דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני רוצה לגעת רגע בזוית אחרת דווקא וזה העזיבות מהקבוצה בשנים האחרונות. מרגיש לי מבחוץ שיותר מידי עזיבות מפתיעות את ההנהלה שלנו.
רונאלדו מפציץ אחרי גמר האלופות.
זידאן מתפטר משום מקום.
ראמוס וכל סאגת החוזה שלו.
קאסי מתוך הכחול בסוף הפרה-עונה.
ועכשיו בנזמה שחוזר בו אחרי הסכם בע"פ.

תוסיפן לזה את האפשרות מצד ההנהלה לתת לשחקנים כמו מודריץ וקרוס להחליט על עתידם ונראה קצת שדון פרז, אותו אחד שפיטר מאמנים אחרי אליפויות, זרק את ראול וקאסיאס מהדלת האחורית ואפילו את מקאללה כי לא היה סקסי מספיק הפך להיות סבא נחמד שרק רוצה להטיב עם כולם.

האם יש פה שינוי בגישה וג’נטלמניות עם שחקנים שנתנו המון למועדון?
או שמשהו בהנהלה חורק מעט ושחקנים מנצלים את זה?
או שבכלל אספתי מקרים רנדומלים שאין קורלציה בניהם או קוזאציה מאחדת?

לחשוב על מחליף לבנזמה זה עניין מורכב ומאתגר. בכל זאת מדובר בחלוץ פותח וצריך טופ קלאס.

כשמדובר במחליף לאסנסיו אפשר לחשוב בצורה יצירתית יותר. יש לא מעט שחקנים ברמתו של הספרדי.
האתגר יהיה בזיהוי מוצלח של שחקן כזה וביכולת לפתח אותו. שחקן שאני אישית מאוד אוהב וחושב שיכול להגיע רחוק הוא קאנג אין לי ממאיורקה. שחקן סופר טכני עם רגל שמאל טובה שיכול להתפתח לשחקן מצוין. ראיתי לפני כמה ימים שהיה דיבור עליו ליונייטד. מעניין אם יעבור קבוצה ולאן.

Modric communicates to Madrid that he wants to leave after receiving an offer from Saudi Arabia of 120 million for three years

מישהו יודע אם המקור אמין?

פבריציו מדווח ש-מודריץ לא קיבל את ההצעה של הסעודים ושהוא בכלל לא מתכוון לקבל.

ראמוס זה ממש לא בהפתעה והרגיש כמו מהלך די מתוכן של הקבוצה.
קאסימירו לפי כל השמועות ביקש בסוף העונה הקודמת, וזה נשמר בשקט למטרות מו״מ. מתסדר גם עם המחיר הגבוה (יחסית) ששילמנו על צ׳ומאני וההגעה המוקדמת שלו.

בכל מקרה אני כופר בזה שבנזמה עושה פה איזה מעשה לא ג׳נטלמני. מעבר לזה שצריך לדעת מתי לפנות את הבמה (טוב הכסף הסעודי עוזר) - לא גנ׳טלמני זה לעזוב באוגוסט, אנחנו רק התחלנו את יוני, יש קיץ שלם למצוא מחליף, ככה הכדורגל התנהל מאז ומעולם. צריך רק רצון של ההנהלה, בנזמה (וקאסימירו) בסדר גמור פה.

וצריך גם פרספקטיבה - אובדן האליפות לברצלונה מעצבן, אבל חומר השחקנים הוא לא הסיבה העיקרית.

ברמת הסגל אנחנו מתקשים להתמודד רק עם קבוצות שיש מדינות מאחוריהם.

אנחנו דיי זורקים את ההווה לפח, ברור לי שהתוכנית הזאת מקדשת את העתיד ומזניחה את ההווה. הסיבה שמוכנים להקריב את ההוה היא שעל סמך ניסיון העבר, לקנות שחקנים להווה בלבד לא משתלם כלכלית ולא מעט פעמים גם מקצועית.

אני לא חושב שמדובר ב"אין סיבה לחזק את הסגל" אלא יותר בנחזק את הסגל בשחקנים נקודתיים בלבד שעונים על כל הדרישות של המועדון משחקן רכש. כן רכשו את קמא טשואמני ובלינגהאם עוד לפני “המשבר”.

זו אמירה בעייתית. הסגל שלנו בעייתי, הוא לא חלש. סגל שמחזיק את קורטואה מיליטאו טשואמני קמא פדה ויני ורודריגו הוא סגל חזק, אבל מבחינה אחרת הוא בעייתי כי חסרים בו שחקנים לעמדות מסויימות.
מה עושים עם העמדות הבעייתיות? מוכנים לספוג את החורים שם ולהסתדר עם מה שיש עד שיפלו האופציות ה"נכונות". אפשר לראות בקלות מה הרמה שהמועדון שואף אליה, ושמוכנים לפתוח את הכיס כאשר נופל שחקן בשוק שמאמינים בו וחושבים שהוא מתאים.

ברור שזה תירוץ, הוא לא יגיד לך שזה מה יש בינתיים ואנחנו כרגע קבוצה בינונית. התירוצים הם לנו, תהיה בטוח ששם במועדון הם יודעים מה הבעיטת שיש לנו. התפיסה שאנחנו יודעים הכל והם שם לא מבינים מספיק היא מצחיקה בעיניי (לא אתה אישית, בכללי).

אני חושב שנחכה לראות מה המועדון יחליט לעשות לגבי העונה הבאה, ואז נהיה יותר חכמים. זה תלוי בהרבה משתנים וכן בתוכניות של המועדון.

מקווה שתצא הודעה מסודרת על מי עוזב עוד לפני המשחק מול בילבאו ביום ראשון, כדי שהאוהדים יוכלו להיפרד מהשחקנים. לא אוהב את מצב האי ודאות שאנחנו נמצאים בו עכשיו. העיתונאים חוגגים לנו על התחת עם אין ספור שמועות הזויות.

אחרי שהלאנד חתם בסיטי, פלורנטינו התראיין ואמר שלא היינו צריכים אותו כי יש לנו את החלוץ 9 הכי טוב בעולם. זה נשמע הזוי בזמן אמת, ובמרחק של שנה אחת זה אפילו יותר מטומטם.

על הנייר קיין התחליף הכי טוב לבנזמה כשאי אפשר לספור את אמבפה והלאנד. משום מה יש לי תחושה שקיין הוא מסוג האנגלים שיתקשו להתאקלם במדינה זרה. עוד חודשיים הוא בן 30, כל החיים שלו שיחק בטוטנהאם. הימור יקר מדי. עדיף לוותר.

אני מעדיף שינוי סגנון ולא תחליף תואם בנזמה. מתאים לי חלוץ אתלטי ומהיר, חיית רחבה, כזה שמעדיף לסיים מצבים במקום לבנות אותם. חלוץ שאפשר לשלוח לעומק או מפעיל לחץ על הבלמים. מצד שני חלוץ מהסוג הזה יתנגש עם סגנון המשחק של אנצ’לוטי. חבל שאנצ’לוטי מתעקש להישאר ולא עוזב לברזיל.

What Is That GIFs | Tenor

אישית אני חושב שעזיבה של קארים תעשה לנו רק טוב

https://twitter.com/madridxtra/status/1664268228162625537?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

https://twitter.com/madridxtra/status/1664267977888534531?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

https://twitter.com/madridxtra/status/1664265795264827398?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

סגור ונעול,אם נדע לנצל את הסיטואציה זה אחלה בשביל כל הצדדים,הוא ילך אחרי שזכה בכדור הזהב לעשות מיליארדים ואנחנו נוכל סוף סוף להחתים חלוץ חדש,בהצלחה קארים❤️

אני אוסיף ואשאל איזה שחקן יש לנו שיכול לשלוח אותו לעומק? לא הרבה

בנוסף רוב המשחקים שלנו כמעט ואין שטחים, אז חובה אחד שגם יודע לבנות את המהלכים, לשחק על שטח קטן, עם שליטה טובה בכדור. וזה כרגע היתרון מבחינתי של קיין על אוסימהן, אף אחד מהם אולי הוא לא פתרון מושלם אבל קיין עונה על יותר דברים שאנחנו צריכים מאשר אוסימהן - הוא יודע לבנות וליצור את המהלכים כשצריך, לבעוט טוב מרחוק והוא גם עם חתיכת נוכחות ברחבה

אני די מחבב את אוסימהן, ויש לו יתרונות גדולים אבל אני חושב שכשנגיע למשחקים האלו שאנחנו מתקשים בהם ולא הולך קיין יוכל לתרום לנו יותר

ריאל הייתה זקוקה להתחדשות ופלורנטינו סירב לבצע אותה, אז הסעודים הכריחו אותו. עכשיו רק צריך שיעברו עלינו 3-4 ימים דומים גם בהקשר של מודריץ’, ובכלל יבוא הפסדנו בשכרנו.

רק חבל לי על אסנסיו ונאצ’ו שטוב מאוד היה אם היו נשארים, הייתי מעדיף בהרבה שיעזבו סבאיוס ואלאבה.

בהקשר הזה גם לאוטרו מרטינז חלוץ כזה. פחות אתלט אבל יודע להחזיק כדור ולהשתתף בהנעתו.

ברהים דיאז יחליף את אסנסיו בסגל :frowning:

למילאן יש אופציית רכישה על ברהים והוא בכלל מעוניין להישאר שם. נקווה שהם יממשו את האופציה.

ברהים יכול להיות שחקן סגל נחמד אבל ממש לא הפתרון לאגף ימין. עדיף להמשיך לחפש. לא חייבים שחקן וורלד קלאס, יש מספיק שחקנים שישדרגו לנו את עמדת כנף ימין, בעיקר כי אין לנו אף שחקן טבעי בעמדה הזאת חוץ מלוקאס…

מצטרף לתקווה של @dkaro שהסעודים ילכו עכשיו על מודריץ’. הם הרי רוצים את כל זוכי כדור הזהב בליגה הסעודית.
מה עם מאמן? אי אפשר לעניין אותם באנצ’לוטי? בטוח יש שם כמה בעלי קבוצות שאוהדים את ריאל אז יאללה תנו הצעות גם לקרוס והזאר.

@Shayy קיין בהחלט יכול להתאים מבחינה טקטית, לרדת אחורה ולשלוח כדורי עומק לויני ורודריגו. זה נשמע טוב אבל שחקן אנגלי בן 30 ששיחק רק בקבוצה אחת (מאכזבת) בפרמייר ליג כל חייו זה חתיכת הימור. קיין, טוב ככל שיהיה לא מבטיח הצלחה. קשה לדעת איך הוא יתאקלם בקבוצה חדשה, ליגה חדשה, מדינה חדשה, שפה אחרת. לדעתי קישור חדש שלא כולל את קרוס יהיה קישור שמשחק הרבה יותר מהר ולעומק ויש לנו מספיק שחקנים יצירתיים. לא חייבים את החלוץ הכי יצירתי, אני רוצה חלוץ שיודע לכבוש ולא בורח מהרחבה. נמאס לי לראות אותנו תוקפים עם שחקן וחצי. פה ברור שחלק גדול מהבעיה נופל על אנצ’לוטי.

ריאל עדיין צריכה לאשר את ההישארות של ברהים במילאן, הוא בסך הכל מושאל שם. הדיווח הזה מרלבו, מקור מאוד אמין.
לדעתי הוא אינו שחקן סגל נחמד, הוא שחקן שכל דקה שלו על המגרש תביא לנו עצבים. הוא לא ברמה של שחקן בריאל מדריד. אם אסנסיו שתרם פי 1.5 יותר ממנו ושיחק 500 דקות העונה לא היה אהוב כאן, אני רק מדמיין מה נרגיש כאשר נראה את ברהים נכנס עם הראש בקיר בין 5 שחקנים.

די מבסוט על העזיבה של בנזמה.
מוכן לספוג עונה שלמה של חרא בלי שערים כדי שפלורנטינו יבין שרודריגו בעמדת חלוץ/ אלברו רודריגז/ חוסלו זה לא פתרון לעמדת החלוץ.

מתבאס הרבה יותר על העזיבות של אסנסיו ונאצ’ו.
רודריגו יצטרך לעשות קפיצת מדרגה, מאמין שהוא מסוגל להשתפר עוד נוכח גרף ההקתדמות שלו.

מתקשה לחשוב על חלוץ מספיק טוב לשנתיים שלוש הבאות שהוא לא הארי קיין.
הייתי מחתים אותו ל3 שנים, שנה הבאה אנדריק יבוא ויתחיל להשתפשף ויגיע לגיל 20 להוביל את ההתקפה במידה והוא באמת הדבר האמיתי.

אני לא מבין למה אין אותו דיבור על אוסימן כמו על הארי קיין. הוא לא פחות טוב. זה נכון שהוא לא חלוץ מהסגנון של בנזמה, אבל כמה כאלה כבר יש?
אופציה לא פחות טובה מהארי קיין בעייני.
הציוות של אוסימן + קוורצליחה היה איום לכל הגנה שהם נתקלו בה. אוסימן+ ויני זה שילוב מאיים לא פחות.

בינתיים לא קיבלנו שום הצהרה רשמית וסופית מבנזמה בראיון שלו לגבי עתידו. כשהוא אומר למה לדבר על העתיד כשאנחנו כאן עכשיו. לא ברור.
ועוד הוא אומר שיש משחק בראשון (כן ממש מעניין)

תראה החשש שהיה לי זה שמשום מה זכרתי שהוא יחסית פציע ודור פה הראה שלא
בסוף קיין עקבי כבר כמעט עשור והוא חלוץ ברמה עולמית, לשחקנים ברמה הזאת הלשנות ליגה בקושי משנה - לבנדובסקי חגג פה על הליגה חצי עונה עם בארסה לא כזאת גדולה, בגיל 34, אחרי עשור ויותר בליגה הגרמנית (נכון שיש את אירופה אבל פה כבר כן יש להשוות בין באיירן ודורטמונד של קלופ לטוטנהאם)
אם נלך רחוק יותר ואן ניסטלרוי גם כן הגיע אלינו בערך בגיל הזה והבקיע הרבה והיה חשוב

לדעתי כדי שנוכל לשחק עם חלוץ סטייל אוסימהן אנחנו צריכים עוד שחקן יוצר, פליימייקר יצירתי בקישור או בכנף ימין (רצוי שניהם) וכרגע אין לנו את זה. גם בלינגהאם ממה שראיתי (אמנם קצת) לא כזה.
אני לא מתלונן על הבסיס של הקישור שלנו כי אני חושב שהוא טוב ובטח במצב הכי טוב באירופה אולי חוץ מסיטי, אבל הטענה שלי היא שעם המצב הנוכחי של סוג השחקנים + זה שאין לנו באמת אגף ימין בהתקפה אז יהיה קשה יותר לחלוץ מהסוג של אוסימהן לבלוט פה ולבוא לידי ביטוי, כן יבקיע שערים ובטח שיעזור לנו המון אבל רוב הזמן יתקשה ויהיה תקוע
אז כרגע עד השינויים המיוחלים חלוץ מהסוג של בנזמה וקיין הכי מתאים וטוב לנו