דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לפני כמה ימים הביאו פה את הסרטון של פלורנטינו המבסוט אומר שהוא יביא את אמבפה אבל לא השנה.

מרגיש כרגע שהיה לו קצת מידע פנים, לא ככה? אם הם באמת מתכוונים למכור אותו אז אולי יגיע אפילו הקיץ, אבל אני לא רואה את זה קורה כל כך. ועדיין סקפטי לגבי ההתאמה המקצועית שלו לקבוצה. מה שכן, שחקן כזה אם זמין ריאל חייבת להביא.

משפט כזה מחייב נימוק.
יכול לשחק בעל עמדה מקדימה. יושב בול על עמדת החלוץ שחסרה לנו. ורסטילי פיזי קטלני ובלתי צפוי. מה יכול פה בדיוק לא להתאים?

אנשים פה לא למדו את הלקח. אז מה אם “פבריציו הצטרף”. אני שמח שיש לכם אנרגיות לעסוק בזה, אני התעייפתי ממנו עוד במאי שעבר. לדעתי האשליה הזו היא הדבר הכי גרוע שיש. מי מבטיח שלא נצא קירחים שוב ונפתח את העונה הבאה עם חוסלו? סתם לשם הדיון: אמבפה ) הולאנד. הצרפתי קצת יותר מגוון ו"יוצר".

וואו אחי אני אוהב אותך מבלי להכיר אותך

יכול לשחק בכל עמדה מקדימה כמו שרודריגו יכול. בסוף הוא קיצוני שמאלי, שם הכי אפקטיבי. הוא שחקן מאוד אנוכי וכבר יש לנו אחד כזה בהתקפה. תחת אנצ׳לוטי אין לי בכלל ספק שהשלם לא יהיה גדול מסכום חלקיו ולפי דעתי אין פה בכלל דיון בהקשר הזה.

אבל כמו שכבר אמרתי, ריאל משוועת לכוכב בסדר גודל שלו שיוכל להוציא לפועל, ותחת מאמן אחר אפשר לגרום לזה לעבוד עם חילופי מקומות בלתי פוסקים של כל השלישייה ההתקפית. זה צריך להיות no brainer להביא אותו.

אבל מי שמצפה לשחקן מושלם לדעתי טועה.

בקצב הזה יתברר שהפאשלה של הקיץ זה בכל זאת ההישארות של אנצ’לוטי.

תארו לכם שאמבפה מגיע, קיין איכשהו גם (פחח), בלינגהאם משתלט על האמצע, ועל כל החגיגה הזאת אמון פאקינג קרלו אנ’צלוטי.

Bored Rachael Kay Albers GIF

בסופו של דבר כמה חלוצים יש לך שיכולים לתת את התפוקה שלו? אני יכול לחשוב רק על הלאנד. זה שהוא אופטימלי באגף שמאל לא מוריד מערכו כחלוץ.

אני חושב שבשלב זה כולנו מכירים את אמבפה ויודעים טוב מאוד מה הצדדים החזקים והחלשים שלו. אני חושב שאנחנו צריכים טיפוס כזה שמחדיר רעל לשחקנים ושממריץ את הקבוצה. אחד כזה שמושך אליו את כל האש ובניגוד לויני למשל גם יודע להתמודד עם האש הזאת. אני לא רואה באופי שלו בעיה להיפך. בכללי אנחנו קבוצה של חננות ובכיינים ומישהו כזה מתקבל אצלי בשמחה לאזן קצת את המצב.

לדעתי לא. הוא צריך שטח בקו והוא חסר את מרכיב החלוץ הנסוג שיש לבנזמה למשל

אבל בסוף הוא לא חלוץ קלאסי, מסכים עם התגובה שמעליי.

גם ויני וגם רודריגו שיחקו פה שנים עם בנזמה שהוא חלוץ שבהגדרה תורם למערכת ועבד קשה כדי לשחרר להם מצבים. אמבפה הוא בדיוק ההיפך מזה והם שניהם ייפגעו מזה.

