דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הכוונה היא שזה מגולם במחיר, כמובן לא שזה עדיף.

אגב, גם השאלה בנוגע למה עדיף מקצועית וכלכלית הן 2 שאלות שונות.
בהנחה שכסף הוא אינו פקטור אז אין שום סיבה לעשות את מה שכתבתי, אבל כסף הוא כן פקטור.
לצורך העניין, איש לא מתלבט אם להשקיע 100 בבלינגהם או 0 בגונדוגאן, כי ברגע שאתה מביא את גונדוגאן בחינם נשאר לך 100 מיליון להשקיע במקומות אחרים. כלומר זו לא שאלה של גונדוגאן מול בלינגהם, אלא של גונדוגאן + אוסימן (למשל) מול בלינגהם. זו פתאום התלבטות יותר לגיטימית כבר, לא? (או גונדוגאן + ז’סוס + דיאבי).

שלא יישמע פה שאני נגד רכישה של בלינגהם, אני מאוד בעד, סתם רציתי להגיד שאין פה כלל אצבע בנוגע לרכש כאשר יש מגבלות תקציב, ולא בכל מצב עדיף להביא את בן ה20 היקר והכשרוני על פני שחקן מוכח בן 30 שמגיע בזול.

חשוב גם לזכור שנרצה להיות תחרותיים תמיד. רכש של שחקן מבוגר ישפר אותנו לטווח הקצר וזה גם חשוב לנו. כשאתה משווה בין 2 רכישות, לא מספיק לשאול איזה רכש ידאג שעוד 5 שנים תהיה לנו קבוצה יותר טובה, כי מה עם 5 השנים הקרובות? הן לא מעניינות?
הייתי רוצה לומר שצריך לחשוב איזה רכש ידאג שממוצע היכולת שלנו יהיה טוב יותר אבל גם זה לא מדויק כי כולנו נעדיף עונת התבזות לצד עונת הצלחה על פני שתי עונות סבירות ללא תארים.
בכל מקרה, בקבוצה צריך להיות איזון תמידי. באידיאל נרצה להיות תחרותיים תמיד, ובשביל זה צריך לדאוג לתכנון נכון קדימה ולסגור פינות עם תכנון לטווח הקצר. מה שקרה אצלינו בשנים האחרונות הוא תולדה של תכנון לקוי בעבר.
לטעמי אפשר לתכנן קדימה לצד דאגה להווה.

בקיצור, אין פה נכון ולא נכון, במצבים רבים נרצה את השחקן הוותיק שיבוא לסגור פינה כדי להשלים את הקבוצה, ולפעמים נרצה את הצעיר שידאג לעתיד שלנו.

האמת שזה כן. להבקיע שער כשהקבוצה מובילה זה הרבה יותר קל מאשר כשהקבוצה בפיגור, על אחת כמה וכמה כשהוא עולה מהספסל.
כשאסנסיו עולה מהספסל הוא טרי מול שחקנים עייפים, זה קל יותר, וכשאנחנו מובילים אז אותם שחקנים עייפים גם חייבים גול ולכן מאפשרים לו יותר שטח משאפשרו לנו לפני.

זה לרגע לא סותר את מה שטענת לאחר מכן, שיש לו הרבה שערים חשובים, רק הגבתי בנוגע לטענת ה"זה לא משנה" כי זה בהחלט משנה.

אישית לא אוהב את אסנסיו. אבל ההרגשה שלי בנוגע לעזיבה שלו תהיה מושפעת באופן ישיר מהמחליף שיגיע (אם יגיע).
במצב בו מביאים במקומו שחקן כמו דיאבי, זה ממש לא סוף העולם שאסנסיו עזב.
במצב בו נשארים עם פדה וואסקז כגיבוי, זו בהחלט מכה.

