דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם אומרים על איסקו שהוא לא מוסר גדול זה לא אומר שהוא גרוע. פשוט הוא לא אוזיל או חאמס או מסי או דה בריינה או אינייסטה.
זו אחת הסיבות שלטעמי מקומו הוא לא כ10 אצלינו.
הוא עולה על חלק מהשחקנים האלה בפרמטרים אחרים ומהרשימה הזו לפחות הוא הכי טוב מבחינה הגנתית.

ואוהדי ברסה, זה לא שאנחנו לא מרוצים מאיסקו, חלקינו פחות מרוצים מהתפקיד שלו במערך. אני מאמין שאצלכם תרצו אותו על העמדה של אינייסטה, לא על חשבון מסי או דמבלה (נכון לעכשיו במקום פאוליניו, אך אני מדבר על מצד של הרכב מלא).

גם אינייסטה לצורך העניין יפרח על העמדה של קשר התקפי כשמאחוריו 3 ולא 2 קשרים. אך השאלה מה מנסים למקסם, את היכולת של השחקן או של הקבוצה.

איסקו יותר טוב מבחינה אישית כשמאחוריו 3 קשרים הגנתיים אך הקבוצה יותר טובה כשהוא בקישור ולפניו 3 שחקני התקפה (שהלוואי שיתחלפו אך זה דיון אחר)

בינינו, חצי מהשחקנים שלנו היו נראים הרבה יותר טוב בברצלונה, במיוחד איסקו, מודריץ’, אסנסיו ועוד לא מעט שעברו פה; לא יודע למה זה ככה, אבל הסגנון של ברצלונה מאפשר הרבה יותר משל ריאל ככל הנראה+ האופי של ריאל בשנים האחרונות עושה את זה שלו (על אף ההצלחות, לא מחסיר מהחשיבות שלהן בכלל!).

אולי זה​ קשור לעידן מסי, טיקי טאקה וצ’אבי אינייסטה ואולי זה משהו שקשור לאופי המקצועי של המועדון: שיטה, מערכים, אימונים וכו.

במילים אחרות הקשרים שלנו היו מצליחים יותר בברסה.

לבארסה יש שחקן שפחות או יותר מייתר את הצורך בשחקנים אחרים שמייצרים מצבי הבקעה. שיטה וסגנון ולה מאסיה זה טוב ונחמד אבל אפשר לקרוא לילד עם ההורמונים בשמו.

איסקו איטי יחסית גם בריצה וגם במחשבה, אבל לומר שהוא לא חכם זה לשפוט אותו מאוד לחומרה. לתת פס לגול זאת משימה מאוד קשה והיא תלויה גם בנמסר. איסקו הוא לא גוטי או צ’אבי בשיאו מהבחינה הזאת, כנראה גם לא דה בריינה, אבל הוא במקום טוב בשורה השניה. חוץ מזה הוא גאון ואני אקנה כרטיס בכל יום בשביל לראות אותו רק מקפיץ כדור.

אמרתי שהוא ׳לא מאד חכם׳, עם השאר אני מסכים. אולי שורה 2.5 :stuck_out_tongue_winking_eye:

אני מאוד יכול להזדהות עם אוהד ברצלונה שהגיב כאן. איסקו הוא השחקן הכי לא מוערך שלנו. תמיד הוא יהיה במבחן. תמיד יחפשו אותו בקטנות. השחקן הכי טוב שלנו בשליש האחרון בשנה הקודמת ואחד הטובים בשנה הנוכחית. נכון, בחודש האחרון הוא לא בשיאו, אבל אפשר לחשוב שכל השחקנים שלנו מופיעים לכל משחק על הצד הטוב ביותר שלהם. אוזיל, די מאריה וכל שחקן אחר שלנו בשנים האחרונות סבלו מחוסר יציבות בוטה הרבה יותר. שלא נדבר על שלישיית ביביסי שחוסר יציבות תהיה מחמאה עבורם.
משעשע לקרוא כאן תגובות המצדדות בהחלטתו של זידאן לספסל אותו בקלאסיקו.
אם נשפוט על פי המשחק האחרון שהוא שיחק מולם והיה ככל הנראה הטוב בשורותינו אז ניתן לומר על הטענה הזאת שהיא דיי עלובה. בעיקר כששחקן כמו בנזמה מועדף עליו.
מומלץ לצפות במשחקים שלו מול ברצלונה לפני שמגיבים.

