דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אחד מהשחקנים המצטיינים בשנתיים האחרונות בצ’לסי, ובמיוחד בעונת האליפות, הוא מרכוס אלונסו. מגן שמאלי. אמנם יותר ווינג-בק ממגן עקב מערך שלושת הבלמים של קונטה, אך משחק על הקו של הזארד, כל עוד קונטה לא דאג להחריב את המשחק עם הצבת הזארד בחוד (נגד ברצלונה במשחק הראשון, לדוגמא).

מרסלו והזארד על אותו קו הם בהחלט מתכון לכאב ראש, אבל לא לאוהדי ריאל אלא ליריבות שלה.

זו בדיוק הנקודה.
מחשבה מחוץ לקופסה זה לא אומר בוא נביא שחקן התקפה טופ 10 בעולם. אין פה שום יצירתיות, כי הרשימה ידועה ומוכרת לכולם. לא מתחבא שום ניימאר שאף אחד לא מכיר, אתה נאחזים במשהו שפשוט לא קיים.
אותה מקוריות שאתם דורשים מהמועדון, זה, למשל, להביא שחקן שהוא 2nd-3rd tier, אבל יכול לעשות את הקפיצה (גם פה השמות מוכרים לכל המועדונים, אפשר להצטנע קצת). זה מה שאני טוען לגבי מרסיאל - הוא העברה הגיונית כי הוא לא מרוצה במקום שלו, לא מרוצים ממנו, הוא צעיר וכשרוני, והנפילה עלולה להיות לא מאד כואבת כי הוא כן הוכיח שהוא שווה 20 שערים בעונה בקבוצה כמו שלנו. לעומת זאת, אף אחד לא מבטיח שמחר בבוקר אותו מרסיאל נותן מספרים של כריסטיאנו.

כבר היינו שם

תראה מן הסתם אנחנו מוצפים במבול של כתבות. אין מישהו מהמועדון שלוחש על האוזן שלי מה קורה. הלוואי ויגיע שחקן אחר, העברה בשושו, מקרה כמו עם פפה בקיץ 2007 וכן-הלאה. אבל אני לא רואה את המועדון מגיב, אלא מעין תמימות וטיפשות - איסקו ישחק את הכדורגל מהנבחרת, גארת’ בייל יהיה כשיר לפרק זמן ארוך, בנזמה יכבוש כמות סבירה - שלושה ‘תנאים’ שסביר מאוד שלא יקרו, או לא לפחות כפי שציפינו. כל הניסים והנפלאות יקרו בקיץ אחד?
את מרסיאל הייתי מקבל בזרועות פתוחות ואני הבחנתי בפוטנציאל שלו. רק שמבחינתי לפחות המשוואה כנראה אחרת - אני רואה את האזרד טוב מאסנסיו משמעותית, ואת מרסיאל דווקא לא. כשהשחקן הכי טוב שלנו עזב חייבים לעשות משהו, אפילו לנסות לירות לכל הכיוונים. לבאנדובסקי הוא שם שעלה יותר מפעם אחת אז אני מניח שיש דברים בגו’. לגבי גריזמן נמנעו כנראה ממלחמה מיותרת עם אתלטיקו, אבל את דיבאלה למה לא ניסו לפחות להביא?

אני לא מחפש מחליף לכריסטיאנו. לא יהיה כמו כריסטיאנו. ובטח לא בעונה ראשונה בקבוצה חדשה. אני מחפש לראות עוד שחקני קישור והתקפה טובים בריאל מדריד, כי זה היה צריך לקרות עוד קודם. אני מחפש לראות את המועדון מגיב.

נניח שאתה צודק לגבי הזארד - הנה, המציאות מוכיחה שגם אותו מאד מאד קשה להביא. אין פתרונות קסם.
הפתרונות כרגע הם חלוץ אחרי השיא דוגמת לבנדובסקי, או קבאני שהוא חלוץ טוב ונקווה לנצל את העובדה שלא בא לו ליד ניימאר.
מעבר לאלה, בוא תן שמות.

גם לגבי הקישור - עכשיו יש שמועות על סאביץ׳, שחקן שעוד לא הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות, ב- 115 מ׳ יורו. גם כאן אין פתרונות קסם. כמה יעלו דה בריינה או פוגבה? יש סיכוי אמיתי להביא את אחד מהם? בינתיים יש לנו קובא וסביוס שממתינים, עוד שלישיית קישור טובה מאד. השאלה אם אתה לא מציע עוד מאותו דבר. מה גם שלא שם הבעיה הדחופה שלנו.

אחרי עונת האליפות ההיא ב-2011/12 הייתי בטוח שאנחנו הקבוצה מס’ 1 על הגלובוס והסגל עמוק ועשיר והסתפקתי בשחקן רכש אחד ששמו היה לוקה מודריץ’. אין ספק שגדלתי על עידן הגלאקטיקוס(פיגו-זידאן-רונאלדו) והברנבאו תמיד אוהב לראות את מיטב כוכבי תבל על כר הדשא עם החולצה הלבנה. אבל התבגרתי, אני לא מחפש שיביאו רכש רק כדי להגיד ‘הבאנו’.
אני כן חושב שהסגל כרגע במצוקה וצריך להסתכל לפי עמדות. בקישור אנחנו יכולים להמשיך עם מה שיש, זו דעתי, בתקווה לראות את סבאיוס משחק יותר, את קובא נשאר ואת איסקו מדי פעם כחלק מהשלישייה באמצע, גם אם רק נגד קבוצות הפח בליגה הזו במגמה התקפית מובהקת. בהתקפה לעומת זאת אנחנו מאוד ריקים, כריסטיאנו כיסה על שתי בעיות גדולות - חלוץ שלא מבקיע כמו בנזמה ושחקן שלא כשיר מספיק כמו בייל. בהתקפה אין ברירה אלא להיכנע לחוקים החדשים ולשפוך את הכסף על האזרד. גם קוטיניו לדעתי לא היה שווה כל-כך הרבה כסף למרות שהוא שחקן טוב. אני חושב שמדובר במשימה קשה אבל אפשרית, בניגוד לאמבפה, הארי קיין וכן-הלאה שהם בלתי-אפשריים. אני אפילו הייתי רוצה לראות חלוץ וקשר התקפי, לא להסתפק בשני שחקנים - קאבני והאזרד למשל.

המועדון ברווח עצום ולא בדיוק סופר כל שקל אבל סתם אנקדוטה - הרכישה של אודריוסולה ב-40 מיליון יורו - הייתי מוותר עליה ונשאר בכיף עם אשרף כמחליף ראשון, הוא רצה לעזוב כי הבין שמביאים עוד שחקן על העמדה שלו, לא חושב שהפערים בין שניהם הם פסיכים, ואת הכסף הזה כביכול ‘מוסיף’ לתקציב שחקן ההתקפה החדש שלנו. ואולי 200 מיליון יורו זה מה שצ’לסי דורשת בהתחלה אבל המחיר יכול לרדת מעט אפילו? זה חשוב.

ההתקפה שלנו דלה וזה זועק לשמיים כבר מספר עונות, אגב ההודעה שלי מלפני שנתיים שהבאת רק מוסיפה לזה.
לא צריך לחפש וגם לא נמצא תואם רונאלדו. כמו שברצלונה לא צריכה לחפש לעצמה אינייסטה או צ’אבי. שחקן חדש יביא איתו שיטה שונה ויתרונות שונים ואין בזה רע.
האזארד בהשוואה לרונאלדו יפעיל טוב יותר את החברים שלו, יעזור יותר לייצור המצבים ויכול להיות שגם אם בעצמו הוא לא יכבוש 50 שערים בעונה הוא ידאג לעלייה בכמות השערים הקבוצתית. וזה בנוסף לאפשרות ליצור משחק לחץ.

