דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש לו עוד לאן להתפתח, אבל מרגיש לי שהוא הולך להיות קצת פרווה. מבחינת יכולת יש לו הרבה מה להציע אבל מנטלית הוא לא ערס מספיק.

זה כבר כמותי, 10 מול 4 שנים, מבחינת איכות חתימה של הארי קיין כמעט ומבטיחה לנו אליפות עם ה 30 שערים שהוא יבקיע וה 15 שהוא יבשל, וגם הסיכויים שלנו בצ’מפיונס יהיו הרבה יותר טובים, תוסיף את ברנרדו ב 70 מיליון יורו ואנחנו בכלל חוזרים להיות קבוצת על.

כן, גם אני, לא מבקש שנביא את מרסלו ודני אלבס החדשים, אני מוכן להתפשר על מגנים סבירים שיודעים לעצור כדור קרוב לרגל ולהניע אותו הלאה, ככה שלא כל קבוצה חצי מאומנת תצליח לעשות עלינו לחץ אפקטיבי.

בלינגהאם אחלה רכש, אבל הקבוצה עדיין נשארת נכה גם אם הוא מגיע, השאלה העיקרית פה האם הוא מגיע על חשבון רכש הכרחי ?

נראה שנאצ’ו סבאיוס ואסנסיו יעזבו. שלושתם.

לסבאיוס לא נראה לי שחייב למצוא הקיץ מחליף. עם ההגעה של בלינגהאם וההישארות של קרוס ולוקה אנחנו נהיה בסדר.

לגבי נאצ’ו חייב למצוא מחליף. דובר פה הרבה על פוית’ מויאריאל. אשמח לקבל אותו כשחקן משלים לסגל במקום אודריוזולה ונאצ’ו ביחד. יכול לשחק גם מגן ימני וגם בלם. באידיאל הוא לא מספיק טוב כדי להיות אצלינו שחקן פותח אבל כמחליף הוא נראה לי אחלה אופציה אם יסכים לרול הזה. כל עוד לא יביאו מגן ימני הוא גם יוכל לפתוח אצלינו, עדיף על קרבחאל הנוכחי.
אנחנו לא מקושרים אליו אז בינתיים סתם מחשבה שעברה לי בראש ותו לא.

את אסנסיו אני קצת יותר מתקשה לראות מי יחליף. תרומה של 20 מעורבויות בפחות מ2000 דקות לא קל להחליף. דיאבי השם שהכי קורץ לי אבל זה לא אותו דבר.

האבידה היותר משמעותית מהעזיבה של שלושת הנ"ל סבאיוס, אסנסיו ונאצ’ו- זה איבוד הזהות הספרדית של הקבוצה. לגמרי. יהיה לנו רק את לוקאס ו-קרבחאל (בתוספת פראן) שבאמת רלוונטים לרוטציות. בעיה שאני חושב שההנהלה כן מודעת לה. במיוחד עם נאצ’ו.

לקבל את ברנרדו, בלינגהאם, פראן וחלוץ מחליף שיכול לתת עונה-שתיים ברמות האלה (אופציות?) יסתכם בקיץ טוב. מאוד אפילו.

שאלה,
החוזה של ברנרדו לא מסתיים העונה?

להגיד שרודריגו זה חצי הצלחה…. גם אם הוא לא הסגנון של שחקן שאתה מתחבר אליו הוא נתן העונה 30 שערים/בישולים, בן 22 בסך הכול וערך השוק שלו לפחות פי שלוש ממה ששילמנו עליו, הצלחה מסחררת.

היום הזה מתדרדר מרגע לרגע.

מה הבעיה? שחקן מבוגר אחרי שיאו שיחסית עובד בדומה לבנזמה שיהווה גיבוי. דווקא אחלה פתרון.

אם הוא זול מבחינת משכורת זה no brainer.

פירמינו במצבו הנוכחי עדיף שנשלם לו את המשכורת שהוא יבקש ולשלוח אותו חינם לברצלונה שיהיה שם חלוץ מחליף, רק ככה יכול לתרום לריאל.

ואני מת על פירמינו, אחד השחקנים האהובים עליי, בשיאו שחקן מצויין שהיה הדבק שלנו בהתקפה, עובד ללא הפסקה.

פוית’ עולה כמו חצי בלינגהם, ובחיים לא ראיתי אותו משחק בלם.
הוא לא שווה את הכסף שויאריאל רוצים עליו.

לא, כנראה התבלבלת עם גונדוגן.

הוא דורש משכורת גבוהה, ובגלל זה ברצלונה , שמגששת אצל כל השחקנים החופשיים בעולם, נסוגה ממנו.

זידאן היה רכש נכון גם (ואולי אפילו בעיקר) מבחינה מקצועית, ולא רק כמרצ’נדייז.
והמונופול שלנו והמחירים של היום לא רלוונטיים לנושא, בהינתן שיש אפשרות לרכש של שחקן ‘מבוגר’ במחיר גבוה אך סביר (סילבה במקרה הזה) - במקרה כזה, השאלה היחידה היא האם מדובר ברכש נכון שכדאי שהמועדון ינסה להוציא לפועל או לא. והתשובה לשאלה הזו, בדומה לזידאן אז - היא ‘כן’ מהדהד.

