דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

פדה כבש 12 שערים העונה ומאמין שייתן יציב את ה8-14 בעונה עבורנו, זה מעולה עבור קשר אמצע. קמא לדעתי יכול לתת יותר גם בתחום הכיבוש בהמשך ההתפתחות שלו. בליגנהאם זה הרכש הכי מיותר בעיניי, אנחנו מחזיקים בשלושה קשרי על צעירים בפוטנציה בנוסף לצמד חמד שאני מאמין שעוד ימשיך עונה נוספת. העמדה האחרונה שהייתי מחזק זה הקישור.

יש נטייה להמעיט ביצירתיות של פדה, קמאבינגה וטשואמני מכיוון שהם נתפסים כשחקנים פיזיים. לשלושתם יש יכולות מסירה טובות לעומק, דריבל ובעיטה טובה מרחוק. אתמול באדום של צ’ילוול, פדה נתן כדור עומק פנטסטי לרודריגו מעל כל ההגנה.

לא חושב שנסבול ממחסור ביצירתיות אחרי הפרישה של מודריץ’ וקרוס. אין ספק שסגנון המשחק שלנו יצטרך להשתנות קצת ממשחק סבלני של אחזקה בכדור, למשחק מהיר עם יותר לחץ גבוה ויציאות למתפרצות. לדעתי גם התפוקה של ויני ורודריגו תעלה אם נשחק בסגנון הזה.

את השכל שיש למודריץ’ וקרוס אין להם זה נכון, אבל למי יש?
קמאבינגה בתקופה האחרונה נתן כמה וכמה כדורים מדהימים, גם פדה.
יש סיבה שהם משחקים ומתאמנים עם מודריץ’ וקרוס, אולי ילמדו עוד משהו.
לא ראיתי את בלינגהאם משחק אבל מישהו יכול להגיד שמדובר במודריץ’ צעיר (מבחינת קריאה והבנת משחק)? מניח שלא…
אז הכל עניין של מחיר, להתחיל להתאבד עליו כי הסוכנים והתקשורת האנגלית דוחפת אותו? מיותר מאוד.

לדעתי כרגע יש שני קשרים שיכולים להוסיף להתקפה שלנו, שניהם משחקים בסיטי. את דה בריינה אולי לא נזכה לראות בלבן, אך ברנרדו סילבה הוא אופצייה ריאלית.

בקשר לבלינגהאם, הוא מוכשר אך עדיין לא מספיק יציב, אפשר להביא אך לא במחירים המשוגעים שמדוברים בתקשורת שמגיעים עד 150 מיליון.

תסתכל מאיזו עמדה הוא נתן את רוב השערים שלו.
הוא בהחלט יכול לספק מספרים גם מהקישור, אך הוא גם שעוד לא עשה את זה מספיק וגם זה לא אומר דבר לגבי הצורך בקשרים נוספים שיכולים לספק מספרים.
באידיאל אני ארצה קבוצה שכל אחד מ2 הקשרים שאינם אחוריים, ומ3 שחקני ההתקפה יהיה מסוגל לספק הרבה שערים. אנחנו כרגע לא מחזיקים באף שחקן כזה שהוא לא בשלישיה הקדמית.

לא הייתי מתאבד על בלינגהם בכל מחיר, אבל הוא בהחלט שדרוג משמעותי לקבוצה.
לטעמי קישור שלו מעל פדה וקאמבינגה ייתן לנו את הקישור הטוב באירופה.
עם טשואמני במקום האנגלי זה לדעתי יהיה מעט חסר. יהיה לזה כמובן את היתרונות של הכוח והאתלטיות, אך בסוף נרצה גם יותר יצירתיות בקישור.

אני רק אניח את זה כאן:

וקצת יותר ברצינות - אני מסכים עם דוד שעל-אף האיכויות הרבות שיש בקישור המתחדש שלנו, אנחנו זקוקים גם לקשר בונה משחק ברמה הגבוהה ביותר - מה שלא קיים בסגל הנוכחי.
אני לא מסכים עם דוד שזה הצורך הדחוף ביותר שלנו - חלוץ פותח (ולא מחליף) הוא צורך דחוף בהרבה מבחינתי. כפי שאורי כתב יפה באחד הדיונים - הרבה לפני הציוות המדויק בקישור, כושר הכיבוש שלנו קם ונופל על הכושר האישית של בנזמה, ואי אפשר להמשיך להסתמך בכל פעם על רנסנס מחודש של בנזמה המזדקן ביישורת האחרונה של העונה. מה גם שזה גורם לנו לוותר מראש על הליגה, בה נדרשת עקביות לאורך כל העונה.

