דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מבאפה זכה בגביע העולם,הפציץ שלושער בגמר נוסף,והגיע לגמר אלופות.
הלאנד הוכיח את עצמו בליגת האלופות עוד בזלצבורג.

לפדרי יש הופעה אחת טובה באלופות נגד יובנטוס בשלב הבתים ו…זהו.
אה והם גם היו חלשים במונדיאל חוץ מאשר ב 7-0 על קוסטה ריקה האדירה.

צ’אמני וקמבינגה הוכיחו את עצמם בליגת האלופות? או בנבחרת?

כן וכן.
קמאבינגה היה מעולה בעונה שעברה בליגת האלופות,צ׳ואמני היה מעולה במונדיאל כולל שער ברבע גמר נגד אנגליה עד החמצת הפנדל בגמר שהרסה לו את העונה.

בסדר, אם זה מוכיח לך משהו אז תישאר עם קמבינגה ואני אשאר עם פדרי. הוא מספיק טוב בשבילי והוכיח לי שהוא ראוי להרכב בקבוצה שלי.

הוא צעיר, הוא ישתפר. כשיהיה שחקן התקפה לידו שיוריד ממנו פוקוס ולחץ זה יראה אחרת. אפשר לראות במשחקים שבנזמה מתפקד שהוא נראה הרב יותר טוב. הוא ילמד להתעלם, אין אופציה אחרת.
ואת ניימאר הייתי לוקח, ברור. איזו שאלה. למרות שההשוואה בינהם לא כל כך הוגנת. לויני יש הרבה יותר פאשן במשחק והוא משקיע 200% בכל רגע על המגרש.

אתה צודק לגבי רודריגו נגד ראפיניה, רודריגו שיחק משמעותית יותר. עם זאת אני זוכר את ראפיניה באגף הימני אצלכם ואני לא זוכר אותו משחק בעמדה אחרת. הסטטיסטיקות שלהם בליגה הולכות כך: רודריגו ב2200 דקות כבש 7 ובישל 9, ראפיניה כבש 7 ובישל 7 ב2000 דקות. דיי דומה. אבל שוב, רודריגו שחקן שעדיין רחוק משיאו, שיחק כ9 וכווינגר ימני ברוב המוחלט של הדקות שלו, כשהוא פחות טוב שם משמעותית. אם לא היית לוקח אותו לעמדה השמאלית של ההתקפה שלכם אז זה יהיה ממש מוזר בהתחשב בעובדה שהיום אתם מחלטרים שם עם גאבי.

לא יודע. מצד אחד אתם כל הזמן יורדים עליו ועכשיו הוא שווה מאה מיליון יורו? לגאבי יש המון מוטיבציה והוא רץ הרבה, אבל אם מדברים על כדורגל יש לו הרבה חסרונות.

לא, מכיוון שלמועדון כמו ברצלונה, כמו גם ריאל מדריד, יש יותר כוח בתארים מהסוג הזה. יש באז סביב המועדונים האלה ולכן גם שחקנים מאצלינו תמיד קוטפים את התארים האישיים האלה.

לא לא לא. איזו תחרות בדיוק הייתה על סאנצ’ו? אנחנו רצינו אותו? פסז’? אתם? מי בדיוק התעקש עליו? הוא עבר לקבוצה כושלת ששמה סכומים דומים גם על מגוואייר ומרסיאל. בדקתי לא מזמן בעקבות דיון עם טיטי לגבי סאנצ’ו, והתברר אחרי חיפוש בגוגל שגם באנגליה לא היו עליו הרבה קופצים.
אנטוני בכלל בדיחה, אני לא חושב שהוא בכלל קושר לקבוצה נוספת מלבד יונייטד. איזו אירופה בדיוק רדפה אחריהם?

למרות זאת לגיטימי שבעינך המחיר ששולם על שחקן לא יהווה הוכחה ליכולת שלו. כאן ערכתי השוואה בין השחקנים שלנו ואתה מוזמן לראות בעצמך את התוצאות.

אוי איזה שטויות. שיחק לכם המזל פעמיים ועל אותם פעמיים הפסדתם ים של כסף על כל מיני שחקנים ששנינו לא זוכרים. גם אנחנו קנינו את פדה ואסנסיו ב5 מיליון יורו. לא כל יום זה קורה.