הרבה מהדברים האלה הם בשביל מאמן לתקן אבל, ובכן…

לא יודע לגבי שנים קודמות אבל השנה עקבתי ממש אחרי פסז והוא בעיקר שיחק חלוץ… @Mikelike @whykds

אילוסטרציה:

ואף אחד לא חולק על זה גם. תקרא שוב את ההודעות. אף אחד לא אמר שהוא לא מסוגל לשחק כחלוץ(אגב רק מהתמונה ששלחת אפשר לראות מה המכנה המשותף של כל הפעם ששיחק באגף, רודריגו אגב, שיחק הכי הרבה העונה כחלוץ. האם היית אומר שהוא חלוץ?)

העניין פה הוא ההתאמה הטקטית שלו כחלוץ לריאל מדריד. על פי דעתך הוא צריך להגיע כדי להחליף את בנזמה, שהיה כאמור חלוץ שידע לשחק עם הגב לשער ולתרום המון להנעת הכדור בירידות אחורה כחלוץ נסוג. אמבפה לא עושה את זה.

וזה לא דיס על אמבפה, כמו שאמרתי ואני חושב שיש תמימות דעים בנושא, הוא חייב לבוא.

רק תדמיינו את הפקק באגף שמאל שיווצר אם קיליאן ינחת פה באמת, ובמקביל דני קשישא יחזיק את אגף ימין לבד במסירות אחורה לקורטואה. ויני שחקן אגף שמאל מובהק וגם רודריגו בורח לשם המון במהלך המשחק, אי אפשר שלושה שחקנים על המגרש שאוהבים לפעול בדיוק באותו אזור.

כמובן שאמבפה יכול לשחק חלוץ בהצלחה מרובה אבל גם משם על מנת למקסם את היכולות שלו הוא מגיע הרבה לאגף.
הצרפתי בעל אגו מפלצתי והוא לא בא לפה לוותר על משהו או להשיג הרמוניה עם כוכבים נוספים. הוא רוצה לשלוט, הוא רוצה להיות הכוכב של הקבוצה, את כדור הזהב ולהיות הפנים של ריאל מדריד.

כדורגל זה לא פיפ״א ויש לשקול דברים נוספים מעבר ליכולת בלבד. רודריגו וויניסיוס מעבר לכדורגלנים מעולים הם ילדים טובים בסך הכול, בלאנקוס בנשמה ולכל הדעות גם דמויות חיוביות בחדר ההלבשה שלנו, מאוד מכבדים ומגלמים את ערכי המדריסימו, אמבפה לא כזה ולא יהיה כזה. אני מעדיף אותם לאין שיעור בתור הפנים של ריאל מדריד.

מקווה מאוד שלא מחכה לנו עוד סאגת קיץ מייגעת.

יפה, אז שיבוא וישחק פה חלוץ.

נו באמת, אתה לא יכול להשוות את רודריגו לאמבפה. את רודריגו ניסו לשלב בכוח כי הוא היה שלישי בהיררכיה אחרי בנזמה וויני, ובנוסף לא היה לנו חלוץ מחליף. אמבפה הוא השחקן הראשון שמורכב בפסז.

מאיפה הבאת את זה? זו דעתי? הוא צריך לקחת את המשבצת של בנזמה אבל לא לחקות את סגנון המשחק שלו.

אמבפה גם לא צריך לעשות את זה. אמבפה שחקן אחר לגמרי מבנזמה. בנזמה היה, עכשיו צריך למצוא לו מחליף, ועוד בנזמה אין. צריך לבחון מה כן יש ואת זה להביא.

בכל מקרה אין אף חלוץ בשוק היום, ולמעט הלאנד אין אף חלוץ בכלל שיכול לבוא ולהתלבש על העמדה הזאת במרכז ההתקפה כמו אמבפה.

וזה שויני ורודריגו יצטרכו לעבוד בשבילו, מצויין מבחינתי. שניהם יודעים ליצור מצבים בצורה מעולה. הוא גם ייצור להם קצת ויהיה בסדר גמור.

אם אמבפה מגיע עוד הקיץ זה חתיכת דבר
אבל(!!!) אנחנו לא צריכים אותו בתור חלוץ, חייבים להביא חלוץ שזאת העמדה שלו וגם שיוכל בין היתר לתת מענה לכדורי גובה (ולא בתור חלוץ שני /עמוד תאורה)
אמבפה טוב על הקו וגם עם חופש התקפי ושם צריכה להיות העמדה שלו, ובסוף צריך מישהו שיתפקד כחלוץ
מקווה לראות התקפה שלו עם ויני + חלוץ וזה מדהים כשיש גם את רודריגו בתור מחליף

אני לא אוהב שיטת התקפה שמתבססת כל כולה על חילופי מקומות ועוד במיוחד שב2 עמדות השחקנים לא בעמדה המקורית שלהם (ויני,רודריגו,אמבפה) ההתקפות שנבנות בסגנון הזה תמיד קורסות והבלון הנפוח שלהן מתפוצץ. ככה טוכל לדוגמא בנה בחזונו את ההתקפה של צלסי (וגם אם זה לא עם השחקנים המתאימים/בלבל שלנו-) ומראש ידעתי שזה יהיה חתיכת טעות והתוצאות ידועות

תארו לכם שאמבפה וקיין מגיעים וזה קיץ כמו פעם. אבל לא חושב שיקרה.
מה שכן כמו שכתבתי אני חושב שחייב חלוץ, אבל במקרה שאמבפה מגיע ואין אפשרות להביא עוד שחקן ב80-100 אז אפשר ״להתפשר״ על חלוץ אחר, ולאחוביץ למשל, שיכול מאוד להיות שלא יעלה הרבה אבל כן יוכל להיות ברמה, עדיין מבחינתי האפשרות המועדפת היא קיין

לדעתי את הלאנד לא נראה פה בהעברה ישירה מסיטי, הדיווחים היום הם שפפ יעזוב אותם בסיום החוזה ב2025, אולי ביחד עם הלאנד? בכל מקרה, לא רואה אותו עוזב שלא מלחץ ענקי שלו/סיום חוזה כשהסיכוי שהוא יאריך שם נראה יותר גבוה

זה לא מה שעשיתי. רק הדגמתי שהעובדה שהוא שיחק כחלוץ לא אומרת ששם הוא הכי יעיל.

צודק, חוזר בי ומתנצל.

כן, אבל הקבוצה שיחקה בסגנון של בנזמה 13 שנים, כל חוליית ההתקפה לא יודעת דבר אחר מלבד לשחק על בנזמה ואין לך את המאמן על הקווים שיכול לגרום לשינוי כמו שצריך בסגנון.

ד"ש מהארי קיין.

שוב אגיד, זה no brainer. אבל יש הרבה שאלות מקצועיות על התקופה הנוכחית ומידת ההתאמה שלו.

ושוב פעם אגיד מה שכבר כתבתי מקודם פעמיים, זה שהוא פחות יעיל כחלוץ מאשר קיצוני, לא מוריד מערכו כחלוץ.

במאמר מוסגר אני אגיד, שאני לא יודע עד כמה הקביעה הזאת כלל נכונה. לא אומר שהיא לא נכונה, פשוט לא יודע. הוא נתן עונה גדולה כחלוץ.

הקבוצה ששיחקה עם בנזמה 13 שנים כבר איננה פה עוד. כל הקישור שלנו חדש, ויני משחק עם בנזמה רק שנתיים, אם ממש מתעקשים על כך שבנזמה היה נוכח העונה. הקבוצה בעונה הבאה תהיה אחרת.

זו לא אותה ליגה. בלי שר שקיין רכש לא נכון עבורינו לדעתי ולכן גם לא נראלי שיתאבדו עליו.

לדעתי אין פה שום שאלה, וזה לא מקרי שירדנו על הברכיים בשבילו כמו שלא ירדנו לאף שחקן אחר.

השנה הוא אכן שיחק כחלוץ מחוסר ברירה וממש ממש לא אהב את זה, הוא כמעט הרביץ לשייח אחרי שלא הביא לו את לבאנדובסקי.
בכל מקרה, אם יגיע איכשהו השנה הוא חייב לשחק חלוץ יחד עם אמבפה ורודריגו כי פשוט לא יהיה לנו אחד כזה ובעוד עונה מגיע אנדריק שבונים עליו/חלוץ אחר ואז הוא יוכל לשחק באמת איפה שהוא רוצה- חלוץ שני כמו שעשה רוב הקריירה.
בכל מקרה, לא רואה את זה קורה העונה אבל הלוואי, על שחקן כזה לא מוותרים ואוטומטית עם בלינגהאם ואמבפה ריאל הופכת לאחת הקבוצות הסקסיות באירופה.

אני לא מתמצא בפוליטיקה מאחורי הקלעים כשזה לא נוגע לריאל או בארסה, אז לא יכול להכחיש את דבריך, מה גם שאני יודע שבוודאות שאתה יודע על מה אתה מדבר.

איך אתה רואה אותו משתלב אצלינו אם כך? הרי העניין שלנו בו ידוע, וויני באנקר בשמאל.

גם אני, משום מה נראה לי שהוא ימשיך שם העונה ונראה כבר מה יקרה שנה הבאה. אני מתקשה לראות את פסז עושה עסקים עם ריאל, בטח בנוגע לאמבפה שהוא נושא רגיש. אבל לך תדע איך דברים יתפתחו.

ואם הוא מגיע אנחנו הופכים אוטומטית לפייבוריטים לזכיה בכל התארים. בלינגהאם, ויני, רודריגו, אמבפה. הולי שיט. מאחורה קמא פדה טשואמני… יש קבוצה. רק מגנים, לרפד את הספסל ואנחנו טיפטופ.

אני חושב שקודם כל שחקנים גדולים יכולים לשחק עם שחקנים גדולים, לא רואה בכלל את הבעיה שהוא ויני ורודריגו ישחקו ביחד, להפך הוא וויני יכולים להפוך לבסטיז וברגע שאמבפה מגיע הוא זה שהופך להיות הפנים של המועדון ויוריד קצת מהעומס שיש על ויני ומהיחס של הקהל אליו במשחקי החוץ, יהיה עוד מישהו שיחלוק בנטל.
אני עוד זוכר שכשזידאן הגיע כולם אמרו שאין סיכוי שזה יעבוד עם כי שניהם כל הזמן דורשים את הכדור ויצטרכו לשחק עם 2 כדורים וכו ובפועל זה עבד מעולה (עד שהיו בעיות עם עמדות אחרות ).

לגבי מערך- באמת שהכדורגל יותר ויותר גמיש ודינמי היום.
ההיגיון אומר לשחק ב4-4-3 עם ויני משמאל, רודריגו ימין ואמבפה חלוץ, אפשר לשחק ב4-4-2 יהלום כשג’וד/רודריגו משחקים את ה10 בשפיץ וויני וקיליאן חלוצים.
אני בכלל הייתי הולך על 4-4-2 קלאסי של פעם- דאבל פיבוט באמצע, ויני בשמאל ומאזן את זה עם פדה בימין, אמבפה חלוץ נסוג ועוד 9 כמו קיין/אנדריק בעונה שלאחר מכן, אני מוכן לספוג בשביל דבר כזה את פדה בימין ואם יגיע מגן ימני עם יכולת התקפית אמיתית זה יכול להיות אחד ההרכבים הכי מרהיבים באירופה.
אפשר לשחק גם עם חילופי מקומות או אפילו ויני בימין…

בכל מקרה, הכדורגל היום דינמי ולדעתי ימצאו את הנוסחה הנכונה אם וכאשר :wink: