דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לא שאני לא מסכים איתך, כן - ניקו לא דוגמא טובה זה נכון, אבל גם מה שאתה מציין לא כזה מהווה מדגם. גם אוסקר גלוך משחק בכמעט כל הנבחרות ויש לו נסיון בבוגרים… נו ו… :man_shrugging:t2:

מסכים איתך. גולר עוד יכול להיות פלופ.
אני פשוט אומר שלקבוע שניקו פז יותר כשרוני וורסטילי זו אמירה שאני לא מצליח להבין על סמך מה נאמרת.

אגב, אני מת על ניקו פז וחושב שהוא אחלה שחקן.

כן אבל גולר צעיר מאוסקר, משחק בליגה טובה יותר וסיפק מספרים טובים יותר. הוא פשוט מוכשר יותר ממנו וזה יותר קל להשוואה בין שחקן בוגרים לשחקן בוגרים.

הבעיה היא לא זה שהשקענו בצעירים (זה מעולה), אלא זה שאין מספיק שחקני התקפה טובים לכאן ועכשיו

1. נראה לי די מאוחר להגיד את זה… אני לא רואה באופק איזה צעיר שרוצים להביא. עם גולר אין לי בעיה (וגם לך אאל"ט) כי הוא בא בעיקר כדי לסתום חורים בעיקר בכנף ימין והכי חשוב - במחיר זול מאוד יחסית לפוטנציאל שלו, ואם הוא יתפלפ זה לא כזה נורא.
  2. בסופו של דבר, מדיניות הצעירים של פלורנטינו הוכיחה את עצמה מעל ומעבר. לדעתי זה לגמרי שווה את הסיכון (שאני מודה שיש) בסגל שבו עוד מעט הגיל המקסימלי בקישור/התקפה יהיה 25.

סבבה, אז שאלה: היית מביא את מנור סולומון לאגף ימין? או קולסבסקי? נטו לסתימת חור/השאלה

ארדה גולר הוא כבר עכשיו רכש מוצלח. עד כמה מוצלח הוא אנחנו נדע בעתיד, אבל במדינה פטריוטית כמו טורקיה כשיש לך כוכב כזה במועדון, ההייפ סביב המועדון במדינה הזו יהיה עצום.

רכש אסטרטגי מעולה. גם המחטף שעשינו לבארסה, גם מבחינה שיווקית, גם שחקן ורסטילי שיכול לאייש מספר רב של עמדות, ולכו תדעו איזה שחקן יצא ממנו.

אני עדיין סקפטי לגביו אבל נראה מה יצא ממנו.

הדבר העיקרי שמוזר לי לגביו זה שעד לפני חודש לא שמענו עליו בכלל. המאבק על החתמתו בין בארסה וריאל פירסם אותו מאוד, וזה יכול להעיד על בועה מסוימת סביבו.

נחכה ונראה, אבל אני מאוד אופתע אם יתברר כשחקן על. לא כי זה לא יכול לקרות, אלא כי לרוב על שחקני על כבר יש סביבם בזזז בגיל 18, על גולר למיטב הבנתי לא באמת היה.

על גולר יש באז ענקי מגיל 16, העובדה שהוא טורקי כמובן מסייעת לכך. אבל אי אפשר להגיד שהוא איזה יוביץ שדשדש מספר עוהות ונתן עונה אחת מפלצתית בגיל 22.
גולר נמצא בכל פנקס של כל קבוצה מלפני שנתיים וכל ילד אנליסט יגיד את זה. ושוב כמובן זה עדיין לא מעיד הרבה על העתיד.

אגב גם על קמאבינגה לא דובר בהקשר הקבוצה והוא היה רכש משום מקום.

אני לא שמעתי עליו מעולם עד לפני חודש. יכול להיות שזה רק אני שחי בבועה, מקבל, אבל זה גרם לי להרים גבה ולהטיל ספקות. זה לא המקרה של הלאנד, אמבפה וכו’ שבגיל 18 כל אירופה ידעה מי הם.

גם על קמאבינגה, עד כמה שאני זוכר, שמעתי כבר שנה לפני הרכישה.

אני חושב שיש פה גם עניין של התאמה. בראהים פשוט קשר ולא שחקן התקפה. הוא נספר ברשימת שחקני ההתקפה שלנו בגלל שהרשימה מנעה רק 2 שחקנים, לדעתי בכל סיטואציה אחרת הוא היה מקבל תקן של קשר ו"מתחרה" בבלינגהם, מודריץ’ וכו’…

חוץ מזה, בראהים כבר לא כזה צעיר. הוא חוגג 24 בחודש הבא ונדירים המקרים בהם שחקן ללא יכולות אתלטיות מטורפות פורץ בגילאים כאלה כשחקן התקפה.

