דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

או התירוץ של שיתוף הפעולה הפורה עם רונאלדו.

מסכים מאוד. לא כל כך ברור מה כבר אפשר להציל מהעונה הזו. צ’מפיונס לא נראה כמו מטרה ריאלית.
עדיף לתת לצעירים לרכוש ניסיון ואולי להגיע לקלאסיקו הבא עם הראש למעלה להציל קצת מהכבוד.

ההתייחסות לאיסקו היא בתור שחקן התקפה או לקישור?גם אני נהנה לראות את איסקו משחק כ10 מתחת לחלוצים ובעצם כשחקן חופשי שאפשר לומר שכולם עובדים בשבילו. הקישור חוטף בשבילו כדורים ועוזר לו להשתחרר מלחץ ו2 החלוצים הם כתובת לכדורים שלו ותופסים את מירב תשומת הלב.
אך אתם באמת חושבים שהוא מספיק טוב כדי לאייש את העמדה הזו בריאל, והאם אתם באמת רוצים לראות 442 יהלום בריאל?
איסקו שחקן נהדר. יש לו דריבל ושליטה בכדור מהטובים שראיתי עם מסירה מצוינת ושחקן שיודע לדחוף קדימה. אך יש לו גם יכולות הגנה מצוינות והוא לוקה בחסר במהירות (שאגב זו אולי התכונה הכי חשובה לשחקן התקפה)

איסקו מושלם לעמדת הקישור. כקשר 50-50 ההתקפי יותר מבין השניים כשלצידו מודריץ לצורך העניין ומאחוריו קאסמירו.
נכון שמבחינה אישית יותר קל לשחק כשחקן חופשי בהתקפה, גם מודריץ וקרוס יראו שם טובים יותר כשהם יהיו חופשיים יותר מהוראות טקטיות ומפעולות הגנה. אך איסקו לא מסי לצערינו והוא לא שחקן שבונים סביבו קבוצה, הוא לא מספיק טוב לכך.

אחד היתרונות של איסקו, וכנראה הסיבה שהעדיפו אותו על חאמס בסופו של דבר הוא היכולת ההגנתית והמחויבות שלו אליה כמו היכולת להתמודד נגד משחק לחץ וצפיפות. 2 תכונות חשובות מאוד לקשר, והיעדר המהירות שלו יבוא פחות לידי ביטוי בקישור.
אני רואה בו מעין אינייסטה, קשר התקפי יותר שמצטרף מקו שני ודוחף את הקבוצה קדימה. קשר עם דריבל מצוין שקבוצות לא ידעו להוציא לו את הכדור והוא ידחוף קדימה.
לא רוצה לראות אותו כאחד מ3 שחקני ההתקפה.

איסקו לא מושלם באף עמדה, אבל טוב מספיק בעיניי כדי לשחק בכל עמדות הקישור. בהווה וגם בקבוצה “אידיאלית” יותר. כלומר אולי לא ממש בהווה, כי בחודש האחרון הוא לא פוגע, אבל אחרי הכריסמס הוא יחזור כמו חדש.

אם זה כ10 או לא (לאו דווקא ביהלום) - תלוי בשאר הכלים שיש בסגל. במצב הנוכחי אני זורק להתקפה את כל מי שיודע לבעוט בכדור ובוערת בו קצת התשוקה להבקיע: איסקו, אסנסיו, בייל, כריסטיאנו. שיעמדו שם כולם למעלה ויבעטו מכל פינה. ואחרי שבייל ייפצע אולי כדאי לעשות הסבה מקצועית לסרחיו ראמוס :expressionless:

