דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יצא לי לראות כמה משחקים של קסטיליה בעונה שעברה(גם של חובניל של ארבלואה) והרבה תקצירים כמו גם לקרוא כתבות.

אז ככה, ההשוואות העיקריות שלו הן לאוזיל. ויש סיבה, הוא יכול “להיעלם” להרבה מאוד זמן במשחק, אבל גם יכול לספק רגעי קסם, יש לו דריבל איכותי מאוד, ראיית משחק, יכולת תנועה ללא כדור, מהירות מחשבה והוא גם לא כזה איטי. בנתונים היבשים, הוא גם כובש הרבה וגם מבשל הרבה, לא סתם הוא הוקפץ לקסטיליה והצליח להתברג גם בהרכב.

עכשיו, הבחור הזה לא ברמה של ריאל מדריד, צריך לומר את זה. אם משווים לאריבאס, אז אריבאס אם אתם זוכרים עוד ראה דקות הבוגרת תחת זידאן באחת מצגות הפציעות שהיו. הוא הרבה יותר מבוגר ולכן גם הרבה יותר טוב.

אם משווים ליריבים ומסתכלים על פדרי גאבי וכו’ חשוב לזכור שהשניים האלה קיבלו הזדמנות בגלל החולשה של הקבוצה הבוגרת. גם פדרי אם היה מגיע לריאל במקום לברצלונה ככל הנראה לא היה פורץ פשוט כי התנאים בריאל לא מאפשרים את זה.(תראו איזה פרופיל שחקנים יש פה) מזכיר שגם אודגור לא בדיוק הצליח להשתלב וזה לא סתם. הצלחה של שחקני בית מצריכה מעבר ליכולת שיא שלהם ויכולת ניצול הזדמנויות פסיכית גם תזמון ונראה שבעשור האחרון, הדרך בה המועדון מתקדם מעידות לעידן(בצורה הדרגתית) לא איפשרה ואקום כזה.

אז לסיכום, ניקו פאס שחקן צעיר, מוכשר, עדיין בוסר ועם פוטנציאל גבוה. ההשוואות לשכנים לא מתאימות כי הסיטואציה שונה לחלוטין. ואם הוא רוצה לממש את הפוטנציאל שלו אין לו מה לחפש כרגע בריאל כי הזדמנויות הוא לא יקבל.

דווקא חלוץ, אם היה אחד בולט הנוער אולי יכול היה לקבל הזדמנות אמיתית עם המצב שנוצר.

אז אני לא רואה כאן מחלוקת. מה שעומד לזכותו של ניקו פס, “היתרון שלו” זה היותו צעיר יותר כמובן. אם נחשיב את שניהם כשחקני התקפה - כעת יש לנו הרבה פחות מאשר מה שהיה עם סרחיו אריבאס לפני שנתיים שלוש. אני לא חושב שמישהו חושב שאריבאס כוכב כדורגל אבל מבחינתי היה טוב אם הוא היה שחקן ספסל אצלנו במקום ללכת לאלמריה. מדבר על טובת הקבוצה בלבד. אגב, בקסטיליה הוא כבש המון ואת החוש לשערים יש לו, מה גם שמאז שאלבארו רודריגס שיש היגידו שמעולם לא באמת היה כל כך טוב, שיחק בקבוצה הבוגרת - הוא דעך. אריבאס גם היה רחוק איזה חמש דקות מהליגה השנייה. מניח שזה לגיטימי לטעון שלקאנטרה של ריאל מדריד וברצלונה ולקבוצת הבת מתייחסים קצת אחרת.

ניקו פס למיטב הבנתי לא שחקן התקפה, הוא קשר עם אוריינטציה התקפית. אוזיל, חאמס, ואן דר וארט, סניידר, הסוג הזה.
אריבאס שחקן כנף קלאסי שמשחק עם הרגל ההפוכה. טכני דריבל טוב, לא ממש מהיר, בעיטה ומסירה סבירים. יעשה אחלה קריירה בחטאפה אוססונה ויאדוליד כשהשיא יהיה איפשהו בבטיס להערכתי.

