דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

גיא, שחקן יכול לשפר קבוצה גם בלי להבקיע בעצמו.

יכול. גם סבאיוס ואסנסיו יכולים, יקירך קובאציץ’ יכול, גם איסקו יכול וייתכן שבכלל עדיף להפסיק לספוג שערים בסיטונות והחיים יהיו יפים. לכל הדברים האלו יש סיכוי גבוה יותר להתרחש מכך שהזארד יבקיע 30 שערים בעונה, בהתחשב בכך שבעונת השיא שלו בצ’לסי הוא הבקיע 17 שערים מתוכם 5 פנדלים.

לריאל מדריד יש את הקישור הטוב בעולם. או לפחות כזה שלא נופל מאף קבוצה אחרת. הגעתו של לופטגי רק תחזק את הסטטוס הזה.
ובכלל, אין לי ספק שנראה שחקנים מוציאים מעצמם יותר העונה.

זה בדיוק מה שמדכא אותי הקיץ הזה. השלד טוב מאוד. רונאלדו מתפקד כרגע בתודעתנו כאקסית המיתולוגית שאנחנו יודעים ברור מדוע רצינו להיפרד ואיכשהו מה שמציף אותנו מאז שזה קרה זה אידיאליזציה של כל הקשר.
כולנו זוכרים שכבר שנתיים הוא לא מצליח לעבור שחקן, שהמהירות שלו נפגעה משמעותית ושבכל זאת הוא דורש כל הזמן את הכדור.

אני לא מתעלם מהיתרונות המשמעותיים שהביא עמו רונאלדו גם בשנתיים האחרונות, אך אני חושב שהפרדיגמה לפיה אם לא נוכל להביא שחקן כמו רונאלדו אז זה לא כזה משנה כבר אם נביא או לא היא שגויה ובעייתית.

הזאר ככל הנראה לא יביא מספרים כמו רונאלדו, אך גם לא יבקש שכל המשחק יבנה סביבו כמו רונאלדו. הקבוצה תוכל לעבור להיות קבוצתית ושוויונית יותר בתוספת שחקן מצוין מקדימה.

אבל נעזוב את הזאר. הדיון שהתפתח כאן הוא על המדיניות של ריאל בשוק הנוכחי.
פעם ריאל הייתה קונה רק גלאקטיקוס. היום אנחנו עדים לכיווני חשיבה חדשים. לרכוש שחקנים צעירים לפני שמחירם יכפיל את עצמו. זה טוב ויפה, אך זה לא מספיק.
בין ניימאר לרודריגו יש חלל עצום שאפשר ורצוי למלא אותו.
כמה היה שויה סלאח לפני שנה בדיוק? אולי שליש ממחירו היום. כמה היה שווה מאנה? אותו דבר.
שניהם לא ניימאר, אך שחקנים עם כישרון עצום שלא כ"כ מימשו אותו עד העונה האחרונה. כבר לא בני 19, אך כאלה שמסוגלים לעשות עוד קפיצה ברמתם. והם אכן עשו.

כאלה שחקנים יש בשוק. לא המון, אבל יש. שחקנים שמאמן טוב יידע לממש באופן מוצלח יותר את הפוטנציאל שלהם.
כמו שעשה סימאונה עם גריזמן, קלופ עם סאלח, מאנה ופירמינו, פפ עם דאגלס קוסטה ודה בריינה, פוצ’טינו עם קיין ואריקסן ויש עוד דוגמאות. כולם שחקנים שאת הקפיצה שלהם לא עשו בגיל 20.

יש לנו מאמן שיודע להפוך שחקנים לטובים יותר. המועדון יכול לחשוב גם בכיוונים כאלה. כמו שהרבה העלו כאן - מרסיאל לדוגמה.
אם היו שואלים אותי לפני שנה מי שחקן מוכשר יותר הוא או סאלח הייתי בוחר בו.

אני חושב שהפרדיגמה לפיה אם לא נוכל להביא שחקן כמו רונאלדו אז זה לא כזה משנה כבר אם נביא או לא היא שגויה ובעייתית.

אין שום פרדיגמה כזאת, אל תכניס לי מילים לפה.

