דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

זה מה שפפ עשה, השער הראשון, עם הנעת כדור מהירה וחילופי מקום גרם לקמאבינגה וקרוס להחליף שמירה, קמאבינגה עכשיו שומר על ווקר וקרוס נשאר על ברנרדו וסוגר אותו בריצה קלה במקום ללחוץ אותו, וזה בתוך הרחבה ! אם קמאבינגה היה במקום קרוס הוא היה נדבק לברנרדו ולא נותן לו לנשום, אבל זה תרגיל שפפ בבירור רשם על הלוח אחרי מה שקרה במשחק הראשון.
כפי שרואים בתמונה, אלאבה בכלל לא בעמדה שלו ולא יכול לסגור את החור שנפער, קרוס בריצה איטית לא סוגר מספיק מהר כדי למנוע מסילבה לקבל את הכדור ומודריץ’ שמזמן צריך לפרוש לא חושב בכלל לצאת לדה בריינה ולהפריע לו.
בלם אמיתי היה זז לכיוון החור ומכווץ, קשר אחורי היה נדבק לתחת של סילבה וקשר 50/50 היה אמור לצאת ללחוץ את דה בריינה, אבל זה אנצ’לוטי, חשב שמה שעבד במשחק הראשון יעבוד שוב כאילו פפ זה לא פפ.
ויני שירדתי עליו הוא היחיד כאן חוץ מ קמאבינגה שעושה את המוטל עליו.

אני לא רואה את זה עין בעין כמוך.
אנחנו מסכימים על דבר אחד שפפ עשה בית ספר לריאל.
אני יכול לפרש את זה אחרת שקאמא יצא לווקר וקרוס החליט לסגור את סילבה כי קאמא יצא החוצה כחלק מהתרגיל של פפ.
שים לב שלפני השער השני קאמא בכלל טייל בצד ימין ולפני שהספיק לחזור שוב הוא לא היה כדי לסגור את סילבה.
זאת השמירה האישית שדיברתי עליה,אם תראה את הסירטון שידידנו חרוזים העלה אתה יכול לראות שגם במקרה של אחד על אחד הוא פשוט הושמד לחלוטין.
פפ זיהה מאוחר במשחק הראשון את החולשה שלריאל אין מגן שמאלי טבעי ורק במחצית השניה הוא הזיז לשם את דה בריינה.

אבל אני לא בא בטענות לקאמא כנראה שלא הבנת אותי נכון
מי שאשם זה קרלו חד משמעית.
קאמא לא אשם ששובץ בתפקיד שקרלו אימץ לו,וקרוס לא קשר אחורי ומודריץ סוס מת!
לדעתי רודיגר היה חייב לפתוח ומגן שמאל אלאבה!

לפני המשחק הראשון מול סיטי כתבתי כאן שתהיה לנו בעיה בצד שמאל כי משחק שם ברנרדו סילבה ודה בריינה באופן קבוע מצטרף אליו ועושה תנועה מאחורי המגן לקבל את הכדור ולמצוא בכדור רוחב את האלאנד, אז זה לא משהו שפפ שם לב אליו ושינה, ככה סיטי משחקת כל משחק.
לפני המשחק השני מול סיטי כתבתי במפורש שקמאבינגה במשחק הראשון שיחק יותר קשר ממגן כדי לחפות על אלאבה וקרוס ושפפ בטוח שם לב לזה ומכין את הקבוצה שלו, אנצ’לוטי אחרי שזה הצליח לו פעם ראשונה היה חייב לשנות כי פפ יגיע מוכן.

הבעיה שקרוס החליט להתעצל ולא לסגור, קמא יצא לווקר שנשאר חופשי לגמרי, קרוס נשאר עם סילבה והיה לו המון זמן כדי לסגור אותו והוא לא עשה, והוא הקשר האחורי שלנו שאמור לסגור את כל החורים !
גם אם אלאבה לא היה עומד שם במרכז הרחבה ומזיז את התחת השמן שלו לכיוון שמאל היה מצמצם את החור למינימום והיה מצליח למנוע את השער, אבל שני החארות האלה רגילים שקמאבינגה רץ בשבילם כל המשחק שלא חשבו להזיז את התחת.
תצפה שוב בתמונה שהעליתי, 3 שחקני וורלד קלאס התקפיים באגף אחד, ואם זה לא מספיק סטונס מצטרף לשם ומגיע עד לקו ויוצר מרובע להנעת כדור מהירה, זה משהו מתוכנן שהתאמנו עליו, פפ הכי טוב בעולם בזה, אנצ’לוטי הוא ההפך הגמור.

בכל הסרטון רק פעם אחת הוא הצליח לעבור את קמאבינגה באחד על אחד וזה היה כשויני בא לעזור וברנרדו ניצל זאת לעבור ביניהם.
סילבה זה אחד הדריבלסטים הטובים בעולם, אבל הסיכוי שלו לעבור את קמאבינגה בכידרור הוא קלוש.

קמא שיחק מצוין השנה בתור מגן שמאלי, אני לא מת עליו שם כי אני מעדיף אותו בתור קשר אבל הוא שיחק שם נהדר השנה כשהיינו צריכים אותו ובטח היה עדיף על מנדי ואלאבה שלא נראים טוב

במשחק הראשון מול סיטי הם ניסו ללכת עליו כי חשבו בתמימות שיהיה להם קל והוא פשוט הביס אותם פעם אחר פעם, כל זה כשהוא לבד מול ברנרדו סילבה והרבה פעמים לבד מולו ומול דה בריינה
במשחק השני קרלו במקום ללמוד מזה שדה בריינה וסילבה תמיד היו בשניים על אחד ולשים בצד הזה של הקישור את פדה, פשוט השאיר אותו דבר וקמא נאלץ להתמודד עם ווקר, ברנרדו ודה בריינה ועם זה שהם למדו טוב טוב את המשחק הראשון כדי להוציא אותו מעמדה כי הם ידעו שהוא לבד שם בלי עזרה ולנצל את היתרון המספרי שלהם, הוא עשה שם עבודה של שלושה שחקנים בשני המשחקים פשוט מה לעשות אחד לא יכול מול 3 ובטח כששניים מהם הם מהשחקנים הכי יצירתיים ומסוכנים בעולם
עם אותו הרכב ותוכנית משחק אני לא מכיר שום מגן שמאלי שהיה מתמודד יותר טוב

השנה עם הזמן בתפקיד הזה הוא השתפר במיקום לכדורי גובה ומשחק ראש (מה שלא רואים ממנו בדכ בקישור), סגירות ועלייה להתקפה מהקו
אני לא מסכים עם טיטי שעכשיו הוא איזה מגן שמאלי מהטובים העולם, אבל וואלה אם הוא ישחק באופן קבוע בעמדה הזאת נגיד עוד עונה יש מצב שהוא כן ייחשב בין ה3 הטובים בעמדה. יש לו מלא מה לשפר ולעבוד עליו שם אבל אם היה רוצה או צריך יש לו את היכולת להגיע לשם
בכל מקרה אני רוצה לראות אותו בקישור, שם הוא פנטסטי ומועיל יותר עם יותר יכולות שיכולות ךבוא לידי ביטויי

שורה תחתונה קאמא הרבה יותר יעיל וטוב כקשר, אני השתמשתי כראיה במשחק מול סיטי כי החיסרון שלו כמגן טבעי הייתה ברורה.
לא סתם פפ בחר את הצד הזה הבנת וחוכמת המשחק של קאמא עדיין מוגבלת ובעיקר בתפקיד הזה (חוסר ניסיון) ולכן הוא נפל בפח ולא הצליח למנוע מהקרקס הזה להתרחש.
מסכים בכל מילה שקרוס לא זז ולא הצליח להיות גרזן כי הוא לא כזה ואף פעם לא היה.
ה3 שחקני ווארלד קלאס ששיחקו באגף ימין היו צריכים להיסגר על ידי 3 ווארלד קלאס אבל לצערי הקשרים של ריאל עבר זמנם בטל קורבנם בעברית פשוטה עשו את שלהם.
אלאבה היה צריך לשחק כמגן, רודיגר בלם,קאמא לקישור,וטשואמני במקום קרוס אז אולי היינו רואים משחק קצת יותר אגרסיבי מצידנו אבל שנינו יודעים שסיטי גדולה על ריאל בכמה מידות.
והנוקאאוט בעמדת המאמן זה פשוט היה בית ספר מהטובים שראיתי.

לכן ציינתי שיש מגנים שמאליים טובים ממנו,ולכן יש צורך בהול לחזק את העמדה הזאת.
ואתה מחזק את הטיעון שלי שיש לו המון במה להשתפר ורשמתי בידיוק במה.
קאמא יהיה קשר נהדר שיוביל את הקישור שלנו בשנים הבאות.

הסיבה היחידה שצריך חיזוק בעמדה הזאת היא שקמאבינגה עצמו מעדיף לשחק כקשר. העובדה הזאת לא אומרת שהוא לא מסוגל לבצע את התפקיד בצורה מצוינת.
אם הוא היה רוצה לשחק שם ומחליט שזה התפקיד שלו היינו רואים את אחד המגנים הטובים בעולם. התקפית והגנתית.
אם זה היה תלוי בויניסיוס קמאבינגה לא היה זז מהעמדה הזאת.

כולם רוצים אותו בקישור ועל זה אין ספק
אבל:

1. אתה הפלת הכל עליו במשחק נגד סיטי, למרות שלא היתה לו שום אשמה והוא שיחק די טוב אפילו היה השני הכי טוב אצלינו (לא שבאותו משחק זה משהו קשה…)

2. טענת שהוא לא מגן ולא מתאים לתפקיד, אז בהחלט נסכים ש״הוא לא מגן״ כי מה הציפייה מילד בן 20 שנזרק לעמדה בעל כרחו באמצע העונה בלי ששיחק והתאמן שם דקה אחת?
    אבל הוא בהחלט מתאים לתפקיד ואם הוא וריאל רוצים אז הוא כן יכול להפוך להיות מהטובים בעולם שם, ואם התוכנית היתה שישחק שם באופן קבוע ולא בקישור אז גם לא היה צורך להביא מגן שמאלי בכיר, כי יש אחד כזה בפוטנציאל שעושה כבר עכשיו עבודה לא רעה בכלל

באיזה מהירות התגברתם על החלוץ הנאמן…יפה.

כל דקה שקמאבינגה לא בקישור (ולא, לא קשר אחורי) זה פשע ועוול לאוהדי הכדורגל וריאל בפרט.

שיביאו כבר מגן שמאלי איכותי ויתנו לנו ליהנות מקשר 50-50 מהטובים שהיו פה.

אני לא הפלתי עליו את כל האשמה אתה טועה ומטעה.
אני כן מאשים את אנצ׳לוטי שהציב אותו בעמדה הזאת מול סיטי והוא היה נראה חסר אונים.

הוא לא מגן די מספיק!
הוא בעצמו לא רוצה לשחק בעמדה הזאת ויש סיבה א׳ כי הוא יודע שהוא לא יכול להתפתח להיות מהטופ בתפקיד הזה וב׳ הוא פוטנציאל הרבה יותר גדול כשחקן,תפעיל קצת היגיון.
ומה זה משנה שהוא בן 20 הוא לא מתאים לעמדת המגן כי הוא לא מגן נקודה ובעיקר שאין לו ניסיון וחוכמת משחק מתאימה לעמדה.
לדעתי גארת בייל היה מגן יותר טוב מאשר קיצוני שמאלי/ימני
אבל זה יחסית די דומה בפאן ההתקפי אז זה עבד נהדר.
כאן זה לא דומה.

בידיוק!!
הילד שחקן נהדר מקומו בקישור ולא בתור מגן שמאלי.
הוא לא מכיר את העמדה ולא אוהב אותה.
בתור שחקן קישור שמשחק כמגן שמאלי בשעת הצורך הוא עושה את העבודה כראוי.
אבל מי פה ולהשוות אותו למגנים שמאליים ווארלד קלאס זה פשוט לעלוב באותם שחקנים שבאמת ברמה הזאת.

האמת שלעניין החלוץ מצער שבנזמה נשאר עוד עונה
אין סוף לשחקן הזה.

בוא נדבר גם תכלס, אתה באמת חושב שהתבוסה על קאמבינגה? סיטי התעלתה עלינו בכל מקום במגרש וזה התנקז לאגף של קאמבינגה, לא בגללו, אלא כי זו הייתה תכנית המשחק של פפ. אנסה להסביר למה:

צד שמאל של ההגנה שלנו (ושל כל קבוצה, צד ימין אותו דבר לכיוון השני) מורכב מ4 העמדות האלה:
מגן שמאלי, בלם שמאלי, קשר שמאלי וקיצוני שמאלי.
צד שמאל שלנו הוא זה: קאמבינגה, אלאבה, מודריץ’, ויניסיוס.
צד ימין שלנו הוא זה: קרבאחל, מיליטאו, פדה, רודריגו.
בוא נשים שניה את המגנים עצמם בצד לרגע. אתה מסכים איתי שכל שחקן בצד ימין יותר טוב הגנתית מהמקביל שלו בצד שמאל?
פדה > מודריץ’
רודריגו > ויני
מיליטאו > אלאבה
כלומר, הגנתית, צד שמאל שלנו חלש מצד ימין עוד הרבה לפני שנדבר על המגנים עצמם.
בוא נסתכל רגע גם על ההתקפה של פפ, אגף ימין שלו שמורכב מדה בריינה, סילבה ווקר חזק בהרבה מאגף שמאל של גריליש, אקאנג’י וגונדוגאן.
מקווה שזה מסביר למה משחק ההתקפה של פפ דאג להתנקז שמאלה. זה ממש לא קשור ספציפית לקאמבינגה עצמו, אלא למכלול ההרכבים של שתי הקבוצות.

אני לרגע לא טוען שקאמבינגה היה טוב במשחק הזה, הוא היה חלש כמו כל הקבוצה. אני פשוט טוען שהמשחק הזה לא מוכיח כמה קאמבינגה לא טוב כמגן, הוא מוכיח כמה ריאל לא מספיק טובה כדי להתמודד מול סיטי הזו.

אם תשאל אותי, קאמבינגה לא צריך לשחק יותר מגן. אם היינו פותחים עם קאמבינגה על חשבון מודריץ’ בקישור ועם נאצ’ו כמגן שמאלי, מצבינו היה טוב יותר. לא בגלל שנאצ’ו טוב מקאמבינגה, אלא כי השילוב הזה מוצלח יותר מאשר קאמבינגה מגן ומודריץ’ קשר. אם לזה היינו מוסיפים את רודיגר על חשבון אלאבה אני בטוח שהיינו מקבלים הרבה יותר שקט בהגנה.

בכללי לא היה ברור לי ההרכב של קרלו. הוא ציפה להחזיק בכדור מול סיטי? בהנחה המאוד הגיונית שלא, היה עדיף לו בהרבה לעלות עם שחקנים שטובים יותר ללא הכדור ולא עם כאלה שהיכולות שלהם באות לידי ביטוי עם הכדור.
קרלו הימר על אלאבה, קרוס ומודריץ’ על פני החלופות כדי לקבל משחק רגל טוב יותר, זה בא על חשבון ההגנה והאתלטיות. רובינו חזה פה את ההתרסקות הזו.

בקיצור, עם הטענה שקאמבינגה צריך לשחק בקישור אני מסכים איתך, וחושב שגם רוב הפורום יסכים, פשוט לא מהסיבה שציינת. אני מאמין בזה לא כי קאמבינגה מגן גרוע, אלא כי הוא קשר אפילו יותר טוב משהוא מגן.

אגב, את כל הדעה השלילית שלך על קאמבינגה אתה מבסס על משחק אחד.
קודם כל, אין לי מושג למה אתה בוחר להתעלם מהמשחק הראשון בו קאמבינגה היה מצוין מול אותה סיטי.
שנית, לא הייתי בונה תאוריות על סמך משחק נפל של שחקן. לכל שחקן גדול היו כאלה, על אחת כמה וכמה לא כשהוא היה גרוע כמו כל הקבוצה.

אני מסכים איתך על המון דברים.
אבל קאמא לא מגן שמאלי לריאל,הוא טוב כדי לסתום חור לא יותר מזה מכאן ולהפוך אותו למגן שמאלי ברמת על חלל זה רחוק מאוד.
לא הפלתי עליו את כל האשמה מול סיטי,הוא פשוט היה חלש.
החולשות שלו כמגן שמאלי התבהרו יותר.
לקבוע שהוא מגן שמאלי טוב מכמה משחקים מול קבוצות בינוניות מינוס בליגה הספרדית לא משכנעות אותי.
הלכה למעשה חייבים מגן שמאלי טבעי ברמה הגבוהה ביותר וקאמא לקישור.

שמע, אם היה לי עוד קאמבינגה הייתי מרכיב אחד גם כמגן ויוצא מבסוט. הוא בהחלט מספיק טוב כמגן עבורינו בעיני. בטח בהתחשב בכך שלא מדברים על הגעה של דייוויס או רוברטסון (לא יודע אם הוא נופל מהם, אבל נעזוב את זה כי הם לא רלוונטיים), כך שהוא בעצם קונטרה לפראן גרסיה ומנדי.

אני חושב שמה שהיה מול סיטי קשור הרבה יותר אליהם ואל כלל הקבוצה שלנו ולא אליו.

אגב, כמה אתגרים היו אז לדייויס שאתה נותן אותו כדוגמה למגן על?
הרי אם לא החשבת את ברסה אתלטיקו וצ׳לסי לקבוצות ששווה לדבר עליהן, את מי דייויס פגש עד שפגש העונה את סיטי? פעם אחת את פריז לפני שנתיים (הפסיד)?
בהתחשב בזה שברסה לא נחשבת מבחינתך אתגר, אילו קבוצות הן כן אתגר בעולם?
אני מנסה להבין את דרך מדידת השחקנים שלך פשוט.

וואלה גב אני לא מסכים בכלל עם הניתוח שלך. זה ניתוח די פשטני אחי. זה ששחקנים מוצבים במקום מסויים בהרכב ממש לא אומר שהתפקיד שלהם הוא לסגור את האזור שלהם ותו לא. הגנה (כמו התקפה) זה משחק קבוצתי. מגן ימין ממש לא אמור לסגור רק את הווינגר השמאלי שמולו. אם ההרכב שמולנו עולה בהרכב יהלום לדוגמא אז למגן אין עבודה?.
עבודה של מאמן צריכה להיתרגם על ידי משחק הגנה שלם. לצורך העניין, באותו משחק של סיטי אנצ’לוטי היה אמור להיערך מראש לכך שפפ ינסה לנצל את חוסר הניסיון של קמא בעמדה ולגרום לו לאבד עמדה במערך. אם אתה כמאמן רואה שסיטי מייצרת ייתרון מספרי קבוע באגף אז אולי תצופף את (*כל) משחק ההגנה לאותו אגף?. אולי תגיד לאלאבה ולמודריץ שיזוזו מהעמדות של מרכז המגרש ויצופפו מראש 10 מטרים שמאלה?, כל המערך יזוז איתם במקרה כזה, הרי הם שחקנים שמתאמנים שנים על כיסוי עמדות ואי יצירת בורות. אבל במקום זה אנצלוטי לא הגיב ונתן לקמא להתמודד די לבד עם משחק התקפי מהונדס לעילא של פפ. מאמן טופ היה מבין את זה לפני ולא רק שמונע אלא גם מנצל את זה מראש כתוכנית משחק. ממאמן סביר אני מצפה מינימום שיגיב תוך כדי. לצערנו אנצלוטי לא זה ולא זה. הוא במקסימום אחמ"ש שדואג שהעובדים שלו לא יתלוננו עליו. הוא (אנצלוטי) השינוי הראשון שהייתי עושה בקיץ הזה.

אבל זה ממש לא מה שכתבתי.
כתבתי שזו עבודה קבוצתית, ציינתי את האחראים העיקריים על ההגנה על האגף והדגשתי שזה רחוק מלהיות מגן מול קיצוני.
כמובן שאפשר להרחיב את זה עוד יותר ולדבר על השפעות כל עמדה על עמדה אחרת וכו, ניסיתי לשמור את זה פשוט כי הטיעון שניסיתי להסביר לא דרש יותר מזה.
הטיעון שלי היה שהבעיה שלנו לא הייתה שקמא לא מספיק טוב כמגן שמאלי, כי במצב כזה לפני כל ההזזות מערך היה אפשר לפתור הכל בחילוף של נאצ׳ו בקמא למשל. אבל זה לא היה המצב וזה בהחלט היה עניין טקטי. הסברתי למה כל האגף הזה קרס ולא רק קמא, ולמה לדעתי שום דבר לא היה משתנה אם במקום קמא זה היה מנדי, דייויס או רוברטו קרלוס.

לפי הדיווחים יש הסכמה כללית אצל כולם במועדון שהאברץ שחקן שיכול לתרום לנו המון, ריאל מדריד תכנס לשיחות עם צ’לסי בשבועות הקרובים.

ייעשה ניסיון להחתים את קיין.

מקור מבאיירן מינכן טוען שאנחנו מעוניינים בפבאר. 30 מיליון יורו יהיה הסכום שבאיירן תדרוש. רעיון מעולה, הבעיה שבדומה לאלאבה הוא מעדיף לשחק בלם ולא מגן.

אפשר להתחיל את עונת המלפפונים

כמובן שבסוף נשאר עם הזארד בלבד ורודריגו ״משכנע כחלוץ״

השמועות אומרות שאנצ’לוטי מאוד אוהב את האופציה של קיין ומנסה לשכנע את המועדון להביאו, אבל אני לא חושב שיש איזשהו סרט שיביאו אותו במידה ובנזמה יישאר. הרכישה של קיין מאוד מנוגדת למדיניות של המועדון בשנים האחרונות גם אם בנזמה עוזב, אז קל וחומר אם יישאר.

לצד זאת, צריך לזכור שגם אם אמבפה יגיע עוד שנה (אני אגב לא חושב שהסיכויים לכך כאלו רעים), העמדה שלו בכלל מקבילה לעמדה של ויניסיוס, הוא לא חלוץ חוד, לא משחק כמו חלוץ חוד, ולמיטב ידיעתי גם לא מעוניין לשחק חלוץ חוד. כלומר, ריאל מדריד זקוקה לחלוץ חוד לתקופה ארוכה בכל מקרה.

לאור זה שהסיכוי שהלאנד יגיע אלינו מתישהו בשנתיים הקרובות נראה קטן יותר מהסיכוי שבנזמה יזכה בכדור הזהב עוד 3 פעמים, אני דווקא חושב שעיקר המאמצים צריכים להיות להביא כבר עכשיו חלוץ כמה שיותר טוב לטווח ארוך, והמועמד הטוב ביותר לזה הוא אוסימן. ובשונה מקיין, אותו דווקא הגיוני להביא גם אם בנזמה עדיין כאן.