דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אלונסו לא קשר אחורי בודד, אבל עשה את זה ברמה עולמית כשהיה צריך. מה גם שהוא כן קשר אחורי, וקרוס ממש לא. במילים אחרות - השורה התחתונה שלך היא my point exactly.

אז אני חושב שלא

בדסימה זה עבד מצוין מאחורי איסקו ומודריץ׳ ברבע מול דורטמונד (3-0) ובחצי מול באיירן פעמיים, מאחורי די מאריה ומודריץ׳. כלומר - נוקאאוט שלם מינוס משחק אחד (שבו גם יראמנדי פתח, אבל נשבע שלא זכרתי את זה, וגם הפסדנו) בלי חדירה שיעשה עבורו את העבודה השחורה, ובלי לספוג, מול קבוצות התקפה מהחזקות באירופה באותה השנה. אם זה לא עונה להגדרה של ״עשה את זה ברמה עולמית כשהיה צריך״ אז תצטרך לתת לפחות נימוק או שניים. בגמר כמובן לא שיחק כי היה מוצהב, ונראינו די נורא.

(גם באחד המשחקים מול שאלקה, אגב. שניהם אם מבחינתך יראמנדי הוא 50-50).

אם חשבתי שמסי-רונאלדו זה ויכוח ישן…

בכל מקרה, מצטרף לגמרי לאורי. אני זוכר היטב את הויכוחים דאז - מרביתנו טענו בתוקף לאורך שנים שהציוות של חדירה לצד אלונסו הוא סתם מיותר, ושהתועלת ההגנתית של חדירה שולית לגמרי, ולא שווה את חוסר התועלת (או אפילו נזק) ההתקפי שהוא גורם.

את ההוכחה קיבלנו בדמות ה"הברקה" של אנצ’לוטי - הסטת די-מאריה לקישור (מהלך שבפני עצמו התקבל בסקפטיות לא מבוטלת ע"י רבים מבין חברי הפורום) - שהוכיח שאפילו שחקן שהוא באופן מובהק לא קשר 50-50, תורם יותר וממלא את התפקיד בצורה טובה יותר מחדירה. כשהדוגמאות הטובות ביותר להצלחת הניסיון הזה, הן המשחקים המעולים בצ’מפיונס שאורי הזכיר.
אה כן, וכמובן שבכל הזמן הזה - אלונסו החזיק לבדו יפה מאוד את הקישור האחורי.

אני כן חושב שלצד שחקנים מוכשרים יותר מחדירה, הוא בהחלט היה טוב יותר כחלק מדאבל פיבוט (דוגמה נפלאה - יורו 2008 עם מרכוס סנה, שהיה פשוט מדהים לאיזה עונה או שתיים ובטורניר הזה בכלל). חלק מהאיכויות שלו הלכו לאיבוד בתור אחורי בודד. זה כמובן לא סותר את העובדה שהוא היה כל כך טוב שהצליח גם בתפקיד האחרון, והערך המוסף של די מאריה בתור 50-50 עם נטייה התקפית היה פשוט מדהים, גם אם לזמן קצר מאד.

חלום שלי היה לראות קישור של צ’אבי אלונסו בשיאו לצד מודריץ’ בשיאו.

אני לוקח את זה אפילו לפני עוד שנה של ראול בשיאו.

תיזכר שוב :stuck_out_tongue:
(הכוונה שהוא לא באמת היה בהרכב בטורניר הזה, והפרטנר של סנה היה צ’אבי חוחובה)

אגב ‘דאבל פיבוט’
שניהם היו די דינמיים, אבל סמי חדירה היה דינמי בטירוף. כיסה המון שטחים ולא מעט פעמים הגיע לרחבה. לא מספיק איכותי אבל שחקן עם ראש כדורגל לא רע בכלל. כיסוי השטחים שלו והכדורים הארוכים של אלונסו התאימו טוב למה שהיה מקדימה. שונה מאד ממסצ’רנו ולכן גם כאן ההשוואה בעייתית.
אותו דאבל פיבוט יכול להיות גם שוויני עם חאבי מרטינס, שהוא קש"א על סף הבלם. או במילים אחרות - זה הכל הציוות הספציפי.

ב-2014 הקישור עבד אחלה (הקבוצה הזו מכונה כאן לא פעם הטובה ביותר שהייתה לריאל מדריד בעשור האחרון), אבל בואו - זו לא הקבוצה שהיא קודם כל הקישור שלה אותה ראינו בשנים של זידאן. אני שותף לדעתו של @titi_camara - זה היה נחמד אבל לא מעבר לזה.