לכל שאר המניפסט כבר התייחסתי. “שחקנים עם כישרון עצום שלא כ"כ מימשו אותו עד העונה האחרונה…כאלה שמסוגלים לעשות עוד קפיצה ברמתם”. המממ…אם רק היו לנו שחקנים כמו קובא, איסקו, סבאיוס ואסנסיו. צריך להביא כאלה!

אני לגמרי בעד מרסיאל וחושב שאנחנו צריכים חלוץ כלשהו, גם אם הוא לא וורלד קלאס, כי פשוט אין לנו חלוצים. גם את זה כבר כתבתי.אבל אם מישהו כאן חושב שרכש כמו מרסיאל נכנס להרכב בריאל מדריד מחר הוא טועה בגדול, ולכן בין זה ובין קריאות השבר שיש כאן אין שום קשר. כל עוד בייל ובנזמה לא עוזבים (והם לא) לריאל מדריד יש הרכב סגור של שחקנים ותיקים כרגע, שרק רכש “גלקטי” ישנה אותו.

לא מכניס לך מילים לפה. כתבתי זאת ביחס לדרך שבה אני מבין את התנהלות המועדון.

ועכשיו כן אתייחס אליך.
אתה כותב על אסנסיו, קובא ואיסקו. הם אכן השחקנים האלה. אך כאלה שהפוטנציאל שלהם נמצא בקישור ופחות בהתקפה. אולי חוץ מאסנסיו שגם הוא בעצמו שחקן התקפה, אך פחות מוציא לפועל.
וכפי שכתבתי הבעיה איננה בקישור. בדיוק בגלל זה בנזמה מטריד יותר מקובאציץ. לא רק בשל ההזדמנויות המועטות שהאחרון מקבל, אלא כי בעמדה שלו משחק מודריץ’ ויש לנו שקט שם.

ובוא ניגש למניפסט שלך. אף אחד לא חושב שהוא ייכנס מחר להרכב ואף אחד לא חושב שתוך רגע הוא יהפוך ליקיר הברנבאו.
אולי אנשים כאן נסחפים עם זעקות השבר שלהם, אך פוזת המבוגר האחראי שלך לא מוצלחת יותר. כן, אני מבין את ההון הסימבולי שזה מעניק בפורום שכזה. בין זעקות שבר מוגזמות להתבוננות הקרה והיענו רציונלית ומציאותית יש איזה מרחב שבו ביקורת על המועדון שלנו יכולה להיות לגיטימית.
ותתפלא, גם בלי להיות רומנטיקן.

סיסמאות סיסמאות…

בנזמה מטריד אותך. בנזמה לא עוזב, והוא לא יוצא מההרכב עבור “שחקן עם כישרון עצום שלא כ"כ מימש אותו עד העונה האחרונה”.

מה עושים עכשיו? עוד קלישאות?

הביקורת על המועדון שלי רבה הרבה יותר משלך, האמן לי. אני לא טענתי מעולם שיש לנו משהו שהוא הטוב בעולם וקראתי לחתןך בבשר החי עוד לפני רצף הזכיות בצ’מפיונס. את ההתלהבות באסנסיו שאחזה כאן בכולם, אותו אסנסיו שעכשיו אף אחד לא סופר בשביל הפוטנציאל הגדול הבא, הורדתי לקרקע כבר לפני שנה. אבל הביקורת לא משנה את המציאות ואת העובדות בעולם, רומנטי או לא.

להגיד שמכיוון שריאל מדריד שמה על השולחן “רק” 180 מיליון על אמבפה ( + כל השיקולים הנלווים של היררכיית השכר), פירושו של דבר שהיא כביכול לא רצתה מספיק, זה נחמד אבל זה בערך כמו ילד שיושב עם אביו במכירה פומבית, שעל כל הצעה שלו יש מאחוריו מטורף עם באר נפט בסלון שנקרע מצחוק ומעלה את ההצעה שוב ושוב, ובסוף הילד מתלונן לאבא שהוא לא רצה מספיק. בקיצור, לא רציני ומשום מה גם מתעלם מרצונו של השחקן, כאילו שזה חסר משמעות. נחזור לדבר על אמבפה כשלשייחים יימאס ממנו והם יחפשו צעצוע חדש.

