דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אוקי, יהי x ב A….
מה זו הוכחה מסודרת? זה נושא של דעה.
פשוט זו דעה שלפי דעתי הרוב המוחלט בעולם חושב כמוני.
הטיעון שלי מסתמך על חוכמת ההמונים אם תרצה.

אני אפילו הבאתי טיעון שלמרות התאמה טקטית גבוהה יותר, צורך גדול יותר, וכיסים עמוקים יותר, סיטי הציעה לקיין הרבה פחות משפרז הציע לאמבפה עונה לסוף החוזה שלו.

יותר טוב מזה אין לי, כי לכל טיעון אחר אפשר למצוא לו סייג שיהפוך אותו למקרה שאינו חד משמעי.

אם נדמה את זה לכדורגל ב"שכונה" אמבפה זה מסוג השחקנים שאתה אומר “וואלאק איזה כשרון” וכולם מכבדים את הכדורגל שלו ותופסים ממנו כשחקן הכי טוב והכי מוכשר. הוא מסוגל לבטל שחקנים כמו מים ולייצר גול לעצמו מכלום (גם קיין, אבל בתדירות גבוהה יותר מקיין). אז נכון שבכדורגל מקצועני בטח ברמות הגבוהות חשוב איך השחקן נטמע במשחק הקבוצתי, וקיין הוא אחלה של בורג במערכת. אבל מבחינת מי יותר טוב מבחינת כשרון גולמי, לאמבפה יש פוטנציאל לעשות יותר מקיין.
ועדיין לגיטימי להגיד שקיין כשחקן מקצוען הוא טוב יותר, מבחינת שחקן בודד קשה לקבוע. כדורגל זה משחק כלכך קבוצתי ושני השחקנים מביאים איכויות שונות לדשא. בסוף לא משנה מי יותר טוב, מה שחשוב- הקבוצה!! שהקבוצה תיהיה טובה, קבוצה זוכה בתארים לא שחקן. אולי titi camara חושב שקיין הוא סוג השחקן שיתאים יותר לריאל וישתלב טוב יותר במערכת, יש מצב זה נכון.

האמת ששאלתי והוא בעצמו שאמר שהוא מדבר על מי יותר טוב נקודה. לא כחלוץ, לא עבור ריאל, מי יותר טוב נקודה.

אולי לא פה בפורום.

יש מלחמת חורמה על אמבפה בין פסז’ ופרז שהחליט שהוא חייב את אמבפה בריאל, גב כתב שסיטי לא הייתה מוכנה לשים 175 מיליון על קיין, אני בטוח שגם על אמבפה לא יציעו 200, מדבר מבחינה מקצועית, לא שהשייח’ שלהם ישתגע ויחליט להראות למי יש יותר גדול.

אני ראיתי את שניהם המון ומשוכנע שקיין שחקן יותר טוב, ובנוסף הוא גם השחקן שמתאים לנו יותר.

אם אני זה שמחליט בכסף של הצב הייתי מביא את קיין והאברץ, אבל פרז רוצה אמבפה, לא אתנגד.

מבלי לזלזל, לא מאמין שרוב משתתפי הדיון הזה רואים את קיין יותר מ 2-4 פעמים בעונה במקרה הטוב, ועדיין יש להם דעות נחרצות.

אבל תכלסהבסוף זה לא משנה זה לא שהם הולכים לשחק אחד על אחד עם שוער נייטרלי

השאלה האמיתית היא מי מתאים יותר לריאל.
אמבפה לדעתי השחקן הטוב בעולם היום, הוא לדעתי יכול להיות הכריסטיאנו רונאלדו אולי אפילו יותר מזה של ריאל מדריד, זה אך ורק תלוי בהישגים שהוא ישיג, ביחד עם הקבוצה כמובן.
הבעייה קשה לי עם ויניסיוס, ויניסיוס שחקן כלכך מוכשר (אני מת עליו למרות שהוא לפעמים יכול ליהיות קצת טמבל) שניהם אוהבים לרוץ על אותם שטחים הרבה פעמים לא יודע איך זה יעבוד ואם זה יעבוד. קיין יושב לי טוב יותר בראש לצד ויניסיוס.

האם ויניסיוס יכול ליהיות טוב מאמבפה ושווה להשקיע עליו על חשבון אמבפה? זאת שאלה מטורפת רבותיי!
כשרון יש לו, והוא שחקן קבוצתי מטורף אחלה מסירות רק הסיומת לא ברמה (עדיין?)

