דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מצב הגיוני פי אלף מלפתוח עונה עם 2.5 שחקני התקפה, וחוסלו כחלוץ המוביל.

שאלה יהיו הצרות שלנו, תמיד.

רודריגו, ויני, גולר, ברהים, חוסלו. אם אמבפה מגיע זה 6 שחקנים על 3 עמדות - לגיטימי לגמרי, במיוחד שמתוך ה-6 יש שחקן בן 18 ושני שחקנים בינוניים. לגבי פדה - הוא כנראה יסבול עונה אחת בלי יותר מדי דקות (צריך לזכור שגולר לא יקח לו את המקום בקלות, בסופו של דבר הוא רכש חדש ומאוד צעיר) אבל בכל אופן עונה הבאה יהיה לו מקום בקישור, עם הפרישה של מודריץ’ וקרוס.
אם הצב לא מגיע אז נניח שפדה מוסט לכנף, ככה הוא גם יוכל לקבל דקות.
עד שאנדריק יבוא חוסלו כנראה יפנה את המקום שלו, אני לא רואה אותו נשאר ליותר מעונה.
לדעתי כן יצטרכו את פדה גם בקישור לאורך העונה, בכל זאת מודריץ’ וקרוס לא צעירים (וזה טיפה מופרך אבל אם מנדי הולך, פראן נפצע וקמאבינגה יחליף אותו שם גם אז יש לו סיכוי להרכב).

לדעתי כל הסימנים מראים שאנחנו בדרך לקישור של 4231 עם פדה,קמא,טשואמני, בלינגהאם, סבאיוס. עם גולר ובראהים שיקבלו דקות גם באגף וגם מתחת לחלוץ
זה מעונת 25 כמובן

בקישור הזה יש 2 שחקנים שיכולים לשחק מתחת לחלוץ שהם במעמד נמוך מבחינת דקות(סבאיוס, בראהים), אחד עם מעמד של כוכב (ג׳וד) וגולר שצריך לראות איך יעבור את העונה

כשבשלישיה ההתקפית יהיו אמבפה,ויני,רודריגו ואנדריק. + גולר שיכול(?) לשחק בימין. אולי חוסלו. ואפשר במקסימום לחלטר עם בראהים ופדה

מבחינתי אחלה סגל, גם מבחינת כמות וגם באיכות אם באמת הצעירים יממשו את הפוטנציאל/ימשיכו את ההתקדמות שלהם. חסר לי אולי חלוץ מחליף שיכול להיות איכותי גם בגובה מה שעם הסגל הזה מאוד חסר בהתקפה אבל לא נתלונן יותר מדי. עם הסגל הזה שיחסית לקראת סיום בבניה שלו עדיף להתמקד בהגנה שנראית במיוחד באופק כנקודת תורפה לא קטנה (גם אם נצרף את דייויס)

פנרבחצה פירסמו את פרטי העסקה:

20 מיליון יורו.
10 מיליון במשתנים.
20% ממכירה עתידית.

אתם מפספסים את הנקודה שלי: אם ויניסיוס הוא העתיד, ואם אמפבה הוא העתיד ואם אנדריק הוא העתיד ואם רודריגו הוא העתיד ואם כל הקשרים שלנו… אז ברור לכם שאין מקום לכל העתיד הזה נכון? ברור שהלוואי שיהיו לנו 6 שחקני התקפה - אם לא כולם בגדר עתיד. במילים אחרות (וכבר טענתי את זה), אם גולר היה בן 30 הייתי מרגיש אחרת. אבל כולם צעירים והעתיד ואני מודאג שמישהו יעזוב בסוף .

יכול להחיות שזה רק אני, אבל ואסקז עדיף על ברהים וגולר.

ילד שעדיין לא עשה כלום מטורקיה ועוד ברהים שעד עכשיו לא עשה כלום בקריירה(והוא כבר לא ילד), לא מבין איך הם מקבלים חולצה בסגל של ריאל, ועוד מחלקים להם פה דקות ומחליפים מערכים כדי להכניס אותם להרכב.

גולר על פניו נראה כמו רכישה מצויינת. פוטנציאל גדול בסכום יחסית נמוך, וכן קטר שיווקי בשוק הטורקי.
ריאל קנתה לא מעט נכסים (שחקנים) בסכום מועט יחסית והרבה פוטנציאל, ועכשיו אנחנו חוששים שיהיו יותר מדי נכסים שיפרצו? אז מקסימום נמכור ונעשה קופה, כדי להשלים עמדות אחרות. מצב מדהים, הלוואי שתמיד היה ככה. לא צריך לערב רגשות ברמה כזו, זה הדבר הנכון למועדון עסקית, ולמעשה נראה שמדובר בניהול מופתי.