איסקו לא שחקן מושלם. אני גם חושב שנכון יותר לשים אותו בשלישיית הקישור מאשר בהתקפה. בעיקר מפני שבשונה מחאמס ועוד הרבה שחקהים מסוגו, איסקו הוא שחקן מחויב שתורם המון להגנה.
אם באמת יתנו לו צ’אנס ולא כאילו עושים לו טובה כשהוא משחק אין לי ספק שנראה שחקן ענק. אני חושב שבנבחרת כבר רואים זאת. כשמאמינים בו מקבלים ממנו הרבה יותר. ויעיד על כך מרקו וראטי.

השאלה אם הוא הכי טוב בהתקפה אצלינו בזכות יכולת מטורפת שלו או בגלל ההתקפה הבאמת חלשהשלנו.
ושוב אף אחד לא אומר לספסל או להעיף אותו, אני פשוט טוען שמקומו בקישור וכשחקן התקפה הוא לא מספיק טוב לנו

תעשה ניסיון ותשאל אוהדים מקבוצות אחרות מה דעתם על איסקו. ההערכה אליו מחוץ לגבולות המועדון עצומה.

איסקו שחקן גדול. לא רק ביחס להתקפה החלשה שלנו. בכל קבוצה אחרת הוא היה שווה הרכב. ויותר מזה, כנראה גם מוציא מעצמו הרבה יותר. תראו את דה בריינה לפני פפ ואחריו. רק לחשוב מה פפ היה עושה עם איסקו.

כתבתי זאת גם בעצמי. מיותר לשים אותו בהתקפה. גם מפני שיש שחקנים עם אוריינטציה מוצלחת משלו באזורים הללו וגם מפני שהוא תורם המון להגנה.

גם בקרב האוהדים שלנו, בספרד ופה בפורום, יש אליו הערכה רבה. דיון על חסרונות של שחקן לא אומר שלא מעריכים אותו, מה גם שאפילו בדיון הזה כאן הקונצנזוס הוא שאיסקו שחקן הרכב ראוי בריאל מדריד.

גם את הביקורת התמידית שלי על מודריץ’ אני תמיד מסייג בכך שהוא הקשר הכי טוב שלנו ומעולם לא רציתי להחליף אותו. הכל בפרופורציות. רק בנזמה באמת ממש ממש גרוע, ואותו @dkaro דווקא העריך רוב השנים.

יש נטיה לפעמים לשפוט שחקנים ממשחק למשחק (ואיסקו אמנם חלש לאחרונה), מבלי להסתכל על התמונה המלאה, והנטיה הזאת מתגברת לאחר תבוסות מחפירות. אז מאשימים את כל העולם ואשתו, כולל שחקנים שנרדמו על הספסל באותו משחק.

איסקו הגיע אלינו ככשרון מבטיח, שיחק בתחילה קטרגל עם עצמו ועשה במהלך הזמן התקדמות עצומה, עד שהיה השחקן הטוב ביותר שלנו בשלהי העונה שעברה (ביחד עם העצוב) וגם בתחילת העונה הנוכחית. לבוא כאוהד בארסה ולנסות להסיק מסקנות נמהרות לגבי הערכתנו לשחקן כלשהו, לאחר הקלאסיקו המדכדך האחרון, זו טעות. איסקו שחקן מצוין ולא הייתי מוותר עליו תמורת שום שחקן שמוסר קצת יותר טוב או רץ יותר מהר. כבר היינו בסרטים האלה. לא משתלם להחליף שחקן גדול שמחובר לקבוצה ושכבר שילמנו עליו את רוב שכר הלימוד, בשחקן שהוא אולי יותר טוב באספקטים מסוימים ושאיש לא יודע לנבא כיצד ישתלב בתלכיד הקבוצתי. שום דבר טוב לא יוצא מזה. איסקו לא שחקן מושלם ולא חף מפגמים, אבל הלוואי עלינו שחקן ברמתו על כל עמדה במגרש.

לדבר עליו בנושא של “מי יהיה הגלאקטיקו הבא” זה לחפש את המטבע מתחת לפנס. ריאל מדריד לא צריכה “פיין טיונינג” בקישור או לשייף את יכולת המסירה של קשר כזה או אחר. היא כן צריכה להחליף את ההתקפה המתפגרת שלה - בה ורק בה צריך להתמקד הדיון הזה (ובשאלה איך מוריניו מנסה לגנוב את דיבאלה מתחת לאף שלנו).

האמת שאני גם מופתע מההתעסקות בקישור המצוייו של ריאל. נכון יש ימים טובים יותר וטובים פחות, אבל ציפיתי לפנטוזים על כל חלוץ חוד זמין מאיקרדי עד לבנדובסקי.

אגב, איסקו מדהים, והלוואי והיה מגיע לברצלונה, אחד כמוהו היה עושה פלאים בקישור הנוכחי.