לאמבפה יש 244 שערים בקריירה. לקיין יש 307. תן לאמבפה עונה וחצי והוא עוקף את קיין, כשקיין מבוגר ממנו ב-6 שנים.
לאמבפה יש 36 בישולים יותר מקיין, ושוב, הוא צעיר ממנו בהרבה.
הארי קיין נמצא בקבוצה בינונית מינוס בפרמייר ליג, סיים את העונה במקום השמיני והפעם האחרונה שעבר את שלב הבתים בצ’מפיונס הייתה לפני 4 שנים. הוא הרבה פחות ורסטילי מאמבפה.
הארי קיין שחקן מצוין אבל הוא בשום אופן לא הכי טוב בעולם, אמבפה טוב ממנו משמעותית.

תעביר את קיין לפסז’ לכמה עונות והוא יעקוף את אמבפה בסיבוב, אתה משווה שערים בליגה הצרפתית בקבוצת על עם ניימאר ומסי לשערים בליגה האנגלית עם טוטנהאם ?
גם אצילי מפציץ בליגה שלנו, נכניס אותו לדיון ?

אז הוא יענה לך שהוא שיחק בצרפת והשני באנגליה
ואמבפה לדעתי טוב מקיין בלי קשר לסטטיסטיקת שערים שלהם.
עזוב עדיף להפסיק עם השאלה הזאת יש שאלות טובות יותר
האם אמבפה וויניסיוס יכולים לשחק ביחד?
אם לא, במי עדיף להשקיע באמבפה או בויניסיוס שהוא שחקן לא פחות מוכשר, הוא שורף שחקנים בדריבל אפילו יותר מאמבפה ופותח הגנות, הוא יותר תורם בהגנה והוא קבוצתי מאוד אבל הסיומת לא ברמה של אמבפה. מנגד לאמבפה יש מהירות פסיכית שלא ראיתי שחקן שאתה מעיף לו כדור במתפרצת והוא כמעט תמיד יגיע וסיומת קטלנית, הוא גם דריבליסט טוב.

תארו לכם וזה לא מופרך שעונה הבאה ויניסיוס יקבל יותר ביטחון מול השער ללא בנזמה, הוא יהיה הכוכב המוביל והוא יעשה עוד יותר שדרוג בסיומת שלו. במצב כזה אין צורך באמבפה לדעתי.

אני בכלל לא בטוח. אותו מספר שערים בהפרש של 5 שנים? הבדלים בין קבוצות/ליגות לא יכולות לחפות על דבר כזה. כמובן בפרופורציה, למשל שחקנים כמו אצילי לא אכניס למשוואה.
פער של 36 בישולים זה פער עצום, במיוחד בהפרש הגילאים. גם על זה הליגה/קבוצה היא לא תירוץ.
בכל מקרה, אשמח שתענה על כל הפוסט שלי.

בדיוק בגלל זה אמרתי שזה דיון שלא יתפתח לשום מקום.
לכל יתרון של אמבפה אפשר יהיה למצוא תירוץ עבור קיין.

אבל כמו שאתה רואה כל מי שבנתיים הגיב חושב שאמבפה שחקן טוב יותר.

אגב, גם אני חושב שלצורך שלנו קיין שחקן נחוץ יותר, כתבתי את זה גם, בגלל זה היה חשוב לי להבין מה אתה טוען, כי אם היית טוען רק כלפי המצב של ריאל אז אני מבין אותך, אם אתה טוען בכללי, אז פחות.

על אמבפה כבר הציעו 200.
גם בוא נדבר באותה שפה, על קיין הציעו 150 וטוטנהאם סירבה, ועל אמבפה הציעו 200 ופריז סירבה.
את ה150 הציעה סיטי (שעשירה מריאל), עבור העמדה הכי נחוצה להם בסגל (בניגוד לאמבפה בריאל), כאשר אמבפה עונה לסוף חוזה וקיין באמצע חוזה.
אז כן זה מראה את ההבדלים בין ההערכה הגלובאלית כלפיהם.

פה בפורום בוודאי שלא, אני מדבר גם על מחוץ לפורום. מוזמן להעמיד אותי על טעותי, שיש איזשהו אדם שפוי שאשכרה יש סיבה להקשיב לו שטוען את הטענה הזאת.

