דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

נונו מנדש או אלפונסו דייויס.

בנוגע להמשך הדיון, לא עקרוני או חשוב לי לכן לא אתווכח. בכל מקרה הוא שונא את התפקיד הזה וישחק שם רק במידה ואין ברירה.

אגב לפי לא מעט דיווחים אנחנו עוקבים אחרי אלפונסו דייויס ולפי פבריציו אאלט יכול להיעשות ניסיון ב24.

קאי האברץ? איזה דכאון. מקווה מאוד שזה לא אמיתי.
לשים 90 מיליון יורו על שחקן התקפה שמעולם לא עבר את ה-8 שערים בעונה בפרמייר ליג.
גם בתור שחקן יצירתי הוא לא מדהים, 5 בישולים זה השיא שלו בפרמייר ליג.

הוא נתן מספרים מרשימים בבונדסליגה, במיוחד בהתחשב בגיל שלו אז. עכשיו הוא בן 24 אחרי שלוש שנים מאוד בינוניות בצ’לסי. למה בכלל חושבים עליו? אנחנו עד כדי כך נואשים?

גם אם המספרים שלו היו יותר טובים אני לא סובל שחקנים עם אופי רדום ואדיש כמוהו. תנו לי פייטרים ולא שחקנים מהסוג של בנזמה, קרוס ואסנסיו.

שניהם שחקנים שאני רוצה שיגיעו לריאל, אבל אם הבחירה היא קמאבינגה מגן שמאלי(ואין לי אפשרות להשתמש בו קשר) או שני אלה אז זה קמאבינגה בלי למצמץ.
מנדש ודייויס מצויינים התקפית אבל הרבה פחות טובים מקמאבינגה הגנתית, קמאבינגה יותר טוב מהם גם בהנעת כדור, היתרונות ההתקפיים של הצמד הנ"ל בפריצה על הקו יבוא פחות לידי ביטוי בריאל מדריד של ויני שצריך מגן שיפעיל אותו ויעשה את התנועה פנימה ולא עקיפה.

דייויס הפך פה בפורום שלנו למגן שיכול להפוך לאגדי אחרי מה שעשה לברצלונה, אותה פריצה ובישול, הוא מגן שמאלי צעיר טוב מאוד עם פוטנציאל שאשמח אם יגיע, אבל רחוק ממה שהפך להיות כאן אחרי אותו משחק.

ומי שצפה מספיק בשני המגינים הצעירים הנ"ל יודע בוודאות שהם בהרבה מקרים מאבדים את השחקן שלהם ולא עושים “סגירה נכונה של מגן”, הרבה יותר מקמאבינגה זה בטוח.

בקשר להבארץ, שחקן שאני אישית מאוד אוהב, איבד מיכולת הסיום מאז שעבר לצ’לסי(שחקן צעיר שכנראה איבד קצת את הביטחון) אבל שחקן מאוד חכם ומאוד טכני, שחקן שעושה תנועה סופר חכמה, מצליח תמיד להגיע למצבים אבל לצערו מחמיץ המון, תוספת מצויינת לסגל שלנו אם יוחתם.

אגב, אם הבארץ חותם יחד עם בלינגהאם ומשחקים יהלום עם הבארץ מתחת לויני ורודריגו נקבל לדעתי האישית קבוצה מאוד מלהיבה וסופר יצירתית, נאבד את השערים של בנזמה אבל נקבל הרבה שערים מבלינגהאם, הבארץ ובעיקר רודריגו.

קורטואה
דייוויס רודיגר מיליטאו פדה
בלינגהאם צו’מה קמאבינגה
הבארץ
ויני רודריגו

לדעתי הרכב לא רע בכלל.

האמת שאני לא זוכר את המשחק הספציפי הזה. הוא פשוט כדורגלן מעולה, בגיל הנכון, ועם המהירות שלו והיכולת שלו לרוץ 90 דקות הופך אותו לאולי המגן השמאלי הטוב בעולם.