וויקדס, כמובן שאין פתרונות קסם, זה כסף, אך לדעתי לפחות מדובר בכסף שכדאי להשקיע.
בנוגע למה שכתבת על הקישור, ההבדל המאוד גדול בין הקישור להתקפה הוא שבקישור משחקים 3 שחקנים סופר מוכחים ועל הספסל שלנו יש כשרונות מוכשרים + איסקו. בהתקפה מצד שני יש שחקן לא מספיק טוב, שחקן שלא מספיק כשיר וכשרון לעתיד (מאמין שברור מי זה מי) וספסל לא מרשים במיוחד.

עמדת החלוץ זועקת לרכש כבר שנים, ועמדת הקיצוני של בייל גם כן, וכעת רונאלדו, מי שהשחזיק את ההתקפה שלנו בשנים האחרונות לבדו, עוזב. אני מאוד בעד לתת לאסנסיו את ההרכב, אך זוהי עמדה אחת, אני לא בונה עליו להוביל התקפה אחרי שעד היום לא הצליח אפילו להיות הווינג מן…

הלוואי שאסנסיו ובייל יאכילו אותי כובעים ושבנזמה פתאום יזכר שהוא כדורגלן, אך עדיין אני חושב שבהתאם למצב אני צודק בדבריי, רוב הסיכויים ששלושתם לא יעשו את קפיצת המדרגה שלא עשו במשך תקופתם בקבוצה (שנתיים, 5 שנים, ועשור בהתאמה).

זה לא דיון תיאורטי. לא עבר הקיץ אף שחקן שרלוונטי להחלפת כריסטיאנו רונאלדו.

אז אתה אומר. אין לך שום סימוכין או הסבר לוגי כלשהו למה זה נכון, או למה הסכומים שאתה זורק לפה הם באורח פלאי תמיד עגולים. 200 לפה על קיין, 100 מיליון על ההוא ו-5 מיליון לחוזה של הזה.

במילים אחרות - תפסיק או שהמחק יתחיל לפעול.

אבל זה בדיוק מה שאתה כותב.

אין שום צורך לציין את המצב הכלכלי של המועדון כי הבעיה היא לא כספית. אנחנו לא צריכים את למאר בדיוק כמו שאנחנו לא צריכים את אודריוסולה.

זה סגנון משחק שונה, גם קבוצתי וגם פרסונלי. מרסלו מקבל כדור לרגל ומשחק כמו פליימייקר, לרוב מול הגנה צפופה עומדת. עוד שחקן על הקו גם יקטין את כמות הכדורים שמגיעה אליו וגם יקטין את כמות המבקיעים הפוטנציאלים ברחבה. אנחנו פשוט נפיק ממנו פחות.

קובאץ’ אומר שלבנדובסקי רוצה לעזוב אבל באיירן לא תשחרר אותו.
ציטוט: דבר אחד זה מה שהוא רוצה ודבר אחר זה מה שאנחנו רוצים.

ע"ע רצוי ומצוי.

חשוב להגיד שגם בתקופות הגלקטיקוס העולם לא היה חנות הממתקים של פלורנטינו/רמון קלדרון, גם אם המצב היה פחות סבוך מאשר היום. אחרי הגלקטיקוס הראשונים חווינו כמה שנים של זוועות עם רובן/סניידר/ואן ניסטלרוי(=לבנדובסקי) כחיזוק במקרה הטוב ובפטיסטה ואמרסון במקרה הרע (והנפוץ הרבה יותר). שחקני הדרג השני-שלישי לא המריאו ונשארנו עם סגל חלש למרות שכסף בהחלט היה. בנוסף, גם לפני שעזבו, לאורך תקופה מאד ארוכה היו שחקנים עדיפים בהרבה, מקצועית, מפיגו, זידאן, ובטח ראול ובקהאם המזדקנים בענקיות היבשת האחרות. את ההנגאובר של הגלקטיקוס II (בעקבות הכשלון של קאקא ובנזמה) מנענו בזכות פגיעה מוצלחת יחסית בסיטואציה דומה עם די מאריה ואוזיל בין היתר, וכמובן כריסטיאנו, אלונסו והחלק האחורי שנשארו איתנו. גם היגוואין תרם.

