דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

דיווחים על הצעה ללוקה מעקב הסעודית.
לא יודע.
לוקה :heart:

אם יש ללוקה הצעה כזאת הוא צריך לקחת אותה. ירוויח בשנתיים יותר מאשר הרוויח כל הקריירה עד עכשיו.

אוקיי, שכנעת אותי (אם כי מסי וניימאר זה לא טיעון כי לא הייתה לא כ”כ בחירה אז… לא משנה).
אבל איך תכניס אותם בהרכב? זה לגמרי יכול להיות סיפור. ויני באנקר בשמאל ואמבפה שם או באמצע…

לא רוצה לחשוב על סיטואציה שבה לוקה לא פורש בריאל.

אל תהיה דרמטי. הוא חייב לקחת את ההצעה הזאת. להרוויח כמויות של כסף ולהינות מכדורגל אחרי כל השנים בסיר הלחץ של ריאל מדריד.

לא הייתי אומר לא ללכת, כנ”ל לבנזמה. לשניהם אישית זה אופציה מושלמת.
ספיציפית למודריץ’ יש לי חיבה מיוחדת, ומאוד הייתי רוצה לראות אותו ממשיך לעוד עונה כקפטן (בפועל) ומנהיג ופורש בריאל - כי זה יפה מרגש ולא רגיל.
בתור אוהד ריאל יש לי אינטרס שיישאר וימשיך בחפיפה לילדים - אני עוד לא ממש סומך על קישור ממוצע 20 כשהוא וקרוס לא בסביבה

אנחנו כבר שומעים קולות שאומרים שהוא כבר זקן ולא מתאים לרמות האלה. לדחות את הקץ ולמשוך עוד עונה יכול לפגוע במורשת שלו. עדיף לכל הצדדים להכיר בכך.

מה אמר ? אפשר תרגום ?

לא מסכים, לדעתי לגמרי יש לו עוד מה לתרום. לג’וד מן הסתם יקח זמן להתאקלם, ואנחנו נצא קרחים מכאן ומכאן בלי קשר יצירתי

https://twitter.com/MadridXtra/status/1667556143785291776?t=25svg1FmvToAMCyKBkU6rQ&s=19

גם אני חושב שיש לו מה לתרום מהספסל, אבל הוא כבר לא אותו שחקן. יכול להיות שאם יפחיתו משמעותית בדקות שלו הוא יראה יותר טוב, בטח בעונה שלא תקוע בה מונדיאל באמצע, אבל בכל זאת. הוא עשה דיי והותר ועדיף שנזכור אותו כמה שיותר בשיאו.

לא חושב, בעונה בלי מונדיאל ועם חילופים בדקות נורמליות הוא גם יוכל לתרום מההרכב אבל זה צא משנה. הנקודה הנא שבלעדיו חוץ מקרוס אין קשר מבוגר (מעל 24) בסגל ואותי זה מדאיג. ושוב כמו שאמרתי, בהנחה וג’וד לא יתאקלם כמו אלאבה אנחנו נהיה תקופה בלי קשר יצירתי וזה יהיה בעייתי

מקווה מאוד שמודריץ יישאר עוד עונה,יכול לתרום לנו הרבה מהספסל ואני בטוח שאחד מהשיקולים של בלינגהאם להצטרף הייתה החוויה של לשחק וללמוד ממודריץ במשך עונה שלמה.

אני חושב שאם קרלו אנצ’לוטי היה נותן לו לנוח קצת יותר זה גם היה עוזר לו והיינו רואים את לוקה מודריץ’ משחק הרבה יותר טוב גם העונה, והפציעה שסבל ממנה בסיום והמירוץ נגד הזמן כדי להיות נוכח גם פגע בו. אין לי דעה חד משמעית. זה באמת יכול להיות רנסנס בקבוצה, חילופי משמרות באמת, לא רק על המגרש אלא גם בחדר ההלבשה כאלה יצטרכו לקחת צעד קדימה עם המנהיגות. והפרידה הזו תהיה כואבת מאוד לא משנה מתי תתרחש, לכתוב את פוסט הפרידה שלו עכשיו או בעוד שנה זה לא משנה. אני אבין אם הוא יבחר ללכת ומגיע לו לעשות הרבה מאוד כסף. מה שכן, אני רוצה שהסאגה הזו תסתיים כמה שיותר מהר בשביל הלב שלנו, גם אם הפעם ההשפעה המקצועית על קבוצה פחות גבוהה ממקרה קארים בנזמה (הרי ברור שאם קארים נשאר היו מחלטרים אותנו עם חוסלו+קאי האברץ ודי).

לוקה מודריץ’ היה אחד השחקנים הכי חלשים העונה של ריאל מדריד, וזה רק ילך ויחמיר בעונה הבאה. הלוואי ויילך על ההצעה הסעודית, גם כי מגיע לו וגם כי כרגע באופן מאוד ברור העלות שלו (והיא לא רק כספית) גדולה על התועלת שדי לא קיימת.

אם זה באמת יקרה, בעצם הקדמנו בשנה את המהפכה שכולנו חשבנו שתגיע בעונה הבאה, וזה די מרגש. פתאום כבר ממש לא בא לי שקרלו יישאר. הסעודים לא צריכים איזה מאמן נבחרת או משהו?

אגב, נתקלתי בזה בטוויטר לאחרונה, הרכישות הגדולות בהיסטוריה של ריאל מדריד (אם כי צריך לשים לב שזה לא מתוקנן):

הזאר, חאמס קאקא ויוביץ’ יצאו בלוף, ויש עוד שניים עם סימן שאלה (טשואמני ובלינגהאם עצמו). כלומר, בערך 50% מהרכישות הכי יקרות שלנו התבררו כבלוף ובזבוז מוחלט של כסף. זה די מדהים כשחושבים על זה כי נהוג להתייחס לרכישות בפרופיל הזה כ"רכישות בטוחות".

קארים בנזמה ברוב העונה, דויד אלאבה, פרלאן מנדי, אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה בחצי השני, דני קרבחאל, וזה מבלי לדבר על העציצים האמיתיים בסגל היו חלשים מלוקה מודריץ’ ובפער. הוא שיחק המון גם בנבחרת ולטעמי זה צריך להיות תנאי להמשכיותו. אי אפשר להתעלם מזה. לגבי קרלו אנצ’לוטי אני איתך. ומי המועדף במקומו?

הכישלון של אדן הזאר לא היה צפוי בכלל זה לא כמו עסקת אנטואן גריזמן לברצלונה או אפילו פיליפה קוטיניו. למעט חאמס רודריגס אולי כל שחקן שהצטרף זה “צודק”.

כל אלה היו הרבה יותר טובים ממודריץ’ שבכל דקה שלו על המגרש נראה כמי שכבר לא קשור לענף הזה, אני כותב זאת בצער כי מודריץ’ הוא אחד השחקנים האהובים עליי מאז ומעולם.
אם יעזוב עכשיו זאת תהיה הפרידה הכי טובה האפשרית, גם יעזוב עם טעם טוב וגם יקבל טרליון יורו מהסעודים.

הסיכוי שגם קאקא וגם הזאר יצאו בלופים היה שווה ערך לזה שגם קאקא וגם רונאלדו יחמיצו פנדלים באותו דו קרב פנדלים מול באיירן.

סביב חאמס ובעיקר יוביץ’ היו סימני שאלה גדולים אם יצליחו בריאל או לא, קאקא והזאר הגיעו בשיא הקריירה שלהם עם כמעט 0 בעיות של פציעות.

בטח, דויד אלאבה ופרלאן מנדי הפצועים שעשו אינסוף חורים בהגנה, אורליאן טשואמני שהיה נראה בן 40 ולא ירד לגליץ’ כמה חודשים. דעה שנועדה לשרת נרטיב ולא מעבר לזה. על קארים בנזמה נמאס לכתוב כבר, עונה איומה למעט קצת באפריל. ושוב אפס התייחסות לעומס שפגע בלוקה.

הפציעה של קאקה+ההשתלבות המזהירה של אוזיל האיצו את היעלמות הברזילאי שבחודש הראשון זכה לכותרות שהוא השתלב טוב מכריסטיאנו והיה אחלה שחקן מחליף סוג של 12-13 בסגל בעונת האליפות. הסקאוטינג על יוביץ’ היה כושל נקרא לזה ככה.

כולם היו יותר טובים מלוקה, בעיקר בנזמה שבעונה “גרועה” הבקיע 31 שערים.

אחד הסיבות העיקריות לאיבוד האליפות ולהדחה המחפירה מהצ’מפיוס זאת ההתעקשות הלא מוסברת של אנצ’לוטי לתת למודריץ’ מקום בהרכב, מודריץ’ שחקן גמור ולא מתאים גם ל 20 דקות כמחליף.

מודריץ’ היה מציג יכולת טובה יותר במידה ומנדי ואלאבה לא היו מזייפים בקביעות; את הרוטציה הוא היה מקיים בצורה בריאה עם קמבינגה שלא היה נדרש לחלטר בשמאל, אך מכורח הנסיבות מודריץ’ נשחק שלא בצדק (#CarloOut).

אין לי מושג איזה כדורגל ראית, כל השחקנים שציינת היו עדיפים על מודריץ’ בלי להתאמץ בכלל למעט מנדי שלא ממש היה קשור לענף העונה.

אולי, אבל זה לא ממש משנה את הנקודה שלי ואם כבר אולי מחזק אותה. בשליפה מהראש, גם אם נגדיל את המדגם לכל הרכישות הגדולות של כלל הקבוצות הגדולות (אהמ ברצלונה אהמ) נגלה שבאופן כללי, לרכישות בסכומי עתק יש אחוזי הצלחה לא יותר גדולים מאשר רכישות “סטנדרטיות”, ואולי אפילו קטנים יותר (אם כי זה בעיקר בגלל הציפיות בשל המחיר). זו דווקא נקודה לזכותו של פלורנטינו שנדמה שהבין את זה בזמן ועצר את החגיגה.