דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בחזרה לנושא-ראשפורד מסיים חוזה בקיץ 2024,בהנחה שבלינגהאם מגיע אלינו,לא שווה לנסות להביא לו חבר שיכול לשחק כחלוץ והוא כישרון שרק מחכה להתפוצץ?

מכשצ’אבי מונה ופדרי חזר מהפציעה ועד לקראת סוף העונה, וכן העונה הנוכחית עד לפציעה של פדרי, ברצלונה הייתה קבוצה שאתה לא מבין איך אפשר שהיא תאבד נקודות. אמנם גם אחר כך היא לא ממש איבדה, אבל זה היה בזכות כדורגל עיקש וקשוח והיא גרדה את הנקודות. בחצי הראשון של העונה היא נתנה הצגות.

אולי הגזמתי עם הקשר הטוב בעולם, בטח שאני לא אגיד דבר כזה היום עם האינפלציה שמתפתחת בעולם הקשרים, אבל לרגע אני לא אזלזל בפדרי. אחד הטובים בעולם בלי ספק.

היית רוכש את בנזמה עכשיו אם היה משחק בקבוצה אחרת?
אני מניח שלא.
אבל אם הוא כבר בקבוצה שלך , אז זה כאילו לא פלסטר זמני?
אני לא מבין למה בנזמה זה בסדר בבניית קבוצה ולבנדובסקי לא. או טוני קרוס כנגד גונדוגן .
בינתיים לפי דבריך הנוכחות של בנזמה מנעה מהאלנד להגיע אליכם (לא שאני מסכים עם זה, אבל ככה אתה כתבת כשהסברת למה האלנד חתם במקום אחר).

בינתיים אתם עם בור בעמדה של קרבחאל כבר כמה שנים. לא היית רוכש שחקן בן 30 יותר טוב ממנו עד שתמצא מישהו לעשור? אני כן, במיוחד אם זה זול.

שאלה, מה הכוונה למצוא את המתאימים ולא להתפשר?
אם האלאנד הוא המתאים לעמדת החלוץ, מה זה אומר עלינו עכשיו? אנחנו צריכים להשאר עם בנזמה עד שהאלאנד יסכים? גם אם זה יהיה ב2024 וגם אם ב2028?
אני יכול למצוא פשרות נהדרות בעולם הכדורגל, כמו רונאלדיניו שהיה הפלאן בי של ברסה בנוגע לבקהאם.
האם באמת לא היה בשוק אף חלוץ שיכול לתפקד כחלוץ מחליף לבנזמה? אנחנו מאז עזיבת מוראטה ללא חלוץ מחליף שאנחנו סומכים עליו. היה ניסיון עם יוביץ’ שלא צלח וזהו.
אנחנו חייבים גולים מהספסל, כשהפלאן איי לא עובדת לרגע, על אחת כמה וכמה כשבנזמה נראה כמו שהוא נראה העונה.

אז לא אכפת לי אם יהיה מדובר באוסימן, קולו מואני, או ז’סוס. רק שיגיע מישהו לעמדה הזו.
אגב, גם עם האלאנד אני ארצה חלוץ מחליף, פשוט אז אסתפק הרבה יותר באיזה חוסלו

בול הנקודה שלי.
אני באמת מאמין שעם חלוץ מחליף העונה, אפילו מישהו בסגנון של חוסלו, היינו נאבקים על האליפות.
קודם כל, זה נותן לנו אופציה לשחק עם 2 חלוצים בדקות הסיום כשחייבים גול.
שנית, בנזמה נפצע לא מעט ורודריגו לא הבריק בעמדת החלוץ בלשון המעטה.
לבסוף, זוכרים כמה פעמים מוראטה עלה מהספסל וכבש? כזה אני רוצה.

את בנזמה לא רכשו ב35 מיליון יורו שאין למועדון. בנזמה כבר כאן, דובר את השפה, מכיר את המועדון, ואין לו צורך בזמן התאקלמות שבדרך כלל לוקחת זמן.
ובכל מקרה, יש הבדל בין להשאיר שחקן שכבר נמצא בקבוצה לבין להביא שחקן מבחוץ. כשזה בחינם, זה עוד בסדר. לרכוש את השחקנים האלה זה כבר בעייתי לדעתי. זה עבד לכם מעולה אמנם עם לבנדובסקי או אבמיאנג, אבל אין ערובה להצלחה. לנו למשל זה עבד יפה עם אלאבה אבל לא עם רודיגר.

מלבד זה יש למועדון את המדיניות שמאריכים לשחקנים מבוגרים את החוזה בעונה אחת בלבד כדי להשאיר את האופציות פתוחות תמיד למקרה ו…

ממש לא יפה מצידך שגרמת לי להתחיל לחפש לינקים…

בכללי לאורך כל הקיץ הקודם פורסם שהמטרה הראשונה שלנו היא אמבפה. לא באמת היינו במירוץ גם מבחינת הלאנד שאמר בעצמו בריאיון שהוא לא היה בא לחמם אצלינו את הספסל וגם מבחינתנו. הקיץ הזה היה כולו סביב אמבפה.

ניסו את אודריוסולה. עזוב, לא נדבר על זה.
הבעיה שלי עם השחקנים הזולים היא שבדרך כלל הם זבל, והקצת יותר יקרים כמו אודריסולה או מנדי היא שאחר כך אתה צריך גם לחיות עם הזבל הזה והם נתקעים לך בקבוצה.
פלסטר זמני הוא רק פלסטר, אתה לא מגיע איתו רחוק בדרך כלל.

תשאל אותי האם אני שמח לראות את קרבחאל שם כל משחק? אני לא. אבל לי כאוהד יש פחות סבלנות ואני חושב פחות קדימה.

שחקן הרכב שלנו צריך להיות טופ 3 בעמדה שלו. שחקן שאתה יכול לסמוך עליו בכל רגע שהוא על המגרש. שחקן שלא יהיה לו חולשות בולטות ושהוא יוכל להתמודד עם כל סיטואציה וכל סגנון משחק. קשוח, אני יודע, אבל אנחנו ריאל מדריד ולכן האופציות מראש מאוד מצומצמות.

קיץ 24. זה הקיץ שבנזמה מסיים כאן, אם בקיץ 24 האלנד ממשיך בסיטי ואמבפה בפריז, אנחנו צריכים לעשות חישוב מסלול מחדש ויפתחו את הכיס על ההכי טוב שיוכלו להביא. ככה לפחות נדמה לי. שוב, אני לא מכיר את התוכניות של המועדון, לא יודע מה הם דיברו ועם מי, וכל מה שיש לי הוא להתעדכן מאמצעי התקשורת ולעשות את האחד ועוד אחד שלי. אני לא אובייקטיבי, אני מודע, ולכן אני אומר שבואו נחכה לקיץ הבא.

לגבי חלוץ מחליף, מחפשים. יכול להיות שזה יהיה חוסלו, אבל זו האופציה האחרונה. מחפשים חלוץ צעיר שיהיה במשבצת החלוץ המשלים בסגל, ולא משנה מי החלוץ הראשון, בנזמה הלאנד אמבפה אוסימן או מי שלא יהיה. כרגע מחפשים חלוץ מחליף, בקיץ הבא כשבנזמה לא יהיה פה יביאו חלוץ להרכב.

למה אין למועדון?

בחרת במיוחד את אלה שנכשלו. באותה רשימה של שחקנים שהם לא סופרסטארים אך גם לא זולים נמצאים די מריה, אוזיל, פפה, מודריץ’, מיליטאו, קורטואה, ראמוס וכו’…
ממש לא כל הרכישות של ריאל היו או קראקים או ילדים, אפילו הרוב אינם.
אגב, גם לשחקן שנבחר בנרות אין ערובה להצלחה, תסתכל על הזאר למשל.

ועם הפצע שהפלסטר בא לכסות, אתה כן מגיע רחוק?
הכל זה שאלה של למה את משווה. אני בהחלט לא בוחר בפוית’ על חשבון ווקר, אני מבין שווקר לא יגיע העונה וכנראה שגם לא עונה הבאה ולכן מעדיף להביא מגן טוב אחר בנתיים, שלא יעלה כל כך הרבה, שיכול להתפתח למגן טופ ולא יהיה בלאגן אם נוריד אותו לספסל.

ואם אי אפשר למצוא טופ 3, עדיף לקנות טופ 10 או להשאר עם בור בדמותו של שחקן שאפילו לא בטופ 20?
אני לא חושב שיש פה מישהו שיעדיף בלם טופ 10 על פני טופ 3, אבל יש רצוי ויש מצוי.

אני עייפתי מלשמוע כל עונה על המהפכה בעונה הבאה. אנחנו בסרט הזה מאז 2021 עם אמבפה שנה אחרונה לחוזה. לא מאשים את המועדון שניסה, אבל צריך גם ללמוד מטעויות.
הרי זה לא שאם עונה הבאה האלאנד ירצה להגיע יגידו לו לא כי הבאנו חלוץ אחר, כמו שלא יגידו לאמבפה לא למרות הפריצה של ויניסיוס.

אבל מה יש לך נגד גונדוגן, איניגו מרטינז, אובמיאנג וכאלה? שחקנים מבוגרים שבאים בחינם. למה אתה יורד על בארסה שמביאה אותם?
לבנדובסקי זה סיפור מיוחד ויוצא דופן, וגם אני הייתי נגד העיסקה שלו בדיוק מאותן סיבות כמוך.
ממה שאני מבין ממך, אתה מתנגד עקרונית להבאת פלסטרים מבוגרים גם אם זה בחינם. או שחקן לעשור, או להסתדר עם מה שיש.