ישנם חלונות העברה כאלה, אין מה לעשות ונקווה שאכן יגיע מישהו. קבאני נראה כמו סגירת פינה מוצלחת. בוא נגיד את האמת - אפשר להגיע לסיטואציה כזו במצב יותר גרוע. אנחנו חוזרים לקרקע עם סגל עמוק ודי איכותי פרט להתקפה. נצטרך לקוות שהצעירים יממשו את הפוטנציאל ומודריץ’\מרסלו ימשיכו לסחוט את הלימון. וכמובן מלח-מים על התאומים של בייל.

לפחות לפי המקור הזה, לדעתי המשכורת של קבאני היא השנייה אחרי בייל. עוד סיבה מדוע ההעברות האלה לא כאלה פשוטות

ריאל וברצלונה מאבדות המון מהכוח שלהם בשנים האחרונות בהעברות. שחקנים כבר לא ימכרו את אימא שלהם בשביל להגיע, וגם הקבוצות שבעבר היו הביצ’ס שלנו הפסיקו לייצר לנו שחקנים ולמכור. כלומר, ליברפול לא תמכור את סלאח, פריס חד משמעית לא תמכור את אמבפה וניימאר בשנים הקרובות, וגם על שחקן שנותן מונדיאל טוב תצטרכו לשלם המון המון כסף.

לכן, כמו שכתבו פה, יש מצוי ויש רצוי. אתם יכולים ללכת על שחקנים אחרים, שיש להם בעיות בקבוצותיהם. קבאני לא מרוצה לדעתי מהחדר הלבשה הברזילאי, הוא משחק בפריז המון שנים ויש מקום לאחד כמוהו בריאל. לבנדובסקי גם לא מעוניין להמשיך בבאיירן והוא מיצה את עצמו, המחיר לא יהיה כה יקר כי הוא גם מבוגר וגם רוצה לעזוב. במקומות האלה, אפשר ללחוץ לעמדת החלוץ.

אפשר גם ללכת על שחקנים צעירים, כמו שברצלונה החתימה בגאוניות אחד כמו מלקולם-למה שלוזאנו המקסיקני לא יגיע אליכם? מדובר בשחקן מאוד מוכשר שמדברים עליו. זה נשמע כמו החתמה מעולה לעתיד. גם מרסיאל יכול להיות סוג של בינגו. הייתי גם מגשש אצל אחד כמו רויס שהפוטנציאל מאוד גבוה אם יפגוש רופא שאשכרה סיים 7 שנים, והמחירים שלו לאור כל הפציעות ירד לדעתי משמעותית.

אבל אתם צריכים להוציא מהראש שריאל יכולה להחתים כל מה שהיא רוצה, ובטח לא לחשוב שמה שמנע ממנה החתמה גדולה של 5 מיליון. זה מגוחך. לפעמים, יש שחקנים שפשוט אין להם מחיר-גם כי המועדון שלהם לא ירצה למכור וגם כי הם לא ירצו ללכת.

אבל זה בדיוק מה שאני רושם!
לא להחליף את כריסטיאנו, אלא לבנות קבוצה אחרת. צריך להגיע שחקן, הוא לא צריך להיות אפילו דומה לכריסטיאנו אלא פשוט מספיק טוב שישדרג את ההתקפה (מה שלא כזה קשה כשבהתקפה משחק חלוץ שלא יודע לכבוש, קיצוני שלא מסוגל לשחק יותר מחצי עונה, וקיצוני נוסף שהוא עדיין על תקן פוטנציאל).
לא מחפש שיבוא שחקן שיתן לנו 50 שערים בעונה, בואו נהיה כנים, אין שחקן כזה ואני אפילו שמח שסוף סוף נבנה את עצמינו כקבוצה.

