דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זו בהחלט סיבה טובה להתלבט אם לרכוש אותו אבל אפשר לפתור בעיה כזו די בקלות עם הצהרת כוונות מצד פרז , אם יתחיל משא ומתן מוקדם וישים הצעה מכובדת על השולחן ( 70-80 מיליון ) יוכל לדעת לאן הרוח נושבת - ככה במקרה ודניאל לוי יתבצר יוכלו ללכת על אופציה אחרת ולא יבזבזו את כל הקיץ עם בעלים בעייתי כזה.
אחרי עונה כזו אני לא רואה תרחיש שקיין מאריך חוזה שם וחתימה בריאל בטוח תקסום לו כך שיתחיל להפעיל לחץ על לוי.

ההודעה הזו הייתה נכונה מאוד אם הם היו באותו הגיל, מה שכמובן הם לא. הסיכון של קיין ב-100 מליון גדול בהרבה מאשר הסיכון של אוסימן ב-130 מליון (מה גם שזה נשמע לי מחיר מנופח מאוד ואני מניח שניתן להשיג אותו בפחות).

אם באמת אוסימון וקיין יכולים להגיע בערך באותו המחיר, ברור שאני הולך על הראשון, ומעביר מסרים לקיין שאם יחכה שנה נביא אותו בחינם בשנה לאחר מכן. יסכים יסכים, לא יסכים מקסימום יעבור לקבוצה אחרת. זה עניין של ניהול סיכונים ועם כמה שאני מאוד בעד רכישה של קיין אם בנזמה עוזב, ברור שבהינתן מחיר דומה אוסימן עדיף.

לא מסכים בכלל. הסיכון עם אוסימן במחיר הזה ובמשכורת שתבוא איתו גדול יותר (שלום יוביץ׳). קיין די קרוב למניה בטוחה, הגיל בהחלט מעלה קצת סימני שאלה אבל זה לא שמדובר באיזה סילון או עילוי אתלטי שתלוי בצורה משוגעת ביכולות שילכו מהר ובפתאומיות. סיכון נמוך בהרבה לעניות דעתי, בנוסף לאלמנט הרעב והצ׳אנס האחרון למלא קריירה מפוארת מכל בחינה אחרת בכמה גביעים. במחיר דומה אני הולך על קיין.

הרווח הפוטנציאלי אם אוסימן יהיה בול פגיעה גדול בהרבה, זה כן.

אני חושב שההסתברות שאוסימן יהיה נפילה סטייל יוביץ’ מאוד מאוד מאוד נמוכה, ואני מניח שבשל הגיל גם אם לא יוכיח שהוא שווה מקום בהרכב ריאל, כנראה שנוכל למכור אותו אחר כך ב-60-70 מליון בלי יותר מדי בעיות. בשקלול הרווח הפוטנציאלי העצום שכבר ציינת, מוביל לסך משוואת סיכון נמוכה בהרבה. לכך התכוונתי.

לוקה יוביץ בעונות לפני ריאל (שערים ובישולים יחדיו):
18/19 - 34
17/18 - 11
16/17 - 3
כלומר מדובר בהגדרה הכי מדויקת לone season wonder.

אוסימן עד העונה (כולל):
22/23 - 35
21/22 - 24
20/21 - 13
19/20 - 24
18/19 - 24 (מצד אחד ליגה בלגית, מצד שני הוא חגג 20 במהלך העונה)

מקווה שזה קצת ממחיש את ההבדלים בין השניים.
בנוסף, אי אפשר להתעלם מהיכולות הפיזיות האדירות של אוסימן, שליוביץ’ פשוט לא היו כאלה מעולם. לא במקרה יוביץ’ נמכר ב60 ועל אוסימן מדברים ב100+.

האם אוסימן יצליח בריאל? אי אפשר לדעת, אבל בעוד אצל יוביץ’ ההנחה היא שהיכולת שהביאה אותו לריאל הייתה מקרית, אצל אוסימן לא סביר לחשוב כך אחרי כל כך הרבה שנים מוצלחות.
גם במידה ויגיע אלינו, הוא יהיה בשל בהרבה מיוביץ’, אין מה לעשות, יש הבדל בין 4/5 עונות ברמות הגבוהות (כולל 2 באלופות) אל מול 1-2 כאלה.

הבדל נוסף מאוד משמעותי הוא דקות משחק. אם אוסימן יגיע לריאל, זה יהיה כחלוץ ראשון. כלומר הוא יקבל די והותר הזדמנויות. יוביץ’ הגיע כמחליף של חלוץ שבחיים לא מוחלף. זה מאוד משמעותי.

על בסיס מה? דווקא יוביץ׳ היה על הנייר הרבה יותר מתאים לקבוצה. לא סתם חלוץ 9 קלאסי ויותר בסגנון של בנזמה(לא שאני בא להגן על האפס הזה)

רק שהוא בעצמו צעיר יותר מיוביץ׳ כולה בשנה, ואנחנו לא בדיוק מצליחים למכור שחקנים ביוקר לאחרונה.