אלונסו היה מדהים כשדידי המאן, מסצ’ראנו, חדירה או שחקן מהסיגנון הזה שיחק לידו, כששיחק לבד קשר אחורי היה בסדר.

אני מעלה לקישור של אלונסו, מודריץ וזידאן ביחד בשיאם

אלונסו היה נורא חכם הגנתית במיוחד במיקום, אני זוכר אותו עוצר מתפרצות כשהוא עומד (ממש עומד, היה נראה ככ קל כאילו הוא לא מתאמץ) קצת מאחורי החצי וקולט את הכדור כאילו זה עוד פס שמוסרים לו באימון - ומיד מוציא את המתפרצת ומכין את הגול הבא שלנו.
על הנתונים הפיזיים של קשרים אחוריים חזקים כמו קאסמירו הוא פיצה עם חוכמת משחק משובחת ומיקום נהדר (לא בא להשוות - קאסמירו יותר טוב הגנתית, אבל אלונסו מביא איתו עוד המון דברים אחרים והייתי לוקח אותו הלי למצמץ)

אלונסו היה טוב ומבחינת צורת משחק הייתי אומר שאפילו הקדים את זמנו. אבל להשוות לקאסימרו? לדעתי לא מבינים פה איזה שחקן שיחק אצלנו. מהגדולים בדורו

תראה… אם ״עבד אחלה״ זה ההגדרה שלך לקישור שלקח אליפות אירופה סופר-מרשימה מול נוקאאוט מרוצף יריבות איכותיות, כשמודריץ׳ ממש לא קרוב לשיאו וכשדי-מאריה (כפרה עליו) נתן המון לחץ וברק התקפי מדהים, אבל לא היה 50-50 קלאסי בשום צורה - אז יש לנו הגדרה שונה מאד ל-״אחלה״. בכל מקרה לא מבין מה הקשר לקסמירו ואיך אפשר בכלל להתווכח על זה שקרוס כשל לחלוטין באותה הפונקציה בדיוק ב-2014-15. כל זה בלי להזכיר את הכדורים הארוכים והעבודה המדהימה בהוצאה למתרפצות, שם אלונסו אולי היה הטוב ביותר שראיתי. כל מה שקרוס עשה לרוחב ו-״ניהל״ הוא היה דוחף קדימה בשיא המהירות והדיוק.

על הנרטיב של ״קודם כל הקישור״ בקבוצה של זיזו נטחנו פה כל כך הרבה מים שאני בקושי רואה טעם להתחיל אפילו. אני כמובן רחוק מלהסכים, הקישור אולי היה מצוין אבל החוליה הכי פחות חשובה בשלושת הזכיות הרצופות, ומעולם לא היה דומה לשילוש המפורסם מבארסה הגדולה, למשל. קרוס היה באופן קונסיסטנטי החוליה החלשה בקישור הזה באותן הזכיות (אפשר להתווכח על העונה שעברה), ויש מצב שזה כולל גם את איסקו שהיה שם בכל תצוגות הקישור הטובות באמת באותה התקופה. לעומת זאת, לטעון שאלונסו לא היה אולי השחקן הקריטי ביותר שאינו רונאלדו לקבוצה של מוריניו + הדסימה (שהיו פרקטיקלי אותה הקבוצה +/- בייל) זה חוטא לאמת ביג טיים.

בהמשך לגבי מירו - כמובן שהוא קשר אחורי בודד טוב מאלונסו (וכנראה שמכל אחד אחר שלא קוראים לו סרג׳יו בוסקטס או אנגולו קאנטה). מעולם לא טענתי אחרת ואפילו הייתי הראשון להעלות את שמו בדיון הנוכחי בתור מי שהשכיח את אלונסו:

בקיצור, אם אלונסו ״בסדר״ בתור קשר אחורי בודד, אני חותם על זה שיהיה לנו קישור אחורי ״בסדר״ בעשור הקרוב בעיניים עצומות.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1609583529998028808

https://twitter.com/MadridXtra/status/1609580354876088320

כנראה לשם של ריאל יש יותר משמעות מכסף אמריקאי/קאטרי/סעודי

תראה…

1. אפשר להיות בטוח לחלוטין שזו לא אותה ליגה של סכומים.
  2. טוני מאד צעיר בשביל מעבר לקטאר/ארה״ב/סעודיה ועושה רושם שמעוניין בפרישה מוקדמת יחסית.