זה פשוט מרגיש לי שאנחנו לא באמת צועדים הקיץ לשום כיוון.
רוצים לקדם צעירים? אז בכל הכוח, הרכב לאסנסיו וויניסיוס למכור את בנזמה ובייל שתופסים מקום של שחקני התקפה ולקדם צעירים גם על חשבונם (רודריגו ואדוגור למשל). לרכוש איזה פוטנציאל לחלוץ שאולי יצליח ואולי לא ואיזה קבאני כדי להשאר טיפה תחרותיים. מינימום כסף ומקסימום קידום צעירים בעונה הזו. על הדרך אפשר כבר להתחיל חילופי דורות בקישור כשאיסקו יכנס במקום מודריץ שיעבור לעשות רוטציות עם קרוס.

עונת בניה כלשהי תהיה מקובלת עליי כל עוד יבנו משהו, ובכל בניה עם מחשבה קדימה אין מקום לבייל ובנזמה.

מוגזם. שיקרה באופן הדרגתי (והחיסרון של רונאלדו הוא חתיכת מדרגה) בייל מפלצת ועל בנזמה אני סומך שימשיך לאכזב וידחק החוצה ע"י מאמן לא משוחד.

אני דווקא מתרגש לקראת העונה הבאה. אנחנו מהמרים וזה מעניין. יש לנו את הסגל הכי טוב בעולם פרט להתקפה. בהתקפה יש לנו 2-3 מקומות (איסקו), עליהם יתחרו בייל, אסנסיו, ויסיניוס, לוקס, בנזמה וכל הבורחה מיוראלים הגנריים הקבועים.
אידיאלית, הייתי רוצה חלוץ במקום בנזמה, אבל אנחנו ככ הרבה זמן משחקים ללא חלוץ אמיתי שזה כבר פחות אכפת לי.

יכול להיות שכבר מחר בלילה בייל ישבור את הרצץ המכובד שלו וייפצע, אסנסיו של 2019 יתגלה כאסנסיו של 2018, ויסניוס כרוביניו ובנזמה כ… בנזמה,
אבל יכול להיות אחרת, ואז יהיה כיף פי שניים. אנחנו לא בשפל של 2009- עברנו שנים יפות ויש אשראי להימור שכזה. שוב, יש לנו הגנה וקישור מעולים, הן בהרכב הפותח והן המחליפים הצעירים המוכשרים על הספסל.
וכבר כמה שנים שההתקפה שלנו היא בעיקרה דרך המגנים.

נכון שרונאלדו הלך ואיתו הגולים, אבל בוואקום שהותיר, בייל, אסנסיו והחבר’ה יוכלו לצמוח ולקחת על עצמם הרבה יותר.

חשבתי קצת בזמן האחרון מה באמת נסגר עם הרכש, אני חושב שזה די ברור לא? גם די טענו את זה רוב הזמן.
כריסטיאנו לקח יותר מדי תשומת לב אליו, כדורים, מסירות, הרמות ובכללי את סגנון המשחק.
אני מעריך (הכל בגדר ספקולציות כן?) שאחרי עידן כריסטיאנו אולי הצוות המקצועי והמועדון מנסים להוציא משהו טוב מהסגל הזה בתור קבוצת כדורגל ולא מ"קבוצת כריסטיאנו" שקיבלנו כל השנים, אם להגיד את האמת די נמאס לי מזה ששחקן צריך לתת לו כדור במקום לגלגל את זה בעצמו לשער בהרבה מאוד מהמקרים.
אני חושב שהם מנסים להשלים עם כמה שחקנים צעירים ועוד רכש כזה או אחר שיגיע כדי להשלים את הקבוצה בנקודות תורפה של פציעות ורוטציות.
אין שום ספק שאנחנו צרכים עוד חיזוק בעמדת החלוץ כי עדיין גם ואם (חחח…) בנזמה יהיה בעונה הטובה בקריירה (כשכריסטיאנו לא נמצא) אנחנו ניהיה צרכים רוטציה לעמדה הזאת.

