דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש כאן כמה שממש מתלוננים על זה ואף מקנאים בברצלונה, לא ידעתי שאתה לא מהם.

הוא בהחלט אחד מהם בעניין ה

image

תשמע.

בזמן שאנחנו קנינו את הקשר הצעיר הטוב והמבטיח בעולם לעשור הקרוב, הם החתימו קשר מוכשר אך מזדקן, בשלהי הקריירה.

בזמן שאנחנו מתלבטים האם יהיה אפקטיבי יותר להרכיב כקשר אחורי את קמאבינגה או את טשואמני ; הם מתלבטים האם יהיה אפקטיבי יותר להרכיב את רומאו או את ברוזוביץ (ברוזו-מי? בדיוק). שלא לדבר על לרכוש אותם.

בזמן שאנחנו מתלוננים על התספורת המכוערת של הווינגר שלנו, שמביא 40 מעורבויות שנתיים ברצף ; הם מתלוננים על הווינגר שלהם, בגלל שמספר הדקות/האייקיו שלו לא מגיעים למספר הזה.

בזמן שאנחנו מתלוננים על זה שהנשיא שלנו נכשל פעם אחת בלהביא את השחקן הטוב בעולם, ואולי לא מוציא מספיק כספים, אבל על הדרך שמר עלינו תחרותיים ורווחיים לאורך כל הדרך ; הם מתלוננים על נשיאים ששפכו כספים מוגזמים במשך עשור, ועל הדרך שמרו עליהם לא-תחרותיים ועם חובות לשנים קדימה.

בזמן שאנחנו זכינו בצ’מפיונס 4 פעמים (או 5, מי כבר סופר) ; הם הספיקו להיות מודחים מאירופה אותה כמות פעמים.

והכי חשוב: בזמן שאנחנו אוהדים את ריאל מדריד ; הם אוהדים את ברצלונה.

אז לא. אין לי (לנו) שום דבר מה לקנא בהם.

זה דרך אחת להסתכל על זה, אבל עד שלא יוכח אחרת גונדוגאן הוא שחקן טוב יותר מבלינגהאם. אגב לא התייחסת לרכש שהביא להם אליפות, איזה חלוץ זניח.

אל תשכח שבדרך כלל הם מודחים פעמיים מאירופה באותה העונה, אז זה 5 צ’מפיונס מול 10 הדחות בערך.

מוזמן לשכנע את טיטי. התכוונתי בעיקר אליו כשאמרתי שיש כאלה שמקנאים בברצלונה.

ברור לי. וגם בנזמה של לפני שנה טוב מהלאנד עד שיוכח אחרת, מסי טוב מאמבפה, קרוס טוב מקמאבינגה, ולבנדובסקי טוב מאוסימן (אפרופו החלוץ שהביא אליפות). ועדיין, אם תשאל אותי את מי אני מביא לקבוצה שלי, תוך כדי בנייה שלה - אני בוחר בכל פעם באופציה השנייה, בלי יוצא מן הכלל. כוכבים מזדקנים זה טוב ויפה בתור השלמה חשובה וראויה לפאזל, אבל לחלוטין לא כמרכז הכובד של הפרויט כולו.

וקצת מעבר לזה - מן הסתם יש לי לא מעט ביקורת על המועדון וההתנהלות שלו במגוון תחומים, ואני מניח שזה לא חדש לאף-אחד כאן בפורום. אבל מעבר לשורה האחרונה והאמיתית - שלא הייתי מתחלף עם אוהדי בארסה ולו בגלל שאני אוהד את ריאל מדריד - בכנות לא הייתי מתחלף עם המצב שלהם בשום פנים ואופן, ובפרט אני לא חושב שיש לפרז מה ללמוד מההתנהלות של מקביליו הקטאלוניים. לא ברכש ולא בכלל.

https://twitter.com/themadridzone/status/1673744541013229600?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

העניינים עם הילד הטורקי מתחילים להתחמם.
סעיף שחרור של 17.5 מיליון ואבא שלו דורש 20 מענק חתימה,לא שאני בעד הסחטנות של האבא אבל במחיר כולל של 35 מיליון בערך זה לגמרי שווה את הסיכון והוא משחק בעמדה שיש לנו חוסר עצום בה.

רק כדי להיות הוגן, זה לא רק גונדוגאן מול בלינגהם, זה גונדוגאן בחינם מול בלינגהם 110 מיליון.

כבר חשבתי שאני המשוגע היחיד. אנשים פה התלוננו עליו חופשי ואפילו קראתי פוסט שאומר שהוא צריך לשים את המפתחות וללכת. משהו הזוי.