הבעיה היא לא ההשקעה בצעירים, זה מבורך. הבעיה היא חוסר השקעה נקודה.
קורונה, שיפוץ אצטדיון, פחד מהשקעה, תהא הסיבה אשר תהא, פרז מעט נרדם.
אני מאוד מתחבר לבניה האיטית כרעיון, אך יש בניה איטית ויש בניה איטית מידי.
רכישת צעירים היא טקטיקה מצוינת, אבל היא לא צריכה לבוא על חשבון הכאן והעכשיו.
לא הצלחנו להביא חלוץ צעיר וכשרוני? אז צריך לפתור זאת בדרך אחרת.

לגבי גולר, אני לא מתרגש מידי מהרכש, אבל בסוף כן הגיע שחקן מחליף לאגף ימין וזה חשוב מאוד. הלוואי שיצליח. הגעה של חלוץ תהפוך את הקיץ הזה לקיץ מוצלח, גם אם היה יכול להיות טוב יותר.

למה ככה ?
קמאבינגה, טשואמני ובלינגהאם לא מספיק ? זה מצטבר ל 250 מיליון יורו בערך, נכון שהם צעירים אבל לא נרכשו כצעירים כמו ויני, רודריגו וגולר, הם נרכשו ככוכבים שאמורים לשחק בהרכב הפותח.
תוסיף את אלאבה ורודיגר וכבר יש לך כמות של שחקני רכש.

הבעיה היא בהתקפה, בגלל צב אחד לא עשו רכש להתקפה כי כל מועמד הוא לא ‘‘ברמה של אמבפה’’ וכך הגענו למצב שסופרים את ברהים וגולר כשחקני סגל לגיטימים להתקפה שלנו.

מספיק לקישור, לא להתקפה.
חסר לי רכישות להתקפה, ובפרט לעמדת החלוץ. זו הסיבה שאנחנו צריכים בעיני לפתוח את הכיס כרגע כדי לדאוג לכאן ולעכשיו, כדי לא לזרוק את כל ההשקעה הנכונה שלנו בעמדות האחרות לפח.
בסוף למה אתה משקיע בקישור ובהגנה? כי אתה רוצה קבוצה תחרותית. חבל לבטל השקעה של 250 מיליון כמו שאתה אומר בגלל התקמצנות על חלוץ. חלוץ פותח זה בקלות ההבדל בין תואר לכשלון.
לדעתי עם קיין אנחנו בהחלט מסוגלים לאיים על כל התארים. עם הקישור שהתחזק, עם ויניסיוס ורודריגו שרק משתבחים, ועם ההגנה שזכתה במגן שמאלי חדש, אנחנו בהחלט מסוגלים לעשות את הצעד קדימה הכל כך מתבקש, חבל להחמיץ את ההזדמנות בגלל ששכחנו להשחיז את ראש החץ.

רק לי קיליאן מוריד את החשק שיבוא? לבחור באופן ברור אין שום כבוד לאף אחד מעבר לעצמו (והכיס שלו), והוא משתין מהמקפצה בפאריז בפומבי בלי להניד עפעף.

והוא אפילו לא חלוץ!!! וכבר לא מגיע בחינם… באמת שאני כבר חושב שעדיף להביא את קיין ולהתאבד על הלאנד עוד כמה שנים.

בשביל מה אנחנו צריכים את הצרה הזו ושמה אמבפה?

לחלוטין איתך.
אין שום יתרון בהגעה שלו, לא כלכלית, לא מקצועית ולא תדמיתית.
להוציא את הקבוצה מאיזון פיננסית, לעשות בלאגן בחדר הלבשה ובהרכב ממש לא שווה את זה.

אם מישהו היה צריך עוד נקודת השוואה מול הנורווגי…

לא מרגיש לי שהוא מייצג את הערכים של ריאל מדריד.

בינתיים הוא נעדר מהפרסום

@dkaro אם הוא אכן בדרך אלינו אז זה לא להשתין אלא מו"מ על מה החלק שלו בהעברה הזו. כנראה שאמא שלו לא פראיירית בכלל.

לדעתי את היריקה בפרצוף הוא עשה בשנה שעברה. מקצועית ומסחרית תמיד יש הגיון בשחקן ברמה כזו.

נראה שהוא כבר סגור אצלנו והוא פשוט מבצע עוד מהלכים שיבהירו את זה, כאשר גם פריז לא נקיים ומתבטאים בצורה מביכה בתקשורת.

לא אוהב את כל מה שקורה ובגדול מסכים עם דוד, אבל אם נרצה או לא ככל הנראה הוא יהיה שחקן ריאל מדריד עד סוף הקיץ וצריך להתרגל לרעיון.

אני חושב שהרבה פה מדברים מהרגש.
גם אותי אמבפה מעצבן, אבל היום מדובר בשחקן הכי טוב בעולם. מדובר בשחקן שיותר טוב מכל מה שיש לנו היום.

