דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מריאנו מוסיף לנו עומק הכרחי. אופציה טובה מהספסל כשצריכים גול וגם שחקן סביר לרוטציה. מיוראל יותר מוכשר אבל לא מצליח להביא את הכשרון שלו לידי ביטוי בעיקר בגלל חוסר בפיזיות. כל בלם שרק שם גוף עוצר את מיוראל בקלילות.

מריאנו בדיוק ההפך מבנזמה. אין לו שום תרומה בהנעת כדור ויצירת מצבים אבל הוא חיית רחבה עם נוכחות ורץ באמוק אחרי שחקני הגנה. הגיוון הזה בין האופציות השונות טוב לנו.

קצת מדאיג שליון והאוהדים שלה די שמחים להיפרד ממריאנו. אלינו הוא מגיע כחלוץ מחליף והוא אמור להיות מספיק טוב כדי לסתום חורים עד שננחית פה חלוץ טוב באמת. החלום שלי נשאר אמבפה. מהסיבה הזאת אין טעם לשים 80 מיליון על רודריגו או טימו ורנר ולסנדל את עצמך לעתיד. אגב למכור את מריאנו ב-8 מיליון ולקנות אותו בחזרה אחרי שנה ב-25 או 30 מיליון זה כישלון ניהולי לא קטן.

אני מקווה שישאילו את מיוראל לקבוצה שתיתן לו לשחק ולא לסביליה שמעוניינת בו. אחרי שנתיים על הספסל של וולפסבורג ושלנו הוא חייב להתחיל לשחק בקביעות. לסביליה יש כבר שני חלוצים טובים כמו בן ידר ואנדרה סילבה, אין לו מה לחפש שם.

שורה תחתונה מריאנו הוא לא החיזוק שחלמתי עליו אבל זה עדיף מכלום.

אוהדי ליון שמחים להיפרד, איפה ראית את זה?

נחזיר את מריאנו תמורת 22 מ’ אחרי שמכרנו אותו ב-8. לא רע. יחסית לשוק של היום ובהתחשב שרודריגו, אספאס ואחרים היו עולים לפחות 80מ’ ו-40(50), בהתאמה, זאת אחלה עסקה. ועוד שהוא אחד משלנו, אז סבבה.

גיא, אז קיבלת חלוץ עם שתי רגליים וראש, יסיים עם 12-15 שערים לדעתך ?

ב-רדיט האוהדים של ליון תמיד קיטרו על מריאנו למרות השערים שלו וגם עכשיו הם לא מאוכזבים שהוא נמכר. הוא הגיע בתור מחליף ללקאזט אז אולי זה לא מפתיע שהם התאכזבו מהיכולת שלו.

עשינו את אותו הדבר עם מוראטה וזה מאד השתלם

עם מוראטה זה היה מכירה ב-22 מיליון ורכישה ב-30 מיליון. הפסד סביר של 8 מיליון אחרי שנתיים השבחה ביובה.

פה מדובר על עונה אחת והפרש הרבה יותר גדול. ההבדל הוא שעם מוראטה היה לנו סעיף רכישה בחזרה ואילו בצרפת סעיפים כאלה לא מורשים. מה שהיה לנו עם ליון זה סעיף שמאפשר לנו להשוות כל הצעה שהיא תקבל וזה מה שעשינו. השווינו את מה שסביליה הייתה מוכנה להציע להם. אגב לפחות ככה חסכנו קצת, הרי ברור שאם היינו מנהלים מו"מ עצמאי עם ליון הם היו דורשים 50 מיליון. סביליה הורידה לנו טיפה את המחיר. יכול להיות שהכל מתואם עם סביליה ובתמורה על השירות שהם עשו לנו הם יקבלו את מיוראל. קשה לי להאמין שסביליה באמת הייתה משלמת 30 מיליון על מריאנו. השיא שהם שילמו על שחקן אי פעם זה 21 מיליון יורו. דווקא על מריאנו הם היו שוברים את השיא? לא אמין בעיניי.

ובכמה מכרנו את מוראטה? עם הסכומים שעולים ועולים, זה מה שמשנה. מספיקה עונה סבירה כדי למכור אותו ברווח, קבוצות מתחתית הפרמיירליג מוציאות עשרות מיליוני יורו על שחקנים שהם רחוקים מלהיות קאקה ורונאלדו.

אני באופן אישי ממש אוהב את מאיורל. אני באמת חושב שיש לו הכל וכל פעם שהוא שיחק הוא היה טוב. לא אשכח שבעונה שעברה או לפניה הוא כבש ושיחק טוב בכמה משחקים רצופים ואז לא ראה דשא למשך הרבה זמן. זה אגב קרה גם עם מוראטה. בנזמה הזה פשוט קללה לכל שחקן שמתחרה איתו.

מריאנו הוא אחלה אופציה, נכון שבליון האוהדים לא מאוכזבים מדי, אבל הייתה לו עונה גדולה. אני לא חושב שמישהו ציפה שהוא ינפק כאלו מספרים.

כל מה שנותר לי להגיד זה המון בהצלחה למאיורל, הלוואי והיה כל כך טוב עד שיעשו טרייד על בנזמה ושמריאנו ייכבוש את ה12-18 שערים בעונה.

לא מסכים עם הטענה.
השאלה שצריכה להשאל היא האם הייתה דרך טובה יותר בה נקבל את מריאנו ברמה העכשווית בהשקעה קטנה יותר?
על הספסל שלנו זה לא היה קורה. בהשאלה לקבוצה אחרת גם לא בטוח, השחקן מימש את יכולתו הרבה מעבר למצופה בליון ועל כן לא חושב שבמקום אחר הוא היה מתפתח באותה צורה.
בסקאלה של הטרייד התאורטי הטוב ביותר לגרוע ביותר אנחנו עומדים מאוד קרוב למקום הטוב ביותר, לא כל יום יהיה לנו קאסמירו להחזיר.

