דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ממה שהבנתי “לה פריזיאן” נחשבים בתור הפה של נאסר. תיקח את זה לאן שאתה רוצה.

לא הבנתי מה אתה אומר - כרגע הכל מוביל למעבר שלו הקיץ, וכן הוא כנראה יפסיד מזה כסף - המעבר הקרוב של דמבלה רק מחזק את הטענה הזאת.
לגבי החוזה בקיץ 22 - א. במידה מסויימת כן. הוא היה נתון ללחצים מטורפים, פאקינג נשיא צרפת חפר לו שיישאר. וזה לא רק כסף - נתנו לו להיות מנהל מקצועי ומאמן בפועל, אני יכול להבין בנאדם שיסתנוור מזה ויגיד ‘וואלה, יש לי הזדמנות ליצור פרויקט משל עצמי ולהצליח, זו הזדמנות שלא נקרתה בפני אף שחקן’ והוא סה"כ בן 23, יהיה לו זמן לשחק בריאל. וכמובן גם מלא מלא כסף. ולשחק עם פרויקט שעל פניו אמור להיות פייבוריט ברור לזכייה בצ’מפיונס.
כשהוא רואה שזה לא מצליח הוא פועל בשביל מעבר בקיץ הזה.

ב. מה לעזאזל זה משנה?

והכי חשוב - אשמח שתענה על כל הפוסט הקודם שלי ולא תיתפס ללינק חסר חשיבות שהוספתי בדרך אגב.

17 הופעות העונה בליגה,רובן מהספסל,4 שערים.

הפריזיאן יכתבו מה שאנשים יסתקרנו לשמוע בלי קשר למציאות. כמו האס. לכן תהיתי אם גם RMC כאלה, כי דווקא לא שמעתי מהם הנפצות.

אני תוהה, כמה זמן יקח לרודריגו לעזוב את ריאל?
לכאורה המעבר שלו בלתי נמנע. מתישהו הוא יקלוט שאין לו סיכוי לשחק בעמדה בה הוא הכי טוב וירצה לעשות עם זה משהו.
מה אומרים?
(לא זוכר מי העלה את זה פה, סורי)

אני כמעט בטוח שהוא ימכר. הבעיה הגדולה היא עם רודריגו שהוא כל כך טוב בשביל להיות שחקן רוטציה, ומצד שני מרגיש שחסר לו את הגרוש ללירה מכיוון שחסרה לו פיזיות ואתלטיות, ובגלל זה הוא לא יגיע לרמה הזאת של אמבפה למשל.

אם הלאנד עדיין נמצא על המכם של המועדון, והדיבורים סביב הלאנד אלינו נכונים (הם הגיעו בערך מכל כיוון עקב סעיף השחרור שהלאנד ביקש להכניס בחוזה שלו), יכול להיות שיעשה ניסיון למכור אותו ולהביא את הלאנד במקומו.

במידה והלאנד לא יגיע אלינו בתקופה הקרובה, הוא יסכים לשחק בעמדות זרות וכן לקבל את תפקיד הכינור השני שהוא מקבל אצלינו, אז כנראה שהוא ישאר. לפי איך שהוא מדבר, הוא אוהב את המועדון ולא יעזוב כל כך מהר, אבל אני לא בטוח שזו ההחלטה הנכונה עבורו. הוא יכול להוביל התקפה של כל קבוצה אחרת בעולם.

אני רשמתי על זה כמה פעמים בעבר. רודריגו השחקן האהוב עליי ושאני הכי מעריך בקבוצה. עם מאמן אחר שעוד איכשהו יכול לעשות כל מיני התאמות ולשפר שחקנים (פפ, קלופ) אני חושב שרודריגו היה פורח. עם כל שאר המאמנים/אנצ׳לוטי כרגע, רודריגו ימשיך להיות קצת למלם אבל זה ממש לא באשמתו.

מקווה שהוא לא יעזוב ושמישהו יתחיל להבין את היהלום הזה. אם הוא עוזב אני הופך לטיטי — אוהד שתי קבוצות במקביל.

אין יותר מדיי התאמות שאפשר לעשות כדי להכניס את כל מי שאנחנו רוצים, או מי שנחשב באנקר, להרכב אחד. פשוט אין מקום ב11 בשבילם. רודריגו אחד הנפגעים העיקריים מזה מכיוון שהעמדה האהובה עליו היא עמדת החלוץ השני או ה10 (לפי דבריו בעצמו), ומצד שני אם נשחק איתו שם זה יגיע על חשבון אחד הקשרים וגם שם אין לנו יותר מדיי מאיפה לקצץ.