לגבי ניקו פס אני עדיין לא פוסל כי מלבד משהו כמו 150-200 דקות שראיתי אותו משחק, וקצת היילייטים לא מרשימים ביוטיוב, לא מכיר אותו מספיק כדי לגבש דעה עליו. לא בונה עליו, אבל אם הוא יצליח ויתפוצץ למשהו גדול זו תהיה הפתעה נעימה בשבילי.

image

רשמית: סרחיו אריבאס חתם באלמריה עד 2029| אם היה צדק בכדורגל הקיץ הזה הוא היה מוקפץ לצמיתות לקבוצה הבוגרת אחרי שהוליך את קסטיליה בתום עונת שיא שלו לסגונדה בחזרה, אבל אין צדק בכדורגל. המועדון שומר על 50% מכרטיסו כשאלמריה שילמה שישה מיליון יורו עבור החצי הנותר. היהלום מקסטיליה עוזב את ריאל מדריד אחרי עונה אדירה תחת ראול (היה מלך השערים בשנתיים האחרונות, 21 גולים הבקיע אשתקד והוסיף גם שבעה בישולים) וכשהבין שלא יוכל להגשים את חלומו - לקבל הזדמנות בקבוצה הבוגרת. כעת הוא יוכל להראות מה הוא יודע ולנצח יהיה לו את הזיכרום הנפלא בדמות השער בגביע העולם למועדונים. שיהיה בהצלחה, אולי עוד ניפגש.

אריבאס הגיע לריאל ב-2012 בגיל עשר ועבר דרך ארוכה. הוא שיחק 14 משחקים עם בריאל מדריד מאז הופיע לראשונה בספטמבר 2020 במשחק רשמי - ותודה לזינדין זידאן שהכניס אותו במחזור הפתיחה נגד ריאל סוסיאדד. “ריאל מדריד רוצה להביע את הכרת התודה והחיבה שלה לאריבאס ומאחלת לו ולכל משפחתו בהצלחה בשלב החדש הזה”, נכתב בהודעת המועדון. לרגל המעבר בדקתי את המספרים של הכובשים הבכירים של קסטיליה בעשור האחרון. רק מריאנו דיאס (29 שערים ב-2015-16), חוסלו (26 שערים ב-2011-12), רוברטו סולדאדו (22 שערים ב-2004-05) וחסה רודריגס (22 שערים ב-2012-13) כבשו יותר ממנו.

אריבאס עם הודעת פרידה מאוד-מאוד מרגשת מריאל מדריד באינסטגרם. הקפטן נאצ’ו מיהר להגיב וגם כך לוקאס ואסקס וכמובן חברים מקסטיליה כמו ניקו פס, אלבארו רודריגס וגם האקס אנטוניו בלאנקו. אריבאס בחר בשבע תמונות מעוצבות עם הטקסט מחולק לחלקים, גם זינדין זידאן שם, גם תמונה שלו חוגג את השער בגביע העולם למועדונים וגם עם הגביע וכמובן עם סרט הקפטן של קסטיליה.

הנה ההודעה: “הולה (שלום) מדרידיסטס, היום אני נפרד ממה שהיה ביתי כבר 11 שנים. קודם כל, אני רוצה להודות לריאל מדריד על האמון והחיבה שנתנה לי לאורך כל השנים הללו. שנית, להודות לכל המאמנים, הרופאים, מאמני הכושר וכל האנשים בתפקידים השונים שמקיפים את ריאל מדריד. בלעדיהם לא הייתי יכול להיות שחקן ריאל מדריד וגם לא האדם שאני עכשיו. במועדון הזה הגשמתי את החלומות שיש לכל ילד כשהוא מגיע לאקדמיה לנוער, מאימון ולמידה מהשחקנים הטובים ביותר, ועד הופעת בכורה עם המועדון הטוב בעולם, אפילו לדעת איך זה מרגיש לכבוש שער. הצלחתי גם לעשות היסטוריה עם זכייה בליגת הנוער הראשונה של המועדון הזה. חוויתי רגעים שלעולם לא אשכח ועליהם אני אסיר תודה לנצח. לבסוף, תודתי העמוקה לכל המדרידיסטאס ולכל האוהדים על כל האהבה שקיבלתי במהלך השנים הללו, אני מרגיש שזו זכות שזכיתי ללבוש את החולצה הזו כל כך הרבה זמן. אני מקווה שדרכינו יצטלבו שוב בעתיד. תודה לכוולם שוב והאללה מדריד! סרחיו אריבאס”.