סורי.
אוקיי, אז לא המצאת את זה, זאת המדיניות של פלורנטינו. כלומר פלורנטינו העדיף שחקן מצוין שייתן עוד 2-3 שנים על פני שחקן לעשור או יותר.
מה דעתך עכשיו על ההחלטה שלו של אז?

כשמפרסמים ידיעות שסיטי וליברפול רצו את בלינגהם, אתה אומר שניצחתם אותם.
כשיש ידיעות שרציתם את האלנד, אבל הוא ברח, אתה אומר שלא באמת הייתם במירוץ.

הנה השחקנים החינמיים שהביא לפורטה מאז שנכנס לתפקיד, לא כולל מושאלים : אגוארו, ממפיס, אריק, אובמיאנג, דני אלבס, קסיה, כריסטנסן, ביירין, אלונסו.
כמה מהם היו זבל? כמה מהם תקועים עדיין בבארסה ומפריעים לה בפייר פליי?
אני חושב שלפחות חצי מהם אפשר להגדיר כהצלחה. ואלה שלא, היה קל להיפטר מהם תוך שנה.

כן, וכאן צריך לחשוב טוב טוב. לא הייתי קונה פלסטר ב 30-40 מיליון, אבל אני כן בעד להביא אותם בחינם או ב 5 מיליון.

זה רפרנס ללבנדובסקי.

כל אלה נרכשו צעירים, למעט קורטואה שהוא שוער ומודריץ’ שהיה טיפה יותר מבוגר. צעירים זה בסדר.

זה לא שאנחנו לא רוכשים כאלה, כל עוד שהם בגיל הנכון. גם קמא עלה לנו 30 והוא רכש טוב. השאלה היא האם אנחנו מחפשים את השחקנים האלה בכוח או שמזהים הזדמנות כשרואים צעיר שמאמינים בו ואז מחליטים להמר עליו.

יש לך הצעה למגן צעיר באיזור ה-30-40 מיליון יורו בעל פוטנציאל להפוך לטופ עולמי? במועדון ממש מחפשים לפי מה שמדובר בתקשורת.

הזכרת את הזאר, אז בחודשים האחרונים בכל מיני כתבות צבע של המארקה וכאלה נכתב פעם אחר פעם שהמועדון לא יחרוג מהדרך שלו, כי למדו לקח מהזאר. את הזאר קנו כרכש פאניקה להרגיע את האוהדים והוא עלה למועדון כרבע מיליארד יורו שהלכו לפח. לא המצאה שלי, חוזרים על זה אינסוף בתקשורת כדוגמה לפעם נדירה שהמועדון חרג מהדרך שלו והתחרט על כך.

קרבחאל היה טוב במשחק הראשון מול סיטי, היה טוב בצמד המשחקים מול צ’לסי וליברפול. הוא משחק בניוטרל במשחקי הליגה, אבל אנחנו הגענו איתו רחוק גם לאחרונה. קרבחאל עדיף על סתם פלסטר, אם כבר פלסטר למשחקי הליגה אז ואסקז. סתם לקנות עוד שחקן שגם אותו לא נוכל לחכות שיחליפו - מיותר.

אנחנו ריאל מדריד. יש לנו מטרה אחת ברורה: אנחנו המועדון הגדול בעולם ולכן צריכה שתהיה לנו הקבוצה הטובה בעולם. אין חכמת. שחקן טופ 10 לאו דווקא מתאים לנו.
הבעיה עם רכישת שחקן טופ 10 היא שהוא חוסם לך את שחקן טופ 3 במידה ויתאפשר.

אם נהיה יותר ספציפיים, במקרה של קרים, נוצר מצב מיוחד שבעונה הבאה הזאר עוזב, וגם יש איזושהי אפשרות תיאורטית להחתמת אחד מבין הלאנד או אמבפה. במידה ויש איזושהי הבנה עם אחד מהם, אז עדיף לנו לחכות את העונה הזאת. עכשיו, להגיד לך שזה בדיוק מה שקורה? אני לא יודע, זה מה שמספרים, ולכן אני מציע שנחכה לקיץ 24 כדי להיות יותר חכמים.

אוי תאמין לי שגם אני עייף מזה, אבל הסיטואציה היום לא קלה ויש תחרות קשה במיוחד על השחקנים המכריעים. בינתיים מאז אמבפה החתמנו את בלינגהאם וטשואמני, אנחנו לא עומדים במקום. יש עוד מה לשפר בעיקר באגפים ובהתקפה אבל עובדים על זה.

שוב כי צריך שלמועדון יהיה דרך. אתה יודע מה? במקרים ספציפיים אני יכול להבין למה מביאים פלסטר, אבל אי אפשר להביא כל כך הרבה פלסטרים ולהחליף אותם במהירות. לא יודע, נראה לי לא מקצועי. ככה מתנהגות קבוצות שמנסות לשרוד בליגה עם תקציב מינימום.

היה בצחוק.
אנחנו כאן בפורום כל אותו הקיץ חיפשנו דרכים איך לשלב את הלאנד בנזמה ויני ואמבפה ביחד, זה לא היה אפשרי. אם נחזור לאותו קיץ, אז בנזמה היה אחרי עוה של כדור הזהב, ויני אחרי עונת פריצה אדירה, וכבר היינו בטוחים שאמבפה מסיים קריירה אצלינו. באותו קיץ היה ברור לכולם, למעט אולי דוד, שבנזמה באנקר בהרכב.

עכשיו איך יכול להיות שהוא ויתר על הלאנד? או שהוא באמת ויתר, או שיש דברים שאנחנו לא יודעים. פה בדיוק נכנסו השמועות על הסעיף שחרור וכן הלאה. תראה אלה לא דברים שאני ממציא, אני רק חוזר על דברים שנאמרו. אני לא יודע ולכן מעדיף לחכות ל24.

אבל שוב, אלו לא דברים שאני ממציא. הבאתי לך לינק של פרז אומר בעצמו את הדברים, אתה מוזמן לשאול אותו.
כמובן שסיטי יכולה לנצח אותנו במירוץ על שחקן, אבל סיטי הם לא ריאל מדריד. יש עוד שחקן ששתי הקבוצות ממש מעוניינות בו על פי הפרסומים, גבארדיול, ועל פי הדברים שהוא בעצמו אמר (שוב, לא המצאה שלי) היא שהוא רוצה לשחק בריאל מדריד.
כרגע המחיר שלו גבוה מדיי ולכן הוא לא עובר לשום מקום.

שוב, מה שלי מפריע בדרך הניהול הזאת היא התחלופה. ההחתמות כשלעצמן לא נוראיות בכלל, היעדר התוכנית והדרך זה מה שאני לא אוהב. מכל הרשימה הזאת מי שעדיין בקבוצה ואשכרה אפשר לבנות עליו הוא כריסטיאנסן, וגם הוא לדעתי האישית לא מציאה גדולה.

הכל טוב בלהביא פלסטר, לא 10.

מסכים עם כל ההודעה שלך, עד החלק הזה.
בסוף המחיר שאהיה מוכן לשלם על פלסטר משתנה. זה תלוי בשוק עצמו, ביכולות ובכשירות השחקן אותו אתה מחליף, במקרה של הבאת שחקן שתפקידו להיות מחליף אז זה גם תלוי בכשירות השחקן הפותח.
כלומר, במצבים מסוימים לא אהיה מוכן לשלם יותר ממיליונים בודדים, ובאחרים אהיה מוכן גם להביא פלסטר ב50 מיליון.

כלומר, עונה שעברה בנזמה היה החלוץ אולי הטוב בעולם, ואחד שלא נפצע בכלל. הסכום אותו הייתי מוכן להביא על חלוץ מחליף היה קטן בהרבה מהסכום שאני מוכן להביא העונה, כשהוא התדרדר מאוד ברמתו ובכשירותו.
לצורך העניין, עונה שעברה, חוסלו ב5 מיליון היה מספק אותי. העונה זה משהו אבל בהחלט לא מספיק לטעמי.

דיברנו גם על עמדת המגן, שהיא לטעמי שונה מעמדות אחרות.
בעמדת המגן החוקים מעט אחרים, לדעתי עבורה כמעט תמיד עלינו להמר. זו עמדה שאין בה קראקים עולים, רק שחקנים שהתגלו והפכו לקראקים בקבוצה גדולה. לא במקרה, נדירים המקרים שמגן נקנה במחיר יקר, חושב שווקר וחאכימי הם היוצאים מן הכלל, וזה כשהאחד אנגלי, והשני ווינג-בק.
לכן מבחינתי אני לא רואה מצב גדול בו נביא מגן קראק מקבוצה קטנה. זה או להמר ב30-40 מיליון על אחד הכשרונות העולים (סטייל אודריוסולה ומנדי) או לנסות להוציא את הקראקים מהקבוצות הגדולות שלהם (ווקר מסיטי, ג’יימס מצ’לסי וכו’…), מה שיהיה משימה לא קלה בכלל.
לא במקרה כל עונה יש איזשהו בלם/קשר/חלוץ מבנפיקה שעובר לקבוצה גדולה תמורת סכום גדול, אבל זה לא קורה במגנים…
אז האפשרויות שלנו הן או באמת לשפוך סכום גדול ולהתאבד על מגן על, מה שאין שום סיבה לדחות לעונה הבאה בלי איזשהו דיבור מקדים עם השחקן, או להמשיך להמר על עוד שמות שלא נראים מרשימים מראש. כי זו הנקודה שלי, אף מגן לא נראה מרשים עד שהוא לא עושה את מה שעושה בקבוצת צמרת, ואז הוא כבר מחוץ להישג יד.

אני ממש לא אמרתי בואו נקנה שחקנים מבוגרים בהכרח. זה הכל תלוי עמדה ומצב.
ברור שאעדיף שחקן צעיר.

על זה בדיוק דיברתי קודם, אשמח שתגיד מה דעתך על הנושא של המגנים כי כבר פעם שניה שאני כותב את זה.
יש לי כל מיני שמות, אף אחד מהם לא קראק, אבל ככה זה בעמדה שאין בה ממש קראקים שמשחקים בקבוצות שאפשר להוציא אותם משם. אשמח לדעת אם אתה חושב שזו באמת עמדה שונה כמו שאני חושב או שמדובר במשהו מקרי שב20 שנה האחרונות לא פרצו שחקנים מהעמדה הזו ככה שכל העולם רדף אחריהם כמו שקרה עם בלמים (דה ליכט, מיליטאו, דיאש, קונדה, פאו טורס, ליסנדרו מרטינז, ואן דייק, איניגו מרטינז, אופמקנו, קונאטה, ועוד רבים), או כל עמדה אחרת לצורך העניין (מאמין שתסכים איתי ואני לא צריך לכתוב פה כמה קשרים ושחקני התקפה צעירים ומצוינים התגלו בעונות האחרונות בקבוצות שאינן קבוצות טופ)

למה?
יש לנו את פדה, קאמבינגה וטשואמני (וקרוס ומודריץ’), ואנחנו מביאים את בלינגהם.
שחקן שהוא טופ עולמי אמיתי יגיע להרכב, מי שייפגעו יהיו השחקנים הקיימים. יותר מזה, אם חלוץ שיגיע יגרום לכך שלא נצטרך את אמבפה או האלאנד אז סימן מצוין.
העניין היחיד הוא המחיר, לשאול האם נוכל לקנות את האלאנד ואמבפה במידת הצורך אם נביא פלסטר במקומם העונה.
לדעתי אין סיבה שלא. חסכנו מספיק כסף, האצטדיון סיים את השיפוץ והמצב הכלכלי שלנו אמור להיות נהדר. אין סיבה שצ’לסי ויונייטד יוכלו ואנחנו לא.

מעניין מי יהיו השלישייה הפותחת שנה הבאה.

היחידי שאין לי ספק שירד לספסל בתור מחליף ל30 דקות משנה/מרגיע משחק זה לוקה.

השאר הם קשרי על בשיא הקריירה, כן כולל טוני שבסך הכול עשה עונה מעולה.

לדעתי קרוס-ג׳וד-קמא יתבססו בהרכב הראשון. פדה חסר לו גרוש ללירה על מנת להיות וורלדקלאס אמיתי. החצי השני שלו העונה הראה כשהוא לא חדור מוטיבציה ברמות בכי גבוהות אין לו מספיק כישרון ״טבעי״ על מנת לסחוב את התקופות האלה ועדיין לתרום משהו. טשואמני עוד צריך תקופת הסתגלות לכן סביר שעדיין יהיה גיבוי בעונה הבאה.

סך הכול צרות של עשירים אנחנו נחזיק בקישור הכי טוב ועמוק בעולם ביי פאר.

Ancelotti on Real Madrid signing a new striker in the summer: “Joselu? I like him a lot, I also like Aspas and Morata. I like those who score goals”. ⚪️👀 #Real

“We are working on this. I won't say names of our targets now”. pic.twitter.com/lFNe7zlDTn

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 26, 2023

יש רק שני מגנים שמאליים שהייתי שמח לראות בקבוצה, מנדס ודייויס. הראשון בפסז, כלומר אינסיכוי שהם מדברים איתנו, השני מקושר אלינו אבל אישית אני לא רואה את באיירן משחררת אותו.

לאגף ימין אני לא רואה כלום, אפילו לא קצה חוט. יש דיבורים על חכימי בימים האחרונים אבל אני לא מאמין לשמועות האלה, וגם שוב, אנחנו לא נכנס למומ עם פסז. מישהו כאן בפורוז אמר דאמפריז, וזה באמת הכי טוב שאפשר אולי להשיג היום.
אני לא באמת אוהב אף אחת מהאופציות לאגף ימין. יש חוסר עולמי בעמדה הזאת.

