דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

טוב , אפשר לסגור את הדיון על סוגיית החלוץ המחליף. המארק יצא בכותרת שקארים נשאר בסופו של דבר לעוד עונה. הייתה לי תחושה :sleeping:

איך תמיד הטוויסטים האלה של השנייה האחרונה יוצאים נגדנו?

הפקס שלא עבד בעסקת דה חאה (בשנייה האחרונה של חלון ההעברות) היה חתיכת טוויסט לטובתנו בדיעבד.

העונה הזו הולכת להיות הריקוד האחרון.

של אנצ׳לוטי, של בנזמה, של מודריץ׳ ושל קרוס.
צריך להבין שזה מה שזה.

מקווה מאוד שלא יתחילו לרקוד כבר בינואר

https://twitter.com/madridxtra/status/1664398893570768896?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

https://twitter.com/madridxtra/status/1664400108656492544?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

בתור מחליף הוא עדיף בהרבה על פירמינו וחוסלו שעלו כאופציות עד עכשיו,הוא גם יוכל להיות מחליף לטווח ארוך ואולי אפילו לעשות אצלנו את הפריצה המיוחלת,מעניין כמה יידרשו עליו.

עד שחשבתי שנפתרנו מכרים בנזמה, בסוף פלורנטינו עשה הכל כדי להשאיר את החלוץ הבינוני הזה.
חבל שעל כריס וראמוס הוא לא נלחם ככה.
לא הגיוני שקבוצה כמו ריאל מדריד תבנה עוד עונה על חלוץ בן 36 ועל מחליף בשם חוסלו.

אין פלא שאנצ׳לוטי נשאר עוד עונה בריאל, אחרת איזה עוד מאמן היה מסכים למדיניות הארורה של פרז.
כנראה שה 0 - 4 מול סיטי והאליפות של בארסה הבינונית לא עשתה רושם על ההנהלה.
אני מאוד מקווה שמישהו יעשה שם סדר ומהר!!

קאי האברץ יכול להיות שיחוק רציני. הוא מתאים לפרופיל של חלוץ מחליף מבחינת כמות השערים שהוא מבקיע, לא מעט מדיי ולא הרבה מדיי כך שידרוש הרכב. יש לו ניסיון בקבוצה גדולה, הוא צעיר ויש לו יתרונות ברורים. אני אוהב את הרעיון הזה לפרופיל החלוץ המשלים בסגל. עם זאת צריך גם לומר שאוהדי צ’לסי חוגגים בטוויטר את זה שאנחנו מעוניינים בו ושמחים להיפטר ממנו. יכול להיות שאנחנו פשוט מחליפים זבל בזבל. מצד שני צ’לסי הייתה העונה כל כך גרועה שהם ישמחו להיפטר מכל השחקנים שם בערך…
זה שאנחנו מעוניינים בו לא אומר שצ’לסי יעשו לנו חיים קלים, ישימו עליו סרט מתנה ויזמינו לו מונית לשדה התעופה, אבל שוב פעם אני אוהב את הכיוון אחרי שלא הלך עם קולו מואני.

לגבי בנזמה. אגדה אמיתית. ספג שנים של נאצות וגידופים כשהיה מוגבל תחת הצל של כריסטיאנו, עבד קשה לאורך כל הזמן, כשהמועדון היה צריך מישהו להישען עליו הוא היה שם, ועכשיו כשהוא כבר מבוגר ורוצה כבר ללכת לגמור את הקריירה במקום פחות תחרותי ולעשות כסף אחרון לקריירה, הוא מבטל את זה כי המועדון ביקש. צריך להעריך אותו על זה.

אני יודע שאני פה בדעת מיעוט, ואולי אף דעת יחיד, אבל אני ממש לא רואה דבר נורא בכך שהוא נשאר, לפחות לא נורא כמו החתמה של קיין. אם היינו מביאים את האנגלי זה אומר ששוב פעם נשברנו ורכשנו רכש פאניקה שנוגד את הכללים של המועדון. בנוסף, בהתחשב בגילו המבוגר ובכך שאין לו עוד הרבה שנים לקריירה ולא נוכל למכור אותו בעתיד להחזיר חלק ניכר מההשקעה.
ודבר אחרון, להכנס לסחבת של כמה חודשים מול דניאל לוי זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים כרגע.