אמבפה בהחלט מסוגל לשחק כחלוץ והוא גם שיחק ככה טוב מאוד, פשוט יהיה מדובר כחלוץ מעט שונה ממה שאנחנו רגילים, אבל זה עדיין יוכל לעבוד.
הוא לא ישחק במערך כזה לצד מסי וניימאר כמו בפריז, מה שחייב אותו להיות היחיד שעשה תנועה. הוא ישחק במערך כזה לצד ויניסיוס ורודריגו שלא מפסיקים לרוץ לרגע. זה יהפוך אותנו לקבוצה מאוד דינמית שמאוד קשה לעצור אותה ברגע שהיא עם הכדור. מדובר ביכולת אישית מטורפת, שאם תשתלב לצד תנועה בלתי פוסקת, זה יכול להיות הסוף של כל הגנה.
אני גם קצת חושש מחלוץ שהוא לא בדיוק חלוץ, אך כשיש מאחורי ההתקפה קישור כמו שיש לנו, נוכל לצאת מכל לחץ אפילו אם לא נהיה ראשונים לכל כדור גובה במרכז המגרש.
בנוסף, רודריגו עצמו נוטה להכנס למרכז לא פעם, מה שיאפשר לאמבפה לברוח לאגף.

אני באמת מצפה לראות שלישיה כזו בפעולה. לא חושב שזה משהו שצריך כל כך לחשוש מפניו. עם כזו כמות של כשרון אני בהחלט מאמין שזה יעבוד, גם אם טרטית מערכים אחרים יהיו טובים יותר.

בכל מקרה, אם יש משהו אחד שלמדנו, אסור לחכות לסוף הקיץ, או לפחות אסור לחכות למצב בו אין לנו פלאן בי. כי פריז בהחלט מסוגלים לעשות לנו דווקא גם במחיר של לפגוע בעצמם.

כמובן שאין לי התנגדות רבה שיגיע בחינם עונה הבאה, פשוט גם פה אני לא בטוח בכלל שלפריז עצמה יש דרכים להתנגד לזה. למשל לאיים בספסל למשל עונה שלמה אלא אם יחתום עם הארכה או יימכר. לשחקן שבטח כבר מתחיל לחשוב על המורשת שלו, עונה שלמה ללא שערים ובישולים בהחלט תהיה אסון. סיכוי טוב שהוא יהיה מוכן לעבור לאיזו יונייטד כדי להמנע מכך, או לחתום על חוזה חדש עם סעיף שחרור (מה שיחזיר אותנו למצב בו אנחנו נמצאים היום איתו, רק שנה קדימה, ואז סתם נפסיד שנה שלמה של השחקן הטוב בעולם בלבן).

אמבפה נתן ראיון לפראנס פוטבול בו הוא בגדול העלה את הסעיף לבעלים ולמי שמשחק איתו. נראה שהצמד פריס-אמבפה עומד בפני גירושין מה ששם את דון פלורנטינו בעמדה שבה אפשר לבקש ממנו הרבה אבל לא הכל. הסיכוי שיגיע נראה כרגע לא רע.

מה שכן, צריך להבין שדפוס התנהגות שהיום הוא לטובתנו יגיע היום בו יהיה לרעתנו.

אולי, אבל צריך גם להתייחס לסיבה של אותו דפוס.
הוא יוצא נגד פריז לא כי הוא שחקן שאי אפשר לסמוך עליו, אלא כי מחזיקים אותו בכוח במקום שהוא לא רוצה להיות בו, וברור לכולם שהוא פשוט הסתנוור מהכסף והכוח שנתנו לו. אני בכלל לא בטוח שאם נחזיר אותו אחורה הוא יקבל את אותה החלטה שוב.
בכל מקרה, בריאל זה לא יהיה המצב, אם הוא לא יהיה מרוצה יאפשרו לו לעזוב (תמורת מחיר הוגן), והוא יגיע למועדון הגדול בעולם, המועדון בו הוא באמת רוצה לשחק מסיבות מקצועיות.
כלומר, כל הפסטיבל שלו הוא כי הוא מנסה לעזוב את בית הכלא בו הוא נמצא, ריאל היא לא בית כלא, לכן הוא לא יצטרך להתראיין נגדינו. הכל יתנהל בחדר סגור ובו הוא יגיד שהוא לא מעוניין להשאר ולכן בריאל יחפשו למכור אותו.

דין פריז זה לא כמו דין ריאל, במיוחד לא עם ההנהלות האלה.
מאותה סיבה גם לא התרגשנו שמודריץ’ נאלץ להפעיל לחץ על טוטנהאם לשחרר אותו, ולא התייחסנו אליו כשחקן בעייתי שיעשה את זה גם אצלינו.