כדי להכניס את כל הצעירים להרכב אחד נצטרך לעבור למערך 3 בלמים שנראה ממש מעולה על הנייר, אבל כמו בכל מערך 3 בלמים יהיו איתו בעיות. אולי עם המאמן הבא, כנראה אלונסו, אנחנו נראה לעשות ניסיון כזה, למרות שכבר ניתן לצפות שזה לא יתאפשר מכיוון שמטרגטים את דייויס וזה עוד שחקן באנקר ב11, שיחייב אותנו לשחק עם 4 בהגנה.

בקיצור, מסובך. יצטרכו להיות עזיבות והקבוצה עדיין לא מאוזנת. אנחנו רק באמצע בניית הפרויקט ויהיו עוד עזיבות והחתמות חדשות.

הימור שלי, פדה ורודריגו לא פה בעוד שתי עונות. לא שם על זה כסף אבל. בעצם… שניהם השחקנים הכי ורסטיליים שלנו בהתקפה ובקישור, למה שדווקא הם יעזבו? איזה מצב הזוי!

דובר פה הרבה על התפקוד של אמבפה בפריז, אם הוא חלוץ או קיצוני שמאלי.

מצרף מפות חום שלו מהעונה.

ליגה צרפתית:

ליגת האלופות:

מונדיאל:

וזו של בנזמה מהעונה האחרונה בליגה:

של ויניסיוס בליגה:

מאיזה אתר זה נלקח?

כמו כן אם מישהו יודע מהיכן ניתן להשיג סטטיסטיקה שנקראת field tilt ויוכל לשתף אני אודה לו מקרב לב. עד עכשיו מצאתי רק באתר אחד, xvalue.ai, בעלות ממש גבוהה (משהו כמו שלושים שקל לליגה אחת בחודש).

כמו כן מיקום ממוצע של השחקנים במהלך המשחק. גם משהו שאני מחפש.

SofaScore

יש לי חידה לא פתורה, ניקו פס שמה. כל מי שמדבר עליו, מהמועדון או מחוצה לו (כמו מסצ’רנו היום), בתקשורת הספרדית ולא הספרדית, מדברים עליו בפליאה כאילו מדובר בבלון ד’אור הבא. אני אישית מרגיש שאני מפספס פה משהו, כי מלבד טכניקה טובה וזריזות רגליים לא ראיתי ממנו משהו כזה שגורם לי לחשוב שיש לנו אוצר ביד. הוא איטי ודורש כדור לרגל, למרות גובהו לא מפלצת פיזית, מרגיש לי עוד שחקן טכני שיהיה אמנם קשר טוב אך רחוק שנות אור מלמשל קמא בלינגהאם או פדרי שכבר בגילו (19 בחודש הבא) היו מפלצות כדורגל. מה בעצם אני מפספס איתו?

אירוני כי מה שכתבת כאן יכול לתאר את אסנסיו.
בכל מקרה, אני מניח שפשוט מדובר בשחקן הכי מוצלח במחלקות הנוער אז הוא זוכה לPR טוב, לא מעבר. אין ספק שלא יהיה לו מקום בבוגרים.

לאסנסיו אין בעיטה? אין דריבל? אין מסירה? תגיד לי על מה אתה מדבר. בכללי אתה נתפסת על השחקן הזה ואין לי מושג למה. בנוסף הבנאדם כבר לא כאן ואין לו שום קשר לדיון.

כתבת שמלבד זריזות רגליים וטכניקה טובה אין בו הרבה :slight_smile: לאסנסיו יש גם בעיטה טובה מרחוק אבל גם הוא בינוני מינוס ברוב הדברים. אלו די הרמה והסגנון של הקשרים הספרדים של אחרי הדור האגדי (גם אם ניקו ארגנטינאי). סתם שעשע אותי שאסנסיו שאתה מעריך הוא מהטייפ הזה.

אגב, אני מאוד אהבתי את אסנסיו כשחקן צעיר ולדעתי יש לי חולצה שלו, אבל הוא חתיכת שחקן מבאס שהלך אחורה כל הקריירה.

