דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש פדרי ויש צעירים מוכשרים כמו אריבאס או גאבי…זה רמה אחרת לגמרי.
סורי זה הפריע לי אז הייתי חייב.

מה?

הוא מסומן ככישרון על כבר שנים. שיחק בבוגרים של ברמינגהאם עוד בגיל 16, היה שחקן השנה בצ׳מפיונצ׳יפ(בגיל 16). וגם הפרישו(!) שם את החולצה שלו למרות ששיחק סה״כ עונה או שתיים בבוגרת. מדברים עליו כבר כמה שנים טובות.

ההודעה שלך מאוד מבלבלת אותי. בלינגהאם בן 19 והוא כוכב על כאן ועכשיו. הוא ג’מוס, מפלצת פיזית וטכנית ומספק קבלות בצורה עקבית. בלינגהאם לא “פוטנציאל”, בלינגהאם כרגע הקשר הטוב ביותר שיש.

אתה משוואה את אריבאס לפדרי? ועוד אומר שהוא לא נופל ממנו? WTF?

גם אני לא מבין איך סאנצ’ו קשור לפה. על סאנצ’ו אף קבוצה לא הסתכלה למעט יונייטד הבינונית, בלינגהאם לעומתו כבר כמה חודשים כל קבוצות האליטה של הכדורגל העולמי חושקות בו. ריאל מדריד בעצמה התחילה איתו מגעים כבר לפני שנתיים.

ובסופו של דבר אתה מביא את קולו מואני וטוראם לשחקנים שהיית רוצה בקבוצה? אני באמת מבולבל.

הרבה קבוצות גדולות רצו אותו כולל ליברפול שירדה ממנו בגלל המחיר הגבוה מאוד שנדרש עבורו, בדיוק כמו שליברפול ירדה עכשיו מבלינגהאם כי הוא לא שווה את המחיר לדעתה, אתה רוצה להיות יונייטד הבא שרכשה את השחקן הסופר יקר הבא של דורטמונד ?

בלינגהאם שחקן בן 19 והוא לא מוכח בשום צורה, להצליח בדורטמונד זה לא אומר שהוכחת שאתה ראוי להשתייך לרמה הכי גבוה ושאתה שווה 130 מיליון יורו.

הקישור שלנו מצויין, ההגנה חייבת חיזוק וההתקפה חסרה שחקנים ויש לנו רק חלוץ אחד בסגל, לא מבין למה להוציא 130 מיליון על שחקן בן 19 בעמדה שאנחנו לא צריכים.

מי

דיברנו על קבוצות גדולות.

לא, אני רוצה להיות הסיטי הבאה שרוכשת את השחקן הסופר יקר של דורטמונד.

יש סיבה למלחמה שיש ועוד תתנהל עליו. זה שאתה רואה אותו כעוד סאנצ’ו לא אומר שהוא עוד סאנצ’ו. חוץ מזה ששניהם מדורטמונד ושניהם אנגלים, אין שום קשר ביניהם. לא ביכולת, לא בתפקיד ולא בהייפ ששניהם זכו לו.

גם אני הייתי רוצה חלוץ ובהודעה מוקדמת יותר גם אני תהיתי איפה בלינגהאם הולך להיכנס בין כל הקשרים העמוסים שלנו. אם אנחנו צריכים אותו או לא זו שאלה אחרת. לגמד את היכולת שלו לעומת זאת היא דבר אחר לגמרי שאין לו קשר להאם אנחנו צריכים אותו או לא.

כל הצמרת האנגלית רצתה אותו.

איזה מלחמה ? ליברפול ירדה ממנו, נשארה רק ריאל.

הדבר היחיד הנכון בקטע הנ"ל שהם לא משחקים באותו תפקיד.