זה מאוד פשוט. גולר ילד בן 18, וכמו שויניסיוס ורודריגו למשל היו צריכים לאכול קש עד שהוכיחו את עצמם, גם גולר יצטרך לאכול את אותו סוג של קש. כמו שקמא או פדה ישבו על הספסל והצטרך להוכיח את עצמם בפירורי הדקות שקיבלו, וכן כל צעיר אחר שהגיע למועדון עד שפרץ, גם גולר יצטרך להוכיח את עצמו שמה שכן יקבל. מדובר בהשקעה של 30-40 מיליון יורו, פחות מרינייר ג’סוס שגם עליו התנהלה מלחמה דומה מול ברצלונה. אגב, גם אנדריק באותו המצב. היום מישהו כאן העלה סרטון של הביצועים שלו מהמשחק האחרון, ואפשר לראות כמה בוסר הוא וכמה עדיין אינו בשל. צריך לקחת בפרופורציות את השחקנים האלה, לקוות שיצא משהו גדול מהם אבל להתחיל לחשוב מה עושים איתם רק אחרי שהם יוכיחו את עצמם. ו"להוכיח את עצמם" זה להיות מינימם מה שרודריגו עשה העונה. אחרת, אין מה לדבר עליהם כשחקני הרכב בריאל מדריד.

מה נעשה עם כולם? חלק לא יממשו את הציפיות, חלק יהיו שחקני הרכב, חלק שחקנים משלימים, חלק ימכרו ויכניסו למועדון כסף.

הכל טוב ויפה ואני מאמין שאפשר לסיים את הדיון, ועדיין רק אומר שצריך להמנע מלהכנס ל׳אינפלציית׳ כוכבים עתידיים רק כי כל היריבות ביבשת פוזלות לעברם של שחקנים צעירים. אני חושב שהכי בריא גם מהבחינה הזאת שיהיה איזון בין הגילאים. יש את התרכיב היותר בוגר ובשל, יש את המבוגרים יותר/לקראת פרישה שמקבלים קצת פירורים או מוסיפים נסיון (תלוי בשחקן ובעמדה) ויש את השחקנים שהמועדון בונה עליהם ככוכבים לעתיד. בסוף בסוף אני לא חושב שזה הגיוני להביא יותר מדי צעירים. אבל שוב, אפשר לסיים את הדיון.

למה לסיים את הדיון? דווקא לדעתי הוא מעניין. אני לא מסכים איתך אבל דעה לגיטימית לגמרי.

הוא מאוד צעיר אצלנו ועדיין זה בערך הקבוצה הזאת-
פדה ויני מנדי מילטאו סבאיוס נאצו רודיגר ברהים (טשואמני בסימן שאלה ולוקאס רק כי הוא נראה בן 16)

מודריץ קרוס אלאבה קרבחאל חוסלו

קמא גולר פראן רודריגו ג’וד

• יש כמה שחקנים שלא התייחסתי אליהם אבל לא נראה לי שהם רלוונטים או ישנו את התמונה.
    *אפשר גם לחלק את זה קצת שונה זה ברור לי.
    *נראה שרוב הסגל שלנו הוא מה שנחשב לכביכול יותר בשל ולכאן ועכשיו מאשר העתיד.
  • מסכים שאין לנו שחקנים בגיל 26-28 שזה כיום השיא של שחקנים לרוב אבל אנחנו לא רחוקים משם

בגדול זה נראה לי סגל די מאוזן במחינת חלוקת גילאים

מעניין שמ"איך נפתח עונה עם 3.5 שחקני התקפה" הדיון עבר ל"אינפלציית כוכבים"…
כרגע אין לנו יותר מדי שחקני התקפה. יש קצת עומס בקישור שישתחרר שנה הבאה עם פרישה של 2 מהם.
הסגל הולך ונבנה בצורה טובה, צריך רק את הצב שיהיה הדודבן על הקצפת.