השחקנים שהעליתם לבוגרים לא מספיק טובים. תוציא את פדרי לבנדובסקי דמבלה אראוחו וראפיניה מהקבוצה ואתם מתמודדים בתחתית. אתם רחוקים מלהתבסס על שחקני הבית שלכם. למעשה רק באלדה וגאבי, ששניהם עדיין סימן שאלה מבחינתי, גדלו אצלכם ובסיססו את עצמם העונה.

מעבר לזה, גם אתם מנסים לקנות שחקנים צעירים, פשוט אתם לא מצליחים להתחרות על הטופ של אירופה ואתם הולכים על שחקנים שלא מעוררים עניין בקבוצות הגדולות. מספיק לראות את השמות שמקושרים אליכם כדי להבין זאת. השמות שמוזכרים בהקשר שלכם לא נמצאים ברשימה של אף מועדון גדול.

כאן אני באמת שואל, לוקח את המילה שלך בעיניים עצומות. המצב באמת משתפר? לקחתם אליפות אבל פיננסית אתם במצב לא יותר טוב מהעונה הקודמת, ואמנם אישרו לכם את התוכנית לעונה הבאה אבל אף אחד לא טרח לפרסם אותה. למה?

כן אבל זה שנתיים. מה הלאה? עוד הפעם תתחיל לחפש מחליפים? ככה מתנהלת קבוצה בריאה שרוצה להילחם על הטופ של התארים? קבוצות היום רצות שנים ועושות שינויים נקודתיים עד שמגיעות למצב של שלמות, לא מחליפות שחקנים קריטיים כל שנתיים.

התמודדנו יפה מול סיטי במקרה של בלינגהאם וטשואמני, וגם מול פסז עד שהחרא הקטן עשה סיבוב פרסה.

אני מאוד מעריך את פדרי, עם זאת יש לו בעיה שכבר כמה עונות הוא נפצע בדרך קבע לכמה חודשים.

ויניסיוס אולי ישתפר, וגם הצעירים שלנו אולי ישתפרו. חשבתי שאנחנו מדברים על המצב של עכשיו, לא הציפיות שלנו בעתיד.
ניימאר היה שחקן ענק ומאוד בעייתי. אתה כנראה בדעת מיעוט אם היית לוקח אותו ב 2015.
גם ויניסיוס שחקן ענק ומאוד בעייתי.

אני מאוד מקווה שנפסיק לחלטר עם גאבי. רודריגו אחלה שחקן, אבל משחקן הרכב בבארסה אני רוצה יותר. רודריגו זה לא שחקן שאני חולם עליו.
בתאוריה אני רוצה בשמאל את פאטי לפני הפציעה, בפועל אני אסתפק בקראסקו ואולי גם אבדה. זה אם צ’אבי ישחק 4-3-3, אחרת קו שמאל יהיה של באלדה.

אתה מוזמן לבדוק את השווי שלו בטראנספרמארקט או כל אתר אחר.
אנחנו יורדים עליו כל הזמן, אז מה? צ’אבי, קומאן, לואיס אנריקה הרכיבו אותו כשהיה עוד בן 17. הם רואים בו משהו שאנחנו לא רואים, ושווי שוק שלו גבוה מאוד.

אתה כנראה צודק ואני טעיתי לגבי סאנצ’ו ואנטוני.
אז הטענה שלך הייתה שניצחתם במאבק על שחקנים צעירים שכל אירופה רדפה אחריהם, וזה איכשהו מבטיח משהו לעתיד. אני מנסה להראות שזה לא מבטיח כלום. אז במקום סאנצ’ו ואנטוני קח את יוביץ’ ואת מודריק. אני זוכר בוודאות שהיו כמה קבוצות שרדפו אחריהם והם ניקנו בהרבה מאוד כסף. גם ולאחוביץ’ בעונה לא טובה בכלל.
אנדריק זה ממש חתול בשק. בגיל 16 בויאן קרקיץ’ הביא מספרים יותר טובים ממה שמסי הביא בגילו, אז מה?
ואני אזכיר לך שאת 2 השחקנים הצעירים הכי טובים בעולם רציתם מאוד אבל לא הצלחתם להביא. הפסדתם לסטייט קלאבס.