1.מה שרונאלדו הולך לקבל ומה שהציעו למסי[מדבר על סעודיה כרגע], מן הסתם שזה בכלל לא אותה ליגה.
אולי הם לא יעניקו לו 200מיליון יורו בעונה, אבל הם בכיף יכולים לתת לו את השכר הנוכחי של מסי/ניימאר בפסז[סביבות ה36מיליון].
2.טוני קרוס כבר שנים אומר שהוא רוצה לפרוש כאשר הוא בשיא ולא לסחוב עוד 4-5 שנים על פארש. הכסף שלהם עדיין לא מושך אותו ללא קשר.
https://twitter.com/MadridXtra/status/1609586228516585474

1. ברור שכל אחד ירוויח הרבה יותר מאשר במועדונים אירופאים בליגות הנ״ל (סכומים מדוייקים כמו שאתה זרקת - קטונתי מהנפצות ואני ממש בספק, טוני לא כזה מותג). תהיה בטוח שמסי יכול להרוויח קרוב מאד לסכומים של כריסטיאנו, אם לא יותר, במידה וילך למפרצית/סעודיה, בטח אחרי המונדיאל.
  2. זו בדיוק הנקודה שלי. אתה לא הולך לליגת פרישה כשאתה במיטבך, וטוני רוצה לפרוש במיטבו (שבו הוא עדיין נמצא פחות או יותר). בקיצור, השוואה לא הוגנת בשני המקרים.

הכוונה לשכר של 36M היא למודריץ’ ולא קרוס. כתבתי במפורש שהציעו למסי שכר עצום[עזוב את זה שהוא פרזנוטר שלהם ומקבל כבר סכומים משוגעים על זה].

לא הבנתי, ההשוואה לא הוגנת של מודריץ’ וטוני קרוס מול ניימאר?
תשים לב שגם שמתי ציוץ שטוני קרוס סיפר שהיה לו הצעות מהקבוצות הגדולות של הפריימרליג והוא סירב לכולן.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1609586228516585474

בהמשך לדיון שהיה במקום אחר על קמאבינגה אני חושב שבחומר השחקנים הקיים שלנו המערך המתאים הוא 3-4-3.

מעבר לכך שאין לנו מגנים ברמה, רודיגר בא לידי ביטוי הכי טוב במערך של שלושה בלמים וקמאבינגה ופדה יכולים להיות מעולים כשחקני קו בקישור. ספציפית קמאבינגה קצת עשה זאת במשחק וחצי במונדיאל.

לטענת אנצ’לוטי הוא נעשה גמיש יותר טקטית בשנים האחרונות. ועדיין, ניסיון לשחק ב3-4-3 זה שינוי משמעותי יותר. הוא דורש המון ריכוז ותנועה, בעיקר בין הגנה להתקפה. לשחקן כמו טשואמני אמור להיות תפקיד מאוד אחראי במערך כזה.
אם תומאס טוכל היה מקבל את חומר השחקנים שלנו הוא היה עושה ממנו מטעמים.

אותו תומאס טוכל גם אכל את אותם מטעמים מולנו כשפתח עם שלושה בלמים, הפסיד את ההתמודדות במחצית אחת וחזר לרביעיית הגנה. יש חסרונות למערך הזה. גם אני רציתי את המערך הזה אבל אז ראיתי מה ויאריאל עשתה ליובה למשל, או מה שאנחנו עשינו לצ’לסי, והבנתי שהוא מאוד מעניין על הנייר אבל יש לו גם חסרונות.

זה מין מערך שימקסם את כמות השחקנים שחברי הפורום פה אוהבים על חשבון אותם שחקנים שאנחנו פחות אוהבים (רודריגו קאמבינגה על חשבון קרבאחל ומנדי, כשפדה יורד לאחור), אך הוא שם שחקנים לא בעמדה האידיאלית עבורם.
מדובר בניסיון מעניין ביותר שאני בעדו, לא אופטימי מידי אך בהחלט שווה ניסוי אחד או שניים

אותו תומאס טוכל עם אותו מערך ניצח אותנו שנה לפני כן ומיד אח"כ את מנצ’סטר סיטי בגמר.
אי אפשר לקחת משחק אחד וללמוד ממנו יותר ממה שניתן ללמוד ממנו. מערך כדורגל לא עומד בפני עצמו. יש עוד המון דגשים טקטיים נוספים. ובמשחק נתון קורים גם דברים שהם מעבר לטקטיקה.

כך או כך, אני לא טוען שצריך להחליף שיטה ולהתמיד בה אלא לאפשר למאמן להיות גמיש, בעיקר כשזה חומר השחקנים.