בלי קשר, ריאל מדריד חייבת חלוץ, לצדו או במקומו של בנזמה, ואני גם מעריך שכך יקרה. יש עוד קצת זמן לחלון וכדאי לא לשכוח לנשום מדי פעם. ואם לא, זאת אותה תאונת דרכים צפויה שאנחנו מתריעים מפניה בסוף כל עונה. הצוות המקצועי סומך על בנזמה, אלוהים יודע למה, אנחנו לא יודעים למה וזה מה יש. לגבי הזאר, מסכים לגמרי עם גיא שלא צריך לקרוע את הארנק בשבילו. ריאל מדריד חייבת סקורר, הרבה לפני שהיא צריכה להטוטן נוסף ויש בסגל מספיק חומר גלם שעדיין לא הופק ממנו המיטב. צריך לזכור שבטווח הארוך, עזיבה של שחקן כה דומיננטי כמו כריסטיאנו תשפיע באופן משמעותי מאוד הן על סגנון המשחק והן על האחריות של יתר השחקנים, שעד עכשיו שיחקו בשבילו / חסו בצילו או איך שלא תקראו לזה. אולי זאת לא הולכת להיות העונה הכי מוצלחת, ימים יגידו, אבל מבחינתי באופן אישי היא תהיה מאוד מעניינת, ואני ממש לא מתחבר לפסימיות המדכדכת שרווחת כאן.

משעשע הזגזוג שלך.
פעם אחת מנהל דיון על האפשרויות שיש לנו בשוק ופעם שניה על כך שזה מה שהמועדון החליט ואין לנו מה לעשות.

אני משיב לטענותיך עך כך שכן יש מה לעשות בשוק ואתה שולף “בנזמה לא עוזב”. זה כבר לא קלישאות, זה הבנה בסיסית של מבנה לוגי של דיון.

במילים אחרות, לא קראת שום הודעה מהדיון וכמו רבים וטובים כאן באת עם המניפסט מהבית. מצטער, זה לא הפורום המתאים לכך. פה יש דיון, הוא אולי לא לוגי בעינך אבל אנחנו עונים האחד לטיעונים של השני ישירות. אם אתה רוצה לכתוב מניפסטים תפתח בלוג.

לגבי הכישורים הלוגיים שלי, אני אסכם לך את הטענה היחידה שלי בדיון הזה ולא את אוסף הדברים שייחסת לי:

לריאל מדריד יש שני שחקני התקפה ששמם גארת’ בייל וקארים בנזמה. אתה טוען שצריך לחפש רכש שהוא “בין ניימאר לרודריגו”. אני אומר לך שרכש כזה לא יחליף את קארים בנזמה בהרכב, ומכאן שההשפעה שלו לא תהיה משמעותית כמו שמצטייר מהמניפסט. עוד אני טוען, שפרט לעמדת החלוץ המרכזי כבר יש בסגל שלנו שחקנים מהסוג שאתה מבקש. במילים אחרות אתה כולה רוצה חלוץ מחליף, שזה אחלה וכולם כולל אני מסכימים. זה טיעון פשוט של משפט אחד שמייתר את הצורך במניפסט על מאנה, סלאח ודאגלס קוסטה.

זה מספיק לוגי בשבילך או שאתה רוצה הוכחה באינדוקציה?