אגב, אני לא רומז כלום לפלורנטינו, אבל דיבאלה ואלגרי “כבר לא” לאחרונה…

אני הייתי מאד בעד היהלום בשנה שעברה, אבל עדיין רואה אותו כפתרון זמני. יש סיבה למה הוא נכחד בזמנו, והיא העובדה שהוא לא נתן פתרון הגנתי למשחק האגפים. בנוסף, קשה יותר להתאים שחקנים ליהלום, כי פתאום כל שחקן אגף לא מוצא את עצמו. לזכות היהלום אפשר לטעון שבהינתן שני מגנים כאלה, שחקן אגף נוסף עשוי רק להפריע, ראה מקרה ג׳ורדי אלבה. לכן זו שאלה של האם יש לך ניימאר שעבורו שווה לוותר על מגן דומיננטי, או שלא. מצד אחד אסנסיו עדיין לא הציג רמה כזו (אולי זה הזמן לעוד צ׳אנס), מצב שני יש שחקנים בשוק ברמה גבוהה ממנו. לטעמי צריך לחשוב התקפה ושיפור במשחק הלחץ.
היהלום מקשה בביצוע רכש. להביא שחקן כמו דיבאלה, שהוא בעיקר עשר או חלוץ שני, שתי עמדות פחות יעילות בשנים האחרונות, מייצר סבירות להיתקע עם שחקן ברגע שמשהו לא עובד בשיטה. יותר קל לאתר שחקן אגף מתאים. אני תוהה לגבי סלאח. מאד דינאמי, דריבל טוב, מאיים מכל מצב. למרות שהוא צריך להימדד עוד כמה חודשים, נראית לי רכישה מעניינת.
(מזלנו שבקישור יש לנו מספיק איכות, הוא כבר יתאים את עצמו לשיטה)

איסקו - צריך מאמן כמו פפ כדי להפוך קשרים בעמדה הזו לאיך שאתה רוצה שהוא ישחק. זה מאפיין של קבוצה סופר דומיננטית. הלוואי שזה יהיה המצב, אבל לדעתי הסיכוי נמוך.

לגבי דיבאלה וכל שחקן התקפה אחר, ברמת כישרון כזאת אני פחות מחפש את ההתאמה המוחלטת לשבלונה (ע"ע זידאן קשר שמאלי). יש עמדות שאני אפילו לא יודע להגדיר - מה התפקיד של כריסטיאנו בכל שנותיו אצלנו? הוא לא היה ווינגר, והוא לא החלוץ השני הזריז הקלאסי, והוא גם לא היה חלוץ רחבה ברוב השנים. אני בקלות רואה את דיבאלה מצטיין בבלטה של בייל, למשל.

איסקו הוא גם אחד שלא יתאים לשום שבלונה, לכך התכוונתי כשכתבתי שהוא לא מושלם באף עמדה. אני מתחבר מאוד למשפט האחרון שלך. אני מהמר בצער שהוא ימשיך להעביר את הקריירה בין עמדות שונות, בין הרכב לספסל, משהו בסגנון גוטי.

סלאח אחלה אבל הוא מעט מידיי זמן בליברפול כדי שמעבר שלו יתאפשר בעתיד הנראה לעין. נראה לי שאפילו את קוטיניו הם ישחררו לפניו…

אם שחקנים אחרים היו נשפטים באותה מידת חומרה בה איסקו נשפט… לא רק פה, אלא גם על ידי זידאן. יש תחושה שאיסקו צריך להוכיח את עצמו כל משחק מחדש כדי לשמור על מקום בהרכב, בניגוד לשחקנים אחרים. כמובן שאם בייל ישמור על כשירות רציפה, אני מעריך שאיסקו יהיה הנפגע העיקרי.

אני חושב שהמפתח לרכש התקפי הוא קודם כל שחרור כוכבים נופלים. בקיץ נכתב בתקשורת שסיבה אחת שבגללה מבאפה סירב להגיע היא שלא מובטח לו מקום בהרכב, ואני חושב שזה הגיוני. אז למה שדיבאלה יסכים להגיע? אפילו מוראטה ברח.

גם אני שאני בערך המבקר אולי הכי גדול של איסקו חושב שמקומו בהרכב, אך בקישור ולא בהתקפה.
אני מאמין שכבר אי אפשר יהיה להמשיך עם האמון הבאמת עיוור בbbc בקיץ כי זה הגיע לרמה חדשה של עליבות. מצד שני אני אומר את זה כבר כמה שנים ברצף…

המבקר הכי גדול של איסקו לא יכול לטעון שמקומו בהרכב כי גם מבקרים הרבה פחות גדולים לא כאלה בטוחים בזה…

אני מסכים עם גיא, איסקו נראה מסוג השחקנים שיתנדנדו בין ההרכב לספסל לאורך הקריירה, ובצדק. הוא פשוט לא מספיק טוב כדי להיות באנקר בקבוצה עם יומרות של ריאל מדריד. אני מסכים לחלוטין אגב עם זידאן שמספסל אותו בקלאסיקואים, ואני עדיין בדעה שהיה עדיף לנו לו איסקו היה עוזב וחאמס נשאר. בכל אופן, כל רכישה של קשר התקפי מהשורה הראשונה (כולם מן הסתם מפנטזים בעיקר על דה בריינה) הישר לשלישיית הקישור במקומו של איסקו תשדרג אותנו פלאים.