ואגב הייפ, מי שעושה את ההייפ זה התקשורת האנגלית ואנחנו האוהדים, אם תחזור לאחורה גם על סאנצ’ו היה הייפ דומה מהתקשורת ומהאוהדים, כולם כאן חלמו שהוא יגיע והסבירו כמה הוא יהיה ענק וכמה הוא מבשל ומבקיע בדורטמונד, אחד היחידים שכתבו אז נגד ההחתמה שלו הייתי אני, כמו שאני עושה גם עם בלינגהאם, ב 60-70 מיליון רכישה טובה של שחקן עם פוטנציאל ענק, לא 130 מיליון.

אף אחד לא יודע להעריך בדיוק מה יהיה עם בלינגהאם. אני מתאר לעצמי שהוא יהיה אחד הקשרים הטובים בעולם. כמו שאני מעריך שפדה וקמאבינגה יהיו.

מילא היינו מושלמים בשאר העמדות שלנו אבל בפועל קשר זאת העמדה האחרונה שדורשת חיזוק אצלנו.
אין לנו חלוץ מחליף, אין לנו מגנים וחסר עוד שחקן התקפה בצד ימין.
גם אם האנגלי ישפר אותנו זה לא שווה ערך לנקודות התורפה שלנו בעמדות אחרות.

אין ממש מגנים טובים בשוק, לכן הייתי ממשיך עם קמא בתור מגן, לפחות עד שיהיה משהו ברמה גבוהה

טוב אז הלכתי ובדקתי כדי שלא להטעות.

הנה סיטי:

לגבי צ’לסי יש כרגע שמועות שהיא מעוניינת בו בימים אלה אז קשה לי למצוא משהו מאז, אבל מניח שאם צ’לסי הייתה ממש חמה עליו הייתי מוצא על זה משהו.

בקיצור זה לא אותו ווליום.

כנראה שהוא יגיע לסיטי, לפי הפרסומים הם הולכים לשפוך לא מעט כסף עליו, והמשפחה שלו לוחצת להגיע לאנגליה.
גם פסז בתמונה ורוצה אותו אבל לפי הפרסומים הוא לא שוקל את האופציה הזאת. גם יונייטד וצ’לסי מקושרות אליו אבל אני לא יודע מה רמת האמינות, בעיקר בגלל ששתי אלה קושרו לכל אירופה במהלך החודשים האחרונים.

בקיצור, כל קבוצה שיכולה לשים את ה140 מיליון יורו בערך שהוא יעלה מקושרת אליו לפי השמועות. אנחנו וסיטי מקושרים אליו בצורה ממש חזקה.

זה נכון במידה מסויימת, אני זוכר לפחות פה בפורום הייפ מוגזם ולא הגיוני סביב סאנצ’ו, וגם אז טענתי שזה הדשא של השכן שסתם נראה ירוק יותר. הפעם זה לא רק הייפ וקבוצה שמוכנה לשים על שחקן 80 מיליון יורו כשזה אותו הסכום שהייתה מוכנה לשים על מגוואייר או מרסיאל, זו עסקה שמעורבות בה כל הטיטאנים של עולם הכדוגל ויכולה להגיע גם לכפול מהמחיר של סאנצ’ו.

זה מה שאני לא מסכים איתו. בלינגהאם לא פוטנציאל, בלינגהאם שחקן ענק כבר עכשיו. ברגע שהוא עובר לסיטי או לפסז זה נגמר, פספוס ל15 שנה.

מסכים לחלוטין שעדיף להשקיע בעמדות אחרות, מסכים לחלוטין גם עפ העמדות הספציפיות שהזכרת, ונכון לגמרי שהקישור שלנו הוא הדאגה האחרונה שצריכה להיות לנו לגבי הסגל. עם זאת אין בין זה ובין היכולת של בלינגהאם קשר.

בכללי אני נוטה להאמין שכסף יש. רצו לשפוך ים כסף על שחקנים מסויימים שבסופו של דבר לא הגיעו, כשבמקביל אנחנו סוגרים את היד כבר כמה שנים ורק מחכים להזדמנויות הנכונות. אז כסף זה לא הבעיה כנראה.

