דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

נראה לי שלפחות למישהו אחד מצאנו מחליף בקיץ הזה - אם פלורנטינו פורש אני בעד ג’וני קלאפט! :wink:

הולכים להיות לנו כמות יפה של שחקנים שיודעים לתת פס לגול שנשאר לי רק לתהות אם חוסלו הולך על נעל הזהב בשנה הבאה.

זהו זה - הפנטזיה הכי גדולה שלנו לאורך השנה מתממשת, אבל בעיכוב של שנה:

אנצ’לוטי עוזב לברזיל בסוף השנה הקרובה.

לא מרגיש בריא להעסיק פנסיונר שעוזב עם פנסיה מובטחת בשנה הבאה. יהפוך את העונה הקרובה לעוד יותר מבוזבזת, ועדיף כבר לשלם שכר לימוד של המאמן החדש.

בהמשך להודעה שלי בפורום השכן - האמת שאני מאוד מבסוט על הרכישה המסתמנת של גולר.

המחסור האדיר בחלוץ כרגע קצת עמעם את העובדה הזו, אבל במשך שנים הסגל שלנו זעק (וזועק) לשחקן קו ימין. חילטרנו שם עם רודריגו ואפילו עם פדה רחמנא ליצלן, והפתרון הכי טוב שלנו היה אסנסיו - שחקן שלכל הדעות לא שווה הרכב בריאל מדריד. הגיע הזמן שיגיע רכש משמעותי לעמדה הזו.

נכון, לא החתמנו כאן קראק לעמדה החסרה, אבל בפועל צריך להכיר בכך שהשוק דל מאוד בעמדה הזו. ברמה שביני לביני שקלתי ברצינות אם כדאי לנו לנסות להביא את טמבלה מבארסה (יש לו סעיף שחרור של 40 מיליון אאל"ט).
ובאופן כללי - השוק כיום דל מאוד בשחקנים כשרוניים עם רגל שמאל חזקה. החלום שלי אישית היה מוסיאלה, אבל כידוע קשה מאוד להוציא מבאיירן שחקנים שהיא לא מעוניינת לוותר עליהם, בעיקר אם הם גרמנים (מה גם שכיום הוא לא בדיוק משחק בקו ימין, מה שהיה דורש שינוי עמדה נוסף בהרכב).

על הרקע הזה - מדובר בהחתמה מעולה, אם וכאשר. שחקן צעיר ומוכשר בצורה בלתי רגילה, עם רגל שמאל דומיננטית, עם חוש לבישולים וגם לשערים, ובעמדה שכל-כך חסרה אצלנו - וכל זה במחיר נמוך במיוחד. לכל הפחות, האיכויות שהוא מביא איתו יאפשרו לנו גמישות רבה וחשובה מאוד בניהול הסגל וההרכבים (החל מיוני 2024 כמובן… סבאלה אנצ’לוטי לא שמע על המושגים האלה). סיכוי לא רע בכלל בעיניי שהרכש הזה יתברר בדיעבד כבינגו גדול.

ושוב, מתגלה כאן השקט התעשייתי המופלא של המועדון שלנו, כששחקן שעל-פי רוב הפרסומים היה נראה כבר רגל וחצי בקבוצה אחרת (ולא סתם קבוצה - יריבה ישירה מושבעת) - כנראה חותם אצלנו בסוף. פלורנטינו מוכיח (שוב) שהוא עוד לא לגמרי איבד את זה.

אם באמת לגולר אין מהירות המקסימום שהוא יוכל להיות זה אסנסיו. שליטה בשטח קטן מסירה ובעיטה גם לאסנסיו יש, וברמה הכי גבוהה שיכולה להיות, ומה שמגביל אותו זה המהירות. אני לא חותם על זה שגולר לא מהיר אבל לא מצאתי קליפ אחד שבו הוא הוכיח מהירות סבירה אפילו.

ברכישות מהסוג הזה תמיד יש עניין של כמה שילמו מול מה גיל השחקן.
לפי המחיר, הוא לא אמור לראות דשא בעונה הקרובה לפחות.
גם לא ממש שמענו עליו עד לפני שעה (לא כמו בלינגהאם נגיד שכבר שנים מדובר עליו ככשרון)
ולכן נשאלת שאלה חשובה, האם הוא מיועד לקבל גם דקות בעמדה הזאת?
כי אם לא ומדובר על להשאיל/לקסטילה אז זה לא ממש רלוונטי החוסר שלנו בעמדה.
אם יתנו לו לשחק זה כבר אירוע אחר (שאני מאוד בעד אגב).