אני חושב שבעיות הרכש העיקריות שלנו נמצאות בחלון העברות בקיץ שעבר בכלל. ההזדמנויות העסקיות שהחלון הקודם הציע שונות בתכלית מההזדמנויות הדלות שניצבות בפנינו בחלון הזה.
בחלון הקודם התבצעה העברה המטורפת של ניימאר ששינתה את עולם המרקטינג ב180 מעלות. לפני זה להגיד 100 מיליון על שחקן הייתה מילה גסה. כשהיום קבוצות דורשות סכומים דומים על שחקנים שלא קרעו זוג נעליים.
היינו אחרי עונת דאבל חלומית כשקאדר ההתקפי שלנו עשיר (BBC, חאמס, איסקו, מוראטה, וקצת לוקאס ואסקס ומראינו דיאז כדי לסגור פינות) ויכלנו להחתים שחקנים כמו דמבלה, אמבפה (לא אכנס לדיון אם יכלנו או לא בעניינו), סלאח, ולא במחירים המטורפים של אחרי עסקת ניימאר.
אך היהירות של זידאן ופרז הביאה עלינו את מפח הנפש ההתקפי שאנו נמצאים בו כעת. כשמוראטה ומראינו, שאני מעדיף כל אחד מהם על פני בנזמה, כבר לא איתנו, ואפילו במקרה של חאמס שהוא שחקן ששייך לנו (!) אין לנו את זכות קבלת ההחלטות עליו כי עשינו עסקה בזיונית עם באיירן מינכן. מכרנו בלי להתחזק בטענה ש״הסגל הנוכחי מספיק״, כפי שזידאן אמר אז.
״אבות אכלו בוסר, שיני בנים תכהנה״, זה המצב שאנחנו נמצאים בו היום. שחקן כמו הזארד לא מסוגלים (לא חשוב אם מוצדק או לא לשלם 180 מ׳) להחתים, כשאנחנו שמים את כל מבטחינו בשחקנים שלא הצליחו להוכיח את עצמם, כל אחד מסיבותיו הוא (בייל, בנזמה) והכוכב הכי גדול שלנו עזב. לא בדיוק איפה שציפינו לראות את עצמנו בסוף עונת 2016-2017.

מה שאתם טוענים זה בערך כמו “בואו נשקיע במניה הבאה שתיתן קפיצה של 400 אחוז בשנה”.

מסכים עם גיא, אף אחד פה לא אמר לא לפתרונות ריאליים אחרים. בגלל זה כתבתי שהייתי מביא את קבאני או לבנדובסקי, או במילים אחרות: מישהו שאני יודע שבסיכוי טוב יתן לנו תפוקה נאה, גם אם אין לי שום אשליה שהוא המבאפה הבא. עכשיו בבקשה שמישהו יסביר לי איך ה 30 גולים בעונה בכל המסגרות שקבאני שווה זה פחות טוב מהזארד שכנראה יעלה פי 2 ואם יגיע לאותו מספר זו הצלחה עצומה.

ועוד משהו: המועדון נערך במשך השנים בצורה טובה ליום שאחרי רונאלדו. זה אולי סותר חלק מהאסכולות, אבל מבחינת השקעה בצעירים - הרי שזה בוצע ובוצע יפה (אמנם עוד לא הצגנו לפרז את האלגוריתם הגאוני שמוצא צעירים זולים שבטוח יצליחו, אבל אנחנו עובדים על התוכנית העסקית). יש לנו קישור חזק עם 2-3 עתודות והתקפה לא רעה בכלל. הטענה היחידה היא בעניין בייל ובנזמה, אבל הבעיה היחידה שלי עם הטענה הזו היא שהכי קרוב במשך השנים להביא את בנזמה למצב שהוא לא שווה הרכב היה מוראטה, שהוא בעצמו שחקן פחות טוב מבנזמה אם נאהב את זה או לא. כשרונות אמיתיים כמו וראן לא מחכים לקבל את הקרדיט (נא לקרוא לפי הגיית הכדורגל הישראלי), אלא מוכיחים שהם טובים. אז אם כל התאוריה זה ‘קרוס ומודריץ׳ אותו שחקן בוא נעשה להם ילד שישחק ליד כובע’ או ‘אסנסיו עומד על מפתן דלתנו עם 40 גולים בעונה’ אז חלאס. תכף נגיד גם שלוקאס הוא בעצם גיגס שפגעו לו בביטחון העצמי.

לפי המארקה אנחנו גם מתעניינים בגריזמן

וכמה רונאלדו כבש לפני שהגיע לריאל? האם רונאלדו לא שיפר את הסטטיסטיקה שלו מאז יונייטד?
גם האזארד יגדיל. סוף סוף ישחק בקבוצה גדולה באמת, בקבוצה שעוברת את שמינית האלופות, בקבוצה שמביסה את הליגה (ולא מקום חמישי). אגב לגבי הפנדלים, רונאלדו כבש הרבה יותר פנדלים מהאזארד, גם לו את רוצה עכשיו להתחיל להוריד?

אני חושב שהזארד ישפר את הקבוצה. אני לא סומך על הציוות של בייל ואסנסיו באגפים כי קיים שם הימור גדול מידי לטעמי.

