דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

קיצור אתה מרכיב אותו גם חלוץ :joy::joy::joy:

בדיוק מה שרשמתי לאורך כל העונה, וכן שוב לפני כמה הודעות. צריך מישהו שיסיט את תשומת הלב מויני, היתרון שהוא יגיע הוא כפול מהבחינה הזאת. אנחנו נרוויח גם את אמבפה וגם את ויני.

יש לנו עומס גם בקישור, ויש לי הרגשה שלפי סוף העונה, דיי ירד לאנצ’לוטי הסיפור של פדה בימין. אני לא רואה אופציה אחרת חוץ מלשחק עם אמבפה כחלוץ.

אגב, אם פתחנו את הנושא של הקישור, למרות עומס הקשרים חסר לי שם רג’יסטה אמיתי, אחד כזה שיהיה המטרונום של הקבוצה. גם ג’וד, גם קמא ובטח פדה קשרי בוקס טו בוקס טובים אבל מהצעירים אין לנו איזה קרוס כזה שישלוט בקצב. נצטרך אחד כזה בעתיד.

כרגע אין ממש ברירה :laughing:.
אבל אני באמת חושב שב4-4-2 עם חלוץ 9 אמיתי הוא הכי פורח, כמו שהיה לו עם פלקאו במונאקו וקבאני בפאריס.

בתכלס אמבפה לא הודיע להם שהוא רוצה לעזוב, הוא הודיע להם שהוא לא מפעיל את הארכת החוזה שלו. יכול להיות שזה רק חלק מהמשא ומתן שלו והוא רוצה להכניס אותם לפאניקה כדי לגרום להם להתכופף שוב ולתת לו חוזה אף יותר היסטרי.

בכל מקרה זה טוב לנו. הקיץ הסיפור הזה יגמר לכאן או לכאן. אם רצונו הוא באמת להגיע לריאל מדריד הוא רק צריך שלא להאריך חוזה ואז נקנה אותו או שנחכה לקיץ הבא אם יש פערים עצומים מול פריז. אם הוא מאריך חוזה גם הפעם, במצב שאנחנו עם הגב אל הקיר מהבחינה שאנחנו צריכים שחקן על כאן ועכשיו, זה לא יותיר למועדון ברירה אלא לשנות כיוון מחדש ולסגור את הפרק הזה.

בינתיים הוא לא יותר קרוב אלינו מאשר היה בימים האחרונים לדעתי. היה צפוי שהוא לא יפעיל את האופציה לעונה נוספת בכל מקרה. החדשות היחידות הן שיש סיכוי שפסז ימכרו אותו במידה והוא לא יאריך. הוא היה בתוכניות ל24 בכל מקרה.

יכול מאוד להיות שאמבפה לא ציפה שבנזמה יעזוב כבר העונה. מבחינתו בנזמה אמור היה לעזוב את ריאל שנה הבאה ואז הוא מגיע כשחקן חופשי.
העזיבה שלו העונה מחייבת את הבלאנקוס לרכוש חלוץ במקומו, מה שעלול לפגוע אולי בהגעתו שנה הבאה.

העניין שלא ברור לי עד הסוף כאן הוא מדוע הקטארים לא נבהלו לפני שנתיים מהעונה האחרונה בחוזה ועכשיו כן.

בקיצור הולכים לעוד קיץ של משא ומתן כשצד אחד רוצה לקנות והצד השני לא רוצה למכור, פריז ימשיכו לסבן אותנו עד ה30.8 ולהעלות את הדרישות רק כדי לדפוק אותנו ברגע האחרון וכדי לנסות להציע לאמבפה את יבשת אסיה במהלך השנה הבאה כדי שיחתום על חוזה חדש.

חייב לציין שאני לא יודע מה אני חושב על זה ואני לא כזה בטוח שאני בעד רכישה עכשיו. בגדול, יש 3 סיבות למה לא לרכוש את אמבפה:

1. הראשונה והמרכזית: אנחנו פחות זקוקים לשחקן בעמדה שלו. יש שיטענו אפילו שויניסיוס העונה היה טוב יותר ממנו. אני לא יודע כמה זה נכון, וברור לי שאמבפה שחקן טוב יותר, אבל בשורה התחתונה כשיש לך את הקיצוני השמאלי השני הטוב בעולם אתה לא מביא את הטוב ביותר בעולם בהון תועפות.
  2. כל מה שקרה בקיץ שעבר. בסוף, לריאל מדריד יש גם כבוד, ולאחר שאמבפה יכל להגיע בעונה שעברה בחינם והיה ברור לכל שהוא מגיע, הוא התחרט ברגע האחרון ודי השפיל אותנו. למי שזוכר, עם הרגשות הסוערות של אז כמעט כולם פה היו בטוחים שנגמר הסיפור שפלורנטינו כבר בחיים לא יחתים אותו אחרי זה. אז הרגשות קצת שכחו והנה פתאום כולם בעד להביא אותו שוב, אבל בעיניי זה עדיין צריך להיות חלק ממארג השיקולים.
  3. אמבפה הוא חתיכת אגו וזה יכול, גם אם לא בהכרח, לייצר בעיות בחדר ההלבשה שמאז עזיבת רונאלדו לא חווינו. יש משהו יפה בריאל מדריד הזו שאני מאוד אוהב וזה ייגמר ברגע שאמבפה יגיע.

עכשיו, זה פונקציה של מחיר. כשהמחיר היה לכאורה 0 (כן כן, מענק חתימה), ברור ששווה להביא את השחקן הטוב בעולם למרות כל הצרות שציינתי למעלה. כשהמחיר כבר 200 מליון - אני בכלל בכלל בכלל לא בטוח, במיוחד כשתמיד קיים סיכוי שאם פשוט נמתין הוא כן יגיע עוד שנה בחינם (וכן, זה לא וודאי וזה סיכון).

מעניין גם האם הגישה של הקטארים השתנתה אחרי המונדיאל. בזמנו דובר על ההתעקשות שלהם להגיע למונדיאל כשאמבפה, ניימאר ומסי אצלם.
האם יש כאן שינוי גישה? מעניין.

מאוד מסכים לגבי עניין חדר ההלבשה, אנחנו במקום כל כך בריא והרמוני שלהכניס גורם כמו אמבפה זה וואחד סיכון. הצעירים השתלבו בתרבות ללא רבב כולם ממש נהדרים בפן הזה.

ואוסיף עוד משהו לגבי מעמד, ויניסיוס בבירור עכשיו הכוכב הכי גדול שלנו, למעשה הוא כזה עוד מעונה שעברה אבל המשיך לתת את הכבוד לקרים. הוא קיבל את מספר 7 האגדי, לטעמי השנתיים האחרונות שלו טובות משל אמבפה בהתחשב במועדון, בליגה ובהישגים הקבוצתיים והאישיים. ואמבפה בא על מנת להיות המוקד של ההתקפה, והוא לא יקבל את זה כאן כשיש כישרון על כמו ויניסיוס בהרכב.

אם אפשר להביא את אמבפה אז קודם כל להביא ואז להתחיל לשאול שאלות.
בקשר לעמדה שלו, גם כשהוא שיחק חלוץ על הנייר בפועל הוא היה קיצוני שמאלי, אם מביאים אותו וניסיוס חייב לזוז ימינה כי אמבפה מסיים יותר טוב מוניסיוס.
אמבפה מגיע יחד עם קיין זה הכי טוב שאפשר לבקש.

אין לי מושג כמה השמועות האלה נכונות, אבל אם כן הם מסוגלים לשים טריליון יורו על אמבפה וחצי מיליארד על קיין

אתה מזיז באהלן אהלן את הקיצוני שמאלי הכי טוב בעולם ימינה, זה לא עובד ככה. ויני שחקן קו שמאל וישאר שחקן קו שמאל. גם אם היינו מחתימים עכשיו את רונלדו מודל 2009 שוב זה לא היה משנה את זה. הוא התבטא בנושא, אנצ׳לוטי התבטא בנושא, הוא קיבל עכשיו את מספר 7 אין יותר הצהרת כוונות מזה. יש פנטזיות ויש מציאות ובמציאות להחזיק את שני( אולי אפילו שלושת עם רודריגו) הקיצוניים השמאליים הטובים בעולם באותה קבוצה זה לא יכול לעבוד.

אך ורק אם אמבפה יבוא לשחק חלוץ זה יכול לעבוד, וגם אז הם ידרכו אחד לשני על הרגליים הרבה.

אני שם את הקיצוני השמאלי הכי טוב שישחק קיצוני שמאלי ואת ויני אני מעביר ימינה כי הוא הקיצוני השמאלי השני הכי טוב בקבוצה.
לא יודע מה הבטיחו ומי הבטיח למי, כדי שזה יעבוד אמבפה ישחק בשמאל וויני בימין, יכול להיות שאנצ’לוטי לא יעשה זאת אז חייבים להביא מאמן שיעשה סדר.

גם ניוקאסל לצורך העניין, אם כמה שזה נשמע הזוי כרגע. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצב בעייתי מאד שבו אנחנו שופכים סכום עצום על אמבפה מ-fomo, נשארים בלי תקציב ל-9, ואז דוחפים את אמבפה לאמצע עד סוף העונה. יש גרוע מזה, אבל זה רחוק מלהיות מדהים. אם שניהם מגיעים איכשהו - הכובע יורד בפני פלורנטינו על קיץ למופת. אפילו אנצ׳לוטי יתקשה לחרבן את הליגה עם כזה סגל מול ברצלונה הנוכחית.

נ.ב: כבר עלה פה בעבר, אבל לא להאמין איפה אנחנו נמצאים באמצע יוני 23, ואיפה היינו בקיץ 22:

זו בדיוק הנקודה, אנחנו צריכים חלוץ חוד וזה בכלל לא קשור לאמבפה, שאם יגיע אלהים יודע איפה נשים אותו, אבל מי שיצטרך לרדת לספסל בשבילו זה בכלל רודריגו.

ואין, אין באמת סרט שגם אמבפה ב-200 מליון וגם קיין ב-100 מליון יגיעו. מנגד, כן היה סרט שקיין יגיע הקיץ ואמבפה קיץ הבא. לכן מבחינתי כל החדשות האלו לגבי אמבפה הן לאו דווקא חדשות טובות.

אני מנסה להבין מאיפה עניין חדר ההלבשה מגיע.
כן, תמיד כשיש כוכב גדול הולכים לשם וגם כשרונאלדו היה אצלנו תמיד דיברו על “הריסת חדר ההלבשה” וכו אבל האמת היא שאין שחקן אחד שמדבר בצורה רעה על רונאלדו מהשחקנים שלנו או מהשחקנים של יונייטד, אפילו פיקה אמר לא פעם שרונאלדו היה אחלה חבר לחדר ההלבשה.
אמבפה רצה את החבר טשואמני והוא הגיע אלינו, הוא רצה את החבר קמאבינגה והוא הגיע אלינו, עם ויניסיוס בכלל שניהם כל היום מושכים אחד לשני בצמות בטוויטר עם כל עניין הריקודים והגזענות והאמת שגם לפני, באמת לא רואה איפה הבעיה.

פאריס זה שכונה אחת גדולה ולא ברת השוואה לכלום, לא רואה אותו עושה שום דבר מזה אצלנו.
איך שאני רואה את זה- אם יש הזדמנות להביא את אמבפה מביאים את אמבפה.

אני רוצה באמת לאתגר אותך ולמצוא איפה לשים אותו, כי בסופו של דבר הוא ישחק בהרכב וצד שמאל תפוס.

שוב, זה לא עובד ככה. ויני בדרך לכדור הזהב בעתיד כשהוא שחקן קו שמאל, הוא לא עובר אגף גם בעד החוזה שהציעו למסי בסעודיה. אם הוא לא ישחק באגף שמאל כאן, הוא ישחק במקום אחר.

ויני הוא מספר 7 שלנו, טופ 3 שחקני התקפה בעולם כרגע וסופרסטאר לכל דבר ועניין והוא ימשיך לשחק איפה שהוא הכי טוב.

אני רוצה קצת אגו מאנייקים בחדר ההלבשה והיו לנו כאלה בעבר. רונאלדו-פנומנו היה טיפוס נחמד אבל גם שמן ועצלן. אי אפשר בכל עונה לזכות בליגת האלופות כמו בגביע ה-14 כש"אחד בשביל כולם" ו"כולם בשביל אחד". אני גם אולי נאיבי אבל כמו שניימאר וכולם מכירים את הפרסונה - היה פחות נהרס או נהרס לאט יותר אם היה נשאר בקאמפ נואו לפי דעתי - כך גם אצלנו. פריז סן ז’רמן היא שכונה אחת גדולה וריאל מדריד לא. לדעתי קיליאן אמבפה שחקן כל כך טוב שהוא יהיה אחלה גם בכנף ימין, הוא יכול לשחק בשפיץ, אפשר לחלום על חילופי מקומות שלו עם רודריגו ו-ויניסיוס ג’וניור. מאז 2014 בערך לא היה מצב שלריאל מדריד יש שלושה סילונים מקדימה (בנזמה לא היה כל כך מהיר מעולם לדעתי, ובייל לאט לאט איבד משהו מזה עם מסת השריר שהעלה וגם הפציעות).
לגבי הנקודה השנייה שלך אני מסכים מאוד. אבל המחיר היה ‘אפס’ עם איזה מענק חתימה של מאה מיליון ושכר גלאקטי לכל דבר.

שחקנים טובים יכולים לשחק ביחד. לא קראתי במארקה ב-2001 אבל אני מניח שגם היו כותבים שזינדין זידאן יהיה פחות דומיננטי אצלנו כי כל ההתקפות עונה קודם לכן עברו אצל לואיס פיגו. וגם גארת’ בייל לא יהיה גדול כמו בטוטנהאם כי כריסטיאנו הוא הכינור הראשון - וזה נכון. ואם נקבל רק 80% מהאמבפה של פריז סן ז’רמן, זה רע? זה לא שישימו אותו קשר אחורי. [עוד דוגמא: שצריך שני כדורים על מגרש כשאריאן רובן ופרנק ריברי משחקים\ישחקו יחד בבאיירן מינכן].

המצב בין ויני לאמבפה הוא בעייתי לא רק מבחינת עמדה על המגרש גם מבחינת מיתוג והשאיפות של שניהם.
ויני מבחינתו הוא השחקן הטוב בעולם והוא נלחם על כדור הזהב בכל עונה.
אם אמבפה יגיע פתאום הוא הפנים של ריאל וכל פרי קבוצתי יזקף לזכותו ויתרום למאבק שלו בכדור הזהב.
אני לא רואה במצב כזה את ויני נשאר יותר מעונה שתיים.

*נראה מכמה תגובות פה שיש חברה שחושבים שהעונה מגיע קיין ועונה הבאה אנדריק מחליף אותו בהרכב…
אנדריק מגיע שנה הבאה לקסטייה, אנחנו לא ברצלונה ואצלנו ילדים בני 17 צריכים ללמוד קודם להתגלח.

השיקול של ריאל מדריד הוא קצת יותר ממצב הרוח של ויניסיוס ג’וניור ולדעתי זה לא נכון. גם מדברים על זה שהוא כבר חתם על חוזה חדש עד 2028, סעיף השחרור שלו חצי מיליארד או מיליארד יורו, הוא לא ממש עושה ויברח. אני ראיתי אצל ויניסיוס איבוד עשתונות במשחקי החוץ אבל פרגון אמיתית מכל הלב לכל השחקנים, לא רק לקארים בנזמה, גם לרודריגו כשהוא גנב לו את הפוקוס בפרק הזמן הזה, לפיקים. קיליאן אמבפה יוכל לעזור לוויניסיוס, זה פשוט, עם עוד שחקן התקפה מדהים יהיה קל יותר להצליח.

בואו נשחק משחק אחר: ארלינג הולאנד משחק רק עונה אחת במנצ’סטר סיטי, קיליאן אמבפה תקוע בכלוב של פריז סן ז’רמן ונניח שהוא עשב שוטה בחדר ההלבשה ואגו מאנייק. אז מי כן?