אני לא מומחה אבל להבנתי בליגנהאם בכלל לא פליימקר. משהו בין 50-50 לקשר התקפי אבל לא מנהל משחק.
מה שכן, אם הוא באמת כזה סקורר ויכול לשחק מתחת לחלוץ אז כן יש כאן חיזוק משמעותי כשיהיה אפשר לשחק 4231 מבלי לפתוח עם כל שחקני ההתקפה בהרכב, ואחד שכן יכול לעזור בהגנה ככה שזה לא יהיה ממש רחוק מה433 שאנחנו מכירים ואוהבים.

מה דעתכם על האפשרות של מאנה?
הוא כנראה שלא יישאר בבאיירן, ובסוף הייתה סיבה שבגינה הוא עזב את ליברפול ואני בספק שיחזור אליה.
בהנחה הסבירה שהוא לא יעבור ליריבה ישירה של ליברפול זה לא משאיר לו הרבה אופציות.

מבחינה טקטית, הוא טוב יותר באגף ימין מרודריגו לדעתי, וגם באמצע.
אני בספק שיעלה הרבה בהתחשב במצב שלו בבאיירן.

רוב ההתקפות המסוכנות שלנו במשחקים האחרונים זה מכדורי עומק של פדה וקמא, ועדיין הם נחשבים לשחקנים הגנתיים ולא מספיק יצירתיים או התקפיים, זה מקביל לטענות בתחילת העונה ש"קמא צעיר ולכן עושה הרבה טעויות" או לטענות עכשיו “קמא לא מגן טבעי ולכן יש לו בעיות במיקום ואין לו סגירה אלכסונית ועושה חורים בהגנה” למרות שהיה השחקן הכי טוב שלנו נגד ברצלונה ואחד הטובים נגד צ’לסי.

תשאלו את אוהדי היונייטד מה דעתם על כישרון העל הקודם עם דרכון אנגלי שהם רכשו מדורטמונד בטרליון וחצי יורו…היה שחקן של 791 בישולים ו 342 שערים בעונה.

צ’ומה, פדה וקמא זה בנזונה של קישור, הכי טוב בעולם, צריך רק מאמן.

מבלי להיכנס לשאלה כיצד נכון להציב את קמאבינגה כקשר או כמגן הביקורת עליו שהוא לא מבצע נכון את תפקיד המגן (מיקום, עמידה נכונה מול היריב וכו’) דווקא מוכיחה שהבעיה איננה שזה לא תפקיד שהוא יכול לעשות טוב אלא שהוא לא רגיל אליו.
אי אפשר לצפות משחקן בן 20 ששיחק פעם ראשונה בעמדה הזאת במונדיאל האחרון ומאז שיחק שם בקושי עשרה משחקים להבין בצורה מושלמת את רזי התפקיד. את הדברים הללו הוא עוד יכול ללמוד.
מה שאי אפשר לקחת ממנו זה הטעיות הגוף הפסיכיות שלו ואת העובדה שויניסיוס נראה טוב יותר כשהוא איתו.
האם זה אומר ששם הוא ממצה את עצמו טוב יותר? לא בהכרח. אבל כדאי להיות קצת יותר ריאליים בשיפוט שלנו אותו.

תשאל את סיטי מה דעתם על כשרון העל הקודם שהם רכשו מדורטמונד בטריליון וחצי יורו… היה שחקן של 791 שערים ו342 בישולים בעונה.

ועכשיו ברצינות, זה לא טיעון.

יש ניפוח של שחקנים אנגלים, אבל זה לא אומר שהם כולם סתם שחקנים מנופחים.

לדעת למסור זה לא הכל. גם קרוס ומודריץ על אף היכולת הטכנית המעולה שלהם לא תמכו מספיק בהתקפה בעיני.

לפי התפיסה שלי, קישור של קאמבינגה, פדה ובלינגהם יכול להיות טוב יותר מהקישור עם טשואמני. זו סיבה מספיק טובה לרכוב אותו.
אני בהחלט מסכים שלא צריך להתאבד עליו.
כמובן שתלוי בשוק שחקני ההתקפה והמגנים, שכן אם שם לא יהיו מציאות אעדיף שלפחות נתחזק שם.