הם מתחממים מצידנו, הוא נחרץ בדעתו להגיע לקבוצה שבה הוא יהיה שחקן משמעותי מההתחלה. אני לא יודע כמה טוב או מוכשר הוא, אבל לקנות את השחקן הטורקי עם הבאז הכי גדול בכלום כסף נשמע כמו עסקה ממש טובה כלכלית ואסטרטגית. הטורקים סופר פטריוטים ושחקן כזה אצלינו יעלה את הפופולאריות שלנו שם.

לדעתי הפתרון הכי טוב הוא למכור את ברהים, ולהביא אותו על משבצת החילוף הראשון, במידה והוא עד כדי כך טוב כמו הבאז שיש סביבו.

שאלת תם, ואני חולה על פלורנטינו פרס, האיש שהגשים לי את כל החלומות, אבל על פלורנטינו פרס של פעם - למה זה צריך להיות או ‘מדיניות הצנע’ כשיש עכשיו, רוכשים רק קשרים בהרבה מאוד כסף, או האופציה השנייה היא ברצלונה שמפגינה שאפתנות ובונה אחלה סגל אבל אני כן קצת מסתכל על דברים מהצד ותוהה “איך זה קורה”. אני לא אציין את פריז סן ז’רמן כדוגמא כי זה גם גרוע, אבל מה עם מנצ’סטר סיטי למשל? עזבו רגע איך הכסף מגיע, אנחנו לא עניים. אני מצפה לראות שאפתנות במועדון שלנו. וזה לא המצב. לא מדבר על קיליאן אמבפה בכלל. הארי קיין והייתי אומר תודה רבה.

בלינגהאם וטשואמני זה לא שאפתנות? לנסות להביא את אמבפה פעם אחר פעם זו לא שאפתנות? אין יותר שאפתנות מלנסות להביא את השחקן הטוב בעולם למרות שנכשלת כמה פעמים. אני אגיד לך מה לא נקרא שאפתנות מבחינתי. ראפיניה, פראן טורס, גונדוהן, אלו רכשים בינוניים או כוכבים מזדקנים כמו שמילאן הייתה עושה בימיה החשוכים.

לא חושב שיש מישהו אחד בפורום שהיה מתחלף עם המצב של ברצלונה, או שהיה מעדיף את גונדוגאן על בלינגהם.
כל הדיון הקודם שהיה לי איתך על העדפת הכאן והעכשיו לא היה על האלאנד מול לבנדובסקי, אלא על כלום מול קיין.
אני חושב שאם נגיע למצב שזה או לשים 100 מיליון על קיין או להתחיל את העונה הקרובה עם חוסלו בלבד, אז עדיף לשלם, זה הכל. אני לא חושב שמדובר בסכום שאמור לשרוף את העתיד שלנו, ולא רואה איזשהו רכש ב100 מיליון עונה הבאה שיועיל לנו יותר מלהביא את קיין העונה.
אם זה היה תלוי בי גם הייתי שם את הסכום על אוסימן, זה ממש לא התעקשות דווקא על שחקן מבוגר, פשוט על קיין יש שמועות ועל אוסימן לא אז בחרתי להתעסק בו.

לא חושב שיש פה אחד שחושב שפרז נשיא גרוע. פשוט יש אמצע בין נשיא מושלם לבין רצון שילך הביתה, האמצע הזה נקרא ביקורת.
כן, יש לי ביקורת על פרז. זה ממש לא אומר שאני חושב שהוא נשיא גרוע.

אני לא זוכר את עמדתך הספציפית, הרגיש לי בתחילת החלון שאני בדעת יחיד פה מול שאר הפורום בנוגע לקיין. מעולם לא טענתי שאם לא קיין אז לא צריך להביא אף שחקן, אלא להביא שחקן שעונה לסטנדרטים שלנו גם אם הוא לא בדיוק טופ אירופי שבעוד עונה יוכל להיות חילוף ראשון מהספסל.
במילים אחרות זה לא היה או קיין או כלום, זה היה או קיין או שחקן אחר. השמות שאני הצעתי היו קולו מואני (לדעתי הוא עדיין אופציה עבור המועדון אם דברים יתחרבשו עם אמבפה), אופנדה, ג’ונתן דייויד ואחרים. שחקנים שיכולים גם לשבת על הספסל במשחקים הגדולים אחרי שתיאורטית היינו קונים את אמבפה ב24.

אז אולי לא אתה, אבל היו פה יותר מביקורות. היו גם קריאות שילך הביתה.

בכללי אני גם לא מסכים עם הביקורות נגדו. אבל זו דעתי האישית, וכמובן שלהביע ביקורת זה לגיטימי, בטח כאן בפורום.

הכל תלוי במי עומד מול קיין.
במצב הנוכחי, מביא אותו בלי לחשוב פעמיים. אבל כמובן ששחקן בן 30 הוא רחוק מלהיות האידאל שלי.

אף אחד לא יודע אם מנסים להביא את קיליאן אמבפה או לא, כבר טבענו מכל הדיווחים או יותר נכון: עד כמה הקבוצה מתאבדת על זה כבר עכשיו ולא מחכה ל-2024. הרי אנחנו צריכים לעשות שוב את הצעד ולא אמבפה עצמו שלא יגיד בתקשורת שהוא רוצה לעזוב ולא ‘יעשה בעיות’. בפ.ס.ז’ לא חושבים בצורה הגיונית בין-כה.

אורליאן טשואמני הגיע אבל קאסמירו עזב. אין כאן שאפתנות מבחינתי. קאסמירו עזב מוקדם ובמחיר ריצפה. אתה מקטרג את אילקאי גונדואן כסתם שחקן, נקרא לזה ככה, זה לא נכון. גונדואן קשר מעולה שמגיע בחינם. גונדואן זה פסול* וחוסלו מה? כמה שהוא מדרידיסטה בדם ואחלה סופר-סאב. לא יודע, עוד מעט חוזרים לאימונים ואנחנו עם חלוץ אחד בסגל ושלושה שחקני התקפה. קולו מואני לא מספיק טוב. גם יתר השמות.

יש רצוי ויש מצוי. הארי קיין במאה מיליון יורו ומעלה גם אצלי לא היה מקבל כותרת של “גאונות” או החתמת המאה. לא ראיתי שיש איזה תחום אפור, ביניים. די נו ההתקפה מוזנחת מאז שנפלנו עם אדן הזאר ולוקה יוביץ’. גם עם קאקה נכשלנו בדיעבד ומה היה קורה אם פלורנטינו פרס היה מרים ידיים אז? אז כל קיץ 2013 לא היה מתקיים?

כל ביקורת על פרס בסגנון “שיילך הביתה” היא כמובן לא רצינית ולא מתקבל, היא לא ביקורת עניינית. זה מתאים לאלו שאוהדים את הקבוצה לקראת עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו\טוקבקיסטים ב-One או מדרידיסטה. הביקורת האחרונה עליו מוצדקת ואפשר להציג מראה אחרת שהיא לא רק ז’ואן לאפורטה או צ’לסי שמשקיעה הרבה פשוט בטמטום.

*פראן טורס סתם שחקן לדעתי, הוא הגיע בחלון ההעברות בינואר כשהקבוצה במצוקה וזה קצת אחרת, כנ"ל אובמיאנג. ראפינייה השתפר אבל הוא לא משהו.

לא יודע אם אתה מתכוון להודעה שלי אבל אני כתבתי לפני כשבוע בערך שאם הסגל ההתקפי ישאר כמו שהוא כרגע וחוסלו יהיה החלוץ הבכיר שלנו פלורנטינו צריך ללכת הבייתה, אני עדיין עומד על זה אגב.
כשאמרתי את זה גם כתבתי מספר פעמים שאני לא מאמין שלא יגיע אף אחד כי זה פשוט לא הגיוני וב25 שנות אהדה שלי אני לא זוכר מצב שבו ריאל מדריד עוד בקיץ זורקת לפח את העונה, הכוונה הייתה שזה מצב כל כך קיצוני ולא הגיוני שאם וכאשר הוא יקרה הוא גם מצריך צעדים קיצוניים אחרים.

אני מעריך מאד את פלורנטינו פרז וכילד הוא הגשים לי כל חלום אפשרי והאמת שגם היום המועדון מנוהל בצורה מצויינת אבל כן, יש לי לא מעט טענות אליו כי כרגיל הוא לוקח כל מדיניות לאקסטרים.
ברצלונה שצחקתם עליה פה בהודעות האחרונות בסופו של דבר לקחה אליפות בקלילות בפער דו ספרתי והוכיחה שהיא קבוצה טובה מאיתנו נכון להיום גם במשחקים נגדנו וגם במשחקים מול היריבות האחרות.

אז אפשר לצחוק על גונדוגאן או לבאנדובסקי הקשישים שבאים אבל היי, הם לפחות מנסים ועושים כל מה שהם יכולים במסגרת המגבלות העצומות שיש עליהם והם ילחמו עם מה שיש עד לעוד שנה שנתיים עד שיתאזנו ויוכלו שוב לרכוש בכסף גדול, אנחנו לעומת זאת אם נצליח להחתים את השחקן המושלם והאידיאלי למועדון נחתים אותו ואם לא? אז הלכה עוד עונה.
אבל בינתיים לא רק שאנחנו לא מנצלים את זה ופותחים פער אלא שהם האלופים וכרגע אנחנו גם רחוקים מלהיות פייבוריטיים לעונה הקרובה, מפה לשם בעונה הבאה הם בדרג א באירופה ואנחנו בדרג ב וככה הם גם חוזרים לאט לאט להתחרות באירופה, כל זה כשאנחנו במצב מדהים והם במצב קטסטרופלי.

ולמען הסר ספק אומר שוב- אני מאמין שיגיע חלוץ טופ שיחליף את קארים, אם לא זה אסון ברמה שאני לא זוכר ולכן אני מאמין שזה גם יקרה, לא יתכן שאת זוכה כדור הזהב של השנה שעברה יחליף שחקן בן 33 שירד ליגה בשנה שעברה וזו הקבוצה הגדולה הראשונה שלו בקריירה.

כנראה שאנחנו לא נסכים כי אני לא מביא אותו בלי לחשוב פעמיים. כן הייתי מביא שחקן אחר, אבל הוא מחוץ לתחום. אין לי מושג אם זו ההחלטה הנכונה, אני רק שמח שההתעניינות שלנו בו, אם באמת הייתה כזו, נגמרה מאוד מהר.

אנחנו לא יודעים, וזה חלק מהניהול המעולה של הקבוצה, אבל מבחינתי אם יחכו במועדון ל24 עם אמבפה ובינתיים נקבל בחלון הזה שחקן ביניים, אנחנו נרוויח מזה הרבה יותר מאשר אמבפה עכשיו. אם אתה אומר לי שנסתדר עוד עונה בלי אמבפה אבל בכסף הזה נקנה שחקן סופר ורסטילי ואיכותי נוסף לעוד 6-7 שנים, אני קונה את זה.

בכל מקרה, המון תלוי בדברים שאנחנו לא יודעים, אין לנו שמץ של מושג מה קורה מאחרי הקלעים. אין לי מושג כמה אמבפה ‘בכיס שלנו’, אם בכלל, ומה קורה באמת בפועל. לכן בכל מקרה מה שיוחלט במועדון אני אקבל, כי אין לי שמץ מה היו התנאים.

טשואמני סומן ככישרון על, ‘אמבפה של הקישור’ נאמר עליו. זו השאיפה, להביא את השחקנים הטובים בעולם בעמדה שלהם לעשור הקרוב. זו שאיפה. קסמירו הפתיע עם הרצון לעזוב רק אחרי שטשואמני הגיע, ובכל מקרה בעונתו האחרונה התלוננו עליו לא מעט שהיכולת איננה כשהייתה בחלקים מהעונה.

אין אצלינו תחום אפור. או שהשחקן עונה לפרופיל, או שהוא לא עונה לפרופיל ואז אין מה לדבר עליו. חלק מהדרישות של כמעט כל פרופיל אצלינו הוא גיל עד 25 בערך, שכר ומחיר התואמים לפרופיל, וכמובן יכולת. החריגים הם שחקני וורלד קלאס שמגיעים בהעברה חופשית.

יש גם פרופילים מוגדרים. בברצלונה או סיטי למשל ברגע שיש שחקן שהם רוצים הם שמים את הכסף שידרש כדי לקנות אותו. אצלינו יש 200 לקנות את אמבפה, אבל עסקה תיפול על 10 מיליון יורו לפה או לפה בגלל שהחלוץ המחליף יקר מדיי.

ברצלונה באותה תקופה עוד הייתה יכולה להיות במצב שהיא יכולה להוציא כסף על רכש. הם השתגעו באותו חלון והביאו מספר שחקנים, זכור לי גם אדאמה טראוה לא זוכר מי עוד. היום הם לא מצליחים להחתים מפעילי ממטרות. הניסיון שלהם להתחמש במי שהם רק יכולים להביא לא הוכיח את עצמו בינתיים.