אוי איך שאתם אוהבים להוציא דברים מהקשרם. לא דיברתי על אינפלצית כוכבים. תביא לי את קיין ואמבפה והשיח שונה. תתחיל להביא לי שחקנים צעירים עם פוטנציאל ואני לא רואה איך זה אמור להסתדר. התלונות שלי הן לא על זה שהעמקנו את הסגל, אני מרוצה מזה. התלונות שלי הן חשש שאין איזון או היררכיה הכי נכונה ושבסוף מישהו יעזוב בגלל כמות הצעירים הזאת (משמע נחזור לנקודת המוצא שוב). אבל בוא ניתן לזמן לדבר ולעשות את שלו. אם גולר, בגלל המחיר שלו, הוא פלסטר, אז אני מקבל את הרכישה שלו בסבבה.

בסוף זו גם אסטרטגיה. פוטנציאל הוא בהגדרה בסיכון לא להתממש, אז אתה קונה ומביא קצת אקסטרה כדי לקלוע בלפחות חלק מההימורים.
אפשר גם תמיד להוציא להשאלה מקרים גבוליים.

מי שיעזוב יהיה הפחות מוכשר מהחבורה. לא רואה את הבעיה פה.
חוץ מזה שאני מנסה להבין למה שמישהו יעזוב. זה מצב ההתקפה שלנו כרגע:
ויניסיוס, רודריגו, חוסלו, גולר, בראהים.
זה רק 5 שחקנים, כשבראהים לא באמת שחקן התקפה.
היחיד שאני רואה מצב שיעזוב מתישהו זה רודריגו, שיבין שהוא שחקן אגף שמאל טוב בהרבה מאגף ימין וחבל שהקריירה שלו תפגע מזה, אבל אין פה שום קשר גם ל10 החתמות של גולרים כאלה ואחרים.
גולר עצמו ימצא את עצמו מחליף ראשון של 3 עמדות ההתקפה, כי כנראה שבכל מצב הוא יהיה הראשון שיכנס לאגף ימין (כי כל יציאה של ויני או חוסלו תגרור מעבר של רודריגו לעמדה שלהם), זה מעמד גבוה בהרבה משהוא הרוויח עד היום.

חוץ מזה שתמיד צריך להמר על כמה שחקנים כי בסוף לא פוגעים בכולם. על כל ויניסיוס ורודריגו יש רינייר.
במהלך השנים היו לא מעט שחקנים שהגיעו בציפיות גבוהות ולא מימשו אותן. חלקם נכשלו, חלקם נמכרו וחלקם היו שחקני סגל לגיטימיים.

הסגל העתידי שלנו לא יורכב רק מאמבפאים. לא במקרה העונות הכי טובות שלנו בשנים האחרונות היו בזכות סגל רחב. שחקנים כמו קאייחון והיגוואין ב2012, ואסקז, קובאצ’יץ’ ואיסקו ב2016-2017, אסנסיו ואיסקו ב2018.
בקיצור, סגל רחב זה בהחלט הכרחי, ורצוי לא להחזיק שם רק בראהימים.

חוץ מזה, כמו שנאמר, הרבה דברים יכולים לקרות. שחקנים נפצעים, נחלשים בפתאומיות, בוחרים לעזוב בגלל כסף…
לחשוב שאנחנו סגורים לגמרי זו התעלמות מוחלטת מההיסטוריה. דברים בלתי צפויים עוד יקרו. כשמסתכלים על הפרט, באמת לא צפוי שויניסיוס יבחר לעזוב, יפצע או סתם ייחלש. אך כשמסתכלים על הכלל (ויניסיוס, רודריגו, אנדריק, קאמבינגה, טשואמני, בלינגהם, פדה) מאוד מאוד סביר שעוד עשור הם לא כולם יהיו בריאל.
קל מאוד להגיד שאנחנו סגורים בעמדה לעשור, אבל לצערינו זה פשוט משהו שלא באמת קורה.
ההסתברות לא לקבל 1 בקוביה היא אולי גבוהה, אך ההסתברות לא לקבל 1 או 2 או 3 או 4 או 5 כבר לא. זה בערך המצב שלנו פה.

אני מברך את הרכש של גולר, היינו זקוקים לשחקן התקפה נוסף ובפרט לשחקן אגף ימין. לא יודע אם הוא השחקן המתאים ביותר, אבל זה כבר דיון אחר, אני אישית העדפתי רכש של שחקן כמו דיאבי.
אנחנו עדיין זקוקים נואשות לחלוץ פותח.

בכל אופן, צעד אחד לכיוון המטרה נעשה.