אמרתי כבר אבל שלמרות כל מה שאני רוצה, אסתפק העונה באיזה קבאני. לבייל ואסנסיו אני מוכן לתת צ’אנס בהרכב, לבנזמה אני לא מוכן. בנזמה הוא חלוץ שעד היום התירוץ להשארתו היה שרונאלדו רוצה כי לגבי תרומתו מעבר לשיתוף פעולה עם רונאלדו לא היה ספק (בקטע רע), לכן אין לו מקום בקבוצה עכשיו. כחלוץ הוא לא טוב מספיק, ולא מדבר בכשרון שמחכים שיפרוש. אני רוצה או חלוץ מוכח שיעזור לנו להשאר רלוונטים העונה בכל המסגרות, או חלוץ צעיר שננסה לפתח לדבר הגדול הבא. בנזמה לא עומד באף אחת מהקטגוריות האלה.

גיא, יש לנו המון המון כישרון בקישור ובהגנה, בנוסף לעומק לא נורמאלי.
בהתקפה אין לנו לא יכולת ולא עומק. אין על הספסל שחקן שאני סומך עליו באמת (אולי ואסקז), ויותר גרוע זה שאין לנו בהרכב שחקן שאני בטוח ביכולת שלו. יש לנו בהרכב הפותח בהתקפה יותר מידי סימני שאלה. קבאני יוריד לנו סימן שאלה אחד וישאיר אותנו עם 2, והשניים בהם יש לי יותר אמון.

אגב, הטענות שיש לרוב על השוק נאמרו גם שנה שעברה והיו הסיבה לכך שאמרנו שננסה שוב שנה הבאה (כלומר השנה). שנה שעברה בכינו על שאין מספיק אופציות רלוונטיות וגם שנה לפני כן וכך כל שנה.
זה לא כי המצב שנה שעברה באמת היה טוב יותר, זה פשוט שאנחנו רואים זאת בדיעבד. וגם על השנה נסתכל אחרת שנה הבאה ונגיד שהשנה היו המון אופציות שפספסנו.
גם המחירים לא נראים במגמת ירידה, ואותם 200 מיליון שיכולנו להוציא השנה על הזארד יהיו 250 עונה הבאה.
אותם 220 שפריז הוציאו על ניימאר יהיו 300 השנה למי שירצה לקנות אותו (והוא לא נהיה טוב יותר ולא צעיר יותר)
כמו ש94 מיליון שהביאו לנו ב2010 את השחקן הטוב בעולם, יביאו לנו השנה אולי חלוץ מזדקן לשנתיים…

וויקידס, המועדון התכונן יפה לחילופי הדורות. אך לטעמי היה יכול לעשות עבודה טובה יותר.
השקעה בצעירים לא צריכה לבוא במקום רכישות חכמות. בטח ובטח כשאין לנו צעיר מוכשר שמחכה לעמדה שלו בהתקפה. את בנזמה צריך היה להחליף עוד מזמן, ואופציות היו לנו כל שנה, אך וויתרנו עליהן פעם אחר פעם, ולא מבחינתי מוראטה מעולם לא היה אופציה רלוונטית.

גיא, בחייאת תיכנע.
תודה שאתה לא מתנגד נחרצות לרכש, שאתה מסכים שבנזמה לא שחקן טוב ונגמור עם זה.

ואו, זה כאילו אתם לא קוראים את התגובות שלו. מתי הוא אמר משהו אחרת?. הבן אדם טוען שחור על גבי לבן שאם לא יגיע חלוץ שבשם שלו הוא גדול מבנזמה הוא יגיע לספסל. האם אותו חלוץ יצליח להדיח את בנזמה מההרכב? ההיסטוריה לימדה אותנו שגם ממוצע שערים טוב יותר לא בטוח שתספיק. אז כן רוצים חלוץ, אבל להביא חלוץ שישב על הספסל ובינואר כבר ירמוז על עזיבה מה זה יתן?.

לגבי הזאר, שגיא העלה נקודה חשובה. הבאת הזאר תעלה לנו כ300 מיליון יורו, כסף שכנראה יש לנו, אבל תסנדל אותנו בכל הקשור לסיכוי להביא כוכב על חדש בעונה הבאה או בחלון ההזדמנויות הבא.