ברנרדו סילבה, דה-בריינה, מסי של השנים האחרונות, מודריץ’, בנזמה - כל אלו, ועוד רבים וטובים, הם שחקנים לא מהירים בכלל, או שלכל הפחות זו לא תכונה משמעותית במשחק שלהם. הם מחפים על זה בראיית משחק, שליטה בכדור ברמה הגבוהה ביותר, מהירות מחשבה, יכולת מסירה ועוד. זה שהתרגלנו לסילונים כמו אמבפה, הלאנד, ויני ורונאלדו - לא אומר שזאת הדרך היחידה לעבור שחקן או לשחק כדורגל באופן כללי.

מה?
פה בדיוק הבעיה. אם בעיניך לאסנסיו יש שליטה בכדור בשטח קטן ‘ברמה הגבוהה ביותר’, אז אין לנו מה לדון כאן.
אסנסיו לכל היותר ‘מסתדר’ עם הכדור כשהוא אצלו ברגל. הוא מאבד לא מעט כדורים בתיקולים, ובוודאי שלא עבר שחקנים בדריבל כמעט אף-פעם. אסנסיו היה בד"כ צריך שהקבוצה תייצר עבורו מרווח מספק, כדי שיוכל להשתמש בנשק האמיתי שלו - הבעיטה לשער. לעצמו הוא כמעט ולא ידע לייצר מצבים כאלה. כמובן שמהצד השני אין מה להשוות בין יכולת הבעיטה של אסנסיו לזו של גולר, אבל לא על זה אנחנו מדברים כאן.

ושוב - ייתכן בהחלט שגולר לא יצליח אצלנו, מ-1001 סיבות שונות ומשונות (שחוסר מהירות היא דווקא לא אחת מהן). אבל במחיר הזה, בפרופיל הזה ובתנאים האלה - מדובר בעסקה מעולה.

לא בהכרח מסכים, לאסנסיו יש בעיטה ברמה הכי גבוהה אבל הרגיש לי שהדריבל שלו מאוד לוקה בחסר
לא באמת סמכתי עליו שהוא יידע לעבור שחקן ולייצר פעולה חיובית מעבר לחיתוך שמאלה, למצוא את הזווית ותוך שנייה לשגר בעיטה.
אם הוא היה נתקע עם הכדור הוא פשוט לא היה זריז וטכני מספיק בשביל לנער מעליו שחקן

מהמעט מאוד מאוד מאוד שראיתי גולר יודע לעבור שחקנים יחסית בקלילות ועם יכולת כזאת הוא לא בהכרח יצטרך מהירות מסחררת, במיוחד לרוב המוחלט של המשחקים בליגה שנהיה מול הגנות מצופפות ולא נצטרך מהירות אלא שחקן שיודע לפרוץ הגנות

בכללי זאת דעה לא פופולרית אבל אסנסיו לאחר הפציעה היה שחקן בינוני להחריד שחוץ מבעיטה טובה לא באמת יכול לתרום למשחק והעונה האחרונה הייתה מאוד חריגה מבחינת סטטיסטיקה, לא משהו שהיה חוזר על עצמו שוב לדעתי ואני מאוד שמח שהוא עזב את הקבוצה, סמל לבינוניות בעיניי

https://twitter.com/galmoshe12/status/1676507377141514240?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

שחקן אגף ימין שנכנס הרבה לאמצע,לא מהיר מאוד אבל יש לו דריבל מעולה,ראיית משחק ויכולת מסירה מאוד טובה,מזכיר את ברנרדו סילבה בסגנון,נראה שחקן הרבה יותר מגוון מאסנסיו.

בנוגע לאסנסיו באמת חבל על הדיון, הוא מאוס לעוס וטחון כבר ממזמן, ועכשיו כשהוא לא אצלינו גם לא רלוונטי. אבל בכל זאת, כן, לדעתי יש לאסנסיו שליטה ממש מעולה בכדור והוא זריז איתו בשטח קטן. אני בדעת מיעוט ולכן אני מוכן לקבל את זה שיכול להיות שאני טועה ומפריז בהערכה שלי כלפיו אבל אפשר למצוא אינסוף דוגמאות לאיך שהוא עובר שחקנים ויוצר מצבים ושערים עם היכולת האישית שלו.