לא הייתי כאן בזמן האחרון, בפייסבוק כן, פה לא, עובר עליי משהו, בכל מקרה משהו כמו ‘סיכום שלי’ לשבוע האחרון:

פעם הייתי האדם החיובי וכעת אני אהיה השלילי. אני שמח מרכישתו של אדרה גולר כי החלק ההתקפי היתום שלנו מקבל טיפ-טיפה נפח. אני מקווה שהוא יותר מאשר ברהים דיאס משופר (כמובן שגולר צעיר מאוד ומכאן התקרה אחרת), כל הזמן מדברים עליו בהקשר של דריבל, אבל חייב לשאול: הוא בוודאות כמה רמות מעל סרחיו אריבאס שבמועדון על אוטומט נקרא לזה ככה שולחים אותו לבורוסיה דורטמונד? הוא משחק בכנף וגם באמצע ולפי מה שראיתי הוא גם לא כל כך מהיר שזה חיסרון.

הרכש הזה ו"הניצחון על ברצלונה" מטשטש קצת את העובדה שקיליאן אמבפה עדיין משחק בנו ונישאר בלי חלוץ אמיתי ואני לא זוכר דבר כזה ב-23 השנים שאני אוהד את הקבוצה. פעם היו אפילו יותר מדי חלוצים ובלי קשרים אחוריים או בלמים.

הסכום שריאל השקיעה נמוך וגם אם ‘נפלנו’ זה לא נורא, אני לא מדבר על הכסף אלא על עצם “ההימור” בזה שסומכים עליו כשחקן חשוב מאוד כבר עכשיו. אני שם בצד את ההתאקלמות שדורשת זמן - המעבר בין הליגות ובין הקבוצות. ריאל מדריד נדבקת יותר מדי בטרנד הזה של הצעירים, גם אם רינייר הוא הכישלון היחיד שלנו. צריך גם קצת שחקנים מוכחים וקצת גלאקטיקוס. זה אחרת “להמר” על אורליאן טשואמני בהרבה כסף ועל אדוארדו קמאבינגה כביכול או אפילו על ג’וד בלינגהאם במאה מיליון יורו כשיש לנו כבר שחקנים מוכחים כמו לוקה מודריץ’ וטוני קרוס ואפשר אפילו לציין את פדה ואלוורדה שהוא ‘זקן השבט’.
בסופו של דבר את החלק הקדמי שלנו מובילים שני ילדים. ואם חלילה תהיה פציעה? ואם ויניסיוס נכנס למרה שחורה ויעשה תספורת גרועה יותר? ויניסיוס מעולה אבל הוא משחק כדורגל של טופ רק שנתיים. ורודריגו אפילו פחות מזה - שנה וחצי בערך. אני מודאג. וצרם לי בעין לראות את מרקו אסנסיו עם החולצה של הקבוצה הזו שהסמל של הדולר זה הסמל שלה.

מעניין מה יהיו באמת התוכניות עם גולר, אם באמת הובטח לו מקום ודקות בקבוצה הבוגרת, או שהדיבור הוא יותר בכיוון הלתת לו להוכיח את עצמו בקדם עונה (אם לקרוא ל4 משחקים קדם עונה) ואז להחליט אם הוא ממשיך בסגל או יוצא להשאלה. [ד’א קדמי עונה בארהב קצת מיצו את עצמם, מבין את ההיבט הכלכלי שהקבוצה מכניסה מהמשחקים האלו, היה משהו מיוחד במשחקים הכנה באסיה/קבוצות אירופאיות רנדומליות/גביע ברנבאו שבתקווה יחזור בקיץ הבא].
קצת פחות הגיוני שהוציאו את ברהים מההרכב הראשון במילאן שהוא הגיע איתה העונה כשחקן הרכב מובהק לחצי גמר ליגת האלופות בשביל להיות שחקן אחרון בהיררכיה אחרי ילד בן 18 כישרוני שבקושי הוכיח את עצמו בליגה הטורקית. לפי מה שהבנתי גולר לא הגיע לשחק בקסטיליה ולא ממש יצא לי לראות חדשות ממקור אמין שמדווחות על התוכניות של הקבוצה לגביו.

אריבאס שפחות או יותר משחק על אותו עמדה כמוהו, שווה מקום בסגל לא פחות מגולר, או לפחות במקרה שלו כן מדובר על מעבר זמני לקבוצת טופ סטייל דורטמונד שיעזור לו להתפתח ולקבל דקות משמעותיות, משהו שלדעתי יכול רק לעשות טוב לגולר במיוחד בגרמניה ולעזור לו בהתאקלמות לאירופה. ניקו פז גם כן משחק על פחות או יותר אותה עמדה ושחקן אפילו הרבה יותר כישרוני וורסטילי מגולר שדובר עליו כמי שכן יקבל פירורים בעונה הקרובה, לא רואה את זה קורה שיש גם את ברהים וגולר בסגל.