לדעתי אסנסיו לא היה מספיק טוב כמחליף ראשון משום שהוא לא השחקן שהייתי רוצה שיעלה מהספסל כשאנחנו צריכים גול, עבור המחליף הראשון ל2 עמדות סופר קריטיות, הייתי רוצה שחקן מסוכן הרבה יותר, משהו בסגנון של מוראטה ב2017 או חסה של 2013. שחקן שממש משנה משחק. אסנסיו לא היה כזה. הוא שחקן טוב כשהקבוצה טובה ורע כשהקבוצה רעה. ממחליף שמצופה ממנו לשנות משחקים אני שופט אותו מאוד על פי היכולת הזו, ולדעתי הוא לא עושה זאת מספיק טוב.
כמובן שככה או ככה הוא שחקן ששווה יותר מ0 ולכן כלכלית מדובר במכה בלי קשר למי יגיע במקומו. הוא שחקן שבכיף היה יכול להכניס לנו כמה עשרות מיליונים (שווה 25 מיליון בטרנספרמרקט למשל).

לא מבין את הדיון של בראהים מול אסנסיו. מדובר ב2 עמדות שונות. בראהים הוא קשר אמצע התקפי (בסגנון של איסקו) וממש לא אמור להגיע לעמדה של אסנסיו. אני מאוד מקווה שלא יגיע לעמדה של אסנסיו.
בראהים צריך להמכר ולהכניס לנו קצת כסף לדעתי.
אם כבר, קובו הוא השחקן שיכול להחליף את אסנסיו, לא בטוח אם אנחנו מחזיקים באופציה עליו או לא, אבל הוא שחקן מתאים בהרבה לעמדה הזו.

כמובן שזה קל יותר, אבל כשהשחקן עולה מהספסל בדקה 80 והקבוצה כבר ביתרון של שני שערים הוא לא יכול לכבוש את הראשון. אי אפשר לצייר אותו כשחקן שכובש שערים בתוספת הזמן כשהוא שחקן שמשחק בתוספת הזמן. כשהוא משחק בהרכב הוא כובש ומבשל גם את השערים הראשונים לעיתים.

בכל מקרה אין מה להצטער, המועדון ניסה מה שהוא יכול כדי להשאיר אותו, אי אפשר להבטיח לו הרכב כי יש לו בעיה במשחקים הגדולים, הוא לקח את ההחלטה שלו וזהו.

אני מקווה שיביאו לו מחליף טוב. דיאבי לא באותה הרמה שלו אבל נראה לי שהוא הכי טוב בשוק כרגע.

בנוגע לדיון המקורי שלנו, נראה לי שהבהרנו את הדעות שלנו בצורה ברורה. אני עדיין חושב שעדיף להתמקד בשחקנים צעירים בלבד ורק במקרים נדירים כשיש בור בעמדה מסויימת לפנות לשוק המבוגר.
ככה המועדון מתנהל והשיטה הזאת הוכיחה את עצמה לדעתי.

היה דיון טוב, גם עם @dmitrys, מאוד נהנתי ממנו. תודה לכם.

פדרי, אראוחו ודה יונג זה בטוח.
גאבי בן 18 בלבד, יש לי תיקוות גדולות בעתיד למרות שאני לא מבין מה ההתלהבות בהווה .
באלדה זה יהלום לא מלוטש. הכל שם, רק צריך ללטש.
קונדה גם צעיר, בן 24, יכול להיות בלם על.
פאטי ופראן כבר איבדתי תקווה.
אריק גרסיה עדיין לא, אם כי אני לא אופטימי.
אבדה יכול להיות אחלה שחקן. לא כשרון על, אבל בקונסטלציה מסוימת, הוא יכול להיות שחקן משלים מעולה, כמו שפדרו היה בזמנו.
היו לי תקוות גדולות לגבי ניקו גונזלס, אבל צ’אבי לא רוצה אותו.
דמבלה לא ממש צעיר ומאוד לא יציב.

את החוזה של פרנקי תשאיר בצד. הוא השתקע במועדון, קנה בית בברצלונה, הוא יבוא לקראתינו אם צריך. כנ’'ל טר שטאגן שיש לו חוזה שמן גם .