אנשים ממשיכים לדבר על ה"פוטנציאל" של איסקו אבל שוכחים שהבחור איתנו כבר 4-5 שנים וזה עדיין לא זה. עד מתי נדבר על הפוטנציאל שלו ופשוט נקלוט שהוא שחקן פרווה מדי? בינתיים, אני מעדיף את אסנסיו בהרכב על פניו בלי לחשוב פעמיים.

חאמס? באמת? הוא שחקן נייח. שחקן נייח מעולה, זה כן, אבל לא הייתי רוצה לראות שחקן כזה בהרכב שלי לאורך זמן.

לאיסקו הייתה בסוף העונה שעברה תקופה מדהימה. גם העונה הוא התחיל טוב, ועכשיו הוא בתקופה לא טובה, אבל כמו שציינו פה בעבר, הזרקור תמיד עליו כי אתה לא מקבל שום ערך התקפי מוסף משני החלוצים שלפניו ומהקשרים שמסביבו, ולמעשה מאף אחד חות מהמגינים. אז הוא לא מסי, אבל תן לו לשחק עם שחקני התקפה נורמאליים, ואז נראה.

כולם עם הראש לפאריס ולינואר. לא רוצה לראות אף שחקן רכש מגיע, זה מה יש ועם זה נהיה בינוניים. מי שנרדם בשמירה בקיץ - משלם על זה ביוקר בחורף וזידאן היה חייב לראות את זה. גם איקרדי וקיין לא יעזרו לנו לזכות בתואר, ושניהם לא יגיעו מה גם שהאחרון לא יכול לשחק בצ’מפיונס. ריאל מדריד צריכה שחקן שיודע ליצור, כמו האזר למשל, משחק האגפים הוזנח. ומה הטעם להביא רכש אם גם ככה בנזמה משחק? עם איסקו, אסנסיו ובייל אם יהיה כשיר - הקבוצה הזו יכולה לשחק כדורגל הרבה יותר טוב. כבר כתבתי אחרי הדרבי או בילבאו - להריץ את ואייחו, סבאיוס ואחרים, ויפה שעה אחת קודם. את ההשתוללות בהתקפה זידאן היה צריך לבצע כבר לפני חודשיים.

ובואו נגיד מילה על זידאן. הוא מאוד מאכזב אותי. לספסל את איסקו וחאמס בעונה הראשונה לא שווה ערך להתחשבנות עם הכוכבים, אני יודע. אבל מי החליט שבנזמה כזה כוכב גדול? לא הגיע בטריליון יורו כמו בייל ובטח שאין לו קבלות או אפילו רבע ממה שעשה כריסטיאנו. אם אחרי העונה הגרועה בקריירה של קארים הוא לא יעזוב אז מתי כן? אם מאמן כמו זידאן שהיה אלוהים כשחקן, ופרס תמיד משווה בינו לבין די-סטפאנו, כזה שזכה בכל-כך הרבה תארים בפרק זמן כל-כך קצר - 8 תארים בשנתיים - לא יכול לקבל מנדט כדי לבצע מהפכה אמיתית - אז מי כן? אם לא הוא יכול להעיף את בייל בגלל הפציעות ואת בנזמה בגלל היכולת - אז מי כן? הפעם לא נזכה בכלום וזה יהיה הסוף של ה-B-B-C - השלישייה האוברייטדית בהיסטוריה. הם היו טובים בעונת הדסימה וזהו-זה. כריסטיאנו יכבוש יותר שערים מבייל ובנזמה על רגל אחת ובו אי-אפשר לגעת, אבל לגבי היתר?

השחקן היחיד שמתאים להיות באנקר בקבוצה עם יומרות של ריאל מדריד הוא כנראה מסי. אף קשר לא מושלם וגם איסקו לא.