זה כן טיעון, הרבה שחקנים שיצאו מדורטמונד לא הצליחו, ההצלחות המיידיות היו האלאנד ולבנדובסקי, אבל אצל שני אלה לא היה צריך להיות גאון כדי להבין שהם כוכבי על ויקרעו רשתות בכל קבוצה. אצל האלאנד לא העה ספק גם לפני שהגיע לגרמניה.
בלינגהאם כישרון אדיר ויכול להפוך למפלצת, אבל כרגע יש עדיין סימני שאלה ולא שווה את הסכום שמבקשים עליו במיוחד עם הקישור שיש לנו, סילבה יעלה פחות מחצי, גאן כדורגל מוכח.

לא מבין למה, צ’ומה שחקן עם ניסיון ויותר מוכח מבלינגהאם ויכול להשלים מצויין את קמא ופדה ולאפשר להם להשתולל וללחוץ גבוה.

השלישייה האתלטית יחד עם סבאיוס וקרוס מספיק.

יש להביא חלוץ, מגן ימני ושמאלי ועוד בלם ועדיף אחד שיודע לעצור כדור קרוב לרגל, זה מה שהכי חסר.

אין בינינו מחלוקת פה. כמו שכתבתי בהודעה - אני יוצא מנקודת הנחה שחלוץ יהיה רלוונטי עבורינו רק בקיץ הבא (אמבפה/הולאנד). בהינתן וזו ההנחה, בלינגהאם (או קשר דומה באיכות דומה, אם קיים) חשוב הרבה יותר מחלוץ מחליף, קיצוני ימני או אחד המגנים.

מלבד הבלם אני מסכים שהעמדות האלה יותר נחוצות. פשוט יש גם את העניין של האופציות בשוק, לא רואה איזה שם גדול לעמדת המגן או החלוץ שאפשר יהיה להביא.

אגב, אני לא רואה סיבה שעם כל הקיצים שלא קנינו בהם אף שחקן שלא נוכח להביא גם מגנים, גם חלוץ וגם את בלינגהם. אבל מסכים ש3 העמדות החלו קודמות (מגן שמאלי כבר רכשנו את פראן גרסיה).

לגבי הבלם, זו אולי העמדה שהכי פחות חסרה לנו למעט שוער וקיצוני ימני. מיליטאו בלם טופ עולמי וגם רודיגר מספיק טוב (ומקווה שישתפר בעונתו השניה). גם בעומק, אלאבה ונאצ׳ו כמחליפים זה מצב מושלם מבחינתי.

כמובן שגם פה כדאי לנצל הזדמנויות, אבל בניגוד לבלינגהם, לא רואה איזה בלם ענק זמין בשוק שצריך להתאבד עליו.

כמו שבלינגהם יכול לגמור כמו סאנצ׳ו הוא גם יכול לגמור כמו לבנדובסקי. מדובר בשחקן שהוא הרבה יותר מעוד פוטנציאל, ולא סתם מדברים על סכומים של 150 מיליון כשעל סאנצ׳ו דיברו על 80.

ברנרדו סילבה זה הרכש הכי טוב שאנחנו יכולים להביא,קשר אמצע מושלם שיודע לנהל משחק בגאוניות ומצד שני מתקל הרבה ועוזר הרבה מאוד להגנה,כמו שהוא הוכיח נגד באיירן הוא עדיין יכול לשחק גם באגף ימין,מוזר לי מאוד שאנחנו לא קופצים על המציאה,במיוחד שידוע שצ׳אבי חולם עליו בלילות,יכולה להיות גניבה מטורפת.

פרז סובל מתסמונת פוסט האזרד.
ולגופו של עניין, עונה לא טובה של ברנרדו, פרז יכול לגנוב אותו בזול לדעתי (*גם את פליקס אנחנו יכולים לגנוב בזול. הלוואי שנחשוב עליו, אחד השחקנים האהובים עליי כבר שנים. עוד שהוא עלה מהבוגרים מבנפיקה. פוטנציאל מטורף!).
בכללי, אני רואה הרבה דיבורים על בלינגהאם בימים האחרונים, שחקן איכותי ביותר והכי חשוב עבורי ורסטילי מאוד. אבל כמו שאמרתי כבר מזמן במחירים האלה לא שווה להשקיע. אין שום קשר מבחינתי שיכול להצדיק 120+ מיליון. המספרים שלהם תמיד ייראו רע ליד הסופרסטארים של ההתקפה, וגם אם מישהו מאמין שהוא באמת יכול להבדיל בתיפקודים. בסופו של דבר הוא ישווה וייתבאס על המחיר. דרך אגב, בשקט בשקט טילמנס מסיים חוזה העונה. לא עדיף להביא אותו בחינם??

הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה עוד שחקן בלי עמדה מוגדרת שלא כובש יותר מ 5 שערים בעונה.

הוצאנו 100 מיליון על טשואמני, פדה באנקר וקאמבינגה הולך ומתהווה להיות קשר העל המודרני. איפה בקישור העתידי הזה, שבהנחה מורכב רק משלושה שחקנים, אתה משלב שחקן כמו ג׳וד? אי אפשר להחזיק ארבעה קשרי על מרוצים ככה. שלא נדבר על זה שלוקה וטוני עוד יהיו פה שנה הבאה רוב הסיכויים.

אני גם חושב שכרגע אנחנו “מלאים” בקשרים ולא באמת צריכים עוד אחד. במועדון כנראה חושבים אחרת ונראה שקשר חדש כן יגיע הקיץ.
לפי מה שאני קורא ושומע ברחבי האינטרנט בלינגאהם הוא העדיפות הראשונה ונראה שהעדיפות השנייה (אם בלינגאהם יחליט שהוא רוצה פריימר ליג) היא גברי וייגה של סלטה. האמת? אם כבר מביאים קשר אז הוא אופציה לא רעה בכלל. לא ראיתי המון משחקים של סלטה אבל במה שראיתי די התרשמתי. הוא בסך הכול בן 20 וגם מספק מספרים מעולים העונה. חוץ מזה, מבחינת המעמד הוא לא בלינגאהם ויהיה אפשר לתת לו פחות דקות בהתחלה ולשלב אותו בצורה יותר הדרגתית (בלינגאהם אם יגיע כנראה יפתח כמעט בכל משחק).

מוותר על בלינגהאם עם כול הפוטנציאל, המחיר גדול מידי ויש עמדות אחרות שצריכות חיזוק. אריבאס בדיוק במשבצת של ה10 שחסרה לנו בקישור, אומנם הוא פחות פיזי אבל הטכניקה שלו משובחת, הוא בועט טוב מאוד ויודע טוב גם להבקיע. שחקן בית שלא מגיע עם יותר מידי ציפיות ויכול גם לשבת על הספסל במידת הצורך. הוא אומנם משחק בעיקר בליגה ה3 בינתיים אבל אני חושב שהוא ממש לא נופל מגאבי ופדרי גם אם היה משחק בליגה הראשונה. אם היה משחק בקבוצה שיודעת להשביח שחקנים צעירים כבר היה מחזיק בתג מחיר מופקע.

לא כול שחקן עם תג מחיר מופקע הוא גלאקטיקו. דרך אגב בהשוואה מלפני של בלינגהאם ללבנדובסקי והולאנד, לבנדובסקי נחשב לכישרון ענק בפולין ממש בהתחלה ששיחק בפוזנן, גם האלנד עוד לפני זלצבורג נחשב להבטחה ענקית במולדה הנורבגית, בלינגהאם לא היה ממש מוכר עד לפני עונה. לפעמים צריך גם לקחת דברים בפרופורציות…סאנצ׳ו הוא דוגמא יותר הגיונית להשוואה עם בלינגהאם אם כבר.

פרימפונג מלברקוזן יכול להיות החתמה מבריקה, סוג של ואסקז משודרג שטורף את כול אגף ימין, יהיה בינגו לסגל שלנו ובמחיר שפוי. קולו מואני וטוראם מגרמניה גם יכולים להיות אופציות לעמדת החלוץ המחליף בלי לשלם הון (פיתחתי סוג של פוסט טראומה כשאני חושב על חלוץ מפרנקפורט חותם בלבן) עדיין עדיפים על לשפוך כספים על שחקנים כמו ואלחוביץ׳ שלא כזה יציב וככה או ככה כול חלוץ יגיע על תקן מחליף דווקא בעמדה הזאת כן הייתי מנסה להוציא שחקנים אחרים מדורטמונד כמו מוקאקו או אדיימי.

פנטזיה קטנה: אודגור זה בול מה שחסר לנו בקישור ליד צ׳ומה, קמא ופדה…לא רואה מצב כארסנל משחררת אותו והוא ישאר לנצח פיספוס ענק שלנו למרות שבדיעבד לא הייתי פועל אחרת.