כן , זה נראה מטופש מצידי. טעיתי.
אם שניהם בחינם, אני לוקח את רודריגו .
אם רודריגו ב 100 מיליון או קראסקו ב 10, אני לוקח את קראסקו ל 2-3 שנים, ומחפש שחקן יותר טוב מרודריגו ב 90 מיליון הנותרים. בלי שמות, איפשהו בברזיל או בצרפת יש עכשיו ילד בן 16 ששווה את זה

אני חושב שהדיונים על ברצלונה פה מיצו את עצמם.
לי זה פוגם בחוויה של הפורום.
אז די

אסנסיו תקע לעצמו את הקריירה בריאל מדריד כשחקן מפתח עוד באמירה ההיא שהוא “לא יכול לסחוב את הקבוצה” (אמירה בפירוש הזה). בסה"כ בתקופה שלו אצלנו, גם לפני וגם אחרי הפציעה הארורה ההיא לא החזקתי ממנו כשחקן וורלד קלאס. אין לו את “האישיות” הזאת במגרש וגם לא את היכולת. יש לו בעיטה (באמת) נקייה ומדהימה וזהו.
כשחקן 12-13 הוא סופר מתאים. זה שהוא לא מקבל את זה כמעמד וכשחקן, זכותו.

תודה ובהצלחה לו.

לפני שאני שואל לדעתכם אני רק אבהיר. לא שאני חושב לרגע שאיזשהו מאמן אירופאי ישחק ככה, בטח שלא אנצ’לוטי המקובע. דיון תיאורטי בלבד.

מה אתם חושבים על הרעיון הבא למשחקים שבהם אנחנו מתמודדים מול בונקרים? נראה שיש לנו את היכולת והשחקנים לדבר כזה. לא חייב כל המשחק לשחק ככה, אבל 5-10 דקות פה ושם רק להוציא את היריבה משיווי משקל. זו אמנם כפירה במונחים של כדורגל אירופאי אבל בכל זאת יכול להיות מעניין.

לא יודע אם זה רמז עבה או סתם היתממות, אבל אין ספק שזה ביאס לי את המוצש… לפחות על נאצ’ו.

https://twitter.com/theMadridZone/status/1662542836980502529?s=20

עשינו בדיוק את זה בכמה וכמה משחקים, קמאבינגה, קרוס וויני בצד שמאל בנזמה שהגיע לצד ורודריגו שהצטרף, בלא מעט משחקים יצרנו צפיפות ומסירות קצרות בשטחים צפופים באגף שמאל, זה לא עבד כל כך טוב.
הספרדיות יודעות לצופף ולסגור הרבה יותר טוב מהקבוצות בברזיל.

להחליף את אסנסיו בברהאים דיאז זה חילוש רציני, אבל לא נורא, אנחנו כבר התרגלנו. כבר תקופה מאוד ארוכה שכל קיץ הסגל של ריאל הולך חצי צעד אחורה. רבע בגלל החלפת שחקנים בשחקנים פחות טובים ורבע בגלל עוד עונה שבה שלד מבוגר מתבגר בעוד שנה. אם מה שיקרה הקיץ יסתכם בעזיבת אסנסיו, נאצ’ו ומריאנו, והגעה של פראן גארסיה ובראהים דיאז, אפשר להגיד די בבירור שאנחנו הולכים לקראת עוד עונה של כלום, וכדורגל כנראה עוד פחות טוב ממה שהיה השנה ושנה שעברה.

אני לא יודע איך אנשים בכלל מעלים על שפתותיהם שבלינגהאם לא נחוץ. לטעמי לא רק שהוא נחוץ, אנחנו זקוקים אף לעוד קשר לצידו. מודריץ’ מת, ואלוורדה לא מספיק טוב, וקמאבינגה את טשואמני אמורים להתחרות על אותה עמדה. אני לגמרי חושב שצריך עוד שחקן שיתחרה בטוני קרוס שהסבירות היא שגם ממנו נראה ירידה משמעותית ביכולת, תוך כדי זה שנבחן האם הוא יהיה ראוי להחליף אותו סופית עוד שנה.

לגבי ההתקפה, אני מבין את ההתלבטות של ההנהלה. נכווינו קשות עם הזאר ויוביץ’ שעלו לנו ה-מ-ו-ן כסף (גם במונחים מודרניים) ותרמו אפס עגול, מדובר כנראה בשני הפלופים הגדולים בהיסטוריה שלנו והם קרו באותו הקיץ. אז נזהרים, אפשר להבין. לצד זה, זה בדיוק העבודה של מחלקת הסקאוטינג והמחלקה המקצועית, וקשה לי להאמין שאין שום פיתרון, אפילו לא זמני, עד שתצוץ הזדמנות טובה יותר.

יש שמועות רציניות לגבי הארי קיין שסביר להניח שיכול לתת שנתיים-שלוש טובות. זה רעיון לא רע, הבעיה היא שמדובר יהיה ברכישה מאוד דומה להזאר: הגיל מתחיל להיות מבוגר, שנה אחרונה לחוזה, והמחיר משום מה לא משקף את זה. לא יודע אם שווה לשים עליו בסיטואציה הזו סכומים כאלה.

ריאל צריכה לרכוש את ברנרדו סילבה.
הוא מסוגל לשחק גם כקשר וגם כשחקן התקפה.
הצבתו בצד ימין של ההתקפה יכולה להעביר את רודריגו לשחק מתחת לחלוץ בסוג של 4-2-3-1 מאותן עונות עם מוריניו.
במקרה כזה אנחנו גם מקבלים שחקן התקפה מצוין שמכיר ויודע היטב את עבודת הקישור ויהיה נשק יעיל מאוד מול לחץ של היריבה, גם את רודריגו בעמדה נוחה יותר וגם הרחבה של השחקנים שמסוגלים לשים כדור ברשת.
גם חלוץ טוב שאיננו הלאנד צריך לכבוש לא מעט עם שלישייה כזאת מאחוריו.

ברננדו סילבה נראה כמו רכש בול מכל הבחינות, והעובדה שיש אשכרה 0 שמועות עליו זה אחד הדברים הכי מוזרים שזכורים לי מעונות המלפפונים סביר ריאל מדריד אי פעם.

וואי…חלום.

ברהים לפי כל השמועות מעוניין להישאר במילאן, מילאן רוצה להשאיר אותו, וריאל רוצה למכור. 30 מיליון לפי השמועות.

הוא מבוגר מדיי, שחקנים בגיל כזה הם מחוץ לתחום עבורנו. היחיד ששילמנו עליו כסף גדול בגיל מבוגר בשנים האחרונות הוא הזאר, וגם הוא היה רכש פאניקה להרגיע את האוהדים אחרי עונה גרועה. דווח מספר פעמים שהמועדון למד את הלקח ולא יעקמו עוד הפעם את החוקים בשביל אף אחד.

הבנאדם עוד לא בן 29… התקופה שבה שחקנים שפכו לאגר סתם ככה בגיל 31 עברה וחלפה מהעולם. האזאר זה חריג מאד ברמה הסטטיסטית, מסביבו ים של גונדואנים וכדומה. ברנרדו זה רכש מדהים שאין אף קבוצה בעולם עם פריבילגיה לא לרכוש, ולנו הוא אשכרה מתאים כמו כפפה ליד לשני החורים הכי גדולים בהרכב. הרכש הכי טוב שאפשר לעשות הקיץ בהינתן שהאלאנד לא אופציה.

מבין את מה שאתה אומר אבל הסיבה שאנחנו לא מקושרים אליו יכולה להיות בגלל שהוא לא תואם את כל הדרישות של המועדון, שאחת מהן היא גיל. זה לא עניין של דעה.

ברגע שפורסם שהוא מעוניין לעזוב את סיטי בעונה הקודמת ישר נדלקתי, פשוט זה לא יקרה

האמת שבלי להיכנס יותר מידיי לפסיכולוגיה בגרוש, נראה שההסבר הטוב ביותר של מדיניות הרכש של המועדון בשנים האחרונות, הוא בדיוק זה - הטייה משמעותית ביותר, למה שעבד/לא עבד בשנים האחרונות. פשוט הסתכלו על מה שעבד ולא עבד - ולקחו את זה לאקסטרים.
רכש יקר של שחקנים ‘מוכחים’ לא עבד? - לא מנסים אפילו לחפש בכיוון הזה, גם כשזה ממש מול העיניים שלנו.
רכש של שחקנים ברזילאים צעירים ומוכשרים עבד*? - מתפרעים ורוכשים ילד ברזילאי בן 16 ב-70 מיליון.