כן מסומן ככישרון על ואני לא מוריד מערכו בכלל, הוא לגמרי מסומן להיות שחקן ענק וכבר שחקן גדול, אבל האם כול זה מצדיק 150 מיליון יורו? אם תשאל אותי על אמפבה/האלנד התשובה היא לחלוטין כן, האם בלינגהאם שווה 100-150 מיליון יורו? לדעתי עדיין לא. גם קראק שמסומן להיות העתיד של הכדורגל לא שווה את ההימור הגדול הזה ובמקסימום מה ששילמנו על צ׳ומה. הוא כן מסומן ככישרון מספר שנים אבל לא זכור לי באזז כזה גדול בהשוואה לכמה שחקנים אחרים שהוגדרו כעתיד של הכדורגל בגיל צעיר (חלקם הצליחו יותר חלקם פחות).

הטיעון של ההפרשת חולצה בבירמינגהם בגיל כזה צעיר נחמדה אבל זה עדיין לא ביסוס רציני לשלם עליו 150מ, בוא אנחנו מדברים על בירמינגהאם סיטי, לא אחת מהאריות או אפילו קבוצת אמצע בפריימיר ליג. אם איזה קבוצת סגונדה יפרישו חולצה לאיזה וונדרקיד שיצמח אצלם הוא גם יצדיק 100m+? לא יודע מאיפה הבאת שהוא זכה בתואר שחקן העונה בליגה השנייה באנגליה אבל לא מצאתי שום דבר שמבסס את הטענה הזאת, הוא זכה בתואר שחקן צעיר של העונה/חודש פה ושם אבל שום תואר שבאמת מצדיק את המחיר.

האם התג מחיר שלו גבוהה בגלל כישרון וגם בגלל שהוא הוכיח את עצמו כשווה תג מחיר שכזה או שהתג מחיר מנופח חלקית גם בגלל מדיה/ספונסרים/בעלי אינטרסים אחרים? רוב הידיעות שהגיעו עליו מהעיתונות הגרמנית מגיעות מהבילד, העיתון הכי בזוי בגרמניה עם כותרות הזויות שנועדות בעיקר למכור עיתונים (כמו רוב המדיה). גם לדורטמונד יש אינטרס לשמועות כאלה או אחרות.

זה שקבוצות בפרמייר ליג ממהרות לשלם סכומים פסיכים על שחקנים שעדיין לא באמת הוכיחו את עצמם לא אומר שגם אנחנו צריכים להתנהל בצורה הזאת. הוא עדיין לא עשה משהו שמצדיק את המחיר. הליגה הגרמנית לעיתים מסנוורת, הזארד כישלון ככול שיהיה, כן הצדיק את המחיר הגבוהה כשחקן על, אני בעיקר מקווה שלמדנו משהו מרכישות במחירים שלא מצדיקים כלום ובסוף סתם מבוזבזים.

שורה תחתונה זאת לא הייתה הנקודה שלי בגדול, אריבאס כן כישרון שיכול לצמוח לשחקן לא פחות גדול מג׳וד, אם הוא היה גודל בלה מאסיה הוא כבר היה נמצא בבוגרים כבר ונמצא עם שם לא פחות גדול מפדרי או ג׳וד, יש לו לחלוטין את היכולת להפוך לוורוד קלאס, אנחנו פשוט לא טובים בלשבח שחקני בית וזה מובן במועדון כמו ריאל, לשבח שחקן זה לא רק לתת לו דקות זה גם לתת לו את הביטחון שהוא צריך בשביל לגדול וכשהוא משחק. מאמן כרגע הרבה יותר הכרחי מהרכישה הזאת ובעיקר מאמן שיידע איך להוציא את הטוב ביותר מקמאבינגה, שחקן שלדעתי עם עתיד הרבה יותר גדול מג׳וד פדרי גאבי וכול שם אחר של קשר בפלנטה הזאת, עם כול הייפ סביבו העונה שהוא הרוויח בצדק הוא עדיין אנדרייטד לדעתי.