דוד, אני זוכר הודעות שלך מהפורום הישן שמלינות על תסמונת הדשא של השכן ירוק יותר- לדעתי זה גם המקרה עם איסקו. אני לא בטוח שדה בריינה, הזארד או כל קשר התקפי אחר שהוא לא ניימאר יותר טובים מאיסקו. דה בריינה אמנם היה שחקן נהדר גם לפני העונה הזו, אולם רק בעונה הזו עם הצלחתה של סיטי והכוונה ואמון של פפ (?) הוא זוכה ליותר תהילה שגורמת לנו לפנטז עליו. גם להזארד הייתה עונה חשוכה. בעולם מקביל בו איסקו היה מציג יכולת כמו שהציג אשתקד בקבוצה אחרת וחאמס היה לובש לבן היינו מפנטזים על איסקו במקום חאמס.

עכשיו נסתכל פנימה ולא החוצה.

1. אני לא מסכים עם ספסול שלו בקלאסיקו, על אחת כמה וכמה נוכח הקישור שפתח. אם למשל אסנסיו היה פותח במקום אחד מהקשרים ניחא (אגע במאצ’ אפ מול איסקו בהמשך). עם כמה שאוהבים כאן להתלונן על היעילות של איסקו הוא עדיין כובש יותר מקרוס ומודריץ’:

הנתונים לקוחים מהאתר https://www.whoscored.com/. אני לא יודע עד כמה הוא מדויק אבל אני חושב שהוא מספיק טוב כדי להעביר את המסר: אדון קסם כן נותן לנו משהו אחר משני הבאנקרים הבלתי מעורערים שלנו וקוראים לזה שערים. אמנם לא מספרים של כריסטיאנו אבל אני מאמין שיש לו לאן לעלות בניגוד לקרוס ומודריץ’. גם הנתונים בוויקיפדיה מראים תמונת מצב דומה.

אין בעיה, זידאן רוצה שקובאציץ יהיה שומר הראש של מסי? אפשר ואפילו צריך לוותר על אחד מבין קרוס, מודריץ’ או קאסמירו. בסופרקופה בקאמפ נואו מודריץ’ לא פתח (ואיסקו כן) ובברנבאו קאסמירו לא פתח (אסנסיו ולוקאס ואסקז כן). בשני המקרים קיבלנו אחלה כדורגל מול ברצלונה שהסתיים בניצחון.

1. אסנסיו במקום איסקו. גם אסנסיו הראה ניצנים של שחקן מדהים ואז הגיעה תקופה בה קיבל קצת יותר קרדיט והיה חלש. במובן הזה אני לא חושב שאסנסיו שונה מהרבה מאיסקו. בטח לא הייתי קורא להציב אותו במקום איסקו בהרכב בלי לחשוב פעמיים. שניהם שחקנים מצוינים שאני מקווה שיקבלו יותר ויתנו יותר ולאו דווקא יבואו אחד על חשבון האחר.

זו תיאוריה נחמדה אבל יש רק בעיה אחת: אני אמרתי את זה עוד אז בעולם בו איסקו וחאמס היו שחקנים שלנו. לא נזכרתי עכשיו אחרי שחאמס עזב.

משפט מוזר. תחליף את קרוס ומודריץ’ בוראן וראמוס, הלוגיקה זהה, זה פתאום יבהיר לך למה זה משפט מוזר.

אני נוטה להסכים, אבל זה לא קשור בשום צורה לאיסקו. לא טענתי שלא צריך להעלות הרכב יותר התקפי. טענתי שלא צריך להעלות בהכרח את איסקו.

בוא נגיד שאם ביום בו אסנסיו יהיה כאן 5 שנים ועדיין התרומה שלו תהיה כמו זו של איסקו כיום, גם על אסנסיו אגיד שהוא אכזבה וכבר לא יממש את הפוטנציאל. אבל יודע מה? אני כמעט בטוח שזה לא יקרה. ולו מהסיבה שכבר כיום, ביחס לדקות המשחק, אסנסיו נותן יותר מאיסקו.

הכל שאלה של איך אתם שופטים את איסקו.
כקשר התרומה ההתקפית שלו טובה, אך כשחקן התקפה התרומה ההתקפית שלו לא משהו.