זה היה צפוי ועדיין עצוב לי, בקבוצה כמו אלמריה שהיא דרג ג’ הוא ישחק יותר מאשר בשם סקסי יותר כמו סביליה או בטיס אבל אני לא מרוצה, גם לא מהסכום שקיבלנו על מחצית מכרטיסו. יש היגידו שהמעבר הזה של היהלום של קסטיליה הוא בדיוק זה שמסמל את היחס של ריאל מדריד לצעירים. אין לנו מספיק שחקני התקפה, נקודה. לא רוצה להעלות שוב את הדיון סרחיו אריבאס VS ארדה גולר ומודע לכך שהוא לא באמת ‘ממש ילד’ במונחי הכדורגל העכשווי כשאתמול ילד בן 16 מברצלונה היה נראה טוב כמו שעוסמאן דמבלה לא היה לעולם - ועדיין…

https://twitter.com/madridxtra/status/1689603216739053568?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

שחקן שיותר חשוב לו להרוויח מענקים מאשר לשחק כדורגל במועדון הגדול בעולם,שיישאר שם לתמיד,רק חבל שגם את קיין כבר פספסנו,חותם היום בבאיירן.

מקבוצה עם החלוץ הטוב בעולם ועם השוער הטוב בעולם אנחנו הולכים לפתוח עונה כנראה בלי חלוץ ובלי שוער,איזה יופי.

קודם כל, שום דבר לא סופי עד שהחלון נסגר.
מרגיש כמו משחק פוקר שכולם מנסים לבלף את כולם.

התחושה שלי שאמבפה כן יחתום פה הקיץ. זה פשוט הגיוני עבור כל שלושת הצדדים. יכול להיות שהכל סגור וחתום כבר, ופשוט מחכים שפ.ס.ז’ יחתימו את כל המחליפים שהם רוצים. גונזלו ראמוש כבר חתם, דמבלה עבר בדיקות רפואיות ורק קולו מואני עדיין תקוע.

מה האינטרס של הפרסום היום? לא ברור. בכל מקרה הפריזיאן זה עיתון החצר של פ.ס.ז’.
את הצד של אמבפה שומעים בדרך כלל בלאקיפ.

עריכה - מסכים עם התגובה מעליי שסביר להניח שזה ספין כלשהו והדבר הכי הגיוני זה שאמבפה כן יגיע כי זה אינטרס של כל הצדדים

אבל בכל זאת -אם זה נכון, והפציעה של טיבו באמת חמורה, זה הולך ונראה כאילו העונה הזאת הולכת להיות חתיכת כתם שחור על המורשת של פלורנטינו

כבר 5 שנים אנחנו תקועים במערבולת השמועות הזו,אני מעדיף להסתמך על מקרי העבר ולא חושב שהוא יבוא.

בנוגע לשוער-להחתים עכשיו את דה חאה בחינם,לא רואה אופציה שתהיה יותר קלה וטובה ממנו כרגע כדי להחליף את טיבו לכמה חודשים,אחרי זה גם יהיה לנו מחליף שאפשר לסמוך עליו.

אני דווקא חושב שזה לא נכון להגיד שאין לשוק מה להציע עכשיו בגזרת השוערים.
יש גם צעירים כמו נובל ו-ואן דה וורט (שוער מעולה מגנק) וגם מנוסים שדי פנויים בשוק (כמו בונו, סוריה או רולי)
העיקר שלא נבנה על לונין כי סליחה, אבל הוא גרוע. באמת מתנצל אנדריי אבל אתה לא טוב.

מסכים לגבי לונין, לא מחזיק ממנו.
הייתי בודק על הגיאורגי של ולנסיה.

אני גם לא בטוח שאנחנו צריכים ללכת על פתרון לטווח קצר כי אלוהים יודע איזה טיבו יחזור אחרי שנה של קוסקוס וקציצות בבית עם מישל.

בינתיים השם שעולה זה קיילור נבאס🤦🏻‍♂️

מה עם לוריס? אופציה או שאני מגזים?