הכל תלוי בסיבת המכירה. שחקנים שנמכרים כי הוא טובים ורוצים להביא על הראש שלהם כוכב זה דבר שונה משחקנים שנמכרים כי היו פלופים.
ההבדל בין יוביץ’ לאוסימן הוא לא רק הגיל, זה אפילו ההבדל הקטן ביותר ביניהם.
כלומר כל הטיעון הולך לעזאזל אם לא תסכים איתי שאוסימן של היום שונה לגמרי מיוביץ’ של אז, אבל מוזמן להסתכל בהודעה שלי מעליך ולראות את ההבדלים ביניהם.
אז בהנחה המאוד סבירה שלאוסימן יש יותר סיכוי להצליח בריאל, אני חושב שבהחלט יהיה סביר שנצליח לעשות עליו כסף אם נחליט להביא את האלאנד עוד 3 שנים למשל או אם אנדריק יתפתח למפלצת שמקווים שיתפתח אליה.

לא מספיק ראיתי את יוביץ’ כדי להבין מה סגנון המשחק שלו, אבל לפני כל התאמה טקטית עומדת היכולת עצמה.
מה גם שאני ממש לא חושב שההבדלים ביניהם בסגנון כל כך קיצוניים, גם אם יוביץ’ מעט יותר קבוצתי זה לא משמעותי כמו הבדלי היכולת ביניהם.
לפי יחס הבישולים-גולים, אני לא רואה הרבה הבדל בין השניים.

הרבה הבדלים יש בניהם(והבדל הגיל הוא דווקא לטובתו של יוביץ׳(שהגיע למדריד בגיל 21) ומעולם לא היה בעמדה בה הוא יכול להתפוצץ מספרית, מלבד עונה אחת ככל הנראה.

ואני כמובן מסכים שהסיטואציות שונות, בטח של הקבוצה שזו הסיטואציה החשובה ביותר, ועדיין זה לא מסביר לי למה ההנחה שאוסימן לא ייכשל פה היא סבירה. שחקן באופי שונה לגמרי ממה שהיה לנו עד עכשיו.

אני מרחם על קיין, אם מגיע הוא מגיע להיות ‘‘אפס’’ בריאל במקום ה’‘אפס’’ שהוא מחליף.
בנזמה בסיטי זה החלוץ הטוב בהיסטוריה שאוהדי ריאל מפנטזים עליו, בריאל הוא שק תפוחי אדמה.

ההבדל הגדול בין אוסימן ליוביץ’ נמצא בעיקר בתשוקה למשחק. לאוסימן יש אנרגיות מטורפות. הבנאדם מסתער קדימה בכל שלב של המשחק.
וזה מבלי לדבר על היכולות האתלטיות הפסיכיות של הניגרי.

אם אוסימן מגיע אלינו הוא יבקיע לא מעט. אין לי ספק בזה.

אגב חלוצים מעניינים - מעניין ששמו של ג’ונתן דיוויד לא עולה. לדעתי מדובר בחלוץ מוכשר מאוד שלא כ"כ זוכה להערכה ראויה.

אני לא מדבר על השקעה, אלא על סיכויי הצלחה.
לצורך העניין, אם אתה עכשיו צריך לבחור בועט פנדלים, את מי תבחר? שחקן בעל סטטיסטיקה של 1/1 או שחקן עם סטטיסטיקה של 5/5?
אם מחר אלך לזרוק שלשה ואקלע אותה, אתה תהמר עליי שאנצח את סטף קרי בתחרות שלשות?
זה העניין של המקריות שאני מדבר עליה ולכן אני חושב ששחקן שמצליח כבר 5 שנים והראה יציבות ביכולת הוא יותר אמין משחקן שהצליח במשך עונה 1 בליגה שמאוד מיטיבה עם שחקני התקפה.

היתרון בגיל צעיר הוא הפוטנציאל, לא אחוזי מימוש.

מה שהיה לנו עד עכשיו בשנים האחרונות זה בנזמה… זה לא שהיה מבחר גדול וראינו שרק בנזמה הצליח.
נשים את מריאנו בצד (בסוף הוא הגיע להיות חלוץ שלישי ורק במקרה הוא מצא את עצמו חלוץ שני).
בזמן האחרון היו פה גם מוראטה והיגוואין ששניהם חלוצים מאוד שונים מבנזמה ושניהם כן הצליחו פה סך הכל. הם פשוט לא היו טובים כמו בנזמה, אבל זה לא שרק הסגנון של בנזמה יכול לעבוד אצלינו.
אגב, גם האלאנד לא בסגנון של בנזמה.

According to Fabrizio Romano, Osimhen stated, “I’m working so hard to make sure that I achieve my dream of playing in the Premier League one day .”

אתם טוחנים מים,הבן אדם חולם חשחק באנגליה ויקבל חוזה מטורף ביונייטד או צלסי בשנייה,אין מה להיכנס לתחרות מחירים עליו כשאין לנו שום יתרון בתחרות.
על קיין יש לנו יתרון עצום,אנחנו לא משחקים בפריימרליג,דניאל לוי יעדיף למכור לנו מאשר ליונייטד או צ׳לסי (ראה מקרי מודריץ׳ ובייל).

ברגע שריאל תתעניין בו הוא ישנה ל’‘חלום הילדות שלי זה לשחק בחולצה הלבנה של ריאל שאותה אני אוהד מאז שאני זוכר את עצמי’'.

זה נחמד לחשוב ככה,אבל יש ילדים שגדלים על יונייטד/ארסנל/ליברפול/אפילו צ׳לסי וחולמים לשחק שם יותר מבריאל מדריד,מיעוט אבל קיים.

בהנחה וקיין ואוסימן לא יגיעו. את מי תרצו?

המקריות שאתה מדבר עליה הרבה יותר רחבה מהמשפט שטענת פה. בנוסף לסוג השחקן שכל אחד מהם. ואני גם לא אומר שאוסימן ייכשל בוודאות.
אתה יכול להגיד אלפי פעמים על כך שהוא כבש יפה בעונות קודמות, בשתי קבוצות בהן הוא המוציא לפועל שנהנו מזה שלא חטפו בונקרים כל משחק שני.

מהצפייה(המעטה מאוד, יש לומר) שלי באוסימן, הוא אמנם מפלצת פיזית וסקורר מעולה, אבל גם שחקן די טיפש. התקפה שלו עם ויניסיוס זה לא בהכרח הדבר החכם ביותר שריאל יכולה לעשות מכיוון שעם IQ התקפי נמוך אין בכלל על מה לדבר.

הם שניהם לא רלוונטים לדיון הזה מפני שלמעט קרבחאל, מודריץ׳, קרוס ולוקאס הם לא חלקו חדר הלבשה עם הקבוצה שכל כך מבוססת על בנזמה(היגוואין גם איתם לא חלק לדעתי).

בכל אופן זה קצת לטחון מים כבר, אז הודעה אחרונה שלי פה בנושא.

אם אפשר להביא את קיין עכשיו הייתי מביא,אם לא,אין טעם לבזבז כסף על חלוץ שלא יתאים לנו והייתי מחכה לקיץ הבא לנסות שוב להביא את אמבפה.
נעביר עונה אחת עם חוסלו ופירמינו,עדיף על להיתקע עם איזה לאוטרו ל 5-6 שנים.

ומה יקרה אם עונה הבאה שוב לא יגיעו אמפבה ו/או האלנד וקיין ואוסימן כבר בחוזים ארוכים עם קבוצות אחרות?

אם זה תגובה למה שרשמתי אז כמובן שהכוונה לא הייתה שכל ילד צעיר חולם לשחק רק בריאל, הכוונה ששחקנים מספרים שהם חלמו תמיד לשחק בקבוצה שהולכים לחתום בה.
אם זאת צ’לסי, ליברפול או ריאל מדריד, כלומר לא לקחת אמירה של שחקן שהחלום שלו לשחק בפרמיירליג, הצעה טובה מריאל/באיירן וה’‘חלום’’ ישתנה תוך שנייה.

אני מנסה להבין מה הטענה שלך.
אני לא טענתי שאוסימן הוא הימור בטוח, אין דבר כזה הימור בטוח בכדורגל.
אני כן מנסה להגיד שאוסימן נמצא בקטגוריה שונה בהרבה משל יוביץ’ מבחינת בטיחות ההימור.

לא אשקר, לא ראיתי את אוסימן מספיק. אבל בקצת שכן ראיתי הוא לא נראה לי שחקן טיפש, פשוט לא מדובר בשחקן אלגנטי מאוד ומשום מה אנחנו מקשרים אלגנטיות לאינטליגנציה.
זה נושא שכבר הרבה זמן אני חושב עליו, שכל שחקן טכני מקוטלג כחכם למרות שאין קשר בין השניים.
החוכמה של שחקן זה לשחק על היתרונות שלו. שחקן עם יכולת מסירה טובה ישחק על זה, ושחקן מהיר וחזק ישחק על תנועה לעומק והשלטת טרור ברחבה.
משום מה יש הנחה שמסירה = חוכמה, לא במקרה כשאגיד לאנשים לחשוב על שחקנים חכמים הם יחשבו על קשרים כמו צ’אבי, אלונסו, מודריץ’ וכו’, ולא על רונאלדו, על אף שהגאונות של רונאלדו בהבנת המשחק היא מטורפת, פשוט היא התבטאה בקריאת המשחק והבנה לאן לעשות תנועה.

כמה חלוצים בעולם עומדים בקטגוריה הזו?
לא האלאנד ולא רונאלדו פנומנו עומדים בסטנדרט כזה.

אז מי כן?