דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

https://twitter.com/madridxtra/status/1663306730795593730?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

https://twitter.com/madridxtra/status/1663305620127207424?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

https://twitter.com/madridxtra/status/1663307315141902336?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

תחזיקו אצבעות.

כן, אבל ההקבלה היא לא לקיץ האחרון. אם כשבנזמה היה בן 30 היית אומר לי שהוא יתן עונה של כדור הזהב עד סוף הקריירה - הייתי ממליץ על אשפוז. קיין שחקן ענק ורעב, קצת בסגנון של סוארז לפני ההגעה לבארסה - ולגמרי יכול לתת עונה חלומית שתסדר לו מעמד של untouchable עמוק בתוך שנות השלושים שלו (גם אם לא כדור זהב). בטח בסגל המסתמן שבו הוא יהיה על תקן המושיע. בכל מקרה - שאלה יהיו הצרות.

אין לתאר כמה קיין תמורת בנזמה זה נפלא עבורנו.
סקורר אדיר, כוכב שיפחית לחץ מויני, שחקן אינטיליגנטי ולא רק רגל מסיימת. ועל הכושר והרעב הנוכחיים של בנזמה מיותר להכביר מילים.
זה לא שחקן “להיתקע” איתו, אלא שחקן לחזור איתו לקדמת הבמה (יחד עם בלינגהאם) עם קבוצה איכותית שלא מבוססת רק על ניסים ונפלאות וויניסיוס.
מתעסקים כאן בעלויות (בלי לזלזל) ובתוכניות הלאנד/אמבפה (שכבר נכווינו מנזילותן), אבל כדי להמשיך להוות מוקד משיכה לשחקנים בקליבר הזה צריך להעמיד כאן ועכשיו קבוצה תחרותית, ולא כזאת שחוטפת 4:0 מסיטי ומסיימת אחרי ברצלונה בפער היסטורי.
בקיצור, הלוואי.

חוסה פליקס דיאס עושה סדר.

בקצרה, הכיוון הכללי של המועדון כרגע הוא חלוץ צעיר, אבל לא יתפשרו על כל אחד מכיוון שטראומת יוביץ’ עדיין מצלצלת.

הבעיה של המועדון עם קיין היא דניאל לוי.

שום אזכור להלאנד או אמבפה ב24, לא פקטור בפונקציה הזאת.

https://twitter.com/theMadridZone/status/1663303390296784900?s=20

התחלנו

מתחיל להיות קיץ מעניין, לא כי חלילה היה לנו תכנון לפתוח את הכיס אלא כי אם בנזמה עוזב באמת שאין ברירה, שום סיכוי שחוסלו יהיה החלוץ הראשון והיחיד של הקבוצה.

הארי קיין זה חלום רטוב, כן יש הרבה דימיון להעברה של הזאר והטראומה עדיין קיימת אבל קשה לי מאד להאמין שניפול שוב, במקרה הגרוע זה יהיה חלוץ של 15-20 שערים בעונה.
כמובן שגם אוסימן יכול להיות יציאה מדהימה אבל הסיכוי קלוש.

אהבתי מאד את השמות של חוליאן אלבארס ושל קארים אדיימי ברשימה של המארקה, הארגנטינאי יכול לסגור אחלה פינה גם אם הוא לא מבריק במיוחד ואדיימי שהתחיל את העונה בצורה די רעה התאקלם ובחלק האחרון של העונה היה נראה מעולה, חוץ מזה שהוא גם יכול לסגור פינה בתור ווינגר ימין או שמאל ובלי קשר חייב שיהיה לנו שחקן בשם קארים בקבוצה.

אגב, הבאה של חלוץ רציני אכן חוסמת את האלנד שכנראה בכל מקרה לא יגיע לפה בשנים הקרובות אבל לאמבפה אין שום קשר, הוא גם ככה תמיד במיטבו עם חלוץ דומיננטי מלפניו והוא כמעט הרביץ לשייח שלא הביא לו את לבאנדובסקי בקיץ האחרון.