ההשוואה מעניינת, אבל מה היא מראה? כל אחד מהשלושה טוב במשהו ופחות טוב במשהו אחר. לא אמרתי אף מילה רעה על בלינגהם או על פדה, אני מסכים שהם שחקנים מעולים.
אם פדה נחשב בעינייך צעיר, אז הוא כן הצעיר שהייתי לוקח לבארסה.

כל הצעירים המוצלחים שלנו נקנו בגרושים או גדלו במועדון. כל פעם שבחרנו שחקן צעיר בפינצטה ובהרבה כסף, נפלנו. חוץ מדה יונג.
אז אתם תקנו כל שנה שחקן אחד יקר, אנחנו נגדל או נקנה בגרושים 10, ומהם יישארו אחד או שתיים. אני לא מבין למה אתה קורא לזה שטויות. זאת שיטה מוצלחת שהוכיחה את עצמה בבארסה, וריאל עובדת בשיטה אחרת.

תוציא את בנזמה ואת קורטואה בשנה שעברה ואתם גם מסיימים בתחתית, אבל במקום זה לקחתם אליפות וליגת האלופות. תוציא חצי הרכב מבאיירן וגם הם מסיימים בתחתית. מה זה מוכיח הטענה הזאת, שגם לא ניתן להוכיח בשום צורה?
דיברנו על שחקנים צעירים, לא רק על שחקני בית. פדרי, אראוחו, קונדה גם נחשבים. ואם מדברים על העתיד הלא רחוק, אז ימין לאמאל הוא התשובה לבלינגהם. מדברים עליו בתור עילוי של ממש, והוא גם הראה ניצוצות ב 17 דקות שקיבל בבוגרים. בן 15 עדיין, מסי בגילו עוד לא הגיע לבארסה ב’.

כן, השתפר מאוד. בארסה עושה שיפוץ לקאמפ נואו ב 1500 מיליון, זה הרבה יותר מכל רכש שהוא. היא קיבלה הלואות בריבית נמוכה, מה שאומר שבנקים מאמינים ביכולת שלה להחזיר. ברטומיאו גם קיבל הלוואות, אבל לתקופות קצרות ובריבית גבוהה, מה שאומר שלא האמינו כל כך בבארסה שלו.
בארסה כנראה תסגור עוד שנה בהפסדים, אבל ההפסדים קטנים. בשנה הבאה יהיה קשה יותר בגלל המעבר למונז’ואיק ואובדן הכנסות, אבל אחר כך אני מצפה כבר לרווח.
גם הקהל חזר, בארסה עם ממוצע צופים הכי גבוה באירופה.

אנחנו קבוצה בבניה. שחקנים כמו גונדוגן טובים לנו עכשיו. בעוד שנתיים אני לא יודע מה יהיה. בינתיים מקבלים שחקן נהדר בחינם שמתפשר על השכר? תביא לי עוד כאלה.
זה בניגוד לדעתי על זובימנדי למשל. לא הייתי קונה שחקן כל כך יקר גם אם הוא צעיר. אני לא רואה בו מה שצ’אבי רואה בו.

אל תשלה את עצמיך. אם סיטי הייתה רוצה מאוד מאוד, היו מציעים 100 מיליון יותר מכם, פלוס 40 מיליון לאבא והם היו עוברים לשם. אין דרך להתמודד מולם כל עוד לא אוכפים את הפייר פליי באופ"א.

מטפלים בזה. דיאטנית חדשה, דיאטה חדשה, פחות עומס, סרגל מאמצים וכו’.
להזכירך , מסי היה מאוד פציע בהתחלה, קראנו לו “רגלי הזכוכית” . כל השינוים האלה עזרו לו מאוד, אינשאללה יעזרו גם לפדרי.

וניסיוס בלי להשתפר הוא אחד הטובים בעולם, כל הצעירים שלכם מרחק שנות אור מאותה רמה.

וסנטיאגו לא בדעת מיעוט, אין אחד שלא היה לוקח את ניימאר ב 2015, רק אוהדי ברצלונה משלים את עצמם שאף אחד לא רצה את ניימאר ב2015, כולם רצו אותו.

וכן, וניסיוס טיפש, ילדותי, מעצבן ואני לא סובל אותו, אבל משחרר אותו רק תמורת אמבפה, אם תתן לי את פדרי, גאבי ובלדה תמורתו לא אסכים.