ליברפול רצתה אותו גם כן אבל ירדה ממנו כי הוא רצה להגיע למקום אחר וגם הוא יקר מדיי עבור המועדון, פפ ממש לאחרונה אמר שהם לא ינסו להחתים אותו מכיוון ש"כולם יודעים לאיפה הוא רוצה להגיע", זה לא שמעוניינים בו רק בריאל ופסז, פשוט לשאר אין יותר מדיי סיכוי.

טוב זה עוד אחת מעובדות טיטי שאתה מנפיץ ואז מצפה שנתייחס אליהם כעובדות לכל דבר. אז לא, אני לא הולך לזרום עם זה. במדדים אובייקטיביים כגון טרנספרמרקט אמבפה נחשב לשחקן בעל הערך הגבוה בעולם, קיין לא באיזור.

הניסיון לצייר את פסז כקבוצה מושלמת שעובדת עבור אמבפה מצחיק. אמבפה ביחד עם מסי בעונה הקודמת אבל גם בלעדיו בעונות שלפני, היה כל הקבוצה הזאת והיא היתה “בנויה” סביבו.

בכל מקרה טיטי, אתה זה שטוען טענה שנוגדת את הדעה הרווחת, אתה זה שצריך לשכנע. אנחנו לא צריכים לשכנע אותך שאמבפה טוב יותר מקיין מכיוון שזו הדעה הרווחת בעולם. בדיוק מאותה הסיבה שאנחנו לא צריכים לשכנע אף אחד שמודריץ’ יותר טוב מלסאנה דיארה. יש דברים שברורים וידועים לכל.

לא הארי קיין סיים במקום השמיני, טוטנהאם סיימה. לא הארי קיין עבר את הבתים בצ’מפיונס לפני 4 שנים, טוטנהאם עשתה זאת.

כשמדברים על “השחקן הטוב בעולם” זה היינו הך.

אז ? להגיב שאמבפה יותר טוב כשראית את קיין משחק מקסימום פעמיים בעונה אמור לעשות עליי רושם ?

ברור שרצתה אותו, כל קבוצה רוצה את אמבפה, אבל לא במחירים האלה, גם סיטי לא תשלם סכומים כאלה, לכן אין מלחמת חורמה עולמית על הצב.
כל קבוצה רוצה גם את קיין, וגם את וניסיוס, אפילו את רודריגו כולם רוצים.

מישהו חוץ מריאל הציעה 200 על אמבפה ? כתבתי שקבוצות לא יציעו את הסכום הזה, עד עכשיו בכל דיווח רק ריאל מציעה, לא הייתי קורה לזה מנפיץ עובדות, למעשה אתה זה שמנפיץ עובדות על מלחמות חורמה להחתמת הצב בכל מחיר כאשר לפי הדיווחים האחרונים גם ריאל טוענת שזה יקר מדי.

למה ?
לא מדבר על אירופה, בצרפת זאת קבוצת על שלוקחת אליפויות כל עונה, ואתם באים וסופרים לי שערים של אמבפה בליגה המצחיקה הזאת ומשווים לשערים בליגה האנגלית.

אז מה ? מה זה משנה ? גם נאצ’ו ורסטילי יותר ממרסלו, אז נאצ’ו היה יותר טוב ?

הייתי יכול לקבל את הטענה הזאת עם ההפרש היה של כמה עשרות שערים או גם 100+. אבל אם אמבפה ממשיך בכושר הזה (הוא עוד לא בשיא אבל נניח) הפער יעמוד על כ-200 שערים. עם כל הכבוד לפרמייר ליג, בליגה טופ 5 באירופה הפער לא צריך להיות כזה גדול. כנ"ל בבישולים - יחסית לאמבפה קיין כמעט לא מבשל.

זה ממש לא אותו דבר. אמבפה חלוץ לא נופל מקיין חלוץ, אבל קיין בתור כנף לא בליגה של אמבפה בכנף.