חייב לומר שאני די שמח שבנזמה עוזב.
הוא יקר וכבר לא תורם מספיק, וחוד שלו עם חוסלו כגיבוי פשוט לא יספיק.
קיין שחקן מצוים כדי להחליף אותו, הכל שאלה של מחיר. אם יעלה 100 מיליון, לא רואה סיבה להביא אותו ולא את אוסימן.
אם המחיר יהיה יותר בכיוון ה50-60 מיליון, אז בהחלט כן.
אנחנו זקוקים לרענון רציני בחוד, זה לא יכול להמשך.
מקווה שיגיע מחליף לאסנסיו ולא נשאר עם פדה כגיבוי לעמדה שם משום שהוא פשוט לא קיצוני טוב. דיאבי ומאנה הם אופציות טובות.
אם יגיע חלוץ בכיר וקיצוני ימני, לצד ההגעות הצפויות של חוסלו, בלינגהם ופראן, אני אסכם את הקיץ כמוצלח.
בכל מצב אחר, לא.

עזיבות של נאצ’ו וסבאיוס יהיו מבאסות, אבל אף אחת מהן לא תהיה עזיבה שתשפיע על ההגדרה של הקיץ מבחינתי.
נאצ’ו מלך ואני מת עליו, אבל בסוף הוא בלם רביעי, מגן שמאלי שני ומגן ימני שלישי.
כבלם רביעי, רפא מארין בהחלט מספיק לדעתי.
כמגן ימני שלישי אפשר להשתמש בפדה.
למעדת המגן השמאלי קיבלנו את פראן גרסיה, פראן ומנדי כגיבוי בהחלט סוגרים את העמדה (ובמצבי קיצון, אלאבה וקאמבינגה, שישחקו שם הרבה פחות מהשנה בזכות ההגעה של פראן והחזרה מפציעה של מנדי).

לגבי סבאיוס, הגיע בלינגהם ואף קשר לא עזב, אז מבחינת דקות הוא לא נחוץ לנו מידי.
מה שמבאס אותי זה שעונה הבאה קרוס ומודריץ’ לא יהיו ובעונה ההיא ואילך נזדקק לקשר חמישי בהיררכיה, והוא מושלם לשם כך. לדעתי זו הייתה טעות להאריך למודריץ’ את החוזה, עדיף היה שיעזוב, אנחנו היינו משאירים את סבאיוס ואפילו חוסכים כמה מיליונים על הפרשי השכר ולא נפגעים יותר מידי ביכולת.

אני מקנא בך מאוד שאתה מסוגל לנתח בצורה מקצועית וקרה בדגש על המקרה של נאצ’ו. הצגת את מעמדו בהיררכיה מה שאולי נכון אבל לא צודק בכלל. הוא בלם טוב יותר מדויד אלאבה ובפרק זמן גדול מאוד מהעונה הזו היה טוב יותר גם מאנטוניו רודיגר. הקבוצה תיפגע בצביון הספרדי שלה וכן של שחקני הבית שעולים ונותנים מאה אחוז. אתה צריך שחקני ספסל טובים. אי אפשר לדעת מה ייתן לך שחקן מקסטיליה. אני אתן הקבלה קצת שונה עם חסוס ואייחו שניבאו לו גדולות בצעירותו. אפילו בגרמניה הוא היה פצוע. הוא עדיין בסגל שלנו הנטל הזה. עזיבה של נאצ’ו תעציב אותי מאוד-מאוד-מאוד.

אם מרקו אסנסיו בוחר לעזוב אותנו לאסטון וילה אז שיהיה לו לבריאות. הוא יהיה שחקן הרכב, ירוויח קצת יותר אבל לא יהיה מיליארד, ויראה “כמה קר שם בחוץ”. זה צעד אחורה מטורף לקריירה.