קולו מואני וטוראם אומנם לא וורלד קלאס או שחקנים שלבנות עליהם תוכנית לעתיד אבל לחלוטין שחקנים שכן יכולים לתפוס משבצת של חלוץ מחליף, במחיר לא מופקע, שיוכלו לתת את ה10 גולים± בעונה וגם אם לא לא שברנו את הכיס, כשאנדריק יגיע ועד שהוא יהפוך להיות החלוץ ראשון חייבים קצת ריענון בהתקפה. עם ולאחוביץ׳ לדוגמא לא תהיה אופציה כזאת. איזה חלוץ טבעי מחליף שלנו בעשר שנים האחרונות היה ברמה גבוהה יותר מאחד מהשניים?

לא אמרתי מילה אחת על היכולות שלו או על המחיר.

התייחסתי לטענה שהוא לא היה שחקן מוכר, וזה חד משמעית לא נכון.

אם זה יכול להעלות את הסיכויים שלנו להוציא מסיטי את גריליש אני בעד שיקנו את בלינגהאם ב150 מיליון וגם ב200.
רק אומר, אם כבר מחפשים קשרים

855a9e399998212d2e633310e475397e

גריליש זאת הפנטזיה שלך? Seriously?!

הסיבה היחידה שפפ עוד לא ניסה לדחוף אותו כדאחקה לבארסה לצד פראן טורס וגונדואן, זה שזה פשוט כבר מוגזם מידיי.

לא יודע אם גריליש הוא פנטזיה או לא אבל לריאל מדריד הוא בטוח לא מתאים. הוא משחק באופן אקסולסיבי בעמדה של ויניסיוס.

גם על הזאר הוצאנו 100 מיליון. הוא לא פותח ואפילו לא משחק, ובטח שלא מחליף ראשון של 3-4 עמדות בהרכב, כפי שטשואמני יכול להיות במקרה כזה.

התפקיד שלנו כמועדון הוא לא להשאיר את השחקנים שאצלינו מרוצים אלא לבנות את הקבוצה החזקה ביותר שאפשר.
שחקנים מרוצים זה בהחלט נחוץ לשם כך, אבל אם במקום טשואמני מרוצה אפשר להביא שחקן טוב ומתאים ממנו (שאגב, גם יהיה מרוצה) אז אני לא רואה את הבעיה פה.

החלק היחיד ששווה דיון פה בעיני הוא האם בלינגהם ב110 מיליון (זה הסכום שדווח שריאל מוכנה לשים עליו) יהיה שווה לנו יותר מאם נשקיע את הכסף הזה במקומות אחרים.

אצל פפ (בהנחה שהשלישיה ההתקפית היא פודן, סילבה והאלאנד) יש את מאחרז וגריליש על הספסל. למה טשואמני בניגוד אליהם לא יכול לשחק כמחליף?

כל שחקן אקדמיה יכול לצמוח לכוכב על, ג’וד כבר שם. לא חושב שההשוואות רלוונטיות.
זה כמו להשוות בין גיא אסולין למסי כי אחד הוא מסי והשני הוא מסי הבא…

לא הייתי מביא את בלינגהם במקום מגן ימני או חלוץ (מגן שמאלי כבר סגר אצלינו), אבל בהחלט הייתי מאוד שמח שנקנה אותו.
לא מתאבד עליו אבל בהחלט מעוניין שננצח את הקרב עליו.
עכשיו הרבה תלוי בשחקן עצמו, כמו שטשואמני בחר בנו על פני הכסף של פריז…

לגבי ההשואות של טיטי, הוא סאנצ’ו 2 כמו שהוא האלאנד 2. העובדה שהוא אנגלי מוסיפה לו לתג מחיר ולא ליכולת. המחיר שלו נופח בגלל זה, אם הוא היה נורבגי הוא פשוט היה עולה 30 מיליון פחות…

תזכורת לעצמנו, לא כדאי לשפוט שחקנים רק לפי איך שהם נראים מולנו. תמיד יש שחקנים שנותנים את משחק חייהם מול ריאל וזה יכול להטעות.