אף אחד לא ישלם עליו 90 מיליון. אף אחד גם לא ידרוש את זה. צ’לסי בטח תרצה איזה 50 וזה יסגר באיזור ה40.

מדובר על שחקן משלים בסגל, לא חלוץ פותח. אישית אני לא יודע מה לחשוב על העברה כזאת, גם בימים הטובים של צ’לסי לא ממש ראיתי אותם. אני יותר הייתי מעדיף את קולו מואני, אבל שבמועדון יעשו את החושבים שלהם.

הבארץ הוא לא חלוץ 9, בצ’לסי הוא משחק מין 9 מזוייף אבל הוא קשר התקפי ולא חלוץ, בתפקידו המקורי יכול לתת 12 ו 12 בקבוצה כמו ריאל, זה לא חלוץ שמצפים ממנו ל 25+ שערים.

פעם התדיינו האם יש לו אלמנט של התנגדות ללחץ, אמרת שלא :stuck_out_tongue:

האברץ וורלד קלאס אבל צריך לעבוד לפי הסדר ולראות איזה חלוץ יש לנו והאם בלינגהאם מגיע. איכשהו השמועות עליו נראות לי קצת פחות סבירות כרגע.

למי אין ? לקמאבינגה ?
להיפך, אני תמיד טענתי שהוא מצויין נגד משחק לחץ, הרבה כאן טענו בתחילת דרכו של קמא אצלנו שהוא בעייתי לשחק מול לחץ גבוה, תמיד טענתי שהוא וורלד קלאס מהרגע שחתם.

אני מחזיק בדעתך וחושב שהסנטיאגו ברנבאו היה “מקבל” כישלון מפואר של שחקן שהגיע במחיר קצת מופרז, סתם נבחר בשם אחר ולא הארי קיין - אם ריאל הייתה שמה מאה מיליון יורו על ריאד מאחרז, מאשר “תוכניות במגירה” או גישה תבוסתנית מראש כמו להביא את מריאנו דיאס בקיץ 2018 ולהגיד הנה נסתדר בלי כריסטיאנו רונאלדו. אי אפשר שכל פעם שריאל מדריד תחשוב בכיוון של שחקן כדורגל טוב יעלו שלושה שמות - קיליאן אמבפה, כי אולי ב-2024, אדן הזאר, כי הוא עלול להיות כושל, ולוקה יוביץ’ - עוד חתול בשק.

אני רק סקרן לדעת מה סדר העדיפויות שלך ואיזה שחקן היית מביא. ולחלוטין תמיד ‘המצאנו’ משהו חדש בשוק והגיע הזמן לעשות את זה שוב פעם. אם יש מאה מיליון יורו ומעלה לג’וד בלינגהאם שהעמדה שלו מכוסה בשחקנים טובים, אז צריך להיות יותר כסף לחלוץ.

אני לא ממש מבין איך האברץ מקושר אליכם , צ’לסי השקיעה מעל 100 מיליון יורו בו והוא אמור להיות הכוכב הגדול שלהם.
עכשיו כשפוצ’טינו הגיע אין סיכוי שיוותר עליו בקלות וגם אם כן סכום ההעברה יהיה בשמיים ( על מאונט הם רוצים 80 מיליון והוא בשנת חוזה ).
עוד לא דיברנו אפילו על 100 מיליון שבלינגהאם יעלה ככה שאפשר די להבין שזה לא ריאלי בכלל .

אני לא יודע מה איתכם אבל הייתי מאוד שמם עם קולו היה מגיע לגבות את בנזמה.
שחקן סופר מוכשר שנותן עונה מצויינת בליגה הגרמנית.
כמובן שהוא עדיין לא בגרסא הסופית שלו וישלו עוד המון להשתפר,אבל הוא יהלום אמיתי שכדי ללטש ולנצל את העובדה
שבנזמה צרפתי והוא יחנוך אותו כראוי.

לגבי הברץ אני לא חושב שהוא מתאים לסגנון המשחק של ריאל
הוא מאוד איטי ומסורבל ובטח של חלוץ 9 אמיתי.
אבל הוא הרע במיעוטו ואם זה או הוא או חוסלו אז אין שאלה בכלל!

וניתקלתי בעוד דיון לגבי עמדת המגן השמאלי
מי שהמציא לקמא את התפקיד זה דשן בגמר המונדיאל.
הוא זרק אותו לתפקיד הזה כדי לסתום חור וכך גם דון קרלו.
מבחינה מקצועית ניכר שהוא לא מתאים, ובמשחק מול סיטי זה הוכח.
פפ זיהה את הצד הזה כחולשה וציוות את דה בריינה ליד ברנרדו שפשוט התעלל בו כל המשחק.
הילד לא מכיר את התפקיד וגם לא בנוי אין לו תנועה של מגן וטקטית לא יודע לעמוד ולהתנהל כמגן.
אז להשוות אותו לדיוויס,רוברטסון,לוקאס הרננדז וכו…זה פשוט לא פייר.
קמא כישרון ענק לקישור לא לעמדת המגן,הראיה סיטי.

ברור, קמא מגן שמאלי הרבה יותר טוב מכל הרשימה הזאת…

צד ימין ההתקפי של סיטי זה סילבה, ווקר ודה בריינה שמצטרף והאלאנד שמחכה במרכז, האגף הכי טוב בעולם בפער, שחטו את כל קבוצות הפרמיירליג ואירופה, זה לא שזה הצליח רק מול קמאבינגה, במשחק הראשון קמאבינגה היה מצוין באגף, במשחק השני פפ כבר הגיע מוכן.
קמאבינגה שיחק מגן שאמור לחפות על בלם בצד שלו שהוא לא בלם, על קשר אחורי שהוא לא קשר אחורי ועל קיצוני שלא עושה הגנה, וכל זאת עם קישור וקבוצה שלא יכולה ללחוץ, במשחק הראשון קמאבינגה רץ בשביל כולם והצליח, משחק שני פשוט משכו אותו מחוץ לעמדה שלו כדי לעזור ולחור שנוצר נכנס שחקן שעשה נזק, קמאבינגה לא יכול לשמור לבד על 3 שחקנים שכולם וורד קלאסים.

בכל מקרה, לקחת משחק אחד ויחיד מול הקבוצה הטובה בעולם כשכל הקבוצה שיחקה חרא והמאמן בחר הרכב חרא ולהפיל על השחקן היחיד שבאמת רץ וניסה ולבנות על זה קייס זה לא פייר.

אותו רוברטסון שרשמת את שמו קיבל רביעייה מאותה סיטי, אז ?

סיטי זאת הקבוצה הראויה היחידה שמולה שיחקנו.
כל השאר לא היו אינדיקציה.
קמא לא תורם כלום מעמדת המגן השמאלי בטח שלא התקפית.
במשחק מול סיטי הוא היה אחראי בלעדי לשני הגולים של ברנרדו.
הוא פשוט לא יודע לתפקד כמגן שמאלי (עמידה על המגרש,יציאה קדימה,עקיפה,וגם באחד על אחד מול שחקן טכני ברמת טופ),כל קבוצת על שיש לה את הכלים מצד ימין פשוט תעשה מעשה פפ וזה יגמר רע.

אם יש מדיניות מסויימת אצלנו זו היא מדיניות העלוקות.
שחקנים עוברים את השיא, מראים יכולות של משחקי רוואה ובכל זאת ממשיכים להציע להם חוזים כי הם רוצים.
עם כל הכבוד למה שתרמו למועדון בעברם, למה זה צריך להילקח בחשבון? מודריץ’, בנזמה ובעבר מרסלו, בייל, איסקו ועוד הרבה (כמובן אני לא מזכיר עלוקות שמעדיפים לשבת ביציע על לשחק כדורגל מקצועי כמו מריאנו). זאת קבוצת טופ אירופי שצריכה להישאר תחרותית, במיוחד אחריעונה רעה.
כמה שאני מכבד שחקנים כמו ראול, פויול, שחקנים שידעו מתי לחתוך, מתי הקבוצה שלהם צריכה מישהו יותר טוב.

למה לשכנע את בנזמה? מה פלורנטינו חשב לעצמו? הוא בונה על 0.1% שבנזמה ייתן עונה כמו של 2022?!
האברץ שחקן אדיש פי 20 מבנזמה וקרוס, אפילו שערים הוא בקושי חוגג. קיין יכל להיות קליעה בול לקבוצה הנואשת שלנו.
הלאנד לא יגיע בשנה הבאה, ואנחנו נמשיך עם פלסטרים לעמדה הכי חלשה.

נכון, אבל זה לא בגלל התפקוד של קמא שם. אין מגן שמאלי בעולם שהיה מסתדר יותר טוב באותו המשחק בתור מגן שמאלי.

תצפה שוב בשערים ותסביר לי איך הוא אשם, מי שאשם בשער הראשון זה אלאבה וקרוס שסילבה נכנס ביניהם.
זה שהשחקן באגף שלך מבקיע לא אומר שאתה אשם בשער.

כל קבוצות העולם לא אנדיקציה ורק הסיטי ? :thinking: אז שנסגור את הכדורגל, ואם זה נכון אז למה אתה מציין את רוברטסון שהסיטי חגגו מולו ? ולמה את מגיני באיירן שלא הצליחו לעשות כלום מול סיטי ? ולמה אתה מתעלם מהמשחק הראשון המצויין של קמאבינגה מול סיטי ?

מעשה פפ נעשה לא בגלל שקמאבינגה משחק מגן שמאלי, הוא נעשה כי ריאל עלתה עם קישור שלא מצליח ללחוץ ולחלץ כדורים, כי ריאל עלתה בלי בלם שמאלי ראוי, כי ריאל עלתה עם קשר אחורי שהוא לא קשר אחורי ועם ויני שחושב שהוא מסי ולא עוזר בהגנה.
עם מאמן אחר שעולה עם רודיגר בלם, עם צ’ומה קשר אחרי , מודריץ’ עמוק בספסל וניקוז השתן בראש של ויני ולהסביר לו שאם לא עוזר בעבודה הטקטית הוא בחוץ אז פפ לא היה יכול לעשות ‘‘מעשה פפ’’.
מה שאתה עושה זה שאתה בא ורואה צמד של ברנרדו אז קמאבינגה אשם.

בזמן האחרון אני מנסה למתן את עצמי, אבל לפעמים גם לי מותר, זה אחד המשפטים הכי מטומטמים שהיית יכול לרשום, מקווה שלא תתעלה על זה.

אני לא חושב שצפינו באותו משחק,הוא לא הבין מה קורה סביבו הוא איבד את ברנרדו פעם אחר פעם.
ברור שכל הקבוצה הייתה חלשה אבל בתור מגן שמאל היה נורא ואיום.

היו עליו 3 שחקנים :person_shrugging:

אפילו בסרטון הזה, שנקרא Bernardo silva destroyed camavinga, אני לא רואה פה משהו שמגן אחר היה עושה טוב יותר.

מול מי ריאל שיחקה שאתה בכלל יכול לקרוא לזה אתגר אמיתי?
מלבד סיטי יש עוד קבוצות טופ שאותן לא ביקשנו.
קבוצות אמצע טבלה ומטה בליגה הספרדית הם לא אינדיקציה.
אוי שכחתי הוא היה טוב מול צ׳לסי🫢
המדד שלי לשחקנים הם מול קבוצות איכותיות ואותו רוברטסון הוכיח את עצמו פעם אחר פעם מול קבוצות שכאלה.

איזה קטע שאנצ׳לוטי דורש מגן שמאלי ווארלד קלאס.
וקאמא בעצמו יודע שהוא לא מתאים לתפקיד וביקש לא לשחק שם יותר.
האמת שגם שמעתי לא מעט פרשנים העולם שחושבים כך
אבל אני אשתדל לא להתעלות על עצמי צודק.

הוא השמיד אותו חד משמעית.
וכן יש מגנים שהיו פועלים טוב יותר…
זה פשוט היה בית ספר,קאמא לא מגן נקודה.