ומשהו אחרון שעלה בדעתי ואין לי מספיק ידע לגבי זה, אולי תוכלו לתת קצת יותר מספרים?
יש סיכוי כזה המועדון מתחיל לחסוך בהוצאות בהתאם לשדורג האצטדיון? לפי המספרים שראיתי בזמנו הם היו אסטרונומיים, יש סיבה לזה או שאני מפריך פה שטויות?

התרגשות לקראת פתיחת עונה תמיד יש, זה בכלל לא העניין. התקופה ההיא של פוסט עידן הגלאקטיקוס היא בדיוק מה שאנחנו לא רוצים שיקרה. אמנם לקחנו שתי אליפויות, אחת בגלל מאמן סופר-גאון כמו קאפלו שכל עשור צריך לעשות גיחא, לא? ואחת כנראה בגלל בעייה מנטאלית קשה של בארסה, אבל היו את שש השנים הרעות עם שמינית הגמר…הסגל היה מלא בבינוניות. ימים בהם רוביניו היה התקווה שלנו, וכן-הלאה. נכון שאצלינו אין הרבה מאוד מה לתקן אבל יתר הקבוצות מראות שאפתנות ואצלינו זה תקוע.
גם רכישתו של פיגו בזמנו נראתה בלתי-הגיונית, רונאלדו הגיע בימים האחרונים של חלון ההעברות ב-2002, גם עם בייל היה מאבק מתיש עם טוטנהאם. לא קל להחתים שחקני על ומקרי בקהאם וכריסטיאנו הם די נדירים.

לגבי האזרד - אני תופס ממנו כנראה יותר מרוב החבר’ה כאן. אם האזרד מגיע זה חד וחלק לא ‘הבאנו כדי להגיד שהבאנו’, הוא לא בסטטוס של גדש ואחרים שאתה ציינת. לגבי העניין עם מרסלו - זה משהו שיהיה צריך לעבוד עליו, האזרד שחקן חכם. מרסלו יקבל קצת פחות כדורים אבל הנה לנו ווינגר. זה יהיה מאוזן יותר. בשנים האחרונות זה לרוב מרסלו נגד כל העולם, וכשהוא בכושר לא טוב…

במה שונה עסקת קוטיניו בה בארסה הצליחה לעמוד, לעומת מקרה ריאל מדריד והאזרד לצורך העניין? גם על קוטיניו שולם מחיר מעל ‘הנדרש’ נגדיר זאת כך. בארסה לא החתימה את גריזמן אבל את סוארס בזמנו כן, כנראה שהיא גברה עלינו בקרב על ניימאר ועוד ועוד, אז בשנים האחרונות היא עדיין עובדת. לגבי דמבלה זו העברה שהייתה פשוטה יותר.
הרצוי והמצוי משתנה בגלל שכריסטיאנו עזב. מעבר לכך כבר כתבו כאן עד כמה שחקני התקפה הם אלה שמנצחים את המשחקים הגדולים ועוד ועוד.

דבר אחרון, כל הניתוח האופטימי הזה של הסגל, אתם מוזמנים להגיד לי תיאורטית, שוב, יש הרבה תיאוריה כאן - מה לדעתכם יתרחש. עונה סבירה של בנזמה מבחינת הבקעות? נניח. גארת’ בייל כשיר באותו הרצף כמו בעונה שעברה? אני ממש אופתע אם כן. איסקו עם קפיצת מדרגה? אסנסיו? אני בספק.