האמת לא זכרתי שאתה אמרת את זה, כנראה פספסתי את ההודעה הזאת, הייתי זוכר אם זה היית אתה. כמובן שזה לא יקרה וכולנו יודעים שבמועדון עובדים כדי שזה לא יהיה המצב. עם זאת צריך לראות מה יש בשוק, ואיזה אופציות באמת יפלו. גם אם בסופו של דבר לא יוחתם אף אחד - כנראה שהטוב ביותר עבורינו הוא לא להחתים חלוץ כרגע. אני באמת חושב שעדיף לא להחתים אף אחד מאשר להחתים מישהו שאחר כך נקלל את הרגע שהוא הגיע. אבל שוב, אני לא חושב שזה מה שיקרה. במועדון גם לא ימרחו את סיפור אמבפה עד לסוף אוגוסט לדעתי. אמצע סוף יולי אנחנו נדע מה קורה עם זה בנוגע לקיץ הנוכחי.

בברצלונה הכל מכוון לכאן ועכשיו כשאצלינו הכל מכוון לעתיד. אז כן, כרגע הם טובים יותר מאיתנו, אבל בהסתכלות רחבה יותר על המגמה אני רואה מצידנו אי פשרות על שחקנים, גם אם זה אומר בינתיים להסתדר עם מה שיש, בעוד שאני רואה אצלם עוד שנתיים את אותם חורים שיש היום. אם בקיץ הקודם הם עוד יכלו לקנות שחקני ביניים כמו ראפיניה וקונדה, היום גם את זה הם לא יכולים, ועדיין מחפשים להוציא את הכסף על שחקנים שהם לא יכולים לרכוש.

דבר ראשון, לא מצחיק אותי שגונדוהן או לבנדובסקי שם. זה לא מצחיק, זה מפחיד. לשנתיים. עוד שנתיים הם עוד הפעם יצטרכו להשלים את העמדות האלה, והצ’אנס שלהם ליפול על פדרי נוסף נמוך מאוד.

רוב הקבוצות בעולם עושות מה שהן יכולות כדי להתחזק, השאלה היא האם זה מספיק. ברצלונה לא עוד קבוצה אבל להתחרות בקצפת האירופית של היו זה לא קל. יש להם חורים בסגל ואל תתבלבל, הדשא שלהם לא ירוק יותר. גם להם יש בעיה עם המגנים, גם להם יש בעיה עם ההתקפה, ויתרה מכל יש להם עודפי שומן של שחקנים לא רצויים שהם לא מצליחים להפטר מהם ולהחזיר חלק מההשקעה.

נתחיל בכך שאנחנו לא יודעים מה יקרה בעונה הבאה. לא עם הסגל שלנו, לא עם הסגל שלהם, החלון הזה צעיר עדיין בשביל להתחיל את ההערכות האלה, תסכים איתי? בנוסף, אנחנו לא רודפים אחרי ברצלונה! ברצלונה לא פקטור בשיקולים שלנו. אנחנו בונים את השלד לעונות הקרובות, ומה קורה בעונה או שתיים הקרובות פחות קריטי לנו. כמובן שיש לגישה הזאת גבול, ולא נפתח את העונה עם שניים ורבע שחקני התקפה, אבל גם לא נסחף ונקנה מה שהשוק מציע רק כדי להגיד קנינו.

אמרתי את זה אז ואגיד את זה שוב, אם אנחנו מצליחים להביא את אמבפה, ומשיגים מגנים טובים, אנחנו טיפטופ. אחרי שנעשה את זה, הדבר היחיד שחסר לי זה רג’יסטה בקישור (ארבעה שחקני על אבל כולם בוקס טו בוקס), וכואב לי מאוד על כך שהפסדנו לסיטי את גבארדיול.

קמאבינגה יאריך חוזה עד 2028

https://twitter.com/madridxtra/status/1673758718343651334?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

ויניסיוס,קמאבינגה,רודריגו ומיליטאו כולם סיכמו על הארכות חוזה שיוכרזו בחודש הקרוב.

אנחנו יכולים בקלות להבטיח לו את משבצת המחליף הראשון לצד ימין כשרודריגו יפתח את העונה כשחקן הרכב ושיילחמו על המקום כשבראהים יהיה הגיבוי.

בינתיים זה לא הולך כל כך בקלות מסתבר, ובמועדון נתקלים בקשיים.
אם נשיג כישרון על וגם נפטר מברהים בו זמנית זה יהיה ניצחון כפול. בהנחה שהוא באמת כישרון על ולא פלופ…

בכל מקרה מדברים על כך שהשבוע יהיה שבוע קריטי בהקשר שלו ובמועדון עובדים כדי לגרום לזה לקרות. נראה מה יהיה…