דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם כבר רק לסיטי, ליברפול עם המכירה של המועדון והכל והחוסר השקעה במהלך השנים לא מראה סימנים שהם ילכו עליו בגלל המחיר.

בנושא אחר
https://twitter.com/MadridXtra/status/1599686659745931264

אנדריק בפנים האלנד בחוץ?

אין שום סרט שבעולם שריאל מדריד הסכימה להתחייב לילד בן 16 לא להחתים את החלוץ הכי טוב בעולם. העולם לא עובד ככה. שמועות בעיתונים כן.

ואם זו לא שמועה, זה לגמרי שחקן שהייתי שמח שיגיע לריאל.

אנדריק עצמו סביר להניח לא העלה בכלל דבר כזה, הגיוני יותר שהמארקה כרגיל מספרים את הנרטיב של ההנהלה, לא יגידו שהאלנד או אמבפה מחוץ לתחום לחלוטין אז יציגו את אנדריק ככוכב במקומם למרות שמדובר על שחקן שאולי עוד 3 שנים יהיה משמעותי אצלנו (באופן כללי אחלה של החתמה לעתיד אך ללא קשר לחיזוק שצריך להגיע בהווה).
מבית היוצר של הזאר/בייל הוא הרכש של ינואר.

זה נשמע לי קצת מצחיק.
את כל הדאגות אם האלאנד יגיע או לא אין לו שום סיבה לעשות.
נסתכל על המקרים השונים:
אם הוא יהיה שחקן טוב כמו שמצפים ממנו אז לא חושב רז יתעקש להביא את האלאנד בכל זאת, כי יש מקומות שיהיו דחופים יותר.
אם בכל זאת יביאו את האלאנד אז לא תהיה לאנדריק בעיה למצוא קבוצה חדשה, כאשר ריאל מצידה כנראה תעדיף למכור נכס כמוהו מלשחוק את הערך שלו על הספסל.

הבעיה היחידה שיכולה להתעורר היא אם אנדריק לא ימצה את הפוטנציאל שלו, ובמצב כזה בהחלט לא מגיע לו שישימו וטו על מוראטה.

שיתרכז בלשחק ולהשתפר. אם הוא יהיה מספיק טוב לא משנה מה יקרה לא תהיה לו בעיה.

שלא יכניס את עצמו לחוזה מסוכן מידי, זה כן, אבל בשביל זה כמובן הוא יצטרך לוותר על מקסום השכר שלו כי הכל זה טרייד אוף. אי אפשר לדרוש שליטה בעתיד מבלי לוותר על הטבות.

https://twitter.com/fabrizioromano/status/1600856610339012619?s=46&t=QywHnWPo7GYXM9bKuoKG6Q

אנדריק שלנו,60+12 מיליון,יגיע בקיץ 24.

האנדריק הזה נראה שילוב של ויניסיוס ורודריגו ולכן עולה לנו כמו שניהם ביחד :joy:

יש לי הרגשה שלא נצטער על זה.
הוא לא נראה כמו סתם עוד דריבליסט, יש לו כוח מטורף לגילו וסיומת ברמה גבוהה.

חבל שנצטרך לחכות שנתיים.

מצד אחד נראה הזוי לשים כסף של סופרסטאר על ילד בן 16… מצד שני עשינו את זה פעמיים עם ויני/דיגו ושניהם ביחד שווים היום מעל 350 מיליון בשוק אז לך תתווכח.

1. מאיפה הגעת ל350? לפי טרנספר מרקט הערך שלהם הוא 200 יחד. אולי נצליח להוציא עליהם קצת יותר, אבל לא כמעט פי 2.
  2. כשאתה שוקל את שווי ההימור הזה על צעירים אתה חייב לדבר על כל הצעירים שהימרת עליהם ולא רק על אלה שהצליחו. קיים גם סיכוי שתשלם 30 מיליון ותקבל רינייר.
  3. זה אולי מעט קטנוני, אך עד שהם הפכו לשחקני וורלד קלאס שילמנו להם לא מעט שכר (לא סכום עצום אך אני לא אלא אם מדובר בסביבות ה40 מיליון לשלושתם ב3 שנים).

אני חלילה לא חושב שזו טעות להשקיע בילדים ברזילאים, ואני תומך בקניה של אנדריק. אני רק לא אוהב שמשחקים עם הנתונים כדי להעביר נקודה.

בסוף השקענו בשחקנים לא מוכחים במחיר גבוה כ150-160 מיליון שערכם היום הוא 204 מיליון.

אגב, המהלך עם הברזילאים לא שונה מידי ממה שעשינו בעבר עם צעירים מספרד: איסקו, אודריוסולה, סבאיוס, תאו, והיורש של אלונסו שכרגע ברח לי השם שלו. שם זה עבד פחות כשעל כולם שילמנו הרבה יותר משהרווחנו ופרט לאיסקו איש מהם לא תרם לנו מקצועית.

אז אני מאוד שמח שמשקיעים בכשרונות הגדולים ביותר. אבל בואו לא נהפוך את זה ליותר ממה שזה, וכמובן שאסור שזה יחליף רכש של שחקנים ותיקים יותר.

הכל גם שאלה של תחליפים. שימו לי את 3 הברזילאים מול אמבפה ואני לא בטוח שלוקח אותם.

הוא נראה כמו חלוץ קילר ופחות דריבליסט,יש לו גם דריבל כמובן אבל המהירות שלו והבעיטה הן התכונות הכי חזקות שלו,מזכיר בסגנון את אדריאנו,רק שלא יגמור כמוהו (אבל הלוואי שיגיע ל 70% מהיכולת שלו בשיא).