עמדת השוער היא אחת הפחות בעייתיות בכדורגל העולמי, אמנם למצוא שוער ברמה של קורטואה יהיה כנראה בלתי אפשרי אבל יש הרבה שוערים טובים ++ שיהוו פלסטר מספק.

כך או כך אין סיכוי שהוא לא יקבל גב במועדון לחזור לעניינים בשנה הבאה וזה לא שמישהו מהשוערים ברמה שלו זמין.

מה שכן, כואב מאוד כי ב6~ שנים בערך מאז שקסיאס התחיל להתכסח עם מוריניו ועד שקורטואה נכנס לזון לא היה לנו שוער שהוא באמת ברמה עולמית. מפחיד אותי “להתקע” עם עוד קיילור שהוא שוער מעולה אבל לא הטופ, בין אם זה יהיה טיבו של אחרי הפציעה או המחליף שלו.

ממרדשווילי הוא האופציה הטובה ביותר לדעתי. יאסין בונו גם בא בחשבון. לא רוצה את דה חאה או קיילור.

ממרדשווילי יעלה הרבה כסף,בונו גם יעלה כסף וגם אני חושב שהוא אוברייטד שנתן עונה או שתיים טובות ומונדיאל ולא מעבר,דה חאה שוער מצויין שחווה תקופה רעה,יכול לחזור לעצמו,ספרדי,בחינם ונרוויח שוער מחליף מצויין לטיבו כשיחזור.

אולי אתה צודק ודה חאה אופציה לא רעה, אבל משחק הרגל שלו…

ולנסיה מוכנה למכור כל שחקן. אני מאמין שאם נבוא עם הצעה סבירה הם ימכרו.

אם אני לא טועה באיירן ירדו ממנו בגלל הדרישות של ולנסיה אבל לא בטוח לגבי זה…

מצב הסגל כרגע:
שוער-אין
מגנים ברמה-אין
בלמים-מיליון
קשרים-מיליון
התקפה-וניסיוס,רודריגו,חוסלו ובראהים.

איך חלון ההעברות התחיל ואיך הוא עומד להסתיים,פשוט לא ייאמן.

דה חאה הוא אופציה סבירה עבורכם , היו לו כמה פאשלות השנה ( סיטי בגביע הכי זכורה ) אבל הוא שוט סטופר ברמה גבוהה עדיין.
משחק הרגל שלו לוקה מאוד בחסר ואני חושב שזה כן משפיע על המשחק בצורה שצריך לשקול את זה בטח כשאתה נמצא במשחקי צ’מפיונס ברמות הגבוהות.

מקסים ממש, איזה יום חמישי שמח, עכשיו פארסת קיליאן אמבפה נשכחת ואנחנו צריכים שוער. כמה הכדורגל אכזרי, לפני שנתיים על גג העולם ועכשיו על הריצפה. אם הייתם שואלים אותי לפני שריקת הפתיחה אז הייתי אומר לכם שהמנייה הבטוחה הכי גדולה שלנו היא בין הקורות, יותר ממרכז השדה (כי אין לנו משחק לחץ אמיתי וקרלו אנצ’לוטי תמיד עוצר את הקבוצה). מאמין בטיבו בעיניים עצומות, הקבוצה משתמשת המון במשחק הרגל שלו, אפילו בצורה מוגזמת. זה מצחיק אם דויד דה חאה יגיע. צריכים פיתרון חירום בסגנון דייגו לופס ב-2013. אני לא התרשמתי מספיק מאנדריי לונין, זה לא רק קשור לביטחון שהמאמן לא נותן לו. הוא מגיב לאט מדי, לא שולט ברחבה, על משחק הרגל אני לא מדבר. ליבאקוביץ’ הקרואטי נשמע מגניב, נסיים עם דה חאה. איזה חרא 2023/24, כיף להגיע ככה לעונה.

זה הולך לכיוון של דה חאה.

משנה את המשחק שלנו לדעתי, המשחק מרגל לרגל מאחורה יהיה פחות אפשרי. אכלנו אותה חזק אבל זה מה יש כרגע.

אם אתמול באתי עם ציפיות נמוכות לעונה הזאת, היום כמעט ואין לי ציפיות.