דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מוצא את עצמי משתעשע מול סרטוני יוטיוב של בלינגהאם (תכלס מרשים, תחת ההסתייגויות כמובן), רק שבמקום לפנטז על לדמיין אותו מלהטט באותו אופן גם על הדשא של הברנבאו - בעיקר עולות לי לראש תמונות של שחקני מאיורקה וחטאפה נכנסים בו וגומרים לו את הקריירה.

עד מתי לה ליגה.

ואין לך בעיה עם זה שהאחראים על הליגה יאפשרו זאת ויאשימו את בלינגהאם שהוא לא מכבד יריבות ומביא זאת על עצמו ?

גם עם זה אני זורם השאלה איזה אופציות אמיתיות קיימות כרגע במחיר שפלורנטינו רוצה לשלם, לא הייתי רוצה שסתם בול עץ שמחכה ברחבה לנגוח יגיע.

לגבי פירמינו- הוא יכול להיות אחלה סייד קיק לנשק העיקרי שלנו שהוא ויניסיוס ורודריגו ויוכל להפרות אותם בדיוק כמו שעשה עם סלאח ומאנה.
ברור שהוא הרבה מעבר לשיא אבל בהינתן האופציות הקיימות לגמרי הייתי הולך על זה.

לתחושתי אנצ’לוטי ילך לברזיל.
מקבל חוזה ארוך ואת אחת הנבחרות הטובות בעולם לקופה ומונדיאל. בגילו זה לא מובן מאליו.
אני גם חושב שבכדורגל נבחרות הוא יהיה טוב יותר. הרמה נמוכה יותר מקבוצות רגילות והיתרונות שלו כמאמן יבואו יותר לידי ביטוי.

מעבר לשאלה אם זה יקרה השאלה הלא פחות חשובה היא מתי זה יקרה. כרגע יש עוד כמה מאמנים מעניינים בשוק. ככל שהחלטה כזאת תגיע בשלב מאוחר יותר זה יסבך אותנו.

עם יוביץ’ ומריאנו זה לא ממש עבד.
בכל מקרה אני לא רואה סיבה לא להביא שני חלוצים. אחד יותר בנזמה-י ועוד איזה חוסלו כזה. גם ככה נשארנו עם שלושה שחקני התקפה.

קשה לי להאמין שזה יקרה בגלל כל הליקוקיידה במעגל של אנצ’לוטי - פרז. אני לא זוכר אף מאמן אצלנו שקיבל כזה גיבוי אחרי עונה מחורבנת.

גם טקטיקת הצעירים שלנו נכשלה עם רינייר…
או ש… מדובר פשוט במקרים של שחקנים שנכשלו?
אולי במקום להסתכל על מריאנו ויוביץ׳ (שאגב, לא לגמרי ברור לי איזה סגנון חלוץ הוא יוביץ׳), למה אתה לא מדבר על מוראטה/צ׳יצ׳יריטו או היגוואין?

הכוונה שלי בסגנון חלוץ שונה הוא שבנזמה הוא חלוץחזק שנהדר עם הגב לשער ובעל טכניקה טובה. אני חושב שחלוץ מחליף אידיאלי יהיה חלוץ מהיר וקטלני שלוחץ המון.
לצורך העניין, מעדיף איזה צ׳יצ׳יריטו ולא את פירמינו.

כי צ’יצ’ריטו, מוראטה והיגוואין היו כאן לפני 6 שנים+. אגב מוראטה והיגוואין די טכנים וצ’יצ’ריטו אמנם היה מוגבל לרחבה אבל היה מאוד מהיר וזריז. כולם היו חלוצים הרבה יותר טובים מיוביץ’ ומריאנו וכולם עזבו כדי לקבל דקות נורמליות במקום אחר.

אין בעיה, תמצא לי צ’יצ’ריטו במחיר סביר ואני איתך. האפון הקטן(זה היה הכינוי שלו) היה שחקן די חריג, אין הרבה שחקנים שמשלבים מהירות + סיומת ומוכנים להעביר חצי קריירה על הספסל. בדרך כלל החלוץ המחליף הוא שחקן מוגבל יותר, כזה בסוף הקריירה כמו חוסלו או בתחילת הקריירה כמו אלבארו.

ברור שמחפשים שחקן זמין במחיר נמוך ולא עוד הרפתקאה ב50M+. כל עוד זה המצב הגופה של פירמינו נראת לי כמו הזדמנות לא רעה, במיוחד בחוזה סביר.