לופטגי מחזק את ההבנה לכך שלא יהיה רכש ובמסיבת העיתונאים לקראת מנצ’סטר יונייטד אומר - “אני אהיה שמח מאוד אם אף שחקן לא יעזוב ואף אחד לא יגיע. זה אתגר גדול לבנות קבוצה תחרותית ללא כריסטיאנו”. הנה יתר הציטוטים המרכזיים::

עזיבתו של כריסטיאנו ותפקידו של בייל[ערבוב]. “המועדון העריך את המורשת של כריסטיאנו והיותו אחד השחקנים החשובים בהיסטוריה של ריאל מדריד בכך שהקל על עזיבתו, הוא שחקן ענק אבל זה כבר היסטוריה. אנחנו משוכנעים שבייל הולך לתת עונה נהדרת והציפיות ממנו רבות, שייתן את הגירסה הטובה ביותר שלו, הוא נשאר, הוא מרוצה, יש לו הזדמנות להראות כמה הוא גדול”.

קיילור נאבאס. “דיברתי איתו ואנחנו שמחים לקבל אותו. הוא שחקן מרכזי בריאל מדריד, השוער שלנו בעונות האחרונות ואנחנו רוצים שיישאר כזה”.

עוד חלוץ ‘9’ וחיזוקים אפשריים. כאשר הגעתי לאמן את הקבוצה, כריסטיאנו יידע אותי על רצונו לעזוב. כמאמן זה אתגר מרגש לבנות קבוצה תחרותית בלעדיו". בהמשך נשאל שוב המאמן על עמדות לחיזוק ואמר - “אנחנו לא מתעסקים בתיאוריות. יש לנו קבוצה תחרותית ועם הסגל שיש לנו נוכל לעמוד בכל הדרישות של ריאל מדריד. אנחנו שמחים מאוד עם הסגל שיש לנו ואני משוכנע שנילחם על על התארים. אני אהיה מאמן שמח אם אף אחד לא יעזוב ואף אחד לא יגיע”.

ויניסיניוס. “הוא ילד צעיר וטוב מאוד לגילו, הוא עושה דברים יפים מאוד באימון. הוא שחקן שלנו וכל בעיות הרישום נפתרו וזה לא חשוב איך הוא מוגדר. הוא יקבל את הדקות שלו. אנחנו יודעים שהוא השקעה לעתיד, נעבוד איתו ונעזור לו להסתגל לכדורגל האירופי. הוא יתאמן איתנו על בסיס יומי”.

בתור התחלה, המקרים שונים כי בארסה רצתה את קוטיניו ולנו אין שום אינדיקציה על עניין של ריאל מדריד בהזארד. כל מה שיש זה כתבות במארקה. שנית, גם אם יש לנו עניין בהזארד, אנחנו לא יודעים אם צ’לסי בכלל מעוניינת לנהל מו"מ ואם הזארד מוכן ללכת לאברמוביץ’ ולדרוש עזיבה כמו שקוטיניו עשה. שלישית, גם ליברפול לא שיחררה את קוטיניו בקיץ. זאת הייתה עסקה קשה וארוכה.

על מחירים וכלכלה אני מציע שכל מי שאין לו נתונים להציג והשכלה בתחום יפסיק לכתוב. מרבית הכותבים כאן לא מבינים שום דבר בתמחור ואיך הוא נקבע, ואת ההשערות על האיצטדיון תשמרו לעצמכם או שתביאו סימוכין.

לגבי ניימאר, כשהוא עבר לבארסה ריאל מדריד החליפה את אוזיל בבייל. שנה אחר כך הגיע חאמס. מה הטיעון פה? שהם קנו שחקנים טובים יותר? מסכים בהחלט. אני גם מסכים שהיסטורית בעשור האחרון בארסה חתרה לשיפור מתמיד (זלאטן למשל) בעוד אנחנו היינו יותר שמרנים. איך זה בא לידי ביטוי בהווה? שאנחנו לא מביאים שחקנים בינוניים רק כדי לקנות ומציגים אותם כשחקנים גדולים?

דבר אחרון, כל הניתוח האופטימי הזה של הסגל, אתם מוזמנים להגיד לי תיאורטית, שוב, יש הרבה תיאוריה כאן - מה לדעתכם יתרחש.