בכל מקרה, אם אני מסכם את חלון ההעברות שלנו עד עכשיו (שעוד לא נפתח רשמית בכלל):

• אנחנו בדרך לאבד את מעט העומק שעוד היה לנו בסגל - אסנסיו, סבאיוס, נאצ’ו. והאחרון עוד היה שחקן ההגנה הטוב והיציב ביותר שלנו השנה, באופן כללי.
  • לא יורקים בכלל לכיוון של סילבה וקאנסלו הפנויים (יחסית), שיושבים בדיוק על 2 מ-3 הנקודות הכי חלשות שלנו בסגל.
  • האופציה המובילה לחיזוק משמעותי, היא לשים (שוב) את כל הביצים בסל אחד, של שחקן אנגלי, שנתן עונה וחצי טובות בליגה הגרמנית, בדורטמונד. וד"ש לסאנצ’ו ולדמבלה.
  • האופציות ל’העמקת הסגל’ הן פירמינו, שנמצא הרבה אחרי שיאו, ובראהים דיאז הבינוני - שבתסריט אופטימי יביא את מה שאסנסיו וסבאיוס מביאים כבר היום.

במילים אחרות - ההבדל היחידי בין חלון ההעברות שלנו לבין זה של ברצלונה, הוא ברמת הפנטזיות שלנו כאן בפורום.

לא דובר על סכום באיזור ה40?
זכור לי שהוא התחיל את הקריירה כבלם.

אם כבר להביא אותו זה כדי שהזאר לא ירגיש בודד…

תסביר את זה לפרז. בהתחשב בכך שלא רק שהוא לא חושב על זה, אלא אפילו העיתונאים סוג ז’ מבינים שדבר כה לא יקרה, ואפילו הם לא כותבים.

אני חושב שסיכמת את החלון הזה קצת מוקדם מדיי. אני לא מצפה לניסים ונפלאות אבל חכה טיפה נראה מה יהיה.

כן, אבל זה כדי להחליף את מריאנו, זה בדיוק מה שיקרה.

אל תשלו את עצמיכם, בנזמה יישאר באותה מתכונת פה וגם המחליף שלו.

אז זה כבר משהו אחר ומן הסתם זה אמור להיות סירוב קל מצד ריאל.

אני מאוד מקווה שלא, המחליף שלו עכשיו אמור להיות גם המחליף של החלוץ הבא שלנו. זה לא שאין מחליפים אופציונאלים בשוק.
אני מקווה שהוא ברשימה רק אם ממש לא יסתדר עם כל השאר.

בימים האחרונים דווח שריאל מחפשת חלוץ צעיר כדי שיסגור את הפרופיל של החלוץ המחליף, דיברו על קולו מואני אבל יש סביבו יותר מדיי התעניינות והאופציה הזאת מאוד קשה ויקרה ביחס לתקציב של פרופיל הזה. אני מקווה שממשיכים לכוון גבוה.
הרצון שלי, אופנדה או ג’ונתן דייויד. אם כי לא יהיה קל לשכנע חלוצים בסדר הגודל הזה לבוא להיות מחליפים.

לפי מה שקראתי בכמה מקומות, סעיף השחרור שלו הוא 54M וויאריאל מתעקשים על זה. בשנה שעברה סעיף השחרור היה 42M, אולי בגלל זה אתה זוכר את זה.

54 אנחנו לא נשלם עליו.
שישארו איתו.
בטח יביאו עוד איזה ילד מצרפת.

אני בספק שיגיע רכש על חשבון נאצ’ו. בטח יקפיצו אחד מהילדים שמדברים עליהם מקסטיליה(פאבלו ראמון?ראפא מארין? אני לא זוכר מי מהם זה המוכשר)

לפני שבועיים בערך הצעתי כאן את פירמינו ורוב התגובות לא ממש היו בעד, אני שמח שהמועדון התחיל לחשוב בכיוון הזה, יכול להיות אחלה אס והחלוץ שאולי הכי דומה לקארים בעולם מבחינת סגנון המשחק.
חשוב להבין- כל עוד בנזמה פה לא יגיע אף שם גדול כנראה, בטח כשאנדריק מגיע בשנה הבאה וככל הנראה סאגת אמבפה/האלנד שוב תיפתח כך שאופציות אוסימן/ולאחוביץ/קיין לא ממש רלוונטיות (מבחינתי הלוואי שיגיעו כן?).
כך שאם האופציות הן חוסלו, פירמינו או איזה אדין דז’קו אני בוחר בלי להתבלבל בברזילאי.

ראפה מארין, כישרון ענק.
פאריס, צ’לסי ולייפציג כבר התחילו לגשש בעניין שלו ויש לו סעיף שחרור של 30 מיליון.
השאלה המרכזית היא האם הוא יהיה מוכן להיות בלם רביעי, אני בספק.

כל עוד לא צפוי חיזוק משמעותי בהגנה הוא יקבל את הדקות שלו. חוץ ממיליטאו ולוקאס כל החוליה האחורית שלנו די פציעה.
הוא יודע לשחק מגן נאצ’ו-י?

הוא שיחק כמה משחקים בודדים כמגן שמאלי אבל לא משהו לספר עליו יותר מידי.
הוא בלם ממש לפי ההגדרה, גבוה מאד (1.91) חזק מאד, מתקל מעולה וגם עם כדורי רוחב לא רעים בכלל.

אנחנו רוצים חלוץ מחליף דומה?
לדעתי עדיף חלוץ בסגנון מעט שונה, אחד שישנה משחקים וייתן לנו גיוון טקטי ואפילו לשחק עם 2 חלוצים במידת הצורך