הלוואי והייתי בטוח כמו כולכם שאם קארים בנזמה עוזב (בהחלט חושש שאם ימשיך לעוד עונה המצב יתדרדר ברמת הפציעות וחוסר החשק) אז נראה שחקן מוכח כמו הארי קיין. אגב אי אפשר להיתלות כל הזמן ב"חשש לחזור על מקרה לוקה יוביץ’" או “חשש להביא עוד שחקן ענק באנגליה שייכשל כאן כמו אדן הזאר”. בכדורגל צריך להמר ולקחת סיכונים גם אם זרקנו 60 מיליון יורו לפח על לוקה יוביץ’.

אגב כפי ששמתם לב אני די מתרחק מהדיון הזה כמו מאש. בעבר זה היה הת’רד הכי כיף בפורום, בפורום על גלגוליו השונים, דורותיו השונים. בימים שהייתי מתעדכן כאן במה כתב גיא ומה כתבו במארקה, ולא “מעדכן” בעצמי. אני לא מדבר על קיץ 2009 אפילו שהוא היסטורי אלא הרבה קודם לכן. ב-2006 ידעת שאחרי עונה חרא יביאו שחקנים טובים. הפעם אין לי אמונה פשוט.

גם אם סבאיוס יעזוב לא נסבול ממחסור בקשרים בעוד שנה, במקרה ומודריץ’ וקרוס אכן יפרשו. אל תשכחו שיש את ניקו פז בקסטיליה, ואם הוא לא יצליח להשתלב בקבוצה הבוגרת אז באמת שאפשר לסגור את מחלקת הנוער.

לא רוצה לפתח ציפיות בקשר לעזיבה של בנזמה כדי לא להתאכזב. אגב, לא ברור עדיין אם הוא בכלל חתום על חוזה לעונה הבאה או חופשי לעשות כרצונו? לא פורסם שום דבר רשמי על חתימה. אם הסעודים באמת מוכנים לשלם לו 100 מיליון לעונה אז שיעשו טובה ויזרקו גם איזה 50 מיליון לכיוון המועדון.

לצערי כבר אין טעם אפילו לפנטז על החתמה עתידית של אמבפה או הלאנד. עד הקיץ הקודם עוד האמנתי שיש סיכוי, עכשיו אני כבר מבין שזה קרב אבוד. שניהם משחקים במועדונים שנשלטים ע"י נסיכויות נפט וגז, שאין להם שום בעיה לשלם כל סכום שבעולם לשחקן בשביל לקנות או להשאיר אותו. לרדוף אחריהם זה בזבוז זמן. אין פה שיקולים כלכליים ולכן אין שום סיכוי להתחרות עם הקבוצות האלה. תראו אלה סכומים מוכנים במפרץ לשלם למסי, רונאלדו, בנזמה וכו’ ותבינו את היכולות הכלכליות של סיטי ופ.ס.ז’. עוד מעט גם יונייטד תימכר לאיזה שייח’ ואז יהיו 3 קבוצות שכמעט בלתי אפשרי להתחרות בהן בשוק ההעברות. מילא אם היה פייר פליי פיננסי, לצערנו אופ"א עמוק בכיס שלהם.

חוסלו יגיע בהשאלה לעונה בחינם.

https://twitter.com/madridxtra/status/1663511749457223680?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

הוא שחקן חופשי הקיץ, כמו קרוס, מודריץ, סבאיוס, נאצו, אסנסיו ו… מריאנו.

בנוגע לסבאיוס, יתכן כי ניקו פז יהיה שחקן טוב אבל הוא משחק על עמדה התקפית יותר והוא מאוד צעיר.
הקישור שלנו צעיר לאללה ואשמח לסבאיוס על תקן המבוגר המעצבן והלא אחראי להעברת זמן ומנוחה לקמאבינגה.
שוב, פחות רלוונטי לשנה הבאה, יןתר לשנה שאחריה.

ברוכים הבאים לחוסלו, לא הברקה גדולה אבל כנראה עדיף על מריאנו. מקווה שיש חלוץ נוסף על הפרק.

על בנזמה היו דיווחים שהוא סיכם על חוזה לעונה הבאה, יכול להיות שהייתה חתימה ופשוט חיכו לסוף העונה כדי להכריז?
בכל מקרה אם בנזמה חתם ועדיין ירצה לעזוב בטח פלורנטינו יהיה ג’נטלמן וייתן לו לעוזב בחינם.

בתור חלוץ שני חוסלו עדיף על פני פירמיניו. לא מאמין שבונים עליו בתור חלוץ ראשון במקום בנזמה.

ניקו פז יהיה בן 19 בספטמבר, בברצלונה הוא כבר היה סוגר שנתיים בקבוצה הבוגרת. הוא בהחלט יכול להשתלב בבוגרים כבר בעונה הקרובה אבל אני דיברתי על העונה שאחרי. בעונה הקרובה הקישור יהיה עמוס מדי והוא לא יוכל להשתלב.

בקשר לעמדה שלו הוא אכן יותר התקפי מסבאיוס. אני מקווה שנשנה שיטה כבר מ4-3-3 ל4-2-3-1 והוא מתאים לעמדת הקשר אמצע ההתקפי יותר כגיבוי לבלינגהאם. יש לי הרבה הרבה תקוות שרובן יוכלו להתגשם רק עם מאמן חדש…

הרבה מאוד זמן לא פתחנו קיץ בצורה כזאת מרעננת שפותחת את התאבון לקום ולקרוא את המארקה בבוקר. ועוד מזכירים שמות של חלוצים (!).
התרגלנו למשפטים מהבכירים בהנהלה: “לא נעשה חיזוקים השנה” “יש לנו סגל טוב של 8 זוכי כדור זהב”.
“בנזמה ימשיך להוביל את הפרוייקט שלנו”.
האמת שעם כל החיבה שלי לבנזמה; שהוא שחקן כדורגל באמת נפלא, הגיע הזמן להיפרד. מיצינו יותר מדי.

מכל השמות שעולים באוויר השם הכי פחות מעניין ומטריד אותי זה הארי קיין. פחות מתחבר לכדורגלנים אנגלים ברמה האישית. בעיקר אחרי טראומת הזארד. לא יודע. יותר מתאים לכדורגל אנגלי ולסגנון שם. לא לליגה ספרדית. שם הכול צפוף, הכל טקטי פחות חופש בתנועה. מה שגם הגיל שלו לא מתאים להתנהלות שלנו לאורך השנים האחרונות.
השם שהכי מעניין והכי מתאים מבחינתי זה לאוטארו. גם מבחינת גיל הוא שם ל4-5 עונות שיא. וגם מבחינת אופי(תמיד באטרף) וסגנון משחק. בנוסף, מגיע ככוכב באינטר וכאלוף עולם. זאת אומרת שיש הייפ סביבו. הוא שחקן עם פרופיל להפוך לחלוץ גדול בדורו.
שילוב שלו עם וויני את רודריגו (כבר מזיל ריר) זה שילוב שיכול להיות היסטרי והיסטורי. 3 דרום אמריקאיים עם כמות כישרון, התלהבות ואופי שיכולים להתפוצץ לנו לטובה.

זה שאנחנו מדיינים וקוראים כל מיני שמועות (עדיין שמועות) על שחקני התקפה, זה כבר התקדמות.

כתבתי לא מעט פעמים בפורום, נאצ’ו מהשחקנים האהובים עליי בסגל.
הלוואי שיישאר, באמת.
אבל בעוד יש שחקנים שעזיבה שלהם תהיה מכה מקצועית, עזיבה שלו לא תהיה.
כמובן שמצבינו איתו טוב יותר ממצבינו בלעדיו, רק כתבתי שזו לא תהיה מכה מקצועית אלא יותר חוסר נוחות עבור המספר משחקים הקטן שנזדקק לו בכל מחיר.

נאצ’ו גם לדעתי היה העונה עדיף על אלאבה (שהיה פצוע ובכשירות נמוכה), אך בפועל הוא לא מועדף על פניו ולכן הוא בלם רביעי.

אני ממש לא בטוח, כתבתי שאם בנזמה עוזב ושחקן בכיר מגיע במקומו אז אני מרוצה. כמובן שעזיבה של בנזמה ללא שום רכש פרט לחוסלו תהיה מכה.

מסכים בהחלט. לכל סוג העברה יש דוגמאות מוצלחות יותר ומוצלחות פחות.
על כל ויני יש רינייר, על כל הזאר יש זידאן ועל כל יוביץ’ יש דה בריינה.

אישית, לא ארצה שיתאבדו על קיין. לא כי הוא לא טוב פשוט כי ממחיר מסוים אעדיף שיתאבדו על אוסימן.

הארי קיין הוא החלוץ השני הכי טוב בעולם כרגע, אם יש אפשרות להביא אותו זה בגדר חובה.
יש להפסיק מיד לקחת בחשבון את אמבפה והאלאנד ולהתחיל לבנות מחדש, קיין, בלינגהאם וסילבה זאת התחלה הכי טובה שאפשר. אם בנזמה עוזב ומצליחים להיפטר מהמשכורת של הזאר זה אפשרי בהחלט.

יש סיכון במרדף אחרי הארי קיין. דניאל לוי ידוע כמי שמושך את המו"מ עד הדקה האחרונה של חלון ההעברות. אתה יכול לחכות לקיין כל הקיץ ובסוף או שאתה נכנע ומשלם מחיר מופרז, או שאתה נשאר בלי חלוץ.

לפי בערך כל הפרסומים זו הסיבה שאנחנו לא בונים עליו. אין לאף אחד במועדון חשק להיכנס למומ עם דניאל לוי.

אנחנו צריכים סבלנות וכרגע זה הדבר האחרון שיש לנו. מתסכל.

האמת היא שטוטנהאם יכולים לסחוט מאיתנו מחיר מצויין. אנחנו חד משמעית נואשים לחלוץ בכלל ולחלוץ ברמתו בפרט אם קארים הולך, ומולנו בתחרות על שירותיו ניצבת מנצ׳סטר ״מחירי רכישה מופקעים, במיוחד אם מדובר בשחקן אנגלי״ יונייטד. זה יהיה ארוך, מתיש ויקר - אבל בגדול אני עם טיטי, בהנחה ובאמת יש לזה תקציב. שלושת הרכישות האלה ויש לנו הרכב מעולה עם חורים ספציפיים מאד, ובעיקר סט כלים התקפי חדש-דנדש מהרמה הגבוהה ביותר.

כמובן שנראה שברנרדו זה פנטזיה שלנו בלבד, אין ציוץ בכיוון שלו, כמו גם בכיוון של עזיבה הכרחית של מודריץ׳ ו/או קרוס כדי לאפשר אותו ואת בלינגהאם יחדיו.

אם תרצו את קיין - הוא שלכם. המתחרה הרצינית היחידה, ברמה הכלכלית והמקצועית וברמת העניין שלה בקיין היא יונייטד, אבל לוי יעדיף להפסיד כמה עשרות מיליונים מאשר למכור למתחרה ישירה לטופ 4. אם להיות כנים סביר להניח שעם קיין ביונייטד יונייטד בטוח בטופ 4 וטוטנהאם בטוח לא. סביר שהוא ידחף לעזוב לריאל, סביר שאתם תשלמו מחיר יפה (שווה כל פני לדעתי. לא הזארד ולא נעליים, הבחור לא זכה בכלום כל הקריירה) וסביר שלוי יבין שזה באמת הצ’אנס האחרון לעשות עליו ערימות. קשה לי להאמין שיאריך שוב חוזה.

בקיצור - לא היו לי הרבה תקוות שיגיע אלינו, אבל מול עניין רציני מריאל בנסיבות האלו אין לנו סיכוי. חרא בלבן (ראיתם מה עשיתי פה?).

אני רק מקווה שבנזמה לא יעשה לנו אמבפה ויחליט להישאר לנוח עוד שנה במדריד.
אתם יכולים לקרוא לי מזוכיסט אבל סוף סוף קצת אקשן אמיתי בחלון העברות!