ואם אני אוסיף את פראן טורס ?
ואם אני אקח גם את הזארד?

אם פראן בעסקה אז אני מוסיף את הזאר.

רואה שהקדמת אותי וערכת והוספת את הזאר :wink:

https://twitter.com/madridxtra/status/1661850445638168579?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

בלינגהאם סגור,על פי חוסה פליקס דיאז(מארקה) ריאל תשלם 100 מיליון כולל בונוסים והוא לא יהיה המשתכר מבין הגבוהים בקבוצה,אבל לכו תדעו,מדובר בעיתונאי חצר של פלורנטינו.

המצב כרגע פחות מטריד אותי. אני מוכן לקבל באהבה שתיים או שלוש עונות פחות טובות בשביל בניה של קבוצה טובה ומאוזנת יותר בעתיד.
ההווה שלנו מבחינת כדורגל לא מספיק טוב, אבל זה בסדר כי הפרויקט עדיין לא הושלם.

זה אחרת. ויני צריך להשתפר ברמה המנטלית. כדורגל לא חסר לו ברגליים, הוא צריך עזרה על המגרש ומחוצה לו גם ברמה המנטלית. זה יקרה כי לא מתעלמים מהבעיה הזאת. כדורגל הוא יודע לשחק וכבר היום מביא תוצאות. הוא סוחב על הגב את ההתקפה של ריאל מדריד. זה לחץ עצום ואיתו מגיעות תופעות לוואי. צריך לעזור לו ולהיות סבלני איתו.

אתם יורדים עליו כי הוא שחקן בעייתי. זה שמאמנים מרכיבים אותו זה מכיוון שהוא מאוד צעיר ויכול להתפתח למשהו גדול, וכן זו שאלה של מה האלטרנטיבות. הסיפור סביבו תמיד זה שהוא כל כך צעיר וכבר משחק אצל בבוגרת. מבחינת כישרון אתה באמת יכול להשוות אותו לפדרי מוסיאלה בלינגהאם וכל החברה האלה? הוא לא שם.
מוזמן שוב לראות את ההשוואה שערכתי למעלה כדי לראות את הסטטיסטיקות שלו.

הטענה שלי היא שהפרוספקטים שיש לנו בקבוצה מבטיחים יותר. דרך אובייקטיבית להוכיח את זה היא להראות שקבוצות עלית אחרות גם רצו אותם.
השחקנים האלה כבר היום מעולים ונותנים תוצאות.

יוביץ’ ומודריק לא דוגמה טובה, מכיוון ש(עד כמה שזכור לי) לא היו עוד מתעניינות ביוביץ’ מלבדנו ואת מודריץ’ הביאה צ’לסי שפזרה כספים לכל עבר, בינואר, והפכה לבדיחה. מי התחרתה איתה עליו?

ברור לי. יכול להיות שהוא יצליח ויכול להיות שלא. כישרון על יש לו, אבל גם אני בספק גדול האם הוא הדבר הגדול הבא. לכן, כמו בכל המקרים האלה, לא בונים עליו מעכשיו אבל כן ישקיעו בו בעתיד. אם הוא יצליח, וולקאם. אם לא, ימכר. לא חסרים צעירים שלא בדיוק סיפקו את הסחורה ונמכרו שוב. אנחנו יכולים לקחת את הסיכון הזה.

תודה על התזכורת, אני אזכיר לך שהסיבה שהלאנד לא הגיע לריאל, לפי הדברים שלו בעצמו, היא בגלל שהוא לא יגיע כמחליף לבנזמה. גם פרז אמר בתוכנית אל צ’ינגריטו שכבר יש לנו את ה9 הטוב בעולם ולכן אנחנו לא צריכים אותו.
פסז נתנו לאמבפה חצי מדינה בשביל שהוא ישאר. הוא האריך שם לשנתיים בלבד בתמורה לזה.

אפשר לראות שם את טשואמני בהשוואה לדה יונג. אמנם ההולנדי מניע כדור טוב יותר, אבל התרומה ההגנתית וההתקפית של הצרפתי משמעותית הרבה יותר. ושוב, עונה ראשונה בריאל מדריד בגיל 23, כשחצי עונה היה שחקן ספסל וירד בכושר אחרי אותו פנדל בגמר. הקריירה שלו עוד ארוכה…

נפלתם מכיוון שיש נפילות וזה לא מדע מדויק. גם אנחנו נפלנו לא אחת, ויש רשימה ארוכה של שחקנים שלא ממשו את הפוטנציאל ונמכרו לפעמים אף בהפסד.

הנקודה שלי היא שאי אפשר לבנות על זה בלבד. לכל קבוצה נופל מדיי פעם שחקן טוב מהנוער או איזו רכישה שיצאה בינגו. מלבד הקבוצה ההיא של פפ עם דור הזהב שלכם, כמה עוד קבוצות הצליחו ברמה הבינלאומית ב15 שנים האחרונות בדרך הזאת?

אנחנו גם קונים שחקנים זולים. על כל ויניסיוס שנקנה ב45 מיליון יש איזה ויניסיוס טוביאס אחד. על כל טשואמני יש אודגור ועל כל מיליטאו יש טאקה קובו. זה שבסופו של דבר אנחנו נשארים רק עם הטובים ביותר ומסננים את כל השאר זה רק בגלל שהטובים ביותר לרוב הם השחקנים שככבו כבר מגיל צעיר.
אבל כן, לפעמים יש גם נפילות עם שחקנים יקרים יותר כמו יוביץ’ אודריוסולה רינייר מנדי וכן הלאה, כמו שאתם נפלתם עם [אתה יודע יותר טוב ממני עם מי]. מחיר הוא לחלוטין לא עירבון להצלחה אבל לרוב השחקנים היקרים יותר הם גם המצליחים יותר.

אמרת שאתם מעלים 10 שחקנים לבוגרת בשנה.

עפת רחוק… חכה חכה קצת שימסור איזה פס. נדבר עליו אם זה יהיה רלוונטי בעתיד, אני מניח ששנינו עדיין נהיה פה.

אתה נשמע עכשיו כמו הנשיא של חטאפה…

סיטי מאוד רצתה את בלינגהאם. לפחות לפי מה שפורסם בתקשורת. בלינגהאם בחר בריאל.

אנחנו ריאל מדריד ושחקנים רוצים לשחק בריאל מדריד. החלום של אף אחד הוא לא לשחק בסיטי כי זו סיטי. כמו ששחקנים רוצים לשחק בברצלונה כי זו ברצלונה.

מנסים לטפל בזה. בינתיים זה עובד לא משהו.

מסי לא דוגמה לכלום. לרוב שחקנים פציעים נשארים פציעים. דוגמאות לא חסר.

ויניסיוס כבר עכשיו אחד השחקנים הטובים בעולם,אתה יכול להגיד אותו דבר על אחד הצעירים שלכם? פאקינג 45 שערים ובישולים ב 2 עונות ברצף.

לגבי האמירה על אנדריק,בסדר,עוד נראה,ילד בן 16 שמשחק באלופת ברזיל עם תג מחיר של 70 מיליון יורו על הגב מריאל מדריד,עוד נראה איך זה יסתיים,יש לי הרגשה עם כמה שערים ברשת של הספוטיפיי המחודש.
אם אני לא טועה רק לפני כמה חודשים צ׳אבי הילל אותו בתקשורת בתקווה שהוא יחתום אצלכם.

אני אומר אותו דבר על בארסה. אתם עוד התחלתם את “שתיים או שלוש עונות פחות טובות בשביל בניה” , אנחנו כבר באמצע. הטיעון שלי שאנחנו מקדימים אתכם בתהליך הזה.

לגבי גאבי, אני לא רוצה להמשיך לדסקס. אני בעצמי לא מבין מה מוצאים בו, אז אין פה דיון בעצם.

ואנחנו ניצחנו את באיירן במאבק על דסט. איזה כיף לנו.
אני לא ראה שהפרוספקטים שלכם מבטיחים יותר. זה שקבוצות אחרות רצו אותם זאת לא דרך אובייקטיבית.
אני זוכר בוודאות שהיו מתחרים על מודריק ויוביץ’. מודריק כמעט חתם בארסנל, והיו עוד קבוצות. יוביץ’ אני לא זוכר מי בדיוק רצה אותו, אבל הוא היה השם החם באותו קיץ.
על פדרי או אראוחו לא ניצחנו אף אחד כי אף אחד לא שמע עליהם. זה לא ממעיט מהערך שלהם. גם על אלה שיצאו מלה מסיה לא ניצחנו אף אחד.

אתה נותן תירוצים למה לא זכיתם ב 2 הצעירים שרציתם הכי הרבה. מהזווית שלי, לא זכיתם בהאלנד כי העדפתם חלוץ מזדקן, ולא זכיתם במבאפה כי לא יכולתם להתחרות בכסף.
הם לא אצלכם, אתה לא צריך לתרץ את זה ולהבליט את אלה שכן אצלכם.

דה יונג התחיל את העונה על הספסל, אחרי קיץ שלם שניסו לדחוף אותו החוצה ושיחק בלם במשחקי הכנה.
בכלל , לפי הסטטיסטיקה שלך התרומה ההתקפית של שניהם קרובה ל 0, ותקומה הגנתית מזערית.
גם לפי הסטטיסטיקה, אני בוחר בדה יונג.
אני לא זוכר מה צ’ואמני עשה לפני המונדיאל, אולי היה מעולה. דה יונג היה מעולה בכל הזדמנות גם כשהתנכלו לו, וזה חוסן מנטלי ויכולת נדירים ביותר. לא מחליף אותו תמורת אף קשר בעולם.

בסופו של דבר, שחקנים זולים שקניתם לא נשארים אצליכם. וולוורדה אולי האחרון שהצליח, והוא בן 25. בקיץ.
עצם הקניה בזול היא לא מדד אם הם לא נשארים .

לא, אמרתי שיש לנו 10 שחקנים כל שנה לבחור מהם את מי להעלות.
כמובן הגזמתי, אבל בבארסה יש יותר סיכוי לשחקן צעיר להצליח. אולי מחסור בכסף הוא הסיבה, כי לא העלינו אף אחד כשברטומיאו פיזר לכל עבר. אבל הדברים השתנו.

אני חושב שבלינגהם יוצא דופן שלא מעיד על הכלל. ברוב המקרים, שחקנים יעדיפו כסף גדול , פרויקט מצליח ומאמן הכי טוב בעולם.
בהרבה מקרים יסתפקו רק בכסף. יש מספיק צעירים גם ב PSG וביונייטד. הם הלכו לשם למרות שבארסה רצתה אותם. לא יודע את מי ריאל הפסידה במאבקים, בשלוף עולים לי רק האלנד ומבאפה. אבל בארסה הפסידה כמה.

בעיניי גם פדרי ואראוחו הם אחד השחקנים הטובים בעולם.
אתה בעצמך קראת לליגה הספרדית ליגת פח או משהו כזה. יש לו השנה 20 שערים ובישולים ב 2743 דקות. למה אתה מוסיף לזה תחרויות קיקיוניות כמו הגביע, אליפות העולם לקבוצות או שלב הבתים בליגת האלופות?

האמת דימיטרי, שנינו מדברים מפוזיציה ואנחנו לא אובייקטיביים. אני מניח שנהיה הרבה יותר חכמים אחרי קיץ 24 והרבה מהספקות שיש היום יגמרו. בקיץ 24 בנזמה הזאר קרוס ומודריץ’ יעזבו את הקבוצה ויתפנה הרבה תקציב וחולצות פנויות, שיפוץ האיצטדיון שאמור להכניס לנו ים כסף יסתיים וגם אמבפה יהיה פנוי בשוק וככל הנראה יעשה ניסיון נוסף להחתים אותו. נראה בינתיים גם מה קורה אצלכם.
כרגע אנחנו מנסים לנחש מה יקרה בעתיד כששנינו לא יודעים אפילו מה התוכיות או הכוונות של המועדונים. אני מדבר על אמבפה אבל יכול להיות שהוא בכלל לא בתוכניות יותר, ויכול להיות שכן. נדבר אחרי קיץ 24. יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שאני.

אתה לא יכול לקרוא לשלב הבתים קיקיוני ואז להגיד שפדרי ואראוחו מהטובים בעולם כשהם שנתיים ברצף לא מצליחים לעבור את השלב הזה.
ויניסיוס כבר שנה שלישית ברצף כובש בנוקאאוט שערים קריטיים.