לפני 11 שנה, משחק של הנבחרת הצעירה מול נבחרת צרפת. שימו לב כמה כוכבים שלא מימשו את הציפיות. וזוהי נבחרת עד גיל 21, גיל שבו אותם שחקנים כבר כיכבו בליגת העל. ממחיש כמה הסיכויים נמוכים.
גם החלוץ הצרפתי לא הגשים את הפוטנציאל.

image

מודריץ’ נשאר סופית. מודריץ’ לא למכירה. בעקבות הפרסומים המתחזקים באיטליה לפיהן מודריץ’ שוקל לעזוב את ריאל מדריד לאינטר, המועדון החליט להגיב. אמנם לא מדובר בהודעה באתר הרישמי אבל בציטוט שהופיע בשני האתרים הגדולים בספרד, המארקה וה-AS - “הדרך היחידה בה מודריץ’ יעזוב היא אם קבוצה תשלם 750 מיליון יורו[סעיף השחרור שלו]”, אומר הנשיא פרס, שהבהיר שלא יקרה עוד מקרה כמו כריסטיאנו רונאלדו שקיבל את ברכת הדרך. ההערכה למודריץ’ רק הלכה וגברה לאור העונה האחרונה, כנראה הטובה בקריירה שלו בהתחשב בהעפלה לגמר המונדיאל עם קרואטיה, במועדון רואים בקשר שפותח את עונתו השביעית כאחד המנהיגים, בטח אחרי עזיבת כריסטיאנו, והוא אמור לחזור מהחופשה עוד מעט ולהיכלל בתוכניות לקראת הסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו. התמונה למעלה עם פרס היא מנובמבר 2016 עד חוזהו של הקשר הוארך עד 2020. המועדון אמור להציע לו העלאה קלה בשכר(מרוויח תשעה מיליון יורו) ולהאריך את חוזהו בשנה או שנתיים. ‘מודריץ’ ימשיך לכתוב את ההיסטוריה של ריאל מדריד’, נכתב במארקה לסיכום.

בהקשר זה, חשבון אינסטגרם של אוהד ריאל מדריד בספרד שנקרא Raul7capitan7 ולו יותר מ-8500 עוקבים, פירסם עוד בצהריים פוסט על רקע תמונתו של מודריץ’ חוגג עם גביע האלופות ה-12 מהגמר בקארדיף נגד יובה ב-2016/17. האוהד כתב על כך שהוא לא זוכר אף שחקן גדול שסיים את הקריירה במדי ריאל מדריד, האחרון שעשה זאת היה זידאן איי-שם ב-2006. זידאן ‘הצליח’ איפה שכשלו ראול, וקסיאס אחריו, וגם כריסטיאנו, אם כי במקרה שלו זה היה צפוי. ‘על כל הכבוד שהפגין כלפיי המועדון, הגישה והעבודה הקשה, האיכות שלו, החיבור למדרידיסימו והאוהדים. זה יהיה עלבון אם לא תינתן לו האפשרות לשחק את משחקו האחרון בקריירה במדי ריאל מדריד. במודריץ’ לא נוגעים’, סיכם.

קצת חדשות:

• בורחה מאיורל הוא הפייבוריט של לופטגי להיות המחליף של קארים בנזמה בעוד ראול דה-תומאס שחזר אחרי עונה גדולה בסגונדה במדי ראיו וייקאנו - ייצא להשאלה של עונה בקבוצה מהליגה הבכירה. ‘הוא שיכנע את לופטגי’, נכתב ב-AS. במועדון מאמינים שהחלוץ שרשם אשתקד רקורד יפה ביחס בין שערים לדקות משחק - שבעה שערים ב-927 דקות - יוכל לעשות קפיצה ולהיות מחליף לגיטימי שאפילו כובש קרוב ל-15 שערים בכל המסגרות. אין בהלה לבזבז 40-50 מיליון יורו על חלוץ אחר דרג ב’ בספרד, ולבאנדובסקי וקאבני נראים כרגע כמשימה בלתי-אפשרית, הקבוצות שלהן לא משחררות אותן.
    בכתבה נאמר שבריאל מדריד מאמינים שהשנה אין שום אופציות מספיק טובות בשוק וזה לא מסתכם בכך שמחירי השחקנים יצאו מפרופורצייה ולכן עדיף לחסוך ולחכות להזדמנויות טובות בחורף או בקיץ הבא(מישהו אמר ניימאר?)