כל אלה קשרים, או שחקני אגף שהוסבו לקשרים מכיוון שאין להם את היכולת לשחק באגף. לדעתי אי אפשר להיות היום ווינגר בלי מהירות, זה מאוד בעייתי ומגביל. מכיוון שאין אצלינו את העמדה הזאת וגם אם היא קיימת, בלינגהאם ורודריגו יהיו שם לאייש אותה לפניו, לא נותרה עמדה אחרת מלבד עמדת הכנף הימנית.

אשמח לראות קליפ שבו הוא מראה מהירות טובה. אני לא טוען בשלב הזה שאין לו, פשוט מחפש ואשמח אם תשתף. בינתיים לא מצאתי.

מישהו יודע מתי החזרה לאימונים?

יש דיווח מעט יותר מקיף בנוגע לגולר, עם דגש על מה מתכננים לעשות איתו העונה?

עם בלינגהאם וגולר, קשה לי לראות את אמבפה מגיע ובו זמנית שאף אחד לא עוזב. אני לא אומר שאין כסף, אבל אני לא בטוח שהffp של אירופה/ספרד יכולים פשוט להתקיים עם הסכומים שמדווחים. עזיבה של שחקן בהרבה כסף תהיה חייבת לקרות.

דיווחים ששחקן משמעותי בקבוצה קיבל הצעות וכרגע שוקל את הצעדים שלו.

יכולים להיות מספר אופציות לדעתי. טשואמני, רודריגו, פדה, קרוס ורודיגר. השאר לדעתי דיי בטוחים ולא ירצו לעזוב.

:wink:

הגיוני, אני מאמין שזה תלוי בסיטואציה עם אמבפה.

קרוס מאוד לא סביר, בדיוק האריך חוזה. קשה לראות סיכוי שהוא יעזוב.

טשואמני ורודיגר שניהם פה סה״כ עונה, קשה לי להאמין שהמועדון ישחרר אותם אחרי פרק זמן קצר כל כך. בטשואמני השקיעו גם הרבה כסף.

רודריגו לפי הדיווחים מאוד אהוב על ידי פרז גם עדיין מאוד מאוד צעיר.

פדה התרחיש הכי סביר, אין לא כל כך עמדה ברורה במערך של ריאל, הוא כבר לא ילדון(גם לא מבוגר אמנם), ויש את התקרית עם באנה מויאריאל שאולי מעיבה.

למה שיהיו לנו בעיות שכר? ולמה מישהו חייב לעזוב?
אנחנו מכניסים הרבה כסף, לא בזבזנו כסף בשנים האחרונות ושניים מהשחקנים עם השכר הכי גבוה בקבוצה בדיוק עזבו אותנו הקיץ, אין שום סיבה בעולם שתהיה לנו בעיית שכר בקבוצה.

סגרו את התיק בגלל עדות שקר של באהנה.

הפיירפליי מתייחס למאזן הוצאות והכנסות על פני תקופה. אם אתה מחתים את אמבפה, על פי השמועות יש דמי העברה של איזור ה-200 מיליון ועוד מענק חתימה מטורף. ביחד עם בלינגהאם זה עוד 100 מיליון. וזה בלי המשכורת של שניהם(שביחד עם ויניסיוס שקיבל משכורת משמעותית) ככל הנראה יעברו את בנזמה והזארד(אגב הזארד, עוד הוצאה כספית גדולה של ריאל בהתרת החוזה). לא בדקתי איך הפיירפליי עובד בדיוק, אבל למיטב זכרוני מדובר על הוצאות מול הכנסות על רכש בתקופה מסויימת, ולכן עם נוסיף את טשואמני בעונה שעברה, והעובדה שלא מכרנו שחקנים בסכומים זה יכול להוות בעיה. הכוונה היא לא מבחינת המאזן של ריאל אלא רק מול הפיירפליי.

נכון, וזה עדיין לא אומר שלא היה כלום, וכן שם זרקור שלילי על שחקן של ריאל.