אני יכול לקרוא לשלב הבתים קיקיוני , לשבח שחקנים שלא עברו אותו ולזלזל בהישג אישי של שחקנים שעברו אותו.
לעללות משלב הבתים זה הישג קבוצתי. להבקיע מול קבוצות חלשות שם זה לא הישג אישי עצום.
בארסה הייתה רחוקה יד אחת של דאמפריס מלעלות שלב. זה לא היה עושה את פדרי או אראוחו שחקנים טובים יותר.

כל הכבוד לויניסיוס שהבקיע גם בשלבים מתקדמים, לא מזלזל בזה.
אבל אתה מערבב את כל הנתונים ואת כל התחרויות וזה לא נכון.

קצת קשה לי עם הקיצוניות של הדיון.
אפשר לקנא קצת בדרך של ברצלונה בשנה האחרונה בלי לרצות להתחלף איתם.
קצת מבאס לראות קבוצה שהייתה על סף פשיטת רגל לוקחת לנו אליפות כי נרדמנו ברכש.
הרי זה לא שברצלונה כן רכשה את האלאנד או אמבפה…

הזלזול ברכש של ברצלונה (תחת לאפורטה) מצחיק קצת.
אז נכון שהיו רכישות רעות, אך לצידן גם הברקות.
גם שחקנים שפחות מצאו את מקומם, כמו קונדה, לא יפסידו כסף. הרי ברסה יכולה למכור את קונדה לפחות בסכום בו הוא נרכש.

זו בדיוק הסיבה למה אני חושב שאנחנו צריכים להפסיק לחכות רק לאמבפה או האלאנד ולהתחיל להמר על שחקני טופ נוספים. כלומר על שחקנים שהם מעבר לפוטנציאל עתידי.
בוא נסתכל על אוסימן לדוגמה. אני מאמין שכמו עם בלינגהם, אם נאפולי דורשת 150 מיליון, נוכל לסגור את זה בסביבות ה100-120. גם אם האלאנד יגיע לאחר 2 עונות, זה לא שהפסדנו את כל מה שהשקענו עליו, עדיין יש לנו שחקן שכרגע בן 24, שמראה יכולות נהדרות.

אז כן, אני קצת מקנא בברסה שמנסים לתקן פערים מיד ולא מחכים עד שהשחקן כבר באמת שלא יוכל לשחק. אני לא רוצה להתחלף איתם ולא כלום, רק שנלמד מהם שאפשר גם לתקן ולהשתדרג עם שחקנים שהם לא אמבפה או האלאנד.
בסוף, שוב, את האליפות לא הפסדנו לאמבפה והאלאנד.

אני יכול גם להעריך ואפילו לקנא ברצון שלהם להתחזק תמיד ועדיין לחשוב שפדרי ואראוחו לא מוכחים מספיק כדי להיחשב לבין הטובים בעולם כי פשוט זו עובדה.

אני באמת מאמין שצריך למצוא את השחקנים המתאימים ולא להתפשר עליהם, או לשים פלסטר בדמות כוכב מבוגר שיצטרכו להחליף אותו בעוד תקופה. אני באמת מאמין שאין דרכי קיצור. בשביל להקים קבוצה יציבה ומנצחת לאורך זמן צריך להקים פרויקט מושקע, להמר על הרבה שחקנים כדי שבסופו של דבר חלק מהם באמת יצליחו, אבל גם להיות מחושב וסבלני, ולא לכפות את הרעיון על המציאות אלא להיפך.

אני חושב שזהו שורש הדיון. כל עוד שלא נסכים על הרעיון הזה לא נגיע להסכמה.

אנחנו לא רדומים, אנחנו פועלים בשיטה אחרת. במקום לרכוש 7 שחקנים בינוניים אנחנו רוכשים אחד או שניים טובים שיסגרו לנו עמדה לעשור פלוס.
כשנופלת הזדמנות בשוק עם שחקן שמתאים לנו אנחנו יודעים לפתוח את הכיס, ובמקביל אנחנו גם עירניים לשוק הזול יותר כמו במקרה של ניקו פז, אודרגור, טוביאס, קובו ופדה.
ברצלונה לא רכשה את אמבפה, היא רכשה את לבנדובסקי בשביל לקחת אליפות או שניים. זה לא הסטייל שלנו.

רכישה כזאת או אחרת היא לא הבעיה שלי, הבעיה שלי היא שאין תכנון ברור מה הם רוצים מעצמם. כדי לחזור לקדמת הבמה קבוצות עושות רכש שנים ארוכות ומחליפה את השחקנים שפחות מתאימים בכאלה שיותר עד שזה מסתדר לה, זה לא שאפשר לקנות את מי שזמין בשוק ויאללה יהיה בסדר.

ברצלונה צריכה להחליף את בוסקטס, צ’אבי מתעקש על זובימנדי (אין לי מושג מה הוא מצא בו), בינתיים לאפורטה סוגר עם רובן נבש כשבין לבין מדווח על עמרבט וגידו רודריגז. ככה לא חוזרים להיות הקבוצה הטובה בעולם, אתה צריך תוכנית ודרך. אי אפשר לקנות את פראן ב60 מיליון שאין לקבוצה ואחרי שנה לרצות למכור אותו. להתעקש על דמבלה למרות הרצון של ההנהלה, ואז להנחית קשר ימני שלוקח לו את המקום וזורק אותו לאגף השמאלי שם הוא לחלוטין פחות טוב.

הרכישות עצמן לא נוראיות, אפילו טובות, אבל הבעיה שלי עם ברצלונה היא היעדר כיוון ודרך. אצלינו הבעיות ידועות מראש: חסר לנו תוקף על לאגף ימין, מגנים וחלוצים. אתה יודע מה אתה מחפש ואתה יודע מה הרמה שאתה מכוון אליה ועד שלא יפלו הזדמנויות בשוק אתה מסתדר עם מה שיש. בברצלונה אתה לא יכול לדעת, מתפשרים על שחקנים פחות טובים ואחר כך מוכרים אותם וכל שנתיים מתחלפת לך חצי קבוצה. זה לדעתי מטורלל, ככה לא מובילים קבוצה להצלחה.

אנחנו מחכים לאמבפה והלאנד? אני באמת שואל, אני לא יודע. אני מעריך שהם בתוכניות, אבל אני לא באמת יודע. לא יודע מה jas או פלורנטינו חושבים, לא יודע האם דיברו איתם, קיים איזשהו סיכום עקרוני, האם חושבים בכלל בכיוון אחר לגמרי או מה התוכניות שלהם.
מה שבטוח, יש תוכניות. אנחנו פשוט לא יודעים אותם כי אצלינו לא הכל מפורסם.

לא תשכנע אותי עם אוסימן. רגל מסיימת בלבד. לא הטייפ שלי, לא קונה אותי, אם שחקן מביאים שחקן בטייפ הזה אז רק מפלצת כמו הלאנד. היום הכדורגל הרבה יותר דינמי ודורש הרבה יותר יכולות מאשר להיות וואן טריק פוני. זה לא מה שאנחנו צריכים. שחקן טוב, לא אידיאלי, וזה בדיוק הרעיון. להשקיע כסף גדול בשחקנים אידיאלים בלבד.

אגב זה לא שאנחנו לא פועלים. בזמן האחרון אני שומע הרבה את השם של קולו מואני. הוא אמור להיות בפרופיל של שחקן צעיר ומחליף, היום פורסם שריאל סקפטית לגביו כי הוא יקר מדיי לפרופיל הזה ויש סביבו הרבה התעניינות מקבוצות נוספות. אבל מחפשים, החלון שלנו לא הסתיים.
שם נוסף שאני שומע הרבה הוא אלפונסו דייויס. לא יודע מי החי בסרט שהעברה כזאת תקרה אבל השמועות מגיעות ממגוון מקורות, חלקם אמינים.

אראוחו ופדרי (כשהוא כשיר) כן בין הטובים בעולם. אראוחו עדיין עושה טעויות של חוסר ניסיון אבל לא קשה להבחין ביכולות שלו. בלם על, גם מבחינת היכולת וגם מבחינת המנטליות.
פדרי פשוט וויזארד. איתו ובלעדיו ברצלונה קבוצה אחרת לגמרי. היכולת שלו להפוך את ברצלונה מקבוצה שמתקשה לקבוצה דורסנית שלא רואה בעיניים היא נדירה מאוד.

מתי ברצלונה הייתה כזו בתקופתו?
אני זוכר שעונה שעברה הכתרת אותו לקשר הטוב בעולם.