גם השחקן הטוב בעולם רחוק מאוד מזה שכל ההצלחות או הכשלונות יהיו עליו. עזוב את התקשורת שמלקקת תמיד לכוכב ולשחקן שכובש ומחסלת אותו כשהקבוצה שלו מפסידה, הכל בשביל ליצור סיפורים של גיבורים וטרגדיות. בסוף כדורגל זה משחק סופר קבוצתי וכל מי ששיחק אי פעם יודע את זה טוב מאוד, וגם מזל משחק תפקיד די גדול.
צריך לשפוט על פי האם האיכויות שלו מתאימות לריאל מדריד לעונה הקרובה או לא, ומה שהקבוצה שלו עשתה עונה שעברה פחות משנה. שחקנים הרבה פעמים נמצאים במצב שהם היו בקבוצה שלא הצליחה בעונה מסויימת ומצליחים בענק בעונה אחרי בקבוצה אחרת או אפילו באותה קבוצה, הצלחה של קבוצה תלויה בהמון דברים

כן כן, סיטי ממש מחושבת והם בטוח בטוח לא ישלמו על שחקן יותר מערך השוק שלו ולכן הם לא רוצים את אמבפה.
הנה מה שפפ אמר. הם לא נכנסים לתמונה בלי שום קשר למחיר. לא מבין למה את מתעקש לצייר את זה כמו שנוח לך.

https://www.eurosport.com/football/transfers/2023-2024/pep-guardiola-rules-manchester-city-out-of-kylian-mbappe-race-you-know-where-he-wants-to-go_sto9666275/story.shtml

ליברפול לא במצב שהיא יכולה להרשות לעצמה שחקנים כאלה, לא בגלל שהוא לא שווה את הכסף. אין לה את היכולת לרכוש שחקנים כאלה.

ושוב, במדד אובייקטיבי הוא השחקן בעל הערך הגבוה בעולם.

כי הוא רוצה להגיע לריאל. גם זו הנפצה? ובכללי כמה קבוצות תחרותיות יכולות להציע סכומים כאלה? רק אנחנו וסיטי. כל השאר או לא תחרותיות (הכוונה מועמדות לגיטימיות לזכיה באלופות) או שאין להן כספים כאלה.

וכן, מה שקורה בשנתיים האחרונות סביב אמבפה אלו דברים שלא נראו בכדורגל. לחלוטין מלחמת חורמה. הבנאדם מוריד גם אותנו וגם את פסז ביחד עם כל קטאר על הברכיים. על קיין עד כמה שידוע לי אפילו לא נשלחה הצעה רשמית.

אולי תצפה קצת בליגה הזאת? ממש לא ליגה מצחיקה. ובכל מקרה, אמבפה עושה את זה בדרך קבע גם בליגת האלופות, גם בנבחרת, הוא טחן אותנו במפגש מול פסז בעונה הקודמת. אתה שוב פעם מסובב את הדברים ככה שיתמכו בדעה שלך. זה לא עובד.

ברור לי שהאיכויות שלו מתאימות לריאל ושהוא שחקן פצצה.

קבוצה שיש לה את השחקן הטוב בעולם לא אמורה להיות עם נתונים כאלה מביכים. לשם ההשוואה, עם היית שם את מסי בשיאו בטוטנהאם במקום קיין ברור שהיא הייתה מגיעה לתוצאות יותר טובות.
אם הוא השחקן הטוב בעולם אז איך הוא עדיין בקבוצה בינונית מינוס בפרמייר ליג? איך לא חטפו אותו משם בכל מחיר?

אמבפה שחקן טוב יותר מקיין לדעתי אבל הוא לא חלוץ קלאסי כמו קיין, יש משהו קריטי לחלוץ קלאסי שלאמבפה אין אותו - משחק ראש.

פפ אמר, לליברפול אין כסף ואמבפה רוצה רק ריאל, בנתיים אתה מספר סיפורים, איפה מלחמות החורמה שהבטחת ? איפה ההצעות של ה 200 מיליון שנזרקות לאוויר ?

איפה אתה מביא את הנתונים האלה ?

אמבפה בליגה קקמייקה ממוצע קריירה 0.73 שערים למשחק, רוב הקריירה משחק בקבוצה הטובה בהיסטוריה של הליגה בפער ענק.
קיין בפרמיירליג ליג הליגה הכי קשה וקשוחה בעולם ממוצע של 0.68 שערים למשחק והוא משחק בקבוצה בינונית.
ההפרש הוא רק 0.05 שערים למשחק, אחד משחק בליגה הטובה והקשה בעולם והשני בליגה שהיא בדיחה עצובה.

אמבפה חלוץ הרבה פחות טוב מקיין.

אני מביא נתונים, 0.68 שערים של קיין בפרמיירליג מול 0.73 של אמפבה בליגה השישית בטיבה בעולם.
שחקנים שהפציצו בצרפת הגיעו לפרמייליג ונפלו קשה, כאשר בצרפתית גם מריאנו הפציץ.