דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

https://twitter.com/madridxtra/status/1663605378880339969?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

מפחית משמעותית את העניין בחלון ההעברות המתקרב,כי לא משנה מי יגיע,אליפות לא ניקח.
מחכה להודעה דומה על בנזמה,אוי הייאוש.

https://twitter.com/madridxtra/status/1663622759631536128?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

דוד סוריה שוער חטאפה על הכוונת שלנו,כנראה שלונין בדרך החוצה.

יש משהו מאוד מעצבן בגישה של המועדון.

אני אוהב את הגישה הג׳נטלמנית של לא מחזיקים אף אחד בכוח. אבל, אני לא מבין איך קורה שהמועדון נתפס עם המכנסיים למטה. אנחנו מדברים פה המון על הטרנזישן האיטי של המועדון. עוד פעם עוזב שחקן שחשבנו שיישאר(ועכשיו זה יהיה לצד אסנסיו וככל הנראה נאצ׳ו) כשכל העולם רואה את הסינגל שריאל משדרת, נואשים לשחקן בעמדה x, יש את הכסף שלא יצא על אמבפה. המועדון פה נתפס עם המכנסיים למטה והולך לשלם על זה ביוקר. (בניגוד למשל לנסות לסגור עם דניאל לוי כשאנחנו לא עם הגב אל הקיר)

זה תמיד חוזר לאותו עניין: מדיניות צעירים מוצלחת לצד חוסר הצלחה ברכש שחקנים מוכחים. הכשל הזה נובע, לדעתי, מחשש מסויים להליכה למהלכים שיחתכו בבשר החי. מצד אחד טבעי למועדון מצליח, מצד שני קצת מוגזם. הטוב בעמדתו בעולם כרכש מעולה שנעשה בלי בעיה (כי עם כל הכבוד לקיילור נבאס אפשר היה להחליף אותו תוך שזה עובר יחסית חלק בחדר הלבשה ובקהל), מחזק את הטיעון. זו איננה רק בעיה של איתור או מחסור במזומנים.

לפי פבריציו רומנו - בנזמה קיבל בשבוע שעבר, לפני המשחק מול סביליה, הצעה רשמית (מפלצתית כמובן) מסעודיה, ובכוונתו לקבל החלטה עד סוף השבוע - לחתום על חידוש החוזה שסוכם עליו בע״פ, או להודיע למועדון על הכוונה שלו ללכת עם הסעודים.

עוד קצת מפבריציו - אינטר גיששה קצת עם נאצ׳ו שמסיים חוזה. ראשוני בלבד ועדיין לא ברור אם ילך (ואם כן - לאן) או ישאר. יכולה להיות אופציה לא רעה מבחינתו לסיים את הקריירה כשחקן הרכב בקבוצה גדולה, אחרי שנדמה היה שויתר סופית על ההזדמנות הזו כבר מספר פעמים.

ב 3 השנים האחרונות נאצ’ו עם מספר הופעות ומספר דקות של שחקן הרכב בקבוצה הכי גדולה.
לא שחקן הרכב מובהק בשום עמדה, אבל הורסטליות שלו הופכת אותו לשווה ערך לשחקן הרכב.

מאוד יכאב לי לראות אותו עוזב.

כן, השאלה אם הוא רוצה להיות בלם באנקר לאיזה עונה לפני שהוא תולה את המגפיים. אני גם חושש שמנדי + קמאבינגה ינגסו לו בהרבה יותר מדקות המשחק בשמאל בשנה הבאה.

מקצועית - בהינתן שהולכים לשפוך כסף באופן יחסי בהתקפה ובקישור, ובמיוחד בהינתן שאלאבה עדיין נחשב לבלם משום מה - אין שום סיבה לא לחדש. קשה לי להאמין שהוא יקר יותר מדי, הוא המגן הכי טוב שלנו בסגל, בשני הצדדים, וביום טוב גם הבלם הכי טוב (או השני). אני חולה על נאצ׳ו והוא אחד הכי גברים שדרכו על הדשא מאז שאני רואה כדורגל. הלוואי וישאר.

אגב, במצב ששניהם כשירים - לדעתי עדיף להעלות את נאצ׳ו בלם ולהתחיל להריץ את מיליטאו כמגן ימני. לא יקרה בחיים, אבל אני די בטוח שזה יהיה עדיף על דני. ואסקז אפילו יותר טוב, אבל לא חושב שנראה את מיליטאו יוצא מההרכב באף תרחיש.

וואלה יותר משמח אותי מזכייה בליגת האלופות העזיבה המסתמנת של קרים. יודע שהוא שינה את הנרטיב בעיניי רבים פה מאז עזיבת רונאלדו, אבל מבחינתי הוא היה ונותר אחד השחקנים הכי פחות חביבים עליי שלבשו את החולצה הלבנה.

הגישה המסריחה שהייתה לו העונה הרבה יותר מייצגת בעיניי את תקופתו במועדון מאשר עונת הבלון ד׳אור, אני באופן אישי לא אתגעגע בכלל.

