצה להזכר כגיבור, כל המרדף אחרי השיאים שלו מראים את זה. היום הוא כבר לא אהוב כמו בעבר, והמספרים שלו נעצרו. יש לי הרגשה שהוא יהיה מוכן להתאמץ כדי לפתור זאת.

אבל גב, הוא יכל פשוט להישאר ביונייטד עם הגישה שאתה מתאר. מועדון בו כולם אוהבים אותו - האוהדים והשחקנים, להיות מנטור לצעירים מוכשרים כמו סאנצ’ו וגרנאצ’ו, לפתוח בחלק מהמשחקים ולשחק ברובם. להיות זלאטן. אבל הוא בחר להיות נבל. אף אחד לא דחק אותו לשם.

בחרתי ציטוט קצר אבל זה רלוונטי גם לשאר הדברים שכתבת.

למה? ככה!

זה האופי של הבנאדם ולא עושה רושם שהוא מוכן או רוצה להשתנות (כמו שאתה בטוח שהוא מבין ורוצה).

הוא אמוציונלי ולא מפעיל שכל כי גם אם כל מה שאמר על יונייטד והצוות הוא אמת לאמיתה, עם קצת מחשבה הוא היה מבין שאף קבוצה נורמלית לא תיגע בו עם מקל אחרי ראיון כזה ועדיין הוא בחר לתת אותו.

אתה צודק, אבל ביונייטד הוא כבר עשה את הטעות ומפה כבר אין דרך חזרה.
הטעות הזו תעלה לו ביוקר. הוא יצטרך לחפש לעצמו קבוצה חדשה בינואר, ואחרי הבלאגן שיצר קבוצות כבר לא רוצות אותו.
זו סיטואציה שהוא מעולם לא היה בה.

לדעתי הסיטואציה הזו תחלחל פנימה והוא יפנים את מה שכולם סביבו כבר רואים.
אחרי ההפנמה הוא יצטרך לקבל את ההחלטה של מה הלאה. במצב כזה אם הייתי הוא, להיות על תקן ״זלאטן״ בריאל עדיף על מעבר לMLS.

השאלה הופנתה לגבי נושא השכר.
אתה באמת שלא רואה סיבה ששחקן בן 37, נואש לקבוצה, ללא שום ביקוש, אחרי שנה מזעזעת, עם תדמית של בעייתי, יקבל שכר נמוך?

אתה יכול להסתכל מיליון פעמים על מים. הם יהיו נוזל.
זה לא אומר שהם לא יהפכו לגז ברגע שנחמם אותם.

טוב חפרתי. בסוף מדובר על שחקן מחליף. זו מחשבה שחשבתי שתהיה מעניינת ושיש פה איזשהו מצב שונה מבחינת רונאלדו, כנראה שרובכם לא רואים זאת כך.
הזמן יגיד לנו אם רונאלדו יפנים משהו לגבי מצבו, לדעתי כן.