*גם כאן, חשוב להדגיש, באופן חריג סטטיסטית. במשך שנים מידת ההצלחה ב’זיהוי הדבר הגדול הבא’ בכדורגל הברזילאי הייתה סביב ה-1 לכל 3-4 רכישות כאלו. ופה פתאום קלענו בול ב-2 מ-2.

למעשה, מדובר בהטיה קוגנטיבית נפוצה, שלאורך זמן מובילה בהכרח להחלטות שגויות. אני חושש שהנהלת המועדון כבר נפלה לכמה החלטות כאלה.

אה, ולגבי טענת הגיל - את זידאן רכשנו בסכום שיא לאותו זמן, כשהוא באותו גיל כמו של סילבה כיום. ברור שאני אישית משוחד פה, אבל אני לא חושב שיש כאן הרבה שחושבים שהרכש הזה היה טעות בדיעבד. וזה עוד לפני ההתפתחות המשמעותית של טכנולוגיות הספורט של ימינו, שמאפשרים לכריסטיאנואים ולמודריצ’ים לשחק ברמות הגבוהות ביותר עד גיל 35+.
לא שהייתי צריך הוכחה, אבל צמד המשחקים של סיטי מולנו לפני כשבועיים, פשוט הדגימו טוב יותר מכל דבר אחר עד כמה אנחנו זקוקים לסילבה, בשני צידי המגרש.

יש הבדל גדול בין ‘‘לא נחוץ’’ ל’‘יש עמדות אחרות הרבה יותר חשובות’', אף אחד לא יתנגד לקבל את בלינגהאם, אבל אם זה על חשבון עוד 2 שחקני התקפה ו 2 מגינים להרכב אז עדיף לשים את הכסף איפה שהרבה יותר קריטי כרגע.

הלכת רחוק מדיי. אז פרז רכש שחקנים בהרבה כסף שיעשו אף יותר כסף ממרצ’, הסכמי חסויות ויגדילו את שווי המותג. היום האסטרטגיה אחרת בעקבות עליית מחירי השחקנים. אין לנו מונופול על השחקנים הגדולים ויש עליהם יותר תחרות.

למעשה למעט הזאר, שהוא היה רכש מאוד חריד, אני לא מצליח לזכור איזה עוד שחקנים נרכשו בכסף משמעותי בגיל יחסית מבוגר לאחרונה. אאלט קאקה היה האחרון.

סילבה לא יעלה כסף גדול מדי, יעלה הרבה פחות מאנתוני ומודריק החדשים, שחקן מהטופ שבטופ שהוא כרגע אחד השחקנים הכי טובים בקבוצה הכי טובה בעולם, יכול לתת בקלות עוד 4 שנים ברמה הגבוהה.
לא סוד שהוא אחד השחקנים שאני הכי אוהב, רציתי אותו מאוד עונה שעברה ורוצה אותו מאוד גם העונה, מבחינתי אם מגיע רוצה אותו קשר ולא קיצוני.

יותר נכון 1.5 מתוך 3 (רודריגו רכש טוב אבל אי אפשר להגיד שהוא הוכיח שהוא הכוכב הגדול שיכל להיות, ורינייר נראה כמו כישלון מוחלט). נראה עוד מה יהיה עם אנדריק.

זה לא רק עניין של עמדות אלא של איכות הרכש. הרבה יותר חשוב לי לקבל את בלינגהאם לעשור הקרוב מאשר את הארי קיין לשלוש שנים הקרובות.

לגבי מגנים בכלל לא מסכים, לטעמי למעט השוער מדובר ב-2 העמדות הכי פחות חשובות על המגרש ואלו העמדות הראשונות שאני מוכן להתפשר עליהן.