פה הבעיה בהצבה של איסקו כשחקן חופשי, שזה בעצם לתת לאיסקו את המצב האידיאלי לפרוח.
מצד אחד הוא מקבל חופש טקטי של שחקן התקפה וכך הוא יכול להרשים הרבה יותר מבחינה התקפית, ואנחנו גם מתמוגגים מכל פעולה הגנתית שהוא עושה.
מצד שני הוא נשפט לאחר מכן מבחינה סטטיסטית כקשר, לא משווים אותו שחקני התקפה אלא לקשרים.

הבעיה העיקרית שלי עם איסקו היא יכולת המסירה. יש איזשהי סברה מוזרה שהוא מוסר מחונן אבל אני רואה אותו מפשל במסירות פשוטות בהמון מקרים. הוא כמעט ולא מצליח להעמיד שחקנים מול שוער על הקרקע, והוא תמיד בורח שמאלה במקום לבוא מהאמצע עם הפנים לשער. ההשוואה לדה בריינה מעליבה את הבלגי.

מוזר לי שכל אוהד ברצלונה שאני מכיר מזיל ריר על איסקו ורוב הפורום פה לא ממש מחזיק ממנו. אני חושב שאני מדבר בשם רוב אוהדי ברצלונה, שעם אתם לא רוצים אותו, אנחנו פשוט נשמח לעזור לכם להשתחרר מהעוול שלו.

איסקו הוא שחקן לא מאד חכם, ביחס לדה בריינה/חאמס/מסי/אינייסטה. בגלל זה אני מסכים שכנראה המסירות החכמות זה אלמנט שלעולם לא יהיה לו. אם פעם היינו מאשימים את זה שבמיעוט הדקות שלו הוא ׳אובר׳ מנסה להוכיח את עצמו, או שהוא סתם מאוהב בכדור כמו מיכאל אוחנה, היום נראה שהוא לא יהיה שם.

למשל הגול הזה. כמה זמן לוקח לאיסקו לשחרר מסירה, כמה היא לא מדוייקת ואיך חאמס לעומתו מבין מהר את התנועה של בנזמה ומוסר בדיוק בזמן (10:38).

בעיניי איסקו הוא גאון כדורגל, מהסוג הנדיר. אני לא מסתכל בכלל על המספרים שלו, אם הוא מבשל x או כובש y, אני מסתכל על היכולת ואני מתמוגג. אני באמת מאמין שאיסקו זה שחקן שמתאים לסגנון משחק של ברסה יותר מריאל מדריד.

הבעיה זה שהשחקן כבר מזוהה יותר מדי עם ריאל מדריד. בעידן של היום המעבר הזה לא יקרה בחיים.

אני חושב שאנחנו פה פשוט בדיכאון עמוק, וכל הדיון הזה בכלל הוא עקר. אי אפשר לשפוט פליימייקר כשההתקפה שחו לא זזה. זה כמו להעריך כמה מנוע חזק כשהגלגלים בכלל לא מותקנים על הרכב.

היכולת של איסקו תלויה מאוד באיך שומרים אותו. וכשאתה יכול לעזוב את בנזמה ורונאלדו לבד והם עדיין לא יכבשו איסקו יקבל יותר שמירה. כשהיו לו שחקנים בהתקפה שעזרו לו, כמו שהיה בסוף העונה שעברה כשרונאלדו היה טוב או בנבחרת ספרד, אז איסקו אלוהי.

הציפיות ממנו שהוא יהיה מסי, והוא לא מסי. הוא שחקן ענק שתלוי בהתקפה שמסביבו. אם מסי יכול לקחת נגרים ולהפוך אותם לשחקני וורלד קלאס, את איסקו הנגרים שמסביבו הופכים לנגר כמותם.

לא. ההבדל הוא שאיסקו בשום קונסטרוקציה לא מתחרה על מקום בהרכב עם וראן וראמוס, לכן לא רלנווטי להשוות אותו אליהם. לעומת זאת עם מודריץ’ וקרוס יש מקרים שכן. למשל בקלאסיקו האחרון. ולדעתי איסקו צריך לבוא לפני אחד מהם, לכל הפחות.

זה לא הטיעון הכי רציני, אבל לכל מי שיש בעיה עם המסירות של איסקו, כתגובת נגד לסרטון הנקודתי של @whykds אני מזמין אותו להקליד ביוטיוב isco passes. או סתם להיזכר איזה בישול ענק איסקו הביא לרונאלדו במגרש של מלאגה במשחק בו זכינו באליפות בעונה שעברה.