• באתר של ה-‘קדנה-סר’ כותב אלברו בניטו שאולי הקיץ יש תחושה שריאל מדריד פגיעה וניתן לרכוש שחקנים שלה, אף אחד כבר לא untouchable והשחקנים פוזלים החוצה, בעוד מקרה כריסטיאנו היה הפתעה מוחלטת ורצון של השחקן לעזוב - הניסיון של אינטר לצרף את מודריץ’ מראה שמשהו בריאל מדריד לא בטוח

• ועדכון אחרון בינתיים, ב-AS כתבו אתמול בלילה ‘פלורנטינו מגן’ בהתייחסות לבנזמה. כנראה שיש הוראה מלמעלה מצד הנשיא שמחבב מאוד את החלוץ הצרפתי. תחזיקו חזק - מאז שבנזמה נרכש בקיץ 2009 מליון בתמורה ל-35 מיליון יורו - המועדון השקיע 30 מיליון יורו בלבד בחלוץ - החזרתו של אלבארו מוראטה מיובנטוס ע"פ סעיף הרכישה בקיץ 2016. ריאל ‘נפטרה’ מכל החלוצים שהיו בסגל חוץ ממנו: הונטלאר נמכר כבר באותו הקיץ, נגרדו גם כן, אן-ניסטלרוי עזב מרצון להמבורג בחורף 2010, ראול עזב מבחירה לשאלקה בקיץ, בהמשך היגואין נמכר לנאפולי ב-2013, מוראטה וחזר ועזב, ושני שחקנים בלבד הגיעו, שניהם בהשאלה: אדבאיור הגיע בחורף 2011 כשהיגואין עוד סבל מפציעה מסובכת בגבו, וצ’יצ’ריטו הגיע בקיץ 2014 ושניהם לא נשארו.

מה גורם לאנשים לחשוב שהקיץ הזה מיוחד לרעה?
הקיץ שעבר לא נראה טוב יותר וגם לא זה שלפניו, המחירים עלו כי זו הכלכלה בעולם הכדורגל והם לא עומדים לחזור להיות שפויים יותר.
ככה גם היה תמיד, פעם השחקנים הטובים היו נמכרים במיליונים בודדים לפני שעברו לעשרות מיליונים ועכשיו מאות מיליונים.
אנחנו מסתכלים על החלון הקודם בדיעבד, בזמנו גם היה נראה שאין חלוץ מתאים, ובחלון שלפניו היגוואין נרכש ב94 מיליון (מעיד על כמות החלוצים האיכותיים ומחירם באותו קיץ).

לבנדובסקי וקבאני הם ממש לא ‘משימה בלתי אפשרית’. הכל בגלל ששומרים על בנזמה, לא קונה סיפורים אחרים. העיקר שמיוראל יעשה את הקפיצה.

וואו. לביזיון הזה כבר אי אפשר לשתוק.
ראול דה טומאס, חלוץ שהעונה אמור להיות על תקן ״מריאנו״, החלוץ היחיד שיכול להדליק קצת ניצוץ בהתקפה המסורסת הזאת וגם אותו רוצים להשאיל? על מי הם בונים בדיוק?
מיוראל החלוץ הכי פרווה שעלה מהנוער מאז ומעולם, מועדף על פניו?
עד עכשיו לופטגי מאכזב בגדול.

מסתמן כקיץ מוזר ביותר. עזיבת רונלדו היתה אמורה להכניס את המערכת לאטרף. במקום זה סומכים על בייל שבטוח יפצע לא מעט, ומדרדרים את הסגל הגם ככה מתבגר שלנו.
או שמחכים לרגע האחרון של מועד ההעברות כמו שכבר היה בקיצים קודמים או שמישהו ממש נרדם בשמירה כאן.

ריאל זה לא מועדון ששבע מתארים ונח על זרי הדפנה ואפילו הייתי אומר שמעמדו של פרז עלול להתערער מעונה ביזוינית על רקע מצב כלכלי מצויין.