אגב, אם כחלק מההסכם אנחנו זכאים ל35% מכל רכישה עתידית, זה נכון גם לרכישה שלנו? כלומר מריאנו יעלה 22 מיליון, שמתוכם כמעט 8 יחזרו אלינו?

בנוגע לרכש עצמו, כמובן שהייתי רוצה שחקנים אחרים, אבל אסתפק במריאנו, כי לפחות בתור חלוץ מחליף אני מרוצה שהביאו שחקן כמוהו. כמובן שהרצוי היה שחקן מהטופ האירופי, אך זה המצוי.

לדעתי כן. די בטוח.

המחיר שסוכם בין סביליה לליון אותו השווינו הוא 40 מיליון, פחות 35% זה 26. בהתחשב ב8 מיליון שליון רכשה את מריאנו ההשאלה הזו עלתה לנו 18 מיליון.

ב18 מיליון הרווחנו שחקן שהיה עולה לנו יותר בכל מקרה אחר.
מה גם שלא הייתה אפשרות לעשות משהו שונה ושהוא יגיע ברמה הזו חזרה

נטו ציינתי נתונים. לגמרי תומך בהבאה של מריאנו וחושב שהוא עשה שדרוג ענק ביכולת. עדיין צריך לשפר כמה אספקטים במשחק שלו אבל כל תמיכה בבנזמה תתקבל בברכה :slight_smile:

אז כצפוי, מריאנו חוזר הביתה. יחתום על חוזה לחמש עונות ויוצג ביום שישי הקרוב ב-14:30 בסנטיאגו ברנבאו. העסקה נסגרה כביכול עם 30 מיליון יורו+3 במשתנים אלא שלפי ההסכם הקודם, ריאל תשלם 19.5 מיליון יורו+2 מליון במשתנים. אגב, רק לפני כמה שעות נשיא ליון המאוס אמר ‘פלורנטינו אמר שמראינו הוא לא סוג השחקן שהוא רוצה’. מוזמנים להתענג על הגול המרגש בכתף נגד דפור מ-2016/17.

עוד שני עניינים:
ראשית, חסוס ואייחו נשאר בריאל מדריד לפי המארקה, ולמרות שקיבל הצעות מקבוצה בליגה הראשונה בספרד - במועדון נותנים לו צ’אנס והחליטו לא להשאיל אותו.
שנית, לבורחה מאיורל יש מעט מאוד זמן למצוא קבוצה חדשה. אלאבס הוזכרה בהקשרו אבל זה היה בתחילת הקיץ.

ומשנתי לעניין - מריאנו לא החלוץ האידיאלי אבל בהתחשב בכך שחשבתי שנסיים קירחים - זה בסדר. אני אוהב את התשוקה והטירוף והברוטאליות שלו, כמו דייגו קוסטה רק קצת פחות לכלוך. הוא מגיע במעמד אחר. לא הייתי משחרר את בורחה מאיורל אלא אם אין ברירה - לא מספיק לנו חלוץ וחצי בסגל, ולגבי ואייחו אני חושב שהמועדון טעה. וגם לא היה קורה כלום אם היה מגיע עוד קשר התקפי אבל זו עונת של ‘תקופת הצנע’.

מינוס 35 אחוז. 19.5 מיליון + כ-2 מיליון במשתנים. לטובת השמאים…

פעם פלורנטינו היה שוטף ידיים אחרי שהוא לוחץ יד לשחקן בן 25 עם 2 עונות בוגרים מאחוריו, היום רק חסר לו חמור לבן והוא רישמית המשיח.

איך אומרים, התבלין הכי טוב הוא רעב ומריאנו שלנו מרגיש פתאום כמו ארוחת גורמה.

מה לגבי הדיווחים על דיבאלה לריאל…?
יש שחר לזה בתקשורת המדרדאית … ?

לא, זה פייק. המקור בארגנטינה.

איזה סיפור מעורר השראה יש לבחור הזה. גם אם הוא לא יצליח פה ויימכר בעוד שנה כמו מוראטה, אפשר רק לנסות לדמיין איך הוא מרגיש היום אחרי דרך כל כך קשה וארוכה.

זה שחקן שלפני שלוש שנים, בגיל 22, היה על התפר בין ריאל C לספסל של קסטיליה. בורחה מיוראל היה החלוץ הבכיר עם הפוטנציאל לעתיד מבטיח. מריאנו פשוט ניצל כל הזדמנות שקיבל כמחליף, סיים כמלך השערים של הליגה ודחק את בורחה מיוראל לאגף שמאל.

אני בטוח שכשמכרו אותו לליון לא חשבו שמתישהו יחזירו אותו כדי לשחק, מקסימום כדי לעשות קופה כמו שעשו עם נגרדו בזמנו. אין יותר “כנגד כל הסיכויים” מזה.

עריכה: צייצנים שונים מפרסמים עכשיו שהוא יקבל את ה7 של חואניטו, בוטראגניו, ראול ורונאלדו. אני במקומו פורש מחר, אי אפשר להשיג יותר בחיים…

אכן, האתר הרשמי מפרסם שמריאנו יקבל את מספר 7.

מה? וואו, איזה מוגזם לתת לו את המספר הזה. אני מודה שאני חסיד של מספרים, אבל גם אם לא הייתי, לא באמת הביאו אותו כי רצו אותו וכי הוא כוכב. מרגיש לי שפרז הכי לא רוצה אותו בעולם ופשוט בלחץ הביא אותו.