ההישארות של בנזמה מונעת מאיתנו מלעשות מהלכים שנכפו עלינו בכוח כמו להביא חלוץ שהוא פשרה מבחינת הדרישות של המועדון. אנחנו נעביר עוד עונה אחת עם בנזמה, כיף זה לא הולך להיות, אבל אל תשכחו מה המטרות האמיתיות של המועדון.

יש רק בעיה אחת בהבאה של האברץ לעמדת החלוץ- הוא לא חלוץ.
הוא אמור לשחק כ10 או אפילו עוד יותר מאחורה נעשה לו עוול נוראי בצ’לסי כשהוא משחק כ9, כובש באופן יחסי הכי הרבה שערים בקבוצה וכולם רוצים להיפטר ממנו.
הוא באמת שחקן מיוחד, רגל שמאל מעולה דריבל לא רע, בעיטות מושלמות משחק גובה טוב ומסירה נקיה אבל עם ההבאה של בלינגהאם ורודריגו שכבר פה הוא לא ממש ישחק מאחורי החלוץ אלא באמת יהיה המחליף של בנזמה ושם כאמור הוא לא ממש טוב.

אמרו כאן על קארים בנזמה ברוב השנים שהוא אדיש ומעצבן עם שפת גוף בלתי נסבלת - אז קאי האברץ100X, באמת. מעבר לכך הוא שחקן איטי מאוד. יש לו קצת מכל דבר (למרות שלטעמי הסיומת לוקה בחסר) אבל זה לא מספיק. עדיף לשחק עם רודריגו כ-10 או אפילו מרקו אסנסיו אם היה נשאר. אין לו עמדה במערך שלנו. זה גם לא שחקן שאתה תביא בעשרה מיליון יורו. אני מאוד מבואס וקיבלתי בחילה שהשם הזה עלה.

היה ברור שקארים לא יגיד ‘אני עוזב’ בטקס של המארקה, אבל ההצהרה שלו מוזרה. כי זה גם לא “אני נשאר” מוחלט. בקיצור היום להיות סביב הטוויטר כל הזמן. אבל יותר מעייף מסאגת בנזמה - הכותרות על קיליאן אמבפה וארלינג הולאנד. צלמו מסך ל-2024.

לא צריך, יש לי את הצילום של 2021

שום רכש פאניקה. רכש נדרש, נצרך ומתבקש, שהיה חייב להגיע לכתחילה, מצד המועדון, ולא כאילוץ בגלל שבנזמה רוצה לצאת לפנסיה (אותה הוא כבר התחיל השנה, פשוט על חשבוננו).
ואם קיין לא מוצא חן בעיני ראשי המועדון - בגלל הגיל, בגלל האנגליות או אפילו סתם בגלל ‘סגנון המשחק’ (הלוואי שהיינו במקום הזה) - אז שיתכבדו וימצאו מי שכן ימצא חן בעיניהם. יש להם קיץ שלם בשביל זה (שלא לדבר על ה-3 שנים שהם היו אמורים להתעסק בזה).

חלאס עם זה. כבר שנים שמספרים לנו ש’אין שחקנים מספיק טובים בשוק’, ולכן מחכים ל’סופרסטאר אמיתי’ (=הלאנד/אמבפה). והנה גם כשהגיעה ההזדמנות ל’סופרסטאר אמיתי’ - אחד דפק לנו ברז, ואת השני לא ניסינו להביא בכלל, כי מסתבר שבלי לספר לנו, בעצם כל הזמן הזה כבר היה לנו סופרסטאר על העמדה שלו…
ובכל הזמן הזה, ש’אין שחקנים מספיק טובים בשוק’ - איכשהו המתחרות שלנו הצליחו למצוא שחקנים, ולהמשיך להתחמש ולהתחזק. בזמן שאנחנו מהססים ומחכים ויושבים על הגדר, הם הספיקו לרכוש את אלברז ואת נונייז ואת ז’וטה ואת ז’סוס ואת מאנה ועוד ועוד, והמשיכו לרפד את הקבוצות החזקות ממילא שלהם. ככה שכשסוף-סוף הגיע אליהם הסופרסטאר - הוא היה החתיכה החסרה בפאזל, ולא המושיע של כל הפרוייקט. אז נכון, זה אומר שצריך לעבור דרך כל מיני גרילישים ב-100 מיליון. אבל אלה החיים - אם לא מנסים לא טועים, אבל גם לא מצליחים.
ואל תספרו לי שאלה קבוצות עם תקציבים בלתי מוגבלים. כבר הבאתי את המספרים בעבר, והראיתי שגם הסכומים שסיטי מוציאה לא שונים מהותית מיתר מועדוני העילית ביבשת (ברוטו ונטו כאחד). להיפך, מי שחריגים מהבחינה הזאת זה אנחנו - אנחנו מוציאים מאות מיליונים פחות מהיריבות שלנו. אנחנו היחידים שנמצאים במאזן חיובי של השקעות אל מול הכנסות מרכש - שזה אולי נשמע טוב, אבל למעשה זה ממש לא. המודל הכלכלי של המועדון לא יכול להיות החזרת השקעות על רכש, באמצעות הכנסות מרכש. זה מעולם לא היה המודל, וזה לא ססטיינבילי לאורך זמן (אלא אם רוצים להיות איזו בטיס). המודל הנכון הוא שמשקיעים ברכש, שהופך את הקבוצה לתחרותית, וזה בתורו מחזק את המותג שמכניס כסף לקבוצה דרך הצלחות מקצועיות, מרצ’נדייז וחסויות.
ואגב - זה מודל שפלורנטינו עצמו כמעט המציא, וזאת ריאל מדריד שגדלתי עליה. אז אל תבלבלו לי את המוח על ‘נוגד את מדיניות המועדון’.

תסתכלו על השלד שלנו, זה שהביא לנו אליפות וצ’מפיונס בשנה שעברה. חוץ מוויניסיוס, כל השחקנים החשובים במערך שלנו, הם שחקנים שהבאנו לכאן בתקופה שעוד הוצאנו כספים - בנזמה, מודריץ’, קרוס, קאסמירו. אפילו קורטואה הגיע ממש לפני תקופת היובש של השנים האחרונות. אז נכון, לא כולם עלו לנו הרבה כסף אז. אבל זה היתרון כשמוציאים כסף, ונשארים תחרותיים - חלק מהרכישות המוצלחות שלך יהיו אלה שהשקעת בהם הרבה, וחלקן יהיו מציאות שאספת לאורך הדרך. מה שחשוב זה להמשיך להשקיע, כי להסתמך רק על מציאות לא יביא אותך מספיק רחוק.
בשנים האחרונות אנחנו פשוט קוצרים את הפירות (או נכון יותר - ממצים כל טיפת מיץ אחרונה) של ההשקעות שעשינו לפני עשור. אם נמשיך במגמה הנוכחית - בעוד 5 שנים מעכשיו אולי יהיו כמה שחקנים מוכשרים פה ושם, אבל לא יהיה שום שלד לרוץ איתו.

אין מה לחפש, בשבילנו החלוץ שאנחנו רוצים וצריכים הוא החלוץ הטוב בעולם או לפחות אחד מהשלושה. כל עוד שאין מישהו כזה בשוק אנחנו לא נביא שחקן להרכב.

השחקנים האלה, אם היו מביאים אותם, זה רק כשחקנים מחליפים, משום שאינם טובים מספיק לעמדת החלוץ הפותח. הבעיה הייתה שהיה לנו עציץ בדמות מריאנו עם משכורת של 10 מיליון יורו בעונה שסוגר את העמדה הזאת.
שחקנים ברמה הזאת אפשר להשיג גם היום, ועכשיו מחפשים אחד כזה. זה שלא הביאו אותם זה לא אסון גדול.

כמה עוד קבוצות שיפצו את האיצטדיון שלהם במיליארד יורו? כמה עוד מועדונים הגדילו את הערך שלהן ליותר מ6 מיליארד יורו? כמה עוד מועדונים הגיעו כמונו לחצי גמר ליגת האלופות וזכו בו?

זה היה נכון לתחילת שנות האלפיים שהמחירים היו הרבה יותר נמוכים מאשר היום, ויכולנו להצביע על שחקן, להגיד אותו אנחנו רוצים לשאול כמה הוא עולה, להוריד צ’ק וביי ביי. היום זה לא ככה, יש קבוצות שיכולות להציע הרבה יותר, קבוצות שלא מוכנות למכור, היום זה בלתי אפשרי.

ברצלונה היא קבוצה שניסתה לעשות את זה בשנים האחרונות עם רכישות מפוצצות פעם אחר פעם, וכשאנחנו ישבנו פה אכולי קנאה ותסכול וראינו איך סוארז וניימאר ודמבלה וגריזמן וקוטיניו מגיעים לשם ואנחנו נשארים מקופחים, לנו לא מגיע אף רכש מפוצץ אלא רק ילדים כמו ויניסיוס או פדה בחמש מיליון יורו. בסופו של דבר איפה ברצלונה והכוכבים הגדולים שלה?
בימינו השיטה הזאת כבר לא עובדת. ובנוסף, כל עוד שהמותג שלך חזק ופופולארי, ולהזכירך רק לפני שנה זכינו בצ’מפיונס והיינו פופולאריים כשכולם דיברו על הכוחות הדימיוניים של ריאל מדריד, אין לך טעם להוציא כסף כדי להגדיל את הכוח של המותג שלך. הוא חזק ממילא.

אתה אומר שהיום אנחנו לא מוציאים כספים? אז איך טשואמני פה? בלינגהאם? אנדריק ב60 מיליון?
זה שאנחנו לא מוציאים כסף על כוכבי על שכבר עשו הכל בכדורגל, דוגמת קיין, לא אומר שאנחנו לא מוציאים. אנחנו נוציא, כל עוד שהשחקן עונה על כל הדרישות של המועדון.

על מה אתה מדבר, יש לנו ליטרלי את השלד הטוב בעולם. חצי הרכב בגיל 24 ומטה, וממשיכים להשקיע בשלד הזה.

לא אבלבל לך את המוח, אין בעיה. אני מרגיש שלם עם הדרך של המועדון, רק מנסה להסביר את הפעולות של המועדון לפי איך שאני מבין אותן. יכול להיות שהתיאוריה הזאת לא נכונה, אבל ההחלטות שמתקבלות אצלינו מסתדרות לפיה בצורה מצויינת. יכול להיות שאתה רואה את הדברים בצורה אחרת וזו זכותך כמובן, אני לעומתך חושב שמגיע לפרז הרבה מאוד קרדיט, אחרי שבנה שתי קבוצות על שונות ששינו לגמרי את עולם הכדורגל כל אחת בתורה והפכו את ריאל למועדון הספורט החזק בעולם. במקום לבקר את הדרך של המועדון, הייתי ממליץ להצטנע קצת ולנסות ללמוד ולהבין למה הם מקבלים את ההחלטות שהם מקבלים.

מעבר לכך, נסכים שלא להסכים. אני חושב שהבהרתי את איך שאני רואה את הדברים, אם למישהוניש פרשנות אחרת להחלטות ה"הזויות" של המועדון אני אשמח לשמוע, אבל אני לא הולך להגן על ההחלטות של המועדון שוב. למי שיש בעיות שיפנה ישירות לפלורנטינו.

מצד שני בנזמה גם כזה, לא? הוא לא באמת 9 ובורח לאגפים ולאחור, הוא משחק יותר כ10 ונכנס לרחבה רק כשנופלת הזדמנות.

בנזמה בסופו של יום הוא 9, אמנם שונה בנוף עם תכונות שונות משל כל חלוץ אחר אבל עדיין חלוץ.
הסיפור של האברץ מזכיר יותר את פדה כווינגר או קמאבינגה כמגן שמאלי- כל אלה יכולים לעשות את התפקיד החדש שלהם אבל הם פשוט לא כאלה.
לצורך העניין רודריגו הוא הרבה יותר חלוץ מהאברץ וגם הוא לא 9 אידיאלי בכלל.

זרקו לפח עוד עונה, סליחה מכל האנשים שבטוחים שבנזמה בן 36 יסחוב את ריאל לאיזה תואר.
נקבל ממנו בדיוק מה שקיבלנו בחצי השני של העונה, ניפוח מספרים מול קבוצות קטנות במשחקים גמורים, היעלמויות מוחלטות מול קבוצות טופ (כמו נגד סיטי), הוא כבר לא יכול להתמודד ברמה הזאת באמת.
בקיץ הבא, כשהוא אולי יעזוב באמת כבר נהייה בדיוק באותו מצב כמו שהיינו יכולים להיות בו עכשיו, רק שכל החלוצים שאנחנו מדברים עליהם עכשיו יהיו מבוגרים בשנה וכנראה עם חוזים חדשים כבר.

אוהבים לפמפם עכשיו כמה בנזמה נאמן. בפועל הוא חשב על עצמו ולא על טובת הקבוצה.
מאכזב מאוד.

תודה על ההבהרה.

אני אוהב את החלוצים שיכולים לתת אקסטרה ולשחק גם כ10, אבל אם הוא לא חלוץ זו בעיה. יכול להיות שזה עניין של גיל? עם קצת יותר ניסיון הוא ישתפר שם? למשל אני דיי בטוח שאם קמא היה ממשיך לשחק מגן שמאלי הוא היה לומד את התפקיד היטב ומצליח שם בסופו של דבר. הם כמובן שחקנים ברמה אחרת לגמרי, ועדיין. השאלה היא האם לא מדובר בגיל וניסיון?

בסופו של דבר חלוץ מחליף אצלינו יצטרך לרוב להתמודד מול הגנות צפופות ונמוכות. שחקן שיכול להיות גם איום בגובה וגם טכני מספיק לשחק על הקרקע ויודע לנוע באיזור המסוכן נשמע לי כמו דיל טוב. מצד שני גם התגובה של אוהדי צ’לסי וגם מה שאתה אומר עכשיו גורם לי קצת לחשוש.

זאת דעה שרצה כאן שאני לא מבין מאיפה היא מגיעה, בתקופה של קמאבינגה כמגן שמאלי איזה מגן שמאלי בכל העולם היה יותר טוב ממנו ?

היו לו פעולות גדולות ומשחקים מושלמים אבל פה ושם יכולת לראות שהוא פשוט לא מגן שמאלי. לפעמים מאבד את השחקן שלו, לפעמים לא סוגר נכון. במשחקים האחרונים ששיחק מגן שמאלי נתנו לו לשחק כמו עוד קשר כשהכדור אצלינו ואפשר היה לראות שהוא לא עושה את המעבג הזה בצורה חלקה.
הוא היה טוב שם כי הוא כדורגלן טוב, לא הייתי אומר הוא היה שם הטוב בעולם בעמדתו.

בהנחה שאתה יכול לשחק עם קמאבינגה רק מגן שמאלי ואתה יכול להחליף אותו עם כל מגן שמאלי אחר שישחק אצלנו מגן בעונה החולפת, מי היית מביא ?

כמו כל מגן שמאלי או ימני אחר, רק שאצל קמאבינגה הוחלט פה משום מה שזה בגלל שאין לו ‘‘סגירה של מגן’’. סגירה אלכסונית של מגן זה אחד הדברים הכי קלים ללמד, קשר מרכזי יעשה זאת עם עיניים עצומות. כי קשר מרכזי כבר עושה סגירות אלכסוניות ימינה וגם שמאלה בעמדה הטבעית שלו, צריך רק התאמה ותיאום קלילים לעמדת המגן.
קרבחאל ומנדי מאבדים את השחקנים שלהם יותר מקמאבינגה.

וכפי שכבר ציינת הוא לא היה רק מגן, הוא גם עשה את העבודה השחורה עבור קרוס בצד שלו וגם עזר בהנעת הכדור מהקישור.
בקיצור אנצ’לוטי טחן את קמא ופדה כדי לתת לענתיקות לשחק בהרכב, לצערנו זה לא ישתנה גם עונה הבאה.

קמאבינגה לדעתי כבר עכשיו המגן השמאלי הטוב בעולם, אבל הוא קשר כ’'כ טוב שחבל לבזבז אותו כמגן.