אני חושב שתהיה עונה טובה יותר מהעונה שעברה בליגה ומבחינת איכות הכדורגל, אבל לא נזכה בכלום. ושאין הרבה מה לעשות לגבי זה כרגע.
אני בהחלט מעדיף שנימנע מרכש רק כדי לרכוש, והזארד הוא אמנם שחקן מוכח שישדרג אותנו קלות אבל הוא לא מספיק טוב כדי להיות כוכב מוביל בריאל מדריד (וככזה הוא יגיע אם יגיע, ולא לעונה אחת).

ההשערה שלי: רוצים את האזרד, גם כחלק מעניין ה-רצוי ומצוי, ונרתעים מהמחיר. אני חושב שהסגל ברמה ההתקפית הוזנח בשנתיים האחרונות, וגם בעונת הבכורה של זידאן לא היה לנו חלוץ מחליף אמיתי עם כל הכבוד לאהבתי לחסה. כביכול עכשיו צריכים לשלם את המחיר, תרתי משמע, על מה שקרה.
אני לא רואה את האזרד כרכש רק כדי לרכוש, אבל באמת אתה מעדיף שלא יגיע אף אחד מאשר ריאל מדריד מעט נסחפת אחרי הבלגי ומשלמת מחיר מופרז?

על העונה הקרובה דיברת בכלליות, אני גם מניח שלא נזכה בכלום, אבל מה לגבי השחקנים. אתה רואה את בייל כשיר שוב לחמישה חודשים ברציפות? כי אני לא, ההיסטוריה והגיליון הרפואי מוכיחים שזה יהיה בגדר נס. כנ"ל הסטט’ של בנזמה שאולי לא יכבוש עשרה אלא 15 שערים אבל לא יביא את התפוקה הנדרשת. איסקו גם לא יכריע משחקים ואסנסיו לדעתי גולר בפוטנצייה אבל משהו במשחק שלו די מרגיז אותי, בשנה שעברה כבר החלו ציפיות אמיתיות, זה כבר לא ילד שבעונת בכורה כובש נגד קבוצות גדולות כשהוא עולה לפירורים. ההסתכלות שלי עליו השתנתה.

אני מעריך שבייל ימשיך להיפצע ובנזמה ימשיך להיות בנזמה. הייתי מחליף את שניהם בשמחה באמפבה והארי קיין.

לגבי הזאר, ייתכן שנרתעים מהמחיר. אם באמת מדובר בסכומים שעולים בכלי התקשורת אז נרתעים בצדק. התחייבות באזור ה300 מיליון יורו (העברה+שכר) על שחקן לא יציב, לא גולר, בתפקיד שיש לנו בו שחקנים ברמה דומה היא בעייתית ותתקע אותנו גם בעונות הבאות. בעיניי חסר לנו סקורר אחד או שניים, לא ווינגר. ואני מזכיר שאת בעית המספרים אפשר לפתור גם באמצעות שינוי מערך ושינוי בקודש הקודשים שם בעיגול האמצע. אין לי אשליות שזה יקרה, אבל אם חשבתי שהייתה לנו בעית מבקיעים בהרכב עם רונאלדו, אני בטח לא חושב שהבעיה תיפטר אם המחליף שלו יהיה ווינגר שמבקיע 15~ גולים בעונה.

גיא, שחקן יכול לשפר קבוצה גם בלי להבקיע בעצמו.
עונה שעברה לא רק שלא היה לנו סקורר אלא גם לא הגענו למספיק מצבים טובים וכל משחק על שטח צפוף היה ציפיה לקרנות ופנדלים.
האזארד גם אם יתן 30 שערים ולא 50 כמו רונאלדו עדיין יתן לנו שחקן מגוון שידע לפתוח הגנות צפופות וישפר את מי שסביבו.

באמת שאהיה מוכן לחיות עונה עם בייל ואסנסיו, שהאחד יראה שהוא יכול להוביל קבוצה הפעם כשחקן ראשי ושהשני יממש את מה שאנחנו מקווים שיש לו. אך אין שום תירוץ להשארת בנזמה, בוודאי אחרי שנוצר חוסר בסקוררים