פדה קמא וטשואמני שחקנים שונים לגמרי מבלינגהאם, האנגלי הרבה יותר יצירתי מהם. אנחנו צריכים קשר בסטייל הזה בלי קשר לשאר. בנוסף לזה, כל אחד מהם יכול לשחק בכל העמדות בקישור. כל הארבעה ישחקו והמון. זה מעט שונה מעמדה של מגן או חלוץ.

אני לא חושב שמדובר בעניין כלכלי. מישהו כאן בפורום הראה השבוע נתונים שאנחנו הקבוצה היחידה מבין קבוצות העל של אירופה שסיימה את השנים האחרונות ברווח. טבאס אאלט התבטא השבוע ואמר שאנחנ במצב כלכלי כזה שאנחנו יכולים לעשות מה שבא לנו ב4-5 שנים הקרובות. זה לא עניין כלכלי. נטו שיקולים מקצועיים.

בחצי הראשון של העונה הוא היה אדיר. לאחר המונדיאל הוא ירד מאוד ביכולת. אנצ’לוטי דיבר על זה ואמר שהוא משחק עם כאבים ברגל, ופדה עצמו אמר שהוא סחוט אחרי גמר הגביע.
מבחינתי עדיין יש לו פס במיוחד אחרי מה שעבר בחיים האישיים. בעונה הבאה הוא יהיה כבר בן 25, יהיה לו זמן לנוח עכשיו, העניינים המשפחתיים מאחריו, עונה הבאה אין הנחות.

למה הוא מסיים בקיץ 24? למה לא העונה? למה להאריך לו חוזה? ראית איך הוא נראה השנה? שנה הבאה, מבוגר בשנה, הוא לפתע יחזור לכושר של עונה שעברה? כושר שהוא לא היה בו בכל השנים שלו בריאל.
כל הרעיון בלהאריך חוזה בשנה אחת לשחקנים מבוגרים זה בדיוק למקרים כאלה.

בקיץ 24 לא יהיה האלאנד זמין בשוק.

אתה באמת מוכן לעוד עונה עם בנזמה בהרכב?

מצטער מראש שאני מתייחס רק לחלק הזה, ניסיתי לא להיכנס לדיון הבאמת מעניין שהתפתח פה ווגם אם אני לא מסכים איתך הבאת טיעונים טובים מאוד

אם צריכה להיות לנו הקבוצה הטובה בעולם למה כבר 4-5 שנים בערך שיש לנו קבוצה זקנה ומקרטעת שבונה על ניסים ועל שחקן התקפה וחצי?

בתור הקבוצה הגדולה בעולם שאמורה לשאוף להיות הקבוצה הטובה בעולם אנחנו היינו אמורים לדאוג לעמדת המגן ימני כבר לפני 3 עונות, לעמדת המגן השמאלי כבר לפני 2 עונות, וקיצוני ימני כבר לפני 5 עונות

פרס והנהלת הקבוצה העדיפו לעצום עיניים, להגיד יהיה בסדר, למשוך כמה שאפשר עם אותו סגל מזדקן ומדשדש והנה הגענו למצב שבמקום לדאוג לפרוייקט כמו שצריך אנחנו צריכים לחפש פלסטרים ב100 מיליון יורו כי כל האפשרויות הטובות נחטפו כבר

לא התייחסת לנושא שהעליתי בנוגע לשוני בין מגנים לשאר העמדות בנוגע ליחס כלפיהם.
אני כתבתי שאני חושב שזה לא מקרי שאין מגנים שאנחנו רוצים בהם שלא משחקים בקבוצות על. זה קורה כי יותר קשה לנו לשפוט מגנים ימניים.
בניגוד לקשרים ושחקני התקפה שמהר מאוד אפשר לראות את הכשרון, או בלמים שקל לראות את העוצמות והיכולות שלהם, מגן זו עמדה שהיא לא פה ולא שם. אני חושב שזה ממש לא מקרי שכל הכשרונות הגדולים שבעמדה הזו היו אלמונים לפני ההגעה שלהם לקבוצות טופ. זאת בניגוד לבלמים וקשרים שכל אחד מאיתנו יכול לשלוף לפחות עשרות שמות של שחקנים מוכשרים שמשחקים בכל מיני קבוצות שלא בקבוצות הצמרת.

סיבה נוספת שזה קורה היא כמו מה שקורה עם גארדים בכדורסל. כילדים כל שחקן גבוה מיד נשלח להיות סנטר, למרות שבתכלס הוא לא גבוה ברמה של סנטר. כך הוא מוצא את עצמו כ1.90 שכל חייו שיחק סנטר ולכן אין לו את היכולות להיות גארד ואין לו את הגובה להיות סנטר.
אז אולי זה קורה באופן דומה למגנים, שכל מי שמוכשר התקפית כילד הולך לשחק בהתקפה או בקישור וכך בעצם מי שמשחק מגן בנוער הוא השחקן הפחות מוכשר.

