דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אבל כבר הסכמנו שבעונת בנייה (או איך שלא תקרא לזה) לא סביר להחליף בבת אחת את כל הותיקים, וכבר הסכמנו (ובכינו, והתייפחנו על מר גורלנו) שבנזמה הוא הקללה שלנו ובמועדון מחזיקים ממנו במעמד של מרסלו, לוקה וכו’. וזה מסביר את מקומו בסגל. מה גם שעכשיו הוא לא הבעיה הכי גדולה שלנו (בפרט נראה סביר לגמרי עד כה), עד העונה שעברה היו לנו כלים בסגל שגרמו לו להיות מוחלף ראשון כמעט תמיד, עכשיו אין.

@משה גלאם

האמת שאין לי מושג. דבר אחד שאני די משוכנע בו הוא שהם לא ימכרו את מבאפה תמורה סכום שהוא לא משהו מוגזם לחלוטין (זה כמובן רעיון שעלה פה בעבר). ניימאר הגיע לפסז׳ כדי להיות כינור ראשון, ולדעתי אם ירצה לעזוב מתישהו יתכן וזה יהיה כי הוא לא מרגיש כזה.

הלוואי שאתה צודק, אבל חובת ההוכחה היא עליך. זה לחלוטין לא מה שעושים בריאל מדריד, בטח של פלורנטינו. השאיפה היא תמיד להיות בטופ.

וסתם כי נחמד לשחק:
הייתי מביאים את אימובילה? זה מה שהוא עשה אתמול.
בן 28, נותן מספרים.
בכלל, ללאציו יש גם את סאביץ׳ שאפשר לקחת. עכשיו כשכובע לא פה, לדעתי זו החתמה מעולה. לאציו החתימה שני קשרים (אחורי ו-50 50) בחלון הזה, מה שאולי אומר שהוא יכול להימכר בסכום הנכון.

אימובילה בשתי העונות האחרונות:
31
17%201

היה בסביליה. כישלון טוטאלי מחוץ לאיטליה. ואולי זה דבילי אבל צריך קצת אבק כוכבים גם אם זה רק בשביל לאותת שאנחנו פה.

אם כבר אז איקארדי יכול להיות מושלם. בייל איקרדי ואסנסיו כבר מתחיל להישמע כמו שלישיה נורמלית.

אימובילה נכשל גם בספרד וגם בגרמניה (עם דורטמונד). כשחזר לאיטליה פרח שוב.

מקבל את החשש לגבי אימובילה. זה לא בהכרח הוא או איקארדי, אבל הוא פשוט נראה לי:

1. שחקן רע במובן הטוב של המילה, משהו שמאד חסר לנו
  2. עושה תנועה טוב יותר מאיקרדי וגם יותר חכם ממנו
  3. מסוגל לעשות גול מכלום

אם כבר אז איקרדי. אם אני זוכר נכון יש לו סעיף שחרור של 100 מיליון שזה כסף קטן
במונחים של היום בטח לשחקן ברמה הזאת. הוא גולר ברמה הגבוהה ביותר שיש היום
לכדורגל העולמי להציע. והוא לא נופל מאף שם שעלה פה בקיץ הנוכחי.

מה לגבי חאמס, מה נסגר איתו? אני זוכר שהיה דיבור עליו לפני מספר שבועות, אבל מאז הכל שקט. איזשהו עדכון?

נשאר בבאיירן.

אפרופו איקארדי, לפי הסטטיסטיקה הזו מרבה להחמיץ.

ואני יכול להעיד שהוא אכן מרבה להחמיץ. מצד שני, התנועה והמיקום שלו חשובים עוד יותר מהסיומת.

אודגור חוזר להולנד: הושאל לויטסה לעונה אחת. פיספס בקצת את שרן ייני.

המלפפון היחיד שעדיין איתנו היא רודריגו בו לופטגי מאוהב מימים ימינה, אבל לא נראה שהמועדון תומך בו ו/או שולנסיה תשחרר.

לרודריגו יש סעיף שחרור של 120 מ׳ יורו, שחקן עם 16 שערי ליגה ועוד 3 בגביע. הוא כנראה לא יגיע להרכב הראשון וכנראה יזכה לפחות דקות מאשר בולנסיה. אמנם פרשתי מעסקי השמאות לאחר עסקת יאראמנדי, אבל זו נראית העברה יקרה ביחס לאפשרות לשים את אותו הסכום ± על איקארדי, למשל, שאמור לתת מספרים טובים יותר.

בכל מקרה, מתאו אלמני, מנכ״ל ולנסיה, אומר שלא יצרנו איתם שום קשר.

מארקה מציבים היום בפרונט סיכום של שתי ההודעות האחרונות: כל הסימנים מראים שרודריגו יישאר בולנסיה, ובכל זאת כל ה"מקורבים" מדברים עליו.

לופטגי מוכן לאמץ אותו כילד, זה בטוח. מאוהב בו עוד מימי הנבחרת הצעירה שלקחה פה את אליפות אירופה. יש מצב טוב שבזכות רשימותיו כסקאוטר רודריגו נרכש מסלטה ויגו למחלקת הנוער שלנו איי שם ב2009.

באופן אישי, הוא לא מחביביי ובעיניי הוא לא וורלד קלאס, אבל בהעדר ציפור שיר גם תחת הוא זמיר.

בנוסף הם מזכירים שלריאל מדריד לא כל כך הולך במו"מ מול ולנסיה מאז מיאטוביץ’ ב97 (ואלביול שולנסיה שמחה למכור). שני המקרים שהכי “קשים” שזכורים לי הם אז’לה ודויד ויאה.

בינתיים אפשר להשתעשע ולהיזכר בכותרות הגדולות בספרד - ברצלונה ‘ניצחה’ את ריאל מדריד בקרב על…אנדרה גומש. חוץ ממנו ומדויד ויאה גם ג’ורדי אלבה ואחרים עשו את המעבר הישיר ולנסיה-> בארסה. אני ממש מקווה שיגיע חלוץ אחר ואנחנו צריכים עוד קשר התקפי ובלם שעל זה בכלל לא מדברים.

בנושא אחר, נתרכז במעט שיש: אתמול תרגמתי את הכתבות במארקה: מה קורה עם ויניסיוס? ככה בקצרה: מעין חילוקי דיעות בין המועדון לבין לופטגי. המאמן מומחה בקידום צעירים ורוצה שהקבוצה קודם תתייצב ותתגבש בעצמה בעזרת הוותיקים ורק אז לשלב אותו. בשני המשחקים הראשונים של העונה הוא עדיין לא ערך את הבכורה ובתקשורת בברזיל בכלל מופתעים. במועדון הבינו שהמשחק נגד אתלטיקו הוא לא הזמן הטוב ביותר להתחיל אבל תהו מדוע במשחק נוח נגד חטאפה ובעיקר במחצית השנייה - הוא לא שולב.
מה דעתכם? יתנדנד בין מחליף רביעי ליציע או שכן אפשר לצפות שיתחיל לקבל דקות? בהתחשב בסגל הקצר - כל פציעה של מישהו בקישור משדרגת את מעמדו.

מרקוס יורנטה מבוקש באספניול שמוכנה לחכות לו עד לימים האחרונים של חלון ההעברות בינואר והוא מאלה שעתידיים לעזוב.

אני יודע שזה נטחן דק דק אבל אני פשוט חייב להוציא את זה. כל הדיבורים האלה על רודריגו, לקנות 16 שערים בעונה ב120 מיליון זה הזיה. כנראה שלא נקבל אף חלוץ ב30 מיליון ונכון, כל דבר יותר טוב מבנזמה וכו’ וכו’. המועדון רוצה להיות מספר אחד בעולם, יש שחקן אחד שצריך פשוט לקנות אותו. במחיר גבוה במשכורת גבוהה, אמבפה. לאף אחד אין ספק לגבי הכישרון והיכולת הנוכחית שלו והפוטנציאל המפלצתי שלו. יש זמן להיות מחושבים ולקנות חכם ולחסוך (כמו שפלורנטינו עשה בשכל בארבע שנים האחרונות) ויש זמן לפתוח פנקס צ’קים ולהנחית פה שחקן.

חלאס עם דיבורי אמבפה, זה נטחן פה מכל כיוון. פריז לא תמכור והמחיר לא משנה. היתה לו אופציה לבוא שנה שעברה והוא בחר בפריז. זה כמו שתכתבו פה שחייבים להנחית פה את מסי “בכל מחיר”. נחמד שאתם חושבים ככה, זה פשוט לא יקרה.

אין אף מועדון ואף סוכן היום שיכול להוציא שחקן מפריז. אמבפה יצא מפריז רק אם הם יחליטו על כך. בינתיים נראה שיש יותר סיכוי שהם יוותרו על ניימאר שכבר עשה את שלו בעצם ההגעה שלו, גם אז זה כנראה יקרה רק אם הפייר פליי יכריח אותם למצב שכזה.
אותי מעניין אם מישהו יודע איפה פריז עומדת מבחינת החקירה שלה והאם יש סיכוי שיכפו עליהם מכירה של שחקנים? כי נראה שהדבר היחיד שעומד בין ניימאר לריאל זה הפייר פליי.

הייתי משנה ואומר שהפייר פליי זה הדבר האחרון שיעמוד בין ניימאר לריאל, כלומר - פסז’ לעולם לא “תיכנע” לפייר פליי.

במצב הנוכחי, לפנטז על אמבפה זה כנראה הדבר היחיד שנשאר לי (למרות הטחינה הדקה מאוד של הנושא), זה לא שיש הרבה בשר ביון העברות השנה…
סוכן משומן יוציא את אמבפה מפריז בלי להתאמץ. זה הכל עניין של כסף בכיס הנכון. את השיח עם הבאר נפט בסלון לא יעניין עוד מאה מיליון, את הסוכן של השחקן שגוזר קופון שמן יעניין מאוד…ומהלך כזה מפריד בין מועדון למועדון מספר אחת בעולם. עם כל הכבוד לפריז ולעוש של הבעלים שלה, זו לא קבוצה שאמורה בכלל להתמודד ברמת היוקרה עם מועדון כמו ריאל (שוב, דעתי בלבד).
ידענו בעבר להוציא שחקנים גדולים ממועדונים גדולים כי אין מי שלא רוצה לשחק בריאל, צריך לחזור לתודעה ברמה הזו ואין כמו פלורנטינו הממולח של פרוייקטי הגלאקטיקוס כדי להחזיר אותנו לשם.

אגב אמבפה.
מישהו מכיר בצורה טובה את הנהלים של הפייר פליי? התקשורת מתארת מצב בעייתי מבחינת הקטארים.

למרות שאני מאמין שאם פאריז תצטרך למכור שחקן היא תעדיף למכור את ניימאר לפני אמבפה.