שוב, אף אחד לא טוען שהוא לא שחקן הרכב. השאלה איפה. וגם הקשרים הכי טובים בעולם הם לא בהכרח שחקני ההתקפה הכי טובים. עם כל ההערכה לצאבי ואינייסטה לא הייתי רוצה אותם בשלישייה ההתקפית.

דה בריינה אצל פפ משחק בקישור! הוא משחק מאוד קדימה אך כחלק משלישיית הקישור ושם אני רוצה את איסקו.
ואחת התכונות החשובות ביותר לשחקן התקפה היא מהירות, אחת התכונות היחידות שלוקות אצלו בחסר, דה בריינה לצורך העניין מסוגל יותר לשחק בהתקפה בגלל שהוא מהיר יותר.
בכללי מלבד דריבל מצוין לאיסקו אין תכונות של שחקן התקפה. נכון שהוא יודע לכבוש אבל הוא לא סקורר כמו חלוץ (ואגב היו כבר ניסיונות לשחק איתו חלוץ מדומה), כל התכונות שלו הן תכונות של קשר, נכון שקשר שיודע לתקוף אך זה בדיוק למה אני רוצה אותו שם במקום קרוס לצורך העניין.

ואין התעסקות בקישור במסגרת הרכש, פשוט הקישור שלנו יכול להשתפר גם ללא רכש ולכן אפשר לנהל דיון טקטי על כך.
ואנחנו נשמח לכל שחקן התקפה בעולם.

כותרות העיתונים הבוקר:: קיין הגלאקטיקו המועדף

שער המארקה:

סקר הגלאקטיקוס: ‘קיין לפני ניימאר’| אין דבר שבריאל מדריד אוהבים יותר מגלאקטיקוס. שער המארקה ‘בניחוח של פעם’, ממש פותחים שולחן עם האוהדים ושואלים אותם מי הגלאקטיקו המועדף. הארי קיין הכובש המצטיין של 2017, חלוצה של טוטנהאם, צועד בראש בגאווה עם 34%, אחריו שני החבר’ה מפאריס - ניימאר עם 23%, אמבפה עם 14%, לבאנדובסקי מבאיירן עם 9%, האזרד מצ’לסי עם 8% ואיקארדי מאינטר ודיבאלה מיובה עם 6% כל אחד. בסקר במארקה הצביעו למעלה ממאה אלף אוהדים.

הדירוג ההיפותטי שלי: אמבפה, ניימאר, האזרד\דיבלה, קיין, איקארדי, לבאנדובסקי.
אבל ברור ששני הראשונים הם אפילו לא אופצייה, איחרנו קצת.
מעודכן: האזרד\דיבאלה, קיין, איקארדי, לבאנדובסקי.
אגב, מרגיש לי כאילו צריך לעשות ניסיון אחרון לרכוש את אגווארו למרות שהוא לא ילד ונפצע לעתים. סיטי העונה לא תלויה בו בניגוד לעבר ואולי יהיה פתח למשהו.

אנחנו חייבים שחקן יותר ולא רק רגל מסיימת. לא מזלזל בקיין, איקארדי או לבאנדובסקי חלילה אבל אין ספק שיש לנו בעייה בליצור מצבים גם אם איסקו יחזור לכושר הטוב שלו או אסנסיו ישחק. ברשת מסתובב ציוץ בטוויטר שקיין כבש ב-2017 יותר מבנזמה בארבע השנים האחרונות, נשמע לי הגיוני או קרוב לכך.

הבעיה זה ששחקן אחד לא מספיק.
התקפה מורכבת מ3 שחקנים, ובהנחה שאיסקו קשר ושאסנסיו באנקר בעונה הבאה אז עדיין נשארנו עם שחקן התקפה לגיטימי אחד.
אם נמכור את בייל ובנזמה נקבל גם לא מעט כסף כדי לרכוש יותר משחקן אחד.
רונאלדו כנראה ישאר ועונה הבאה מבחינתי שיעשה רוטציות עם אסנסיו לפי מי שטוב יותר.