אז עכשיו נשאלת השאלה, האם השוק מעולם לא החזיק מגנים טובים שאינם בקבוצות צמרת?
אם זה באמת ככה, אז ההמתנה שלנו לא תעזור, רק תדחה את הקץ.

בכל אופן, המצב הוא היום שמגנים נכנסים לתודעה שלנו בגיל יחסית מאוחר, ואז בתום ה6 שנות חוזה שלהם הם כבר מבוגרים ואז אנחנו מתעלמים מהם (קייל ווקר למשל מסיים חוזה בעונה הבאה בגיל 33). אי אפשר גם לרצות להביא מגן צעיר, גם לצפות שהוא יהיה מקבוצה גדולה (כלומר אחרי פריצה) וגם לצפות שזה יקרה בתום החוזה שלו כדי שזה לא יהיה במחירי קראק.
אז האפשרויות שלנו הן:

1. לקנות מגן מבוגר בסוף החוזה.
  2. לשבור את השוק עם הצעה של מעל 100 מיליון על מגן כמו ריס ג’יימס.
  3. לקנות מגן לפני שהוא מגיע לקבוצה גדולה.

באמת שהסיבה שאין מגנים שנראים טוב לפני שעוברים לקבוצה גדולה לא צריכה לעניין אותנו. זה המצב הנתון ואיתו צריך להתמודד. אם אנחנו לא מסוגלים לשלוף אותם מצ’לסי או מסיטי לפני גיל בו אנחנו לא מוכנים להחתים שחקנים, אז עלינו לעבור לאופציה השלישית.

מקבל, ובכל זאת, אם המגן או החלוץ שנביא לא יהיו מספיק טובים אז לא רואה בעיה בלמכור אותם. נפסיד מעט כסף, אבל נרוויח עוד עונה עונה או שתיים בהן נהיה טובים יותר.
כשהחזקנו את מוראטה כחלוץ מחליף הקבוצה שלנו הייתה חזקה הרבה יותר. בסוף זו המטרה שלנו. אגב, מוראטה הוא דוגמה נהדרת לכך שגם בסוף אפשר לעשות מהשחקן רווח.

לדעתי כמה אנשים הביאו את הנתון הזה, אני אחד מהם.
אני מאוד מקווה שמדובר בכל זאת בשיקול כלכלי, כי אם שיקול מקצועי הוא זה שאמר לנו שעדיף לנו בלי חלוץ מחליף או שקרבאחל כבר 6 עונות ברמה של מגן בריאל מדריד אז יש לנו פה בעיה…

אגב, כל זה בנוסף לכך שבסוף אנחנו במצב הזה בגלל היעדר חשיבה קדימה.
אולי זה פחות הורגש בגלל הרנסנס של בנזמה והיעדר הפציעות שלו, אבל אף נשיא לא אמור לתכנן עונה עם חלוץ יחיד בן 34.

ההסבר הכי הגיוני שנותנים העיתונאים השונים זה אמבפה והלאנד.
האם זה נכון? אני לא יודע.

אם זה בגלל שיש תוכניות גדולות לעונה הבאה אז כן, אם זה סתם כי מתעצלים להביא שחקן אז לא. אני מניח שיש תוכניות מכיוון שאנחנו נשארנו בטופ כל כך הרבה שנים וזה לא מובן לי מאליו, חייבת להיות תוכנית מוקפדת ומסודרת בשביל שזה יקרה. ברור לי שרואים הכל ולוקחים הכל בחשבון. יש לי אמון מלא בצוות שלנו, הוא הוכיח את עצמו.

זו הייתה תקופה שבה אנחנו איבדנו את השחקן הגדול ביותר בהיסטוריה של המועדון שלנו, מי שאמור היה להחליף אותו התברר כאחת ההשקעות הגרועות בתולדות המועדון, שחקנים נוספים כגון בייל או איסקו ירדו דרסטית ביכולתם והיוו נטל על הקבוצה, ובנוסף המון כסף הלך לשיפור התשתיות ושיפוץ הברנבאו. ועדיין, הצלחנו לשמור על קבוצה תחרותית שמתמודדת על תארים ואף לוקחת את חלקם, ותוך כדי בנינו שלד מדהים לעשור הבא.
בעיניי זה הישג בלתי נתפס. זה משהו דמיוני.

שכחתי שכתבת את התיאוריה הזאת. תראה, יכול להיות שבאמת יש מגנים עם פוטנציאל ממש גבוה בשוק שעדיין לא פרצו, אני לא באמת יודע ולא מכיר את התיאוריה הזאת. אם זה באמת המצב אז גם אני אשמח שיביאו מישהו. האם כיף לי שאין לנו מגנים? לא, לא כיף לי עם זה.

הרבה מאוד פעמים הם לא רוצים לעזוב. אבל הבעיה היותר גדולה בעיניי היא ההחלפה הזאת שלא בריאה לקבוצה.

מבחינת המועדון, היינו עם חלוץ מחליף, מריאנו שמו. אבל בגלל שלא הקפדנו על הסחורה שאנחנו מביאים נתקענו עם חלוץ מחליף מוגבל, שלא באמת מסוגל לתרום ברמות שמתבקשות בריאל מדריד, והוא חסם אפשרות שיגיע עוד חלוץ.
זה בדיוק מה שאני אומר, תבדוק טוב טוב את מי אתה רוצה שיביאו, אחר כך אם מי שהבאת לא מעוניין לעזוב, אתה תצטרך לחיות עם הדבר הזה.

הטענה שלי היא שכל המגנים נראים לנו חלשים לפני שהם מגיעים לקבוצה גדולה, ואז זה כבר מאוחר מידי כדי להביא אותם.
מתי פעם אחרונה ראית באיזו קבוצת אמצע (או צמרת בליגה חלשה) מגן שאמרת שהוא הדבר הגדול הבא? אני לא זוכר אי פעם שדבר כזה קרה.
בוא נעבור על כל המגנים הטובים היום:
לא הכרתי את מנדס, דייויס, מרסלו או רוברטסון לפני שהגיעו לקבוצות הגדולות.
ג’יימס, חאכימי, קרבאחל וארנולד עלו מהנוער של המועדונים שלהם.
קאנסלו הגיע אחרי תקופה רעה מאוד ביובנטוס (ואני לא הכרתי אותו לפני יובנטוס).
לא מספיק בקיא בנוגע לג’ורדי אלבה, אבל לפי המחיר שלו (14 מיליון) אני מנחש שלא רדפו אחריו בכל אירופה.
הכי קרוב להחתמת קראק שהייתה בעמדת המגן הימני מקבוצה שהיא לא בטופ האירופי היה קייל ווקר, וגם הוא לא היה נחשב בזמנו למגן הטוב בעולם או משהו בסגנון.

בקיצור, אני טוען שמהמתנה לא נמצא את המגן הגדול הבא באיזו קבוצת אמצע טבלה. נצטרך לקחת הימורים של 30 מיליון פה ו20 מיליון שם עד שנמצא או להתפשר על הגיל.
או כמובן לפתוח את הארנק בהצעה שצ’לסי לא תוכל לסרב לה.

למה חסם? הוא הגיע כחלוץ שלישי בזמנו, אז הוא בטוח לא היה אמור לחסום חלוץ שני כלשהו.
בכל אופן, קניה לא טובה היא לא סיבה ללמה לא צריך לעשות קניה נוספת. מהכשלון של מריאנו אי אפשר ללמוד הרבה. היו לנו מחליפים שנקנו במחיר גבוה יותר ונמוך יותר והצליחו. היו לנו מחליפים שנקנו אחרי שהיו יותר מוכחים ופחות מוכחים והצליחו.
בקיצור, מדובר בהימור שלא צלח, לדעתי הסתנוורנו מהיותו שחקן ששיחק בריאל לפני כן.

יכול להיות שאתה צודק, אני באמת לא שמתי לב למגנים המפורסמים יותר לפני שהגיעו לקבוצות הגדולות, אני לא יודע אם התיאוריה שלך נכונה אבל היא נשמעת כזאת, ואת זה אני יכול לקבל.
במועדון מחפשים. מדברים על זה כל הזמן. גם לאגף השמאלי, שם לא רואים בפראן גרסיה כפותח קבוע, וגם לימני. אם יש מישהו שעולה להם שם לראש אני אשמח שיביאו אותו. לי אישית אין רעיונות, והשמות שנזרקים לא משכנעים גם ככה.

בשתי העונות האחרונות נאמר בפירוש שכל עוד מריאנו כאן הוא החלוץ המחליף. הוא תופס חולצה, הוא עולה למועדון קרוב ל10 מיליון יורו בעונה (!!!), הוא החלוץ השני. זה נאמר בפה מלא כמה פעמים, סורי שכבר אין לי כח למצוא עוד הפעם לינקים.
זה לא שלא הכירו בבעיה, הכירו בבעיה, רצו לתת לו לעזוב בחינם ולהשתתף בשכרו, אבל הבנאדם בחר לא לעזוב ונשאר כחלוץ המחליף. התקשורת הספרדית כמובן הרגיעה אותנו בכך שהוא לא ויש את הזאר, אבל זה כבר סיפור אחר.

https://twitter.com/madridxtra/status/1662135766040952841?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

אסנסיו יעזוב בקיץ.