צ’וקואזה למשל נתן הצגה בברנבאו עם שני גולים גדולים אבל היום מול ויאדוליד הוא הצליח להחמיץ מהמצב הזה

אוקיי אז אחדד, טשואמני הוא קשר בן 22 שהיה מבוקש בהרבה קבוצות צמרת ושילמנו עליו מחיר של קראק, אין שום סיכוי בעולם שהוא נשאר פה בתור גיבוי לעמדות הקישור. יש לו פוטנציאל להיות טופ 2-3 קשרים אחוריים בעולם והוא פתח את העונה מצויין בואו לא נשכח. זה לא הזארד חסר המוטיבציה בחוזה האחרון שלו בקריירה משמין מנחת על ספסלי הברנבאו.

בליגנהאם נראה שחקן מיוחד אין ספק, ואפילו יכול להיות שהוא כשרון על ברמה כזאת שקונים ולא חושבים. אני חושב שחוץ מעמדת השוער הקישור שלנו המקום האחרון שצריך חיזוק, ואם לוקה וטוני עוד כאן שנה הבאה אז בכלל אין על מה לדבר.

(לא יודע אם זה אמיתי)

הוא לא יהיה גיבוי, הוא פשוט יצטרך להוכיח שהוא טוב מאחד מהשלושה האחרים.
אני בגלל לא בטוח שפדה יפתח על פניו למשל. אני בהחלט חושב שדאבל פיבוט של קאמבינגה וטשואמני יכול להיות עדיף על קאמבינגה ופדה.
מה שבטוח, שמי שלא ״יקופח״ שם יראה מספיק דקות ולא יהיה סתם גיבוי. כל משחק כמעט אחד הקשרים מקבל מנוחה, ככה שבמצב כזה אני לא חושב שמישהו יקבל מספר נמוך של דקות. גם כמעט תמיד ברגעי האמת יהיה מישהו פצוע או מורחק.
אגב, עם בלינגהם נוכל גם לשחק עם 4 קשרים בלי לפגוע יותר מידי בהתקפה. הוא הרבה יותר התקפי מפדה.
אני לא תומך בשיטה הזו יותר מידי, אך אם כבר עושים אותה, אז לפחות עם קשר שמסוגל לתמוך בהתקפה ברמה גבוהה יותר מפדה (שישחק, אבל מאחורה יותר).

שוב, אני גם לא רואה בעיה שלקבוצה כמו ריאל יהיה שחקן ברמתו כרוטציה. אם בסוף העונה לא תהיה הסכמה אני חושב שנוכח רק להרוויח ממכירה של הפחות טוב מבין הארבעה.

אין שום קשר, אני אשמח לבלינגהם כי הקבוצה תראה איתו טוב יותר לדעתי, לא כי אני רוצה להתנקם בטשואמני.

היה לנו דיון בזמנו על מהו המספר האידיאלי של קשרים לקבוצה. המספרים נעו בין 6 ל9. כמובן שמי שאמר 6 לא התכוון ל6 כשאחד מהם בן 37 והשני על סף פרישה (שוקל זאת).
זה המצב שלנו. אנחנו בהחלט זקוקים לקשר נוסף בעיני.

גם לדעתי יותר דחוף להביא מגן ימני וחלוץ. אך בהתחשב במצב השוק אני לא רואה איזה מגן ימני שיעלה לנו יותר מידי, ומאמין שגם לא נשבור את השוק על חלוץ כשאים איזה שם חם בשוק ונסתפק באיזה וולאחוביץ׳.

אני בהחלט חושב שבהתחשב במצב צריך לנצל את ההזדמנות שהשוק הנוכחי מביא איתו - בלינגהם.
כמובן שלא בכל מחיר, אבל אני יותר מאשמח אם הוא יגיע אלינו.

https://twitter.com/madridxtra/status/1647548935588675584?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

קרוס חתם לעונה נוספת.