אתה מדבר על מרקו אסנסיו ‘הנוכחי’, או על מרקו אסנסיו של השנתיים הראשונות? אם אסנסיו היה משחק “ככה” תמיד אז אף אחד לא היה שם אליו לב. אסנסיו של תחילת הדרך שלא ציפו ממנו להיות שחקן מוביל הראה שהוא הרבה יותר מרגל שמאל אימתנית, או גרם לנו לחשוב ככה. יש לו ראיית משחק מעולה, הוא היה פעם יותר זריז ומהיר. לא היה מקבל את הכדור וישר מוסר לאחור למשל. הוא היה מעז. דוגמא טובה - ה-2:4 על באיירן מינכן בעונת הדאבל. כריסטיאנו כבר הבקיע שלושער והכי קל היה למסור לו עוד כדור אבל אסנסיו רצה לרשום את השם שלו על הלוח, קיבל את הכדור, עשה סחרחורת להומלס ובעט יפה מאוד ברגל ימין ‘החלשה’ - בדיוק ליד הקורה ולא השאיר סיכוי למנואל נוייר.

לגבי ניקו פס אני קורא את הידיעות האלה גם כן בחצי חיוך עקום. זה די ברור שהוא לא יקבל דקות העונה ואם יהיה המנהיג של קסטיליה כמו סרחיו אריבאס המצוין, בתסריט האופטימי למשל (למרות שפער הגילאים עשוי להיות חשוב) - כנראה שהוא גם כן יסיים באלמריה כזו. קשה לי להתלהב מסופרלטיבים לשחקנים כה צעירים מה גם שהרוב מתבסס על יכולת באימונים.

על אריבאס מעולם לא דיברו כמו שמדברים על ניקו פס. האמת, שמעולם לא שמעתי סופרלטיבים גדולים עליו, מלבד זה שהוא עושה חיל בקסטייה. על ניקו פס יש דיבור יותר רציני וזה מאוד מפתיע בעיניי.

ברור לי שיש פה משהו שאנחנו עדיין לא מצליחים לראות, השאלה מה. על פניו מדובר בקשר אמצע התקפי סטייל דה בריינה, פדרי, מוסיאלה. כדי להגיע לטופ באמת יש לו פער עצום לסגור לדעתי, ונראה מה יצא ממנו.

תראה, גם כשחקן צעיר ומבטיח שכאמור חיבבתי הוא היה קצת מוגבל - די מהיר וזריז אבל לא ממש, דריבל נחמד, מסירות עומק פה ושם אבל בעיקר קצרות ודאבל פאסים. הטיקט שלו היה באמת יעילות מופרעת, אני זוכר שבמנג’ר 17 או 18 נתנו לו 17 בסיומת שזה נתונים של כריסטיאנו.

הבעיה עם שחקנים מהסוג הזה שצריך להיות משהו יוצא דופן כדי לשמור על אחוזי הצלחה כאלה גבוהים בפעולות ישירות כל הקריירה ואז הם “הולכים לאיבוד”, אחרי הפציעה הוא כבר היה פרווה לגמרי ובמשך איזו שנה גם חשש לבעוט מרחוק.

תקן אותי אם אני טועה, אריבאס התחיל להפציץ בגילאים המאוחרים יותר ובקבוצות עם פחות הייפ, בניגוד לניקו שעשה שמות עם הקבוצה של ארבלואה בליגת האלופות ואחר כך השתלב יפה בקסטיליה של ראול, וגם היה משמעותי במונדיאל הצעירים מה שאין לאריבאס.

מצטרף לתמיהה. את שניהם לא ראינו הרבה, אבל מהמעט שכן, אריבאס נראה 2 דרגות מעליו ובכללי ניקו פס לא נראה קשור בכלל לליגות האלה.

ומדברים עליו כאילו זה השחקן הכי טוב שיצא מקסטייה מאז מוראטה וחסה.

כנראה שבאמת מה שראינו לא משקף.

מניח שיש לזה כמה סיבות:

1. אריבאס כבר לא צעיר, תכף בן 22 ועדיין משחק בליגה 3 בספרד.
  2. ניקו פז ארגנאטינאי, אוטומטית מקפיץ את ההייפ.

חייב להצטרף אליכם ולהגיד שאני לא רואה בו חומר לריאל מדריד, שחקן נחמד. הוא אפילו לא השתלב בהרכב של הקאסטייה עדיין.