החלום שלי: קיין ואמבפה.
התקווה הריאלית: דיבאלה והזארד.
מה יקרה: איקרדי

כל שחקן לשלישייה הקידמית שלא מאבד כדור תחת לחץ דרגה 3-, שמסוגל לעבור שחקן ולבצע צירוף מסירות מהיר יהיה שיפור עצום להתקפה שלנו. הצרה הכי גדולה שלנו מקדימה היא שאין לנו שחקן עם דריבל טוב באמת, שמסוגל ליצר מצבים מכלום ולרווח את ההגנה. לא דריבל סטייל איסקו\מרסלו שישגעו את המגן עם מיליון הטעיות, שברוב המקרים יפיקו רק הרמה פנויה ושגם אם יעקפו אותו הם לא מספיק מהירים להוציא אותו מהמהלך לחלוטין. בייל ואסנסיו חייבים שטחים (וגם לא נמצאים על המגרש רוב הזמן), ובשורה התחתונה השחקן היחיד בסגל שמסוגל ל"שרוף" שחקן, להראות לו את הגב ולבטל אותו להמשך המהלך הוא קובאצ’יץ. אבל גם הוא קשר שתקוע בצפיפות במרכז ומגויס רק למשימות קמיקאזה בקלאסיקו. על בנזמה ורונאלדו אין בכלל מה לדבר, כל פעם שהם מקבלים כדור בשליש האחרון והמהלך נגמר במסירה מדויקת אחורה אני מרים את הראש לשמיים ואומר תודה.

אנחנו לא נקבל שלישייה חדשה לחלוטין בקיץ, ספק אם אפילו 2 מתוך 3. רונאלדו פה עד שהוא יחליט, בייל הוא הבן האובד של פלורטינו ואם בנזמה עדיין פה אחרי הכל אז מה כבר ישתנה. זה יהיה כואב אבל התקווה שהיחידה שלנו היא עוד כמה התבזויות עד סיום העונה. נבלע את הצפרדעים בתקווה שזה ישתלם.

החשש שלי הוא שאם יהיו התבזויות הן יגרמו לשינויים במקומות הלא נכונים. למשל לפטר את זידאן, או להביא לקישור את הטוני קרוס של מונדיאל 2018.

קשה לי להאמין שאחרי העונה כל הביביסי ישארו. לפחות אחד יעזוב, ולפחות אחד יגיע במקום.
המצב היום הוא הרבה יותר חמור משהיה אי פעם והפעם גם אין רונאלדו וכנראה גם לא הישגים כלשהם שיסתירו את זה.

בשנתיים האחרונות הבאנו תואר, זה תירוץ כלשהו הביביסי על אף היכולת.
לפני כן רונאלדו היה עדיין שני רק למסי ועם הפציעות של בייל עוד איכשהו הסתדרנו כשהיה את חאמס שנתן עונה טובה.
עונה לפני זה הייתה הראשונה של הביביסי שדווקא היו טובים (מלבד בנזמה שהיה רגיל).

כלומר זו עונה ראשונה שכל ה3 באמת גרועים ואין תואר. שינוי יהיה פה ואני בטוח בכך.

אני חושב שאנשים לא מבינים כמה איקרדי שחקן מדהים; הייתי שמח לקבל אותו הרבה לפני קיין. אני פשוט חושב שקיין לא מתאים לכדורגל הספרדי. בכלל, ריאל בשנים האחרונות משחקת בסגנון קצת ‘אירופאי’ עם שחקנים שלא מתאימים לזה (במיוחד בייל ורונאלדו. האמת שבנזמה דווקא מתאים לשיטה אירופאית). אנחנו צריכים שחקנים טכניים שיודעים לעשות דברים עם הכדור בהתקפה ולשגע את היריב. כל השלישיות של ברצלונה בשנים האחרונות יודעים לעשות דברים כאלה: רונאלדיניו, הנרי, ווייה, מסי, זלאטן, סוארז, ניימאר וכ’'ו.

אני חושב שהגיע הזמן שריאל תחזור או תנסה לסגל לעצמה סגנון יותר דרום אמריקאי וטכני בהתקפה, עם שחקנים שיודעים לעשות הרבה מעבר לרק לכבוש. איקרדי מאוד מתאים לזה-אמנם הוא לא מראה יותר מדיי ניצוצות טכניים, אבל עדיין יש לו סטייל דרום אמריקאי בהתקפה, משהו טכני שכן מייחד אותו. קיין לדוגמא הוא אירופאי קלאסי, וחוץ מלדעת לכבוש אני לא ראיתי ממנו דברים שקשורים לטכניקה ברמה גבוהה.

לא ראיי את איקרדי מספיק האמת.
אבל קיין הוא הרבה יותר מרק סקורר, מדובר בשחקן מאוד טכני.
אמרתי שאני אתבאס אם רק הוא יגיע לא כי מדובר בו, אלא כי מדובר רק בו. ריאל חייבת 2 שחקני התקפה (בעולם מושלם אפילו 3)

סלאח ממשיך בשלו, ואנחנו נמשיך לקנא.
אפשר גם קצת תנועה בלי כדור? נחישות? טיפה נכונות לאיזה מאבק פיזי? אפילו הקטן ביותר יספק אותנו. במצב שלנו אנחנו נעריך אפילו כוונות בלבד.