נאצ’ו קיבל מאינטר הצעה לחוזה לשלוש שנים, זה גם נמצא בסך השיקולים שלו. אני כבר לא זוכר איפה קראתי אבל נדמה לי שזה גם כן קשור בעניין של “לשנות אווירה”, הרפתקה אחרונה בקריירה. נאצ’ו השחקן ה-14 בסגל בדקות משחק, 2,586 אבל זו גניבת דעת. כי פרלאן מנדי היה פצוע המון-המון זמן, וגם דויד אלאבה אותו הוא החליף כבלם. ונאצ’ו רוצה לשחק במשחקים הגדולים גם מן הסתם. בשנה שעברה זה הצליח. השנה לא. הוא שיחק נגד ליברפול רק בגלל הפציעה של אלאבה כשמנדי בין-כה לא כשיר. זה כמו שנגיד שוואלה נאצ’ו עם 43 הופעות העונה וזה שיא קריירה. בשנה שעברה וב-2018 היו לו 42 משחקים אבל עם יותר דקות ב-2018 ואשתקד הוא שיחק גם במשחקים הגדולים. עד המחזור ה-18 בליגה או משהו כזה הוא פתח בהרכב רק פעמיים והרגיש חרא, מת מבפנים.

הפוסט שאני הכי לא רוצה לכתוב הוא פוסט עזיבה של נאצ’ו למרות שאני שמח שבחודש מרץ לפני הקלאסיקו קיבלתי את הבמה ב-‘וואלה ספורט’ וכתבתי עליו כתבת צבע מרגשת.

@Paco-Pavon, לגבי לוקאס ואסקס, הוא לדעתי סבל הרבה פעמים מכך שרוב המשחקים בהם הוא עולה הם משחקי הגארבץ’ וכל הקבוצה באווירה של זריקת זין, למשל אדר מיליטאו. הוא מהיר, הוא מסוכן עם הכדור, הפס שלו מצוין, אין לי בעיה שיפתח במקום דני קרבחאל.

אגב בז’ואאו קאנסלו הייתם נוגעים? מסוכן מאוד מצד שמאל ומצד שני מסתמן כפרובלמטי מה שנקרא, אם גם פפ גווארדיולה וגם תומאס טוכל שמו עליו איקס זו בעיה.

נכון, בינתיים זה רק כותרות בעיתונים.
ונכון, מבאס שהיה צריך לעבור עונה חסרת תארים גדולים בשביל זה.
ונכון, יש לי לא מעט חששות (האם נאצ’ו יעזוב? מה עם מחליף לאסנסיו? האם קיין ישתלב כמו שצריך? (לא יעזור כלום, אני לא סומך על האנגלים האלה. יותר מידיי שנים של גרילישים ומאונטים שנופחו מעבר לכל פרופורציה)).

אבל רבאק, כמה כיף שסוף-סוף מסתמן כאן חלון העברות ראוי לשמו.

להזכירכם, זה היה השער של האס בקיץ שעבר:
image

התגעגעתי.

קאנסלו שחקן של ז’ורז’ה מנדש שאיתו פלורנטינו מסוכסך ודאג להיפטר מכל השחקנים שלנו שהיו מיוצגים על ידו.
אגב, אסנסיו התחיל להיות מיוצג ע"י מנדש לפני כמה חודשים וכבר אז היה ברור שהוא לא יישאר.

אם אתם רוצים לדעת אלה שחקנים לא יגיעו אלינו אפשר לבדוק מי מיוצג ע"י מנדש ולפסול אותם…
ברננדו סילבה למשל.

יפה שהוא כבר סגור אצלכם…

האמת שזה ההסבר ההגיוני הראשון והסביר ביותר שאני רואה לזה שאנחנו אפילו לא רואים ניסיונות של החתמות של חלק מהשחקנים האלו, בייחוד שהם עונים לנו בול על הצרכים המשמעותיים ביותר שלנו. אני מופתע שזה לא עלה מוקדם יותר בשום מקום בצורה משמעותית.

אבל אם זה אכן נכון - זה חתיכת מחדל של פלורנטינו. אתה לא יכול להרשות לעצמך להסתכסך עם אחד מסוכני השחקנים החזקים ביותר בעולם, בטח לא במצב הנוכחי של השוק (שבו אנחנו רחוקים מלהיות השחקן הכי חזק).

חשבתי שאנחנו אוהדים את אותה קבוצה - אם הוא סגור אצלנו הוא סגור גם אצלך :wink:

והתכוונתי כמובן רק במידה והוא יעבור אלינו.

מחשבה יוצרת מציאות :wink:

לא רואה תרחיש שבו קיין לא מגיע אם בנזמה עוזב… החלוץ הבכיר והמוכח היחיד שזמין בשוק, אף אחד אחר לא קרוב למוניטין שלו ואם מדברים על כוויה ממקרה יוביץ - לא רואה את פלורנטינו קונה חלוץ צעיר שנתן עונה וחצי טובות בתור תחליף לבנזמה, הוא חייב להביא מישהו עם קבלות וחוץ מקיין אין אף אחד פוטנציאלי גם אם זה יעלה לו 100-150 מיליון יורו בעונה חוזה(ד"ש להזאר)

100+ על בלינגהם, 100+ על קיין, וזה אחרי שהוציא 70 על אנדריק בחורף.
מתי בפעם האחרונה פלורנטינו התפרע ככה? זאת לא דרכו.

מסכים זאת חתיכת התפרעות שלא הייתה פה מאז 2009
אני לא הכי אופטימי לגבי זה ואני גם יכול לראות מצב שאנחנו נשארים בלי קיין ועם חוסלו + פירמינו בתור החלוצים שלנו לעונה הבאה

אבל אם פלורנטינו רוצה לשמור על המוניטין של עצמו בתור מלך ההעברות של אירופה(מוניטין שנשחק עם השנים וההתמתנות שלו) ועל חוד איכותי ולא מתפשר של ריאל אז האופציה היחידה שלו היא קיין

איזה כיף לכם שאתם בכזה קונצנזוס על הארי קיין, אני באמת לא יודע מה לחשוב על החתמה פוטנציאלית שלו וזה רק ברמה התיאורטית.
מה יעשה פלורנטינו בפועל זה כבר סיפור אחר.

גם בגלל מחירי השחקנים שהולכים וגדלים משום מה, אולי בשל “ההתערבות” של פריז סן ז’רמן אם תרצו - בקיץ 2019 נשבר שיא ההחתמות של ריאל מדריד ולא ב-2009. אדן הזאר עלה מאה מיליון יורו, לוקה יוביץ’ עוד חתול בשק - 60 מיליון יורו, פרלאן מנדי עלה 45 מיליון יורו והיו שם רודריגו ורינייר. אדר מיליטאו הוחתם בחודש מרץ כבר אז אני מוריד את 50 מיליון היורו האלה מהחישוב שלו.

@Shayhi7, אני לא חושב שיש קונצנזוס על הארי קיין אלא יותר “הרע במיעוטו” מתוך חוסר אמונה לגבי רצון אמיתי של המועדון להשקיע ברכש. אם קיין היה קצת יותר צעיר אז פחות היה אכפת לי. ואם בנזמה היה נותן עונה טובה אני לא יודע אם הייתי רוצה להסתער עליו במידה והיה נשאר. 30 גולים זה מסנוור. הוא הבקיע איזה חצי מהם בהתפוצצות של חודש.

אני חושב שזה מאוד מוגזם "הרע במיעוטו " לחלוץ שכובש כל עונה במשך כבר כמה עונות 20+ שערים בליגה הכי קשה בעולם . הוא אחד הסקוררים הגדולים בעולם ואין לי ספק שבליגה הספרדית יכבוש הרבה יותר בטח כשיהיו לו שחקנים כמו ויניסיוס , רודריגו ובלינגהאם לעומת מה שיש לו בטוטנהאם כרגע.

אני חושב שהוא אחלה שחקן והמטרה שלי היא לא כל פעם להזכיר שמות שאולי לא רלוונטיים כמו ‘אדן הזאר’ - לדעתי השחקן הטוב בפריימרליג ברוב העונות שלו שם, או לוקה יוביץ’ שגם כן הבקיע הרבה שערים, אבל זה קרה רק עונה אחת. ועדיין, שוב, זה לא מלהיב להשקיע מאה מיליון יורו בערך בשחקן בן 30, אין לדעת מתי הוא עלול להתחיל להיפצע. אין עוררין על כך שיש לו הרבה כדורגל. ראיית משחק פנומנלית, סיומת וכן הלאה. אבל אני רק רוצה להזכיר גם שטוטנהאם הלוזרית היא לא ריאל מדריד שם אחרי שלושה משחקים מתחילים לקטול אותך אם אין שערים. שוב, אם הוא היה צעיר בשנתיים-שלוש ומולנו לא היה עומד דניאל לוי שהדרך להשתחרר ממנו זה רק לעשות שביתה איטלקית - הייתי יותר רגוע. קיים אצלי החשש שנזבז זמן כאן ובסוף הוא לא יגיע, שזה יהיה מתיש כמעט כמו מקרה קיליאן אמבפה. אם תרצה, בקצרה, זה לא “הארי קיין” אלא “קייס קיין” כל המסביב, הדרך להחתמה שלו וכן הלאה.

אגב קיין לא פראייר אבל אחרי כמה שנים עם בנזמה חסרה לי ממש מהירות בהתקפה. שחקן שאפשר לשלוח לו כדור לעומק, נניח כמו משולש בפלייסטיישן - וזה יסתיים בגול. בנזמה היה משיג את היריב רק בנבדל.

שאלה למתנגדים,אם לא קיין אז מי? אוסימן יעלה לפחות 130 ועל פי כל השמועות הוא חולם על הפרימיירליג,ובואו,עונה אחת לא הופכת אותו לטוב מהארי קיין שמפציץ במשך שנים בקבוצה כמו טוטנהאם.
לאוטרו חלוץ נחמד אבל מחמיצן כרוני וסגנון שונה מבנזמה,פירמינו גמור ואני מעדיף את חוסלו עליו בתור מחליף ובטח שלא בתור חלוץ פותח,אלבארז לדעתי לא ברמה של חלוץ פותח בריאל.