עריכה: לפני שהתחיל הקיץ היה דיבורים מאוד חזקים שקישרו אותנו לפרימפונג ודיאבי מלברקוזן, דובר על מחירים לא כאלה יותר גדולים מהסכומים ששילמנו ונשלם על גולר, הם משחקים על אותה עמדה שמיעדים לגולר, צעירים אבל כבר יותר בשלים ושיחקו ברמות יותר גבוהות, מהירים ויודעים לשחק על הקו. מעניין למה ירדו מהם כול כך מהר. הלוואי שאני טועה והוא יוכיח לי אחרת, אבל משהו בי מרגיש לי שהוא יהיה סוג של נורי שאהין שלא ממש יממש את הפוטנציאל שלו ולא יתאקלם כראוי. משהו בסגנון משחק והעמדה הטבעית שלהם וכמובן המדינה שלהם מזכירים לי אחד את השני מאוד. מצד שני באחד הסרטונים של גולר (שלא אומרים הרבה, כמו כן גם את המהירות שלו) הוא נותן בישול בפאלש שלא היה מבייש גם את מודריץ׳, רכש כושל הוא לא.

בדיוק זה ומה ש @LuckyLuka10 רשם. אני חושב שבכל אירגון/חברה יש צורך קיומי באיזון. אם נחלק את זה ל3, אז יש את המבוגרים, אלה שלקראת פרישה ומביאים איתם המון נסיון ורוגע אבל כבר פחות מתפקדים כמו שצריך ואולי כבר איבדו קצת את הרעב. יש את הבסיס/core, אלה שכבר רכשו נסיון או ע״י המבוגרים/דרך מקום העבודה שלהם או שבאו עם ניסיון מבחוץ. אלה אותם עובדים שבסוף סוג של קובעים את הטון, מאוד רעבים, רוצים להתקדם, ויודעים את העבודה. ובסוף יש את הצעירים, שהם נתח, אבל לא כל הבסיס של האירגון. מדובר על חבר׳ה צעירים, מוכשרים וסופר רעבים אבל בוסר וכאלה שמיועדים לפשל המון בהתחלה. וככה פחות או יותר ארגון מתקיים.

גם קבוצות כדורגל היא ארגון ואני באמת מאמין שצריך לשמור על סדר אירגוני כזה. עד לפני שבוע לא היה לי מושג מי זה גולר. האם רכשנו אותו כי ברצלונה כמעט החתימה או כי שאר הקבוצות פזלו לעברו? בסוף אם הוא יספק מספרים אני אהיה מרוצה, אבל למה לא לנסות להביא שחקן מוכח וזהו? ואם אין כזה, אז מניין ההבטחה שגולר הוא זה שיעשה את ההבדל? וכמובן, בגלל שאין הבטחה (ע״ע אדן הזאר) אז צריך לעשות חושבים איזה שחקנים מביאים ובאיזו נחיצות. כמו שאמרתי, המחיר דיי סביר אז אם זה נטו לסתימת חורים אני מוכן איכשהו לחיות עם זה בשלום.

אבל באופן כללי, מאוד הייתי רוצה שנפסיק עם רכישת הצעירים. בתור אוהד כן הייתי רוצה תלכיד וקבוצה שרצה כמה שנים כמו שהייתה לנו עד לפני כמה שנים. המודל הכי ראוי להערצה מהבחינה הזאת זו ברצלונה של פפ. פחות או יותר אותו סגל שרץ כמה עונות עם מספר בודד אבל מדוייק של חיזוקים.

יהיה לך את זה עוד 3-5 שנים כשהשלד שהרכיבו ירוץ כמה שנים ביחד. אתה מחליף קבוצה בגדול מאז 2018 בהדרגתיות, ומנסה לא לדעוך כמו שקורה לכל שאר הקבוצות.
לא נשארו לך עוד הרבה עמדות לבצע בהם החלפות

בחיי לא מבין על סמך מה המשפטים האלו נאמרים.
כן גולר עדיין לא הוכיח כלום, אבל לפחות הוא שיחק בליגה של שחקנים בוגרים ובנבחרת. ניקו פז שיחק רוב העונה כשחקן נוער, חצי עונה שניה שיחק בקאסטייה בליגה השלישית.