אגב, כל הדיון על הצ’יצ’ריטויים מזכיר לי שיש די הרבה שחקנים נחמדים שהופכים למוקצים הקיץ. מאנה, קאנסלו, גונדגאן, כל החברה של לסטר שירדו ליגה ואני מניח שיהיו גם הרבה עזיבות בקבוצות שלא ישחקו בליגת האלופות כמו ליברפול ויובה. זו הזדמנות טובה להביא פלסטר לאחת העמדות החלשות במחיר סביר.

מה שאתה מבקש ממני זה לנתח מידע על חלוצים של קבוצות קטנות יותר שכנראה איש פה לא עוקב אחריהם.
אני לא חושב שזה כזה מוזר שאין לי מושג מי החלוץ הפותח של ססאולו או איך חוסלו משחק באספניול. מודה שלא עקבתי אחרי המשחקים של הקבוצות האלה (מאמין שגם אתה לא).
כלומר, הסיכוי היחיד שלי להכיר שחקנים שמתאימים לפקיד של חלוץ שני בריאל הוא שהם יהיו שחקני “עבר” מקבוצות גדולות (פירמינו) או שחקנים מהנוער של ריאל (אלברו).
בשביל זה יש אנשים שזו העבודה שלהם.
כתבתי שאם כבר הולכים על שחקן ברמה כזו, אני חושב שנכון יותר להביא שחקן בסגנון שונה מהחלוץ הפותח שלנו. אם יהיה לנו חלוץ פותח מהיר וקטן יחסית (כמו אמבפה למשל) הייתי מביא שחקן כמו פירמינו שיכניס משהו שונה. אם יהיה לנו חלוץ כמו בנזמה (שיותר דומה לפירמינו בצורת המשחק) אז אעדיף שיביאו חלוץ מהיר שישנה את המשחק ולא לקבל עוד מאותו דבר באיכות פחות גבוהה.

בסוף יש 2 מקרים בהם חלוץ מחליף ישחק:

1. לתת מנוחה לחלוץ הפותח
  2. לשנות משחקים

פירמינו כנראה לא ישנה משחקים כשהוא ייכנס במקום בנזמה, הוא יהיה השחקן המושלם כדי לתת לו לנוח אבל כשלא נרצה לשנות דבר. תחליט אתה מה לדעתך עדיף.

לדעתי צריך לעקוב אחרי כמה דברים

1. האם קרלו עוזב לנבחרת ברזיל
  2. האם טוכל באמת עוזב את באיירן.
  3. האם קארים ילך לכסף הסעודי כי הוא מבין שפיזית הוא לא שם לפני העונה הבאה.
  4. האם ריאל תשקיע הרבה כסף בחלוץ או ששוב תחשוש מזה שהיא חוסרמת את הלאנד. (יש הרבה דילמות בהיבט קיין על זה).
  5. מה ימכרו לנו על העזיבה של אסנסיו, כי כנראה מחליף באותה רמה לא יגיע
  6. איך יהיה העומק (שכרגע אין) בהתקפה.
  7. אם מוכרים את מנדי, צריך להביא מגן שמאל מחליף במקומו, בהנחה שפראן טורס יפתח.
  8. רק שלא יהפכו את רודיגר למגן שמאל.

כרגע ההתקפה שלנו לעונה הבאה:
הזארד, קארים, ויני, רודריגו.

שלא יגרמו לי לפתח ציפיות ואז ישברו לי את הלב, אמן כן יהי רצון שילך כבר.

מוזר שמכול החלוצים שקושרנו אליהם עד עכשיו ג׳ונתן דיוויד מליל או אליה וואהי ממונפלייה לא עלו בין השמות. אני חושב שהם הכי מתאימים לשלד שנבנה אצלנו, פוגעים בול בכול הקריטריונים, ויכולים להשתלב ולהסתגל מצוין עם שאר הקבוצה. בנוסף לא נצטרך לשבור את הכיס בשביל להחתים אותם וההחתמה שלהם לא אמורה לפגוע בתוכניות לקיץ הבא.

השם של לוקאס בלטראן עולה לאחרונה בעיקר בתקשורת האיטלקית בההקשר שלנו, חלוץ ארגנטינאי (עם אזרחות איטלקית) בן 22 מריבר עם סעיף שחרור של 25M יורו. כרגע הפייבוריטים להחתים אותו חוץ מאיתנו זה מילאן ואתלטיקו. מתחילת השנה הוא עם 8 שערים ובישול ב20 משחקים אבל האמת שלא ממש יצא לי לשמוע עליו/לראות אותו.

מטה מורטה אומר שבנזמה ממש שוקל האם הוא ממשיך או נשאר.
חוסה פליקס דיאס אומר שכרגע הוא קרוב יותר לעזוב מאשר להמשיך.

הוא יודיע למועדון את החלטתו הסופית עוד השבוע.

שני הכתבים אמינים.

מה לדעתכם המועדון יעשה, במידה ובנזמה יבחר לעזוב?

כלומר - ברור לי שריאל תגיד “תביא הצעה מתאימה, וניפרד כידידים”, אבל השאלה יותר בקטע של “על מי ריאל תלך כמחליף?”.

זאת שאלה מצוינת, כי אני מניח שגם במועדון רוצים מאוד להשאיר את הדלת פתוחה להאלאנד בעוד שנה, שנתיים ושלוש. במצב הזה בטח יחפשו איזה ״שועל ותיק״, אבל מי יש בשוק שעונה להגדרה הזו? פירמינו ממש לא, אולי איזה ז׳זוס שלא תהיה בעיה להעיף עוד שנה שנתיים ובינתיים יכול להיות מעולה? שאלה מצוינת.

בכל מקרה, אני חושב שבהנחה שיגיע מחליף טוב ומעלה (וזה חתיכת אם), מדובר ב-win win אם כרים עוזב עכשיו.

בדיוק לשם כיוונתי. הלאנד, כל עוד לא יקרה פה משהו ממש ממש מפתיע, יישאר בסיטי בעונה הבאה. אמבפה? תלוי במצב רוח של השייח’.

אבל ריאל מדריד לא יכולה להישאר, גם לא לעונה אחת (נגיד רק אחת, בהנחה היפותטית שלפחות אחד מהם יחליט ללבוש לבן החל מהקיץ הבא), בלי חלוץ בכיר. אבל…להוציא עכשיו 100+ על איזה אוסימאן? ראשפורד? האם זה שווה, עבור חלוץ שיודע שהוא בתקן של זמני, מבחינת ריאל?

לדעתי, זה מאוד תלוי בדברים שאנחנו לא יודעים. ההנחה הרווחת היא שיש לריאל תוכנית להביא את אחד מבין אמבפה והלאנד ב24, אבל כמובן שהם עדיין מאוד רחוקים ואי אפשר להמשיך מספר עונות בלי חלוץ משמעותי.

אני מניח שאם קיים הסכם שכזה אז יכול להיות שנחתים חלוץ פלסטר כגון פירמינו בנוסף לחלוץ צעיר כלשהו. אם לא, אולי יעשה ניסיון להביא חלוץ טופ אחר. בכל מקרה אני בטוח שכרגע יש למועדון הרבה עבודה והקבוצה שראינו העונה לא תהיה אותה קבוצה בעונה הבאה, צריך לחכות ולראות.

לא רואה מצב שבו אנחנו מוציאים 100 על חלוץ ואמבפה או הלאנד באים בעונה הבאה. אם זה יקרה אני ממש אופתע.

הארי קיין ויפה שעה אחת קודם,אמן ואמן.
יוכל לתת לנו את ה-2-3 עונות בשיא עד שאנדריק יתבגר וישתפשף מספיק בתקווה שיממש את הציפיות ויירש את מקומו של קיין,לגבי המחיר,אני מאמין שדניאל לוי יעדיף למכור לנו ב 70 מאשר ליונייטד ב 100.

ככל הנראה החלוץ הראשון שיגיע יהיה חוסלו. דיווחים אמינים שזה כבר הוחלט.

בנוגע לחלוץ השני שכביכול יחליף את בנזמה עדיין לא ברור.

אני מרגיש שאם זה יהיה פירמינו או עוד החתמה זולה אחרת - מחכה לנו קיץ משמעותי גם בקיץ הבא. אם זה יהיה מישהו וורלד קלאס על הנייר, לכו תדעו… מרגיש לי באיזשהו מקום שנכנסו קצת לכאוס. כבר קשה לי לעקוב מי הולך ומי בא, ואיזה עמדות הולדות להתחזק.

הפיתרון הוא הארי קיין, דווקא מכיוון שהוא מוכח יותר מכל האחרים לתת תפוקה כאן ועכשיו במקום בנזמה, וגם לא מדובר יהיה על רכש לעשור דווקא בגלל החיסרון של הגיל. קיין בן ה-31 לא זה שימנע הגעה של הלאנד. מקסימום במקרה הצורך מוכרים אותו.

העניין היחיד הוא המחיר. לא הגיוני ששוב נביא בן 29 מהפרימיירליג עם עונה אחת לתום החוזה ב-100 מליון יורו. זה פשוט לא שווה את הסכום הזה.