לפי מה שאני מבין מדובר כרגע על הסכם בעל פה, כולנו יודעים מה שווים הסכמים בעל פה…

תמיד מרגיש לי מוזר העסק הזה של לקנות שחקן שנתיים מראש ועוד במחירים כאלה.
יש איזה ביטוח על הרכישה הזאת? מה קורה אם בשנתיים האלה שהוא עדיין משחק איפשהו, הוא מקבל חלילה כניסה לרגל שעושה לו חסה/אסנסיו/הזאר?

שווי בטרנספרמרקט לא אומר כלום ואין לו קשר למציאות של השוק. לצורך העניין השווי של אנדריק שם הוא 20 מיליון וכרגע שילמנו עליו 72. ויני לא זז מריאל עבור פחות מ-200 ורודירגו לא בהרבה פחות מזה. ריאל עשתה עסקים נהדרים בשוק הצעירים בשנים האחרונות וגם את הנפילות לרוב ידעה למכור הלאה במחירים סבירים. דווקא בשוק השחקנים ״המוכחים״ הטראק רקורד שלנו מזעזע לאחרונה.

שווי בטרנספרמרקט לא אומר דבר על ילד ברזילאי שלא קרע זוג נעליים, אך הוא יותר מדויק עבור שחקנים מוכחים, כמובן שזו לא תורה מסיני, אך בשביל סדרי גודל אפשר לדבר עליו.
הוספתי גם שאת ויניסיוס נוכל למכור ביותר, אך לטעמי מדובר בסביבות ה150 ולא ב200.
על רודריגו ב150 (350-200=150) אני לא אדבר בכלל. הלוואי שיציעו לנו סכום כזה עליו.

יותר מזאת, אמרתי שאני מאוד תומך ברכישות הללו, רק שצריך להיות הוגנים בתיאור עצמו. ההימור על הברזילאים לא היה רק ויני ורודריגו אלא גם רינייר.
זה לא הבדל בין הימור טוב לרע, אלא הבדל בין להפוך 90 מיליון ל200 או 120 מיליון ל200. כלומר האם מדובר בעליה של כ120% או של כ70%.

ההימור עדיין מוצלח ביותר ושימשיכו לפעול כך. בנתיים להמר על הברזילאי הכי מוכשר לגילו הוכיח את עצמו, והמיתוג שיצרנו לנו בקרב הברזילאים עוזר להם לבחור בריאל, אבל חשוב שזה לא יהווה תחליף לשחקנים מוכחים.

אנדריק, גם בסנריו הוורוד ביותר בו הוא יהיה הצלחה מיידית, יגיע רק ב2024, זה אומר שאנחנו צריכים לסבול עוד שנתיים עם אגף ימין לא לרמתינו, ועם חלוץ שהיום אי אפשר לסמוך עליו.
בסנריו הסביר יותר שהוא יהיה כמו ויניסיוס וייקח לו שנתיים-3 להגיע לרמת טופ, זה משאיר לנו חור ב2 עמדות ל4-5 שנים הקרובות.

מה יש לך נגד רינייר ?
ילד ברזילאי בן 20, יכול עוד להפוך לאחלה שחקן, פדה רק עונה שעברה בגיל 23 התחיל באמת לפרוץ.
הוא לא מקרה אבוד, כמה שערים יפים העוננ וכבר אפשר למכור אותו ברווח קטן.

אולי הוא יוכיח את עצמו, אבל אולי גם ויניסיוס ידעך. לקחנו את נקודת הזמן הנוכחית כדי לדבר על ההשקעה הזו אז אני מתייחס אליה.
בנתיים רינייר לא רק שלא פורץ אלא אפילו לא מרוויח דקות משחק בקבוצה שלא מהדרג הראשון

בן 20, אם בגיל 24 עדיין לא יקבל דקות אפשר להתחיל להביא אותו דוגמא לרכש כושל.

מישהו יכול לצרף איזה סרטון שאני אולי קצת אתלהב מאנדריק? מהסרטון שאני ראיתי ביוטיוב הוא נראה כמו סוס דוהר אבל כל כך כל כך לא מלוטש.

אסטרטגיית הרכש של שחקנים צעירים דיי מוכיחה את עצמה וזה לא אמור להפתיע.
במישור הכלכלי כל מה שריאל צריכה זה להחזיר את ההשקעה או לצאת בהפסד נמוך יחסית.
השחקנים שנקנים בסכומים הגבוהים יותר (ויני, רודריגו, אנדריק וקצת רינייר) לרוב מגיעים ישר לריאל מדריד. כבר השם של ריאל מדריד מעלה את הערך. שוק שחקנים לא מנותק ממשמעויות סמליות ומדימויים. שווי השוק של ויני גבוה מאוד כרגע אבל גם לפני שנתיים אפשר היה למכור אותו בסכומים לא רעים, לפחות באזורים קרובים למחיר שבו הוא נקנה.
אפשר להוסיף את העובדה שמדובר בשחקנים צעירים ובמחירים שבדרך כלל עולים עם הזמן ויש כאן בסיס רציונלי.

בנוסף, שאלת מימוש הפוטנציאל היא לא שחור או לבן. נדיר לגלות שחקנים שהם פלופים מובהקים. גם שחקנים כמו אודגור שכביכול לא עמדו בציפיות שלנו נמכרו בסכומים גבוהים הרבה יותר מהמחיר שנקנו. אנדריק נראה כמו כישרון עצום. גם אם לא יממש את מלואו הוא ככל הנראה לא ישחק בליגה השנייה בגרמניה. על הסיכוי הקטן שזה בכל זאת יקרה נראה לי שאפשר להמר.

הוא בן 16, מן הסתם שהוא לא מלוטש. קנו אותו בגלל הפוטנציאל העתידי שטמון בו ולא בגלל הביצועים שהוא מראה כרגע.

ביקשת סירטון, קיבלת סירטון :wink: