דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לא רק זאת, אמבפה(וגם ויני) ירוויחו מאוד מכך שישחקו לצד קיין, תשאלו את סון הוא יסביר הכי טוב.
הארי קיין שחקן מאוד חכם עם ראיית משחק משובחת, כל שחקן מהיר שמשחק לצידו יבקיע המון שערים, אם יהיו 2 שחקנים סופר מהירים אחד בכל צד אז בכלל חגיגה.

קיין שחקן מעולה ואופציה מעולה, השיקול היחיד נגדו זה השקלול של המחיר עם הגיל לצד זאת שבנזמה עדיין כאן. כשזוכרים שהוא גם בשנת חוזה, זה בכלל הופך את זה לעסקה מוזרה ומאוד מאוד מאוד דומה לעסקת הזאר בזמנו, שגם לה אגב התנגדתי (מלכתחילה, זו לא חוכמה בדיעבד וכמובן שלא צפיתי את הכישלון המהדהד) מאותן הסיבות.

קיין בקיץ כבר בן 30, הסיכוי שיגיע וייתן יותר משנתיים-שלוש טובות הוא לא מאוד גדול, זו פשוט לא אופציה ששווה להקדיש חלק ניכר מתקציב הרכש בשנים הקרובות עליה. רכש דומה שעשינו בזמנו היה ואן ניסטלרוי שהגיע והיה מעולה, נתן תפוקה לתקופה קצרה והלך. ההבדל? הוא הגיע במחיר הרבה יותר נמוך כראוי לשחקן שמגיע לתקופה קצרה, גם כשמשקללים את אינפלציית המחירים.

הסיכוי היחיד שהרכש הזה יעשה שכל זה אם בנזמה באמת עוזב וריאל נשארת עם הזין ביד וחוסלו בדשא. זו תהיה רכישת לית ברירה, לא רכישה אסטרטגית.

מה עדיף, חלוץ גמור או לשלם 20 מיליון כל עונה ולקבל חלוץ על ל 3-4 עונות ?
מאמין שקיין יעלה בסביבות ה 80 מיליון ויתן עוד 4 עונות ברמה הגבוהה, הוא לא מתבסס על מהירות וזה סוג השחקנים שמושכים יותר זמן.
בתחילת העונה רוב אוהדי ברצלונה היו נגד הבאת לבנדובסקי, כתבתי אז שהם חייבים ללכת עליו, בנתיים הם עם אליפות שהיו יכולים רק לחלום עליה בלי הפולני.

איפה אתם רואים את רודריגו משתלב במקרה שאמבפה מגיע?

או בשלישיה סופר כשרונית של רודריגו, אמבפה וויניסיוס, או כמחליף ל2 עמדות ההתקפה ובמצב כזה כנראה שיעזוב תוך עונה ויהפוך לאחד הטובים בעולם באיזו ליברפול.
או, במידה וויניסיוס ואמבפה שניהם לא יסכימו לשחק בימין או באמצע, אז ויניסיוס יעזוב ורודריגו ימשיך בימין.

אבל כל אלה הם מה שנקרא צרות של עשירים

פורסם בימים האחרונים ע"י מקור אמין שהתוכנית האידיאלית של המועדון היא שלישייה של רודריגו ויני ואמבפה. בעיניי זה לא אידיאלי אבל נראה אם אמבפה בכלל יהיה פה ועד כמה זה יעבוד.

להשאיר את רודריגו לאורך כל הקריירה כקיצוני ימין זה בזבוז של שחקן נהדר שיכול להפוך לוורלדקלאס כקיצוני שמאל. זה פלסטר שעובד בסדר בינתיים, אבל בסופו של דבר ריאל תצטרך להביא שחקן מספיק טוב לעמדה שם ולבחור באחד מבין ויניסיוס ורודריגו. כרגע הבחירה ברורה.

להמר שרודריגו יעזוב את ריאל תמורת סכום יפה בשנתיים-שלוש הקרובות נראה כמו הימור די בטוח.

רק באגף ימין כמובן, וזה תלוי אם גרף השיפור ימשיך בזינוק של החודשים האחרונים.
כמובן שאם אמבפה מגיע מחר ינסו להכניס אותו על בנזמה בהרכב הנוכחי, אבל שלושתם שחקני כנף שמאל ואין סיכוי שזה יעבוד. גם השלישיה בפאריז לא ממש מצאה את המוג’ו וזה כשמסי שיחק חצי קריירה בימין וניימאר יכול לשחק גם באמצע.

זה אחד הדברים שעשו את ההבדל בין הBBC לMSN, העובדה ששלישיה אחת משחקת בעמדות המתאימות לה ובשניה אנסו את בייל לכנף ימין.

לדעתי עבור שחקן כמו רודריגו צד ימין או שמאל הוא דבר קריטי הרבה פחות מאשר עבור ויני. האחרון נשען על דריבל, בעוד שרודריגו הוא שחקן חכם מאד וקילר, פחות משנה האגף.

ביחס לויניסיוס? כן. בכללי? לרודריגו בשמאל יש ארסנל דריבל לא רע בכלל. בימין יש לו רק את ההטעייה הלוקאס ואסקז-ית הזו, וכמו שראינו אצל הספרדי זה לא מספיק כדי להיות שחקן מהשורה הראשונה.

כן ייאמר לזכותו שבחודשים האחרונים ראינו ממנו קצת יותר דריבלים של שליטה בכדור ופחות תרגילים ואת זה באמת אפשר לעשות בכל אגף, לכן כתבתי שאם ימשיך בהתקדמות המטאורית האחרונה יש מצב שהוא עוד יהפוך לשחקן כנף ימין וורלד קלאס, אבל כרגע הוא בעיקר מבוזבז שם.

אין לי בעיה עם זה שהוא עוזב ובמקום מסוים אני מבין אותו, אבל לפריז? זו הקבוצה היחידה בעולם בערך שהוא לא יכול להשתלב בה. כל שחקן שם שהוא פחות ממדהים מבלה שנים על הספסל ואז עובר לכל מני השאלות חרטא.
הייתי מצפה שילך להוביל איזו קבוצה בינונית או להפוך יהיה שחקן הרכב באיזו מילאן. הסריה א’ תפורה עליו.

כתבתי כבר לפני כמה חודשים שאני לא רואה מצב בו גם ויניסיוס וגם רודריגו יישארו שניהם בריאל, על אחת כמה וכמה אם אמבפה יגיע, אבל גם אם לא.
לדעתי כבר היום רודריגו יפתח בצדשמאל בכל קבוצה שהיא לא ריאל (ויניסיוס) או פריז (אמבפה) ואולי יוייטד (ראשפורד).
הוא לא רק ששחקן ממש טוב, הוא גם שחקן הרבה יותר דינמי מאמבפה וויני ומתאים להרבה יותר סגנונות משחק. הוא מאוד טכני ולכן יתאים למשחק מסירות. הוא מספיק מהיר כדי להשתלב בכל סגנון של מתפרצות והוא בהחלט לא שחקן עצלן אלא אחד שעוזר להגנה ולוחץ.
גם חשוב מאוד שהוא לא כופה את עצמו על המשחק ולכן הוא יכול להיות שחקן מושלם למאמן כמו פפ.

בקיצור, אם הייתי רודריגו הייתי כבר עוזב את ריאל, אני בטוח שפפ וקלופ היו קופצים על המציאה. כמובן שבתור אוהד, אני שמח שהוא עוד אצלינו ונוכל לקבל את ההחלטה עוד עונה או שתיים כששני הכוכבים שלנו יהיו יותר בשלים ונראה מה קורה עם אמבפה. היום נראה שויני טוב יותר, אבל עם היכולת של רודריגו בשמאל והיתרונות שלו, אני ממש לא פוסל שאולי יהיה עדיף לנו למכור את ויני דווקא.

אגב, זה מאוד מצחיק, אבל אם אמבפה יגיע, מאוד יכול להיות שנחזיק אצלינו את שלושת שחקני אגף שמאל הטובים בעולם. מעניין לראות מה יהיה עם קווארחצילה, ראשפורד ומרטינלי בשנים הקרובות (וכמובן כשרונות חדשים), אבל נכון להיום סיכוי טוב שהם השלישיה המובילה.

ומה זה אומר? שבנוסף להאברץ אנחנו בשוק לחלוץ מחליף? ובאיזו עמדה אצלינו הוא בדיוק ישחק, אנחנו לא משחקים עם 10.

הרעיון היחידי שעולה לי לראש הוא זה:
יפתח על העמדה של שחקן ההתקפה הימני (זו של רודריגו היום).
כשאנחנו תוקפים הוא יעבור לשחק במרכז כמעין קשר התקפי ופדה יעקוף אותו וישחק על אגף ימין.
כשאנחנו מגנים זה פחות קריטי, הוא יעשה הגנה יותר באגף (כמו שמצופה משחקן קו ימין).
האמת, זה לא רעיון כל כך רע, אני לא רואה כמה זה עדיף על לקנות שחקן אגף לקו ימין, אבל סך הכל זה בהחלט יכול לתת לנו איזשהו מערך מעניין ודינאמי.
בכל אופן, זה לא ״מעניין״ששווה סכום כסף משמעותי…

דווקא קרלו ידוע כאחד שמתאים את השיטה לשחקנים

בשום עולם האברץ פותח לפני רודריגו. בטח לא העמדה שמאחרי החלוץ, זו העמדה שהוא מרגיש בה הכי בנוח.

לי יש הרגשה שצ’לסי יקפצו מעל לפופיק וההעברה הזאת לא תקרה.

חס וחלילה שיפתח על פניו. רק ניסיתי לחשוב על העמדה בה הוא ישחק כאשר ישחק.

ונאמר אמן. לא שיש לי התנגדות שיגיע לעיבוי הסגל, אך לא מדובר בשחקן שיגיע במחיר של שחקן שמעמיק את הסגל ותו לא, ואז לא רק שנשלם הרבה יותר ממה שנקבל ממנו, אלא שגם תג המחיר יסדר לו הרבה יותר דקות ממה שיגיע לו.
לא רואה שום סיבה למה לא לקחת את הכסף הזה, להביא את דיאבי ואפילו כנראה להשאר עם עודף.

אולי מיעדים לו תפקיד כזה של מישהו שעולה בדקות האחרונות להציל את המולדת. עוד כוח התקפי, כזה שיכול לשחק בצפיפות ולהוות איום בגובה. זה דיי מה שאסנסיו עשה העונה רק שהוא עשה את זה בדרך אחרת, עם יצירתיות מהאגף ובעיטות ממרחק.

אני מאוד מקווה שאם יגיע זה לא יהיה במקום מחליף לאסנסיו (למרות שכבר פורסם שמי שיחליף אותו יהיה ברהים), ולא במקום חלוץ מחליף אמיתי. אם דיאבי מגיע, בנוסף לחלוץ מחליף ברמה טובה, אז לא אכפת לי שהאברץ יעבה את הסגל.

רלבו מדווחים שאנחנו הולכים לסיים את החוזה עם הזאר. (איך אומרים terminate?).

ללא ספק ההחתמה הגרועה בהיסטוריה. יש מצב שהקיץ הוא לא יהיה “הרכש”.

השאלה היא כמה זה משנה מלבד אחוז יחסית קטן מהמשחקים בהם יש ‘הרכב ראשון’. בפועל, ברוב העונה עושים רוטציות וכולם משחקים.

להתיר את החוזה. בדרך כלל עושים את זה כשנותרה שנה אחת בחוזה, פשוט משלמים לו את יתרת החוזה וזה לא נכנס לתקרת השכר. פעולה כזאת מרמזת על זה שריאל הולכת לשלם הרבה כסף לשחקנים חדשים.